Jak letovat LED pásky

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak letovat LED pásky

Pájení LED pásky mají své segmenty s použitím různých délek pro výrobu svítidel, světla automobilů a mnoho dalších aplikací.

Místa, kde může být páska odříznout požadovanou délku, tvoří čáru mezi dvěma páry destiček. řezací umístění jsou zobrazeny červenými šipkami.

Obecně platí, že větší počet monochromatický řezání pásky diody 3528 je 2,5 cm, 5 cm nebo 10 cm, v závislosti na počtu SMD LED 1 metr páska - 30, 60 nebo 120 kusů. V pásy s napájecím napětím 12 voltů na každém segmentu jsou uspořádány do série s diodou a odpor 3, a všechny segmenty jsou připojeny paralelně ke kolejnicím zásobování probíhajících podél okrajů pásky.

Pájení LED pásek by měl být s nízkou spotřebou energie páječku sílu menší než 40 W pomocí pinzety nebo svorek. Osten je třeba čistit a je správně. Nemůžeme dovolit, aby přehřátí kolejí, LED diod a odporů.

Dobré výsledky pro pájení a pocínování toku je použití speciálního gelu, ale je žádoucí, aby spláchl zbytky alkoholu, nebo pájení koroduje a tmavý, i když existují tavidla, které nevyžadují oplachování.

Pájení je nutné připojit na krmení pásku dva dráty z různých barev požadované délky. Když se délka segmentu menší, než je část metr drátu může být 0,2 mm čtverečních. Drát pro pájení se připraví předem: pro pájení konce vodičů, aby se pás vyčištěn na 2-3 mm a dobře ludyat použití cínu a kalafuny / tok.

Tyto kontaktní plošky na pásce a jiných obalech a poté připájet vodiče k LED pásu. Pokud je to nutné, prostor před šťourat třeba pečlivě vyčistit skalpel.

Pájka LED pásky pro připojení segmentů zvýšit její celková délka může být broušený předem zaludit fóliové podložky. top Site (překrývají) páska je nutné cínu obě strany.

Pájecí LED pásek je lepší použít osvědčenou cínu a olova.

Cínu a olova (PIC), se používají pro pájení v průmyslu a v domácnostech, to představuje procento cínu, zbytek - olovo. Například: POS-40 obsahuje 40% cínu, 60% olova; PIC-61 obsahuje 61% cínu a 39% olova, atd

1

A musíme si uvědomit, že stuha páska svár, t. K. Někteří výrobci jako materiál elektrické vedení používaných uvnitř slitin mědi, cínu pásek, který je obtížné.

Jak pájení LED proužky?

Často se v průběhu instalace LED pásem je potřeba snížit ji na menší kusy, a pak přivařit tyto segmenty s dráty. Nicméně, ne každý s páječkou o „vy“, tak tam jsou otázky vztahující se ke správnému pájení. Naštěstí tento proces je poměrně jednoduché a nevyžaduje speciální znalosti a dovednosti. Chcete-li se dozvědět, jak letovat LED pásky, a co musíte udělat, bude tento článek říct.

Každá LED pásek tvoří skupiny jsou připojeny paralelně mezi světlo emitující diody. Řezat pásku přesně v určitých místech mezi těmito skupinami. Zpravidla možná místa jsou označena tečkovanou řezy linie nebo nůžky ikony.

Po vymezení délky segmentu, přičemž je vybrán jeden z jeho stran podložky, na které se dráty pájené. Kontakty ve formě vodivých drah jsou uspořádány na obou stranách řezné linie mají kruhový tvar, a nápis: v černobílých výrobků - „+“ a „-“ v multi-barvy - «R», «g», «b», «-». Než začnete pájení kolíky musí být lehce uklidit před koncem.

V případě, že LED pásky utrpěl silikonovou ochrannou vrstvu (IP67-IP68), jeho kancelář nůž odstraněna, aby získali přístup ke kontaktům pro pájení.

Před započetím prací je třeba připravit předem vše, co potřebujete. Takový nekomplikované Způsob pájení LED pás není výjimkou. Chcete-li začít, budete potřebovat následující nástroje:

 1. Pájecí hrot železa s úzkým výkonu 25-40 W nebo pájecí stanice.
 2. Nůžky na drát nebo kleště.
 3. Nůžky, pokud se páska nepřerušuje.
 4. Univerzální montážní konzola (lépe známý jako třetí stranu). Potřeba pro upnutí LED pás při pájení s dráty. Jedná se o profesionální nástroj, ne všichni k dispozici na dosah ruky. To může být nahrazen jakýmkoliv zatížení asistenta, který je schopen bezpečně upnout LED pásmo při pájení.
 5. Odizolování nástroj.

Když odizolování vodičů s nožem nebo skalpelem v žilách může zůstat zářezy, takže jsou křehké a lámavé. Z tohoto důvodu se doporučuje používat speciální kleštěmi - striptérka.

Z spotřebního nutně pájku a tavidlo. Jako jakékoliv vhodné pájecí slitiny tání do teploty 300 ° C. Nejvhodnější použití olova a cínu slitiny ve formě drátu. typ toku nemá základní hodnotu.

Je třeba poznamenat, pokud v průběhu toku činnosti pájení budou použity, je třeba připravit předem alkoholu a malého kousku hadříkem nebo vatou. Tok aktivitu po dlouhou dobu reagovat s kovy po pájení, takže přebytek tavidla by měly být odstraněny.

Pro bezpečné odpojení kontaktů muset smršťovací trubičky (nazývaný také termoutyazhka) asi 10 mm v průměru, lehčí nebo zápasy.

Dráty vhodné pouze měděný lankový Sekce 0.5-0.75 mm 2. Jejich délka je nutné měřit v předstihu, s rozpětím 10 cm.

Než budete letovat LED pás, je nutné udělat malý přípravné práce. Jedná se o přípravu páječky. Pro spolehlivou pájka pájecí bodnutí laskavě čistí prostřednictvím spalování a spálené čistou vrstvou. Pak je nutné pájení zahřát na provozní teplotu a zaludit bodnutí.

Tajemství kvalitního pájky na hrotu pájedla - je vždy konzervované, to znamená, že stále má tenkou vrstvu pájky.

Kvalita pájení dva dráty je do značné míry určuje správné přípravné práce, a to cínování. Pro ty, kteří jen zřídka drží pájku nebo s ním na „vy“ doporučit trochu praxe na zbytečných drátů, aby nedošlo k kazit drahé LED pásky.

Na vodičů zvolenou délku z jedné strany izolace se odstraní, přibližně 5 mm a lehce poškrábání měděné žíly odstranit oxidový film. Pak kleště jemně válcované mezi žíly, aby se zabránilo při stratifikaci cínování a pájení. Připravené transakce namočený v toku nebo opřít kus pryskyřice. Zahřeje a konzervované cín páječka mesh kus (možná s okrajem), se aplikuje na obroušeného a vedení 3-5 sekund. Pro lepší interakce drátu pomalu otáčí, při stisknutém bit pájení a kalafuny. Po ztuhnutí konzervované hrot je zkrácena na délku asi 3 mm. Kontakty LED pásek ludyat následovně. Páječka uchopení malá kapka pájky na okamžik, namočil ji do pryskyřice a pár vteřin se opírá proti jednomu z kontaktních plošek. Výsledkem je, že namísto mědi a selat musí tvořit hemisféru pájky. Když jsou všechny spojovací díly konzervované, je čas na pájku LED pás s elektrickými vodiči. Pro větší pohodlí je stanovena váhou na stole nebo namontovaný na univerzálním držákem pro uchycení. Na hrot páječky nechat minimální množství cínu, je ponořen v pohybu, a na několik sekund opře pájecích ploch. Pocínovaná část drátu musí schovat do polokouli pájky. Operace se opakuje s dalšími vodiči.

Pro dostatečně spolehlivého kontaktu hladiny pájky, která je uložena v procesu cínování. Pouze tímto způsobem bude moci, aby se zabránilo zbytečnému překrývání a obvodové podložky dohromady.

Pokud dobře vyhřívaný páječka není možná kvalita pájecí drát pro LED pás na 3-4 sekundy, musí opustit pájky použité. Žáruvzdorné slitiny na bázi cínu, nejsou vhodné pro použití s ​​tenkými vodiči vázaných k ohebné pásky. Delší kontakt dojde k přehřátí a exfoliace podložku.

Uzavírající krok spočívá v kontrole spolehlivosti a izolace vodičů pájených na LED pásky s smršťovací trubice. Pike vizuálně kontrolovat a následně po připojení napájení LED pásky. Pokud vše půjde dobře, kontaktní plochy se očistí od nadměrného toku s hadříkem nebo vatovým tampónem namočeným v alkoholu (v případě nulového toku, tento krok přeskočte). Pak kontakty jsou izolovány smršťovací trubičku. Za tímto účelem, je superponován na místě hroty a rovnoměrně zahřívá ze všech stran.

Jak letovat LED pásky?

Často se při instalaci LED pás je třeba připojit kusy mezi sebou nebo napájecích kabelů. Existuje několik základních způsobů: konektor pájet. Druhý přístup vyžaduje více času a dovednosti s páječkou, ale je považován za nejspolehlivější. protože ne každý je schopen pájky poprvé tváří v tvář této, v tomto článku se budeme podrobně analyzovat, jak letovat LED pásky, z jakých materiálů bude zapotřebí, jak používat páječka je lepší a mnoho dalších důležitých otázek pájení.

Bezprostředně před pájením muset zásobit na všechny potřebné materiály a nástroje. Nejdůležitější věc - je to určitě páječka. Podle rozhodnutí pájedla pro LED pás je třeba přistupovat velmi vážně. Příliš nízká - nedovolí kvalitní pájecí kontakty. Příliš silný, ale naopak, že bude tát.

Ideal - pájecí stanice. To vám umožní regulovat teplotu pájení, vyzvednout průměr bodnutí žádoucí. Pokud máte takovou stanici, je to dobré. Konkrétně to koupit pro tento úkol není nutná, protože můžete dělat běžné páječky.

Optimální výkon se pohybuje v rozmezí 20-40 wattů. To je dost provádět Detail kvalita připojení.

Jak se používá pájka vše, co je k dispozici ve svých podnicích. Můžete také použít dvojici: pryskyřice, cín. V této žádná omezení.

Je velmi vhodné použít univerzální konzoly - třetí ruku. Zařízení je v průběhu procesu pájení velmi užitečné. To vám umožní upnout LED pásku a snadné zapájení na to všechno, co je potřeba. Ale v případě, že dům není takového zařízení, nezoufejte, můžete tak učinit bez ní, ale mají trochu trápení.

Udělejte si seznam toho, co potřebujeme:

 1. Pájení 20-40 W nebo pájecí stanice.
 2. Pájka.
 3. Univerzální montážní držák (pokud je to možné).
 4. Clippers.
 5. Nůžky.
 6. Nůž (pro čištění kontaktů).
 7. Izolační páska (pro izolaci kontaktů po pájení) nebo teplem tvrditelné (smršťovací hadičky) o průměru 10 mm.
 8. Měděný drát velikost ,5-0,75mm, lanko (potřebné pro spojení).

Pájení v našem podnikání - hlavním nástrojem. Kvalita jeho výrobě a přípravě práce závisí na výsledku srůstů. Před zahájením, doporučuji pájecí hrot k čištění zplodin z používání jehlové pilníky. Ujistěte se, zahřát na provozní teplotu a zaludit bodnutí.

Není nutné, aby přehřátí páječkou. Během provozu je třeba jej odpojit od elektrické sítě po dobu 5 minut, každých 15-20 minut provozu.

LED pás se skládá z pružné desky, vytvořené v stuhou, skupin LED a vodičů spojujících tyto skupiny. To znamená, že rozdělení na kousky, to může jen skupiny dokovací místa. Tato místa jsou označena speciální linky a symbolem nůžek v nich LED páska nakrájíme na kousky.

Pájka v řezu „nůžek“

Připájet nebo připojit konektor pásu LED (není připájené), snížit pomocí „nůžky“, není obtížné. Chcete-li to provést, stačí následovat jednoduchý algoritmus:

 1. Čisté a konzervované nožem pomocí pájecí plošky (vodiče) LED pás.
 2. Je-li pájení vyrobena ze dvou pásků, pak vyčistit kontakty druhého. Jestliže se pájení provádí pro napájení pomocí drátů, ale také musí být důkladně očištěny a konzervované s.
 3. S pomocí nízké spotřeby páječku o 20-40 wattů aplikovat pájku na protikusu.
 4. Pájecí spojovací části propojeny vedení nebo zadku. Pro začátečníky doporučuji druhý přístup - jednoduché a bezpečné!
 5. Kontrolovat kvalitu pájení (jak to udělat, je prý v níže uvedeném článku)
 6. Utěsní lepicí páskou a smršťování.

Pro srovnání, je třeba uvést, v závislosti na typu LED pásu, má jiné číslo a název vodičů. RGB Color Tape: «R», «G», «B», «+». Monochrome: "+", "-".

Pájka mezi nimi je třeba pouze stejný název, jako je vybavení plus plus, R až R!

Připájíme řez na nesprávném místě

Co když řez je veden na jiném místě? Páska se připojit pomocí konektoru, ale hodit to není nutné, bude podpora v tomto případě krmné dávky. Podívejme se, jak letovat LED proužek v tomto případě.

 1. Clean Track LED pásek sebe tak, aby byl viditelný kontakt dráha prodlužuje uvnitř LED pásku.
 2. Vyčistit druhou část pásky.
 3. Pomocí pájedla a pájky plot pájku na kontaktní kolejnicových segmentů obou pásek.
 4. Existují dvě možnosti. Pájecí LED pásek vzájemně kusy drátu, nebo jen zadek společně. První metoda je jednoduchá - já doporučuji pro začátečníky.
 5. Zkontrolujte kvalitu pájení.
 6. Izolovat podložky zmenšit nebo elektrické pásky.

Po dokončení prací potřebných k ověření kvality pájení LED pásek. Chcete-li to provést, je nutné posunout drát vytáhnout přípojné body na rozchodu s minimálním úsilím. Pokud na stejném místě, srůstů, které nepodléhají deformacím, jste udělal všechno správně.

Konsolidovat informace získané doporučit zajímavé video, autor, který ukazuje příklad všeho, co bylo řečeno. Zajímavostí je prokázána již od 5 minut videa - přídělového detailní.

Abychom to shrnuli, dojdeme k závěru, že pájení LED pásek - jednoduchý proces, který nevyžaduje žádné drahé nástroje a vážné dovednosti. Pro lidi, kteří vědí, jak pájet, tento proces nezpůsobuje problémy, ale pro ty, kteří se poprvé držel pájku v ruce, bude hodně co učit. Přejeme vám mnoho úspěchů v tom není složité a zajímavý proces. Pokud máte jakékoliv dotazy, prosím, napište do komentářů, budeme reagovat.

1

Leave a Comment

Your email address will not be published.

5 + 2 =