Kalina, jak používat

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Užitečné vlastnosti Viburnum

Viburnum rostlina má jedinečné vlastnosti. Používá se k výrobě džemu, želé, jako náplň do koláčů. Všechny části Viburnum se používá pro léčbu, prevenci nemocí: květy, plody, kůra, větve, semena. Připraví se přidáním jeho lidových prostředků aktivně používaných pro terapeutické účely při onemocnění cév, srdce, dýchacích cest a trávicího systému. Užitečné vlastnosti bobulí naprosto zklidnit nervovou soustavu, odstraňuje nepříjemné příznaky nachlazení, pozastavit zánět.

Viburnum bobule: složení a užitečné vlastnosti

Složení této léčivé rostliny vyžaduje velké množství užitečných předmětů. Ti všichni mají blahodárný účinek na lidský organismus, a to nejen pomoci vyřešit tyto nemoci, ale také obnovit ochrannou funkci těla. Složení Kalina obsahuje následující komponenty:

Listy rostliny obsahují hodně kozlíku, kyseliny octové a kyseliny olejové. Užitečné vlastnosti Viburnum bobule jsou tak velké, že toto ovoce může konkurovat obrovské množství ostatních darů přírody. Dokonce v dávných dobách léčitelé používali užitečných vlastností Viburnum pro terapeutických opatření. Lékaři jsou následující příznivé účinky červeného ovoce na lidský organismus:

 • křečím;
 • protivoateroskleroticheskim;
 • obálkování;
 • antimikrobiální;
 • stahující;
 • protizánětlivý;
 • žlučopudně;
 • projímadlo;
 • hemostatický;
 • útlum;
 • antikonvulzívum;
 • anestetikum;
 • potil;
 • vykašlávání;
 • diuretikum;
 • sekretoliticheskim;
 • hypoglykemický;
 • hypotenzní;
 • Pohody;
 • znecitlivění.

Kalina je aktivně používá v gynekologii kvůli přítomnosti v jeho viburnin kůry. Vede dělohy v tónu a má vasodilatorickým, analgetické, hemostatický a antiseptické akce. Kůra může být použit k přípravě vývaru s cílem zastavení krvácení z dělohy, a to zejména u žen v menopauze, těhotenství a menstruační poruchy. Také se používá v lidovém léčitelství se zastavit krev z nosu.

Viburnum ovoce pozitivní vliv na srdce a zvyšuje diurézu (objem moči). Plody tohoto keře, džem a med s nimi pomáhá překonávat nepříjemné příznaky nachlazení, kašel, astma, chrapot. Používají se jako patogen, emetické projímadlo. Pro ty, kteří s diagnostikovanou žaludečního vředu, plody Viburnum - dokonalý lék.

Toto uzdravení bobule snižuje množství cholesterolu v krvi. Aktivně se používají lidé, kteří trpí aterosklerózou. Při denním používání plodů v množství větším než 1 lžičku kalina v průběhu celého roku je možné chránit tělo před několika problémů tlaku. Takové události - vynikající prevencí onemocnění žaludku a výskyt rakoviny.

Využití plodů pro lékařské účely

Všechny části kalina mají léčebný účinek, a to i naučené sušené kosti. Ani jediný strom není kombinuje dvě vlastnosti, jako krásu a užitečnost. Kalina je aktivně používá při léčbě takových orgánů, jako je mozek, srdce, žaludek, reprodukčních orgánů, jater, krevních cév a plic. Cure nemoci, jako je populární metoda je povoleno pouze se souhlasem lékaře a ve spojení se základním ošetření. Teprve pak schopen chránit tělo před nepříjemnými a vážnými následky.

1

Vývar z Viburnum pro léčbu nachlazení

Během studený člověk cítí unavený, depresivní, měl špatnou chuť k jídlu, horečka. Odstranit tyto příznaky tím, že na základě Viburnum bobulí a kůry. Připravený vývar pomáhá vyrovnat i s horečkou. Vezměte to by mělo být na pohár před jídlem. Vaření je populární lék jednoduše. Chcete-li to provést, je nutné dodržet následující plán:

 1. Vezměte lžíci kůry rostlin, heřmánek, máta, tymián, medu a šálek Viburnum šťávy.
 2. Přidat do kapacity s příměsí šálkem vroucí vody.
 3. Nastaven na vodní lázni po dobu 5 minut.
 4. Připravený infuzní filtr ve skleněné mísy.
 5. Doporučuje se přidat do mixu čerstvé šťávy z Viburnum.

Bobule s medem od silným kašlem

Užitečné vlastnosti Viburnum umí poradit se zánětem plic, průdušek. Zvláště užitečné, pít čaj s plody této rostliny se silným kašlem. Tato léčba pomáhá zkapalní hlen a zmírnit příznaky. K přípravě tohoto nástroje použít čerstvé nebo mražené bobule. Existuje několik receptů, které využívají medem a ovocem Viburnum:

 1. Med (250 ml) se umístí do nádoby a směs se zahřívá, za míchání periodicky s dřevěnou lžící. Přidejte lžíci Viburnum bobulí a rozemelou je. Zabalit ručník a nechte po dobu 5-6 hodin. Infuze pít lžíci 4-5 krát během dne.
 2. Recept je vhodný pro lidi, kteří trpí bronchitidou nebo zápal plic. Musíte vzít lžíci kůry kalina, křídlatka, bezinky květ, matka a nevlastní matkou. Pour tráva 1 litru horké vody a vyluhovat půl hodiny. Připravený použití infuze skla před jídlem.
 3. 100 g bobulí Viburnum zalijeme vařící vodou (500 ml). Dusíme je na mírném ohni 30 minut. Další půl hodiny čekat na čajový infuze přidejte Art. med. All mix a trvat 30 minut před jídlem dvě polévkové lžíce.
 4. Recept od chronického kašle. Vezměte lžíci šípky, heřmánek, Viburnum bobule, Oman, měsíčku. To vše nalít litru vařící vody a dusíme na mírném ohni po dobu 5 minut. Přijaté prostředky trvat 5 hodin, po - kmen. Vezměte lžíci před jídlem. Pro skladování léků používání zavřené skleněné nádoby.

Nápoj z bobulí ze zvýšeného tlaku

Viburnum plody obsahují velké množství vitaminu C, kyseliny tříslové a organických složek. Z tohoto důvodu jsou používány v léčbě hypertenze. Povolení použít přidání vodku infuze Viburnum (složky jsou přijímána ve stejném poměru). Tyto prostředky je zpevnění a uklidňující účinek. Při pravidelném používání je možné snížit krevní tlak na normální a držet výsledek po dlouhou dobu. Připravte si prostředky následujícího receptu:

 1. Viburnum bobule (3 šálky) a vložte do skleněné mísy.
 2. Pour všechny vařící vody na a uzavření kontejneru pevně.
 3. Dal infuze na teplé místo a udržet ji tam po dobu 4-5 hodin.
 4. Kmen nápoj do smaltované nádoby.
 5. Viburnum bobule třít přes síto s dřevěnou lžící, přidejte položku. l. med.
 6. Přijat 3x po celý den o 1/3 sklenice. terapie - 3 týdny po - přerušení po dobu jednoho týdne.

Odvar z listů a kůry rostliny pro léčbu akné

Kalina je velmi často používán k odstranění takových kožních onemocnění jako je akné. Pro přípravu ovocných stromů prostředky by měly být promyje, usuší a drtit. Výsledná kompozice se aplikuje na problémové oblasti na tenké vrstvě. Být v takové masky po dobu 15-20 minut. Odstraňte ji s teplou vodou. Takové akce provádět, zatímco nepříjemné vyrážky úplně opustit problémové oblasti.

Viburnum ovoce jsou používány k obnovení obranyschopnost organismu, předcházet nachlazení. Pro přípravu terapeutické infuzi, budete potřebovat tyto ingredience: 100 g Viburnum bobule, citronové kůry, 200 g aloe listů a tolik skořápky vlašských ořechů. Mince, přidejte 200 g medu a másla. Posilují imunitní systém, můžete, pokud budete mít lék na lžíci 3krát denně. terapie je měsíc.

Harm a kontraindikace léčby Kalina

Přestože kalina má pozitivní vliv na tělo, by nemělo mít všichni lidé. Mnozí lékaři říkají, že to neškodné rostlin v nevhodnou technikou může způsobit řadu život ohrožujících komplikací. Před použitím sněhové koule k léčebným účelům by se měl poradit s odborníkem. Přidělit následující kontraindikace:

 1. Těhotenství. Viburnum plody obsahují složky, které jsou podobné ženským hormonům. Když zvýšené hladiny těchto látek v krvi matky, dítě může tvořit celou řadu patologických stavů. V některých případech se stává příčinou předčasného porodu.
 2. Snížení krevního tlaku. U lidí s touto diagnózou dovoleno jíst Viburnum bobule, ale denní sazby - ne více než 1 polévková lžíce.
 3. Chronické onemocnění ledvin a překyselení žaludku.
 4. krevní onemocnění - leukémie a tromboflebitida.

Jak se připravit šťávu z červené bobule v zimě?

Viburnum roste v území dominuje vlhké listnaté a borovicové lesy. To lze nalézt mezi keři podél vody. Rostou Kalina opravdu ve své zahradě. kůry Sklizeň se koná v dubnu, kdy ukončil tok mízy. Sbírat květiny konala od května do června, ovoce - od září do října. Pravidla pro shromažďování a sběr Viburnum:

 1. Plody by měly být sníženy s kůží, a zároveň podařilo udržet na měkkou část.
 2. To je nejlepší pro sběr kalina po prvních mrazech, pak jahody mají své maximální léčivé vlastnosti. Mráz zabije hořkost.
 3. Všechny odebrané ovoce musí být rozšířen i vrstva vysušit na chladném místě.
 4. Po 5-9 dnech, aby se odstranily konečné vlhkosti k sušení ovoce, za použití trouby zahřáté na 50 stupňů.
 5. Fold kalina bobule připraven být skladovány v čistých tašky z plátna nebo gázy. Poslat na tmavém místě.
 6. Užitečné vlastnosti Viburnum lze uložit, je-li zmrazen. K tomu je třeba ovoce promývá, složil v kontejneru a naplňte s cukrem. Dát bobule v mrazáku.

Video recept na sirup kalina

Užitečné vlastnosti Viburnum jsou nepostradatelné v tradiční medicíně. Kromě léčebných účinků plody této rostliny mají skvělou chuť, tak jeden vařený vaření chutné, voňavé ovocné nápoje. Velmi chutné a užitečné, je sirup na bázi Viburnum bobulí. Podrobný videa návod k jeho přípravě vám pomůže, aby to doma.

Informace uvedené v článku je průzkumný charakter. podání článek nevyžadují samoléčby. Pouze kvalifikovaný lékař může určit diagnózu a dát doporučení léčby založené na individuálních vlastnostech každého jednotlivého pacienta.

Užitečné vlastnosti Viburnum a že z ní můžeme vařit? Chutné recepty pro děti i dospělé

Vítejte na všechny, kteří se rozhodli navštívit můj blog o zdravém životním stylu! Dnes jsem se rozhodl pokračovat v popisu prospěšných vlastností Viburnum. To Berry je tak cenné a vitaminové přípravky, které odhalují všechny své výhody v jediném článku je nemožné. Tentokrát budu odpovědět, než užitečné kalina a jak ji používat. Kromě toho objevíte celou řadu jednoduchých, ale velmi mocné recepty s touto rostlinou.

Užitečné vlastnosti rostlin jsou tak široká, že může být použit v celé řadě případů. Řada aplikací začíná nejvíce neškodný kašel a recepty, a konec je vážná specifická. Předpokládá se, že některé součásti mohou být příznivé účinky, dokonce i rakovinné buňky.

Jako části rostliny, existuje velké množství vitaminů, minerálních látek, organických kyselin a dalších složek, užitečné vlastnosti pro orgán, který je obtížně podceňovat. Pro více informací o složek kalina lze nalézt v mém předchozím článku.

Zvláštní význam má nejen kvalitativní a kvantitativní složení, ale kombinace těchto prvků. Tak, bobulové ceněny pro velké množství flavonoidů a antioxidantů. Jen obrovské množství vitaminu C v duetu s železem pomáhá tělu pevnost, aby odolaly náporu virů a bakterií.

Musím zmínit zásadní význam bobulí pro osoby starší 40 let. Jen budete muset zahrnout do svého jídelníčku. Po Berry je bohatá na vitamin E, který pomáhá posílit naše cévy a brání tvorbě krevních sraženin.

Jaký přínos přinese ovoce ve své nejčistší podobě

Způsoby, jak využít Kalina moc. že vše závisí na ročním období, schopnost provádět těžbu a snadnost použití. V sezóně je možné kalina bobule použit v čisté formě. Nic, co je třeba uvařit a promíchejte. Jíst jen 10-15 věci denně. A to by mělo být provedeno s kameny, protože také obsahují velké množství složitých a velkých vitamínů.

Chcete-li získat užitečné náboj prostě roztrhnout snítku rostliny, odtrhnout bobule a opláchněte pod tekoucí studenou vodou. Odtrhnout a jíst zdraví. Denní spotřeba je stejně užitečný pro ženy i muže. Tento jednoduchý postup výrazně posiluje cévy a bude vynikající prevencí onemocnění srdce. Čerstvé bobule jíst v noci, zbavit ranní otoky.

To bylo opakovaně prokázáno, uklidňující účinek na nervový systém. K tomu, třel s cukrem, jahody měly být konzumovány 1 lžička na dezert třikrát denně.

Guy Berry bude skvělý temperament. Kromě toho mohou být přidány v různých specialit.

Máte-li možnost trhat ovoce a čerstvé plody absorbovat každý den, je to velmi dobré. Ale ne každý se může pochlubit takovou možnost. Z tohoto důvodu je možné zmrazit bobule. Jak to udělat, budu diskutovat o mém dalším článku.

Šťáva z kalina je skvělý způsob, jak posílit trávicí systém a organizovat činnost trávicího traktu. S jeho pomoci léčit zácpa, koliky a urychlit proces hojení žaludečních a duodenálních vředů.

V současné době stále častěji diagnostikovány nádory v různých orgánech trávení. Z tohoto důvodu, kalina džus je předepsán pro polypy. To významně snižuje riziko nádorů degenerace zhoubný nádor.

Neměli bychom zapomenout kontraindikací pro lidi s nízkým obsahem kyselin. Pro ně, přičemž tyto peníze je přísně zakázáno. Pít by to mělo být na lačno nebo 30 minut před jídlem. Množství může být samostatně, ale obvykle není větší než 100 ml na jednom okamžiku.

Vzhledem k tomu, kyselá chuť je povoleno používat sirup kalina. Kromě problémů s trávicího ústrojí tímto způsobem se lze vyhnout problémům s prací ledvin a jater. Peretrite Kalina s cukrem a pitím 150 ml přípravku 2 krát za den.

Nezapomeňte, že šťávy mají větší koncentraci živin. Z tohoto důvodu se nedoporučuje pro těhotné ženy k použití. V takovém případě se poraďte s odborníkem.

Často se stává, rostlina používá ve formě čaje. To se často přidává k ní, a další složky. Nejúspěšnější budou společníci šípků nebo hloh. Předností tohoto nápoje, stejně jako čtení.

Za prvé, pít během sezóny nachlazení a nekontrolovatelné SARS. Zvláštní síla čaje stává duet s medem. Tento vitamin mix by měl vypít 1 šálek ráno a pak vaše tělo bude účtována po celý den sil, stejně jako obdržet ochranu v podobě silné imunity.

Pozitivní efekt se studeným nápojem. Účinně bojuje proti útokům kašle. To je předepsáno, ani dávivý kašel. Kalina má měkkou obalovou efekt a zuřivý krku uklidňující.

Je to již bylo uvedeno, v případě, zimní den obdrží takovou krmení vitamin, může žádné viry není přednost. Také v tomto případě by bylo vhodné prospěšné vlastnosti listů. Mají silný antiseptické a posilující účinek. Přidání svým dílem při vaření může být zvýšena antivirový účinek, a zlepšení metabolismu a urychlit proces odstranění toxinů z těla.

Podívejte se na následující video, vypovídá o vlastnostech Viburnum, které nemáme psát v článku:

Kalina a aktivně používán ve formě odvary. Pro tyto účely lze použít také ovoce, listy, květy, a dokonce i kůra. Kůra je bohatá na třísloviny, a proto urychluje proces hojení ran a odřenin.

Pokud čistit ráno a večer obdržel drog kůži, pak velmi brzy problém akné zůstane v minulosti. Pro člověka může připravit odvar z heřmánku a kalina. Získat silný antiseptický.

Přidání sérii ve vodě, dostanete vynikající základ pro koupání nebo oplachování děti. Jejich jemná, tenká pokožka potřebuje zvláštní ochranu. Vývar na bázi kalina ji jemně čistí a pokrývají ochranné pouzdro.

Zvláště cenná jsou odvary pro ženy, které trpí bolestivé a těžké menstruace. S cílem zlepšit celkový stav a snížit krevní ztráty, je třeba vypít sklenici prostředky 2 krát denně.

Tinktura - vysoká koncentrace, zvýšená činnost

Snad nejvíce známé a účinný prostředek pro srdce jsou likéry Kalinovoye jahody. Existuje mnoho receptů a způsoby vaření. Řeknu vám ten, kdo mě dostal další její prababičky. Mimochodem, připravit tinkturu variant jsem se setkal hodně, ale stále najít svůj nejoptimálnější.

Na fotografii níže ukazuje tinkturu bez přídavku medu po 40 dnech po smíchání.

Alkoholické tinktury jsou vysoce efektivní při jednání s vysokým tlakem. Dříve, moje babička udělala na alkoholu. Teď samozřejmě, můžete jej nahradit brandy nebo vodku.

Pro přípravu Kalina vodku bude potřebovat 500 ml alkoholu a 3 šálky plodů. Před pečením znamenají babička poradil trochu suché plody na slunci. Chcete-li to, položte je na velký plech a poslán do podkroví. Tam slábla den.

Potom smícháme ingredience a nalijte do tmavé skleněné nádoby. Vyluhovat v tmavé skříni nejméně 45 dní. Směs se pak odvádí. Mohou jíst med. Doporučené dávkování je považováno za 1 polévková lžíce. l 3 krát denně. Je žádoucí, aby to ihned po jídle.

Získané babiččina receptu tinktura má příjemnou sladkou chuť a tmavě červenou barvu. Hypertenze, a to zejména v období zhoršení mohla spojit příjem tinktury s použitím čerstvých plodů, ale ne více než 10 kusů za den. Je lepší rozdělit množství do 2 dávek.

Vodka na Kalina je užitečné nejen v boji proti onemocnění srdce a cév. Pomáhá zbavit se psychické přetížení, snižují únavu, odstranění deprese.

Kalina děti: Je možné dát, jak dát a kolik dát

Myslím, že mnozí z vás se obávají o možnosti poskytnutí takového cenného zboží pro děti. Drtivá většina pediatrů se domnívá, že deriváty bobule mohou být relevantní i v kojeneckém věku. Nicméně, ona nemůže ani poškodit děti, které jsou náchylné k alergiím. Nejdůležitější věc zavést do stravy

Počínaje 5-6 měsíců, malý člověk může seznámit s šťávy nebo kompoty z Viburnum. Po roce ve své stravě může objevit želé, želé a pěnu. Nejdůležitější věc, kterou si uvědomit, že červená kalina je velmi mocný nástroj, takže ve své čisté formě, čímž se nedoporučuje, dokud dítě nedosáhlo alespoň dvou let věku. Je lepší ředit vodou.

To je také blízko do dvou let, můžete nabídnout svému dítěti několik čerstvých plodů. Vstoupit plně bobule v nabídce dětského může být po třech letech. To je, když budete hýčkat oblíbenou dětskou různé dezerty s bobule mix nebo uvařit neuvěřitelně chutné džem.

No, to je všechno, co jsem vám chtěl dnes říci. Teď už víte, co je užitečné a co je škodlivé kalina, a příště, budu vás naučí všechna tajemství Viburnum obrobku užitečný produkt dal jejich přízeň v průběhu celého roku.

Ostatní výrobky z blogu: dat uzavřeno-obsah-ui-type = "image_card_sidebyside"

Vždycky jsem věděl, že takový užitečný kalina, moje babička mi jako dítě řekl. Teď moje rodina a vždy udržuje v chladničce zmrazené Viburnum bobulí.

Velmi dobrá věc, ale nemohu zvyknout na její vůni ...

 • Alternativní medicína (18)
 • HLS knihovny (10)
 • Videa (18)
  • Natalia Země Tipy (8)
 • Říká se, že lékařům (27)
 • Hodnocení sloupky (8)
 • Pohyb a sport (19)
 • dětských onemocnění (12)
 • Zdraví žen (24)
 • Zdravé stravování (103)
 • Zelené kosmetika (33)
 • Zajímaví lidé (8)
 • Terapeutické písmena (25)
 • Pánské zdraví (3)
 • Hudba a meditace (5)
 • Tradiční medicína (149)
  • Onemocnění kůže (15)
  • Onemocnění nervového systému (6)
  • Nemoci ústí (4)
  • Ledvin a močových cest (2)
  • Onemocnění kloubů (10)
  • Gastrointestinální trakt (4)
  • Nemoci dýchacího ústrojí (6)
  • Onemocnění kardiovaskulárního systému (4)
  • Nemoci endokrinního systému (1)
  • Léčivé rostliny (46)
  • Čištění tělesa (16)
 • News (51)
 • Na zdraví s humorem (1)
 • Volného času a cestovního ruchu (1)
 • Užitečné (37)
 • Psychologie duše (2)
 • Rodina a dítě (39)
  • Vztahy (7)
  • Vlastní (10)

Všechna práva vyhrazena obsah.

Kopírování materiálů bez otevřených indexovaných odkazech na stránky - je zakázáno!

Informace poskytované na místě je pouze pro informační účely.

Nenechte self-léčit! Pokud jakákoli forma příznaků onemocnění by měl vyhledat lékařskou pomoc.

Výhody a škody na Viburnum: podívat se na fakta. Kalorický obsah složení a rozsahu Viburnum: užitečné hořké světlé bobule

Závitové pouzdro s červenými plody - kalina vulgaris je starý lidový lék na různé neduhy.

Výhody kalina - ve své ovoce, květiny, listy.

Také při léčení běžných nemocí s využitím kořeny a kůry rostliny.

Chemické složení Viburnum je neobyčejně bohatá. Obsahuje saponiny, guma flobafeny, glykosidy, třísloviny, filohinony a kol.

Kromě toho, v sněhová zahrnuje kyselinu mravenčí, kyselinu octovou, isovalerová, kyselina kapronová, kyselina máselná, linolová, kyselina cerotic a podobně.

Kalina má užitečné vlastnosti v důsledku v něm obsažené vitaminy (A, E, C, P, K), hořčík, draslík, železo, zinek, pektin, éterické oleje.

Kalorie Kalina je nízká a je 28 kcal na 100 g produktu.

S Viburnum léčit celou řadu nemocí z nachlazení až vážnější.

1. K léčbě a prevenci respiračních onemocnění používá odvar z kůry Viburnum - užitečné pro lidské zdraví fondů. Připravit ji na receptu: jednoduše nalít rozdrceného kůra (cca 2 polévkové lžíce) vařené ve vodě.

Směs se potom umístit na ohni a varu dlouho - 5-10 min. Jako obvykle v takových případech, složení a trvá, kmen, pít pohár polovinu ve dvou stupních, čímž se účinnost medu.

Proti nachlazení a použít tuto směs. Připojte tymián, heřmánek, máta peprná (lžičkou), přidejte stejné množství kůry Viburnum a půl sklenice čerstvé šťávy z bobulí rostliny.

Vše dobře promícháme a zalijeme vroucí vodou a pak se zahřívá na vodní lázni docela dost. Poté, co produkoval manipulace znamená trvat, filtr a pít během malátnost a chladu, půl šálku, přidejte trochu medu podle chuti (není-li alergičtí na to).

2. Užitečné vlastnosti Viburnum, aby bylo možné jej použít k porážce zánět průdušek, zápal plic. Recept na léky na nemoci, jako je specialita. To by mělo být zahřívána mírně med (200 g), míchá se lžící. Pak budete muset brousit samostatný lžíce Viburnum ovoce a naplnit je s rozpuštěným medem.

Prostředek by měl naplnit i (asi 5 hodin), a pak to může být podávána jako terapeutické činidlo navíc k hlavnímu terapii (lžíci několikrát denně).

3. silný suchý kašel možné připravit takové formulace: Kalina nalít ovoce (100 g) s vroucí vodou (2 šálky). Vaří se složení na velmi nízké teplotě po dobu alespoň jedné hodiny. Směs je pak nutné nechat odstát. Pít hojení složení Viburnum, což je velmi užitečné pro zlepšení zdraví párem polévkových lžic po jídle.

Nezapomeňte se přidat větší efektivitu do mixu trochu medu.

4. Kalina užitečné při hypertenzi, chronickému bolesti hlavy, se nepříjemných pocitů v srdci.

V prvním případě směsi rostlinných výhonků (chop), travnaté motherwort a kořene kozlíku lékařského (vše brát rovným dílem). 2 lžíce léčivé směs vylije vařící vody (1 šálek) a je zapotřebí několik minut k varu při nízké teplotě.

Po ochlazení a napínal nápoj tento nástroj jen pár doušků dne.

Bolestí srdce s použitím tradičního infuzi Viburnum bobulí (3-4 polévkové lžíce na šálek vroucí vody), a přetrvávající bolesti hlavy každý den vypít sklenici nebo dvě čerstvé šťávy kalina (můžete přidat med).

5. Kalina užitečné pro organismus, který očišťuje játra. Pro přípravu léčivých látek musí vařit 500 g ovoce do změknutí (v malém množství vody). Pak následuje složení přes filtr a spojit ji s medem (1 šálek).

Skladujte směs v chladničce. Jíst rozhodně na lačný žaludek ráno a večer (2 týdny).

6. Užitečné vlastnosti Viburnum lze úspěšně použít zařízení pro boj s problémy, jako je bolest břicha, špatné trávení, vředy, zácpa, řídká stolice.

V takových případech použít jednoduchý recept: pár lžíce bobulí nalít sklenici vroucí vody a pít jako čaj kompozice.

7. Kalina široce používán k léčbě únavy a chronické únavy. Připravit nástroj, který eliminuje přepětí jednoduché. Je pouze nutné, aby brousit kůra rostliny, které jej spojují s univerzálními léčivých bylin - heřmánku (ve stejném poměru) a aby část klasickým způsobem - polévková lžíce na šálek vroucí vody.

8. Kalina aplikovat v kožních onemocnění. Čerstvá šťáva rostliny léčit vředy, vředy, ekzémy, používat to jako obklad na problémové oblasti.

9. Kalina - skutečný doktor. Používá se k léčbě a prevenci nádorových onemocnění. Užitečné kalina šťáva s medem (1: 1). To je používáno několika lžícemi až 4krát denně.

10. Při léčbě téměř všech chorob je velmi dobrá tinktura z Viburnum, které lze snadno provést doma. Je nutno nalít půl kilogramu bobulí a půl litru vodky a získá se kompozice podle předloženého, ​​jak je obvyklé, ve vzdáleném rohu skříně.

Po 3-4 týdnech infuzního přípravku musí odvodňují a zmenšování, nalít do čisté nádoby a použití podle pokynů.

Použití tinktura uvnitř nebo mazat ji nemocné pokožky.

Kalina: k čemu je pro tělo?

Vzhledem k jeho užitečných vlastností Viburnum získal popularitu jako léčebná látka používá při léčbě mnoha nemocí.

Jaká je síla kalina?

• Má silný choleretic účinek.

• léčí onemocnění gastrointestinálního traktu a kardiovaskulárních onemocnění.

• Díky svým mocným antiseptichnym, protizánětlivé vlastnosti účinné při nachlazení.

• Kalina normalizuje hladinu cukru v krvi.

• Pomáhá při nepravidelné menstruaci a zmírňuje menopauzální ženy.

• Má silné hemostatické vlastnosti, pro použití v krvácení.

• známá pro své mírné sedativní účinek. To zmírňuje nespavost, úzkost a podrážděnost.

• Tiskne přebytečné tekutiny z těla. Kalina nízkokalorické, takže povoleny pro obezitu.

• Aktivní používá při léčbě onemocnění kůže kvůli jeho vlastnosti na příznivý účinek na kůži, bělení a tónování je.

• Kalina - přírodní antipyretikum. Tato vlastnost dělá závod nepostradatelný při nachlazení, spojené s horečkou.

• Vysoký obsah vitamínu C může být nazýván Kalina užitečné zařízení pro tělo. Kalina je schopen posílit imunitní systém, což znamená, že může pomoci překonat existující nemoc rychleji.

• Vývar kalina účinný při bolestech v krku, chrapot a ztráta hlasu, se záněty v ústní dutině. Protizánětlivé vlastnosti této rostliny, aby bylo možné v relativně krátkém časovém úseku, jak se zbavit těchto onemocnění. Často dost kloktadlo nebo úst léčebné složení zázrak bobule.

• nízkokalorické kalina umožňuje jej použít pro hubnutí. Ti, kteří se snaží zbavit nadbytečných kilogramů, je doporučeno použít ovocnou šťávou rostliny (samostatně nebo v kombinaci s jinými plody), nebo přidat léčivé ovoce v kuchyni.

Kalina: škoda na zdraví?

Hlavním poškození kalina není ani tak samotný produkt, ale jeho množství. Dokonce i přebytek živin v těle může vyvolat alergickou vyrážku.

Kalina je třeba brát s rezervou pro lidi, kteří mají nízký krevní tlak, stejně jako ti, kteří mají zvýšené srážlivosti krve a riziko trombózy.

Kalina - skutečný pramen organických kyselin, ale i pro ty, kteří trpí dnou, přinese více škody než prospěchu.

Také, závod není doporučen pro použití u pacientů s vysokou kyselost žaludku.

Kalina nelze považovat za dlouhou dobu. To je nejlepší provádět léčebné cykly, střídající se s přestávkami.

Kalina pro těhotných a kojících matek: přínos nebo újmu?

Během těhotenství nastávající matky je nejvíce náchylná k různým infekcím a virům. Aby nedošlo k poškodit dítě, se doporučuje u žen v pozici použít přírodní léčby.

To znamená, že jedinečné vlastnosti Viburnum můžete jej použít při nachlazení doprovázených delší kašel.

Kalina - nejsilnější imunostimulační (a přírodní) a zdrojem vitamínů, které tělo vyžaduje tak těhotenství.

Nicméně, v období těhotenství dítě pití čaje a infuzemi Viburnum oficiální medicína se nedoporučuje. Dost na to, pít slabý čaj zářivě červené bobule kalina rostlin a používat externě (v případě potřeby).

Přes výhody pro organismus Viburnum těhotná třeba se obávat nadměrné množství tohoto produktu. Skutečnost, že zařízení má schopnost zvýšit tón dělohy, což může vést k nevratné důsledky.

Také brusinka (předávkování) může vyvolat alergickou reakci, která nemá potěšit budoucí matky. Chránit před negativními důsledky, žena musí poradit s lékařem o přijetí kalina jako terapeutické činidlo. Jen odborník může s jistotou říci, zda je možné používat rostliny ve vašem případě.

Co se týče kojící matky, které se nedoporučuje používat Kalina kvůli riziku alergií u dětí mladších 3 měsíců věku.

Kalina děti: přínos nebo újmu?

Kalina - unikátní rostlina, která je prospěšná pro zdraví dětí. Bohatá chemické složení, jak je uvedeno výše, má protizánětlivý a posilující účinek. Kalina se používá pro dětské nachlazení, bronchitida, horečka, zánět plic.

Dítě se obvykle připravují z léčivých čajových bobulí, medu (v nepřítomnosti alergie). Pro spuštění trituruje plodů (2 polévkové lžíce), nalít vodu (1 šálek) a vaří po dobu půl hodiny při nízké teplotě.

Když se kompozice ochladí trochu, přidá trochu medu (čajová lžička). Dát dětem je Lékem třikrát denně pro třetí pohár.

Kromě toho, kašel a nachlazení pomocí sladké bobule džem kalina, která období se připraví následujícím způsobem: rozetře ovocné rostliny s cukrem (1: 1).

Nicméně, před použitím jakýchkoliv prostředků na základě Viburnum je nutné poradit se svým pediatrem.

Platí pravidlo, odborníci radí použít Kalina - užitečný nástroj pro tělo dítěte od 2 let.

Rostlina, která má vlastnosti se širokým spektrem účinku - kalina je velmi užitečné pro zdraví.

Kromě toho je léčebný účinek všech jeho částí. Mnoho způsobů, jak využít brusinky. V tomto článku jsem se dotkl jen málo. Každý si může vybrat recept, který vám ušetří od určitého onemocnění.

Hlavní je, aby to přehánět. Kalina je třeba vzít v dávkách.

© 2012-2018 „Dámské názor.“ Při kopírování materiálů - odkaz na zdroj je povinná!

Šéfredaktor portálu Ekaterina Danilova

E-mail: [email protected]

Kontaktujte nás na adrese: +7 (965) 405 64 18

1

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 89 = 95