mapa aquifers

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

mapa aquifers

(Jak 01.01.2014)

s populací tisíce. m 3 / den.

(Na obrázku je ve znamení - počet lomu ve skupině)

FGUGP "Gidrospetsgeologiya9quot;, GMSN Center

Mapa kolektory - druhy, nutnost přípravy a použití

Hladina podzemní vody má přímý vliv na stanovení druhu a výše položení základního podrážku. Kromě toho karta je nutná kolektory během vrtání artéských studní. Bez její přítomnosti je obtížné předvídat množství práce a budoucí výkonnost objektu vzhledu záplavy a vlhkosti v suterénu, stejně jako zjistit, kolik je zapotřebí, například betonové skruže v přístroji vykopané studny. Mající uspořádání podzemních vod, je možné určit optimální polohu a směr sklonu odvodňovacího systému a také vybrat nejlepší montážní místo vody.

Co je to mapa aquiferů

Mapa kolektory je schéma výskytu všech typů podzemních vod v podélném geologického řezu s označením půdních vrstev a aquitard nebo nahoru signalizace změny směru jízdy a úrovně volných fluxů.

1

Voda se chová jinak než v nádobě, kde pochybnosti o horizontalitou její úroveň není nutné pod zemí. V interiéru podzemní vody řádku tabulky může ohnout pod vlivem mnoha faktorech:

 • terénu;
 • tvar a umístění nepropustnými vrstvami;
 • provedení dobíjení a vybíjení;
 • šířka pásma a hustota půdních vrstev;
 • blízkost vodních útvarů, atd

Při mapování měření jsou GWL dispozici přírodní a umělé zdroje. To může být dobře a výroba, studny, jímky, vody a měřidlo přílivu. Pro „čistotu“ přijatých dat, měření v místech, nacházejících se v blízkosti k sobě, působí v den vzhledem k tomu, že úroveň hladiny podzemní vody pod vnějším vlivu se může značně lišit. V této souvislosti mapy zvodní data nezbytně nutná.

V případě, že budova část podzemní vody může být detekována boxové zařízení, když se nádrž nebo silo zkušený artéských studní je potřeba se podívat na mapu zvodní. Jeho absence ve většině případů vede k neočekávaným situacím. Například při snížení šachty kruhů můžete zjistit, že voda je mnohem hlubší než očekávaný značku. Význam v budoucí práci zmizí sama od sebe, a prsteny jsou pravděpodobně zůstanou v zemi. V tomto případě by bylo výhodné, aby okamžitě zastavit vrtu zařízení.

Kvalifikovaní řemeslníci se nedoporučuje přehlížet vidět mapy zvodních nebo provádět průzkumné vrty. Mimochodem, určit blízkost zvodně může být tradiční metody, ale to nemusí vždy vést k objevu právě pitné vody.

Naměřené hladiny podzemní vody jsou aplikovány na obvodu nebo grafiku. Název dokumentů závisí na dostupné informace o nich. Nejběžnější jsou tyto karty:

 • hydroisohypses;
 • hydroisopiezes;
 • změna hladiny podzemní vody;
 • výkyvy v hloubce vody v jamce;
 • hydrogeologické řezy, atd.

Mapy hydroisohypses hydroisopiezes a působí na základě údajů. Piezometrická povrch se vyznačuje tím, tlaku a tlaku vody výšky horizontu. Termín nemá určitou hodnotu, a stabilizuje povrch vodní hladiny může být umístěn nad zemí a pod ním. Jinými slovy, je to výška, do níž se voda stoupá v exponovaných artéských studní. Tato komponenta ovlivňuje délku pouzdra, přičemž horní okraj, který musí stoupat nad piezometrická povrchem.

Pro non-tlakem vytvořeny podmínky hydroisohypses kartu. Vyznačují se jediný systém proudění vody v zvodnělých vrstev. Podle uspořádání linky na grafických plánech lze definovat:

 • zejména směr a sklon proudů;
 • Úroveň a charakter uspořádání volných povrchů;
 • místa pohánět vrstvy a kapsy vykládky;
 • Nás podzemní vody s otevřenými rybníky - vypustit nebo napájeny říční toky.

Je třeba poznamenat, že horní hladina bez tlaku vody zůstává v podstatě vodorovná. Nicméně, v rovině zvodní je nakreslena několik křivkách spojující stejnou úroveň hladiny podzemní vody.

Často aplikováno na hydroisohypses gidroizobat čáry kartu, která navázala na základě interpolace.

Seskupení podzemní produkován přírodě (fluidní dynamiky) a hloubku. Za prvé, rozlišovat mezi:

 • volný průtok vody - „spoléhat“ na první z povrchu zvodně. Jejich horní úrovně je nestabilní a závisí na přítomnosti v určitém časovém období srážek, intenzivní tání sněhu nebo sucha. Propustná vrstva je částečně nasycený podzemní vody a jejich povrch zůstává volný;
 • tlak vody - se nachází ve větší hloubce mezi dvěma zvodnělých vrstev.

Podle hloubky umístění ve sloupci půdy a podzemních vod je rozdělen do čtyř typů.

Posazený - hloubka až pěti metrů. Make-up vyrábí srážením. Pro výstavbu studní posazený nepovažuje za nejlepší volbou, protože voda může jednoduše zmizet a v dešti, aby období sucha - neměl čas být odfiltrovány.

Podzemních vod - hloubka až deseti metrů. Jako nepropustné vrstvy je jíl, takže zdroj by neměl být používán jako pitná voda. Kromě toho, pokud je tloušťka zeminy nad podzemní vody méně než šest metrů, nebude stačit filtrace vody nastat, ale technické kapaliny riziko kontaminace je příliš velká.

Mizhplastovi voda - hloubka 10 až 100 metrů. Obecně jsou horizontálně mezi vodotěsné vrstvy, i když horní vrstva a může být propustná. Mizhplastovi voda jsou považovány za optimální pro jeden jamkách zařízení. Dostatečná hloubka poskytuje dobrou filtrování a nepřerušené dodávky teplé vody přes čerpací techniky.

Artéské vody - nejhlubší výskyt (více než sto metrů pod zemí). Voda se čistí, jak je to jen možné před znečištěním v přírodním způsobem, takže žádné další filtrace. Ale v kompozici mohou být přítomny nepřijatelné koncentrace minerálních inkluzí. Artéských studní jsou vyvrtány pro kolektivní použití, protože objem vstupní vody souměřitelné s potřebami soukromého vlastnictví bytů, nemluvě o vysoké náklady na práce na zařízení hluboké přívod vody.

Je třeba poznamenat, že hlavním faktorem pro základů není čistoty podzemních vod a jejich úroveň. Že to má vliv na rozhodnutí o konstrukční prvky nadace, stejně jako seznam opatření pro jeho hydraulické ochrany.

Vrtné zařízení dobře nebo studny musí být provedeno v místě, kde má kolektoru. Chcete-li zjistit, kde existuje několik způsobů - vědecké, proutkaření a folk.

Jednoduchá instalace a navrhnout habešské studny se nacházejí na soukromém pozemku dost často. S dobrou péči a včasné mytí podobné příjmy sloužit více než jednu generaci majitelů. Jamky jsou vybaveny manuální a elektrické povrchové čerpadla, přes které jasně voda stoupá k povrchu.

Několik tipů, jak najít vodu pod zemí. Ten, kdo si uvědomil svůj sen o venkovském domě a myslí na to, kde vyvrtat studnu, a ten, kdo chce mít další zdroj vody.

Manuální vodní čerpadla jsou často nepostradatelné v zahradní plot či obytných oblastech, kde není vodovod, jak dobře nebo studny jsou umístěny daleko od elektrické sítě. Na trhu dnes existují tři typy mechanických čerpadel určených pro použití v různých prostředích.

V místě, kde je voda žíly, na zemi umístěn železobetonových kruh a vykopán zemi uvnitř. To znamená, že kroužek padá dolů, pak alespoň další kruhy penetrace vynechány. Aby se zabránilo vnikání vody a pronikání půdy meltwater, mezery mezi prstenci jsou uzavřeny a utěsněny opatrně cementovou maltou. Na konci práce je, když aquifer zapuštěné dva nebo tři kruhy. S prohlubující vody musí být kontinuálně čerpán čerpadlem.

Jak hledat vodu na místě

Domů a domků, je velmi důležité mít k dispozici vodu. Někteří šťastní lidé se mohou připojit k veřejný vodovod, ale většina z nich hledat vlastní zdroje. Chcete-li se dozvědět, jak najít vodu na místě vlastníma rukama, a bude dále jednat.

Najít vodu na místě, může být nezávisle

Kolektory a ložní prádlo

pily lůžkoviny struktura je velmi heterogenní. I v jedné části metru „koláč“ - složení vrstev a jejich velikost - se může významně měnit. Proč je tak těžké najít vodu na místě, je třeba vyvrtat několik studny, najít normální zvodně. Existují tři hlavní kolektor:

 • Posazený. Hloubka těchto vod - až 10 metrů. Posazený leží obvykle pod první voděodolnou vrstvou - jíl. Na některých místech v hodnotě posazený v hloubce 1-1,5 metrů, vlastníci těchto stránek nejsou spokojeni - mnoho obtíží. Posazený - voda, mírně řečeno, není příliš vysoká kvalita - to obsahuje rozpuštěný chemikálie z polí a jiných nečistot. Může být použit pro zavlažování, a tak, aby byl do stavu pitné vody, vyžaduje systém čištění vícestupňový.

V každém regionu, i když každý kolektory místě jsou umístěny v různých způsobech

Musím říci, že najít místo posazený na mžiku. Vědět některé funkce vegetace, kontrola některé věci, které dokáže velmi přesně určit místo nálezu vodní nosič.

S vodou ložisková vrstva písku je mnohem obtížnější - hloubka vážný, musí spoléhat hlavně na umístění jamek se jamky od sousedů, no, ne některé nepřímé značky.

Hloubka vadose moskevské oblasti

Najít artéské vody na místě je možné pouze s pomocí zkušební vrty. Karty mohou pomoci vzniku zvodní. Od roku 2011, v Rusku, které jsou veřejně dostupné (bez poplatku). Chcete-li získat mapy vašeho regionu, je nutné zaslat žádost v „Rosgeolfond“. Můžete to udělat na svých oficiálních internetových stránkách, ale můžete si stáhnout formuláře potřebné doklady, je vyplnit a zaslat jej poštou (doručenkou).

Jak najít místo na vodě, za použití technik folk

Existuje mnoho způsobů, jak lidem, jak najít vodu na pozemku. Je možné, že věří v nich, nemůžete věřit, ale v průměru je podíl hitů - 70-80%, což je nižší než na „vědecké“ metody, takže je to určitě stojí za to vyzkoušet. Tyto metody vyžadují určité množství času a pozornosti, ale je to zdarma (pokud hledáte pro vodu na místě vy), takže mohou být dobře kombinovat - vyzkoušet několik způsobů, a kopat / vrták v okamžiku, kdy jejich svědectví bylo dohodnuto.

Tato položka je užitečná pouze v případě, že pozemek není rozvinutý, a „usadil“ planě rostoucích rostlin. Kde a jak rostliny rostou může být poměrně přesně stanovit hloubku vody hojnosti.

Určíme hloubku podzemní vody v rostlinách

Jen to, že jsme měli - projít stránky a zjistit, kde roste v blízkosti rostlin našel dát památek, kde můžete určit hloubku možného vody. V následující tabulce je uveden seznam zařízení, které může detekovat přítomnost vody v dané hloubce.

V tabulce existuje několik druhů stromů. Nehovoříme o pole a jediné rostliny lze malé skupiny rostlin, které jsou „hrstka“ na stejném místě. V případě bylin, opak je pravdou - není ojedinělých případech, a paseky, zaujímají určitou náplast půdy.

Dlouho rozvinutých oblastech určených zařízeních, kde je voda nebude fungovat. Zde je nutno použít jiné metody. Jedním z nejčastějších a dává vysokou pravděpodobnost - vyhledat pomocí rámů - hliníkových vodičů, ohnuté pod úhlem 90 °. Tato metoda je také nazýván proutkaření. Vezměte dvě délky délky drátu 30-40 cm. Kus 10 cm ohnuté v pravém úhlu.

Na „označení“ byli přesnější krátké kusy vložené do trubky z tenkých prutů stromové černého bezu. Řez větví dřeň odstraní jádro je vložen do ohnutého drátu. Konce drátu musí být volně pohybovat.

Hledat vodu v prostoru pomocí proutkaření - rámečky

Užívání oběma rukama rámu, konce drátů jsou chováni v opačném směru (180 °) a chodit s nimi na místě, sledovat jejich stav. Někde rámec sejdou někde otáčet v jednom směru (vlevo nebo vpravo - nízká hladina vody). To je pro tyto pohyby a určit, kde je voda.

V případě, že rám se shromáždí (v libovolném úhlu posunuta jejich konců), toto místo je voda. Jít dále uvidíte, že rám opět rozdělili - aquifer je u konce. Opakovat manévr je možné z různých směrů a míst, takže je možné lokalizovat umístění vodního nosiče. Pokud se na zpáteční cestu, jak rám souhlasil - jste označili místo, kde máte kopat studnu nebo dělat dobře. Pokud rámeček odchýlil doprava nebo doleva přejdete na druhou stranu a hledat místo, kde budou opět setkají.

Jsou-li pevné rámy - žádná voda v místě, nebo vodní dopravci jsou velmi hluboké.

Používání révy (dřevěný prak)

Najít vodu na místě, můžete použít prak ze stromu. Musíme najít dvě větve, které rostou z jednoho místa. Větve by měly být silné, ne menší než 1 cm, rovné. Pokuste se najít jeden z jejich tloušťky. Uřízl kus trupu (15-20 cm), na kterém vyrostl. Je třeba získat velký prak. Listy jsou oříznuty, tenké konce tyčí jsou řezané, přičemž alespoň 40 cm a každá ze stran „fork“. Větve jsou ohnuty do strany, otočil do úhlu alespoň 150 °, opravit je v této poloze, a nechá se vysušit. Dřevo nelze úplně vysuší, ale úhel by měl být zachován.

Jak najít vodu na místě vlastníma rukama - takže práce s révy

Vysušený réva se konců vidlice, drží vodorovně v úrovni ramen. V místě, kde je podzemní voda, se hlaveň sklon k zemi. V tomto bodě to bude možné vyhloubit studnu nebo vrt. Pokud žádné odchylky - voda v této oblasti v malé hloubce ne.

Stanovení množství vody do podzemního zdroje

Navíc najít vodu, bylo by hezké definovat i jeho objem. O nich lze odhadnout pomocí hliněné hrnce a silikagel. Vezměte hliněné hrnce, vlije se do jejich oxid křemičitý, kravata x / bavlněnou látkou. Balíčky hrnce zváží (hmotnost může být napsán v hrnci). Sklizené mušle uložené v zemi, kde má najít vodu a nechte jeden den.

O několik hodin později se květináče kopal a znovu zváží.

Take tyto hrnce (může být jíl, květinový)

Hrnec, což je více než ostatní přibral na váze, a bere na vědomí důl s největším množstvím vody.

Hledání voda - pozorovat přírodu

Najít vodu na místě, můžete jednoduše pozoruje přírodu. Možná jste si všimli, že na některých místech mlha hustší. Někdy se dokonce podobá řeku - meandrující úseky v libovolném směru. V takových místech jsou nejblíže většinou podzemní vody. Stále je nutné ráno se dívat na množství rosy. Pokud jsou místa, kde byla mlha hustá zvlášť, to přesněji vody je zde.

Mlhou akumulace může být určena nalezením vody podzemní

Co jiného může pomoci najít vodu v oblasti - pozorování hmyzu. Teplé bezvětří večerní komárů často shromáždí v oblacích a pilířů. A jsou umístěny na určitých místech. Pod konglomeráty hmyzu jsou obvykle umístěny vodní zdroje. Pokud jste na špatném místě, prohlédnout zemi a nemůže najít mravence hnízda, pak tam opravdu je voda - mravenci nad vodou jejich hnízda ne.

Jak lze zjistit hladinu podzemních vod

Hrubý odhad hloubky, ve které je umístěný, je možné, pro pěstování rostlin na to. Jak je patrné z výše uvedené tabulky se nachází, některé druhy rostlin obvykle pocit, pokud není voda nad nebo pod určitou hloubku. Takže si můžete zhruba odhadnout, jak hluboko je voda.

V případě, že se nachází v blízkosti řeky nebo jezera, je možné určit hloubku podzemní vody přesné

Pro oblasti, kde v okolí se nachází přírodní vodní plocha - řeka, jezero - je možné určit hloubku vody až do jednoho metru. To bude vyžadovat barometr. S ním jít dolů k vodě, k měření tlaku. Pak půjdete do vodního zdroje a zamýšlené měření tlaku tam. Rozdíl je obvykle vyjádřena v desetinách a desetina (0,1) odpovídá měřiče hloubky. Například, rozdíl v měření je 0,7 mm / Hg. sloupec. To znamená, že voda je v hloubce 7 metrů.

Co jiného může pomoci najít vodu v oblasti? Komunikace se sousedy, kteří již mají dobře nebo vrtu. Jsou užitečné vědět, kde je vyvrtán / vykopán, kolikrát hodně vody, nebo ne, jak hluboko je voda zrcadlo její kvalitu. V místě nejbližší všech úspěšných a neúspěšných pokusech o sousedy, je možné poměrně vysoká míra pravděpodobnosti určit, kde jste ve vodě.

1

Leave a Comment

Your email address will not be published.

76 + = 85