Při připojování topného tělesa

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Možné radiátory okruh spojující

Že dům byl v teple, je důležité správně vytvořit topný okruh. Jedna ze složek jeho účinnost - pro připojení radiátorů. Bez ohledu na to, litiny, hliníku, bi-kovové nebo ocelové radiátory se chystáte dát je důležité vybrat ten správný způsob, jak je spojit.

Způsob připojení otopného tělesa ovlivňuje jeho teplo

Množství tepla bude vyzařovat topné těleso, v neposlední řadě závisí na typu topného systému a vybraném druhu připojení. Vybrat nejlepší možnost, musíme nejprve zabývat tím, jaký druh otopné soustavy jsou a jak se liší.

Single otopná soustava - nejekonomičtější varianta z hlediska nákladů na instalaci. Vzhledem k tomu, že je tento typ zapojení je výhodné, vícepodlažních budov, ačkoli v soukromí, takový systém není zdaleka neobvyklá. V takový systém radiátory zahrnuta do řádku v sérii a chladivo prochází nejprve jedním topným rozchodu, pak vstup do druhé a tak dále. poslední výstup radiátor je připojen ke vstupu do kotle nebo do stoupacího potrubí ve výškových budovách.

Systém Příklad potrubí

Nevýhodou tohoto způsobu zapojení - neschopnosti upravit tepelných radiátorů. Nastavení regulátoru v některém z radiátorů, budete nastavit zbytek systému. Druhou významnou nevýhodou - rozdílné teploty v různých chladicího média. Ti, kteří jsou v blízkosti kotle, zahřívá velmi dobře, což dále - stává chladnější. To - to důsledek sériovém zapojení topných těles.

Topný systém dvoutrubkový vyznačující se tím, že má dva závitu potrubí - přívod a návrat. Každý radiátor je připojen k oběma, to znamená, že se ukáže, že všechny radiátory k systému připojit paralelně. Je dobře, že vstup každého z nich obdrží teplotu chladicí kapaliny. Druhý pozitivní bod - ke každému termostatu radiátoru lze nastavit a používat jej pro změnu množství tepla, které se neuvolní.

1

Nevýhodou tohoto systému - počet trubek v systému delší elektroinstalace téměř zdvojnásobil. Ale systém může být snadno vyrovnaný.

Tradičně radiátory obsazení okna a to není náhoda. Vzestupný proud teplého vzduchu řezů za studena, který vstupuje z oken. Také horký vzduch ohřívá skla a zabraňuje kondenzátu na ně. Pouze pro tento účel je nutné, aby chladič zabírají ne méně než 70% šířky okenního otvoru. Jen proto, že se okno nebude zamlžit. Proto je výkon pro výběr radiátorů, si to tak, že celá šířka radiátoru má alespoň předem stanovenou hodnotu.

Jak zařídit radiátoru pod oknem

Navíc je nutné správně zvolit výšku chladiče a místo aby ho umístíte pod oknem. To by mělo být umístěno tak, aby vzdálenost k podlaze bylo v kraji 8-12 cm pod Pokud vynecháte nepohodlné vyčistit, pokud se zvýší nad -. Nohy bude zima. Také regulovat vzdálenost k parapetu - to by mělo být 10-12 cm V tomto případě bude teplý vzduch kole svobodně bariéru. - parapetu - a stoupá podél skleněné tabule.

A trvat na vzdálenost, která je nutná pro udržení při připojení radiátorů - vzdálenost ke zdi. To by mělo být 3-5 cm. V tomto případě se po zadní stěně chladiče se zvýší vertikální proudy teplého vzduchu, bude vytápění zvýšit rychlost.

Do jaké míry bude vyhřívat radiátory záleží na tom, jak proudí teplotu. Existuje stále více a méně efektivní možnosti.

Radiátory se spodním připojením

Všechna otopná tělesa mají dva typy připojení - straně a nízká. Vzhledem k tomu, spodní spojovací nesrovnalosti nemůže být. Existují pouze dva spoje - vstup a výstup. V souladu s tím, na jedné straně do chladiva radiátoru krmení, na druhé straně je dána.

Spodní připojení topných těles s jediným potrubím a topným systémem dvoutrubkovou

Konkrétně, pokud pro připojení napájení, a kde je návratnost napsáno v návodu k instalaci, který musí být na skladě.

Radiátory s bočním připojením

Pro A možnosti boční připojení jsou mnohem větší, pak se na přívodu a výstupu může být spojen se dvěma trubkami, respektive čtyři možnosti.

Varianta №1. úhlopříčka spojení

Toto spojení radiátory zvážit nejúčinnější, je to považováno za standard a to je to, jak jsou výrobci zažívají svá topná zařízení a data v pasu tepelného výkonu - pro takovou vložkou. Všechny ostatní typy připojení méně efektivně odvádět teplo.

Diagonální připojení okruhu pomocí dvou trubkových radiátorů a potrubního systému

To je proto, že diagonální spojovací baterie horká tekutina pro přenos tepla je přiváděn do horního vstupu jednou rukou, prochází chladičem a výjezdů z protilehlé spodní strany.

Jak název napovídá, potrubí spojující na jedné straně - krmení vrchol, nádrž čáry - od dna. Tato volba je užitečná, pokud stoupací přechází na stranu topení, to je často v bytech, protože je tento typ připojení obvykle převládá. Když je chladicí kapalina dodávána ze dna, toto schéma není široce používán - není příliš pohodlné mít trubku.

Boční spojení pro dvě trubky a systém single-pipe

Toto spojení radiátor účinnost topení pouze mírně nižší - 2%. Ale to je pouze tehdy, když se sekce v chladiči částečně - ne víc než 10. V dlouhodobějším akumulátoru jeho nejdále od okraje bude chybný nebo dokonce sluní zůstat chladný. Radiátory panel řešit problémy představují rozšíření potok - potrubí, které přinášejí chladicí kapaliny dál uprostřed. Stejné zařízení lze instalovat nebo bimetalických hliníkových radiátorů, čímž dojde ke zlepšení přenosu tepla.

Varianta №3. Nižší nebo sedlo spojení

Ze všech sedlové možnosti připojení pomocí radiátorů nejvíce neefektivní. Ztráty ve výši cca 12-14%. Nicméně, tato možnost je nejvíce nenápadné - trubky jsou obvykle položen na podlaze nebo pod ním, a tím nejoptimálnější z hlediska estetiky. A tato ztráta neovlivňuje teplotu v místnosti, chladič může trvat o něco silnější, než je požadováno.

spojovací sedlo radiátory

V systémech s přirozenou cirkulací tohoto typu připojení je nestojí za to, ale když přítomnost čerpadla to funguje dobře. V některých případech, ani horší strana. Jen v určitém průtokovém množství, vířivých proudů, je celý povrch se zahřívá teplo stoupá. Tyto jevy nejsou dosud zcela znám, protože předpovídat chování chladiva ještě není možné.

Připojení radiátorů v systému s jedním potrubí. Vlastnosti instalace. Jak dosáhnout maximální účinnost ohřevu

Kromě poměrně běžné v naší zemi dvoutrubkové otopné soustavy může splnit a systému jednoho potrubí. To bude poskytovat významné úspory snížením poptávky v trubkách, ale bude muset přijmout řadu opatření, která mají zajistit, aby topení bydlení bylo rovnoměrné. Zejména zvláštní pozornost bude muset být věnována způsoby připojení radiátorů.

topný systém jednou trubkou

Mám používat topný systém single-pipe

Při pokládání trubek běžně používají dva otopná soustava diagram. Schematicky, může být zastoupen v podobě smyček 2, který je odpovědný za dodávku teplé vody do topných těles, a druhá - pro odstranění ochlazeného chladiva a jeho proudění do kotle. Tento přístup umožňuje uspořádat oběhové vody za stejné teploty ve všech baterií.

Významnou nevýhodou tohoto způsobu vytápění organizace považována za finanční náklady trubky (tento zahřívací cena zařízení bude asi 1,5 až 2 krát více než jednoduché-pipe) a složitosti zvyšuje. Kromě toho je potrubí bude těžší zamaskovat.

Jednopotrubní obvod neznamená, že samostatný svodič pro vypouštění chlazený nosič tepla, tj trubky vyžadují přibližně na polovinu. Schematicky, může být zastoupen v podobě uzavřené smyčky, a spojení s topným systémem chladič trubkový provádí postupně.

Srovnání jednorázového a dvoutrubkové topné soustavy

Masivně používají tento systém začal v období stavebního boomu dokonce během Sovětského svazu, ve stejnou dobu a ukázala své významné nevýhody:

 • Většinou lze považovat, že obdrží chladiva při teplotě asi 30 až 50% nižší než v obvodu poslední akumulátoru, než je vedle kotle, to vede k tomu, že tyto pokoje jsou vytápěny velmi nerovnoměrně;

Tato nevýhoda je snadno vyřešit zvýšením počtu sekcí posledního chladiče.

Ale s výstavbou velkého počtu objektů, to povede ke zvýšení plateb, což není příliš pohodlné.

 • Budete potřebovat poměrně výkonné čerpadlo organizovat pohyb chladicího média gravitace nebude fungovat;
 • vyznačuje se velkou tepelnou ztrátou;
 • spuštění systému trvá déle, než v případě, že se systémem dvou trubic;
 • Při práci s rukama nad hlavou je obzvláště velké riziko vzduchových kapes během provozu. Prostě často nemůže vydržet potřebné gradienty skrz potrubí.

Podrobný seznam nedostatků charakteristických konvenčního systému vytápění jedno potrubí. V dnešní době, většina z těchto nevýhod je odstraněna úspěšné instalaci jednoduchá zařízení. Například, to je již možné regulovat teplotu v jednotlivých baterií a instalaci vyvažování ventily umožňují dosáhnout téměř stejné pracovní podmínky pro všechny obvodu akumulátoru.

Vezmeme-li v úvahu značné úspory na materiálech, takový systém vytápění rozhodně zaslouží pozornost.

Jak se připojit radiátory

Ze spojení pravém radiátoru záleží nejen na spolehlivosti jejich práce, ale také topné účinnosti jako celku. Například zahřát trochu horší na spodní připojení otopného tělesa, než úhlopříčky.

Instalace funkce radiátor

Připojení radiátorů, kdy může být topný systém potrubí provedeno 2 způsoby:

 • bez použití obtokového (schéma). V tomto případě zajišťuje maximální tepelný výkon radiátoru, ale práce je flexibilní a spolehlivý systém nemůže být jmenován. V rámci tohoto režimu neúspěchu ani jednu baterii bude vyžadovat vypnutí celého topného systému, odpojit pouze jeden radiátor nebude fungovat;
 • Instalace chladič s obtokem. Tento poněkud snižuje přítok chladicí kapaliny v něm, čímž se přenos tepla z topného tělesa snížena až o 10-15%, ale kritické, tyto ztráty nemohou být s názvem (o to více, pro výpočet vždy položil zásoby, stejné 10-15%). Ale majitel bydlení budou mít možnost nejen zakázat jakoukoliv baterii kdykoliv, ale také regulovat teplotu v něm.

Na snímku - obchvat

Aby se předešlo problémům s oběhem chladicí kapaliny v topném systému, musí být průměr obtoku vybrán v kroku 1 je menší než průměr přívodního potrubí.

Také při montáži otopného tělesa bude potřebovat:

 • dvojice kulových kohoutů jsou umístěny na obou stranách chladiče a používají se pro okamžité vypnutí dodávky vody tohoto řádu;
 • v zásadě nevyžaduje instrukce, ale s výhodou při vstupu do baterie nainstalovat jednoduché automatické termostat. Pár set rublů do rozpočtu nebude mít vliv, ale možnost nastavit teplo drahé náklady na vytápění;
 • armatury pro připojení obtokového potrubí. Je žádoucí, aby se obejít bez svařování a použít jakýkoli jiný typ uvolnitelné spojení, například americký;
 • Při vkládání naléhavou odvzdušňovací šroub, často dochází k situacím, kdy jedna baterie stanice náhle stává cool, viník - vzduchové kapsy. Majewski Crane umožňuje ručně snížit vzduch z chladiče.

Jako příklad správného připojení

kulový ventil může být instalován na místě potrubí pod baterií, takže cirkulace chladiva provádí pouze přes topné těleso (nastavitelný bypass).

Při odpojení akumulátoru, otevře to.

Jak se připojit k radiátoru

Heat Transfer je mnohem topení závisí na tom, jak je připojen k vstupním a výstupním potrubí. Rozdíl mezi různými způsoby připojení může být až 20-25%.

Připojení k systému potrubí chladiče může být provedena jedním z následujících okruhů:

 • jednostranné. Kde jsou vstupní a vratné potrubí připojen k radiátoru na spodní straně nebo horní a spodní krmiva odposlechu);

Řidičské oboustranné spojení

 • úhlopříčka (Je to stejné kříž), přívodní trubka je připojena k horní části, klepnutím baterie - dno;
 • dolní - v tomto případě je trubka připojena ke spodní straně baterie, může být spojení provedeno s jedním nebo s různými stranami.

Jedna z variant spodní připojení

Při připojování tepelný výkon boční batareinenamnogo méně než maximum, za předpokladu poměrně jednotná ohřívací sekce, nejlepší volbou pro vertikální rozložení.

Avšak spojovací radiátory obvodu na jedné potrubního systému, ve kterém jsou trubky připojené na spodní straně je zdaleka ideální. Odvod tepla radiátor může být nižší než cca 10-20% v závislosti na délce sekcích, cirkulační chladicí obtížné, dlouhý úsek, respektive ohřeje špatné.

Pokud chcete maskovat potrubí v podlaze nebo na stěnu, a učinit je zcela neviditelná, můžete si koupit radiátory, v němž je spojení provedené na spodní straně.

Odvod tepla je, samozřejmě, není až par, ale trubka není vidět.

Trubky mohou být prakticky neviditelné

Úhlopříčka spojení radiátor s potrubním systému může být považován za nejlepší volbu z hlediska účinnosti. V tomto případě je chladicí kapalina prochází diagonálně přes celou baterie a sekce se zahřívá co nejrovnoměrnější. Praxe ukazuje, že optimální přenos tepla nastává, když je počet úseků o 15 kusů.

Pohyb vody v diagonální spojení

Je-li vyžadováno překročil (diagonální připojení) přívodní trubice, které mají být připojeny k horní části chladiče, a ustupující - až na dno. Pokud jsou zaměněny, pak teplo klesne téměř o polovinu.

Závažná chyba při připojování

Jak dosáhnout maximální účinnost ohřevu

Správné připojení otopných těles se systémem one-potrubí, samozřejmě, ovlivňuje účinnost vytápění, ale také ventily by se nemělo zapomínat. A výběr místa také hraje roli.

Za účelem dosažení mikroklima v domě bylo stabilní za všech povětrnostních podmínek, a baterie nefunguje marně doporučeno dodržovat následující tipy:

 • Nepokládejte je velmi blízko ke zdi. Obvykle chladiče jsou umístěny ve vybráních pod okny, v takovém případě je nutné udržovat vzdálenost stěn a podlahy (vzdálenost od stěny by měla být asi 5 cm, od země - 10 cm);

Přibližné rozměry při uvádění baterie

O účinnosti topného mohou také ovlivnit běžné závěsy, v případě, že kryt baterie pevně hadrem, účinnost topení se prudce padají.

 • jde o termostaty, pak vybrat nejlepší model automaticky, že bude udržovat teplotu v místnosti sám, po počáteční kalibraci. Při použití obtoku Monotube spojení tělesa není problém, v tomto případě je cirkulační bude částečně skrze něj a částečně skrz trubici.

Kompaktní a cenově výhodný termostat

Topný systém Single-pipe je velmi atraktivní z hlediska ekonomiky, bude jen jedna trubka stojí méně než asi 2 krát. Řada problémů spojených s sériové zapojení baterie, mohou být řešeny s jednoduchými termostaty, vyvažovací ventily a vybrat nejvhodnější způsob připojení otopného tělesa.

Video v tomto článku popisuje výhody a nevýhody různých typů připojení baterie.

Typy páskování, nebo jak správně připojit radiátor

Poskytování teplé domu či bytu - což je úkol číslo jedna v chladném ročním období. Proto každý obyvatel se snaží především vytvořit účinný systém, který by zároveň ekonomicky životaschopné. A protože převážná část topného systému jsou prezentovány typ chladiče, na otázku, jak správně připojit radiátory - jeden z nejnaléhavější.

Pro mnoho, může to neznamená nic, zvláště pro ty, kteří byli poprvé konfrontováni s problémem vázání topného systému. Ale ti, kteří již museli vypořádat s vytvořením takových systémů je dobře vědom toho, co je v sázce.

Klasifikace typů potrubního systému potrubí a kabeláže není příliš mnoho, a to zejména pokud jde o páskování radiátory. Proto, aby se pochopit, není v této věci velmi obtížné. Nejčastěji postihuje rozvržení potrubí spojujících znaků baterie radiátory. Je tedy třeba vzít v úvahu klasifikaci různých typů topných systémů a určit, který z nich, nebo že spojení se nejlépe hodí.

Klasifikace otopných soustav

Hlavním kritériem pro separaci vytápění - je počet obvodů. Na tomto základě jsou všechny topné systémy jsou rozděleny do dvou skupin:

První varianta je nejjednodušší a nejlevnější. To ve skutečnosti kroužek kotle ke kotli, kde mezi radiátory nainstalován. Pokud jde o single-patrových budov, je ospravedlnitelné možností, kde můžete použít přirozenou cirkulaci chladicí kapaliny. Ale teplota byla jednotná ve všech místnostech v domě, je třeba stanovit určitá opatření. Například, sekce rampa u extrému v obvodu chladiče.

Optimální variantou pro takový obvod trubek - je připojen k akumulátoru Leningradka metody. Ve skutečnosti se ukazuje, že obvyklá potrubí prochází všech místností v blízkosti podlahy, a to nakrájíme na baterii chladiče. V tomto případě takzvaný dolní vložka. To znamená, že chladič je připojen k potrubí přes dva spodní trubky - jeden chladicí kapaliny vstupuje a vychází z druhého.

Varování! Tepelné ztráty z tohoto typu připojení baterie tvoří 12-13%. To je nejvyšší úroveň tepelných ztrát. Takže před tím, než takové rozhodnutí zvážit výhody a nevýhody. Počáteční úspory může proměnit velké náklady během provozu.

Obecně lze říci, že je to dobré schéma, které je odůvodněno v malých budovách. A aby se rovnoměrně rozprostřel teplonosné médium na všech radiátorech, je možné instalovat oběhové čerpadlo. Attachment levná a přístroj funguje dobře a vyžaduje minimální spotřebu energie. Na druhou stranu, rovnoměrné rozdělení tepla ve všech pokojích.

Mimochodem, jedna trubka potrubí uspořádání je často používán v městských bytech. Nicméně, nižší připojení baterie je použita žádná delší práce. Totéž lze říci o systému dvou trubek.

Tam je výhodnější varianta než spodní připojení, které snižují tepelné ztráty:

 1. Úhlopříčky. Všichni odborníci již dávno dospěl k závěru, že tento typ připojení je ideální bez ohledu na to, co potrubí režim se vztahuje vázání. Jediný systém, kde není možné použít tento typ - to je vodorovná spodní systém one-pipe. To znamená, že většina z Leningradu. Co je podstatou úhlopříčky připojení? teplonosné médium se pohybuje uvnitř radiátoru na diagonále - z horní do spodní trysky. Ukazuje se, že horká voda je rovnoměrně na celém vnitřním objemu zařízení, klesá směrem dolů, tj. Přirozeně. A protože rychlost pohybu vody je menší, když je přirozené cirkulace, je koeficient přenosu tepla je vysoký. Tepelné ztráty v tomto případě představují jen 2%.
 2. Boční nebo jednostranná. Tento typ je často používán v bytových domech. Připojení se provádí na boční větve na jedné straně. Odborníci se domnívají, že tento druh - jeden z nejvíce efektivní, ale pouze tehdy, pokud je systém instalován pod tlakem oběhu chladicí kapaliny. V městských bytů, to není žádný problém. A aby bylo zajištěno, že je v soukromém domě, budete muset instalovat oběhové čerpadlo.

Jaké jsou výhody jednoho typu přes druhý? Ve skutečnosti, správné připojení - je klíčem k efektivnímu přenosu tepla a snížení tepelných ztrát. Aby však bylo možné správně připojit baterii, je třeba stanovit priority.

Vezměme si například, dvoupatrové soukromý dům. Co je třeba preferovat v tomto případě? Existuje několik možností:

Dvě a trubkový systém

 • Nastavit systém single-pipe s bočním připojením.
 • Provést instalaci dvou potrubního systému s diagonálními spoji.
 • Použití jednopotrubní obvodu na spodní vedení v prvním patře a horní vedení na druhé.

Takže schémata možnosti připojení lze vždy nalézt. Samozřejmě, že je třeba vzít v úvahu některé nuance, jako je umístění objektu, přítomnost suterénu nebo v podkroví. Ale v každém případě je důležité, aby řádně distribuovat radiátory pokoje založené na počtu sekcí. To je výkon topného systému musí být jisti, vzít v úvahu, i když taková otázka správného připojení otopného tělesa.

Ten Přízemní rodinný dům správně připojit akumulátor nebude příliš obtížné, vzhledem k délce topného okruhu. Pokud se jedná o jednoduchá trubka ze schématu Leningrad, je to možné pouze nižší připojení. V případě dvou potrubního systému, můžete použít systém kolektorů nebo solárních. Obě verze jsou založeny na principu připojení radiátoru na dva okruhy - přívod tepla a návrat. V tomto případě je horní potrubí se nejčastěji používá, pokud obrysy distribuce také v podkroví.

Mimochodem, tato možnost je považována za nejlepší jak z hlediska provozu a během procesu opravy. Každý obvod může být odpojen od systému bez vypnutí druhé. Za tímto účelem, v místě rozvodu trubek uložených uzavírací ventil. Přesně stejný je namontován a po radiátoru na vratném potrubí. Je nutné zablokovat obě brány odříznout okruh. Poté, co strávil Vypouštění můžete bezpečně zapojit do opravy. V tomto případě budou všechny ostatní obvody fungují normálně.

Mnozí věří, že možnost připojení k radiátoru není tak důležitá, pokud jde o teplo. Poté, co bude záležet na druhu zdroje tepla. Například, bimetalové topná tělesa, přenos tepla je vyšší než z litiny. Ale představte si, že litinové zařízení jsou instalována na diagonální principu toku chladiva, a bimetalické dna. V prvním případě je tepelná ztráta 2%, a ve druhé - 12%. Rozdíl ve ztrátách - celý 10%. U topného systému je poměrně vysoká rychlost, což bude mít vliv nejen podmínky teplota uvnitř objektu, ale také na množství spotřebovaného paliva. je to pro soukromé domy velmi důležité.

V současné době odborníci dávají doporučení týkající se zvýšení zařízení pro přenos tepla. K tomu, na zdi za chladič může být nastaven odrážející panel, například obyčejný kus dřevovláknité desky, skončil s hliníkovou fólií. Ale mějte na paměti, že vzdálenost od stěny k radiátoru v tomto případě musí být minimálně 1,5 cm.

Jaký je závěr? Správné připojení otopných těles je důležitým kritériem pro účinné fungování celého systému. Na to bude záviset nejen na teplotě uvnitř místnosti, ale i spotřebu paliva. A ekonomika se nyní stala hlavním ukazatelem, který ovlivňuje pohodu každý obyvatel bytů a rodinných domů.

1

Leave a Comment

Your email address will not be published.

6 + = 14