To, co se liší od laminátové dřevěné podlahy

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Parkety a laminátové - jsou rozdíly, klady a zápory

Jedním často používán provedení je považováno za podlahy povrchová úprava a položení plovoucí podlahovou desku. Při volbě mezi nimi by měl zvážit výhody a nevýhody jednotlivých materiálů a jejich vlastní finanční možnosti.

Kritéria pro výběr parkety a laminát

V případě potřeby provést opravu staré podlahy a nahradit ji novou, majitelé nemovitostí myslet hodně o rozdílu mezi laminátovou podlahou od: Co je lepší. Obě dokončovací materiál a mají své výhody a nevýhody. Chcete-li správnou volbou, je třeba porovnat jejich vlastnosti.

Neexistuje žádná jednoznačná odpověď na otázku, co je lepší - nebo laminátové podlahy - protože závisí na několika faktorech:

 • finanční možnosti spotřebitele;
 • funkční účel prostor;
 • estetický vkus majitele nemovitosti;
 • plánovaný náklad na povrchu podlahy.

Za prvé, na rozdíl od laminátových parket je cenový rozdíl. Skutečnost, že laminované výrobky levnější, i když si porovnat náklady na nejdražší a nejlevnější laminátových podlah.

Pouze s přihlédnutím k výše uvedené nuance mohou učinit správné rozhodnutí, pokud jde o získávání tkaniny.

Laminát povlak na podlaze

Je třeba poznamenat, že se plovoucí podlaha a rozdíly jsou ve všech desek, včetně struktury a provozní vlastnosti.

Každá vrstva laminátu je určena pro provádění konkrétní funkce:

 1. Horní - ochranný účinek. Prostřednictvím této vrstvy laminátu nákladné schopný trvat asi quires let a neztrácí svůj původní vzhled. Ochranný povlak sestává ze směsi složek - melaminové pryskyřice s korundu, které ovlivňují odolnost proužků a do bodu dopadu otěr povrchu.
 2. Druhá - dekorativní role. Je to silný papír s tištěným vzorem. V některých sbírek doplňují reliéfní obraz, který dává realismu k povrchu. Značná populární imitace laminát pole na desce, aby byly splněny současné designové řešení.
 3. Třetí - ne, že jiný jako základový substrát. Tato část desky je vybavena drážkou a čepem - jsou nezbytné pro instalaci podlahových krytin. K výrobě této vrstvy zahrnovat dřevotřísky nebo dřevovláknitých desek, které mají mezinárodní označení HDF. Je hmotnost nesoucí na něm. Laminát je dražší, tím více vydržet hmotnost podlahové krytiny.
 4. Za čtvrté - je substrát nutná pro hydroizolaci. Rovněž spojovány kvality podlahové izolační vrstvy. Vážený laminát vybaven nárazy absorbující substrátu.

Okraje pásů za účelem dodání odolnosti ošetřené směsí vodoodpudivé výrobky vyrobené na bázi pryskyřice nebo vosky.

1

Určovat odpověď, jaký je rozdíl od laminátové dřevěné podlahy, a to je lepší, aby seznam výhod laminátových podlah:

 • odolnost vůči různým mechanickým vlivům;
 • odolnost vůči vlhkosti a UV záření;
 • univerzálnost použití, protože současné podlahové krytiny mohou být instalovány v různých místnostech;
 • široká škála textur, které napodobují populární dokončovací stavební materiály, jako jsou dlaždice, přírodní dřevo, mramor, kov a mnoho dalších;
 • jednoduchý montážní práce, které mohou být prováděny nezávisle na sobě;
 • snadná denní péče;
 • dlouhá životnost, je-li hodnota tohoto materiálu se vztahuje k vysoké cenové kategorii.

Je nemožné, aby se nejlepší výběr finálního nátěru, s výjimkou laminátové nevýhody:

 • zvýšil elektrický náboj, takže není žádoucí, aby ležel v prostorách, které budou provozovány přesným elektronickým zařízením;
 • materiál vydává zvláštní zápach, který zmizí po dobu nejméně 6 měsíců;
 • pro tento výrobek by měl být použit venkovní zvukotěsné substrátu;
 • Podlahová charakterizovány nedostatečné tepelné úsporné vlastnosti;
 • že není možné obnovit na břevno.

Ale hlavní rozdíl od laminátových podlah je, že je cenově dostupné pro mnoho spotřebitelů je cena. Tento okamžik se stává rozhodujícím faktorem, který veden většina majitelů nemovitostí.

Dnes je podlahová krytina má strukturu třívrstvou je velmi populární. Všechny tři vrstvy jsou z přírodního dřeva, zatímco vzhled podlahy do značné míry závisí na vrcholu z nich. Je vyroben výhradně z materiálů masivních dřevin s krásným a ušlechtilým struktury povrchu, jako na fotce. Tloušťka vrchní vrstvy cenné a nemůže být větší než 4 mm. Viz také: „Co je lepší, nebo laminátové podlahy - klady a zápory materiálů, porovnávání výkonů.“

Také někteří výrobci barviva parketové desky zahrnovat speciální impregnací, přičemž jeho povrch je tvrdší a superstable vůči mechanickému namáhání.

Střední vrstva je vyrobena ze dřeva, ale mírnější a méně hodnotných druhů. Typicky, materiály použité k výrobě smrk, borovice nebo gumy dřeva. Charakteristickým rysem vrstvy - vlákno kolmo vzhledem k horní ploše.

Spodní vrstva je vyrobena z překližky s borovice nebo smrkového dřeva - jeho vlákna jsou uspořádána ve stejném směru jako, že z horního materiálu.

Toto konstrukční řešení parketových desek není náhodný. Místo vrstvy přispívá k optimální stabilitě podlahy s ohledem na mechanické zatížení a poskytuje mu další odolnost.

Chcete-li zjistit, jaké jsou rozdíly parkety a laminát, musíte zvážit výhody a nevýhody podlahy z přírodního dřeva.

Přednosti parketových desek:

 • podléhá životnosti instalace technologií dosahuje více než 25 let;
 • podobnost s cizí kus parkety;
 • šetrné k životnímu prostředí a bezpečné pro lidské zdraví;
 • Snadná instalace, protože výrobek má spolehlivý systém zámků;
 • mohou být namontovány v různých vzorů, jako jsou například „herringbone“;
 • ve srovnání s kusu parkety s nízkou cenou;
 • pokud je to nutné, zpracování nátěrových přípravků v případě zhoršení vnější povlakové vrstvy;
 • udržovatelnost materiálu - popruh může být hodně času na šrot a brousit;
 • no statický náboj, a to i po delším provozu;
 • kompatibilita s jinými materiály pro dokončovací práce, které se používá v interiéru;
 • laminovaná na starých nátěrů mohou být položeny parketové desky.

 • mírný odpor, aby místa dopadu;
 • relativně špatná odolnost vůči extrémním teplotám a vlhkosti;
 • provádět broušení je dlouhodobý proces, někdy dosahuje tři týdny;
 • že je třeba použít speciální čisticí prostředky, s pravidelnou péči o podlahy.

Tedy, základní, se liší od laminátové podlahové desky, je jejich výkon a cenu. Také, každý ze dvou dokončovacích materiálů má jinou stohování technologie.

Rysy instalačních prací

Jak laminátu a parketové desky, které mají být instalovány na rovném povrchu, jak je to možné, přičemž nezáleží na tom, ze které jeho vytvořeného povrchu. Hlavní věc je, že byl připraven v předstihu.

Když bude instalace laminát, musíte znát úroveň vlhkosti nerovném terénu. V případě, že indikátor během provozu přesahuje 20-25%, je možné deformace podlahové krytiny.

Příprava povrchu podkladu závisí na jeho typu:

 1. Betonový základ, na kterém výškové rozdíly nejsou větší než 2 mm, důkladně očistí od prachu a potažené primeru.
 2. Dřevěné podlahy namontován na nosníky, pokryté dvěma vrstvami překližky, provádí posunutí vrchní fólie vzhledem ke spodní části.
 3. Je již dlouho využívána parkety nebo laminát je testována na přítomnost vrzající fragmentů, které mohou být pevné pomocí adhezivní kompozice. Mimochodem, montáž laminátových a parketových desek neprovádějte na měkkých povlaků, které obsahují materiály, jako je linoleum a koberce.

Zatím je tam jeden rys, který dává jasně najevo, jaký je rozdíl od laminátových podlah. Skutečnost, že jsou povoleny laminované proužky, které mají být položeny ihned po zakoupení. Ale podlahová deska by se měla konat v místnosti, kde se bude instalace probíhat v průběhu 24-48 hodin pro aklimatizaci výrobky z přírodního dřeva.

Moderní laminátové podlahy je možné instalovat pouze plovoucí - bez použití lepidla. S ohledem na podlahové desky, pak je připevněn k základové podlaze s lepidlem nebo bez něj.

Při instalaci podlahové krytiny se musí použít jak izolační materiál, který při stohování laminátu může být změněn na korkovou substrátu. Také při vytváření návrhu na „teplé podlahy“ je povoleno vybavit podlahovou plochu laminátu nebo parket.

Technologie, kterou se obě dokončovací materiály požadavky na povinné dodržování dilatačních spár - jsou ponechány na perimetru kolem jeho zdí.

Během instalace parketách a laminátu je nutné použít těsnicí Mallet desek. Proto je nutné použít podobný kus lišty, který je vložen do zámku, nebo kus dřeva.

Po ukončení, kterým povrchu nebo laminované parketové desky, po dobu několika dnů při teplotě místnosti nezbytné pro udržení stejné teploty a stabilní indikátorem vlhkosti. Během této doby nemůže chodit na čerstvě položené plochy.

Tipy pro výběr tkaniny

Po kvalitativních vlastnostech laminátu a parketových desek, jejich rozdíly a podobnosti, může pokračovat na konkrétní volba podlahy byly analyzovány. V první řadě záleží na finančních možnostech majitele nemovitosti. Pokud částka může zakoupit pouze levnou prkno, pak tyto peníze je lepší zvolit drahé laminátu. Viz také: „Co je to ta nejlepší masivu či lamina:. Výhody a nevýhody studovat“

Co je lepší - parkety nebo laminát? Jaký je rozdíl mezi podlahové desky a laminátové parkety?

Před vybavit vnitřní prostor, ve kterém je podlahová krytina je výhodné, aby se dřevo podlahy, by se měla týkat provedení tohoto typu povlaku. Co je lepší - nebo parketové podlahy laminátové - pomůže vyřešit charakteristiku každého z nich. Porovnat kvalitu jednotlivých materiálů, bude snadné, aby se volby. Znát požadavky na podlahy, prodloužit životnost je poměrně jednoduché.

Při výběru kryt nejlépe hodí určitý prostor - podlahy nebo laminátové parkety - by měla posoudit komplexně jejich vlastnosti.

Laminát je vrstvené systém se skládá ze 4 typů materiálu. Celková tloušťka zřídka větší než 1,5 cm. Hlavní vrstva sestává z dřevotřískové desky nebo dřevovláknité desky. To vyztuží produktu. Dno laminátu je vyrobena z papíru impregnovaného vodoodpudivého látky. Někdy se pro tento účel použitý plast. Spodní vrstva chrání desku před vlhkostí. Dekorační vrstva má barvu, která napodobuje základní barvu dřeva. Existují i ​​jiné typy textur. Horní vrstva výrobku je tenký, průhledný film, který ji chrání před pronikáním vlhkosti a mechanickému poškození.

Výběr, který je lepší - nebo parkety laminát - to je třeba vzít v úvahu, že laminát je odolný, trvanlivý materiál. V silniční stavební materiál pro větší korundových zrn pevnosti.

Laminátová podlaha má řadu pozitivních vlastností. Díky nim, podle zpětné vazby od zákazníků, tento typ pojištění bude trvat asi 10 let. To by se mělo vzít v úvahu při volbě mezi ním a podlahové desky.

Hlavními výhodami laminátu by měly zahrnovat šetrnost k životnímu prostředí. To může být instalován i v dětském pokoji. Co se liší od laminátové podlahové desky, takže je možné jej připojit v místnosti s vyššími teplotami. Je schopen odpuzovat špínu neklouzavou. Nátěr je odolný proti oděru, mechanickému poškození a proti korozi. Laminát je odolný vůči zvyšující se teplotou. Odolat přehřívání.

Jedním z pozitivních vlastností, které odlišují laminát z podlahové desky, je nedostatek potřeby sloužit speciální povrchovou úpravou metod. Poměrně pravidelně mokré čištění povrchů.

Parkety nebo laminát - což je lepší? Spotřebitelské hodnocení také, aby bylo jasné, že laminát je trochu jednodušší instalaci. Náklady na něm je menší než desky pro parkety.

Při zvažování, zda zvolit prkno nebo laminátu, je nutné, abyste se seznámili s nejnovějšími nedostatky.

Tento materiál nemůže odolávat vlhkosti. Proto je lepší nepoužívat v koupelně nebo kuchyni. Laminátové nevýhody třeba také poznamenat, nemožnost restaurování leštění. Závažné škrábance bude velmi obtížné odstranit. Výběrem vysoce kvalitní pevnosti, který je schopen, aby se zabránilo negativním projevům.

Nebo plovoucí podlaha? Co si vybrat, rozhodnout, samozřejmě, ti. Hlavní věc je prezentovat dobrou kvalitu každého typu materiálu. špatná kvalita laminátu vydrží pouze 2-3 roky. Dobrá kvalita povlaku je reprezentován typu hodnoty srovnatelné s parketami.

Je to také vrstvená struktura. Nicméně, jeho celková tloušťka poněkud větší, než je laminátu. obvykle kratší než 2 cm. Vrchní vrstva byla vyrobena z různých dřeva. To je důvod, proč tato krytina je poměrně drahé.

Na rozdíl od laminátové podlahy spočívá v tom, že jeho struktura se skládá ze tří vrstev. Dřevo a překližka, které jsou součástí, jsou uspořádány vůči sobě navzájem kolmo. Tento systém umožňuje zvýšení pevnosti výrobku, a aby nedošlo k narušení hospodářské soutěže. Vrchní dekorativní vrstva se skládá z masivního dřeva, dále chrání výrobek.

Tím, že studuje rozdíl mezi laminátem parket, lze dojít k závěru, že oba druhy materiálu jsou dost bohatí ve spektru rozmanitosti textur. Povrch podlahové desky někdy dodatečně barveny. Avšak i bez toho vytvořit umělecké dílo na povrchu materiálu nebere moc.

Prostřednictvím kartáčování technologie povolenou uměle stárnout druh dřeva. Při obarvené materiál toneru. To pomáhá k získání požadovaného odstínu dřeva.

Povrch podlahové desky může být vybelivat, pára důkladně a provádět další manipulace. textura je nepoužívá vůbec, pokud je to žádoucí. Povrch je stejně hladký a lesklý. Ale díky zvláštnosti, které jsou vlastní každému druhu stromu, vyberte zajímavý, jedinečný styl podlahy je velmi jednoduchá. Textura může dát luxusní interiér. Hlavní věc - aby se týkají styl místnosti s výběrem kreseb na povrchu dřeva.

Pozitivní vlastnosti dřevěné podlahy

Parkety nebo laminát - což je lepší? Uživatelské hodnocení vylučují tyto pozitivní rysy dřevěnou podlahu jako ekologická a hygienická nezávadnost. Vzhledem k vlastnostem dřeva špíny jednoduše vytlačena materiálu. Trvanlivost povlaku při správném používání více než 30 let. To také přispívá k možnosti mletí prkno. To obnoven, aby se odstranily poškrábání a mechanickému poškození.

Tento materiál se snadno kombinovat s jinými druhy podlah. Například, v kuchyni, v blízkosti pracovní plochy, je možné položit keramické dlaždice, a zbytek prostoru s dřevěným povlakem.

Při rozhodování o tom, co je nejlepší - nebo parkety laminát - to by mělo být poznamenal, že přírodní dřevo materiál je považován za teplo. Proto se v místnosti s laminátovou podlahou nebo rozdílu teplot parketová deska je hmatatelné.

Při používání nástroje spoj podlahy je snadná a rychlá montáž.

 • Z přírodního dřeva, který je součástí produktu, nemá rád změny teploty nebo vysoké vlhkosti.
 • Tento materiál také špatně reaguje na působení UV záření.
 • Dřevo má tu vlastnost absorbovat vůni, která v bytě může působit dráždivé.
 • Na horní vrstvě snadno objevit promáčknutí a poškrábání.
 • nákup a instalace cena je poměrně vysoká.

Nebo laminátové podlahy Klady a zápory, které byly diskutovány výše, jsou vybírány na základě rozhodnutí spotřebitele. Nevýhody tkvící v druhém případě by měla také zahrnovat změny v létě i v zimě, podlahu rozměrů jeho schopnosti absorbovat a uvolňovat vodu.

Jaké jsou podobnosti mezi podlahovou deskou a laminátových podlah?

Volba laminátu nebo dřevěné podlahy by se měla řídit nejen jejich výhody i nevýhody. By měly věnovat pozornost a celkovou kvalitu použitých materiálů. Podobnost povlaku spočívá v obrovské škále barev a textur. Tím se vytvoří řadu interiérů.

Pokládka laminátové podlahy vyrobené palubě. Snadná instalace obou systémů je zajištěna jejich spojovací technikou. Pokládka laminátové podlahy nebo parkety desky nebudou muset použít lepicí tmel. Tento způsob montáže také pomáhá snadno nahradit poškozený povlak prvek.

Rozdíl laminátových a parketových desek je nutno vzít v úvahu při výběru stavebního materiálu potřebného pro spotřebitele. V různých situacích, některé z prezentovaného přístupu je lepší:

 • Pokud je místnost komunikuje, nebo podlahy budou vystaveny vysokému zatížení, správné dát přednost laminátu. Je odolnější vůči oděru.
 • Pokud je domov pro zvířata, lepší zvolit laminát.
 • Pro luxusní design interiéru jedinečným nejlepší fit podlahy.
 • Rozdíl mezi laminátem a parketová deska je tepelná vodivost. Chcete-li vytvořit další izolace podlahy, je třeba dát přednost podlahovou deskou.
 • Je-li místnost dobře větraná, je nejlepší pokrytí podlahy s laminátem.
 • Různé laminát a parkety shumoprovodimostyu. Při použití laminátu, například běh po bytě malé dítě vytvoří nepohodlí pro spodních sousedů.
 • Mnozí spotřebitelé dávat pozor na původní krycí cenu. Laminátová podlaha je levnější, ale to bude muset být změněn častěji.

Aby bylo možné správně vybrat laminátu, je třeba si dávat pozor na třídu trvanlivosti. Dokonce i pro prostor lépe vyzvednout 31-33 sílu stupně. Tím se podstatně prodlouží trvání podlah služby.

Tloušťka laminátu jako podlahové desky má jinou hodnotu. To by mělo být 8 až 12 mm. Pro tento typ pojištění, který je dostatečně.

Tloušťka laminátu a charakterizovány podlahové desky. První možností je mnohem tenčí. Neměl znatelně zvyšuje úroveň podlahy. To platí pro lidi, kteří provádějí opravy v jedné místnosti. laminát krok C se nevytvoří mezi místnostmi.

Při vytváření vlastní kladení dřevěné podlahy sloučenina je lepší zvolit typ zámku.

Jak si vybrat barvu dřevěné podlahy?

I hledat při nákupu by měl být také na kvalitu, hodnotu a barva dřeva podlahových krytin.

Pokud jde o barvy parket, je vybrán předními dveřmi. Neměly by být stejné barvy. Hlavní věc je jejich tandem byl harmonický.

Vypadá to velmi zajímavý kontrast kombinaci parket ke dveřím. To je nejlepší zvolit barvu přímo v obchodě. Na fotografii barev může být zkreslený.

Při výběru barev podlahové krytiny je třeba poznamenat, že na rozdíl od laminát podlahové prkno je udržet zbarvení umělé varianty. Přírodní dřevo rozzáří v průběhu času. To je třeba brát v úvahu při výběru barev podlahy a dveře.

Stromem závisí i na druhu řezání a umístění výroby, stejně jako technologie zpracování. Osvětlení hraje důležitou roli v procesu výběru barvy dřevěné podlahy.

Textura dveřmi a dřevěnou podlahu není nejlepší zvolit identický. Jinak harmonie v takové kombinaci by mělo stačit.

Dobrá podlaha má obecně tloušťku až 2 cm. Být Dbejte na tvrdost materiálu. Kromě toho, toto číslo by mělo být ve vztahu k indexu odolnosti vůči vlhkosti dřeva.

Při výběru podlahové desky jako podlahové krytiny by měly poskytnout vlhkosti v místnosti, není nižší než 45 a ne více než 60%. Během topné sezóny, nedostatek vlhkosti kladení přírodního dřeva může prasknout. Proto přemýšlel, „nebo laminátová podlaha - co si vybrat?“ - je nutné měřit vlhkost v bytě. S nedostatečnou úrovní tohoto ukazatele je třeba dát přednost laminátu.

Parketová deska je drahý povlak. Náklady přímo závislá na druhu dřeva a jeho tloušťku, způsob zpracování a výroby této značky. Čím lepší je podlaha, tím vyšší je jeho cena. Pevné laminát stojí jako podlahy.

Nejdražší přírodních materiálů pro potahování jsou považovány za exotické druhy dřeva jako je třešeň a ořech. To je způsobeno tím jemnost stonky rostlin. Dobré jízdní vlastnosti, kvalitní otshlifovki také konečný produkt dražší.

Výrobky vyrobené z populárních výrobci jsou dražší. I když to není vždy velké jméno a vysoká cena, jsou zárukou kvality. Vzhled produktu, jeho hrady, tloušťce a kvalitě léčby musí hrát rozhodující roli při výběru podlahové krytiny.

Poté, co se seznámil se základními charakteristikami, typů a jejich charakteristika, rozhodnout, která je lepší - nebo parkety laminát - je jednoduchá. V závislosti na požadavcích na podlahy, kdo vybere tu nejlepší možnost.

Znát základní parametry, na kterou byste měli věnovat pozornost při výběru umělého nebo přírodního dřevěné podlahy je snadné určit nejlepší kvalitní produkt za přijatelnou cenu.

Jaký je rozdíl z laminátu a parket

Pokud jste v procesu výstavby nebo opravit problém výběru dokončovací materiál pro podlahy, mnozí lidé zjišťují, že je obtížné, aby se volby. Paul - první věc, kterou si dávat pozor na hosty vstupují do domu či bytu. To se musí shodovat s vnitřním prostorem, doplnit to, vytvořit dobrý dojem, zdůraznit dobrý vkus majitelů. Podlahová krytina by měla být esteticky krásné, praktické a trvanlivé. Často z širokého spektra materiálů pro pokládku podlahové spotřebitelé rozhodnou pro laminátu nebo podlahové desky. Oba materiály jsou vzájemně podobné ve vzhledu a hmatových vjemů. Proto někteří kupci neznají rozdíl mezi laminátem podlahové desky.

Charakteristika a druhy dřevěných podlah

Mnozí se domnívají, že parkety a podlahy - jsou jedno a totéž. Ve skutečnosti tomu tak není. Parkety je kus dřeva. Dřevěná deska se skládá z vrstev, z nichž každá je z přírodního dřeva, ale z různých druhů. Na spodních vrstev - levné skal a nahoře - dražší. Toto složení umožňuje snížit náklady na dřevěné podlahy v porovnání s parketami. Kromě ceny a počtu vrstev, parketové podlahy a liší se pouze velikostí.

Je to stojí za bližší pohled na strukturu podlahové desky. Její spodní část, propůjčuje rezistenci na všech segmentech je prezentována překližky z borovicového dřeva. Její tloušťka - 2,1 mm. Nachází se ve střední lamely (úzká deska) vyrobená ze smrkového dřeva (borovice). Na svých koncích mají upevňovací prvky, jako je „pero a drážka“, pro připojení k jiným desek. Horní část podlahové desky za předpokladu, cenné dřevo (jasan, třešeň, buk, habr, dub) tloušťce 2,2-6 mm. Dřevo je chráněna před vlivem negativních vnějších faktorů se speciálním lakem. Všechny vrstvy jsou k sobě kolmé na maximální pevnost.

Existuje několik typů dřevěných podlah:

 1. Plachtou. Ve vzhledu - standardní jednodílné dřevěné prkno, stylový vzhled se nachází v prostorách s velkou plochou. Za cenu, že je nejdražší, protože jeho výroba používá široké proužky (asi 137 mm) ze dřeva.
 2. Plachtou. Skládá se ze dvou širokých prken, se dokonale hodí v klasickém styl interiéru.
 3. Trohpolostnaya - nejoblíbenější. Napodobuje parkety vzor „paluba“, vypadá hezky v prostorách všech velikostí.
 4. Chetyrohpolostnaya. Jsou vyrobeny z dřevního odpadu. Svléknout její úzký vzhled strakatý. Tento typ je vhodný pro soukromé domy.

Představuje výběr dřevěné podlahy

Volbě zbarvení parket, je třeba se zaměřit, aby se vešly pod obecným stylem interiéru. Typicky je podlahová krytina ze dřeva je zvolena tak, že se spojí s dveřmi místnosti, ale nikdo nebyl s ní tónem. Dveře a parkety by měly být od sebe liší barvou nebo texturou.

Nevybírejte barvu parket z katalogů: ve fotografii a v životě to může být radikálně odlišný. Odstín podlahy závisí nejen na typu dřeva, ale také na jeho věk, způsob řezání a zpracování. Postupem času se barva stává světlejší prkno.

druhy stromů, z nichž z podlahy, určuje nejen jeho barva a struktura, ale také další vlastnosti: tvrdost, vlhkosti, změny teploty odporu.

Chcete-li zjistit, co se liší od laminátové dřevěné podlahy, je třeba zvážit výhody a nevýhody každého z těchto podlahových krytin.

Výhody podlahové desky mohou zahrnovat:

 1. Šetrné k životnímu prostředí. All-přírodní materiály ve složení - hlavní výhoda. Povrch podlahové desky rychle ohřeje měří teplotu vzduchu. Vzhledem k tomu, že je příjemný na dotek než laminátu.
 2. Trvanlivost. Životnost závisí na druhu dřeva.
 3. Možnost obnovy. Je-li podlaha poškozen, může být obnoveno: písek na svém místě a lakovat. Tlustší než horní části vícekrát Je možné obnovit. Hlavní věc - najít dobrý specialista.
 4. Antistatické vlastnosti (nehromadí statickou elektřinu).
 5. Zvuková izolace. Přírodní dřevo neumožňuje vnější zvuky uvnitř místnosti.

Jedinečná krása přírodního dřeva, jeho jemná textura - to je hlavní důvod, proč mnoho zákazníků si vybrat prkno. To je hlavní výhoda této podlahové krytiny a jejích přidružených nevýhody:

 1. Potřeba udržet průměrnou teplotu a vlhkost v místnosti s parketami. Při vysokých a nízkých teplotách parketových prken může prasknout ze sucha a před vlhkostí - bobtnat. To je důvod, proč v místnostech, kde parkety se nedoporučuje instalovat podlahové vytápění. Parkety obvykle nesedí v koupelně nebo jiných místností s vysokou úrovní vlhkosti.
 2. Nízká úroveň síly. Dřevěná deska je stisknuto pod tíhou velké kusy nábytku na něm rychle zanechal škrábance před účinky ostré předměty.
 3. Potřeba řádnou péči o podlahovou deskou v souladu s pokyny. Existují speciální nástroje.
 4. Cena. Obvykle podlahy stojí mnohem dražší než laminát. Vše záleží na značce výrobce, tloušťky, způsobu léčby a druhu dřeva.
 5. Lak, který se vztahuje na horní části podlahové desky, vymazány rychleji než ochranného povlaku laminát.
 6. Schopnost absorbovat pachy.
 7. Nestabilita proti UV záření.
 8. Nedostatek ohně. Přírodní dřevo rychle vznítit.

Charakterizace laminátu, zejména jeho výběr

Předpokládá se, že laminát je složen výhradně z umělých materiálů. Ve skutečnosti, v srdci laminátu MDF je vyrobena z lisovaných hoblin. Pokud se na špičku parket - přírodní dřevo, laminát se pak výkres, který simuluje dřeva (nebo jiné), povrch a chráněn před vymazáním pevný film akrylové nebo melaminu.

Podle stupně zatížení laminátu se dělí do tříd. Nejodolnější, spolehlivé a trvanlivé podlahy jsou zahrnuty ve třídách 31, 32 a 33. Je třeba v pracovních prostorech s těžkým nákladem. Pro domácí použití nižšího stupně laminátu (21, 22 a 23). On není tak silný, ale i levnější. Výběrem třídy laminátu závisí na typu pokoje. V kuchyni, kde je často nutné provést mokré čištění a podlaha může klesnout různé předměty (nože, vidličky), měli byste si vybrat laminátové poprochnee. Ve školce zatížení laminátu průměrování (přetažení hračky na podlaze), v ložnici - minimum.

Při výběru laminát je třeba vzít v úvahu způsob upevnění desek. Nejpopulárnější je blokovací upevnění. Takový laminát může být umístěn v domácnosti. V případě, že spojení mezi deskami zahrnuje použití lepidla nebo kladivem, je lepší svěřit pokládku profesionály.

Chcete-li vybrat kvalitní produkt, je nutné znát předem informace o známých značek. Získávají se doporučuje, aby do podlahy, na němž byla dána záruka.

Kvalitní výrobek by měl být bezpečně zabaleny. Dobrý obal snižuje riziko poškození během skladování a přepravy. Na obalu musí být nutně použity informace o laminátu a jeho výrobcem.

Mezi výhody laminátových podlah patří:

 1. Snadná instalace. Laminátové podlahy lze snadno dát dohromady sami o sobě, stejně jako spojovací části zámku.
 2. Praktičnost. Laminát neprohýbá pod tíhou nábytku, odolného proti poškrábání, chráněné před účinky ostré předměty. To vše díky odolnou horní vrstvou. On se nebojí přímého slunečního záření, nezmizí.
 3. Snadnost péče. Prach a nečistoty mohou být snadno setřít povrch podlahové krytiny s vlhkým hadříkem.
 4. odolnost proti vlhkosti. Levný model, laminát nemusí mít tuto vlastnost.
 5. Požární odolnost.
 6. Velký výběr barev a vzorů. Na rozdíl od parkety, plovoucí podlaha může napodobovat mnoho přírodních materiálů - dřevo, kámen (mramor, žula), keramika, dlaždice.
 7. Možnost instalovat podlahové vytápění. Na rozdíl od přírodního dřeva, laminátu nedeformuje pod vlivem teplotních změn.
 8. Trvanlivost. Životnost tohoto lamelovým krytem - 10-25 let. Některé modely mohou trvat déle.
 9. Mohou být položeny na veřejných místech (kancelářích, školách, nemocnicích, obchodech, atd), kde většina lidí propustnosti, a tedy i zvýšené zatížení na podlahu.
 10. Cena. Hlavní rozdíl mezi laminátem a parketové podlahy.

Nevýhody laminátu zahrnují:

 1. Chladný povrch. Dokonce i v teplé místnosti je horní část laminátu neohřívají, na rozdíl od dřeva.
 2. Hromadění statické elektřiny. Ve snaze vyrovnat se s tímto problémem pomoci speciální prostředky pro odstranění statické elektřiny z povrchu nátěru.
 3. Neschopnost obnovit poškozené desky. Ale můžete snadno nahradit ji novou.
 4. Vysoké hladiny hluku bez substrátu (mohou produkovat poškrábání při stisknutí).

Zejména volba podlahového materiálu na různých místnostech

Volba podlahy závisí nejen na funkčních vlastnostech materiálu, ale také na druhu místnosti, ve které se podle.

Dřevěná deska se hodí do každého interiéru. Život s ní bude vypadat bohatší, jemnější, a to zejména s dřevěné obložení, mosaz nebo pozlacené předmětů (lampy, nábytek nohy), štuky na stropě a nábytku „starožitnosti“. Ložnice parkety poskytnou komfort, a to nejen kvůli jeho vzhledu, ale i zvuk a tepelně izolační vlastnosti. Využití dřevěných podlah v domovském kancelářského nábytku s tmavými barvami vytvořit příjemné pracovní prostředí. A pokud si dát podlahu do knihovny, přidejte interiér kůže medvěda a krb s živým ohněm, můžete vytvořit jedinečnou romantickou atmosféru klasického interiéru.

V případě, že byt je navržena v moderním stylu (high-tech, moderní), pak se dokonale hodí laminát, který má širokou škálu vzorů a vzorů.

V chodbě položeny podlahové desky se nedoporučuje. Za prvé, je zde vysoká úroveň dopravy, a tím i šance na poškrábání drahé podlahy podpatky vymazat barvy. Za druhé, časté mokré čištění může dojít k poškození podlahy.

Vlhkost vzduchu v místnosti, kde položil parketová deska by měla být 45 - 65%. V chladném ročním období v bytech s ústředním topením, tato hodnota klesá na 25%, což může způsobit trhlin podlahové krytiny a vzhled mezer mezi deskami. V laminátu takový nedostatek chybí. Obecně platí, že tento materiál je vytvořen jako imitace parket, postrádající jeho nedostatků.

V případě, že byt má domácí zvířata, měli byste se rozhodnout pro laminát. Ostré drápy psa nebo kočku může zanechat viditelné škrábance na podlahovou deskou.

Ve veřejných prostorách je samozřejmě nutné položit laminát. On se nebojí hodně lidí, odřeniny, škrábance, špína, snadno se čistí a vypadá hezky.

Co je zřejmé, je rozdíl mezi laminátem a parket? V podstatě je cena, praktičnost, trvanlivost, škála barev. Takže pokud chcete luxus a finanční situace dovolí, je lepší vybrat prkno. V případě, že podlahová krytina potřebuje levnou a praktického materiálu, doporučuje se volit laminát.

127644, Rocciya Ul. Autoservisy 14

1

Leave a Comment

Your email address will not be published.

55 − 50 =