Vypadá to, že Euphorbia

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Euphorbia: popis, pěstování doma

Vnitřní květina pryšec je obeznámen v interiéru, stejně jako mnoho jiných sukulentů nenáročný. V závislosti na umístění a intenzitě osvětlení, může se alespoň změnit tvar růstu. Například, jestliže se umístil v plném slunci spurge, květinové listy jsou velké, s jasnými pruhy. A pokud se vám to dát do stínu, listy nepřekročí velikosti mince, ale tato rostlina neztrácí své vlastnosti dekorativní.

Pryšec, Euphorbia (Euphorbia) Patří do čeledi Euphorbiaceae.

Ve volné přírodě roste v tropických oblastech na celém světě: v Jižní Africe, na Arabském poloostrově, Sokotra, na Kanárských ostrovech a na Madagaskaru. Rodina Euphorbiaceae, existuje velké množství trvalých a ročních druhů s jedovaté mléčné šťávy. Většina druhů kaktusu pryšec není podobná k sobě navzájem, a kaktus může být nazýván úsek.

Je to krásná okrasná rostlina, některé druhy jsou považovány za prestižní. Euphorbia dostala svůj název v ruském jazyce, protože mléčnou šťávu, která je považována za charakteristický rys pro tento druh plodiny.

Níže si můžete prohlédnout fotografie, názvy a popisy druhů milkweed místnosti.

Vypadá to jako květ pryšec: Popis kaktusu

Mnoho druhů rostlin Euphorbia jsou sukulenty, z nichž většina vzhledově podobají kaktusy. Stonky, jako je kaktus, sférické, zaoblené nebo žebrovaným v mnoha druhů s ostny. Listy jsou střídavé, mohou být sestaveny do zásuvky. Květy jsou malé, většinou bez okvětí, často s malými listenů.

Pro léčebné účely pryšec použity v různých zemích. Vzhledem k tomu, že je velmi nenáročný na péči o kultury, tato rostlina je možné nalézt velmi často v obytných oblastech.

Druhy a odrůdy. Nejvíce populární mezi zahradníky:

1

M. šumivé (E.fulgens)

Barnhart M. (E. barnhartii)

M. holé (E. aphylla)

M. lesklé, nebo "trnová koruna" (E. milii)

M. Výborný (E. pulcherrima)

Flangana Euphorbia (E. flanganii)

M. krupnorogy (E. grandicomis)

Svíčka-AM (E. cereiformis)

M. chetyrehreberny (E. tetragona)

M. resiniferous (E. resinifera)

M. tirukalli (E. tirucalli)

M. tuk (E. obesa)

Euphorbia bubalina. S nízkým vzestup je vytrvalá výšce rostlin 30 až 40 cm. Patří k sukulenty. Listy jsou tenké, měkké, kopinaté. Stem vztyčené, světle zelená barva. Když kvetoucí stonky dosáhnout až 20 cm dlouhé, drobných kvítků.

Euphorbia hlava Medúzy. Rostlina má silný kmen, ze kterého se odchýlila ve všech směrech jsou dlouhé, silné výhonky, jako hadi.

Euphorbia dyneobrazny. Tvar této rostliny se podobá miniaturní kaktus. Kmenové kulovité, jasně zelené lesklé. Ve slunečním světle Někdy se červená. Průměr kmene může dosáhnout až 10 cm. Okraje vnitřní květina pryšec rozdělena do nářadí 3-4 cm výšky. Květy této rostliny milkweed doma jen velmi málo. Šířeny prostřednictvím řízků. V zimě zálivku by měla být mírný.

Euphorbia baculatá. Tento typ zařízení má také kulovitý tvar, ale s věkem trochu protáhl. Na rozdíl od předchozích druhů, bez větvení. Dřík je rozdělen do 8 plochých mělkých drážek, žebra mírně zaoblené. Zuby jsou sotva viditelné a mají hnědou barvu.

Zde si můžete prohlédnout fotografie milkweed druhů, které jsou uvedeny výše názvu:

Vzhled tohoto zařízení je velmi atraktivní. Na světle zeleným pozadím, protože byly malovány červené krvinky. Reprodukovat pomocí semen. V zimě, zalévání by měly být velmi malé.

Euphorbia papilární. Hlavní stonek rostlinných druhů ve stejném kole, ale na základně lignifikovaná. Průměr má tloušťku 3,4 cm. Hlavní stopka 10 je rozdělen drážky hrany a boční větev 6-8. Žebra také příčné drážky jsou rozděleny do samostatných lotionech. Zobrazit tento milkweed vysoce rozvětvený. Šířeny prostřednictvím řízků. Péče o těchto pokojové rostliny nejsou složité - Euphorbia mammillaris cítí velmi dobře v uzavřených podmínkách.

Euphorbia kulatý. Dřík rostlinných druhů byly pokryty hrbolky sestávající z kulovitých nebo podlouhlých segmentů, které se rozprostírají na různých místech. Na koncích výhonků jsou zaostalé šupinaté listy. Šířeny pomocí kmenových řízky.

Euphorbia virosa. Stonky jsou šedo-zelené barvy, čtverhranný, s whorled větvením. Žebra mají obdélníkový tvar, který je přerušen hrbolky, které rostou silné černé páteře. Šířeny pomocí řízků.

Zde jsou fotografie a jména jiných druhů Euphorbia.

Jiné druhy milkweed místnosti: fotografie, název a popis

Euphorbia jasné. Stonek a listy tohoto druhu rostliny jsou pokryty velkými trny rovné, mají hnědou barvu s šedým květu. Listy jsou tenké, podlouhlé, se nacházejí na koncích mladých výhonků. Ve spodní části malé úzké stopku. Květy jsou shromážděny deštník. Vzhledem k tomu, keř tvoří korunu radil top pinch výhonky. Šířeny pomocí kmenových řízky.

Euphorbia Pallas Je pojmenován po vědec a přírodovědec Pallas, který už dlouho studoval vlastnosti a vlastnosti zařízení. Všech typů Euphorbiaceae je nejcennější léčivá rostlina, která se používá v tradiční a lidové medicíně. Pallas pryšec odlišní od svých příbuzných. Je to vytrvalá rostlina, která má široké listy vysázených na nízké holé stonku, který dosahuje 25-25 cm na výšku.

Jak je vidět na fotografii, rostliny z pryšec (Euphorbia) tohoto druhu má umbellate květenství:

Celá rostlina je bohatá Milkweed.

Hlavní místo svého stanoviště - Východní Sibiř, Mongolsko, Čína. Je možné, že ji lze nalézt na jiných místech, není výjimkou a Baškortostán. Koneckonců, kolik dalších obyvatelé Sibiře a Dálného východu náhle setkat alespoň sporadicky, v našich horách, tajgy lesy, stepi a lesostepních.

Přezdívka Milkweed Pallas - "man-root". Ve skutečnosti žádný z ostatních milkweed žádná taková silné kořeny.

Euphorbia Mile Euphorbia nebo brilantní. Sukulentní keř s Woody a složitě zakřivený ostnatý stopky má oválné listy, zúžené na základně, které jsou uloženy pouze na špičkách mladých výhonků. V popisu rostliny Euphorbia tento druh je jistě stojí za zmínku přítomnost ostrými trny až 2 cm, na mladé výhony tmavě fialové, zčernalých stářím, jsou ohnuty směrem dolů.

Samy o sobě Květy jsou malé a nenápadné, shromážděny v malém okoličnatý květenství. Tento druh půvab připojen k dvojici jasně červených listenů. Zůstávají na rostlině a po odkvětu, dlouhou dobu při zachování jeho dekorativní efekt. Euphorbia kvete od jara do poloviny léta. Rostlina může dosáhnout 1 m, ale zůstávají kompaktní po mnoho let. Šťáva je jedovatá.

Euphorbia tuk. Neobvyklý tvar v tmavě zelené světle zelené šťavnaté kmenové buňky ve formě kuliček s osmi hladké plochy a hran, rozdělením do sekcí od shora dolů. V letních měsících je korunou mísy tvaru, zeleno-žluté květy.

Vánoční hvězda. Vzpřímené, husté rostliny, které se pěstují pro své barevné červené, růžové nebo bílé listeny (listeny). Tyto květiny tohoto domova Milkweed nenápadné. Květy v zimě. Většina rostlin zakoupené v prosperující stavu, kompaktní (30-60 cm) v důsledku chemických látek, ohromující růst. Necháte-li rostliny až do příštího roku, bude vyšší.

Euphorbia Trigona. Šťavnaté jako svícen s trojúhelníkové nebo okřídlený stopky potažené světle zelené skvrny. Malé oválné listy spadnou v průběhu času.

Vidět, jak to vypadá Euphorbia květ různých druhů:

Pokojová rostlina Euphorbia: péče o pěstování květin doma

Ubytování. Stejně jako v přírodě, tato rostlina roste hlavně v stepi, pouště, v kopcích, snáší sucho. Volné pokoje tolerovat suchý vzduch. Pokud jste se starají zatímco roste milkweed nezapomeňte, že photophilous rostlina, která by měla být umístěna ve světlém místě v bytě. Má rád teplo své oblíbené místo - ústřední topení. Je třeba chránit před deštěm. Při péči o květináči spurge v domě v létě rostlina je doporučeno, aby zahradu nebo balkon.

Euphorbia celý rok, musí být jasné, slunném místě (jihozápadní a jihovýchodní okna).

Teplota. V zimním období, v závislosti na teplotě by měla být 10 až 24 ° C Vyžadují teplo Mile M. a M. nejjemnější ( „Vánoční hvězda“).

Substrát. Pro pěstování v domácí milkweed substrátu připraveného z rašeliny a list zeminy, rašeliny a písku (1: 1: 1: 2). Můžete použít ready-made substrát pro kaktusy.

Transplant. Na konci pružiny, jak je požadováno.

Zalévání. Zalévání teploty závisí na obsahu. Během vegetačního období zalévání je mírné, v zimě je značně snížena.

Hnojení. Od jara do podzimu květ pryšec v pečovatelském krmení hnojivo pro kaktusy.

Chorobám a škůdcům. Quadraspidiotus perniciosus jsou hlavními škůdci, třásněnky, a eriococcidae mealybug.

Pryšec je jedovatá. Objevit se na úseku rostlinné šťávy, omyjte je teplou vodou.

Rozmnožování. Šířeny prostřednictvím řízků. Sdílení několik minut namočené v teplé vodě, umytí latex, aby se zabránilo ucpávání cév * rostlin. Poté by mělo být suché. Zakořenění lehké, písčité substrát při teplotě 22-24 ° C,

Léčivé vlastnosti. Euphorbia Pallas ze všech Euphorbiaceae většina má léčivé vlastnosti, které se používají v tradiční medicíně. Má protizánětlivé, antibakteriální, projímadlo, protinádorový účinek.

V lidovém léčitelství se používá při léčení benigní hyperplazie prostaty, chronické prostatitidy, reguluje výměnu ženských pohlavních hormonů, léčení myom uteri a mastopatie.

Stimuluje krev, pomáhá obnovit krev po chemoterapii. Jednou z mála léků, které je schopné zastavit růst metastáz u nádorových onemocnění, leukémie. Také úspěšně léčit onemocnění ledvin, epilepsie, tuberkulóza.

Správná péče o vnitřní jedovatý pryšec a to, co je nebezpečné

Pryšec - to je dnes populární pokojová rostlina, a to i přesto, že je považován za toxický a nebezpečný. Miloval květinářství pro svou jednoduchost a originálních forem. Obrovské množství odrůd kultury umožňuje každému vybrat si své chuti.

Euphorbia má asi 2000 druhů rodu. Mezi nimi můžeme setkat a šťavnaté formy, keře, stromy a listnaté vzorky. Liší se tvarem listů, stonků.

Ve stejnou dobu péče o ně není žádný zásadní rozdíl. Péče je jednoduchá. Pěstovat v platnost, a to i pro začátečníky v květinářství. Rostliny vybaveny spočívá v tom, že mléčných. Kultura je často používán v lékařství. V tomto případě, Je jedovatý.

Pryšec také volal Euphorbia. Jeho jméno získala z rostliny Euphorbia lékař, který jako první objevil léčivé vlastnosti kultury.

Většina druhů má tlusté masité stonky a listy. Stonky mohou mít trny. druh pěstuje nejčastěji v domě, který má název Euphorbia pokutu. Tato rostlina je známá také jako vánoční hvězda.

Také populární jsou vnitřní Euphorbia Mile a trojúhelníkový.

Pokoj pryšec zřídka dává problémy na jejich vlastníků. Proto se nazývá nízké nároky na údržbu. Nicméně řada pravidel přispěje k růstu krásné a zdravé květiny. Takže květina může vypadat dobře, je třeba pro péči a čas k transplantaci, je-li to nutné.

V létě, Euphorbia To potřebuje pravidelné a hojné zavlažování. V tomto případě, zalijeme rostlina nemůže být, je to nebezpečné stagnace vody.

S příchodem podzimu se počet závlahy se snižuje. Zimní kultura napojena jen v případě potřeby. Nicméně, nemůžeme dovolit, aby se půda mnohem vyschnout. Nicméně, některé druhy vnitřních spurges nepotřebují zálivku v zimě.

Ve není nutná velmi vlhký vzduch kultura, nicméně, a nemá rád, aby uschly. Je proto důležité sledovat mírnou vlhkost.

zalévání Euphorbia

Během období tepla listů Je doporučeno, aby stříkající vodě teplota místnosti a periodicky vysílán. není nutná zimní postřik. Nicméně, závod by měl držet daleko od radiátorů a topení zapnuté.

pryček preferuje teplé. Proto je kultura musí obsahovat při teplotách od 18 do 25 stupňů.

V horkém létě je žádoucí, aby se závod na čerstvý vzduch. Vhodné nádvoří, venkovní balkon nebo terasa. Jak se teplota sníží na 15 stupňů je povinen vrátit do bytu.

Některé odrůdy plodin snáší velmi nízké teploty až o 4 stupně Celsia, ale zároveň, že potřebují dobré osvětlení.

květina love light. Některé položky nejsou proti tomu, aby vyhřívat na přímém slunečním světle. Dalším výhodným tolik rozptýlené světlo. Ty zahrnují, například, se vztahuje paunsettiya.

Půda a hnojivo pro euforbií

Pro milkweed lze zakoupit půdu ve specializovaných květinářstvích. Euphorbiaceae vhodné půdy pro sukulenty a kaktusy. Zároveň zkušení pěstitelé raději vařit své vlastní zemi.

Pro výsadbu milkweed vhodnou půdu pro sukulenty

K přípravě budete potřebovat následující komponenty:

Všechny komponenty jsou přijímána ve stejném poměru.

také musíte provést drenážní vrstvu. Odvodnění může být použit jako kamínky, polystyren nebo keramzitu. Odvodnění je povinen se nevyskytly v půdní vlhkosti stagnace. To s sebou nese hnití kořenového systému rostliny.

Navzdory celkovému jednoduchost, hnojení je stále zapotřebí. Za normálních okolností, oplodněné jednou za dva týdny v průběhu vegetativního růstu. Jako hnojivo, můžete použít hnojivo určené pro sukulenty a kaktusy kultur. Pro kvetení spurges nutné, aby hnojivo s obsahem draslíku.

Výběrem hrnce je třeba přistupovat zodpovědně. Je vhodné zvolit hrnce hliněné. Nicméně, fit a plastové nádoby. Hrnec má být mělká, protože kořenový systém je špatně vyvinuté a nachází se v blízkosti povrchu půdy.

Při přesazování kultury vybraný hrnec je o něco širší v průměru. Dost rozdíl 2-3 cm.

Je důležité, aby se na dně hrnce jsou odvodňovací otvory pro odtok přebytečné vlhkosti.

Euphorbia chorob rostlin a škůdců

Někdy majitel musí čelit nějaké problémy. Obvykle vznikají, když špatnou péči.

 • Listí na podzim - to značka nedostatek fosforu. Chcete-li vyřešit problém superfosfát uplatňuje jako hnojení;
 • Odpadávat spodní listy rostliny signalizuje nedostatečný zavlažování;
 • Způsobit hnijící stonky nadměrné zalévání spolu s teplotou vzduchu na nízké teplotě. Kromě zvýšení teploty a snížení zavlažování rostlin fungicidní prostředky, které mají být zpracovány;
 • Zatemnění listy - je důsledkem Nedostatek pokrytí;
 • Skvrny na listech černé a hnědé - it plísňová onemocnění. Zařízení ke zpracování ihned fungicidy;
 • Pokud se listy vadnou, pak květ, které mají být napojena často a hojně.

Mezi nejčastější škůdci:

Známky květu červec je bílý povlak na rostlině. Zbavit řešení škůdců vůli se saponátem. Není to zbytečné přidat trochu Lube. Také mealybug netoleruje infúze měsíčku a česnekem.

červci listí na bílé listy a hnědými skvrnami. Boj bude mít při použití insekticidů, jako je „Aktar“.

Akhtar lék pomáhá vyrovnat se s škůdcům

Plaque bílá na spodní straně listů - it porážka svilušky. Od pomoci otřením mýdlem a vodou;

detekci přítomnosti kořen mealybug To může být jen pro transplantaci milkweed belozhilchatogo. Vyžadují mytí teplé vody. A po přesazení nového substrátu se doporučuje po dobu jednoho měsíce jednou týdně do vody kultury „Akhtar“.

květina stříhání doma

Účelem zastřihování - je dává rostlině krásný tvar a omlazující. Lead prořezávání je zapotřebí buď na začátku vegetačního období, nebo v červenci, kdy kvetoucí konce.

Zpočátku suchu a odstranit staré výhonky, a pak dát rostlině krásný tvar.

Euphorbia pokoj lze rozšířit ve třech směrech:

vynásobit semena mohou být shromažďovány nezávisle. Proto je třeba zabalit lusky se semeny tkaného materiálu ve formě sáčku. To je, aby se zabránilo úniku semen, které jsou zralé plody. Uložení tato semena nemůže být delší než jeden rok. V tomto případě je lepší zasít čerstvé semena.

pro semeno výsadba To vyžaduje, aby půda, která se skládá z rašeliny a písku. Před výsevem substrát není větší, než by se vznítit v troubě. Tím se sníží pravděpodobnost infekce.

Před výsevem je třeba namočené ve vodě po dobu 24 hodin semena. Dokonce i tehdy, které jsou osety v zemi v mokrém stavu. Nejlepší plodiny potřebují zakryjte plastové fólie nebo skla pro vytvoření skleníkového efektu.

šíření řízkováním konají na podzim. Jako řezání pomocí koncový uzel asi 10 cm. Při procesu odstranit všechny spodní listy. Poté, procesy jsou spuštěny do vody pro mytí džusu, který přiděluje pryšec. Místa plátky, které mají být zpracovány pomocí rozdrceného uhlí.

Ošetřené a sušené výhonky vloží do půdy ve formě písku. Na vrcholu sazenic se doporučuje zakrýt střih plastových lahví. To se nedoporučuje, aby se přímému slunečnímu záření. Půda je nutné udržovat vlhký.

Produkují reprodukční milkweed belozhilkovogo použitím dělení Bush nezbytné v průběhu zbytku kultury. Euphorbia je zcela odstraněn z hrnce. Oddenek rostliny by měly být rozděleny do několika částí. Je nutné, aby se ujistil, že na podnože nebyla shnilé kořeny. Pak připravené procesy jsou uloženy na oddělených nádobách.

Základní pravidla transplantaci milkweed:

 1. změna kultury se provádí na jaře;
 2. Mladé rostliny by měly být transplantovány každoročně v době aktivního růstu;
 3. Dospělí jedinci transplantaci požadováno Pouze jednou za dva roky;
 4. Pot transplantované květina by měla být o něco větší v průměru.

Jaké jsou nebezpečí, poškození a výhody?

Rostlina je jedovatá, takže je nutné ji velmi pečlivě použít. V případě, že domov má malé děti, je zapotřebí milkweed, aby od nich - mohou způsobit újmu.

Všechny druhy milkweed si vybrat mléčnou šťávu. On je velmi toxický a nebezpečný. Tato šťáva je na prvním řádku toxických produktů určených na kulturách rostlin. Mléčná míza je nebezpečný nejen pro malé děti, ale i pro dospělé, a osoby s alergií na domácí zvířata.

Milkweed šťáva je extrémně nebezpečné

Hit škodlivé latexu na kůži To může způsobit vážné popáleniny a záněty. Pravděpodobně formace vyrážky a alergické reakce.

V případě, že šťáva dostane na pokožku, je doporučeno, aby důkladně umýt popálenou plochu vodou a aplikovat kus ledu. Také se doporučuje užívat antihistaminika (alergie) léků.

Získání jedovaté šťávy v oku

Kontakt s latexem v oku velmi nebezpečné dočasné nebo trvalé slepotě. Pokud se to stalo, měli byste okamžitě konzultovat s odborníkem. Před přijetím lékaře je třeba omýt a alergie okapní oční kapky.

„Kromgeksal“ vhodné pro daný účel. Tyto kapky jsou účinné proti zarudnutí. „Albucidum“ nebude zbytečné okapat, aby se zabránilo infekci. Můžete také mazat víčka erythromycin mast. V každém případě je třeba být velmi opatrný s kulturou.

Kapky na vyplachování očí je v kontaktu s latexem

Styku s ústy nebo uvnitř

Mléčná míza je v těchto případech velmi nebezpečné. Zřejmě z následujících příznaků:

 • závratě;
 • Nevolnost a zvracení;
 • Respirační poruchy;
 • Snížení tělesné teploty;
 • otok jazyka;
 • Výskyt záchvatů;
 • Mdloby.

Při prvních příznacích otravy, povinen neprodleně zavolat odborníka.

Před příchodem lékaře doporučené:

 • Vezměte aktivního uhlí. Pro kvalitativní výplach žaludku může být rozpuštěn v hydrogenuhličitan sodný;
 • V případě, že je zvracení, doporučuje se požívat kusy ledu;
 • Police dovnitř projímadla na bázi sodíku nebo hořčíku;
 • Dělat klystýr.

Euphorbia má řadu užitečných vlastností. Vzhledem k této rostliny je často Používá se v alternativní medicíně.

pryček Je schopen vyvinout tonikum a stimulující účinek. Je také účinným prostředkem pro čištění cév.

bylinný milkweed

pryček účinná při zácpě a bude přínosem při onemocnění zažívacího traktu. Také působit protinádorový účinek. Mléčná šťáva je často používán k odstranění bradavice a kuří oka. Efektivní pro mytí obličeje od skvrny.

Pleťová voda šťáva milkweed účinné při léčbě popáleniny a vředy.

Složení milkweed obsahuje následující součásti:

Tinktura milkweed účinné pro rakoviny krve, k léčení metastazujících nádorů u nádorových onemocnění. Také tinktura je velmi účinný pro zlepšení imunity.

Připravovat tinkturu bude potřebovat:

Konzumovat tinkturu požadováno třikrát denně 15 kapek.

tinktura milkweed

Tento recept také effektnosti impotence, děložní myomy, žaludeční onemocnění, plísňové infekce, dávivý kašel. Malé dávky šťáva milkweed efektivní zpevnit tělo a omlazení.

Milkweed semen pro léčebné účely nepoužije.

milkweed kořeny jdou jako fade podzemní součást kultury. Jednou opláchne a suché kořeny mohou být použity pro přípravu čaje, tinktur. Vývary z kořenů účinnými při zvracení a průjem.

med pryšec - jedinečný pohled na složení medu. Sirup je hnědá barva. Hnědá barva je způsobena vysokým obsahem jodu. Používá se k léčbě poruch štítné žlázy, gastritida, nespavost a křečové žíly.

Euphorbia - originální a okrasné rostliny. To se liší nenáročnost. pryšec péče může dovolit nejvíce nezkušeného pěstitele. Pryšec produkuje toxický a nebezpečný pro lidi i zvířata šťávy. Je-li tato rostlina se často používá v lidovém léčitelství.

Euphorbia: typy a jejich popisy. Euphorbia či pryšec: výsadba a rozmnožování

Euphorbia nebo Euphorbia týká obrovského čeledi Euphorbiaceae. Tento úžasný závod. Široce distribuován po celém světě pryšec. Druhy jejích různých zdrojů jsou mezi 800 a 1600 různými rostlinami. Je to trvalka a roční trávy, stromy a keře. Pátá část této rozmanitosti se vyskytuje pouze v jižní a střední Africe.

pryšec rostlina roste a ve středním Rusku. To lze vidět na okrajích cest, polí, řeky. Mnozí z našich čtenářů vím pryšec (druhy, které rostou v regionech Ruska). A fanoušci pokojové rostliny jistě znát jeho okrasné druhy.

Musíte vědět, že všichni členové této rodiny obsahují mléčnou šťávu, která je velmi jedovatý. Obsahuje látky mohou způsobit vážné popáleniny, těžký zánět sliznic. Poté, co v žaludku, může dojít k porušení funkce trávicího traktu. Proto, aby se s tím vyrovnat měli být velmi opatrní při práci s nimi nosit rukavice.

Jedovaté vlastnosti afrických spurges často používají lovci, kteří produkovali smrtící šipky. Kromě toho milkweed rostlina se používá v lidovém léčitelství. Jeho použití v některých onemocnění ledvin, jako anestetikum, projímadlo, což anthelminthic. Používá se jako antacida pro kousnutí zuřivých zvířat.

Mnozí z našich čtenářů možná slyšeli, že při výrobě parfémů pro bělících krémů aplikovat pryšec. Druhy některých rostlin z této rodiny jsou používány pro kaučuk. Existují odrůdy milkweed, že lidé jedí a používá se jako krmivo pro hospodářská zvířata.

Nemůžeme ani velmi stručně popsat všechny druhy rostlin. Nicméně, budeme se snažit, aby vám o alespoň některé z nich.

V obvyklém slova smyslu, tato rostlina může jen stěží nazvat kaktus. Ve skutečnosti, že patří do rodu Euphorbia. Jeho forma je ve skutečnosti podobá kaktus, ale liší se v tom, že má poupata a květy. Tkáně jsou mléčně bílá míza, jedovaté pro člověka. „Cactus“ -molochay patří do rodu, což je obrovské množství různých druhů.

Tato rostlina má velký trojúhelníkový, masité stonky. Rovný kmen s náležitou péčí dosahují výšky 2-3 metrů. Výhonky jsou rozmístěny rovnoměrně po obvodu dříku. Na své straně jsou hnědočervené trny a listy husté ovál asi 5 cm na délku.

Existují druhy s kloubovým k sobě a pokryté žlutými skvrnami výhonky. Mezi ně patří následující:

Grow „kaktus“ -molochay by měla být při teplotě +18. 20 stupňů. Existují druhy, které tolerují nižší teploty (4 - 5). V tomto případě je nutno zajistit dostatečné množství světla rostlinu a uměle zvýšit teplotu půdy. Květina může být umístěn v blízkosti topného tělesa.

„Cactus“ -molochay nemůže růst bez světla. Je velmi dobře snášen na přímém slunečním světle, suchý vzduch netrpí nedostatkem zalévání. V zimě, to vše zastavilo zavlažování a obnovují vlhkost půdy v období od jara do podzimu.

Stonek a větve by neměla hydratují, protože může začít hnít. Vzhledem k tomu, že rostlina je pokryta s hroty, prach z něj navrhl metla kartáč.

Je to jednoletá bylina s vzpřímeně, hustě listnaté stonky. Jejich výška je 70 cm. Listy jsou světle zelené, oválného tvaru. Bílý široký lem, který dal název rostliny vzniká na horní listy květu.

Euphorbia lemovaný vypadá velmi působivé s velkými bílými listeny v tomto období. Bush rostlin v období kvetení jako velký sněhová koule. Možná to je důvod, proč mu byla dána jiná jména, „Snow Mountain“, „nevesta9raquo;“. Brzo sníh " Kvetoucí rostliny od poloviny června do mrazu nejvíce.

Euphorbia lemovaný miluje slunce. Ve stínu borovic a dokonce zabit. Půda preferuje volnou, úrodné, mírně kyselé. Tento keř je citlivý na pravidelné přihnojování s hnojem, minerálních hnojiv. Nelze tolerovat zamokření.

To může být rozšířena pomocí řízků a semen. Řezané řízky by měly být během 2-3 hodin udržet v teplé vodě. To pomůže zastavit výběr šťávy, který neumožňuje rostlině zakořenit. Potom, o týden výstřižky „podvyalivayut9raquo; na vzduchu při teplotě 22 stupňů. Po tom, oni mohou být zasazeny v písku a rašeliny.

Další travní členem rodiny Euphorbiaceae. To má dva tituly - pryšec Pallas a Fisher. Má dobře vyvinuté a velmi silný kořenový systém.

Stonky milkweed dosáhne 25 cm na výšku, často pubertální. Listy husté, zelený s nádechem do hnědé. Jejich tvar závisí na tom, kde se nacházejí na stopce. Umbelliform květenství květy forma. Kořen milkweed Pallas klikaté, silné, šťavnaté. Kvetoucích rostlin se vyskytuje v květnu.

Je to endemická rostlina, která se nachází pouze v Číně, Mongolsku a Transbaikalie. Nejčastěji to lze vidět na stepních svahů a skalnatých a kamenitých půdách.

Odborníci se domnívají, že Pallas pryšec - to je slavný středověký mandragory. Příručka o tibetské medicíny, který byl používán od dob Čingischána, našel zmínku o této rostliny jako projímadlo a anthelmintikum. Léčitelé na Sibiři od starověku s nimi zacházeli mužský nemoc, tuberkulózu, nádory. Domnívala se, že jeho kořen má schopnost dát vitalitu a prodlužuje mládí.

V současné době, tradiční medicína pryšec Pallas nepoužívají, ale ne zastavit vědecký výzkum zaměřený na studium jeho vlastností a složení. Například bylo zjištěno, že přípravky obsahující šťávu z kořene rostliny, a normalizovat hormonální rovnováhu u mužů v důsledku obsahu v něm fitoandrogenov. Kromě toho, že antikoagulační aktivita milkweed, který dává jistotu, že se brzy být použita při léčbě pacientů s oslabenou hemokoagulace.

Léky na bázi dané rostlině má zničující účinek na houby flóru inhibují růst nádorových buněk. To se vysvětluje tím, že se ke kořenům specifických laktonů, které jsou schopny v boji proti nádoru aktivitu.

Lidová léčitele používané léky kořen Milkweed Pallas při léčbě leukémie. Čínské léčitelé léčit tuberkulózu kosti a lymfatický systém. Tibet odvar z kořenů, které se připravuje speciální receptury, úspěšně léčit antrax. Mnoho bylinkáři doporučují užívat pryšec Pallas s děložní myomy a mastitidy. Ale měli bychom se sami léčit, poraďte se s lékařem.

Použití této rostliny není žádoucí, jestliže jste přecitlivělý. Vzhledem k tomu, že je toxický, pokud je to možné předávkování průjem smísí s krví, zvracení, poruch srdečního rytmu.

To je bylinná jednoletá rostlina patřící do čeledi Euphorbiaceae. Garden milkweed roste až 25 cm. Stonky jsou silné a masité, plíživý. Poměrně často oteklé uzliny. Listy jsou až 3 cm na délku, které mají protáhlý tvar. Sklo ve tvaru zvonu, asi 1,5 cm. Uvnitř je krátké vlasy, 4 nectary horní konkávní, úzký. Chashechkovidny okvětí špatně viditelné. Kvetoucí pryšec v červnu až září.

Rostlina je běžné na Ukrajině, v centrální části Ruska, v horní Volze, Volga-Don, černomořských regionů. O něco méně časté v Bělorusku a na Kavkaze. Roste jako plevel v obdělávané půdě: v zahradách, polích a zahradách.

Pro léčebné účely se používá travní šťávy a kořeny rostlin. Má dávidlo, projímadlo a keratoplastic akci.

Mléčná šťáva se používá pro venkovní účely - k odstranění kuřích ok, bradavic, stařeckých skvrn. Léčivé přípravky, které obsahují rostlinné šťávy se doporučuje pro bronchiální astma, rakoviny jater, žaludku a dělohy. Rostlina je účinný insekticid proti hmyzu.

Rostlina z čeledi Euphorbiaceae, roste na 80 cm na výšku, holé nebo lehce pubertální. Malý berried pryšec má plíživý, vláknitou kořen. Single nebo početně malé stonky jsou vztyčené. Nad asi 11 podpaží mají stonky až 8 cm na délku, někdy ne. Netsvetuschie větev č.

Cauline listy Robur, přisedlé, 35 mm na délku, šířku 9 mm. Mohou být zúžený základně, lineární-spatulate, eliptický-lineární, lineární-vláknový.

Od 4 do 12 let stonky - jednoduché nebo bifid. Sklo zvonkovitý o průměru asi 2 mm. Mimo holé on zaoblené nebo třásněmi čepel. Kvete v koncem května - začátkem července.

Napiform trohoreshnik - plod této rostliny. To má délku 3 mm, šířku - 4 mm. Ovoce hladké, zaoblené, která se nachází pouze na koncovém vrásčitý lumpy čepelí.

malá semena - 1,5-2 mm, vejčitý, hladký, hnědavě nebo šedavě hnědé. Caruncle sedavý, zploštělé. Kvetoucí na začátku června.

Vysoce rozvětvené a nízká křovina mající 2-3 segment. Mají klenuté, světle zelenou barvu. Každý segment má délku 8 cm, tloušťka - 6 mm. Tato krásná rostlina se používá pro zahradu a pěstování domů. V Evropě, to je více obyčejně chován jako vnitřní šťavnaté.

Keř se svislou hlavní kořen tenký dřevo. Euphorbia North - keř až 40 cm má ortotropních generativní výhonky .. Mohou být jednoduché, jednoduché nebo s krátkými bočních výhonů. Stonky tloušťka nepřesahuje 1,5 mm na základně hladké, válcové, narůžovělé odstínu.

Grass-roots listy šupinaté, malý, hnědý. Mediální listy delší než 4 cm, šířce - 8 mm.

Deštník květenství má od 4 do 8 snadné, někdy bifid apikální deštníky. 4 nebo 5 nectaries hnědý, dvěma rohy. Sloupce tenké - pouze 1,5 mm. Zkrácený kulové kapsle asi 3 mm dlouhé. Jejich průměr - 3 mm.

Květina pryšec, fotky z nich může být viděn v téměř každé publikaci pro pěstitele, - kultura v naší zemi dekorativní. Nejčastěji se pěstuje v podobě Stam a použity pro terénní úpravy ploch. Pokojová rostlina Euphorbia nenáročný na péči a nenáročné na vnějších podmínkách. To může růst i na minimální úrovni osvětlení.

Euphorbia sférické - trpasličí výška rostliny ne více než 8 cm, s trny. Větve, které jdou od zdola nahoru efektních kulových segmentů, které tvoří polštáře 30 cm v průměru. Větve mohou být válcové nebo kulové, a jejich délka je přibližně 2,5 cm.

Velmi efektní ozdobné listoví rostliny, které jsou často používány v skalky a v prostředcích s kameny. Euphorbia Hora má polustelyuschiesya výhonky. Opustí kosočtverečný, malované modrošedé. Během zimy, které hustě pokrývají stopky. Kvete v polovině května - začátkem června, ale květiny nejsou jeho hlavní dekorativní kvality.

Tento typ milkweed rád slunce, ale může růst v částečném stínu, pokud je to nutné. Půda je vhodnější lehké a výživné.

Semena by měla být zaseta v březnu v krabicích a lehce posypeme zemi. Sazenice vysazeny půdu při založena nulovou teplotu.

Vzdálenost mezi sazenice by měla být alespoň 30 cm. Pro rostliny kvetly hojně a kontinuálně, je třeba pravidelně zalévat, plevel, volná a krmena chemických hnojiv.

Tento druh je oblíbený u zahradníků a milovníky pokojových rostlin. Má neobvyklé květy, které mají jasně zelenou barvu. Shromažďují se v krásné květy, které jsou velmi elegantní houpat se sebemenším závanu větru. Jsou umístěny na vysoké (až 60 cm) stopky. Kvetoucí rostlina začíná v dubnu a končí v červnu. Pryšec mandloňovitý vhodné pro pěstování zahrady v oblasti v jižních oblastech Ruska, protože nemá rád těžké mráz.

Tato rostlina je také nazýván luční. Jedná se o stálezelený keř silnovetvyaschiysya není příliš vysoká. Acalypha pryšec je krásná okrasná rostlina. Její drobné listy, vejčité, s malými zuby.

milovali jsme ho zahrádkáři neobvykle zářivě červené květy, které jsou shromážděné v atypické spurges špice květenství. Acalypha květ začíná v březnu a příjemné na pohled až do pozdního podzimu.

Při správné péči, kvetou na rostlině současně asi 30 květenství. V tomto okamžiku, to potřebuje zálivku a hnojení. Jako hodně světla. To je nejlépe množí řízkováním.

Jedná se o velmi vzácný druh velké rodiny. Malovetvyaschiysya keř, který dorůstá do výšky 20 cm. Na stonku lze vidět malé hrbolky uspořádané ve spirále. Listy se objeví v horní části rostliny. Květiny Milkweed uspořádány na dlouhé stonku, a v horní části pouzdrem ve tvaru nosníku. V zimním období je tento typ zalévání není nutné. Množí jen semeny.

Je to opravdový strom, který dosahuje 12 metrů na výšku. Má 4-5 větve průměr žebra až 5 cm. Ploutve mají malé rány a dvojité hnědé ostny o velikosti přibližně 0,5 cm. Rudimentární rudimentární listy. Tento krásný závod skvělý pocit v interiéru.

Nápadný šťavnaté, které mají krátké vzhůru zesílené kmenové a četné pobočky odlišné v různých směrech. Tento druh milkweed je velmi oblíbený u zahrádkářů, protože jeho upoutání pozornosti, neobvyklou formu. V případě, že rostlina je zavěsit do koše, jeho vetvi- „chapadla“ vytáhl do různých směrů.

Tento pryšec má nízkou osvětlení, se cítí pohodlně a v částečném stínu, a v jasném světle. V zimě by měla být napojena velmi zřídka. Pokud nechcete toto pravidlo, pryšec hnije. Kromě toho, že je velmi negativní postoj k návrhům.

Keř šťavnaté, které mají výšku jednoho metru. Větve vzpřímeně, s patnácti žebry, šířka 5 cm, barevné v tmavě zelené barvy.

Úzká žebra jsou malé rány. Viditelný na okrajích žeber ozubený vybrání. Ostny šedé, singl. Jejich délka cca 2 cm. Listy jsou velmi malé, ne větší než 3 mm. Rychle vyschnout, ale v některých případech zůstávají na větvích po dobu několika let.

Euphorbia tsereusovidny podobá kaktus Cereus, a tak dostal své jméno. Miluje světlo, ale měl by být chráněn před přímým slunečním světlem. Jinak pryšec může dostat spálil.

Silnovetvyaschiysya keř. V přírodě dorůstá až do jednoho metru na výšku. Stonky jsou vztyčené, s pěti nebo devíti žebry. To je obzvláště známý pro své obrovské pryšec trny, které rostou až 5 cm. Za prvé, jsou načervenalé, později je natřený na šedo. To může růst v rozptýleném světle nebo polostínu. Letní potřebuje zálivku a hnojení. On potřebuje volné půdy a kanalizace. Propagace je řízkováním.

Je to velký závod. Euphorbia krupnorogy v přírodě dorůstá do dvou metrů. Větve tohoto keře trehrebernye rozděleny do jednotlivých segmentů. Oni zprohýbané, ve tvaru křídel, šedá roh okraj.

Doma, může růst až ke stropu. Potřebuje jasné světlo a správné, ale mírnou zálivku. Množí řízky, ale když se zředí v okolních podmínkách jsou velmi zřídka květy.

Pohled, v těsné blízkosti krupnorogomu spurge. Rozdíly pouze v čtyřúhelníkové stopky s zářivě zelené rozvodu a menší ostny.

Pryšec rostlina, fotografii, kterou můžete vidět v tomto článku, vybíravý v péči. Nicméně, některá pravidla, co potřebujete vědět. Poměrně často se čtenáři ptát: „Jak se množí pryšec?“ Pokusíme se odpovědět.

Existuje několik způsobů, jak reprodukci tohoto závodu. Nejčastěji používané jsou:

 • řízky;
 • list řízky;
 • používal osivo;
 • tak, že se pouzdro.

Chcete-li, můžete zasít semínka přímo do půdy na jaře nebo počátkem léta. Mnoho zahrádkářů raději přesně reprodukovat pryšec. Pěstování ze semen umožňuje zasadit sazenice v březnu.

Semena potřebují mít jistotu, aby máčet v teplé vodě po dobu asi dvou hodin. Mějte na paměti, že kořeny Euphorbia jsou velmi křehké, nemohou být zraněn. Z tohoto důvodu lepší semena vyseta jednou v rašelinových květináčích nebo plastových kelímků.

Přibližně jeden týden po výsadbě semena jsou kelímky (teplota by neměla být nižší než 10 stupňů). Pak šálky by měly být upraveny tak, teplém místě (20 stupňů). Milkweed semena klíčí na dlouhou dobu - od 3 týdnů do 2 měsíců.

Nezapomeňte, aby se dno sklenice do otvoru pro odvedení vlhkosti v něm. Je žádoucí, aby spodní misky Agroperlit dát tenkou vrstvu -. Přibližně 1 cm Nádoba se pak naplní směsí půdy, který se skládá z vrstvy zeminy, písku a jílu a trávníku zemí. 2:: 2 poměr musí být dodrženy 3. Semena nejsou příliš kopal do půdy.

Před výsadbou půdu je třeba navlhčit. Sklenice vysévají semena lepší dát do zásobníku, kde se nalít vodu do půdy není suchý. To by nemělo být mokrá a vlhká.

Sazenice by měla být zvyklá na venkovních podmínkách (samozřejmě, pokud se pěstování rostlin pro příměstské oblasti). K tomu je třeba, aby na ulici po dobu 10 dní před výsadbou.

Pryšec potřebuje mírnou zálivku - jednou týdně. Za tímto účelem by měl být použit k obraně nebo filtrovaná voda. Dávejte pozor, abyste sušení ornice. Není nutné zalévat rostliny, kdy půda je stále vlhká. Přesušené půdy může způsobit padání z květů a listů. A nadměrné zalévání může způsobit kořenovou hnilobu. Na jaře a na podzim by měla být rostlina napojena ne častěji než jednou za dva týdny. V zimě zálivku omezit na jednou za měsíc. Spray Euphorbia není nutné.

1

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 73 = 78