Aplikace vlastností csp

Aplikace vlastností csp

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Dřevotřískové desky na bázi cementu ve stavebnictví

Během posledních desetiletí v oblasti bydlení a občanské výstavby stále více využívá technologii suché instalace. Umožňují výrazně vylepšit spotřební materiál a zvyšovat úroveň kvality provedených prací. V praxi se často používají levné a bezpečné cementové dřevotřískové desky. Studium technických a provozních charakteristik, aplikací, stejně jako recenze spotřebitelů a přehled současných cen pomůže porozumět výhodám práce s tímto materiálem.

Prvek budovy je monolitická deska, v jejímž složení jsou tyto látky:

 • cement - až 65%;
 • třísek jehličnatých stromů - asi 25%;
 • voda - 8,5%;
 • přísady - 2,5%.

Připravené složky se mísí a umístí pod lis. Lisované desky se zahřívají na teplotu 90 ° C po dobu 7-8 hodin, potom se ochladí v přírodních podmínkách. Konečné vytvrzení trvá asi dva týdny.

Speciální přísady (antiseptiky, změkčovadla, hydratační nečistoty) přispívají ke zlepšení kvalitativních vlastností DSP a jejich obohacení o nové vlastnosti.

Při výrobě přírodních surovin jsou panely naprosto bezpečné pro lidi. Domy postavené z desek jsou tvrdé s hladkým vnitřním a vnějším povrchem. Stěny procházejí dobře, což přispívá k vytvoření optimálního mikromodu v místnostech.

Desky lze snadno vystavit různým typům zpracování:

 • pro dosažení správné velikosti;
 • vrtání otvorů;
 • frézování pro získání podrobností o libovolných tvarech;
 • brousí konce pro pevnost kloubu.

Na povrchu desek DSP se hodí mnoho možností dokončení:

 • Malování s použitím základních nátěrů a nátěrů ze silikonu a akrylu;
 • vkládání vinylových mříží nebo tapet ze sklolaminátu;
 • obložení keramickými dlaždicemi.

Z vnější strany jsou panely velmi podobné dřevotřískové desce (dřevotřískové desky). Nezaměňujte tyto materiály, protože DSP obsahuje více cementu, a proto je mnohem silnější. Kromě toho má všestrannost použití.

Technické charakteristiky DSP

Tloušťka desek je v rozmezí 8-36 mm. Geometrické rozměry jsou stanoveny regulačními dokumenty a jsou: šířka 1200/1250 mm, délka 2600/2700/3200 mm. Na základě předběžné objednávky ve firmě můžete vyrábět libovolné rozměry, například o délce 3000 nebo 3600 mm.

Při relativní vlhkosti 6-12% je to 1300 kg / cm2. Maximální otok desek DSP je povolen až do 2%. Maximální limit absorpce vody není větší než 16%.

Odlehčení panelů závisí na stupni povrchové úpravy brusným zařízením. Podle GOST drsnost neupravených prvků DSP nepřesahuje 320 mikronů, rozemletá až 80 mikronů.

V praxi se vyskytuje cemento-dřevotřísková deska o tloušťce asi 4 mm. Nepotřebuje další povrchovou úpravu, která pozitivně ovlivňuje konečné náklady na výrobky.

Materiál z cementových a dřevěných hoblin je vysoce pevná konstrukční základna s dobrými ukazateli životního prostředí a udržitelnosti. Široce se používá při výstavbě a rekonstrukci občanských, průmyslových a zemědělských zařízení.

Desky DSP jsou vynikající základnou pro modulární konstrukci. S jejich pomocí vytvářejí tepelně úsporné a zvukotěsné stěny v rámových domech. Desky dokonale vyrovnávají podlahu podlahy, zateplejí, což výrazně prodlužuje životnost. Přesnost rozměrů usnadňuje urychlenou instalaci panelů v rámu.

Je vhodné používat takové desky v zařízení pevného bednění, ploty, dekorace fasád. To výrazně zkracuje pracovní dobu, zajišťuje potřebnou spolehlivost konstrukcí a šetří celkové stavební náklady.

Vynikající funkční vlastnosti umožňují použití desek pro podlahy, stěny a stropy ve vlhkých prostorách, například v koupelně nebo v lázni.

Výhody a nevýhody panelů DSP

Hlavní výhody použití materiálu:

 • vysoká pevnost;
 • absence jedovatých a karcinogenních složek;
 • tepelná ochrana;
 • vodní odolnost;
 • odolnost proti biologické agresi, hmyz a hlodavci;
 • dobrá zvuková izolace;
 • provoz v různých klimatických podmínkách;
 • rozumné náklady.

Připomínky odborníků potvrzují nevýznamný počet nedostatků panelů DSP.

 • Velká hmotnost - komplikuje přepravu a instalaci prvků, což poněkud zpomaluje pracovní tok.
 • Přerušené ohýbání - pro pokládání desek je nutná hladká základna. Je žádoucí koupit stavební materiál s rozpětím o 10-15% více než odhadovaný odhad.
 • Omezená životnost - opravdu jen v podmínkách těžkého vykořisťování.

Záporné momenty vedou k malému nárůstu nákladů na stavební práce.

Doporučení před použitím

Při nákupu spotřebního materiálu je třeba vzít v úvahu různé vlastnosti desky.

Výběr listů optimální velikosti závisí na místě instalace. Je třeba si uvědomit, že zvýšení parametrů výrobků vede ke zvýšení celkového zatížení konstrukce. Proto je lepší nákup zařízení podlaze tloušťky 8-20 mm desky pro obklady fasád vybrat 12-16 mm a 20-36 mm je vhodný pro průzory, parapety, pracovní desky.

Vzhled předního povrchu je důležitý při zdobení vnitřních stěn a fasád. Výrobci nabízejí širokou škálu panelů s hladkým a vlnitým povrchem simulujícím mramor, křemen, písek.

Při výběru značky doporučujeme upřednostňovat známé výrobce s dobrou pověstí.

"Po mnoho let jsem se profesionálně zabývala stavebními pracemi s různou složitostí. Poznamenal mnoho výhod používání desek. Zejména fasáda je dokončena s minimem času. Silné panely lze snadno řezat pomocí kotoučové pily s dřevěným kotoučem, tenké s běžnou pilou. Montáž na rám je také vhodná k montáži, děrování otvorů s konvenčním vrtákem. Protažení se nevyžaduje, panely jsou silné, rychle se uchylují a tvoří rovnoměrné plochy. "

Andrey, Jaroslavský kraj.

"První zkušenost s využíváním DSP získanou během obložení garáže. Ukázalo se, že desky nejsou obtížné řezat a upevňovat. Hotové stěny namalované akrylovou barvou se ukázaly dobře. Nyní zařízení pro podlahu je v kuchyni. Existuje jedna významná nevýhoda: je výhodné koupit materiál pouze velkou dávkou. V maloobchodě je cena listu mnohem dražší. Takže pro malé množství práce by se DSP neměl vzít. "

"Podle myšlenky návrhářů ve venkovském domku byly plánovány mramorové parapety. Cena byla příliš vysoká, takže jsme se rozhodli vyměnit přírodní kámen napodobením cemento-dřevotřískové desky. Práce s takovým materiálem byla velkým potěšením - je snadné vidět s pilou, je to zem s letadlem. Výsledek byl potěšen a přátelé jsou stále přesvědčeni, že máme skutečný mramor. "

Victor Treťjakov, Leningradský kraj.

"Podle recenzí z internetu a rad přátel se rozhodlo vyzkoušet DSP panel pro podlahu zařízení. Nejprve byla položena hustá deska na vrstvu trosek. Pak ohřívač, hydroizolace a dřevo s příčníky. Na drsné podlaze byly tenké desky v 16 mm, vrchní linoleum. Ukázalo se to levně, hladce a srdečně. Podlaha neumožňuje vlhkost a dýchá dobře. "

Nikolai, území Stavropol.

"Chtěla jsem postavit plot na dachu od profisty. Předběžně odhadli výdaje, byla přijata velká částka. Začal jsem studovat vlastnosti jiných materiálů a narazil jsem na DSP. Materiál byl mnohem silnější a levnější. Nezávisle instalované podpěry, na ně svařované kovové profily a připevněné listy pomocí šroubů. Objevil se pevný a krásný plot. Výrobci ujistili, že materiál je velmi silný a neruší. Už jsem byl v pátém roce, nemám žádné stížnosti. "

Tabulka cen DSP různých velikostí

Pojetí rozšíření cementu zahrnuje celou skupinu směsí.

Cement M400 - nejoblíbenější značka ve stavebnictví a opravách.

Cement - základ malty, ať už je to betonový potěr.

Co je lepší pěnový beton nebo pórobeton?

Aplikace DSP ve výstavbě

Cementové desky: vlastnosti a rozsah

Ne tak dávno v zemi (v SSSR od roku 1987) byla nasazena výroba DSP. Co je použití cementových desek v moderních konstrukcích a jaké jsou?

Stručný popis cementově lepených desek

DSP - kompozitní listový materiál, který se používá pro výrobu středního a tenkého dřeva (24%) třísky, portlandského cementu M500 (65%), speciální chemické přísady (2,5%), pro snížení účinků extraktů dřeva cementu a vody (8 , 5%) (obrázek 1). Desky se vyrábějí lisováním při teplotě 900 ° C po dobu 8 hodin. Poté se produkty uchovávají v přírodních podmínkách po dobu 2 týdnů.

Nejslavnějším domácím výrobcem je továrna Tambov Tamak. Desky také produkují DSP-Svir (Petrohrad), závod Kostroma DSP, Omsk Stropan, Tyumen Sibzhilstroy a Závod stavitelských konstrukcí, který se nachází ve městě Sterlitamak.

Ruské výrobky splňují požadavky GOST 26816-86. Je rozdělen na 2 značky: ЦСП-1, ЦСП-2. Na listy poslední značky jsou povoleny méně přísné požadavky než na DSP-1.

Cementové desky mají:

 • hustota 1100-1400 kg / m³;
 • vysoká specifická tepelná vodivost - 1,15 kJ / kg * 0 ° С;
 • propustnost vodní páry 0,03 mg / m * h * Pa (materiál "dýchání");
 • požární odolnost - prakticky nehoří, při vysokých teplotách nevyvolává toxické plyny a páry;
 • vodní odolnost;
 • odolnost proti rozkladu;
 • vysoká zvuková izolace;
 • Dlouhá životnost: 50 let záruky v provozu ve stavebních konstrukcích;
 • vysoká pevnost vůči podélné deformaci;
 • rovinnost povrchu.

Nicméně cementové dřevotřískové desky, jejichž technické vlastnosti jsou obecně dobré, mají řadu nevýhod:

 • vysoká cena;
 • Při zpracování se vytváří neuvěřitelné množství prachu, takže použití prostupů prachu, brýlí a respirátorů je prostě nezbytné;
 • těžký materiál 1 m² váží asi 10 kg, což ztěžuje stoupat v horních patrech budov, a struktur pomocí DSP potřebují spolehlivý, solidní rám z části prkna nejméně 50x50 mm trubice nebo obdélníkový, jehož průřez 50h20 mm;
 • malá pevnost v ohybu;
 • nedostatek snadnosti zpracování: na stavbě a broušené Bulhaři, ruční okružní pily (obrázek 2.3) pomocí řezného nástroje ze slinutého karbidu nebo s diamantovými kotouči desek, fólií mohou být předmětem vrtání, ale je lepší provádět tyto operace v továrně.

Zpět na obsah

desky univerzálnost umožňuje jejich použití pro různé stavební úkoly.

Za prvé, je to venku práce: stavba rámu budov, výzdoby fasád obytných budov, skladů a zemědělských areálů, za použití jako základ pro měkké střechy, balkonových zábradlí a schodiště, které se používají jako ztracené bednění pro nadace.

Směrem dopředu (obrázek 4) se provádí upevnění fólie z cementotřískových desek pomocí hřebíků, šroubů, kovovými svorkami nebo šrouby na rámu z dřevěných trámů nebo kovových profilů. Optimální stupeň laťování je 60 cm, desky s výhodou připevněn ve vzpřímené poloze, horizontální instalaci lze použít pro malé plochy. Mezery jsou vlevo mezi listy 4-5 mm, které zabraňují jejich deformaci při změně teploty vzduchu. Odstraňování nedostatků je pružné těsnění nebo tmel, který je uzavřen zvenčí nebo nákup vyrobené z útržků nashchelnikami DSP. Prostor mezi zdí a dlaždic v závislosti na místo určení budovy mohou být prázdné a mohou být naplněny moderní izolací, je na obytných domech velmi důležité. Po upevnění plechů základním nátěrem a potažené dekorativní omítky nebo barvy.

Při výrobě podklad pod měkké střechy je třeba věnovat zvláštní pozornost utěsnění spojů. Výrobní procesy DSP zakládá podobné dřevitého materiálu.

Pro oplocení balkonů a lodžií používá cement, dřevotřísky mnohem vhodné použít azbestocementových listy, protože místo toho, křehkého materiálu je postaven na pevné a trvanlivé oplocení.

Bednění DSP (Image 5) jsou stále více využívány při výstavbě nízkopodlažních domů. Poskytuje:

 1. Snížení nákladů na pracovní sílu a načasování prací vzhledem ke konstrukci as jednoduchou instalací, kromě toho, že není nutné demontovat.
 2. Barvení mimo plechy CFB speciální barvy poskytuje vertikální hydroizolace nadace.
 3. Konstrukce poskytuje dodatečnou pevnost vyrobeného základně.
 4. Bednění zachovává svůj tvar při lití a tvrdnutí betonu.

Zpět na obsah

Použití DSP pro vnitřní práce

Vzhledem k úplné absenci úniku jakýchkoli nebezpečných plynů a par za provozu, cement dřevotřískové desky doporučeno pro výzdobu interiérů (Obrázek 6): oni lemují stěny (připojené buď k rámu z nejvíce tuhého profilu výztuže, nebo speciálním roztoku nebo pasty) , tvoří vnitřní dělící stěny, zejména při vysoké vlhkosti vzduchu (pro zvýšení životnosti takového rozdělení musí být léčeni odpuzující vodu a nepromokavé barviva inkoustu).

Podlahové přístroje pomocí DSP

CFB tabule a nanáší se na podlaze (Obrázek 7), než když je jejich použití výhodné oproti použití dřevotřískových desek (dřevotřískové desky), nebo OSB deska (OSB). Typicky, DSP pro podlahové pokládání se provádí na nosníky, které mají příčný průřez 50x80 mm, v krocích po 600 mm.

Pomocí DSP mohou být:

 • vyráběné podle základní podlahou;
 • pro vytvoření podkladové vrstvy nebo obložení;
 • ležel teplé a čisté podlahy s lícní plochou;
 • lehl v přízemí.

Tloušťka DSP je:

 1. Na vnitřní stěny - 8-12 mm.
 2. Pro instalaci interiérových příček - 8-20 mm.
 3. DSP pro podlahy na podlaze - 16-26 mm.
 4. Montáž bednění - 12-56 mm.
 5. U střešních a obvodových stěn - 10-16 mm.
 6. Pro montážní rám budov - 10-40 mm.

dřevotřískové desky cement lze doporučit k provedení výše uvedené práce. Ale je nutné použít domácí produkty, zatímco čínský DSP získat. Použití produktů pracovití Asiatů může vést k bobtnání desek, jejich štěpkování se listy mohou být zakřivené a povrch nerovný.

Rozměry cementu - dřevotřísky. Složení, specifikace a aplikace

V moderní konstrukci a dokončovací práce je obyčejný termín DSP. To je zkratka pro cement dřevotřískové desky, a toto je jeden z nejpopulárnějších a vysoce kvalitních materiálů.

Díky inovativní technologii výroby, DSP desky mají jedinečné vlastnosti, které jsou výrazně vyšší než u dřeva protějšky, sádrokartonové desky a překližky. Podívejme se na hlavní výhody tohoto stavebního materiálu.

Základní specifikace

Cement Dřevotřískové desky z dřevěných třísek drceného cementu a přidávání látek, materiály zcela brání konfliktu. Suroviny naskládaných střídavě za vzniku vícevrstvé fólie se speciálními vlastnostmi, který je vytvořen s hydraulickým lisem.

Výsledkem je, že DSP mají následující vlastnosti:

akustické ukazatele - 45 dB.

Změna výchozího formátu s dlouhodobý pobyt ve vlhkém prostředí - ne více než 0.3-2%.

Odolnost proti ohýbání a natahování - 2 500-3 000 MPa resp.

Požární odolnost - třída G1 (snadno hořlavé materiály).

Průměrná životnost - až 50 let.

Je třeba poznamenat, že DSP desky odolné vůči teplotním změnám, zacházeno dobře a imunní k tvorbě plísní. Nevýhodou je závislost na vlhkosti okolí v případě, že materiál pro dlouhou dobu v kontaktu s vodou, je životnost je snížena na 15 let.

Hořlavost materiálu - jedna z klíčových otázek v zájmu stavitelů a dekoratéry. Vzhledem k tomu, že struktura obsahuje dřevo, cement dřevotřískové desky se mohou vznítit, však vyžaduje dlouhodobé vystavení vysokým teplotám.

Když jste v úplně hořící dům, DSP potřebuji alespoň jednu hodinu před kontaktem s zápalnými. Kromě toho, že materiál neobsahuje žádné aktivní chemické složky, takže i v případě, že není nebezpečí požáru otravy produkty spalování.

Při výrobě cementotřískových desek desek, výrobci se řídí GOST normy platné pro tento druh stavebních materiálů. Zejména použití poměru složek, které tvoří konečný produkt:

Drcené dřevní štěpky - alespoň 30%.

Portland - ne méně než 58%.

Mezi další nečistoty - 2,5%.

Je třeba upřesnit, že procento použité suroviny musí být označeny. Zde jsou údaje doporučuje GOST, které se mohou mírně lišit od výrobků některých výrobců. Nicméně, při výběru materiálu, je třeba zaměřit se na výše uvedených číslech: záruku kvality a síly desek DSP.

Hlavní náplní využití materiálu - je zvýšení tepelné izolace a zvukové izolační vlastnosti budov. Z tohoto důvodu je materiál často používá v soukromém bytové výstavbě i při výstavbě komerčních a průmyslových objektů.

Cement Dřevotřískové desky jsou ideální pro vnitřní a vnější stěny, při přípravě povrchu podlahy až do konce. Kromě toho, materiál je často používán k dekoraci vnitřních stěn.

Bez ohledu na aplikaci, DSP je zaručeno, aby vydržely celý život, deklarovaná výrobcem, což je asi 50 let!

Jak již bylo zmíněno, DSP desky vyrobené v přísném souladu s GOST, v tomto pořadí, mají vnější přesně definovaných parametrů. Pokud budeme mluvit o normách zde jsou dimenzovány:

délka křídla - 2 700/3 200/3 600 mm.

Šířka - 1 200 - 1 250 mm.

Mělo by být vyjasněno, že tyto údaje jsou relevantní pouze pro domácí výrobce. Na evropském stavebním trhu existují různé normy.

Ve výše uvedené tabulce jsou údaje uvedeny v samostatném sloupci. Hmotnost desky je závislá na dva základní faktory: tloušťku a oblast produktu. To znamená, že délka a šířka listu je typicky standardní, mění pouze tloušťku, které do značné míry určuje provozní vlastnosti a aplikace. Uvažujme změn hmotnosti standardního listu (3 200 x 1250 mm), v závislosti na tloušťce. Vypadá to takhle:

Tloušťka 10 mm - 54 kg hmotnosti.

Mass nejvíce husté listy mohou být až na 194 kg , Nicméně, tento materiál není příliš vhodný pro samostatnou práci. Pro opláštění stěn a vnitřní příčky uspořádání obvykle používají listy, 16-20 mm.

Okamžitě by mělo být objasněno, že cut-cementové dřevotřísky lépe ve výrobních závodech: dílo je velmi prašná a nevyžaduje žádné speciální nástroje pro hladký řez. Doma, můžete použít tyto nástroje:

Ruční pily.

Pracovní plocha nástroje by měla být vytvořena z karbidu materiálu, rychlost pily: ne více než 200 ot / min.

S cílem minimalizovat kontaminaci prostor a aby se snížilo množství prachu, se doporučuje sprej povrch řezaný materiál s vodou pro přípravu vysavač na odsávání částic jemné frakce.

Schválený seznam výrobce

Na ruském trhu, existuje několik osvědčené firmy zabývající se výrobou vysoce kvalitních výrobků v souladu s GOST normy. Při výběru DSP, můžete upozornit na těchto výrobců:

CJSC „TAMAK9raquo;. Firma se nachází v oblasti Tambov, zabývající se výrobou cementotřískových desek dřevotřískových desek pro tuzemské i evropské normy (EN 634-2). Výroba představuje solidní monolitických listů bez závad.

Ltd. „DSP Svir9raquo;. Společnost působí v Leningradské oblasti, plnění na trhu s kvalitními výrobky. Charakteristické rysy hotového plechu: leštěný nebo kalibrované povrch světle šedé barvě. Na výrobu německé zařízení, které zabezpečuje uvolnění DSP radách ruských a evropských norem.

CJSC „MTI9raquo;. Výrobní linka společnosti se nachází ve městě Kostroma regionu. Hotové listy mají jasnou geometrií odpovídají ruských standardů kvality prováděných v dostupnou cenu.

„Stropan9raquo LLC;. Společnost působí v regionu Omsk. Hlavní vlastnosti konečného listu jsou následující: tloušťka 10 až 36 mm při zachování standardních rozměrů, elasticita materiálu - 3000 MPa, vynikající tepelnou vodivost a zvukové izolace.

„ZSK9raquo LLC;. Firma se nachází v Republice Baškortostán Sterlitamak. Současné produkty mají rozměry, které odpovídají standardu GOST liší odolný vůči agresivním prostředí a teplotním extrémům.

Je důležité upřesnit, že všechny ruské společnosti pro výrobu cementotřískových desek desky, práce na zařízení západních výrobců. To pomáhá vyrábět kvalitní výrobky za přijatelné ceny.

Je třeba mít na paměti, že práce s cementotřískových desek desky velmi opatrně: velká plocha listu činí křehký, takže montáž se provádí nejméně dvě osoby.

Kromě toho DSP desky nejsou těsně přiléhat, musí být dilatační spáry. Kompozice obsahuje dřevěný materiál, který má tendenci expandovat za působení vlhkosti. Vzhledem k této funkci, se nedoporučuje, aby zaplnil klouby tmel. Lepší použít tmel, který nebude bránit expanzi DSP desek.

zdravé poradenství

Cementová kaše může být tučně, který je pružnější a snadno se používá. Chcete-li to provést, přidejte prací prostředek - vždy na základě mýdla, jako je například „víla“, spíše než syntetického detergentu.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 57 = 65