bílý popel

bílý popel

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Popel bílý nebo krupice

Rodina oliv - Oleaceae.

Společné názvy: popel mana, chléb nebes.

Název Laboratory: vysuší se šťáva (guma) z kmene popela mannogo - Manna.

Botanický druh. Strom 8-10 m vysoký, s hladkou šedou kůru, imparipinnate listy a žlutavě-bílé květy, se shromáždil v hustých latách connivent. Se pěstuje na Sicílii, spolu s olivami a kaštany; Strčila jsem ji na Krymu, na Kavkaze a v Austrálii.

Účinné látky. až 90% mannitolu, glukózy, fruktózy a jiných cukrů, guma, slizu a pouze glykosidu (fraksin).

Používá se v medicíně. V Bulharsku kůry se používá jako zdroj eskulinu, hlavní složky „Eskuvit“ formulace používají pro vnitřní a vnější krvácení, hemoroidů, křečových žil. Odvar z kůry je účinný proti průjmu, úplavice, infuze - v dermatologii a kosmetice. V některých zemích západní Evropy v poslední infuzi a odvar z kůry byl předepsán k léčbě onemocnění jater a malárii. Bílý popel šťáva suší se vzduchem s názvem „mana“ je součástí lékopisu řadě zemí západní Evropy a slouží jako projímadlo, a to zejména - v Pediatrics, zvláčňující a křivice. V Polsku - v cukrovce, v Jugoslávii - s bradavicemi. Ve veterinární medicíně - projímadlo. Šťáva je zdrojem mannitolu používá v celé řadě průmyslových odvětví a mikrobiologie. Mladé větve, listy mohou být zdrojem eskulinu a fraksina, ledviny odvar se používá jako expektorans. List prášek se používá při cukrovce, jako projímadlo a prášek na spaní. Hydroalkoholové extrakt v experimentu vykazují antibakteriální účinnost. Odvar z květů používaných v černému kašli. Listy mohou být použity jako přísada do krmiva proteinu. Dekorativní stromy. Doporučuje se pro pěstování na Krymu, na Kavkaze a ve střední Asii.

2 čajové lžičky ledvinové bílý popel se 200 ml vody, vařené v mírném ohni po dobu 3-4 minut, nechat po dobu 2 hodin, napětí, se 1-2 polévkové lžíce 3-4 krát za den.

1 kávová lžička květin na 1 šálek vody, vařené v mírném ohni po dobu 4-5 minut, nechat po dobu 1 hodiny, poté se zfiltruje. Vezměte 1 polévková lžíce 3-4 krát denně. Mann působí jako mírné projímadlo a proto se používá hlavně pro tento účel v praxi zacházení s dětmi.

Při použití materiálů stránky odkaz na projektu „Encyclopedia of léčivých rostlin“ je vítán! Umístěné na těchto stránkách materiály o léčivých bylin jsou kompilace sady a encyklopedické literatury. Personál projektu respektovat práva autorů a textů jsou umístěny se svolením. Jste-li autorská práva na zveřejnění jakéhokoli výrobku proti její ubytování, prosím, kontaktujte nás.

Interiérové ​​dveře bílý popel ve vnitřku

Pokud by došlo k otázka před vámi, co odstín zvolit pro slušné interiéru bytu, kanceláře, věnovat pozornost tomu, jak se vzhled Interiérové ​​dveře Interiérové ​​bílý popel.

Jasný gamma opticky rozšiřuje prostor, bílý prostor je ideální pro výzdobu bytu v jakémkoliv stylu, od klasiky až po avantgardu. Bílé dveře je velmi dobrý v hraní na kontrastu.

Přírodní dřevěné dveře jsou v ustáleném poptávce ze strany spotřebitelů. Není žádným tajemstvím, že strom - ekologický materiál, dobře chránit svůj domov od hluku a chladu. Ash - jedna z nejvyhledávanějších výrobků při výrobě interiérových dveří. Dub, buk, jasan - nejcennější dřeviny, které se liší od všech ostatních plemen s vysokou pevností. Tyto dveře mohou být umístěny v lázni a sauny, jsou dokonale odolávat vlhkosti a teplotní extrémy. Nábytek vyrobený z popela bude trvat déle než 100 let.

Interiérové ​​dveře barvy bílá popel se vyrábí jako celek z masivního dřeva a dýhy a ekoshpona. Není žádným tajemstvím, že přírodní dřevo má velmi vysokou cenu. V tomto případě dveře jsou dobrou alternativou dýhy a ekoshpona.

Dveře v interiéru

Bílý popel interiérové ​​dveře z přírodních dýh povrchových úprav jsou přírodní řezané cenné druhy popela. Dýhování - starověká technika používaná v nábytkářském průmyslu.

Tento výrobek není tak drahé, a dokonce má celou řadu výhod:

 1. Zdá se, že se nijak neliší od masivního dřeva.
 2. Je pokryta přírodního materiálu se zachováním obrazu stromu list.
 3. Plně opravitelné v případě poškození.

Prosklené interiérové ​​dveře

Přírodní dřevo je velmi drahé a ne každý si může dovolit. A použití při výrobě dřevěné dýhy bude levnější místo pole, ale má také vysoké náklady. V případě omezených zdrojů je dobrá alternativa - nákup vnitřní dveře bílý popel z ekoshpona. Polypropylen ekoshpon - produkt získaný smícháním přírodního dřeva a polypropylenových vláken. Rozlišit to od přírodní dýhou může jen specialista, protože dotek je sametově a měkký materiál jako je přírodní dřevo.

Design s bílými dveřmi

Volba mezi dýhou a ekoshponom, měli byste porovnat výhody a nevýhody umělé hmoty.

Umělý trávník má několik nesporných výhod:

 • přijatelnou cenu;
 • krásný vzhled;
 • odolnost proti opotřebení, odolnost vůči mechanickému namáhání;
 • šetrnost k životnímu prostředí.

K nevýhodám patří neschopnost ekoshpona restaurování během náročnému mechanickému poškození.

Co bych měl hledat při výběru dveří z popela

Volba dveře do bytu, upozorňujeme, že nejsilnější konstrukce používá při jeho výrobě horní vrstvy popela. Vrstva se nachází co nejblíže ke kůře, nejcennější a trvanlivé. Na fotografii, můžete snadno rozlišit mezi dveřním křídlem ze dřeva a horní vrstvy jádra. Natural popela vysoká kvalita je vždy jasné. Na designu od středu kusu dřeva jsou tmavé odstíny a skvrny.

Chcete-li odstranit tyto drobné vady ve dřevě, různé tónování a impregnaci, to je naprosto nemožné dělat na světlé barvy. Popel světlé barvy - nejlepší výběr vysoce kvalitního dřeva.

Interiérové ​​dveře barvy bílá popel - prémiový produkt. Jsou krásné a elegantní, jemná, dej milost interiéry bytů a domů. Krása může být v porovnání s maticí a trvanlivost - s dubem. Bílý popel dokonale s dalšími druhy dřeva: akát, javor a modřín. White, který porazil kontrast pomůže vytvořit jedinečný interiér.

Odrůdy dýhované dveře bílý popel

V závislosti na vašich preferencí v oblasti obchodu jsou modely dveří bílého popela v dálkovém provedení, stejně jako ozdoby.

Jako dekorace použity bílé a průhledné sklo v různých variantách:

Na sklo se nanáší květinové vzory nebo krásné geometrické vitráže. Barevnost ozdoby na bílém pozadí dát vybraně elegantní ubytování, ale bude vyžadovat udržet jednotný styl. Vložení skla na bílé dveře dát lehkost a eleganci, dokonce i malý byt. Odražené světlo ze skla bude další důraz v designu místnosti.

Interiérové ​​dveře bílého popela během použití dostatečné k pokrytí více vrstev laku, aby byla zajištěna ochrana před vysušením a vlhkostí. Takto ošetřená, že vydrží déle zachovat svůj původní vzhled.

Projektanti prostory ráda pracovala s popelem. Strom přitahuje nejen pro své příjemných přírodních odstínech, ale také jedinečná přírodní vzor - věk kroužky proplétají s dřevěných vláken, vytvářet přírodní zákonitosti jako mávnutím kouzelného proutku otevře oči při různých úhlech pohledu. Ash - jedinečný produkt přírody, není potřebuje zdobení.

Nyní v módě jasných barev při navrhování budov. I bez zkušeností designu, ale rozhodli světlé interiérové ​​dveře, stěny, podlahy a nábytek, dostanete eleganci a styl. Tento pokoj bude stačit, aby zdobí několik barevné akcenty v podobě plakátů, lampy, záclony.

Vnitřní dveře bílý popel jsou produkovány tuzemských i zahraničních výrobců s kvalitními přírodními materiály a ekoshpona. All škála modelů dveřních prezentovaných lze vidět na fotografii.

Nápadný bílá barva - nejlepším řešením pro malé prostory. Zasazen do bytové dveře v bílé popel a cítit ten rozdíl: kolik místa bude rozšiřovat, bude existovat prostor a vzdušnost, povýšený interiéru.

 • Všechny modely interiérových dveří cappuccino barvy
 • Bílé smaltované interiérové ​​dveře v interiéru
 • Interiérové ​​dveře světlý ořech interiér

Instalace dveře - jedna z nejnáročnějších opravy nutné.

Posuvné dveře - nejlepší volbou pro malé prostory.

Hlavním smyslem posuvných systémů - úspora místa, protože.

Skládací interiérové ​​dveře - jinou možnost uložit PLO.

Šatník dávno jsem si vedoucí postavení mezi podobnými con.

„Ptal jsem se Ash ...“

Starověcí řečtí bohové věřil, že dřevo popel může být docela vhodným materiálem pro stvoření člověka. V Hesiod, „Práce a dny“ nám říká, že Zeus vytvořili lidé z oštěpu, který je známo, že starověkých řeckých gunsmiths vyřezávané ze dřeva popel. Bojovný duch, který vstřebává popel, generování reportů z něj lidi. Ve starověkém Řecku, popel byl považován za symbol pomsty, protože pravděpodobně mstít Nemesis - bohyně odplaty často vylíčený umělci s pobočkou popela v ruce.

V některých kulturách došlo k přesvědčení, podle kterého se jedovatých hadů bojí ohně jako popel, a to zejména jeho šťáva. Předpokládalo se, že stačí mokré šťávy, jako jsou košile, a poté důkladně vysušit, nasadil aby se ochránili před hadí uštknutí. Pro muže v košili hada je neškodný, a dokonce umožňuje, aby se v ruce.

Jasany patřil ctěn na Kavkaze. Po celé generace, horalů chránit nejen jednotlivé „posvátné“ stromy, ale i celé jasany. Stínu svých angažovaní horolezců usmrcení rituálů. Pokojný duch kavkazská popel nevyžadoval krve oběti a oběti, které nabízejí plně uspokojit jeho noha širokou škálu mléčných výrobků.

Všechny části stromu, od ledvin dolů ke dnu, lidé používají v domácnosti a domácnosti. Před začátkem míza průtokových kavkazských horalů sklizené na jaře s mladými větviček a pupeny kůry, a později - listech. Vývary z kůry a ledvin byl používán jako brusný revmatismus a bolest. Odvar z listů a kůry z léčených pacientů s horečkou. Z kůry jasany byly dělat velké včelaři úly docela prostorný. Během Sap kůra vystřelil vedle postele. Pak šila tenká kůra, střih úzkých proužků. Do horní části válcové fit kuželovité víkem z husté kůry popela.

Ash (Lat. Fraxinus) - rod dřevin v rodině Oleaceae (Oleaceae).

Rod zahrnuje více než 50 druhů rostoucích v mírných zeměpisných šířkách severní polokoule.

Tento výkonný listnaté stromy, až 30 m vysoký, s shirokookrugloy, světlo koruna, ve vysoké nadmořské výšce šedavě zelené nebo šedavě větví. Listy jsou opak, pinnate, kvetou mnohem později než u jiných tvrdých dřev, a brzy na podzim. Květiny malodekorativny nebo nosníky jsou uspořádány na koncích latách krátké výhonky. Kvetou dříve listoval. Ovoce - okřídlený nažky nebo oříšky.

Light-vyžadující, lépe rozvíjet bohatý, poměrně vlhkou půdu s dostatkem vápníku. Kouř a odpor plynu. Nesnášejí prořezávání. Rostou rychleji. Množit výsevem semen.

Vlastnosti přistání: Upřednostňuje slunečném místě, organické látky bohaté, spíše vlhkou půdu s dostatkem vápníku. Netoleruje slanost půdy a stojaté vody. Snáší sucho.

Uvedený přistání vzdálenost mezi rostlinami není menší než 5 m.

Je pravidlem, že po přistání je pokles a zhutnění půdy, takže kořenový bal při pěstování by měla být 10-20 cm nad úrovní terénu. To platí zejména pro velké velikosti. Před výsadbou kořenový systém je nutno důkladně nasáklé vlhkostí.

Směs Půda: list země, humus, písek (1: 2: 1).

Drenáž - štěrk nebo písek - 15 cm.

Mulch, rašelina, dřevo Shep 8-15 cm.

Kyselost pH 6-7.

hnojení: Na jaře a na pozdní jarní hnojení hnojivo obsahující dusík (korovyak- 1 kg, 10 g močoviny, amonných selitra- 20 c 1 kbelíku s vodou). Na podzim přivádí kemiroy- vůz nebo nitroammofoskoy- 20 g na 1 kbelíku s vodou.

zavlažování: Potřebný pro přistání a následné 3-4 dny. V suchých obdobích vyžaduje dodatečné zalévání vědro 1/1 čtverečních metrů crown projekce, i když krátkodobý sucho dobře snášeny.

uvolnění: Když pletí, 5-7 cm.

Sekání, prořezávání: Prořezávání popel nese špatné, takže se doporučuje pouze snížit větve sušení a čištění sud Volchkov výhonků.

 • 1. Ash shpanka. Kinmiks, Decis, uarbofos dvojnásob.
 • 2. Ash brouk. Malathion, dvojí.
 • 3. Rakovinné kmeny a větve. Řezání rakovinný vřed, následované zpracováním s antiseptickým a tmelu zahradním hřišti.

Pogotovki na zimu: V Stam rostliny prvních 2-3 roky shtamb

Fraxinus americana - Fraxinus americana.

Na východ od Severní Ameriky. V listnatých lesích hlubokých, bohatých, vlhkých, dobře propustné půdy a vodních toků ve svazích kopců a hor, a to až do 1050 m nad mořem. Sea.

Výkonný dvoudomý strom až 35 m vysoký, s široce koruna holé mladých výhonků a světle hnědá ledviny. složené listy, zpeřené, 7 (5-9), listy, vejčité, celý nebo ozubené, holé, tmavě zelená, namodralá dno, do 12 cm dlouhé. Roste rychle, je poměrně odolná vůči suchu a vytrvalý, více než evropský popel, není poškozen jarních mrazů, neboť pupeny kvést za 8-10 dní později než ostatní jasany. Snáší městské podmínky, je odolný. Propagován setí semen stratifikované. Vzhledem k rychlému růstu, krásné prolamované korunní trvanlivosti a cenné dřeviny do uliček, skupiny a kompozitních přistání. V kultuře od roku 1874.

Bílý popel, nebo květ - Fraxinus ornus.

Evropská část Ruska, západní Evropě, na Středním východě. Květena rezervy není stanovena. Otáčivý ke slunci Xero mezofyty listnaté lesy.

Malý strom až vysoká 12 m, s pravidelným, sférické, husté koruny. Světle zelené listy z 7-yaytsevvdnyh podlouhlé, nepravidelně ozubené listy do 9 cm, spodní dospívající midrib. To se liší od jiných druhů, podle jeho bílé, voňavé květy s dlouhými, úzkými lístků, shromážděné na koncích výhonků v svěží, hustých latách až 15 cm. V době květu, který trvá 7-10 dní, velmi dekorativní.

Je charakteristická velkou láskou světla a sucha tolerance. Roste poměrně pomalu. Nedostatečně mrazuvzdorný. Je doporučeno pro jednoho, skupiny a Alleyne výsadby na jihu Ruska. V kultuře před rokem 1700.

Ash lanceta nebo zelené -Fraxinus lanceolata.

V přírodě, našel na východě Severní Ameriky, kde v XVIII století, byl uveden do kultury a rozšířil. V listnatých lesích (někdy tvoří čisté porosty) na březích potoků, vlhké výšek.

Velmi štíhlý dekorativní hlaveň kompaktní koruna a lesklé tmavě zelené listy, světle zelené níže. Dosahuje 15 m na výšku. Charakterizován poměrně rychlým růstem, vysokou odolností proti suchu. Méně náročná na půdu, než jiné, mnohem stabilnější v městském prostředí. Hardy. Úspěšně roste v Moskvě a Petrohradě.

Jasan ztepilý - jasan ztepilý.

Distribuován v evropské části Ruska (Volha nedosahuje) v lesích hornatém Krymu a na Kavkaze, v celé západní Evropě, ve Středomoří a Malé Asie. Existuje mnoho přírodních rezervací. V listnatých lesích na úrodných vápnitých půdách, světlomilných mezofyty.

Nejznámějším členem rodu. Strom 30 m vysoký, s širokou, prolamované koruny, s rovnými, malorazvetvlennymi zpeřenými listy a větvemi. kufr kůra zpočátku popel-šedá, téměř hladká a později - s hlubokými, podélných a příčných trhlin jsou malé. Mladé výhonky lysé, zelenošedé. Ledviny černé se sametovým dospívání, velmi působivé na pozadí holé větve. Listy jsou zpeřené, 7-9 sezení, široce, zoubkované na hraně, na vrcholu sytě zelené listy, dolní - zelený, chlupatý na žíly. Květiny bez okvětí, nenápadné. Ovoce - oběžná kola, do 5 cm na délku, jsou často uloženy na větvích přes zimu.

rychle roste, láska světla. V dospělosti je snížení teploty na -40 ° C. V kruté zimy výhonů může zamrznout, proto je nejlepší jej pěstovat v chráněném místě. Trpí pozdních jarních mrazů, ale pak se rychle vzpamatoval. Suchý vzduch dělá dobrou půdu - je horší. Náročná na půdu, nestačí kouře a gazoustoychiv. Množí semeny, které klíčí bez stratifikace teprve v druhém roce. Ozdobné formy množit roubováním na hlavním pohledu. Žije až 300 let.

Cenný strom na zeleném domě u rychlého růstu, silné velikosti, štíhlý trup a prolamované koruny. Vypadá to dobře v uličce přistání složité kompozice, kdy pláště silnicích.

To má mnoho forem, které se používají v zahradní architektuře stavby. Nejzajímavější z nich jsou následující: Monumental (velmi účinný, silný růst, s pyramidální korunou, nízký (pomalu rostoucí, s kompaktním kulovým korunu, pláč - strom do 8 m vysoký, s korunkou kupolovité a dlouhých větví visí na zem, velmi nápadné v osamělý přistání, horizontální - vodorovně otevřené hlavní větve, široké, ploché korunky a převislými větvemi, kudrnatá - s jemnou, vlnité, tmavě zelené listy; melkovyrezannaya - s velmi úzkou a mírně zoubkované letáků a, heterophyllous - velký strom s jednoduchými, jednotlivě nebo v rámci listy trojčetné, velmi unikátní vzhled v jedné výsadbě, zheltolistnaya - se žlutými listy, zlaté - s žluté stonky a menší listy, zlaté pestrobarevný, zlatý pláč, stříbřitě-Pied; pestrokoraya - na kůru mladých výhonků s růžovými a bílými pruhy, které jsou velmi zdobí strom v bezlistém stavu.

Argenteo-variegata. Světlý, téměř bílý strom, menší než původní podobě, ve velikosti. Listy jsou lemované s nepravidelným stříbřitě bílý proužek, a na některých místech zcela bílé. V popelu je velmi elegantní vzhled. Bílý proužek na okraji listu někdy stane světle hnědé a mírně zkroucený list.

Ash nadýchané nebo Pennsylvania - Fraxinus pubescens.

Nejrozšířenější v přírodě v Severní Americe, kde roste na březích řek, v záplavových oblastech.

střední velikost strom (až 20 m). Volně rostoucí strom má šíří nepravidelného tvaru koruny. Střílí s plstnatá dospívání, hnědo-hnědá. Listy 5-9 listů, horní podložku, zelené, šedozelené níže. Nenápadné květy ve svazcích. Perutýn úzký až šest cm dlouhé.

úrodnost půdy je méně náročná než jasanu, ale náročnější na její vlhkosti. Dělá dočasné zaplavení a mírné slanost. Nejvíce mrazuvzdorné druhy tohoto rodu. Lépe snáší městské podmínky než jasanu. Tyto vlastnosti umožňují jejich použití široce v terénní střední a severní oblasti evropské části Ruska. V mladém věku v severních oblastech trpí mrazem a má huňatý tvar. To dává dobrý stín. Používá se pro pouliční výsadby. V kultuře od roku 1783.

Má aukubolistuyu formulář - s žluto-pestrobarevný listy, méně chlupatých než typický.

Aucubaefolia. Rychle rostoucí krásný, velmi světlý, zlatý strom s oválným koruny. Velké listy, pokryté zlatými skvrnami, pruhy, a ty podobné pestré formy Aucuba Japonci. V deštivém, zatažený v létě na stinném místě zpestřením může být slabý.

Manchurian popel - Fraxinus mandshurica.

Strom až 30 m na výšku, stonek průměr 1,0 m. Dálném východě Asie. Existuje mnoho přírodních rezervací na Dálném východě. Roste v listnatých i jehličnatých, listnatých lesů na bohaté, dobře napojena půd, odstín tolerantní mezogigrofit.

Strom 25 m vysoký. Na východ od Severní Ameriky. Ve smíšených porostech bažiny, březích jezer a potoků. To přináší malé stojaté vody. Vzácně tvoří čisté porosty.

Nosolistny Ash - Fraxinus rhynchophylla.

Strom 12 m vysoký, průměr kmene 25-30 cm. Dálném východě Asie. Existuje celá řada z Dálného východu rezerv. Roste v jehličnatých a listnatých a listnatých lesů. Otáčivý ke slunci mezokserofit.

2 komentáře

Článek, možná není špatný, ale čekal jsem, že vidět LIST jasné jako v herbáři a jasně WOOD PHOTO, NOT tmavá silueta TO'll vidět, že si okamžitě uvědomil, že přede mnou je jasná. FOTKY SEEDS jeden, a oni jsou docela typické, že se na ně LEARN dřevin. Obecně platí, že stránky jsou zařízeny jako kdyby za lid, a článek je napsán jako botanik. Nicméně, přidání stránky do oblíbených, takže sbohem.

Napsat profesoři: Vladimír Gruzdev Stanichlavovich a jeho matka profesora Gruzdeva Ludmila Petrovna. Jsme rádi váš článek je úplnější než jiné autory charakteristické druhy popela a jeho varianty. Tyto materiály, musíme se naučit dnkorativnoy dendrologie a další položky.

Napiš svůj komentář zrušení odpovědi

Novinkou v „Květné zahrady a krajiny“

Módní paleta záhonů pro sezónu 2018

Časté chyby při pěstování sazenic

Pěstování ze semen molyutselly

Co mám dělat v případě, že žárovky nebo hlíz naklíčené?

Výběrem dobrou úrodu okurky bez nemocí a neúrodné květin

Saze „Prolamované“, a bude o to „in-date“!

„Válečníci“ - vlajkové lodi v řadách sladké papriky

Lahodný velkém petúnie „carská rodina“

Nejchutnější rajčata! rajčata série „Vkusnoteka“ ze zemědělského podniku HLEDÁNÍ

 • záznam Anton

závodníků pažitka

Helenium - zlaté kadeře krásná Helen

Kalendář plodiny sazenic okrasných rostlin

Drenáž pro rostliny v květináčích o pravidlech

Eustoma - pěstování květin královna

 • Rostliny z lesa zveřejnila Xenia Kapustkina

Připojte se do našeho volného týdenní informační bulletin. Při odesílání můžete očekávat:

 • Nejlepší nové materiály
 • Populární články a diskuse
 • Zajímavá témata fóra

Leave a Comment

Your email address will not be published.

30 + = 37