bobule třešeň ptačí

bobule třešeň ptačí

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Cheremukha: užitečné vlastnosti, složení a kontraindikace. Aplikace birdcherry při různých onemocněních a kosmetologie

V zahradách, a příměstských oblastí v dvorech soukromých domech je společný malý strom nebo keř z divoké třešně. Dej to především jako okrasná rostlina, a zrající bobule, protože jejich trpkost jednoduše zlikvidovat. A jen málokdo ví, že třešeň - to je velmi užitečné zařízení, a je používán nejen plody, ale větve a listy a dokonce i kůra.

Účinných látek a užitečné vlastnosti birdcherry

Prunus bohaté na vitaminy A, C a skupiny B. Nicméně, jeho hodnota spočívá v obsahu vitaminu P a PP (niacin, kyselina nikotinová).

Vitamin P - IT bioflavonoidy, který funguje také jako vitamin C. Tyto látky zvyšují účinek navzájem. Hlavní funkcí vitamínu P - posílení stěny cév a kapilár snížením jejich propustnost. Tím se zabrání krvácení jakéhokoliv původu. Také tento vitamin je jedním z mála nadledvin stimulanty.

Niacin je nezbytnou účinná látka v průběhu cvičení. Transformuje tuky a sacharidy na využitelnou energii. to také podporuje buněčné dýchání a normalizuje slinivku a žaludek. Je dokázáno, že niacin - je protinádorová látka, protože nedává normální buňky transformovat do nádorových buněk.

Užitečné vlastnosti třešeň a zesílen v těchto stopových prvků:

Cobalt - jedním z klíčových látek o krovetvoryaschih procesů a metabolismu. Je součástí vitamínu B12, který je nezbytný pro rozdělení tuků, bílkovin a sacharidů. Ve své funkci krvetvorby Otočí nahromaděné v těle železo v hemoglobinu červených krvinek, a podílí se na syntéze DNA.

Přítomnost mědi je pták třešeň je velmi užitečná pro zdraví krve. Poskytuje normální metabolismus a výkonnost ATP železa. Měď je nezbytná pro průchod nervových impulsů prostřednictvím nervového systému, stejně jako pro dýchacích orgánů. Elastin a kolagen nejsou vytvořeny v pojivové tkáně bez dostatečné koncentrace v krvi mědi.

Pro biologicky aktivních látek birdcherry také zahrnují pektin, flavonoidy, antioxidanty, organické kyseliny, přírodní cukry.

Volatilní, který je obsažen ve velkém množství v třešeň ptačí, účinně soutěžit s patogenními flóry. Proto se tento závod je považován za antiseptikum. Důkazem toho je skutečnost, že těkavý střemcha dezinfikuje vzduch kolem rostliny, takže je prakticky sterilní.

Užitečné vlastnosti různých nemocí birdcherry

Těžit divoké třešně pro lidské tělo je obtížné přeceňovat. S posilující a vitamínové vlastností, to je často používáno jako lék na kurděje. Také, třešeň kompot z bobulí je prokázáno, že lidé vyčerpány v těžké fyzické práce.

Při léčbě aterosklerotických chorob aplikovat infuzí odvary mouku a třešeň ptačí. To proto, že účinné látky rostliny vyčistit velké i malé cévy ze špatného cholesterolu. Jak svaly jsou posíleny při užívání těchto léků, včetně srdce. Cheremukha brání infarkty a zlepšuje stav osoby s těžkým degenerace srdečního svalu.

Tartness z bobulí divoké třešně se vysvětluje přítomností pojiv, které jsou velmi užitečné pro trávicí systém. S jejich pomocí eliminovat ložiska zánětu žaludku a střev. Také třešně má mírné choleretic účinek. Pomáhá vyrovnat se s stagnaci žluči ve žlučníku a žlučových cest.

bird cherry součásti simulovat slinivku. Účastí v syntéze trávicích enzymů, které zvyšují počet pankreatické sekrece tekutiny a aktivuje celý proces trávení.

Kompot s třešňovou nebo vývarem účinně odstraňuje průjem. Ale velké množství pektinů umožňují jemně přivést veškerý přebytek ze střeva, aniž by způsobily zácpy a křeče.

V důsledku diuretické a protizánětlivé vlastnosti léků založené na střemcha používané k léčbě onemocnění močového ústrojí. Při zánětu močového měchýře se odvar z plodů a květů uvnitř i jako pleťová voda pro odstranění nepohodlí. Pyelonefritida infuze birdcherry velmi efektivní, protože vypuzení písku z ledvin, léčí porušenou skořápkou močového kanálu a nesmí vyvíjet patogenní mikroflóru.

Při nachlazení a infekční onemocnění horních dýchacích cest pomocí alkoholických a vodné extrakty z divoké třešně a barvy bobule. Oni pohladit krku, nosu pohřben a zaujatý orálně. Mající baktericidní vlastnosti, léčivých přípravků z divoké třešně očištěna od patogenních flóry a obnovení funkce dýchacích sliznice.

Teplé vody Pleťové vody z infuze birdcherry barev používaných v mnoha očních onemocnění, stejně jako pro jejich odstranění z únavy. Když je zánět spojivek Tento infuzní přikape do očí 1-2 kapky po dobu 7-10 dnů.

Cheremukha: užitečné vlastnosti v kosmetologii

Prunus je rostlina, která je schopna člověka omlazení jak uvnitř, tak i vně.

Díky látek ve složení střemcha, které stimulují tvorbu kolagenu, maska ​​se šťávou rostliny vyhladit vrásky a zpřísnit povislá kůže.

Kombinace pull-up látek a vitamínu C pomůže zúžit střemcha a hluboce čistí póry.

K eliminaci akné nebo vředy poškozenou kůži potřísněné bird-cherry ovocné šťávy, dát uschnout a pak umístěním teplý obklad s odvar z květů. Tyto manipulace jsou doslova léčit kůži, kterým se stanoví její přirozenou očistu mazu a odstranění efektu červených zánět.

Odličovač pleťová voda je aplikována na základě šťávy a infuze divokého třešňového kůry. Vzhledem k organických kyselin jsou dobře zřejmé, kůže a zabránit výskytu podráždění z kosmetiky.

S ovocnou šťávou rostliny Wire a kyseliny slupky tvář. Šťáva aplikaci na obličej v několika vrstvách. Kyselina otshelushivaya odumřelé buňky, čistí pokožku a zároveň vyživuje ji s vitamíny a minerály. Z přízemí kůry divoké třešně dělá měkké křoviny pro každodenní použití.

Absolutně kontraindikováno použití třešeň plody se semeny. Obsahují velkou koncentraci kyseliny kyanovodíkové, což způsobuje vážné otravy. kyanovodíku se hromadí v jejich infuzích ovoce, takže nemohou být skladovány dlouhou dobu.

V žádném případě nemůže jíst žádné potraviny a léky, které obsahují střemcha těhotné ženy. To může způsobit potrat, protože rostlina obsahuje účinné látky, které způsobují menstruaci. Kontraindikován třešně a kojení.

Velké množství cukrů v rostlině znemožňuje použití u diabetu (zejména druhý typ).

Jakýkoliv kontakt s třešničkou nebezpečná pro lidi, kteří trpí alergiemi. Účinnými látkami v pylu květin může způsobit otok dýchacích cest. Proto je alergie je také plná kontraindikací užívání třešeň ptačí.

Každá rostlina může mít prospěch a škoda s nadměrným používáním, takže klíčem k úspěšné léčbě třešní - je dodržení správného dávkování a frekvenci podávání léku.

© 2012-2018 „Dámské názor.“ Při kopírování materiálů - odkaz na zdroj je povinná!

Šéfredaktor portálu Ekaterina Danilova

E-mail: [email protected]

Kontaktujte nás na adrese: +7 (965) 405 64 18

Užitečné a terapeutické vlastnosti třešně, kontraindikace a aplikační

Bird cherry (pták, Fist) - dřevina, medová rostlina Pink rodina, pocházející z území Maroka, Ukrajina, Kavkaz, Běloruska, Ruska, asijských a evropských zemí.

Některé druhy (např., Třešně krasnolistnyh) jsou široce používány v okrasné zahradnictví.

Bird cherry - užitečné vlastnosti a kontraindikace

Zařízení se vyznačuje tím, že obsahuje organické kyseliny (kyselina jablečná, kyselina askorbová, kyselina citrónová), cukrů, silice, antokyanů, flavonoidy, těkavý, pryskyřice, tanin látek, gum, rutinu, pektinů.

Její semena, listy a kůra odhalily přítomnost glykosid, Syntetizování toxické kyseliny kyanovodíkové.

Kostice vysoký obsah mastných olejů a glukosidy (prulaurazina, amygdalin, prunasin). Podle chemického složení kvůli výhodám a škod z bobulí třešně, jeho vegetativních orgánů.

Rostlina má následující terapeutické vlastnosti:

 • výplňový materiál;
 • stahující;
 • baktericidní;
 • diuretikum;
 • protizánětlivé;
 • pocení;
 • dezinfekční prostředky;
 • sedativum;
 • antipyretika;
 • regenerační;
 • insekticid;
 • proti bolesti;
 • imunostimulans.

Odvary a nálevy založené birdcherry doporučuje při onemocnění zažívacího ústrojí (včetně průjmu neinfekční etiologie), žaludeční choroby.

Jejich použití stimuluje střeva, zlepšuje peristaltiku a zvýšit procento vstřebávání živin z potravy do těla.

Rostlina má pozitivní vliv na oběhový systém: snížení ukazatele cholesterolu, posiluje stěny cév a zároveň zvyšuje jejich pružnost.

To je užitečné v případech onemocnění respiračního systému: nachlazení, bronchitida, tuberkulóza, bolesti v krku. V přítomnosti bolesti zubů, ústní dutiny choroby zahrnující zánětlivé a hnilobných procesů infuzi třešeň vodky je přiřazen jako máchání.

Třešně vhodné pro urogenitálního systému: doporučuje se použít v různých formách nefritida, poruchy menstruace, nízkou účinností. Účinné jako antikoncepce.

léčivé vlastnosti třešeň ptačí, aby bylo možné ji používat v přítomnosti:

 1. oční onemocnění;
 2. dermatózy;
 3. vaří;
 4. zvýšená dráždivost;
 5. hnisavé rány povrchy;
 6. onemocnění pohybového ústrojí (ischias, dna, artritida, revmatismus);
 7. stavy imunodeficience;
 8. nebezpečí tvorby nádorů.

Bird cherry má celá řada kontraindikací:

 1. těhotenství;
 2. chronická zácpa;
 3. hemoroidy;
 4. výstřednost.

Inhalace příchuť (během kvetení) rostliny po dlouhou dobu může způsobit zúžení krevních cév a v důsledku toho ke ztrátě vědomí.

Bobulovin jsou používány při onemocnění zažívacího traktu. Pro léčbu kolitida, gastritida, zažívací potíže s využitím vývar na bázi ovoce třešeň:

 • 20 g rostlinných surovin vaří v horké vodě (0,5 litru);
 • udržuje 12 hodin termosky.

Výsledný nástroj je nutné použít 100 ml pro příjem v komplexu léčiva na lačno třikrát denně.

V případě průjmu, nachlazení:

 • ovoce (.. 1 polévková lžíce) se nalije vroucí vodě (220 ml);
 • tomyat 15 minut na vodní lázni;
 • kompozice se ochladí a po 45 minutách se zfiltruje přes gázu segment.

Infuze trvá až 3 krát denně na lačno (jedné dávce - 100 ml).

Recepty ptáků třešně v zimě

Bird cherry tree - rostlina, dokonale zachovává svou chuť a léčivé vlastnosti po dlouhou dobu. Používá se k přípravě bylinných, ovocných likérů, čaje, saláty a cukrovinek. Různé části rostliny se používají k výrobě různých druhů zimních příprav.

Zavařenina z divoké třešně v zimě (jednoduchý recept)

Příprava této zimní sklizně stanoví:

 1. Zralé plody (třešně mohou být použity a třešeň ptačí hybridní - tserapadus) pečlivě tříděny, promyje pod tekoucí vodou a vysuší se.
 2. Bobule zalijeme vařící vodou po dobu 2 minut, pak se znovu promyje se studenou vodou.
 3. Kost se odstraní (triturací přes cedník).
 4. Voda a cukr se smísí a směs se zahřívá k varu.
 5. Sirup se nalije do nádoby s třešní a dát na malém ohni. Jam musí vařit po dobu 40 minut, za občasného míchání, a odstranění výsledné pěny.
 6. Hotový produkt se nalije do sterilizovaných sklenic, srolovat.

Víno z divoké třešně doma

Následující složky jsou potřebné k vytvoření víno:

 • 1,5 kg cherry ovoce;
 • krystalový cukr (1,5 kg);
 • vodka nebo 40% roztok alkoholu (1,5 L);
 • bird cherry listy (minimálně 100 kusů).
 1. čisté listy, nemyté ovoce (bez semen), dal cukru v pánvi, dát na oheň a vařte, dokud sirup;
 2. poté, co se na sirup vodky nebo alkoholu chlazení přidá a umístěny do sterilizované skleněné nádobě po dobu 2 týdnů.

Nápoj je do lahví a dát na chladné místo pro další skladování. Víno je připraven k pití po 2 - 6 měsíců.

Pro přípravu 3 L kompot požadované:

 • čerstvě sklizených zralých plodů (1 kg);
 • krystalový cukr (300 g);
 • Voda (05/02-7/02 L).
 1. Čistý ovoce je složen ve sklenici, zalijeme vroucí vodou, aby v horní části nádoby a nechte bělí 2 - 3 minuty.
 2. Voda se nalije do hrnce, zalijeme cukr a přivedl do varu v něm.
 3. Odstraňte semínka. Bobule odlití kapaliny a udržuje 5 hodin.
 4. „Voda“ by měla opět nalije do hrnce a vaří se po dobu 2 minut.
 5. Třešeň ptačí sirup a vlije se víko kovové válce a sterilizovány.

Nápoj je vhodný v přítomnosti infekce zažívacího traktu, různé formy kolitidy, průjem.

Užitečné vlastnosti bird cherry ovoce v jejich pravidelném používání v kompotu umožňují normalizovat metabolické procesy v těle, k aktivaci imunitního systému.

Takhle? Přihlásit se k odběru aktualizací webu pomocí RSS, nebo zůstaňte naladěni VKontakte, odnoklassniki, Facebook, Google Plus a Twitter.

Odebírat novinky na e-mail:

Dejte vědět svým přátelům! Řekněte nám něco o tomto článku se svými přáteli ve své oblíbené sociální sítě pomocí tlačítek na levém panelu. Děkuji!

Třešně: užitečné vlastnosti, kontraindikace, a nepotravinářské vonných bobulí květen

Bird cherry - brzy, voňavé a užitečné bobule. Tyto plody, listy a kůra této rostliny obsahují velké množství živin. Ale jeho použití jako homeopatický lék je omezena na závažné kontraindikace.

Bird cherry byl použit Slovany dlouho před vědci objevili a zdokumentovány prospěšné vlastnosti těchto plodů. Je ceněn pro své voňavé květy a chutnými plody s vysokým obsahem různých vitamínů.

V praxi, užívání drog a kůry, které by měly být odstraněny na jaře, po zahájení proudění mízy. Je to jako zralé plody, dobře se a použije se ve formě infuzí a čajů. Výhoda obrovské divoké třešně, ale zneužití tohoto závodu se může stát jed.

Pojďme se podívat na všechny ty užitečné a léčivé vlastnosti bobulí třešně, kůry a květů, stejně jako vzít v úvahu všechny kontraindikace, porovnat výhody a potenciální škody.

V divoké třešně mnoho léčivých vlastností. Jako součást velkého obsahu jahodové šťávy:

 • Organické kyseliny (kyselina jablečná, kyselina citronová a fenilkarbolovoy);

 • Taniny a pektiny;

 • Esenciální oleje a těkavé produkce.

  Léčivé vlastnosti bobulí na základě působení glykosid amygdalin, který však je obsažen v jiných částech rostliny. Poté, co v lidském těle, je degradován na molekuly kyseliny kyanovodíkové. To je důvod, proč nadměrné užívání drog střemcha může způsobit vážné intoxikaci.

  Přípravky z barev je silný antiseptický, Množství těkavé produkce v nich je tak velká, že i vzduch kolem kvetoucí strom se stane mnohem jasnější. Integrované nástroje, včetně práškového ovoce, kůry a listí se používají při léčbě různých zánětlivých onemocnění.

  V jaké podobě a jak nejlépe využít

  Pro lidskou spotřebu, aniž by byla dotčena jejich vlastní zdraví, může používat pouze zralý bird-cherry ovoce. Mají charakteristickou sladkou nakyslou chuť, svíravou příchuť a příjemnou vůni. Jsou používány nejen jako prostředek proti kašli a čaje, ale také jako oblíbené vesnici plnící koláče a dorty s cílem připravit bobule kompot, ovocné nápoje, želé, džemy, a dokonce i víno.

  Potenciální nebezpečí a jak se mu vyhnout

  Kosti bird cherry bobule obsahuje velké množství amygdalin, Proto je pro domácí vaření a národního zacházení recepty používat jen loupané ovoce.

  třešeň ptačí kontraindikován pro použití v potravinách pro lidi s častými alergickými reakcemi neznámé etiologie, jako velké množství těkavých výroby může způsobit horečku a kopřivku.

  Přípravky na bázi střemcha je přísně kontraindikací pro těhotné ženy a ty, kteří se chystáte otěhotnět v blízké budoucnosti. Plody jsou toxické a mohou mít antikoncepční účinky. kyanovodík inhibuje plodu schopnost asimilovat živiny.

  To bobule kontraindikován a malé děti, vzhledem k vysokému obsahu kyanovodíku, což je původ dětské tělo prostě nemůže zvládnout. Pro dospělé s nízkou spotřebou, jako je koncentrace není nebezpečný, ale dávka může být fatální pro dítě.

  Dozvědět také o užitečnou vlastností a kontraindikace třešeň listy: jak je aplikovat ve prospěch zdraví.

  Užitečná lněný olej, jak a kdy by měla trvat, a když se ho vzdát? Všechny podrobnosti v tomto materiálu.

  A prospěšné vlastnosti z lněného semínka zde popsány, jakož i o způsobech jejich přípravy a použití.

  Infuze ovoce je používán jako lék pro zánět spojivek oční kapky, ale také polaskay dásní, patra a krku s stomatitida, bolest v krku a hnisavých SARS.

  S infekcí urogenitálního infuzního systému používaných ženami jako baktericidní sprchování. Berry čaj nebo čerstvý džus Cheremuhovo doporučuje k léčbě průjmu, stejně jako v ovoce vysoké koncentraci tříslovin a mají upevňovací vlastnosti.

  Kůra se vaří a výsledná kapalina se používá jako křečím při onemocněních trávicího traktu. Kromě toho vývar lze použít jako diuretikum, vyvolávající pocení a protihorečný prostředek. Ve farmaceutické prostředky založené na tom jsou vyrobeny ze studených sirupy, léky pro onemocnění močového ústrojí a léků pro stabilizaci srdeční frekvence.

  bird cherry listy jsou potřebné k vaření silná infuze, pomáhá projevy dny, anémie, bronchiálním astmatem a jinými respiračními chorobami. Čerstvá šťáva navlhčí obklady k léčbě žilních vředů a otevřené rány, cherry úspěšně čerpá hnis a snižuje zánět.

  Existují léky, které posilovat centrální nervový systém, a v jejich složení také nutně obsahovat divokou třešeň extrakt. Normalizuje úroveň nervové aktivity, zmírňuje příznaky podrážděnosti, eliminuje nadměrné emocionalita, tóny. V lidovém léčitelství, třešeň ptačí je často používán jako zesilovač mužské síly, jmenování jeho účinnost.

  Nejběžnější předpisy z nálevové, infuze a tinktury:

  • Vývar z bobulí je připraven následovně: poplatek 500 ml vařící vody se vylije a 20 g sušených plodů. Pak se vaří přes mírné teplo po dobu půl hodiny, ale ne trvat a kmen ihned po rychlém ochlazení;

 • Infuze vyžadují 20 g čerstvého nebo sušeného ovoce, které je potřeba nalít do termosky, zalijeme 400 ml vody o teplotě 80 ° C a tlačit to vše v průběhu čtyř hodin. Po filtrem a použití;

 • Pro tinktur odebraných stejné bobule a 200-300 ml kvalitního alkoholu.

  Ale pták třešeň může být použita nejen jako lék. Jeho kůra obsahuje silný barvivo, který při správném zacházení vám umožní malovat červenohnědé a olivové odstíny. Strom je velmi pružný dřevo, tak mladé výhonky se používají k tkát ekologické nábytku a dalších interiérových předmětů.

  Shromážděné květenství na jaře - používané k výrobě parfémů a vůní jednoduchých. Koncentrovaný odvar z listů pomáhá zahradníci vypořádat s invazí mandelince bramborové.

  100 g zralých plodů obsahovala přibližně 100 kcal. Jedná se o relativně nízké číslo v porovnání s jinými plody, jako jsou jahody nebo maliny. tudíž střemcha často používán v dietních výživových systémů.

  Nicméně, bobule nepřispívá k hubnutí, není čerstvé, ne ve formě sušeného ovoce. Na rozdíl od toho názoru opěrný bod, je to nepřispívá k „instantní“ destrukci tukových zásob.

  Pokud budete jíst stejné množství divoké třešně a hroznového, energetická hodnota je nižší než první. A pokud nedoberet tělo energie, kterou potřebuje z jiných potravin, budete začínají rozkládat své vlastní zásoby. ale jíst nějaké bobule obtížné, a tyto plody jsou také jedovatý ve velkých množstvích, takže hubnutí pomocí pták třešeň - to je mýtus.

  V kosmetické účely antibakteriální látky na bázi kůry. Potřebovali k boji proti akné, vředy a zvýšená olejnatost pokožky. Aplikace farmaceutických krémů, které obsahovaly třešeň extrakt, pomáhá vyrovnat se s infekčním zánětem.

  Slabý odvar z čerstvých listů odstranit známky únavy z oka, Má také antibakteriální účinek a zabraňuje zánět spojivek. Užitečné pro ty, kteří často se uchýlí k použití dekorativní kosmetiky, po kterém oči nejsou jen unavená, ale také zanícené.

  Více o výhodách střemcha a všech jeho částí se podívat na video:

  Je pravděpodobné, že Společný pták třešeň - je nejstarší potravinářské a léčivé rostliny, nichž bylo známo, že naši předkové. Vzhledem k tomu, kosti jejích plodů byly nalezeny při vykopávkách z doby kamenné stránek. Samozřejmě, že jíst ovoce jako zákusek, nemohli nezmínit jeho další vlastnosti.

  Stejně jako článek? Rychlost a sdílet s přáteli na sociálních sítích!

  Hodnotit tento článek na 5-bodové škále -

  Odebírat novinky na e-mail:

  Dejte vědět svým přátelům! Řekněte nám něco o tomto článku se svými přáteli ve své oblíbené sociální sítě pomocí tlačítek pod článkem. Děkuji!

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  64 + = 71