Box pro skladování zeleniny

Box pro skladování zeleniny

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Boxy pro skladování ovoce

Mnozí z nás jsou majitelé příměstských oblastech, a dokonce i vesnická stavení. Pěstování v takovém území své ovoce a zeleniny, chceme získat dobrou úrodu kvalitních výrobků k našemu stolu.

Zelenina, jako mrkev, brambory, cibule, česnek, řepa a další, může být čerstvé nejméně do poloviny zimy, a dokonce až do příští sklizně. Ale že udržuje nejvyšší úroveň vitamínů a plody nejsou zkažené, musíme vědět, jak na to. Zejména pro skladování zeleniny používají speciálně k tomuto účelu boxů. Přicházejí v různých druhů - pojďme zjistit, co!

Boxy pro skladování zeleniny ve sklípku

Ideální místo pro tento účel je sklep nebo suterén. Díky svému mikroklimatu v podzemí pokoj umožňuje udržet dlouhou dobu tam, většina zeleniny, takže nezmizí, ne klíčit a ani trochu mrznout. A pro pohodlnější a kompaktnímu uspořádání různých druhů zeleniny používat různé kontejnery:

 • dřevěné bedny - mohou uložit absolutně žádné zeleninu a tvrdé ovoce. Takové balení je velmi silná a má dlouhou životnost, ale dřevo podléhá rozkladu;
 • plastové boxy - fit, když se ve sklepě je příliš vlhké. Plast je vhodný pro mytí a dezinfekci. Rozlišujeme dva a trehtortsovye krabice;
 • také často používají proutěné krabice a koše, které jsou kompaktně uspořádány na sklepní police. V takových kontejnerů mohou držet cibule, česnek, kořenovou zeleninu. Hlavní výhodou proutěný boxy - Větrání: zelenina jsou dobře větrané a tím i delší lež.

Úložné boxy zeleniny na balkoně

Sklepů se může stát náhradou za normální balkon. Je žádoucí, aby byla izolována či dokonce prosklené - většina zeleniny jsou nejzachovalejší při nulové teplotě. Ale i když nemáte lodžie a obvyklý otevřený balkon, kde můžete stále držet zeleninu. Je pouze nutné zvolit vhodnou možnost pro vás:

 • hluboké dřevěné bedny pro skladování zeleniny, jako jsou brambory, zelí, řepa, která může „schovat“ pod vysokým pouf sedadla nebo balkonu pohovku;
 • Kovové bedny pro skladování zeleniny - vypadají jako velký a prostorný kufr. Vyrobeno průmyslově, tyto nádoby vytvoření optimálních podmínek teploty, vlhkosti a proudění vzduchu pro lepší skladování zeleniny;
 • domácí boxy ne méně pohodlné. Můžete izolovat jakoukoli dřevěné nebo plastové krabičky, dlažby izolace zevnitř, a aby otvory pro ventilaci;
 • Praktičtější provedení krabice se zahřeje na ukládání zeleniny na balkoně. Zdroj tepla v této funkci působí jako nízké spotřeby vysoušeč vlasů, které budou zapnout a vypnout automaticky pomocí relé nebo běžnou žárovkou.

Boxy pro skladování zeleniny v kuchyni

Ne všichni z nás má schopnost ukládat zeleninu ve sklepě, a mnoho majitelů bytů v přízemí nemají ani balkon! Zbývá jediná možnost - v kuchyni, kde je zelenina uloženy buď v lednici nebo ve speciálně upravených boxech.

Chladnička má zvláštní oddělení pro zeleninu, kam umístit podléhající zkáze zelenina.

Co se týče polí, jejich vybavení a vzhled bude proto záviset na velikosti a designu vaší kuchyně:

 • pokročilé návrhové techniky umožňují vybavit oblasti postaven akumulačních systémů kuchyňské: při zavřených dveřích, nikdo by se podezření, že v rámci těchto skříněk je zelenina;
 • Může to být jen zásuvky zabudované nebo volně stojící skříň - tam se doporučuje udržovat zeleninu jsou dobře udržovány teplý (například dýně nebo rajče);
 • pokud vaše kuchyň je zařízen ve stylu Provence nebo rustikální, proutěných zásuvkami pro zeleninu a nemůžete skrýt před zvědavýma očima - oni naopak zdůrazňují zvláštní pohodlí jídlo.

Kopírování informací je povoleno pouze s přímým a indexované odvoláním na zdroj

Skladování zelenin v zimě na balkoně: sklep, box trouba

Navzdory tomu, že v zimě jsou zde určité problémy z hlediska zachování některých výrobků, správný přístup, máte správný počet možností, jak řešit potenciální problémy. Teplé úložné boxy zeleniny na balkoně bytů již dlouho rozšířené mezi našimi spoluobčany.

Tradice skladování brambor a jiných druhů ovoce a zeleniny (jablka, mrkev, řepa) a jam sklenic s kysaným zelím a další zachování doma máme - velmi dlouhou dobu. Naši prarodiče to udělal každý rok od té doby, co objem zásob se podařilo shromáždit na zimu, určí v mnoha ohledech, pokud se nejedná o přežití, tak alespoň, úroveň výkonu. Dnes - velmi rozdílné časy a většina produktů dostupných v supermarketech. Nicméně, tradice vytvářet jedinečné domácí „rostlinný obchod“ nezmizí, i když, a stal se hodně méně populární než dříve.

Dnes, většina lidí žije v bytech, a to v vesnických domků jako předtím. V souladu s tím, že podmínky skladování dnes - mnohem více omezený ve srovnání s těmi, kteří byli ve stodolách v obci. Možnosti není mnoho, a jedna z nejběžnějších je sklep na skladování zeleniny na balkoně.

Důvody mnozí lidé rádi vytvářet rezervy - velmi odlišné. Zde jsou některé z nich:

 • Důvěry, která roste na lůžko své vlastní země - mnohem lepší, pokud jde o čistotu a ekologie.
 • Nižší náklady na zeleniny, které lze zakoupit na trhu zemědělců na podzim, ale ne jít jednou za místním supermarketu.
 • Někdo nějaké přátele nebo příbuzné ve vesnicích nebo mají svůj vlastní vacation / rekreační dům, který periodicky „dodávky“ dary přírody: brambory, zelí, řepa, papriky, sešívání a tak dále. To vše musí být uloženy někde.

Většina balkonů a lodžií ve vícepodlažních budovách jsou neohřívají. Takže budete muset najít cestu ven ze své situace, vytvoření robustní „ledničky“, které pomohou udržet sklizeň, zabraňuje zamrznutí v zimě a zajištění správné teploty při skladování. Nicméně, kromě toho, skutečná teplota a konstrukce chladicího boxu na balkoně zima, měli byste zvážit mnoho dalších věcí.

Zde je několik podmínek, které jsou nezbytné pro úspěšné zachování obsahu následné:

 • Aby bylo možné uchovávat zimní zeleniny (brambory, mrkev, zelí a další), by měly být řádně shromážděny. Musí být umístěny v suchém počasí.
 • Za to, že úroda by měla lehnout na suchém místě.
 • Vyhnout se vystavení slunečnímu záření.
 • Je důležité, aby řadit vnější poškození a poškozených věcí. Jinak všechny vaše úsilí o vytvoření pole pro brambory na balkoně mohou být marné: tato plodina je prostě ztracen.

Tip! V každém případě by měla být za předpokladu, že úložiště s kvalitním větráním: přístup a cirkulace vzduchu prodlouží životnost „“ úrody.

Mimochodem, tam je další důležitou podmínkou. To má zajistit správnou úroveň vlhkosti, která musí být malá, není vyšší než 50%.

Podle návrhu všechny tyto systémy jsou rozděleny do 2 hlavních typů:

 1. Pružné vytápění Skříně pro skladování zeleniny. Oni nejasně se podobat velké teplý vak, vyrobený na základě textilu. Termomeshka zřejmá výhoda je, že na konci zimní sezóny je možné sklopit, čímž se ušetří hodně prostoru.
 2. Izolované boxy, které tvoří pevnou strukturu vyrobenou z určitého materiálu. Nejčastěji se používá dřevo (desky, překližky, OSB desky, atd.).

Cache ze staré chladničky

Kromě toho, různé místa jsou klasifikovány v závislosti na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny (dřevěné, vodotěsné odolného materiálu, z plastu, s kovovým rámem), jakož i na tom, zda existuje pro takovou akumulačního vytápění, nebo ne. Objem mohou být také různé, někdy jsou různé skladovací polohy (horizontální nebo vertikální).

Tip! Pro větší pohodlí a využití volného prostoru od horní části těchto obalů byly provedeny podle Winter lavice a někdy - a to i malou pohovku, léto, které slouží jako lavičky, kde k sezení a odpočinku.

Co se týče struktury bez přídavného elektrického vytápění, je nejlepší používat v místech, kde neexistuje žádný přímý kontakt s mrazivým vzduchem. Jinými slovy, hovoříme o verandy, společné chodby, prosklené balkonů a tak dále. I když v některých lodžií je lepší instalovat vyhřívaný teplou pole, s výhodou vybaven termostatem. Díky druhé, máte možnost nastavit teplotu vzduchu uvnitř. Dosah se může lišit, například od 0 do 10 stupňů, v závislosti na tom, jaké produkty se tam uložit. Úroveň spotřeby elektřiny z nich, respektive, bude také lišit. V každém případě to bude spolehlivější, zelenina v této Lara nezamrzne, a banky se zelím nebo nakládanými houbami - neprasknou před chladem.

Udržujte zeleninu na balkoně v zimě je možné i ve flexibilním obalu, který je vzdáleně připomínající velké tašce nebo batohu. Takové vzory jsou velmi praktické, protože, jak již bylo uvedeno, mohou být odstraněny nebo je-li to nutné dočasně přenesena. Některé modely jsou vybaveny topení termostatem. Na druhou stranu, můžete si krabici zeleniny na balkoně s jeho vlastních rukou, což není pravda měkkých pytlů vyrobených, které ve většině případů prováděné průmyslovým způsobem. Tyto věci jsou obvykle lepší koupit v obchodě, než udělat sami. Se všemi praktičnost tašky, termosky není možné provést osmanské, sofa nebo sídlo. Takže všechny typy konstrukcí mají své výhody a nevýhody. Každý si vybere svůj vlastní, na základě svých podmínek a požadavků.

Pokud jde o to, co teploty vydrží podobné návrhy. To vše závisí na řadě kritérií, včetně toho, jak zelenina izolované skříně, zda má dodatečnou izolaci, pokud je balkon otevřené nebo zavřené, a tak dále. V každém případě, to je lepší skladovat produkty při teplotě -30 ° C nebo nižší. Mimochodem, to samé platí i pro doporučení k izolaci, neboť příliš teplého počasí, brambor a ostatní zeleniny mohou podléhat poškození. Je žádoucí, aby sklepní stěny jsou tenké a nevykonávají funkci izotermy a při kladných teplotách.

můžete vytvořit pole pro brambory na balkoně s vlastníma rukama, aniž by ji objednávat od externích odborníků, pokud je to žádoucí. Nejjednodušší konstrukce není vybaven topením a silou. Před tím, než se na podrobnější krok za krokem, je třeba obecně vzít v úvahu hlavní doporučení týkající se výroby, montáže a výběru lokality.

V těch případech, kdy jste hrdým majitelem poměrně prostorným balkonem nebo lodžií, a pokud máte v plánu skladovat zeleninu každou zimu, to dává smysl přemýšlet o vytvoření trvalé stacionární sklep, který bude schopen fungovat po dobu několika let.

Doporučení! V některých případech, můžete použít materiály po ruce, stejně jako zbytky prken nebo překližky, které jsou asi na chatě či v garáži.

Je třeba dbát na brambory (nebo jiné zeleniny), nepřichází do styku s cihel, betonu a jiných podobných materiálů, protože by to mohlo způsobit rozklad a následně zkažení. Za tímto účelem a boční plochy, a „podlahy“ na úložné skříni zimě musí být upraven s jinými materiály. Nejlepší ze všeho je, pokud je dřevo.

V těchto případech, pokud jde o Chruščova nebo jiných podobných ubytování s balkonem na malém prostoru, můžete vytvořit kontejner s vertikální zatížení. Kryt, tak může být dále zahřeje, protože to je přes největší tepelné ztráty může dojít v průběhu. Alternativně může být dokončena zevnitř fólie, nebo jen pokrýt víka jakéhokoliv materiálu, jako je například pokrývky, pokrývky, staré pláště a tak dále.

Jak můžeme vidět, možnosti pro vytváření pole pro ukládání brambory v zimě na balkoně s rukama - hodně. Zaměřit se na jednu z nich, což může být nejuniverzálnější a jít na téměř jakémkoliv bytě. Tak jsme se vyjmenovat hlavní etapy vlastní produkce:

 1. Prvním krokem je pečlivě změřit prostoru váš balkonem. To vám pomůže pochopit, co přesně máte možnosti a aby se ujistil, že tam může být připraven určitou strukturu vzorku a velikostí.
 2. Pokusit se vše naplánovat tak, že hloubka vašeho sklepa nepřesahuje 0,7 metru. V opačném případě (ve vertikálním zatížení), rostlinný extrakt nebo plechovky nich vyřeší sešívání. Zejména - od samého dna. Kapacita, v každém případě musí být „content“ to je dost na slušný objem.
 3. Připravte desky pro podvozek, stejně jako překližka, dřevotříska nebo MPS pro opláštění stěn budoucnosti. Podle aby se zabránilo vzniku a šíření plísní v budoucnu, zakrýt lakem nebo speciální směsi. Po vysušení v zemi označit svůj podíl.
 4. Celkem byste měli mít 4 stojan, který bude určovat výšku zásuvky, stejně jako 12 vodorovně (2 na každém povrchu, a to i na obálce).
 5. Když hřebíky nebo šrouby jsou stavební rámy nesou oba kontejner a víko, které bude pokrývat.
 6. Pak se listový materiál, který se připravuje předpokládat, že tato překližka a vystřižené z ní na povrch 2 každé straně struktury: uzávěrem, hlavní a boční stěny, jakož i dne. Vnitřní listy, tedy, musí být menší než 100 mm. v každé rovině.
 7. Výřez z izolace (polystyrenu nebo pěnového polystyrenu), panelů pro víka 6, spodní, přední a zadní stěny, v tomto pořadí. Alternativně kámen může být použit (minerální) vlny. Je žádoucí, aby se tak, že minerální vlna je dostatečně hustá. Zajistěte všechny obsheyte kostra listy překližky. Pak vyrobit víko v návaznosti na stejné technologii.
 8. Smyčka může být použit pro upevnění víka. Na druhé straně se předpokládá, že to bylo jen pronajmout.
 9. A konečně, zvenku se dá léčit dostal teplý okno se speciálním lakem. To pomůže udržet dřevo před vzdušnou vlhkostí.

Tak připravil skříňku. Je třeba poznamenat, že konečná montáž celé konstrukce je lepší vyrábět již na balkoně. V opačném případě se může stát, že to prostě nevejde do balkónových dveří nebo okna.

Správné skladování zeleniny na balkoně v zimě předpokládá přítomnost dobré mikroklima. Za prvé, můžete si vytvořit malé otvory, nebo pravidelně otevřený sklep. Za druhé, je možné vytvořit jednoduchý systém „Vytápění“. Dělá další pokrýt malou štěrbinu, můžete v případě potřeby (například v případě prudkého poklesu teploty na ulici), dal do žárovek, takzvaný „přenositelnost“. Jeden Moina lampa, například 100 wattů, bude dostatečná k poskytnutí dodatečného vytápění uvnitř. Spusťte jej na balkoně, můžete použít obyčejnou příponu. Přepínač by měl být instalován v bytě, takže si nemusel pokaždé jít na chladné balkon nebo lodžie.

Tip! Případně můžete použít starou nepracujících lednici. I v tomto stavu má dobré izolační vlastnosti. Kromě toho, že už má pracovní dveře. Můžete také použít převedenou starý nábytek nebo balení husté pěny.

stačí zapnout světla, nic víc. Design - velmi jednoduchý, ale zároveň je velmi efektivní. Dokonce i jedna žárovka je dost, aby zajistily, že zelenina jsou zmrazeny uvnitř boxu. Kromě toho nelze zapnout žárovku na trvalém základě. Nech to běžet po dobu několika hodin a pak ji můžete vypnout. Je možné zahrnout, zejména v noci, kdy je venkovní teplota výrazně klesá.

Large „box“ může být rozdělena do sekcí

Spotřeba elektřiny, za předpokladu, že světlo bude svítit (a tím ohřívají vnitřní prostor balkonu box) changeably nepřekročí rozumné meze. Ale budete mít jistotu, že všechny ty, v této troubě zelenina, brambory, mrkev, zelí, papriky, řepa a další, bude za prvé, suché, a za druhé, že se před mrazem. V případě, že spotřeba elektrické energie nebude obtěžovat, pak je tu možnost namísto (nebo obojí) se žárovkou a použijte běžný vysoušeč vlasů. Její výhodou je, že se ohřívá mnohem silnější a čerpadla horkého vzduchu mnohem rychleji. Kromě toho může také být řízen dálkově z místnosti.

Je důležité pochopit! Při použití světla nebo elektrické spotřebiče by měla být se zvláštním zřetelem na bezpečnostní otázky.

S cílem poskytovat dodatečnou tepelnou izolaci v případě mimořádně silnými mrazy mohou učinit dodatečnou tepelnou izolaci, uzavřeny balkon „sklepní“ s dekami nebo těžkou oblečení. Ano, a neměl by být na studené betonové balkonové desky, a na listu dřevotřískových desek o tloušťce, hustou pěnu a jiných podobných ploch. Alternativně je možné nainstalovat teploměr s čidlem umístěným uvnitř jazyka. Tímto způsobem budete ovládat vnitřní teplotu. Jsou to zajímavé, ale zároveň jednoduché nápady, každý může použít. Hlavní věc - být chytrý a nebojí řešit úkoly. To vše vám pomůže udržet vaši úrodu až do jara v bezpečí.

příklady Foto toho, co může být zásuvka lednice pro zeleninu na balkoně. Klikněte pro zvětšení obrázku:

Většina lidí, kteří se rodí sám chaty, si je dobře vědoma, že to musí být nejen místem pro práci a pěstování plodin, ale nejvíce koutky, kde si můžete odpočinout od rušného města a užít si krásný výhled na přírodu a pozemků.

Divoká zvířata a ptáci, kteří žijí v přírodě, nemůže spoléhat na to, že v zimě bude někdo pomáhat jim, jak přesně to, jak se jejich domestikovaných „bratry.“

Každý z nás miluje krásně zdobený interiér. Tento závazek je zvláště v poptávce v případech, kdy vnitřní konstrukční řešení mají vliv na dobrou náladu a radost pro naše blízké.

Každý svědomitý majitel se musí postarat o pohodlí svých domácích mazlíčků, vedený slavným citátem z „Malého prince“: „Jsme zodpovědní za ty, kteří zkrotili.“

Dříve nebo později, než většina z nás se potýkají s úkolem kupovat nový nábytek, včetně židlí. Ve stejné době, to není vždy smysl kupovat nový nábytek na dostatečně vysokou cenu, protože můžeme obnovit staré židle.

 • O projektu
 • inzerenti
 • zpětná vazba
 • Mapa stránek

Citace dat je povoleno pouze při zadávání aktivní otočnou uvedení zdroje.

Boxy pro zeleninu: praktický úložný prostor v kuchyni produkty

Zelenina jsou základem tradiční stravy po celý rok, takže zajištění vhodných podmínek skladování - není to jen otázka racionality, ale i zdravý rozum.

Ne každý ví, že zelenina mohou být uloženy nejen ve speciálních skladech, ale i doma, ve sklepě, na balkóně nebo třeba jen v kuchyni.

Vlastnosti skladování různých druhů zeleniny

Dokonce i v obyčejný byt v bytovém domě může zorganizovat správné skladování potravin, stačí vědět, jak na to. Docela možné omezit teplotu a vlhkost v domě, zejména proto, že „zimní“ zeleniny uspořádat ještě mnohem jednodušší, než ukládání šťavnaté ovoce nebo bobule.

Čerstvé zelí - není nejjednodušší zeleniny, pokud jde o organizaci skladování je nejzachovalejší zelí, zejména proto, že zůstává téměř všechny vitamíny. Čerstvé zelí vyžadují nízké skladovací teploty - -1 až + 1 ° C a vysoké relativní vlhkosti vzduchu v místnosti, - 90 až 98%. V opačném případě je hlava velmi rychle vyschnout a nebude vhodné pro lidskou spotřebu.

Zelí lednice také ukládat nemůže - v interiéru je „dusí“ a polyethylen začne hnít. To je nejlepší ukládat zelí používat suterén: zelí musí být nejprve trochu suchý, a pak se ze stropu visely dvě. Je-li balkon v nevytápěném bytě, je možné uspořádat takový obchod a doma.

Česnek je nervózní skladovací podmínky než na přídi, Celková těchto výrobků mají také: hlavu a česnek a cibule je třeba důkladně vyschnout před uložením. Pak cibule hlavy celkem 3 varianty skladování:

V tomto případě, cibule mohou být uloženy přímo v kuchyni - suchý vzduch zabrání klíčení. S česnekem je trochu obtížnější: sušené hlavy se mohou jednoduše vyschnout, takže se doporučuje "ucpat" parafínem nebo vosku. Poté může být česnek skladován stejným způsobem jako cibule na místě s omezeným příjmem slunečního světla.

Brambory jsou na stole a ve všední dny a na dovolené. Nejčastěji se spotřebuje a mnoho lidí doma má alespoň několik kilogramů těchto kořenů.

Nakrájejte plody brambor ve tmě a uchovávejte je také na místě s minimálním množstvím světla, v opačném případě se změní na zelenou a není možné jíst takové brambory.

Nejdříve je třeba brambory důkladně vysušit, až poté je možné je skladovat v krabicích pro skladování. Pokud mluvíme o bytu, nejlepším způsobem, jak tento kořen uložit, je nehřívaný balkon - tam můžete umístit krabice s bramborami a nemějte strach z jejich bezpečnosti.

Je důležité, aby úložný prostor nebyl příliš vlhký a příliš suchý, jinak by se zelenina mohla zhoršit - hnilobě a začněte klíčení. Optimální vlhkost pro skladování brambor je 85-90%, teplota je 2-3 ° C.

Řepa a mrkev jsou uloženy podobným způsobem.

Mrkev, která má tenkou pokožku, se může snadno poškodit, pokud je porušen teplotní režim - zmrazený kořen již nebude vhodný k jídlu. Optimální skladovací teplota je 1 ° C a relativní vlhkost je 90-95%. Také mrkev potřebuje konstantní větrání a přístup vzduchu. Mrkev můžete ukládat různými způsoby:

 • v otevřených pytlích z polyethylenu;
 • v písku, aby se ovoce nedotýkalo druhého a samotný písek je pravidelně navlhčen;
 • v otevřené láhvi - Pokud mrkev nestačí, můžete jej uložit tak, jak můžete v kuchyni, v chladničce nebo na balkoně, ale s nástupem mrazů musí být nádoba uzavřena;
 • rozmazaný s hlínou- docela úžasné, ale velmi efektivní;
 • v pilinových pilinách - metoda je podobná skladování v písku;
 • v krabicích pro skladování zeleniny - nejjednodušší způsob, kromě mrkve mohou být uloženy v bytě.

Fazole jsou nejlépe skladovány v uzavřených kontejnerech, takže žádné peníze

Fazole, fazole, sója, čočka a ostatní luštěniny vyžadují přibližně stejné skladovací podmínky. Hlavní podmínka skladování - ovoce by mělo být dobře vysušené a aby nebylo ohroženo hmyzem, musí být skladovány společně s česnekem nebo cibulí. Nejlépe je to udělat v uzavřených plechovkách.

Na rozdíl od jiných druhů ovoce nejsou mrazové mrazy strašné, mohou být bezpečně ponechány na balkoně. Pokud však kuchyně má místo a vlhkost místnosti není příliš vysoká, může být tam také uspořádáno úložiště.

Luštěniny budou "žít" v bytě celou zimu a ještě déle, ale stojí za to pamatovat, že po mrazu nebudou vhodné pro výsadbu, mohou být konzumovány pouze jako jídlo.

V kuchyni můžete ukládat zeleninu, hlavní věcí je dodržovat správný režim.

Shrnutí, můžeme říci, že nejlepší pro skladování v bytě jsou vhodné zeleniny, jako je cibule a česnek, mrkev, stejně jako fazole. Řepa potřebuje chladné místo a zelí velmi náročné na podmínky skladování a rychle kazí - pro zimu je snadnější kvést a čerstvé k nákupu.

Brambory také vhodné pro skladování v bytě a může úspěšně "přezimovat", pokud dodržujete podmínky skladování. Brambory uchovávejte v menších dávkách a ujistěte se, že nejsou vystaveny slunečnímu záření nebo klíčí.

Nejlepším řešením pro ukládání brambor bude uspořádání zvláštního místa vyhrazeného v kuchyni nebo na balkóně a slouží jako mini-zeleninový obchod. Toto místo může být jak sám, tak i koupit.

Skladování zeleniny v plastových krabičkách je nejlepší

Jak vidíte z výše uvedeného textu, nejjednodušší způsob uspořádání skladování zeleniny v krabicích, které lze umístit do kuchyně nebo na balkon. Při výběru kontejneru pro dlouhodobé skladování zeleniny mimo speciální místnost je třeba zvážit následující faktory:

 • věci, odkud je krabice vyrobena;
 • částku kontejnery;
 • dostupnost a počet ventilačních otvorů;
 • příležitost pohodlné umístění a použití.

V takových krabicích můžete ukládat cibuli, brambory, mrkev, řepu. Otvory pro ventilaci musí být nutné, jinak se zelenina může "udusit" a zhoršit. Vzduch by měl volně cirkulovat, místnost by měla být čas od času větrána.

Pro "domácí" skladování zeleniny v kuchyni nebo balkoně nepotřebujete příliš velké krabice, bude objem 20 litrů více než dost.

Plastové boxy jsou snadno čisté, levné a odolné

Nejlepším parametrem pro daný parametr jsou plastové boxy - nádoby pro skladování zeleniny:

 • jsou vyráběny
 • v různých svazcích
 • z plastů, jejichž složení neovlivňuje plody, které jsou v nich uloženy;
 • takové boxy mají v dolní části perforace a na bocích, jsou k dispozici s víčky nebo bez nich;
 • často plastové krabice vybavené rukojetí, takže je vhodné je načíst a získat z nich zeleninu;
 • určený pro stohování konstrukce umožňuje umístit krabice na sebe a vložky z kovu chrání zeleninu před tlačením horních vrstev;
 • plast odolává širokému rozsahu teplot, nemají strach z mrazu a letního tepla;
 • tento druh kontejneru opakovaně použitelné, lze jej používat po mnoho let v řadě.

Dřevěné krabice jsou silné, ale jsou pohodlnější na přepravu zeleniny a ne ukládají

Krabice z přírodního dřeva nejsou tak odolné jako plast, používají se pro pečlivější přepravu a skladování zeleniny:

 • konstrukce krabic je posílena kovové vložky;
 • větrání dochází v důsledku mezer mezi deskami;
 • dřevěné krabice více Těžké, nemají pera, oni nejsou tak pohodlné na sebe na sebe, kromě toho, že jsou docela snadné poškodit;
 • Nedívejte se na dřevěné krabice pro opakované použití více než 1 sezónu, ale jako předběžné opatření jsou docela vhodné.

Kartonové krabice jsou křehké, ale koše z vinic budou vypadat zajímavě v kuchyni

I když jsou tyto krabice z několika vrstev lepenky, je zřejmé, že nejsou vhodné pro opakované použití:

 • karton je velmi důležitý pro vlhkost vzduchu, může se ohýbat nebo se nafouknout;
 • Dokonce i při pečlivém zacházení s takovými krabicemi nemůže vydržet víc než jedna sezóna;
 • jsou obvykle malé a mají malé větrací otvory.

Jak ukládat zeleninu, můžete sledovat naše video:

Organizace skladů zeleniny vlastními rukama

Ne všechny druhy zeleniny mohou být obvykle uloženy v běžných krabicích, takže se můžete postarat o zeleninu - místo, kde bude dodržen určitý teplotní režim.

Není těžké uskutečnit takové skladování, ale v důsledku toho bude vždy možné mít doma zeleninu - brambory, řepu, mrkev.

O co jde musíte si myslet předem:

 • velikost zásuvky přímo závisí nejen na oblasti, která mu může být přidělena, ale také na počtu lidí žijících v bytě;
 • pokud je zamýšleno použít takový sklep jako hlavní sklad zeleniny, to je musí být izolované, jinak, v mrazu zelenina zmrzne;
 • K výrobě takové krabice můžete dokonce zpřístupnit materiály - to je vhodné Přírodní dřevo a desky z dřevotřískové desky, překližky, Můžete dokonce použít starý, nepotřebný nábytek.

Před zahájením výpočtů, je třeba se rozhodnout, jakou formu faktorem obchod zelenina je nejvhodnější - to může být podobnost prádelník s výsuvnými policemi, zásuvkou s svislého zatížení či skříň s dveřmi. Druhá možnost je nejvhodnější pro použití, je snadné uspořádat přístup k němu.

Jak ukládat zeleninu do domu a jak udělat pohodlné krabice pro ukládání brambor, mrkve a jiné zeleniny pro dům, podívejte se na naše video:

Plán zásuvkových schodů se zásuvkami pro provádění nejtěžších, zvláště pokud jde o organizaci oteplování, a krabice se svislým zatížením, je naopak snadné, ale není velmi výhodné.

V zahřáté krabici můžete zeleninu uložit na studený balkon

Na balkoně bude skladování neustále vystavováno teplotním změnám během jedné sezóny. To může vést k úpadku desek, které byly uskladněny, a jejich poškození. Aby se zabránilo hnilobě kvůli nadměrné vlhkosti, musíte se věnovat impregnaci dřeva, která chrání stěny krabice před změnami vlhkosti a teploty.

Také byste měli přemýšlet o izolaci balkonové podlahy, pokud ještě není zateplena. Navzdory skutečnosti, že samotná skladovací skříň bude izolována, může studená podlaha způsobit poškození zeleniny ve skladu.

Pokud je zelenina uložena na nevyhřívaném balkónu nebo lodžii, je třeba zajistit, aby teplota neklesla pod 0 ° C.

Ale pokud jste v kuchyni uspořádali takový "sklad", můžete uložit všechny zásoby

Na úložném plánu měly by být zohledněny všechny rozměrové charakteristiky Budoucí skladiště s přihlédnutím k tloušťce stěn pomocí ohřívače. Nevybírejte příliš složitý design, pokud jste nemuseli dělat nic takového dříve.

Rám je vyroben z dřevěného nosníku. Nejprve se vytvoří dno a pak se vytvoří boční svislé sloupky. Pro spodní a horní stranu je nejlepší použít předem připravený obdélníkový rám, který se vejde do zásuvky.

Odstraňování a zahřátí rámu

Připraveno uvnitř Karsas obložený deskami nebo překližkou, dřevotřískovou deskou - k dispozici, a venku - ohřívač. Víko krabice je vyrobeno podle stejných principů, připevněných k uložení na kovových závěsech.

Pro snadné použití se můžete postarat o vnitřní osvětlení krabice, což je další způsob, jak zvýšit teplotu. Můžete použít ruční nebo automatický jistič, který je samozřejmě obtížnější, ale je mnohem pohodlnější.

Také jako úložiště můžete použít více "improvizovaných" nástrojů - například, mohou se stát starou lednicí, která se nepoužívá k určenému účelu. Je pravda, že je to poněkud těžkopádné, takže pokud existuje otázka optimálního využití prostoru, můžete použít jiné nápady.

Taková lavička bude také sloužit jako dobrý nábytek

To se týká vytvoření úložného prostoru s posuvnými nebo posuvnými (pohodlnějšími) dveřmi, jejichž horní část slouží současně jako lavička. Toto pole je mnohem pohodlnější než obvyklé úložiště, protože můžete to dát kdekoli:

 • na balkoně, pořádal tam vhodné místo pro posezení;
 • v kuchyni, používání takovéto lavice namísto pár židlí;
 • na chodbě, pokud je místo a prostě nestačí sedět kde.

produkovat takový box je podobný princip k výše uvedeným skutečnostem, jen s tím, co je třeba uspořádat horní sedačku a rám sám musí být dostatečně pevné, aby vydržely váhu člověka. Také stojí za zvláštní pozornost posílením dolní a horní části boxu, ale jinak je to společný úložiště, jen mnohem pohodlnější.

Péče o obchodu s box-zeleninové Není velmi obtížné - to musí být udržuje v čistotě a Ujistěte se, že žádný hmyz jsou chováni, které by mohly poškodit plod.

Také nelze dovolit zmoknout box nadměrná vlhkost ho a obsah bude hýčkat. Můžete použít tuto volbu kdykoliv roku - to je užitečné pro ukládání letní sezónní zeleninu, když koupil los.

Zajímavou myšlenkou je všechno malý úložný prostor pro ovoce a zeleninu

V těchto boxů je vhodný pro uložení malého množství zeleniny potřebné denní

Pohodlné a krásné takhle postavit sklad na zeleninu

Proutěný koš - skvělou alternativou pro boxy

Jak můžete vidět, vše pro domácí uskladnění zeleniny - to není těžké, i když děláte celý rozsah prací na vlastní pěst. Mezitím, to poskytuje příležitost pro lidi, kteří nemají sklep nebo ve sklepě, ukládání zeleniny tak dlouho, jak je to možné, podpěrných živiny a vitamíny.

Žijeme v soukromém domě, takže zelenina jsou uloženy ve sklepě. Ale představa všeho domácího obchodu pro zeleninu jsem miloval šíleně. Moje babička odešel krabice, pohled z nich, samozřejmě, ošumělý. Ale pokud se osvěžit své kondici, myslím, že bude opravdu roztomilé. Chci, aby box lavice. Pouze první je třeba pečovat, aby nezanechává třísky krabice. A v případě, že malovat, dostanete tuto krásu!

Souhlasím s tím, že tyto boxy - jedná se o velmi praktické a pohodlné, hlavně v malé kuchyni, kde tak málo místa. Místo je ve skutečnosti uložen. Dělám takové krabičky v zemi. Dělal jejich dřevo, prostě se perfektně hodí do interiéru dřevěného domu. Tak oni nejen pomoci pro úsporu místa, ale i dokonale zdobit kuchyni.

Velmi krásné krabice, mám pořád ráda udělala řemesla plastových boxů je také vůbec špatné)

Leave a Comment

Your email address will not be published.

60 − = 57