brambořík rodiště

brambořík rodiště

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Cyclamen flower - péče doma

brambořík - vytrvalá bylina z čeledi Primulaceae, s hlízovité kořeny. Domov pro bramboříku je považován za centrální část Evropy, Středomoří, Asii, Írán. Oválné listy, které rostou na dlouhých stopkách, radikální, zelené nebo tmavě zelené barvy s různými vzory stříbra. Visící jednotlivé květy na dlouhých stopkách rovně. V závislosti na druhu, brambořík květy v létě nebo v zimě.

Existují určité obtíže při pěstování doma. Flower tvrdý prizhivlyaetsya po zakoupení na novém místě. Teplota v místnosti by měly úzce odpovídat normě, a to zejména v zimě.

Doma nejpopulárnější perské brambořík. Během vegetačního období dochází v zimních měsících a velmi vysoké ukazatele teploty vede ke stavu hlíz klidu. Horké a suché podmínky vazby, které vedou k omezení růstu a listovým poklesem.

V průběhu let se chovatelé snažili odnětí odrůd vhodných existovat v domácnosti.

Evropský (Cyclamen europaeum). Evergreen bez jisté doby odpočinku. Listy jsou malé, zakulacené paniculate, až 4 cm. Kvete s malými růžovými květy. Dostatečně tolerantní k suchému klimatu s teplotou 20 stupňů. Musíme pritenyat před přímým slunečním světlem.

 • Perský (S. persicum). Často je možné slyšet jiný název - perský fialová. Velké hlízy, z jehož kořeny sahají až k stranách.

  Nachází se v horní části zásuvky zelené, tmavě zelená, modro-zelené listy. Na povrchu vrstvy desky tam stříbro vzoru. Květy světle lila nebo světle růžové květy, někdy tam jsou odrůdy s bílou a krémové barvě. Kromě krajinu, květiny mají vonný zápach.

  V poslední době jsou zakrslé druhy, kde se květina výška stonek jen několik centimetrů. Jsou odolnější vůči domácího vězení a přenese se do spící období vyšších teplot.

 • Péče a údržba brambořík v domácnosti

  Light: Preferuje rozptýlené sluneční světlo z pritineniem z přímých paprsků. Zvolit západní nebo východní okno. S jižní expozicí, je nutné nainstalovat pritinenie v době oběda. Severní strana není vždy vhodné, kvůli nedostatku osvit, a to zejména v zimě.

  Teplota: Hlavním úspěchem hojné květy - chladné teploty v zimě a mírné léto. V zimě optimální výkon 10-12 ° C, ne vyšší než 14 ° C. V létě 20-26 ° C. Je také možné, aby se pot v otevřeném prostoru ve stínu.

  Zalévání: Pro glazury jsou pečlivě. pečlivě napojena tak, aby nedošlo k mokré pupeny a hlízy. Během aktivní kvetoucích bramboříku potřebuje hojné zavlažování. Půda by neměla být příliš vlhké a suché. Měkká voda se používá, usadit, nebo destilovaná. Teplota vody by měla být 2-3 ° C pod teplotou okolí. Pokud se voda dostane do středu květu, bude kořen začnou hnít. Je možné použít nižší zálivku, ale po jedné nebo dvou hodin, přebytek vody je odváděna z jímky, aby se zabránilo kořenovou hnilobu.

  snížení intenzity zavlažování po odkvětu. Blíže k létě, kdy rostlinou je holá a hlízy suchého listí, zalévání a zastavit úplně.

  Vlhkost: Rostlina preferuje mírnou vlhkost. Pravidelně, je třeba sprej, ale před pupenů, pak aby se zabránilo hnití kořenů, postřik se zastaví, a udržovat potřebnou vlhkost, dal hrnec na podnos s vlhkými oblázky nebo mechu. Pro stříkání za použití měkké vody bez vápna a soli.

  Půda: Aby se zabránilo různých onemocnění, je lepší zvolit substrát není nad pH = 5,5. Pro tento účel jsou použity tyto složky: list zeminy, rašeliny, humus a písek v poměru 3: 1: 1: 1. Nebo list, humus a písek (4: 1: 2).

  Hnojení: přihnojujte před kvetoucí brambořík, takže hnojivo 2 krát za měsíc. Přebytek dusíku vede k hlízy rot povrchu.

  Kvetoucí: V závislosti na odrůdě, kvetoucí trvá delší dobu a v různých obdobích, od poloviny podzimu a do konce března. Dále přichází období vegetačního klidu, listy žloutnou a odpadávat postupně a výrazně snížit zálivku. Blíže k června, na květinu hlízy zůstaly holé. Během tohoto období, je rostlina náročná na čerstvý vzduch. Pravidelně větrat místnosti, nebo si hrnec venku ve stínu. Přímé sluneční světlo způsobí, že květina popáleniny. Se začátkem podzimu, spustí se aktivní období, brambořík pohyboval v chladném podnebí, s dobrým osvětlením a postupně zvyšovat zálivku.

  Rostlina může produkovat po dobu 15 let s 70 květy. Vybledlé květy, k řezu spolu s stopky. Umístěte řez, aby se zabránilo infekci sypané s aktivním uhlím.

  Transplantace: Postup se provádí na počátku podzimu, s příchodem listů. Brambořík, aby chladné místnosti a transplantovány do měkkého podkladu.

  Během transplantace, shnilé a mrtvé kořeny byly odstraněny tak, aby nedošlo k poškození zdraví. Také přidal do hnojiva na bázi 1 kg hotového dusičnanu pozemní amonným (0,4 g), superfosfát (1d), fosfátové horniny (4 g). Hlízy jednu třetinu jeho výšce by měl být na povrchu půdy. Dříve položen na dně hrnce odvodnění z keramzitu pro odstranění vlhkosti.

  Semena jsou k dispozici v domě, a to bude lepší a silnější koupil.

  První uměle opylovat rostliny. To s měkkým kartáčkem nebo vatovým tamponem. Přenášejí pyl z květu na stigma jiného květu. Pokud existuje jen málo rostlin, je nejlepší použít cross-prášení. Tento postup se opakuje několikrát pro větší pravděpodobnosti úspěchu. Během opylování aby fosforu a draslíku hnojivo.

  Po shromáždění semena, nejsou vysušeny, jinak klíčení výrazně zhorší.

  Proces reprodukce je velmi obtížné, ne vždy k očekávanému výsledku.

  Semena byla zaseta na začátku růstu (aktivní období). Perské druhy, které často rostou v domácnosti, jsou zasazeny v pozdním srpnu.

  Dříve, pro určení vhodného svoje činnosti semeno jednoduchý pokus. Naplňte semena 5% roztoku cukru. Na povrch semena nejsou vhodné a není pravděpodobné, že k sestupu.

  Vybrané semena brambořík, namočené po dobu 24 hodin v roztoku zirkon.

  Semena byla vyseta do půdy, kterou tvoří listové půdy a rašeliny, které byly ve stejném poměru, je někdy používán místo rašeliny vermikulitu.

  Podklad musí být lehké, vzduch a vodopropustná. Před setím, půda je dobře navlhčit. Semena byla vyseta na povrchu a pokryty tenkou vrstvou půdy do 1 cm. Horní krycí fólie nebo umístěny v mini teplichku při teplotě 18-20 stupňů.

  Teplo může vyvolat doba odpočinku (spánku). Při teplotách pod 18 stupňů, vysokou pravděpodobností rozpadových semen. Půda se neustále udržuje ve vlhkém (nikoliv však přes pomočování) stavu, pravidelně vysílání.

  Pokud jsou všechny podmínky, po měsíci a půl, až se objeví první výhonky.

  Pak vyjměte bič a dal obal na dobře osvětlených prostorách s rozptýlené sluneční světlo. Teplota byla snížena na 15 stupňů na střední vlhkosti.

  Po objevení se drobných hlíz s 2-3 listy, střílí ponor v oddělených nádobách. Stává se to uprostřed zimy. Primer použití rašeliny (0,5 hod.), Písek (1 hod.) A podlážka (2 hod.). Všechny hlízy po ponoru plně kropili zem.

  O několik dní později, takže hnojivo v malých dávkách pro kvetoucí rostliny.

  Směrem ke středu pružiny, posílena sazenice se přesadí do jednotlivých květináčích.

  Minimálně jeden rok po výsevu do prvního květu.

  • Křehký stopky ukazují vzhled révy weevil. Pravidelně kontrolujte základ pro přítomnost malého kulatého krémově zbarvené larvy.
  • Žluté listy - při zalévání tvrdou vodou se používá.
  • Řapíky a stonky květin rot, rostlina umře - nadměrné zalévání, a to zejména v horní využití.
  • Hlízy hnije - stojaté vody v pánvi nebo hrnci. Použití spodní zavlažování, potom se přebytek vody z odtokové vany.
  • Zdá se, plíseň šedá - přebytečnou vlhkost v interiérech, za nízké ventilaci.
  • Listy jsou deformovány, stávají apatické a malé rozměry, květiny uschne, pupeny ztrácejí svůj tvar a pád - porážku brambořík bramboříku roztoče. Odvodit téměř nepodaří, zničí rostlinu, aby se zabránilo infekci.
  • Flower blednutí, listy žluté a na podzim - přímé sluneční světlo, teplota v místnosti je vyšší než 17 stupňů, ani příliš suchý vzduch.

  Bezpečnostní opatření: Hlízy brambořík obsahuje jed, který je schopen v kontaktu se sliznicí, vyvolat žaludeční nevolnosti, zvracení, průjem, záchvaty.

  Užitečné vlastnosti: Stejně jako u jiných jedu v malých dávkách má léčivé vlastnosti.

  Brambořík normalizuje práce genitálie zejména menstruačního cyklu, léčení neplodnosti.

  Vede k normální aktivity srdečního rytmu, obnovuje imunitní systém, se doporučuje, aby se léky na své základně v diabetes, alergie, dna, migrény.

  Infusion vyrobený z kořene revmatismu a neutralizovat jed s hadím uštknutí.

  Příprava infuze: 1 polévková lžíce. l. rozmělněných hlízy, zalijeme 250 ml vroucí vody, těsně uzavřené a nechá se vyluhovat 4-5 hodin, potom se zfiltruje a 50 gramů nápoj ráno a večer.

  Příprava alkoholát: 10 ml alkoholu, 1 g drceného materiálu. Těsně uzavřený, a trvají na tom, 1 týden. Vezměte 30 kapek 3x denně, zředěný ve sklenici vody. Dobrou pomůckou pro menstruační poruchy, neuralgie, poruchy trávení, koliky, revmatismu.

  Použití brambořík povoleno pod dohledem a se souhlasem lékaře.

  Prosím, hodnotit článek.

  Hodnocení článku: 4.71 se zúčastnilo 13 hlasů.

  vlast brambořík

  Cyclamen - vytrvalá rostlina z čeledi Primulaceae, má asi 20 druhů. Distribuce brambořík ve volné přírodě je poměrně rozsáhlá.

  Hrnkové brambořík jsou perské a evropské druhy. Rodiště vnitřních evropských bramboříku - Španělsko a střední Evropy. Domov pro perské brambořík nazývá severovýchodního Afriku a Íránu, stejně jako Turecko a na Středním východě. Někdy se některé druhy volně žijících brambořík se nalézá v podhůří Kavkazu a Krymu.

  Podmínky na bramboříku květ vlasti poměrně těžká, takže rostlina je zvyklý obtíží - chudé půdě a chladné noci. Obecně platí, že ve volné přírodě, bramboříku rostoucí skupiny ve stínu listnatých lesů nebo na svazích. Vzhledem k tomu, že dávají přednost chlad domu a rozptýleného světla.

  Historie šíření bramboříku

  Pro bylo zjištěno, že poprvé v Evropě brambořík v 17. století, divoká prasata, který rád hody svých hlíz. Teprve v polovině 19. století v Anglii, květina začaly růst jako okrasná rostlina. Ve sklenících vysadil ji spolu s exotickými rostlinami.

  Vzhledem k tomu, hrnkové rostliny brambořík začala být pěstována i Francouzi v roce 1731. První brambořík měl drobné bílé květy, a to pouze díky tvrdé práci pro zahrádkáře a chovatele, se mu dostalo uznání, Zaim luxusní hybridní odrůdy, které se šíří po celém světě.

  V současné době, různé barvy a tvary této úžasné květů květenství prostě úžasné. Chovatelé ukazují fantazii, vytvářet hybridy s vlnité a multi-barevné volánky, třásně, dvoubarevné pupeny.

  Je to bezpečné říci, že pokud máte okenní parapet nebo do skleníku bude brambořík, bezpodmínečně provždy zamilují do této krásné a voňavé květiny.

  Kopírování informací je povoleno pouze s přímým a indexované odvoláním na zdroj

  vlast brambořík

  Cyclamen patří do čeledi Primulaceae. To je jeden z nejkrásnějších pokojové rostliny, kvetoucí v zimě.

  Vlast brambořík - středomořských zemí a Írán. V prodeji najdete většinu perských brambořík, ale na rozdíl od jeho názvu, rodiště tohoto typu bramboříku je daleko od Persie, a Kypr, Palestina a Sicílie.

  Můžete také splňují evropské brambořík, původem z jižní a střední Evropě. Divoký brambořík mene běžnější v Alpách, takže je taková odrůda.

  Také v nabídce lze nalézt brambořík je původem ze severní Afriky, Řecka a Malé Asie.

  Ochladí se na přijetí všech těchto rostlin a květin na jejich pošty.

  Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  1 + 5 =