Caisson pro garáž

Caisson pro garáž

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jaká je kajuta v garáži: jak to udělat správně, jeho typy a výhody

Keson v garáži - jediným možným řešením uspořádání sklepa, kde je garáž nachází na bažiny oblastech nebo na stavbě vysoké úrovně podzemní vody.

Řekneme vám, co je garáž u kajonu, jaké typy konstrukcí jsou a co je zapotřebí pro vlastní výstavbu.

Kajon v garáži je uzavřený sklep, který je válcovitý, čtvercový nebo obdélníkový kontejner, který klesá do země a má výstup v podlaze v hlavní budově. Používá se pro skladování čerstvých a konzervovaných produktů. Konstrukce má tři hlavní komponenty: supercesní systém, uzavřený kontejner a vrstvu hydroizolace.

Systém supercese se provádí ve formě studny nebo poklopu s uzavřeným krytem, ​​který vyčnívá nad podlahou hlavní konstrukce. Kapacita je přímo místem k ukládání jídla. Vyrobeno z kovu nebo plastu. Vrstva hydroizolace je povinným prvkem. Protože je místnost zavřená, opravy v ní jsou poměrně komplikované. Proto je během fáze výstavby povinná izolace - vnitřní a vnější.

Důležitým rozdílem od ostatních typů sklepů je vysoká pevnost. To je nutné, protože je velký tlak, který je prostě není schopen odolat standardní strukturu cihel nebo betonu v proleganiya podzemních stěn a dna nádoby na vysoké úrovni.

Taková zařízení se doporučují organizovat na kapitálových strukturách.

Stavba hermetických sklepů vyžaduje značné výdaje a jejich vybavení kovovými skořápkami, jako je skořápka, je finančně neúčinné.

Takové konstrukce jsou rozděleny v závislosti na typu materiálů pro konstrukci, což určuje soubor výhod a nevýhod hotové konstrukce:

 1. Železobeton. Rám je vyroben z betonových kroužků, které jsou namontovány na sobě, jsou utěsněny a pokryty víkem.

Ze všech možných materiálů je beton nejvíce citlivý na vlhkost a zničení v průběhu času.

Navíc budete muset věnovat značnou pozornost kladení izolace z vlhkosti. Kvůli velké hmotnosti je možný pokles, což může vést k deformaci.

 • Kov. Jsou vyrobeny z ocelových plechů o tloušťce nejméně 4 mm.

  Vzhledem k tomu, že při dlouhodobém kontaktu s vodou může být materiál zkorodován, je potažen vrstvou hydroizolace uvnitř i venku.

  Kov se dokonale vyrovnává s tlakem vody na stěnách, má maximální životnost a také poskytuje optimální teplotní režim pro skladování výrobků. Díky malé tloušťce materiálů je příprava základových jám mnohem rychlejší a plocha hotové konstrukce se zvětšuje.

 • Plastové. Jsou vyrobeny z polymerních materiálů o tloušťce 20 mm.

  Podle výkonnostních charakteristik je to jeden z nejlepších typů konstrukcí. Plast není zkorodován, takže není potřeba vodoizolaci.

  Vzhledem k velké tloušťce stěn se nádoba deformuje pod tlakem půdy a vody. Takový systém má navíc nízkou hmotnost, takže není třeba dodatečné vybavení pro instalaci. V ceně je plastový garážový sklep cenově nejvýhodnější ze všech možných.

 • Kajon v garáži má řadu výhod:

  • spolehlivá ochrana obsahu před vlhkostí;
  • vysoká pevnost a dlouhá životnost;
  • možnost použití jako jámy pro auto;
  • tvorba hub je vyloučena;
  • snadné používání, snadná komunikace.

  Tento systém však má své nevýhody. Nádrž v garáži vytváří spíše komplikované podmínky pro opravu. V uzavřeném prostoru je obtížné a nebezpečné použít svařování, které je nezbytné pro opravu kovových konstrukcí. Vysoká úroveň prachu při odstranění poškození betonové konstrukce také vytváří další nepohodlí na omezené ploše místnosti.

  Jak si v garáži vytvoříte kajonáž.

  Nyní, když víte, co je v kajutě v garáži, doporučujeme prověřit hlavní etapy její výstavby. Je důležité vědět, že instalace systému probíhá pouze ve stadiu výstavby hlavní místnosti.

  Nejprve je nutné určit místo instalace. Optimální poloha je středem budovy, protože vstup do sklepa musí být volně vyfukován vzduchem.

  Poté, co jste se rozhodli o umístění a velikosti budoucí stavby, pokračujte v přípravě výkopu. Jeho rozměry by měly být o 0,5 m větší než rozměry konstrukce.

  Tato mezera je nezbytná pro pokládku hydroizolace a zpevnění stěn systému. Při přípravě jámy se můžete dostat do vody.

  Při instalaci vlhkosti do jámy by nemělo být, takže v závěrečném stadiu vykopání základové jámy v jeho den budete dělat deprese, ve které bude voda shromažďována. Po dokončení jámy usínáte s depresí a dnem s pískem na úroveň 10 cm.

  Další je položit vodotěsnost. U železobetonových systémů se provádí hydroizolace pomocí fóliového materiálu. Instalujete-li kovový systém, může být znečištěn zvenčí bitumenem a věnovat zvláštní pozornost ostrým rohům.

  Vzhledem k vysoké těsnosti a teplotnímu rozdílu ve struktuře může vzniknout kondenzace, což povede ke zkažení produktů. Abyste tomu zabránili, je nutné se o tepelnou izolaci postarat. Pro tento účel se používá jíl, který je položen na stěnách a podlahu výkopu o vrstvu 25 cm.

  Kromě toho je možné omítnout konstrukci zevnitř. Za tímto účelem je vyroben rám z ocelových drátů, který je pak pokryt betonem. Také můžete použít pro izolační skleněnou vatu, která je položena mezi stěnami nádoby a pak opláštěna fóliovým materiálem.

  Pro pohodlnější sestup jsou v zákopu instalovány dva protokoly, které slouží jako vodítka. Na nich, s pomocí navijáku, je kontejner spuštěn.

  Během fáze instalace mohou vzniknout potíže, pokud se v připravované jamce nahromadí množství vody. Vytlačí systém. Aby tomu zabránilo, je z hlíny instalováno hydraulické těsnění. Mezi stěnami konstrukce a stěnami základové jámy se zatáhne vrstva hlíny a do dna konstrukce se svaří speciální odbočná trubka.

  Uspořádání zahrnuje montáž regálů pro výrobky. Je lepší je odvést ze stromu a udělat je modulární, abyste mohli nábytek sbírat přímo ve sklepě.

  Ale kromě nábytku by měla být vybavena elektrifikací a větráním koseonu v garáži. Vzhledem k tomu, že konstrukce má malou plochu, bude pro její větrání postačující instalovat potrubí s odvzdušňovačem.

  Také, aby se zabránilo vysoké vlhkosti, je možné umístit absorpční materiály na police.

  Pro pohodlné sestupování proveďte stacionární žebřík z kovu nebo dřevěného bloku.

  Při používání a konstrukci takové struktury je vhodné dodržovat některá bezpečnostní opatření. Vstup do sklepa by měl být viditelný z velké vzdálenosti, zejména ve tmě. Žebřík pro vstup musí mít dostatečnou šířku pro sestup jednoho člověka s nákladem v ruce.

  Také je nutné zabránit hnilobě produktů. Vzhledem k tomu, že tento způsob způsobuje absorpci kyslíku a uvolňování oxidu uhličitého, v důsledku čehož není možné v těchto podmínkách zůstat v uzavřeném prostoru.

  Poté, co jste se dozvěděli o zapečetěném sklepě v garáži, jaké to je a jak je vybavit, můžete se rozhodnout o potřebě takového uspořádání pro skladování jídel a podobně.

  In-K> Blog> Garáž. část 1. Caisson

  Veliky Novgorod, Rusko

  Již dávno bylo myšlenkou psát nejen o autě, ale také o garáži.

  Garáž - jedinečné místo, ve kterém nevede tolik objednávky - stále někde, ano, bude to nepořádek.

  Mnoho v garáži má buď jámu, nebo kajonu.

  Stal jsem se majitelem garáže s kajonátem, dolní hranice je v hloubce 3 metry. Dobrý bunkr. velikost 3x1,5x2 (dx š xv).

  Podle tety, která mi prodala garáž, je kajonář svařen z 6mm kovu, z vnější strany je zpracován asfalt. garáž postavená v roce 1994

  Musíme dávat uznání, kazon je vyroben podle mysl. Spodní část jeřábu je svařena, aby se voda na podzim nalila.

  Problém je jeden - garážový komplex je postaven na bažině. Proto jsou stěny normálně natočeny bubnem, rozdíl mezi úhlem a středem je 3-4 cm.

  Budu upřímně říci - po dobu 5 let používání garáže nebyl jsem obzvlášť opatrný a nezajímal se o koseon. Ale to bylo nutné.

  Odkud se objevily malé otvory, odkud kapala voda. Nedala jsem na to žádnou důležitost, dokud jsem si neuvědomila, že je to další rok, a kajonář by musel být opilý hlavně.

  To proto, že takové malé otvory by mohly způsobit velké problémy. Mimochodem, brambor je již v dubnu)

  Všechny stěny byly v tomto stavu. A ano. Hlavní věc je, že je instalován normální kloubový kohout. Poslední jeřáb byl mrtvý, sotva zkroucený.

  Po odstranění všech polic byly desky z podlahy kajonu roztaženy - aby se zjistila míra tragédie. Podlaha v husté kůře rzi, na stěnách s 9 jamkami různých průměrů, v rozmezí 2-3 mm, končící 1,5 cm otvorem. Podlaha je již docela zkorodovaná, stěny jsou víceméně živé. Popíšu fáze práce

  1. Odstraňte volnou korozi z povrchu špachtlí.

  2. Škrábal jsem železným kartáčem

  3. až do lesku ppožátorsil УШМ s pokožkou tkaní.

  4. Hromadně rozšiřte převodníkem koroze, nechte vyschnout

  5. odtrhněte zbývající stěrku.

  6. Opět jednou vyměňte vše s převodníkem koroze.

  7. Zavřete otvory.

  8. Začněte malovat. (natřeno nátěrem Hammer, na rzi)

  samozřejmě musíte pracovat v obraně. Jsem riskantní dunce) s výjimkou běžného prachu a rukavice nic nepoužívaly.

  Hole bylo obtížné opravit. Opraven nejprve tmelovým automobilem. Ale od té doby tlak v kosezu je slušný - tmel byl natlakován tlakem. Byla zakoupena hydrostop. Jen ráj vynález v boji proti děr).

  Výsledkem - úplně namazaný kazon, vyhozené zhnité desky, dávají nové DRY.

  Vyčerpáno - 9 kg barvy, 5 kartáčů, 2 litry převratidla.

  dále budu psát o tom, jak jsem zvedl práh v garáži.

  Komentáře 5

  Jaká je teplota v kajonu v zimě?

  člověče. ale jako prah, který vznesl)) slíbil to samé

  Pocit, že o mém psaní ...

  ale mám tam akvárium (((

  Dobrý den, a řekni mi jméno Hydrostop jste použili?

  Přirozené a nucené větrání boxu v garáži

  Často tam je situace, kdy je keson v garáži. To má několik výhod. Za prvé, garáž, aby byl chráněn před mrazem, a za druhé, protože je to mnohem pohodlnější přístup. Další plus - je možné použít keson jako místo pro uložení zásoby potravin.

  Nicméně, nedostatek čerstvého vzduchu může vést ke kondenzaci, poškození zařízení a výrobků. Aby se předešlo těmto problémům je keson je větrání v garáži.

  Proč větrání caisson

  V důsledku teplotních změn, ke kondenzaci může se uvnitř kesonu. Například v zimě, země vydává teplo, takže vzduch je vlhký. A v případě, že keson se používá pro skladování zeleniny - to se stává další přitěžující okolnost.

  Kromě toho, že jsou biopotraviny nasycené vlhkostí ve vzduchu, mají nepříjemnou vlastnost zhoršovat. A to vede k výskytu toxinů. Proto je keson větrání by mělo být provedeno tak jako tak.

  Pokud se v průběhu fáze výstavby neposkytuje větrání, pak:

  • keson se začínají lámat;
  • pokud ukládá jídlo - budou zhoršovat;
  • z garáže do muničního vozu může proniknout a dvojice výfukových chemie;
  • a garáž vzestup vlhký vzduch, což vede ke korozi vozidla.

  V zásadě platí, že vzduchotechnické zařízení je vytvořit větrání uvnitř kesonu. tj čerstvý vzduch je přiváděn dovnitř, a mokré zobrazí ven. Pro své zařízení pouze tři metody:

  Přirozené větrání v kesonu je založen na různých teplotách, na ulici i v interiéru. Donucovací elektrické stroje systémy používají pro vstřikování čerstvého vzduchu.

  Hlavní výhodou tohoto systému je jeho jednoduchost. protože bytí na základě přirozených atmosférických procesů, to eliminuje potřebu vyhrazených elektrických zařízení. Nicméně, ne všichni tak hladce.

  Schéma přirozená ventilace

  • To nefunguje dobře v teplém období, as Č dostatečný pokles teploty nutné pro normální cirkulaci vzduchu;
  • Silný vítr může sfouknout odvod vzduchu;
  • v zimě na potrubí je mráz. A, že za prvé, je účinnost systému se snižuje, a za druhé, vede ke vzniku vlhké.

  Tak, přírodní extrakt, nelze vždy vyrovnat se s jejich funkcí.

  Přirozené větrání přístroje v kesonu

  Pro normální provoz větracího systému, nutné dvě trubky. Jeden extrakt, druhé plénum. Tyto trubky mohou být vyrobeny z jakéhokoliv materiálu odolného proti vodě, například kovu, plastu nebo azbestu. Je nejjednodušší pro práci s plastovými trubkami.

  Jak vyrobit přirozenou ventilaci:

  • Odvod a potrubí vzduch, musí být umístěny v různých rozích krabice;
  • přítok trubka je snížen tak nízké, jak je to možné na podlahu, se obvykle nedosáhne jeho otevření 15 až 20 centimetrů, musí uzavřít mřížka - ji chrání proti pronikání myší a krys .;
  • v obou trubkách mohou být malé otvory pro rychlé čištění v případě ucpání;
  • dno komína stoupá až ke stropu - čím vyšší, tím lepší. To se děje v důsledku skutečnosti, že teplý vzduch se chystá na vrchol;
  • mimo přívodním kanálu vystupuje ve výšce 40-50 cm od země, je otvor uzavřen také mělké roštu;
  • výfukové potrubí musí projít přes garáž a vylézt na střechu alespoň 70-100 cm Pokud vynecháte níže potrubí - bude foukané větrem .;
  • Ochrana před deštěm a větrem, v kanálovém vrcholu je nosí hledí nebo ventilovat.

  Existují dvě varianty instalace vzduchového kanálu výfukových plynů:

  1. Vezměte ho do garáže - v tomto případě má trubka přímá.
  2. Vytisknout kanál na ulici dělat koleno a zvedněte jej nad střechou.

  První možností je vhodnější, jelikož méně ohýbá v kanálu, bude lepší systém fungovat.

  Pro boj s námrazy, která může nastat v zimním období, je žádoucí izolovat potrubí. Náročné to pro sebe nezpůsobí a efekt bude pozitivní. Dalším důležitým bodem - v obou trubkách by měl být nainstalován tlumič. Je důležité, aby v zimním období, protože když velký proud studeného vzduchu, teplota v kesonu může snížit na negativní. Via ventily, je snadno regulovat množství přiváděného vzduchu, a tím i teploty uvnitř kesonu.

  Nucené větrání caisson

  Ve skutečnosti je systém nuceného větrání se neliší od přírodního. Patří sem:

  • příliv cesta;
  • výfukové potrubí;
  • elektricky ventilátor, který je nainstalován na okraji výfukového potrubí.

  Vzhledem k ventilátoru je účinnější větrání, což příznivě ovlivňuje mikroklima v kesonu. To může být snímatelný a nosit pouze v létě, když je horko a přirozená ventilace nefunguje.

  Montáž potrubních ventilátorů

  Kromě toho takový systém může být aktualizován. To bude vyžadovat regulátor, teplotní senzor a vlhkosti. V případě, že jsou připojeny k ventilátoru, je možné uspořádat spínač při dosažení předem stanovené teploty a vlhkosti.

  Budeme-li pokračovat dále, pak regulátor může být použit k organizování otevíracích a uzavíracích ventilů. Budete potřebovat malý motor, jako skel automobilu a nějaké znalosti v oblasti elektroniky.

  Při rozhodování o tom, jak se dělá větrání v kesonu, mělo by být zřejmé, že povinný systém je mnohem účinnější, než je přirozené. A náklady zvýší pouze o nákupu ventilátor a elektrický kabel.

  Montáž mechanické ventilace v kesonu

  Obecně platí, že mechanické větrání je dvojího druhu:

  1. Ventilátor je umístěn pouze na komín.
  2. Ventilátory jsou umístěny v obou trubek.

  Druhé provedení je vhodný pro stavební ploše 40 m2, tj pro konvenční kesonu, že nemá smysl, aby ji používat. Zejména, takový systém je obtížnější a nákladnější.

  Jak udělat nucenou systém:

  • organizace větrání využívá buď kanál nebo axiální ventilátory;
  • Výkon zařízení se volí podle oblasti kesonu;
  • Zařízení napětí by neměla přesáhnout 36, a mají třídu ochrany vysoké vlhkosti. Z tohoto důvodu je odpovídající spojení znamená napájecí transformátor nebo energie;
  • Ventilátor je připojen takovým způsobem, že fouká vzduch ve výfukovém potrubí, a nikoli naopak.

  Nejjednodušší způsob, jak dělat větrání pomocí speciálního kanálu nebo axiálních ventilátorů. Jsou mnohem jednodušší instalaci, protože byly původně navrženy pro použití ve výfukových systémů.

  Existují speciální modely axiálních ventilátorů, kteří jsou oblečeni v krytu cínu. Mají speciální vlnitou trubku, která pasuje přes výstupní trubici.

  Upevnění krytu ventilátoru

  Montáž fanoušky různých typů:

  • ventilátor kanál instalovat přímo do potrubí. To může být provozován jak horizontálně, tak i vertikálně. Navíc tato zařízení je, že mají dobrou ochranu proti vlhkosti, takže se nemusíte bát kondenzátu pro ně;
  • Zařízení pro axiální žádoucí, aby další koleno, že se pracuje v horizontální poloze;
  • vypořádat se s kondenzátem v dolní části kolena, je třeba zajistit kapání vypouštěcího kapaliny - jinak by voda dopadne na tiskárně.
  • Pokud používáte axiální ventilátor bez pouzdra, bude muset provést své vlastní ruce. Pro tento účel hodí plastovou láhev 5 litrů;
  • je řez na dvě části, spodní otvor je průměr výfukového potrubí k ventilátoru a je navinut tmel je vložena dovnitř. Poté jsou obě poloviny lahví jsou spojeny a jsou baleny s páskou;
  • místo láhve spojovací trubka je dobře utěsněné, jinak se vzduch bude vháněn otvory a systémové účinnosti bude nízká.

  Je-li systém není automatické, bude muset být povolen ručně. Nejpohodlnější způsob, jak odstoupit od spínače ventilátoru v garáži - pak nemusí jít dolů do muničního vozu, teprve potom bude vysílán.

  Tak, protože věděl, jak správně uspořádané větrací systém boxu, to lze snadno provést ručně. Především to není drahé a není těžké technicky.

  Podobné záznamy

  Self caisson

 • Co když ke kondenzaci vodních par v kesonu

 • Hydroizolace z krabice s rukama

 • Děláme keson betonových kroužků pro studny s vlastníma rukama

  Kliknutím na tlačítko „Odeslat“ přijmete naše zásady ochrany osobních údajů a souhlas se zpracováním osobních údajů za podmínek a pro účely v něm uvedenými.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  + 68 = 71