Calathea fotografie room

Calathea fotografie room

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

BEBI.LV

Calathea (Calathea) Marantaceae rodiny je vytrvalá rostlina rhizomatous s velmi krásnými velkými listy eliptické nebo oválné, které rostou přímo z růžice. Plech některých druhů Qalat zdobí neobvyklým vzorem, opticky připomínající luxusní peří nádherné ptáky či želva shell vzor na (viz. Foto rostlinných druhů). Qalat listy jsou tak silné a odolné, že indiáni Střední a Jižní Ameriky s nimi pracovat ve zvláštním způsobem plést tyto různé koše, nádobí pro domácnosti a krásných řemesel.

Předpokládá se, že uspořádat péči doma této nádherné dekorativnolistnyh hrnkových rostlin, je velmi obtížné, i začínající pěstitelé zřídka vybrat Qalat pro pěstování vlastních rukou, raději jednoduché starat se o rostliny (například domov Ficus Elastica nebo Benjamin, Dracaena marginata, nebo podobný jej Yucca v jako malý strom, nebo dolar strom peníze strom, spathiphyllum a Anthurium). Nicméně, mezi různými druhy Qalat (fotografií, z nichž najdete níže), můžete najít méně rozmarné a nepříliš náročná pokojových rostlin domácí péče: Calathea IACS (Calathea makoyana), Calathea orbifoliya (Calathea orbifolia), Calathea Bachem (Calathea bachemiana) , Calathea Veitch (Salathea Veitchiana), nebo pruhované Calathea zebrovidnaya (Calathea zebrina).

- Foto: Qalat listy -

- Foto: flower Qalat -

Umístění a osvětlení.

Je žádoucí, aby transplantaci brzy na jaře a jsou velmi opatrní, aby nedošlo k poškození jemné kořínky.

Řízky. Zvýšené stonky by měly být velmi pečlivě řez s ostrým nožem tak, že body růstu ostavalist a na rukojeti a na mateřské rostliny. Stromek zasadil v malém květináči s vlhkou půdou a zavírá film. Odstraňte fólii po odříznutí nechal kořeny (po 2-3 týdnech).

♦ VIDEO. Jak pečovat o Calathea DOMĚ:

Hrnkové květiny Calathea

Calathea Hrnkové květiny - rostlina rodina Marantaceae, původem z Jižní Ameriky. Mnohé druhy jsou známé jako Qalat pokojových rostlin v důsledku neobvykle velkolepé zeleň a okouzlující květinovou pupeny. Název pochází z řeckého slova «Kalathos» - koše (ze svého plodolistev v Asii a Jižní Americe je známo, že plést koše a kontejnery).

Calathea závod získal popularitu díky přítomnosti nezvykle tvrdé a obrovskými listy, být velmi užitečné při výrobě drobného zboží. Někdy jsou použity v surovém stavu, jako například v Brazílii v rybolovných listech jsou používány namísto obalu o úlovku, Kolumbie - řemeslníci jejich výrobě jsou hrnce a nádoby (nejznámější - kontejnerem rýže z Thajska).

Flower Calathea: fotografie a popis

Qalat listy mají neobvyklé okrasné vzorované (vzor může být jakýkoliv). Většina členů rodiny, jsou podlouhle oválné nebo kopinaté. Podzemní výhonky tvoří kořeny, a oni na oplátku - na květenství listů. Nejelegantnější z výstupů má jediný plně vyvinutý list. Jejich odstín může být zelené nebo žluté, a mohou být růžové, nebo stříbra např.

Podívejte se Qalat řadu fotografií, které jsme pro Vás připravili na této stránce:

Calathea má obrovské množství variant a odrůd, ale většina z nich z důvodu zničení normálního životního prostředí jsou nyní pod hrozbou zániku. Hlavními druhy Qalat na fotografii, které jsou zde uvedené, je možné zakoupit na velké květinářství. Také v prodeji jsou semena, které mají vysoké procento klíčení. Nicméně, řízky, dostanete výsledek v podobě luxusního Bush Qalat.

Šafrán Calathea „Krokata» (Calathea crocata) má vynikající dekorativní vlastnosti. To je snad jediný druh pokojová rostlina, která má takové nádherné barvy, které oprávněně soutěžit s krásou z listoví. Dohromady to dopadne úžasně elegantní rostlinu, která je schopna potěšit své oči téměř po celý rok.

Samozřejmě, že dlouho kvetoucí Qalat šafrán „Krokata“ dosáhnout správné péči a včasné hnojení. Ale je tu jeden tajemství. Aby byla zajištěna dlouhá kvetení vyžaduje minimálně 1 krát ročně keře transplantované do nového hrnce, že průměr je větší než předchozí 1 - 2 cm, v závislosti na věku rostliny.

Aktualizace keře Qalat „Krokata“ by měla být jednou za 3 roky. Za tímto účelem se Bush přijímací oddělení.

Květy pokoj Calathea šafrán jasné oranžové a žluté květy.

Calathea curaraya Pěstuje se v Ekvádoru. Přirozené prostředí květu - tropické a subtropické lužních lesů.

Calathea ecuadoriana původem z Ekvádoru. Místa Šíření subtropických a tropických lesů a horských svahů. Listy mají nazelenalý odstín na standardní svetlenkie žil, ale obrat mají tmavě červenou nebo fialovou barvu. Calathea hagbergii obývá tropické a subtropické horské lesy Ekvádoru.

Calathea veitchiana původem z Ekvádoru. První lokalita byla objevena v roce 1862 americký botanik Richard Pierce nedaleko Cuenca.

Calathea „Lansifoliya» (Calathea lancifolia) - kvetoucí odrůdy Marantaceae výboj, žijící v lesích a podhůří Brazílii. Je naprosto nenáročný - co je nejdůležitější, aby teplota neklesla pod 16 s. V mírných oblastech, může také hrát roli zdobení svého parapetu, ale opět byste měli dodržovat minimální teplotu. Calathea „Lansifoliya“ může dotekl 80 cm na výšku, má tenký, pistácie odstín listy až 50 cm v průměru, a v dolní části - fialové barvy. Na celé ploše, můžete si všimnout, tmavé skvrny.

Calathea „Pierre François Lacenaire» (Calathea loeseneri) je nedílnou součástí rodinného Marantaceae. Její vlast - Ekvádor, Bolívie, Peru a Kolumbie. Mimořádnost tohoto typu spočívá v jeho schopnosti růst na úrovni jednoho a půl metru. Květina má nádherný světle zelené listy a bílé špičaté květy.

Hrnkových květin Calathea „Mako» (Calathea makoyana) je původem z lesů a výhledem na skalnaté oblasti východní Brazílii. Květina může mít výšku až 50 cm, kulaté světle zelenými listy. Vnější povrch se vyznačuje tím, tmavě zelené skvrny podél žíly, a naopak je neobvyklý fialový odstín. Pro normální růst a potřebují teplotu půdy a místnost není nižší než 16 stupňů Celsia. V mírných klimatických podmínkách, to je často používáno jako parapetu rostliny.

Calathea ‚Medailon» (Calathea picturata) je původem z severozápadní Brazílii. Dosahuje 40 cm na výšku, a jeho spodní fialové listy a tmavě zelená venku (se stříbrnými pruhy na celém povrchu). Pohled Qalat „Medailon“ má velmi jemné povahy - nejnižší teplota, při které se pěstuje hlavně nenápadně - 16 S a teplota půdy nejméně 20 stupňů - jinak to bude okamžitě začne hnít. V našem regionu, odborníci radí, aby ji pěstovat v uzavřeném, ale slunného pokoje s výbornou vlhkostí, jako obyčejný pokojová rostlina.

Méně běžné druhy Qalat

Calathea orbifolia rodák z Bolívie. Rostlina bude vynikající v částečném stínu při vysoké teplotě, která není nižší než 10 s.

Calathea roseopicta - známý pohled na severozápadní Brazílii. Jedná se o stálezelený, trvalka s délkou stopky až 50 centimetrů. Listy, které mají zaoblený tvar, tmavě zelené nahoře a dole červeně. Ale to není jediný rozdíl od ostatních druhů a variant - Qalat listy jsou pokryty exotické skvrny smetanou a jemným růžovým odstínem kolem žíly a v samém jádru.

Calathea zebrina. Tento evergreen rostlina může táhnout až do jednoho metru na délku, stopky - třicet centimetrů, zatímco průměr listů není méně než padesát centimetrů. Jak vidíte, tento druh Qalat není malá, a vypadá velmi malebné. Odstín vnější povrch listy - nasycené zelené a spodní - červená. Trny, žíly a okraje jiný odstín zelené vápna.

Péče Calathea doma

Hrnkové květiny Queta Calathea doma většinou není náročná speciální zemědělské techniky. Jedná se o poměrně nenáročná rostlina, která lahodí oku člověka v průběhu vegetačního období.

Péče Calathea doma je pravidelné zavlažování, kypření ornice jako kořenový systém vyžaduje pronikání odstranění kyslíku a oxidu uhličitého, obvazu. K urychlení růstu rostlin, doporučujeme použít k trvalému nebo rozptýlené světlo v místnosti. Není nutné vystavit Kalam přímému slunečnímu záření - bude se odpařovat vlhkost z listů, a to může způsobit vysušení a předčasné pád listů a dalších nemocí.

Vzhledem k tomu, květina Calathea pochází z tropických a subtropických oblastech, a proto, aby se vlhkost potřebuje vhodnou maxima. V zimě, zalévání by měla být snížena, ale že na příští pravidelně navlhčete půdy v průběhu jara a léta. Požadovaná vlhkost může být vytvořen s pomocí zvlhčovačem, dodaného v místnosti, nebo misky s oblázky, které pod hrnce s rostlinou (to usnadní pronikání vlhkosti do kořenů).

Teplota vzduchu musí být udržována na 20 stupňů (rostlina je zvyklý nejen teplo, ale také dostatečně vlhká atmosféra, tak se snaží ho duplikovat, pokud jde o vašeho bytu). Půda musí být dobře odvodněny a udržovat teplotu alespoň 18 stupňů, v zimě a v oblasti 23 stupňů v průběhu jara a léta. Měli byste také vědět, že kořeny podchlazení může zabít květinu.

Během růstu nezapomeňte nakrmit Kalam hnojiv na sazenice květin - jednou za dva týdny v období od jara do podzimu, a jednou za pět nebo šest týdnů - v zimě. Včasné péče také nebolelo - otřít listy vlhkým hadříkem a odstraňte zažloutlé listy a musí být ošetřeny odrůda se sametovými listy vedle závodu.

Rozmnožování a transplantace Qalat

Qalat transplantace se provádí každoročně v pozdním jaře nebo počátkem letních dnech - pro mladé lidi, a každé dva roky starých květů.

Existuje několik způsobů, jak reprodukční Qalat, ale nejrychlejší a nejpohodlnější - dělením oddenků. U dospělých rostlin jsou velmi rozvětvené, a můžete bezpečně odstranit je pro další transplantaci. Půda pro nový květ substrát by měl sestávat z rašeliny a písku list zemin (je-li k dispozici bit dřevěné uhlí, ale také může být snadno přidány do půdy). Vezměte prosím na vědomí, že země je připravena být dostatečně volné, malokisloy a vyčerpaný.

Potom hrnec sazenice připraveny k uvedení do plastu a uloženy v teplém prostředí, dokud prvních listů.

Qalat onemocnění: proč žloutnou a suché listí?

Hlavním problémem při pěstování rostlin v domácnosti, je, že postupně žloutnou v Qalat a suché listí. Je třeba pravidelně kontrolovat a shluky květin k identifikaci problému. Jsou-li konce listů se staly suché a hnědé koupil, pak se problém může být příliš suchý vzduch. Ale stanou se žluté kvůli přebytku nebo nedostatku živin v půdě. Mělo by být také vlhký s pravidelnou zálivku - jinak se listy začnou schoulit a pokrytý skvrnami.

Základní příčina hnití a ochablý stopky může být buď nízká teplota vzduchu nebo v jeho příliš vysoké vlhkosti.

V případě, že opadá listí - je čas, aby se postarat o dostatečnou vlhkost, nebo naopak snížit množství zalévání. Calathea může být napadena spider roztočů, měřítko hmyz, molice a červci.

SoderzhanieOpisanie indoor flower eschynantus a fotografie tsveteniyaPopulyarnye mezi druhů a odrůd pokojová rostlina eschynantus.

 • SoderzhanieRastenie euharis periodu květu (s fotkami) Populární druhů, odrůd a druhů vnitřních květinových euharis: fotografie a popis požadavků.

 • SoderzhanieOpisanie květy a listy Achimenes, fotky během tsveteniyaVidy a druhů vnitřních květinových Achimenes: fotografie, jméno a opisanieKak.

 • SoderzhanieArdiziya vroubkované (krenata) a jiné druhy bílé a jiné rasteniyaVyraschivanie ardiziyRazmnozhenie Ardisia doma.

 • SoderzhanieVidy pokoj ehmeiKak péči o květinovou Ehmeya domácí usloviyahPoliv půdu a zálivkou ehmeiRazmnozhenie ehmei semenamiRazmnozhenie.

 • SoderzhanieKak vypadá pokojová rostlina Guzman Guzman BromlievyeVidy rodinných fotek a kvetení rasteniyKak starat o domácnost.

 • Květiny eustoma - vzácný návštěvník v našich zahradách. Trochu častěji tento závod se nachází na okenní parapety. I když je nespravedlivě podhodnocena. ,

  Hortenzie zahrada - není častým návštěvníkem v našich zahradách. A to je marné, protože pnoucí květiny mají širokou paletu barev.

  Existují různé druhy domácí kaktusy, které se liší v typu a velikosti. Zde je seznam nejběžnější.

  Růže - nejpopulárnější srezochnyh kulturu, je těžké si představit slavnostní kytici bez něj. Růže - nejznámější zahradnické plodiny. ,

  Most v květináči fíkus (Ficus), jsou dlouho-žil - drop off v závodě na okenním parapetu, můžete je nyní na dlouho.

  Mezi muškáty mají velmi nenáročnou rostlinu, která není náročná podmínky pro růst a nevytvářejí dokonce i problémy začátečník.

  Domácí zvířata orchideje - je, samozřejmě, chloubou každého pěstitele. Přestože za poslední roky Dendrobium a Phalaenopsis nejsou tak vtipné.

  Rozmanitost lesa zóny rostlin zvolit pro zahradní plot ty květiny nebo byliny, které se hodí dokonale.

  Kvetoucí rostliny v domě - to je skvělá příležitost vytvořit dobrý příjemnou atmosféru a vyplnit vzduchu s nádhernými vůněmi. ,

  Aubrieta květiny jsou také obyčejně známý jako Aubretia. To je rod z dvanácti druhů kvetoucích rostlin v rodině zelí (o nich.

  Zkrášlit vaši zahradu, aniž by příliš mnoho problémů a úzkostí pomáhá mnoho kvetoucí rostliny, které nevyžadují zvláštní péči. Tyto druhy zahrnují.

  Mezi různými rostlinami zařídit záhonů a květinových zaujímá zvláštní místo takzvané „klasiky žánru.“ Jako vždy.

  Calathea flower péče přenos domů a rozmnožování

  Calathea je široký rod z čeledi Marantaceae, která zahrnuje více než sto druhů, a některé z nich se úspěšně pěstuje s péčí v domácnosti a může být dokonce velmi podobné, například jako ctenanthe.

  Květ je domovem Ameriky. Listy této rostliny jsou obyvatelé pro tkaní koše, to bylo forma jména ( „Kalathos“ Greek „koše“). K dnešnímu dni Calathea je většinou pěstuje jako okrasná rostlina, ale ne syrový.

  Bohužel, Calathea péče, zejména pro začínající zahradníky, velmi obtížné. Oddenek této povrch rostliny. Z ní tvoří růžici dlouhé, vysoké listy. Krásné květiny jsou jen druhy šafránu a Varshevicha zbývající druhy jsou ošklivé květu.

  Qalat listy, stejně jako všechny Marantaceae, večer zvednuté k sobě, jako by se rukama v modlitbě. Díky této vlastnosti se závod dostal přezdívku „modlitbu.“

  Calathea Varshevicha (Calathea warscewiczii) - rostlina má sametové listy s zelené barvy vyjasněny prostor vedle žíly. Květina tohoto druhu, která má jemnou krémovou barvu, velmi krásné.

  Calathea rozeopikta nebo medalyon (Calathea Roseopicta) - krásná květina s oválné listy, pruhované barvy (dark alternativní linky a světlejší odstíny zelené)

  Calathea lansifoliya (Calathea lancifolia) - typ, mající dlouhé, vlnité listy, které zbarvení charakteristikou je Calatia vzor ze střídajících se zelené skvrny dvou barev.

  Calathea orbifoliya (Calathea orbifolia) - pohled z velké jako pásů, opustí. Jsou lehce zvlněná, má tmavou barvu s lehkým linky přes list.

  Calathea stříbrný (Calathea argyraea) - květ, který nebyl zvlášť velké listy, delikátní olivový-stříbřité barvy, poseté bílými malých teček.

  Calathea mix jako listy na pruhované. Ale první linie světla na listech, a na pozadí je tma, zatímco pruhované - právě naopak.

  Calathea šafrán (Calathea crocata) - Orange květ této rostliny je v pohodě, ale ztěžují květu.

  pruhované Calathea nebo zebrovidnaya (Calathea zebrina) - květ s dlouhými eliptické listy. Horní část listu má výrazné střídavé linky.

  Calathea zdobené (Calathea ornata) -Low květina, která roste jen do 14 cm. Délka zaobleného ponechává asi 20 cm. Zdobené bílými pruhy. Spodní list purpurová. Možná jste slyšeli název Calathea sanderiana - varianta závodu.

  Calathea IACS (Calathea makoyana) - dorůstá až do 45 cm, je poměrně nenáročný, ve srovnání s jinými druhy .. Listy jsou dlouhé, oválné. Přední obrysové světlo, zdobený zelenými pruhy a šarlatové skvrny.

  Calathea Redbeard (Calathea rufibarba) Má toto jméno kvůli chmýří na dně listů. Zanechává jí stejnou barvu, mírně zvlněný.

  Má stupeň "blue Grass„A“Veyvstar“. První a horní a dolní části zeleného listu, a druhý spodní jemné fialové zbarvení.

  Calathea leopardí (Calathea leopardina) - acaulescent květina, která roste do výšky téměř dvě nohy.

  Calathea péči doma

  Calathea je tropická rostlina, a proto je velmi rád světlo. Ze svého nadbytku závodě neumírá, ale ponechává pobureyut, který vypadá velmi ošklivý. To je nejlepší dát hrnec s květinou v částečném stínu na světlo bylo hodně, ale přímé paprsky nedopadnou na listech.

  Potřebují teplé teploty, směnky kontraindikován pokles pod 17 ° C je pro rostlinu velmi škodlivé.

  Zálivkou Qalat je třeba postupovat opatrně. Voda je třeba vzít trochu teplejší než místnosti (asi o několik stupňů). Ale nejdůležitější je kvalita vody. Je vhodné, aby dešťová voda, ale to může být často nemusí být v tomto případě nádoba s čistou vodou je snížena, zabalené tkanina pár hrstka rašeliny, a ráno to bude možné vodní květ.

  Na jaře av létě zalévání potřebu, ale žádné kudrlinky. Voda, která by musela být vypuštěn v pánvi, jinak kořeny zagniyut.

  Vlhkost je velmi vysoká potřeba. Požadováno 90%, prakticky nemožné získat, ale to je klíčovou součástí postřikem nebo smáčení pryžové desky. Ale pamatujte, že pokud Calathea se sametovou listů, pak vyprat to nemožný.

  Také řeší problém vlhkosti lze umístit květinu do florarium zde udržovat vysokou vlhkost, možnost je vždy k dispozici.

  Kalat špína musí být opatrní, protože sebemenší přebytek hnojiva může dojít k poškození rostlin. Hnojit Kalat potřebují určitý čas po dobu 15 dnů počínaje v dubnu a končí v srpnu. Když hnojivo pro její nejlepší, aby se komplex pro dekorativní listoví barvu a šafránem a Varshevicha - dekorativní a kvetoucí.

  Přesazování a primer pro Qalat doma

  Doma, v případě, že Calathea mladí transplantace by měla být prováděna jednou za rok; Pokud dospělého - jednou za tři roky. Tento postup se provádí na jaře.

  Složení půdy, aby lépe využívaly Qalat je: humus, rašelina a pozemní list - jedna část, a pečený říční písek - poldoli. Ale je vhodné koupit primer pro Qalat v obchodě.

  O velikosti potu by mělo být široké, ale mělké. Na dně hrnce by měly být umístěny tlustou odvodnění a půdu na to. Podklad musí být pečlivě snížena Qalat a naplňte nádobu s půdou až na vrchol.

  Calathea rozmnožování dělením keř

  Množit Calatia dělením keř nemusí jaře, kdy je provedena transplantace, kořen rozdělen do několika částí, a které mají list část kořene.

  Tyto delenki muset přistát v rychlostní zkoušce pro Marantaceae. Průměr nádrže muset najít ne méně než 8 cm. Sazenice bude dobře vyvíjet, pokud si to dát do polostínu a bude udržovat vysokou teplotu a vlhkost. Kořeny jsou tvořeny po dlouhou dobu, ale s ničím správnou péči se může stát.

  Chcete-li použít pro chov Qalat stonky, uříznout z květu a umístí do vlhkého substrátu pro zakořenění. Kapacita zapotřebí na transparentní film, který by měl zůstat až do kořenů.

  Často se stává, že Calathea ani klíčit. Prasnice semena musí být v substrátu pozemní listu (2 díly) a písku (podíl). Teplota při kultivaci by neměla být nižší než 22 ° C, ale není příliš vysoká. Když listy rostou rostliny ponořit do stejného substrátu kapacitní a později transplantovány do trvalých květináčích.

  • První Calathea trpí různými listovým chorobám.
  • Pokud Qalat suchého listí, pak věnovat pozornost tomu, jaké z nich dojem. Po zaschnutí tipy a okraje listů, závod v místnosti s nízkou vlhkostí.
  • Suché skvrny na listech objevují Qalat dostat do přímého záření rostlin. Také možné příčiny jsou návrhy a třásněnky.
  • V procesu odumírání spodní listy rostliny žloutnou. Je zcela normální, Qalat, protože po nich rostou nové.
  • Také budou listy žloutnou a suché, pokud si to přehánět s hnojivem. Další příčinou žloutnutí nadměrné zalévání. A ujistěte se, že květ nebylo v zimě - v tomto případě příliš, listy žloutnou.
  • Důvodem je, že spirálové Qalat listy mohou být návrhy a studený vzduch.
  • Rostliny listy snižuje zmrazení nebo na záliv.
  • Lepkavé skvrny na listech vznikají v Qalat porážka červci. Květina může být umýt mýdlem a vodou, a je nutné použít speciální přípravky pro velké množství škůdců.

  Máte-li potíže

  Při pěstování květinu nebo rostliny

  Napište nám do komentářů.

  Hledal jsem květinu, která by chtěli pěstovat doma. Děkujeme, že našel. užitečné informace.

  Velmi překvapen množstvím druhů a typů květin, kteří žijí vedle us.And není spets.no nadšenci divoké a domácí v různých časech se objevil tsvety.Ya pokoj nevěděl, jak se starat o a soderzhat.pogubila mnoho vzácných květin a teď lituji, samozřejmě, ale ... Děkuji!

  Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  + 64 = 65