celosia

celosia

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak pěstovat celosia semen sazenic setí, sázení a péči o rostliny v otevřeném poli. Choroby a škůdci celosia

Celosia pochází z teplejších afrických zemí. Flower nesnášejí teploty pod bodem mrazu, takže drsný ruský klimatu rostlina pěstována jako roční kultur.

Jak zasít semena se sazenicemi Celosia na celé léto, aby si krásný hřeben nebo měkoučký květiny?

Jediný způsob rozmnožování Celosia v našem prostředí - semeno. Než začnete výsadbu semen, je nutné studovat všechny složitosti této kultury.

1. Celosia semena mají hroší kůži, takže je obtížné klíčení. Před výsadbou, je třeba namočit do roztoku Alpin po dobu 3-4 hodin.

2. setí semen na sazenic se provádí od března do začátku dubna.

3. půda pro pěstování vybrán volné.

Kontejnery pro výsadbu semena celosia vyplnit výživné a sypkých směsí půdy, které se mírně zhutněný a také ve vlhkém stavu. Semena se rovnoměrně po povrchu půdy. Posypeme pozemní malá semena nepotřebují, oni potřebují klíčit na světle.

Po zasetí se půda se stříká ze spreje, a vztahuje se sklem. Klíčení celosia provádí ve vytápěné místnosti, kde teplota klesne pod 20 stupňů.

Sazenice Celosia objevit 8-10 dnů po zasetí. Sklo je postupně odstraněna z nádoby.

Můžete zasít semena Celosia s některými rašeliny-kompost poháry, které budou činit i nadále bez nástupu sazenice.

Jak pečovat o sazenice Celosia

Pěstovat dobré sazenic celosia bez dalšího osvětlení selže. Na začátku března, ještě krátké denní hodiny, takže dosvechivayut sazenic na 5-6 hodin denně.

Semenáčky pick utratit dvakrát:

• Jakmile druhého páru pravých listů. Půda pro pěstování je zvolena stejná jako pro setí. Vzdálenost mezi sazenice opustit 5 cm.

• Když rostliny rostou silnější a rostou. Perevalku provedena s oddělenou hrouda dostupné kapacity.

Kromě toho, celosia sazenice potřebuje obvaz, který je v kombinaci s zavlažování. Hnojení rostlina je lepší komplexní minerální řešení pro kvetoucí rostliny.

Když zasadil v otevřeném terénu Celosia

Sazenice jsou zasazeny v otevřeném terénu Celosia, ke konci května, kdy hrozba nočním mrazu prošel.

Pro růst Celosia je důležité zvolit správné místo.

1. To je nejlepší dát přednost teplé a slunné oblasti.

2. květina nemůže vystát studený vítr, takže místo by mělo být dobře chráněno před průvanem.

3. Půda v oblasti přednostně výživné, volné, ale čerstvé organické hmoty k výsadbě nepřispívají.

Rostlina je náročná na kyselosti půdy. V oblastech s kyselou půdu kopáním aby vápno.

Jak zasadit Celosia, fotografie hotových sazenic

Obecně platí, že výsadba se nijak neliší od ostatních a je držen v obvyklým způsobem. Ale některé nuance, je důležité vzít v úvahu.

1. celosia tolerovat přebytečnou vlhkost půdy, takže je půda dobře odvodněné.

2. Kořenový systém mladých rostlin jsou velmi křehké, takže jejich země je unášen s rašelina-kompostu hrnce.

3. jímky pro výsadbu nízké pěstování odrůdy cíl ve vzdálenosti 15-20 cm od sebe.

4. Vysoké odrůdy jsou zasazeny ve vzdálenosti 25-30 cm.

Sazenice, které jsou pěstovány v kontejnerech, metoda transplantace manipulace, spolu s hroudy hlíny.

Péče Celosia v otevřeném terénu

Péče o rostliny dostatečně jednoduché zorganizovat zálivku a hnojení.

Rostlina je odolná vůči suchu, ale ve velkém horku potřebuje zálivku. Flower napojena málo, a ne často. V deštivém létě Celosia se neobejde bez zavlažování. Overmoistening primer se stává příčinou nemocí. Nicméně, aby se závod až do skromného stavu, kdy se listy vadnou a květinové stonky by neměly přestat být vytvořen.

Co hnojivo vhodné pro celosia

Flower příznivě reaguje na hnojení, ale nelze použít čerstvé organické.

Při prvním spuštění vykrmit Celosia za 10-15 dnů po výsadbě. Dále nezapomeňte hnojit rostlinu každý měsíc. To je nejlepší používat komplexních minerálních hnojiv.

Důležité! Často zdroj dusíku flower by neměl být, protože to je špatné pro jeho květu. Celosia zuří, buduje příliš mnoho zelené hmoty, ale vzhled stonky zpožděný.

Kromě toho celosia péče zahrnuje kypření půdy a včasné odstranění plevele. Kořenový systém rostlin je třeba vzduch, takže po každém zalévání půdy uvolnil bez výjimky.

Sbírat bezeztrátové malá semena květiny obtížné. Jsou snadno přenášet větrem, často rostou na nesprávných místech. Pro sběr semen pro další kultivaci, postupuje se takto:

• odříznout pár snítek čerstvého rostlin;

• Dejte je do vázy bez vody, takže se vyschly;

• podstelil bílý papír, že padla na vlastní pěst.

Shromážděné semena uložena v papírových pytlích až do příštího jara na chladném místě.

V našich zeměpisných šířkách, a to i vytrvalých druhů rostlin pěstovaných jako roční, tak v zimě Bush vykopat a spálit. Nicméně celosia vypadá hezky v suchých kytic, zdobí místnost s jasnými barvami v zimě.

Na podzim roku nejpozoruhodnějších Celosia květů prolínají a vstoupit do domu, pre-zúčtování je z listoví. Větve umístěna do vázy a počkat, dokud nejsou úplně suché.

Suchá květenství krásné unfading bind v kytice. To může být v kombinaci s jinými rostlinnými sušených květin.

Problémy v rostoucím Celosia

Celosia nenáročný a zřídka ovlivněn škůdcům a chorobám. Ale nováčci zahradnictví čelit obtížím při pěstování sazenic.

Mladé sazenice jsou křehké a citlivé na vlhkost půdy. Pokud by náhodou podmáčené půdy, bude černá noha zničit celé sazenice. Udržujte vlhkost a zabránit nadměrné vlhkosti substrátu.

Je-li půda příliš mokrá, pak okamžitě jednat. Posypeme práškovým substrátem uhlí nebo popel, absorbují nadměrné vlhkosti. Ať země suchá a posypeme rostliny s roztokem manganistanu draselného, ​​aby se zabránilo vzniku „černých nohou“.

Po přistání na záhon rostlinách, celosia občas objevují mšice. Při prvním náznaku škůdce nutně posypeme závod s mýdlovou vodou. Posypeme znovu za několik dní. Léčba se provádí ve večerních hodinách, kdy ustoupila teplo.

Celosia obyčejné palety

V našich zahradách zachytil Celosia argentea a jeho varianty:

Celosia hřeben nebo „chvastoun“. Mezi této odrůdy jsou nalezeny vysoké a nízké známky. Spike jako hřeben kohouta v červené nebo oranžové. Kvetoucích rozšířen od poloviny léta až do podzimu.

Celosia měkoučký nebo paniculata. Tam jsou vysoké, trpasličí a zakrslé odrůdy. Vztyčené stonky end metelkovidnym květenství. Barva barvy červená, žlutá, oranžová nebo malina.

© 2012-2018 „Dámské názor.“ Při kopírování materiálů - odkaz na zdroj je povinná!

Šéfredaktor portálu Ekaterina Danilova

E-mail: [email protected]

Kontaktujte nás na adrese: +7 (965) 405 64 18

Celosia - pěstování semen, kdy se zasadit

 • Celosia (Celosia) je odvozen od rodu amarantu. Celosia (Řek Kelcos. - Fiery, vypalování) plně ospravedlňuje jeho jméno, protože barvy květin a listoví.

  Květ je domovem jižní Číně, východní Indie, Ameriky a Afriky.

  Po mnoho desetiletí v řadě Celosia se pěstuje v mnoha zahradách v květinářství milovníky po celém světě. Tyto krásné květiny zdobí sametový je nějaká květinová zahrada a vypadají skvěle na kytice čerstvých řezaných a suché.

  Roční a celoroční travní, keře žebrované, šťavnaté, přímé, větvené lodyhy červenavě zelenou barvu. Výška 20-130 centimetrů květ.

  Místo skončí střídavě. Listy řapíkaté, hladké, celek. Forma lineární kopinaté, vejčité s ostrým hrotem, nebo vejčité kopinaté. Zbarvení zelená, tmavě fialovou, bronz, růžové nebo strakatý.

  Bisexuální Květy jsou malé, světlé plonchatymi listeny, shromážděných v klasu, zpeřené (paniculate) a hřeben velké květenství. Lakování oranžové, ohnivě červená, fialová, žlutá, bílá, stříbrná, růžová.

  Kvetoucí celosia trvá od poloviny června do začátku října.

  Plody jsou zaoblené polyspermous box. Semena černý, lesklý, kulatý tvar. V gramech obsahuje asi 800 semen. Klíčení trvá po dobu 5 let.

  Rod zahrnuje asi 60 druhů rostlin. Všechny typy jsou rozděleny do špice, zpeřené (koště) a hřebenové odrůd. Tyto rostliny mohou být zakrslé (20-30 cm), střední (30-50 cm) vysoký a (50-130 cm).

  Celosia spikelet (Hutton) Roste 20 až 130 centimetrů na výšku. Květenství se podobají ucho. Barvení barvy červená, žlutá, bílá a oranžová. Některé odrůdy mají světlé korálové pupeny.

  Celosia měkoučký nebo paniculata Představuje pyramidální kompaktní výšku pouzdra 20-100 cm. Pohled zahrnuje trpaslík, střední a vysoké odrůdy.

  Stonky vzpřímeně. velké květy, podobně jako metla. Lakování oranžové, žluté, obsahuje velké množství červených odstínů. Výhonky a listy jasně zelené, růžové nebo fialové. Některé odrůdy jsou odlišeny svými nádhernými stříbřitě-žlutými květy.

  celosia cristata Je to vytrvalá, která se pěstuje jako jednoletá rostlina. Výška rostliny dosahuje 65 centimetrů. Listy jsou lakovány v fialové, vínové, červené, bronz, zlato a zelené. Barva květů žluté, oranžové, fialové, červené, fialové a růžové.

  Nejlepší odrůdy jsou:

  Variety hřeben celosia Coral Garden Je to jednou ročně. Rostlina odolná vůči suchu. Květ se liší originální světlé pupeny. Stonky často spojené, pryamostoykie, silné, šťavnaté, výška 30-40 cm.

  Listy jsou špičaté, oválné, tmavě fialové nebo pestré.

  malé květy. Okvětí žlutá, růžová, oranžová, fialová, červená, krémová.

  Květy se sbírají do velkých kvítky sametové s velkými a středními, hlubokých ohybů podél horního okraje, podobný hřebenu kohouta je.

  stupně Pampas různými dekorativními listy a neobvyklé květenství. Vyplývá pryamostoykie, výšky asi 55 centimetrů. Na koncích stonků uspořádány perevidnye květenství. barevné odstíny jsou velmi rozmanité, od sytě žluté až světle fialové.

  Celosia laskavec Flamingo Má originální tvar květenství. Stonky pryamostoykie, kondenzované, šťavnaté, dosahuje výšky 80 centimetrů. Na konci každého stonku je načechraný ocas-trs světle růžové.

  grade Argentia Je to vytrvalá rostlina s pryamostoykimi střílí zhruba 100 centimetrů.

  Celosia Argentea

  Průměrná výška 30-65 cm rostlina. Listy jsou tmavě zelené. Květenství podobné plameny. Malé květiny vínové, purpurový, bílá, růžová, žlutá, oranžová, červená barva.

  grade Atropurpuria Jsou velmi velké rostliny s jemným růžovým stonku. Květenství nachově červený. Listy jsou velmi krásné, světle zelené barvy.

  grade Atropurpuria

  Můžete si také vybrat odrůdy: Impress, zlatá Flitts, imperialis, Foyerfeder, Jukata, Kewpie, Caracas, Carmina, Kimoto a další.

  Pěstování klíčky doma

  Celosia Pěstování sazenic v domácnosti umožňuje získat silné a zdravé sazenice k dřívějšímu datu, než když setí semen v otevřeném terénu. V otevřeném terénu semena klíčí po dlouhou dobu, a když se vysévají v interiéru prvních výhonů objeví po 5-15 dnech.

  Použit jako hnízdo pro mateřskou krabici nebo nízkou nádobu s odtokovými otvory na spodní straně. Po odjezdu růst sazenic pick je vyrobena z rostlin ve skleníku nebo krabic, a pak se v jednotlivých nádobách o průměru nejméně 7 cm.

  Rostliny rychle zvyknout na nové místo, a již v polovině června nebo začátkem července začnou potěšit své krásné, barevné sametové květy.

  Výsev semen vyrobených od poloviny března do začátku dubna. Před Sazenice mít čas k růstu, silnější a snadno zadávat transplantaci. Při výsevu v otevřeném terénu, semena jsou vysazeny koncem dubna - začátkem května. Plodiny jsou potaženy fólií. Sazenice v tomto případě roste delší a kvetení nastane později.

  Pro setí přijata 3 díly trávníku nebo podzemní listu, některé písku, humusu část a část vermikulitu (perlitu). Pro ochranu proti chorobám v půdě je smíšený drceného dřevěného uhlí. Vše se míchá a zpracovává za tepla, se slabým roztokem manganistanu draselného.

  Semena před výsadbou zpracuje se slabým roztokem manganistanu draselného. Tato úprava dále chrání rostliny z černých nohou, a plísňových onemocnění. Po dezinfekci semen se umístí do roztoku směsi zirkonu a EPIN po dobu 3-4 hodin. 200 g vody se vyjme 1 kapku stimulátor. Po ošetření se semena suší na ubrousek málo a může být užíván k setí.

  V dolní části nosičové vrstvy je položen, rašeliník nebo vermikulit, je naplněna půdní substráty připravené. Pozemky by neměly naplnit nádrž úplně, povrch by měl být více než 2 cm. Půda se navlhčeným.

  Semena jsou roztroušeny na povrchu slabě stlačen na zem. Pro rovnoměrné naočkování, můžete použít papír, přeložte na polovinu. Semena se nalije v tenké proudu.

  Při použití párátka semena jsou rozmístěny ve vzdálenosti 3 cm od sebe.

  Bury plodiny nebo stříkne země není nutné, protože jinak semena nemohou stoupání. Půda se semeny postříká se rozprašovačem.

  Kapacita krytý sklem, fólií nebo průhledným krytem a je vystavena k oknu. Teplota obsahu by měla být kolem 22 až 25 stupňů. Pro ochranu před sluncem se vztahuje kapacity papíru. Sklo se odstraní jednou denně pro větrání, postřikování (pro vysušení) a odstraňování kondenzátu. Týden po výskytu semenáčků, mohou být odstraněny.

  Sazenice klíčí 5-15 dní. Po vzejití papíru je odstraněn, ale přímé sluneční světlo se neměli dotýkat choroboplodných zárodků, v opačném případě může zemřít rostlina.

  Po objevení 2-3 listy, semenáčky se přesazují ve velké krabici nebo teplý skleník ve vzdálenosti 4-5 cm od sebe.

  Když rostliny rostou silnější a dosáhne 10-15 cm na výšku, které jsou uloženy v jednotlivých šálků nebo hrnce. Pro transplantaci mohou být použity rašelina hrnce, které se později při transplantaci do země bude sloužit jako další elektráren.

  Celosia - pěstování ze semen: Video

  Můžete to udělat přenos jednorázový přímo do jednotlivých květináčů, ale v tomto případě slabé výhonky okamžitě zdroj hnojiva.

  Hnojení sazenice provádí dvakrát, po prohozu, a dva týdny před výsadbou v zemi.

  Minerální hnojiva s přídavkem dusíku, fosforu a draslíku jsou provedeny v kroku vytvoření zelené hmoty. Hnojivo ředí vodou a zavádí místo dalšího zavlažování. V 5 litrech vody se vyjme 15 g hnojiva.

  Zálivka by měla být mírná a opatrný. Voda by měla nalít kolem okraje hrnců bez ovlivnění sazenice. Přebytečná vlhkost může vést k chorobám rostlin, a proto pro zavlažování by měla být přijata s nejvyšší opatrností. Vlhkost sloužil jako je půda vyschne.

  Pravidelné větrání místnosti zasadit sazenice posiluje a při transplantaci v otevřeném terénu usnadňuje aklimatizovat.

  Plant poskytuje dodatečné osvětlení fitolamp ráno a večer po dobu 5 hodin.

  Při pěstování Celosia na slunečné, teplé a chráněné před větrem stránek těší se krásné a barevné pupeny.

  Půda by měla být živnou, volné, vzduch a vlhkost propouštějící, s nízkým obsahem kyselin. Kyselé půdy před výsadbou sazenic by mělo jít vápnění. Pro tento účel, hašené vápno, uhlí (popílek), dolomit mouka.

  V půdě je před výsadbou přinesl shnilé humus a písek. Chcete-li čerstvé organické květ reaguje negativně.

  Photophilous rostlin a strach z chladu. Když malá mráz květina zemře. Přesazení do půdy vyrobených v květnu - začátkem června, po jarních mrazů.

  Zakrslé sazenice zasazeny ve vzdálenosti 15-20 cm od sebe, vysokým stupněm sedící v intervalu 30-40 cm. Velikost jam by měl být shodný s objemem hrnce. Sazenice pečlivě přeložil z hrnce spolu s hroudu hlíny. V případě, že rostlina roste v rašelině hrnci, přistál přímo v něm. Rostliny jsou usazeny a napojena na zemi.

  celosia péče zahrnuje zavlažování, hnojení, odstranění plevele a kypření půdy kolem křoví.

  Květina potřebuje pravidelnou, mírnou zálivku. V teplé a suché počasí zalévání se zvyšuje, a rostliny se postříkají rozprašovače. Zalévání celosia muset brzy ráno. S nedostatkem vláhy často nejsou na rostlině vytvořena stonky květin. Nadměrná vlhkost má také negativní vliv na barvy a vést k onemocnění.

  Po zalévání zpracování půdy je hotovo. Plevelů jsou odstraněny, jakmile budou k dispozici. Pletí by měly být pravidelné, nebo plevele může přinést chorobám a škůdcům.

  V oblékání jsou komplexní hnojiva používají, které jsou vyrobeny 10 dní po výsadbě. Pak hnojení se provádí jednou za měsíc.

  Okrasné odrůdy celosia mohou být chováni z řízků. Množení osiva může vést ke ztrátě kvalitních vlastností rostliny. Řezané řízky se umístí do 2 hodin růst řešení stimulantů. Pak se zasadil do substrátu a napojena. Po čtrnácti dnech se rostliny zakoření a mohou být vysazeny v zemi.

  Celosia vystaveny porazit černou nohu, chloróza, světle hnědá skvrna, a bílou hnilobu.

  V důsledku neodborných zalévání rostlin může být ovlivněna černou nohu. Pro tlumení této nákazy pomocí dřevěné uhlí popel. Uvolněný půdy kolem rostlin a pokryté tenkou vrstvou popela (uhlíku). Zalévání se snižuje a je provedena pouze po vysušení půdy. Přidá se voda pro dodatečnou ochranu nebo několika manganu fitosporin granulí.

  Nadměrná vlhkost způsobuje vznik chlorózy. Pro tlumení této nákazy jsou používány železo.

  Při první známce jakékoliv léze chorob rostlin vyrobené ochranné přípravky na ošetření.

  Další onemocnění se mohou objevit na Celosia mšice, spider roztoči a root root-uzel hlístice. Pro odstranění škůdce je směs tekutého mýdla (20 g), rostlinné oleje (200 g) a vody (400 g). Ošetření se provádí dvakrát týdně až do úplného vymizení hmyzu (ne méně než 3 krát).

  Když sviluška snovací produkuje odpadních vod s roztokem mýdla.

  V závažných případech, můžete použít vhodný hmyz v tomto případě insekticidu.

  Obdělávání půdy, hubení plevele a údržba mohou chránit rostliny před nežádoucími škůdci a chorobami.

  Sbírat semena z čeho vybírat a snížit nejkrásnější pupeny, které se začaly slábnout. Květiny je třeba dát do nádoby (vázy), bez vody v temné místnosti. Po vysušení květenství je třeba třást na jeden list papíru. Nalévá semena musí být suchý a nalít do papírového sáčku.

  Semena jsou uloženy v chladném místě.

  Tyto sametové, kudrnatý, exotické květenství a světlé, barevné listy jsou schopny ozdobit jakýkoliv květinový záhon, hřebeny, mixborder, kontejner, hrnec, mísa, se používá v suchých kytic.

  Nízký stupeň použitý v návrhu balkónových krabice, bedny, závěsné květináče, kobercové postele, záhony.

  Vysoké odrůdy jsou vhodné pro zpracování hromadné květinové zahrady, mixborders, rabatok, záhony, nejrůznějších krajinných kompozic v kombinaci s ozdobnými kameny, trvalek a keřů.

  Řezaných květin v suchých kytic vydrží až do jara.

  Co je třeba pěstovat v roce kohouta Celosia cockscomb: Video

  Celosia milovala mnoho pěstitelů pro svou jednoduchost a krásným výhledem, které mohou zdobit jakýkoli květinovou zahradu nebo vázu.

  Bohužel, zatím žádné komentáře. Buďte první!

  Celosia - mušle a jasné plameny na zahradě

  Celosia - bylina z čeledi Amaranth. Je známý pro své měkké a svěží květy s jasnými barvami. Název květiny se překládá z řečtiny jako „oheň“, „pálení“. A skutečně žlutá, oranžová a kaštanové laty se podobají plameny. Celosia je domovem Africe a jižní Asii, kde tvoří houštiny v lidském růstu. V zahradní rostliny by měly být ústřední postavení, protože přitahuje maximální pozornost.

  Celosia. - Roční nebo vytrvalá bylina nebo keř výšky 30-90 cm vztyčené stonky mírně žebrované větve. Jsou pokryty světle zelené hladké nebo mírně drsnou kůru. Na výhonky jsou umístěny jednou vyrazil listy vejčité nebo oválné. Mají hladký povrch jasně zelené a celá nebo zvlněné okraje. Někdy tam jsou odrůdy s panašovanými listy, které jsou viditelné na povrchu stříbra nebo růžové skvrny.

  Od července do chladného jasného Celosia těší svěží kvetení. Na vrcholcích stonků a listů v paždí horních hřeben květu multiflorate květenství, Koloskova nebo nadýchaný formě. Skládají se z malých bisexuálních květin, malované v růžové, žluté, oranžové, vínové a šarlatu. Květenství výška 10-25 cm květy jsou velmi těsně tlačeny vzájemně proti sobě, takže přítomnost stopek a tvoří jediný koruna je velmi obtížné rozlišit. Kalich se skládá ze 3 listenů světlé barvy. Ve středu se nachází 5 tyčinek jednotné membranózní trubice, vaječníků a rozšířené.

  Po opylení hmyzem Plody dozrávají - polyspermous průměr zaoblené boxy až do 4 mm. V horní části boxu a vytvrdí, jako víko, je otevřen a nalije z ní podlouhlé semena do 2 mm.

  Celosia rod má asi 60 druhů jednoletých a víceletých a několik okrasných odrůd, které se liší velikostí, tvarem a barvou květenství. Vezměme si jen některé z nich.

  Celosia argentea. Šťavnaté jednoletá bylina s výškou 45-100 cm výhonů. Široce oválné nebo vejčité listy s krátkými řapíky uspořádanými vedle po celé délce stonku. V červenci, na koncích výhonů kvést světlé pupeny. Jejich tvar závisí na poddruhu.

  Celosia (stříbrná) hřeben. Vztyčený masité stonky o výšce asi 45 cm, na něž se vztahuje s velkými světle zelenými listy a přikrýval s deštníkem nebo se zakulacenou květenství. Květenství sklízí mnoho malých načechraný květiny. V horní části vinutí segmentů jsou kontrolovány a závěsy, které mohou nejasně podobat cockscomb. Pro tento druh dostal své jméno. Barvení květenství je jasně červená, vínová nebo oranžová. Ty kvetou v červenci a trvají až do října. Okrasné odrůdy:

  • Atropurpurea - výška rostliny 20-25 cm, má narůžovělou zelenou stopku a světle zelené listy a horní zdobí kvetoucí purpurová květenství;
  • Impress - nízká rostlina s tmavě červenými listy a velké červené květenství.

  Celosia (stříbrná) paniculata. výška rostliny 20-100 cm, se skládá z rovné, mírně větvení stonků a velké hladké listy světle zelené barvy. V červenci, přes keře kvetou vysoko- paniculate květenství růžové, červené, žluté nebo oranžové barvy. stupně:

  • Golden Flitts - výšce rostlin 80 cm se rozpouštějí velké oranžovožluté laty;
  • Goldfeder - zakrnělý růst se zlatým-žlutými květy;
  • New Look - výška rostliny 40 cm pokryta purpurově fialové listy a rozpustit žluto-oranžové květy.

  Celosia spikelet. Rostlina ještě není tak populární u zahrádkářů. Roste do výšky 1,2 m a rozpouští jemnější Podobně jako klásky květenství. Jsou vymalované ve žlutých a oranžových barvách. Ottsvetaya, snížit šlehače stát stříbřitý odstín.

  Nejčastěji se používá pro chov semen Celosia. Pro celosia kvetly více dříve pěstovaných sazenic. Na konci března se semena namočí do drog a růstové hormony ( „Ellen“, „Zirkon“). V mělkých krabic nalil směs vermikulitu s humusu půdy. Na povrchu země semen rovnoměrně. Oni stisknutí plak, ale sypaný na vrcholu. Plodiny se postříkají vodou a zakryjte fólií. Klíčit potřebu v místě s jasným rozptýleného světla a teplotě + 23 ... + 25 ° C. Aby nevyvíjel houba skleníkový odvzdušnění a odstranění kondenzátu denně.

  O týden později, tam jsou přátelské výhonky, po kterém se film odstraněn. S vytvořením obou pravých listů sazenic ponoru v jednotlivých květináčích nebo krabicích ve vzdálenosti 5 cm. Na konci dubna se teplota obsahu se sníží na 17 + ... + 20 ° C, V teplých dnech se semenáčky vzít ven na ulici. Je-li pravděpodobnost mrazu zmizí, sazenice jsou zasazeny v otevřeném terénu, kde jsou rostliny zvolené dobře osvětlené místo bez průvanu.

  Půda musí být lehké, výživné a dobře odvodněné. Nejvhodnější půdy s neutrální nebo slabě kyselé reakce. Kyselý podkladu při kopání, aby hašené vápno. To je nejlepší, aby se kořenový Celosia na půdě složené z jílu, písku, shnilo hnoje a kompostu. Oddenek rostlin poměrně křehké, takže se zasadil v květináčích s rašelinou nebo hroudy hlíny. Vzdálenost mezi přistání závisí na výšce určité třídy a je 15-30 cm.

  Celosia vyžaduje velké úsilí od pěstitele. Miluje zalévání. V horkých dnech, květy jsou zalévány každých 1-2 dny. Má jen vyschnout ornice, ale kořeny a stagnace vody neměli. Rostlina je teplomilná, to absolutně nelze tolerovat mráz, ale i za normálních okolností vnímá silnou letních veder. Kvetoucí na podzim se zastaví, když teplota klesne na 1 + ... + 5 ° C Takové za studena vede ke smrti rostliny. Pokud celosia pěstované v nádobách, je nutné mít čas přivést do místnosti k těmto studených vln.

  Před transplantací v otevřeném terénu minerálních sazenic oplodněných s vysokou dusíku a komplexu fosforu. V květnu, po výsadbě v otevřeném terénu, celosia napojena minerální nebo organické hnojení 1-2 krát za měsíc. Vhodné pouze prohnily organických látek, nebo celosia kostkou.

  Že vzduch proniká ke kořenům, půdy v blízkosti rostliny jsou pravidelně uvolnění a odstranění plevele. Vysoké stonky i když jiný odpor vyžadují podvazky. Vítr nebo silný déšť může rozbít.

  Dospělé Celosia rostliny rezistentní vůči chorobám, ale mladé sazenice jsou ovlivněny houbovým chorobám, zejména z černáním. Je důležité řídit zavlažování a zabránit zaplavení půdy. Povrch půdy se pravidelně uvolní a smísí se s popelem. Na stonky a listy rostlin se mohou usadit mšice. Zbavit pomocí insekticidů. Pro ty, kteří nemají rádi chemikálie, vhodnou Nástřik mýdlový roztok. Všechny hubení škůdců postupy jsou prováděny ve večerních hodinách, blíže k západu slunce.

  Celosia zarážející neobvyklé husté palice, které vypadají dobře v jedné plodiny podél plotu, obrubník nebo stěn domů. Převážná část jejích záhony uspořádaný ve středu nebo v blízkosti okraje, v závislosti na výšce odrůdy. Zakrnělé rostliny, zejména celosia hřeben často zasazeny v květináčích a kontejnerech pro výzdobu balkonů a teras, stejně jako použitý jako pokojová rostlina. Etnika celosia tak jasná, že je obtížné najít partnery na záhonech. Rostliny se žlutými květy někdy v kombinaci s Ageratum nebo chrpy a červenými květy - bílé Lobelia. Všechny rostliny vypadají dobře v sousedství s obilovin nebo dekorativní a listnatých plodin. Dokonce i sušené květy udržet jejich dekorativní efekt, a tak jsou často používány pro přípravu suchých kompozic.

  Kromě dekorativní, celosia má praktické uplatnění. Celosia mladé výhonky lze použít jako potraviny. Ty se přidávají do salátů či příloh. Celosia má také léčivé vlastnosti. Ze sušených listů rostliny se vaří čaj, který pomáhá posilovat imunitní systém, bojuje s některými chorobami krve a zlepšuje zrak. Vypláchnout ústa vývar snižuje zánět a hojí drobné rány.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  47 − = 37