Cement písek malta

Cement písek malta

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Cement-písek malta: Příprava a vlastnosti

Roztok cementu, písku směsi se nejčastěji používá ve stavebnictví. Dnes je to o něm bude diskutovat. Koneckonců, on používal často, ale ne všude. Existují řešení, která jsou vhodnější pro některé úlohy. Složení cementové malty písku je poměrně jednoduché a komponenty jsou v maloobchodě, ale není tak jednoduché. Koneckonců, brand cement, písek v závislosti na složek malty použit. Takže můžete vidět video, kde můžete vidět celý proces výroby.

Varování: Chcete-li připravit své cement-písek malta, nemůžeme zapomenout na důležité konzistenci a musí být respektovány proporce. Koneckonců, kvalita řešení plně závisí na jeho složení, a tím i spolehlivost zdiva.

 • Toto složení je ideální pro založení výroby. Kromě toho, pro každý typ;
 • A tak požádal o fasády. Uplatnění přísada může být sdělen a jakoukoliv barvu směsi;
 • Používá se pro montáž krbů, značka a typ pece, také s úspěchem s jeho pomocí vytvořit grilování.

Cement se rozhodl použít pro nalévání základ, sádrové stěny, atd Neobejde bez to nebude fungovat. Není mnoho z nich má zkušenosti s výstavbou, ale připravit roztok může každý, jen budete muset dodržovat určitá pravidla a uspět.

Definování značku řešení, to je docela důležitý bod, a to není tak složité, jak se zdá, všechno je nutné pouze upevnit značku rozdělený do množství písku a všechno. Například, pokud chcete používat značku cementu 400, pak komponanty mezi stavebními materiály budou - jednou až čtyřikrát, což znamená, že jeden kbelík cementu bude muset vzít čtyři kbelíky písku, jak jste si všimli, opravdu velký problém.

Značka cementové malty písku musí nutně shodovat se značkou materiálu, který budete používat, může to být cihly nebo bloky, a proto je důležité vzít v úvahu, je nutné.

Varování: Například, pokud chcete vybudovat cihlovou zeď, pomocí značky cihel - 100, pak vězte, že značka řešení musí nutně shodovat s touto postavou, protože to je nejdůležitější podmínkou, proto je možné získat homogenní celou zděné konstrukce.

Ale pokud si to přehánět, měli byste vědět, že můžete spustit do potíží, a proto je nutné postupovat podle pokynů a všechno dopadne.

Varování: Typicky, hlavní obvykle aplikuje roztok se značkou pro čelní zdiva, což odpovídá přibližně - 100 mohou v rámci, ale není nutné.

 • Zvýšení počtu značky řešení, měli bychom si myslet, že to vede k tomu, že je nezbytné zvýšit a její kvalita, není tomu tak. Pokud vyrábíte dávku jednou až třemi, pak vězte, že řešení bude rychle pochopit, a to znamená, že práce s ním bude mnohem těžší a nepříjemné, je vhodné dobře zvážit to.
 • Ale pokud se chystáte, aby se směs jedné do čtyř, v tomto případě se švy lícových cihel bude rozpadat po chvíli. To je důvod, proč je tak důležité dodržovat některá doporučení a rady od profesionálů.
 • Začínají stavět zdi z cihel zabutovochnogo, značku, která bude splňovat - 75, považuji za nezbytné, aby se řešení, které budete používat se musí shodovat - 75.

Cement-písek malta GOST, což mu umožňuje požádat o mnoho pracovních míst. Tam je jedna věc, co vaše značka, tím více to může vydržet větší zátěž.

 • Cement-písek malta M100 je ideální pro stavbu příček v místnosti. Zde budou použity docela dobře. Ale to by neměl být použit pro konstrukci nosných konstrukcí;
 • Cement-písek M150 řešení je dražší, jen více cementu. Ale to může být již použit pro stavbu základů.

Varování: Pokud máte v plánu stavět budovy, kde vysoká teplota, pak by neměla být použita cementová malta. On nestojí vysoké teploty a crack. Je jen nutné přidat žáruvzdorný prášek 10%, pak to bude stát věčně.

Jak připravit zálivky

Co potřebujete vědět o několik způsobů, jak připravit řešení, měli byste se pokusit zvolit nejsprávnější šarži váš případ. Existuje více vysoce kvalitní a rychlý způsob, jak připravit roztok, takže pečlivě zkontrolujte s ním. Po tom, co to děláte sami, výstavba netoleruje promashek, musí být vše provedeno efektivně.

Poměry cementové malty písku.

Podíl písku; cement / písek, kousky

1/3 - jít horské říčního písku

1/4 - jít horské říčního písku

1/5 - jít horské říčního písku

Pro výrobu je nutné zjistit ihned nádoby. Koneckonců, je nutné zasáhnout. Je lepší použít jednoduchý žlab. Pouze je žádoucí nemít žebra, budou jen v cestě dělat dávky. Pokud uděláte dávku v mixéru, pak to bude jednodušší. Proporce a míchací systém se nezmění.

 • Za prvé, je nádrž naplněna pískem a smíchá s cementem. Pak musíte nejprve provést na suchu. Pak to nebude držet pohromadě a bude s největší promíchaný.
 • V takovém případě, pokud použijete mokrý písek, pak samozřejmě, že množství vody se sníží, to je nejlepší se zaměřit na množství cementu. Například, v případě, že dávka bude vyžadovat jeden kbelík cementu, voda bude také vyžadovat asi jednu kbelík.

Varování: Byste neměli přehánět to s vodou, protože v tomto případě bude příliš kapalného roztoku, je nežádoucí používat. Ale vzít v úvahu skutečnost, že v případě, že voda není dost, neustálá potřeba ho přidat, nebo natankovat na cement, písek, jako výsledek, budete prodlužovat proces přípravy roztoku, to považují za nutné.

 • Ale v případě, že voda bude zaplavena o něco méně, než je obvyklé, pak smícháním potřebné součásti bude mnohem rychlejší ve srovnání s hustou roztokem, nezapomeňte vzít v úvahu.
 • Po startu přidána do míchačky ostatní složky řešení, budete muset nalít zbývající vodu do očí, se nic strašného nestane. Chcete-li smíchat stavebních materiálů to nejen rychlejší, ale je to lepší, pamatujte, že musí zůstat v kapalném stavu, to je nejdůležitější podmínkou.

Varování: Někdy se stane, když voda zaplavila více než požadované rychlosti, obvykle takový problém nastane s novými pracovníky, v tomto případě se roztok příliš likvidní, takže víte, že tohle všechno může být stanovena a rychle. Stačí přidat trochu cementu a písku, zachování stejné proporce, které jsou potřebné pro tuto značku.

Sádra cement-písek malta nelze provést, pokud není pružná. A spojka je lepší dát na normální řešení. Konec konců, každý ví, že pomocí hnětení říčního písku prostě sedne rychle. Proto je nutné po celou dobu míchat. Na tlusté zdivo řešení není. Smršťování nastane a aplikovat některé metody, které můžete použít také.

 • Hovoříme o obvyklých aditiv, je užitečné, navíc je schopen zlepšit kvalitu řešení, jako výsledek, to se stává pružnější, můžete přidat tekuté mýdlo, např.
 • Samozřejmě, že kvalita není ovlivněna, jediná věc, kterou musíte mít na paměti, že nástroj není pěnové, protože je to nejdůležitější.
 • Spuštění připraví roztok v mixéru nebo žlabu bude nutné přidat asi 50 až 100 g pracího prostředku, ovšem přesně stanovit množství není možné, protože to bude záviset na mnoha faktorech.
 • Takto dokonale připravený cement-písek omítky, je nutné vzít na vědomí to.
 • Jak omítky cementové malty písek, to je jiná otázka. Ale odpověď lze nalézt na internetových stránkách.

Varování: Přidáním této součásti je nutné pouze tehdy, když je naplněn vodou, je to pouze v tomto případě, můžete získat vynikající rozpouštění a pěnění podle potřeby.

Písek je další složka, která je velmi důležité. Pokud přidáte příliš mnoho, pak budete mít low-grade roztoku.

Varování: Zdivo je lepší použít pískovou horu. Neměl tak rychle sedne, a řešení je pružnější.

 • Předtím, než začnete míchat to nejlepší projít sítem. Pak můžete odstranit všechny kameny. To je zvláště důležité, pokud děláte na zdivo lícová Cihla. Vyjmutí cihly a odstranění popelnic půdu po celé přední části. A to nemůže být tolerováno.
 • V případě hustého roztoku, mnozí prostě vypadnout z písku a nic v cestě. To nelze provést, může nasávat vodu a stát jinou barvu a po zaschnutí je stále písek. Z tohoto důvodu je nutné velmi pečlivě promíchejte.
 • Pokud jste dosud naplnil celý písek, neměli byste zapomenout, že je třeba přidat zbytek, pokud je potřeba, pak je třeba přidat chybějící část vody, na závěr je nutno upravit hustotu řešení, pak je třeba hníst po dobu několika minut se roztok.

Jakmile polovinu písku budou přidány do mixéru, můžete začít vyplňovat cement, respektování závazných pravidel, pak se budete muset počkat o něco déle, aby se stalo úplné smíchání s vodou a pískem.

 • Vytiskněte si tašku a okamžitě se do písku není přidán. Je-li zatvrdne, pak by měla okamžitě jít spát do jiného obalu a vydírání. A neměly by existovat žádné hrudky.
 • Je lepší, aby nalít hromadně na písku. Je třeba sypat na celém letadle.
 • Po tomto mixu. Měli bychom homogenní hmotu, která má jednu barvu.

Proto, pokud budete postupovat podle jednoduchých tipů, které jsme se zmínili, můžete získat správné řešení, které ve skutečnosti jste a potřebám.

Konzistence řešení by měl být podobný nákupní zakysanou smetanou, a roztok formuláře musí dobře držet, to ukazuje, že jste udělali vše správně. Podívat se na to na povrchu, je třeba k tomu něco, dopisy, které budou písemné, by neměl zastřít.

Varování: Pokud se budete držet všechny nuance, z nichž jsme se zmínili, měli byste vědět, že budete schopni připravit vysoce kvalitní řešení za patnáct minut, takže problémy by neměly být.

Cement-písek malta kuchař není složité, stačí respektovat proporce. Podívejte se na fotografii a jste připraveni jít.

Zde najdete mnoho užitečných informací týkajících se tohoto článku. Stavba je poměrně různorodé odvětví, kde existuje poměrně hodně prvků. Zde je třeba řádně provádět výpočty, které vám pomohou vybrat ten správný množství materiálu. Vzhledem k tomu je třeba učinit informované rozhodnutí o jejich výběru, protože na trhu prodeje, nejsou kvalitní výrobky. Co je pod vám pomohou učinit správná volba.

Z toho, co a jak se připravit cement, písek malty

Prakticky všechny stavební procesy jsou prováděny za použití stejného materiálu, a konkrétněji, roztok na bázi cementu a písku. Použité cement, písek malty základny, omítkové povrchy, zdící tvárnice a cihly, podlahové vyrovnávací báze, jakož i pro stavební práce. V tomto případě složky jsou vzaty v určitých poměrech, které se liší v závislosti na konkrétních podmínkách použití.

Pojďme se blíže podívat na zvláštnosti výroby malty rozměrů.

Každá směs klasické varianty, která je definována vztahem 1: 3 až 1 díl cementu a 3 díly písku. Obě složky jsou nejprve smíchány za sucha dohromady a potom se k této směsi bylo přidáno do vody po částech. To vše je důkladně promíchat, aby vznikl roztok, konzistenci podobnou husté smetany. Požadovaná konečná směs se nechá zahuštění po dobu 15 minut, pak se opět míchá.

Varování! Po uzavření všech varných stupňů v každém případě se přidá k hotové směsi do vody. To snižuje kvalitu materiálu. Je lepší připravit roztok s malým množstvím, aby neměl čas vyschnout.

Mimochodem, „live“ cement-písek malta ne více než 1,5 hodiny. Po kterém to začne ztrácet vlhkost a vyschnout. Takže malosériová - rozhodnutí je opodstatněné.

Pro míchání doporučila vybudovat mixéru nebo vrtačku se speciální tryskou. Pokud budete potřebovat velké množství materiálu, například pro odlévání základ, se doporučuje, aby se proces přípravy se provádí v míchačce na beton. Upozorňujeme, že konečný výsledek - strukturu bez hrudek ve formě homogenní hmoty.

Písek pro zdící malty

Hlavní složky řešení:

 • Cement - pojivová složka. Musí být v papírových pytlích. Kupovat je doporučeno před zahájením stavebního procesu. To znamená, že by mělo být „čerstvá“. Po delší době skladování je materiál stlačen a tím ztrácí svou kvalitu.
 • Písek - plnivo. Tam je jeden bod o kvalitě. Písek musí být bez cizích látek. To platí zejména z hlíny. Z tohoto důvodu se doporučuje koupit říčního písku. Poznámka zlomek materiálu. Například malé podporuje šíření roztoku, tak zděné směsi, se nepoužívá. Ale v řešeních pro potěry takové písku - je ideální volbou. Hrubá frakce se nepoužívá pro výrobu sádry, ale funguje skvěle v základových řešení.
 • Voda - je základem, takže by to mělo být čisté. Hlavním požadavkem na to - je nedostatek kyselin a olejových nečistot.

Vlastnosti řešení výběr značka

Nyní můžete přejít na poměrech a vypořádat se s takovými parametry jako řešení Značka:

 • Zděné konstrukce má značku M100. Jeho použití při stavbě stěn a bariérových struktur cihel nebo bloků na základě různých materiálů. To vyžaduje M400 stupeň cement a písek se smísí v poměru 1: 4.
 • Pro zvýšení pevnosti zdiva může mít M200 stupeň řešení. Bude muset snížit množství písku na 2 krát.
 • Sladit základní podlahu se aplikuje řešení značka M300. Lze použít cementový M400 nebo M500 doplní se vodou a písku v poměru 1: 3: 0,5.
 • Pro omítání stěn použít přesně stejné řešení jako výše, ale s mírným zvýšením množství cementu. Například to může být 1,2-1,5. Omítky jsou často vyráběny s přidáním vápenného mléka. To snižuje pevnost materiálu, ale zvyšuje jeho plasticity. V tomto případě je poměr cementu, písku, želé bude 1: 5: 2.

Všimněte si, že třída řešení se volí v závislosti na značce použit stavební materiál. Například, pokud jste se rozhodli pro stavbu cihlové zdi označit 75 a roztok může být použít stejnou značku, která je M75. Poměr složek v těchto produktech - 1: 5: 3.

Tvorba řešení na správném poměru

Existují určité technologické standardy, které regulují směšovací poměr malty. Zde jsou tři příklady:

 1. Pro přípravu roztoku se používá uvázat poměru 1: 2-1: 6. V tomto případě se neuvádí množství vody, jak je uvedeno pouze poměrem cement, písek.
 2. V nízkopodlažních domů často používají roztoků 1: 3 nebo 1: 4.
 3. Pro postavených struktur - od 1: 3 do 1: 6.

Proto v normách neurčíte vodu? Skutečnost, že množství vody, je snadné udělat chybu. Koneckonců, písek může být vlhký a vlhkost určující míru doma nemožné. V továrně, tento údaj je přísně kontrolována. Co můžete nabídnout těm, kteří používají řešení vyrobené ručně? Je lepší zvýšit dávkového 2 krát v případě, že první se ukázal být kapalná. Stačí přidat cement a písek v souladu s normou, ale množství vody se snižuje.

V současné době, kachlová a kámen dát na hotový adhezivní směsi, která významně zjednodušuje proces přípravy kompozice. Ale když se podíváme na všechny cementové malty písek do, nejsou obejít strany a zednické materiálu. Prostě označují proporce - 1: 2.4: 0.4. Zde je nestandardní poměr.

Mnoho lidí se ptá na otázku týkající se vymezení rozsahu jedné porci. Jakými prostředky a nástroje mohou odměřit požadované množství materiálu? V DIY obchody prodávají speciální měřicí kbelík, ve kterém se koná, a odměřené nebo olovnice malty.

Přísady pro zlepšení malty

vápenné malty

Existuje taková věc jako změkčovadel pro cementovou maltou. Tento materiál je směs flexibilní, a tudíž mobilní. Zvláště důležitou součástí takové cementové kaše, pokud jde o sádry nebo mazaniny. Všechny roztoky pro potěry nutně vyrobeny s přidáním změkčovadel. V současné době v každém železářství tento materiál je k dispozici v kapalné formě. Prodávat v plastových nádobách.

Množství přísad závisí na aplikačního roztoku. Ale míra mobility mohou být určeny pomocí speciálního nástroje. Tento kužel, který se vkládá do roztoku a má dvě stupnice. Chcete-li vypočítat pohyblivost směsi najít aritmetický průměr z obou výsledků. Upozorňujeme na skutečnost, že změkčovadla jsou zavedeny do určitých poměrech.

Existují i ​​jiné materiály, které jsou mistři dávno používané ke zvýšení mobility pracovních sil.

Tento stavební materiál v roztoku je aplikován pouze ve formě páleného vápna. A co je zajímavé. Existují určité stavy vápna, v závislosti na množství vody nalil do ní.

Například, v případě, že voda je 25% objemových materiálu, výsledkem je drobivá hmota, která se nazývá chmýří. Přidáte-li voda do 10% více, dostanete vápno tmel.

Jsme také v cementových směsí nejvíce zajímá vápenného mléka. Ve skutečnosti, slabý roztok vápna s obsahem vody 60% a výše.

Dodat, že hašené vápno v jakémkoli stavu se používá v procesu výstavby jen dva týdny po zrušení. Mimochodem, přes vápennou suspenzí cementu a písku získává vlastnosti, jako je propustnost pro vodní páru.

PVA lepidlo konstrukce

Často v omítání přidat PVA lepidla. S jeho zvýšení pomoc adhezních vlastností roztoku, jakož i její pevnostní vlastnosti.

A protože mluvíme o změkčovadla, zvyšuje pružnost materiálu, taky.

V poslední době se hlavní přidá ke směsi tekuté mýdlo, šampon nebo prostředek na nádobí. Je důležité, že jsou dobře mylilis.

Elasticita cementové směsi zároveň výrazně vzrostl, ale hlavní věc, kterou tady - nepřehánějte to. O něco více než požadovaného objemu - a šířit řešení.

Někteří začátečníci se domnívají, že saze a grafit také zvýšit mobilitu malty. Ale to je mylná představa.

Takové materiály mohou získá roztok černé barvy, ale ne pro mobilitu.

Měli bychom se také zabývat otázkou, jak se dělá cement. O poměrech a shora uvedených prostředků, takže jdeme rovnou na technologii vaření.

Prvním krokem je příprava všechno. To je koupit složek směsi, nástroje a nádoby, ve které budou provedeny. Připomeňme si, že klasická formulace - je poměr 1: 3. Proto doporučujeme připravený obal s tenkou vrstvou cementu usnout, a v horní části písku. A tam jsou střídají vrstvy musí být alespoň šest. To je nezbytné, aby se maximalizoval míchání ingrediencí.

Poté byla výsledná vrstva koláč mix muset lopata. To by mělo být provedeno velmi pečlivě, protože je nejen důležitým ukazatelem homogenity materiálu, ale také hustota budoucího řešení. Mimochodem, druhé závisí na množství cementu zavedené.

Podle tohoto kritéria kaly jsou rozděleny do tří kategorií:

 1. Fatty - s velkým množstvím cementu. Tento roztok se rychle ztuhne, ale je zde velké množství trhlin v jeho těle.
 2. Normal - klasický recept.
 3. Hubený - s minimálním obsahem cementu. Tato řešení jsou velmi rozprostřeny na povrchu a velmi dlouhou dobu vyschnout. Jejich kvalita není nejvyšší z hlediska pevnosti. Mimochodem, pokud jde o podlahové betonové mazaniny, hubená možnost někteří zvažují samonivelační. Ale to je omyl.

Takže zpět do procesu vaření. Takto získaná reakční směs, a to je nyní doporučuje prosít přes síto s buňkami 3 x 3 mm. To je důležité, v důsledku čehož se získá homogenní roztok a dostatečně vysokou hustotou.

Varování! Přidejte vodu do složky nelze míchat.

Zařízení pro přípravu roztoku

Každá kapalina ve směsi by měly být opatrně a pomalu se nalije do malých dávkách. Je důležité, aby se proniknout do připraveného dvousložkového materiálu postupně navlhčení do nejmenších částic. Kromě toho bude pomalé infuze umožní udržet v určitém čase. Koneckonců, každá směs jejich vodu.

Například pro zdiva materiál je lepší použít směs, která má nízký obsah vody. Ale pro přípravu roztoků pro potěr je lepší nalít více vody. Mimochodem, to je určena indikátor, jako je schopnost k samoregulaci. Dalším bodem o vodě, nebo spíše jeho teplotě. Zde, stejně jako v případě s číslem, hlavní věc - nepřehánějte to. Proto se doporučuje použít kapaliny s normální teplotě rovné teplotě okolí.

Jak vidíte, na cement, písek malty - to není jen prosté smíchání těchto dvou složek. Existuje několik typů tom, které byly navrženy pro konkrétní stavby. Je-li to důležité nejen podíl hlavních složek, ale i obsah vody a specifické přísady, které zvyšují kvalitu vlastnosti materiálu. Řešení na bázi cementu a písku jsou nejčastěji používány ve stavebnictví a opravách. Proto znát složení a poměry složek by měl každý, kdo se chystá na stavbu domu nebo rekonstrukci vašeho bytu.

Cement-písek malta. Složení a příprava

Jednou z hlavních složek směsi pro omítání ploch nebo roztoků na beton, cement. Cement je nyní považováno za velmi oblíbený materiál, protože nemá dostatečnou pevnost a tvárnost.

Musím říci, že v procesu výstavby či výroby stavebních prací je téměř nikdy nepoužívá cement ve své nejčistší podobě. To je drahé a zmrazené čistý cement je velmi křehké, takže zdivo na něm nejsou jiné síly. Z tohoto důvodu, v konstrukci použil cementové malty písku. Vyznačující se tím, že poměr složek je závislá na tom, zda taková směs by být použity pro jakýkoliv účel.

Jinými slovy, pokud chcete dát cihlu, musíte použít písek a cementové malty stejného typu. Pro omítání ploch - jiného typu, atd. Musím říci, že při výstavbě zahrnuje komplexní a jednoduché řešení. Ačkoli oni se liší v první řadě, je počet komponent používá. tj v případě, že jednoduché řešení mohou být snadno připraveny z vody, určitou část cementu a písku, pak komplexní řešení jsou více složek.

Zdivo je obvykle umístěn na vápno obtížné nebo písku cementu. Malta - je to levný a pohodlný způsob řešení, takže se používá nejčastěji. Nicméně je třeba poznamenat, že jeho síla v některých případech zdaleka není dokonalá, takže použití tohoto typu není vhodný pro zdivu. K tomu, vhodnější cement-písek malta M100 nebo M150.

M100 je nejvíce populární mezi všemi ostatními sloučeninami tohoto typu a je často používán při výstavbě rodinných domů a opravy a stavební práce. Lze jej použít do zdiva, betonu zdicích prvků a strusky pěnových bloků, jakož i při regeneraci konkrétních potěry areálu.

Ještě populárnější je cement, písek malta M150. Skládá se z jemného plnidla a jako drcený kámen nebo velký fraktsiynapolnitelya, že nemají vůbec. Hlavními složkami tohoto řešení jsou písek a cement, cement se vyjme o něco vyšší než při výrobě betonu značky M150. To je obvykle označována jako maltu, cementové malty, omítky malty. V posledně uvedeném případě je zapotřebí jeho struktura přidat určitý podíl vápna. V některých případech mohou být přidány cement, písek malta a jíl, aby to pružnost.

Existují speciální stavební předpisy, které určují správný poměr písku a cementu při přípravě těchto směsí. Je třeba říci, že síla roztoku, tím, že jej se zvyšuje písku, ale přesto se snižuje a jeho tažnost. Nejčastěji přidá k roztoku 3 dílů písku a jednoho dílu cementu. Takové řešení je považován za klasické a nejběžněji používaným.

Chcete-li získat kvalitní mix, musíte nejprve smíchejte suché ingredience, ale co se týče vody, přidejte malé porce ze by mělo být v suché směsi. Přidá se voda, dokud budete potřebovat, až budete mít krémovou konzistenci. Po obdržení tohoto hmotnostní roztoku by měla být ponechána na zahuštění po dobu 15 minut, pak se znovu dobře promíchejte. V zásadě platí, že cement naplní vodou, je schopen upevnit hodinu nebo dvě, tak, že velké objemy roztoku není nutné vařit, aby se zabránilo překročení rozpočtu materiály.

V podmínkách vysoké vlhkosti nebo námrazy na písku malty obvykle podávají speciální přísady. Nicméně, je vhodné věnovat pozornost trvanlivosti cementu, aby nedošlo k ublížit pevnost zdiva.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 3 = 7