cementová malta

cementová malta

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Poměry cementové malty pro omítky

Mnoho druhů stavebních prací se neobejde bez cementové malty. Ve své struktuře, je materiál uvolní tažnost a pevnost. Stavitelé často vybírají znovu a to díky vynikající stseplivayuschimi funkcí.

Pro přípravu vysoce kvalitní řešení, stačí připojit suché přísady, mezi které patří drcený štěrk, písek v poměru 1: 5. Poslední složkou může trvat méně, to vše závisí na požadované hustotě roztoku.

Po nastavení suché přísady v nich je naplněna vápenným mlékem. Změnou množství můžete dosáhnout požadované hustoty. Chcete-li osobně přípravu vápenného mléka, vzít oxid draselný a rozpouští úplně ve vodě, takže výsledkem byla homogenní kapalina konzistence.

Kvalita všech komponentů kombinovaných malty musí být nejlepší, protože to je přímo závislá na tom, jak dobře budou provádět stavební práce. Pro přípravu roztoku považovány v článku M400 použit cement.

Předtím, než začnete míchat komponenty nutné dávat pozor na kvalitu použitého materiálu.

Podle struktury M400 by měl být ostrý, bez hrudek, jinak jsou všechny manipulace konec trhliny a Oskol.

Pro míchání složek potřebné vybavit velkou kapacitu, a přesto síto pro prosévání.

Na bázi cementu řešení použití oxidu draselného je ideální pro úpravu betonových konstrukcí. Pro léčbu výlisků nebo jiných vyčnívajících ploch cementové malty musí být použity v čisté formě, pokud budeme dávat pozor na praktickou stránku, je přiděleno dlouhou životnost.

Směšovací poměr by měl být jiný, a to vše závisí na povrchové úpravy a druhu vykonávané práce. Nejběžnější varianta se považuje: 1: 1: 6 a 1: 2: 9, přičemž první člen - drcený štěrk GOST 8267 93sekunda - vápenné mléko, a třetí - písek.

V kroku slučování je nutné určit jeho viskozitu. Jediný způsob, jak připravit vysoce kvalitní omítky. Pokud jde o poměr cementu a vápna, proporcionalita se mohou lišit.

Pro zpracování okapu, sklepní prostor je poměr by měl být 1: 6; v případě cihel, betonu nebo dřevěný povrch, použitý poměr 1: 2.

V případě, že upravený povrch je v interiéru, nebo bude mít vliv na koncentraci vlhkosti vyšší je poměr by měl být 1: 7. Při přípravě směsi je nutné určit jeho tukové složky.

V případě, že malta s vápnem je velmi tučné, po vysušení, je deformován v důsledku veškeré práce prováděné dříve bude marně. A když je nepružná, protože bude obtížné s ním pracovat.

Pokud je materiál příliš hustá, ale přidává několik gramů cementu, jinak přidat zahušťovadlo, směs se pak získají pružnost, a je snadné s ním pracovat. Cementová malta musí být odpovídající kvality.

Definovat ji ve spuštěné lopatě, pokud přilepená na mnoho směsi, pak se ukázalo mastná. Pokud nic není přilepená, roztok - hubený. To je považováno za ideální v případě, že veškerý materiál přilepil k rýč bit, pak se považuje za optimální pro zpracovatelská zařízení.

Chcete-li racionální využití směsi, není třeba ji okamžitě míchat pro zpracování velkých ploch. Nejideálnější - zřeďte ji, aby se maximálně půl hodiny stačilo k práci.

cementová malta

Pokud jste připravena malta příliš mnoho, a to ztuhne, pak v žádném případě nemíchejte s vodou (někteří říkají, Pane, „razmolazhivayte“).

V opačném případě by vrstva omítky nebude tak trvanlivý a brzy začnou odlupovat z povrchu. Před zahájením práce, kterou je třeba ověřit, výslednou směs.

V optimálním poměru všech složek ní bude držet perfektně ke zdi, a po zaschnutí nedeformuje.

Existuje mnoho způsobů přípravy malty: oxid draselný zapotřebí cement směs je zředěna a potom vodou.

Může být nejprve drcený štěrk naplňte vodou a teprve po důkladném promíchání se přidá požadované množství malty. někteří nejprve smísí písek a drcený štěrk, a pak se přidá oxid draselný.

Tyto komponenty se používají k léčení vnějších stěn průmyslového nebo bytového domu, přízemí a okapy. Podíváme-li se článek řešení by měly být použity během několika hodin po jeho přípravě.

Cementová malta našla své uplatnění v moderní konstrukce, to je často používán k léčbě vnějších a vnitřních stěn. Každá koule podporován materiál je přiřazen jeho jednotlivé vlastnosti a koncentrace složek, jejich množství.

Měla by být použita pouze na povrchu, který je pre-ošetřené pro maximální naplnění všechny póry. Tím je možno zvýšit pevnost přilnutí základy (strop nebo stěna) s míčem omítky.

Proto řešením první kulové musí být tekuté konzistence, o tloušťce 0,4 cm a 0,3 cm na stropu.

Řešení pro aplikaci prvního míče a mohou být připraveny bez přídavku oxidu draselného, ​​ale vedení vnější a vnitřní vybavení, zejména v budovách s vysokou koncentrací vody, vápna GOST 9179 77 nicméně doporučuje přidat.

propojen s prvním balónu:

 • vody - až tři sta litrů;
 • vápenný hydrát - sto kg;
 • drcený suť - dvě stě kg,

Jeho tloušťka by měla být menší než 1,5 cm. Tento míč se aplikuje po vysušení první, ale před časem, až se stane zcela pevné látky. Hustota roztoku by měl vypadat těsta koláč.

Plaval speciální nástroj konstrukce však ideální pro nanášení třetí vrstvy, druhá žádoucí opustí drsné a mírně nerovnoměrný.

Pro druhou vrstvu směsi:

 • voda - sto litrů;
 • drcený štěrk - sto čtyřicet kilogramů;
 • hydrát vápenný hydrát - sto dvacet kg.

Doporučuje se připravit z jemného písku a kysličník draslíku. Poslední složkou je pouze žádoucí přidat trochu. V tomto případě se výsledná směs umělých hmot se stává maximální.

Třetí vrstva se nanáší v tenké vrstvě a pečlivě zarovnán stavební pravidlo.

Za třetí kouli, budete muset míchat (poměr):

 • voda - Tři sta l,.
 • drcený štěrk - sto kilogramů;
 • Písek - jeden tisíc šest set kg;
 • hydratovaný oxid draselný - sto jedenáct kg.

Stavební mistr miluje práci s vápenocementové malty, protože je považován za nejvíce tvárné a snadno pracovat materiálů. Sádra - neustále se rozpadá.

Drcený štěrk - vytvrzuje rychle.

Uvažováno v článku malty snadno aplikovat, kromě jeho ceny více než rozumné. Samozřejmě, tam jsou některé stěny, které doporučit léčbu pouze sádra, vápenec nebo jíl-vápenné malty.

Přesto, že kombinace drceného štěrku a kysličník draslíku nutně poskytovat dostatek pestrou škálu aplikací.

Podle specifikací a skutečnou omítky rozdrceného štěrku a kysličník draslíku je určena jeho komplexním složením, že účinnější využití jak uvnitř, tak vně budovy nebo v domech s vysokou koncentrací vlhkosti.

Drcený suť dělá omítky maximálně trvanlivý a odolný vůči agresivním faktorům životního prostředí, ale poskytuje antimikrobiální vlastnosti.

Tento roztok může být doplněn o malé části písku, který je speciálně připravená a čistí. Pokud se přidá voda, to To se stává velmi tvárná, dokonale aplikovat na povrch.

Pro více informací o sádrových stěnách vápenec cementové směsi pohled na videu:

Vápenocementové směsi je považován za univerzální materiál pro konečnou úpravu, která pevně uchopí povrch dřeva, cihel nebo betonu.

Kreslení na cihly

V takovém řešení, je tam jeden záporný, který je tak malý, že nemohl odolat klady. Je nestabilní vůči jakékoliv deformace.

Ale na praktickou stránku, a to i v případě, že povrch kladivem hřebík, netvoří na povrchu vybrání nebo štípané.

Mezi výhody uvažovaných stavební směsi:

 • antifungální vlastnosti - na povrchu ošetřené kompozicí, nikdy se objeví známky plísní. Materiál vytvoří nezbytnou úroveň vnitřní propustnosti pro vzduch a ideální mikroklima;
 • srovnáme-li omítky cementu a vápna s pískem analogu, první část je mnohem silnější. Léčili rovinu mezi stěnou a oknem samotným, římsy nebo do sklepních prostorů. Dokonce i v případě, že směs ztuhne, nebude ztrácet své původní vlastnosti.

cementová malta použity k vytvoření většiny hladké fasádě a pro léčbu složitých geometrických tvarů. Díky plastové kompozice, to přesně pokrývá jakoukoli stěnu.

Dokonalá povrchová úprava do značné míry závisí na přidružených kritérií, kdy jedním z hlavních je příprava povrchu a postupná realizace stavby. První a hlavní fáze - příprava pracovního prostoru, jej vyčištění starých úpravou.

V případě, že dřík je volná, je třeba aplikovat alespoň dvě vrstvy primer.

Beton nebo cihlový povrch by měl být naplněn pouze jednou. Roztok se pak Směsná vrták nízkorychlostní pro získání homogenní hmoty.

Je žádoucí, aby pouze dva míchání. Omítka se nanáší ve dvou směrech:

 • ruční, ale předběžně uzavřeny s masivními výmoly.

Za tímto účelem se přidá roztok o vyšší viskozitě a hustotě, a je pouze nutné, aby předem vysuší před použitím primární nádrže. Popsány v článku materiálu se nanáší pomocí stěrky nebo pravidlo, je důležité, aby v rámci povoleného rozmezí teplot, která je podle údajů výrobce na obalu.

To se skládá z částí: pro vytvoření viskozity, plnění a ředění.

K přípravě malty budete muset koupit cement značky M400 nebo M500. Je-li příliš dlouho držen v nevhodných podmínkách, jeho třída je snížena, a proto je degradován.

Po 30 dnů po takovém skladování třídy 500 se obrátí 450, a po 6 měsících cement ztratí 1/4 jeho charakteristik. Písek GOST 8736 z lomů nebo říčního dna pečlivě prosít přes síto velikosti povolené. Zde hustotu říčního písku.

K přípravě malty se obvykle používá jáma písek, obsahuje malé koncentraci jílu, takže řešení se vyznačuje měkkost a pružnost.

Také zvýšení popsaných parametrů, lze přidat adhezní vazby (půl litru dvaceti litrů roztoku), nebo speciálních chemických změkčovadel.

V případě, že práce je použita pálené vápno, je nutné uhasit. Jak to udělat, ona zasypala ve speciálním kontejneru a naplní vodou. Mělo by být dodržovat všechna pravidla technické bezpečnosti, nosit ochranné rukavice a brýle, jako výsledek odpovídající reakce začne vystupovat obrovské množství tepla.

Jak připravit a aplikovat vápenocementové omítky

Vápenocementové omítky používají při dokončovacích povrchů, a to jak uvnitř, tak vně objektu. S jejich pomocí můžete sladit a zdobí stěny. Moderní stavební trh nabízí velké množství hotových omítek s různými přísadami, ale to je často vaří doma složením prakticky se neliší od zakoupit.

Kde použít vápenocementové omítky

Ve většině případů, tyto kompozice se používají pro dokončovací vnitřních povrchů v obytných prostorách, ale v závislosti na dalších složkách a poměr vápna, cementu a písku, takové náplasti mohou být použity pro průmyslové, komerčních a veřejných budov. Je také přípustné povrchu v uzavřených lodžií a balkonů, jakož i společné zemědělské politiky a fasád. Tento materiál není vhodný pro stěny, které jsou plánovány pro zavěšení velké nábytku nebo spotřebičů, vnější povrchy ve vlhkém podnebí.

Důležité! Při omítání stěn takových kompozic vlhkosti nesmí být vyšší než 65%.

Hlavní použití vápenocementové malty - vnitřní omítky stěn v obývacím pokoji

Výhody a nevýhody směsi

Pokud budeme mluvit o pozitivních aspektů materiálu, je nutné zdůraznit následující:

 1. Relativně nízké náklady. V případě, že směs vařit pro sebe, budou stát 2 krát levnější než průmyslově vyráběné přípravky. Zároveň připraven vápenocementové směsi v 1,5 krát levnější než omítky.
 2. Tepelná izolace. Stěny tyče s vápenocementové omítky, vyžadují dodatečnou izolaci pouze v chladném zeměpisných šířkách.
 3. Propustnost pro vodní páru. Tato funkce zajišťuje správnou ventilaci stěn, což výrazně zvyšuje životnost potahování.
 4. Flexibilita. Tato funkce zajišťuje integritu povrchu smršťovacích domů.
 5. zdravotní nezávadnost. Při zahřívání, za mokra nebo v kontaktu s chemicky aktivními látkami vápenocementové řešení neuvolňují toxické látky.
 6. Tento materiál je odolný vůči změnám teploty, mráz a ještě delším vystavení přímému ohni, aniž by se zlomila.
 7. Dobrá úroveň přilnavosti. S tímto omítky může být instalován na většině typů substrátů.
 8. Biologická bezpečnost. Na takové povrchy nevyvíjejí bakterie a plísně choroboplodné zárodky, kromě toho, vápno zabraňuje pronikání obydlí hlodavců.

Cementová malta dobře ležet na jakýkoliv typ důvodů

Nedostatky trochu, ale jsou tam pořád:

 • Nízká mechanická pevnost, v důsledku které je omítka vrstva se snadno poškodit přímé expozice.
 • Nízká vlhkost, omezující rozsah řešení.

Nezávislá výroba páleného

Mělo by být okamžitě říci, že je to jednodušší a rychlejší koupit páleného vápna, ale pokud chcete provést celý proces od začátku až do konce, je nutné koupit konvenční vápno. Tento materiál se používá v mnoha průmyslových odvětvích, takže v případě, že celá řada zařízení pro výrobu malty nebo cihel, lze najít zde. V opačném případě je poskytovatel bude muset hledat na netu.

stavba pálené vápno

Pro další krok bude vyžadovat troubu. Je třeba roztavit s aktivním uhlím, poté, co se teplota stoupá - přidat trochu více uhlí a úroveň do trouby rovnoměrně. Na ní co nejrychleji šíření vápna, posypané na vrcholu malého množství sacharidů prachu, zavřete troubu a nechá se stát přes noc. Ráno vápno se izoluje z pece do kovové nádoby. Teplota materiálu je stále vysoký, takže je nutné použít kleště, rukavice a brýle. Po ochlazení vápna jej brousit s kladivem a začít hašení.

Standardní postup je následující:

 • Kovová nádoba je umístěna pálené vápno a naplnit ji studenou vodou 1: 1.
 • Po uzavření prudké reakci, doprovázené varem a šum, je nutno nalít více vody, materiál se zcela pokryta kapalinou.
 • Pak je třeba, aby se roztok promíchal, znovu nalít vodu, přikryjte nádobu a nechte vyluhovat po dobu 14 dnů vápna.

Způsob hašení vápna

Důležité! kalení proces musí být uveden do homogenní vápna pasta bez bublin. V opačném případě je řešení bude i nadále mít reakci na stěnách, což povede k trhlin v omítce.

Příprava vápenocementové malty

Pro přípravu roztoku pro dokončování z vysoce kvalitního cementu potřeby - M500 do M200 vhodný návrh stavebních prací. Typické poměry vápenocementové omítky: 1 díl vápna tmel, 1 díl cementu 2,5 dílů písku. Použití vody je řízen obsah tuku v konečném roztoku, avšak jeho množství závisí na požadované kvalitě povrchu, přesné rozměry a míchání omítkové vrstvy.

Komponenty tvořící cementu maltou

Tip! Při přípravě omítky se nejprve smíchají suché přísady se přidávají v jejich vápna tmelu, míchá se a zředí se vodou.

V některých případech je třeba zlepšit kvalitu povlaku, nebo dát tomu určité charakteristiky. Pro tento účel lze použít i následující materiály:

 1. Trochu polystyren. Listy tohoto materiálu se používá pro izolaci, takže přidáním v sádře stačí pouze při dokončování vnitřních ploch.
 2. Drcený slída. Minerální stěna chrání před UV zářením.
 3. Marble prach, mouka nebo štěrk. Tato látka zvyšuje mechanickou pevnost cementu vápennou omítkou, a jeho dekorativní vlastnosti.
 4. Mletý baryt. U bytů, tento minerál je téměř nikdy použita, protože chrání povlaku z rádiových vln záření.
 5. Quartz. Frakce minerálu může být od 0,1 do 6 mm. To má stejný účinek jako z mramoru, ale navíc chrání proti kyselinám.

Mezi další složky vápenocementové omítky

Do omítky trvat dlouhou dobu a mají potřebné výkonové charakteristiky, je třeba splnit následující požadavky:

 • Všechny složky se musí předem čistit různými nečistotami (kameny, mušle, jíl) a protsezheny přes síto. Také lépe odvádí hotová řešení. Pro zobrazování a půdy vhodným sítem 3 mm, pro nakryvki - 1,5 mm.
 • Obryzg by měla obsahovat více cementu pro zlepšení pevnosti, ale zároveň více vody, aby bylo snazší je uplatňovat.
 • Použití dalších komponent je možné pouze tehdy, pokud je to nutné. V opačném případě by řešení bylo nepřiměřeně vysoká hodnota.

Je-li roztok substrátu je obtížné úseky a slzy - je třeba přidat vodu. Pokud se rozprostírá na ploše, je třeba přidat další suché přísady.

Chcete-li provést tento krok, budete potřebovat následující nástroje a dodává:

 • Děrovačka a sadu dlát odstranit starý nátěr
 • Škrabky, kovové kartáče, špachtle stírací povrch.
 • Rozpouštědlo a čisticí tkaniny.
 • Hammer klepnutím na povrch.
 • Mlýnek a sada kol.
 • Primer a štětec nebo váleček na jeho uplatňování.
 • Kapacita vrtačka s lopatkové míchačky nebo speciální konstrukce pro výrobu roztoku.

Nástroje a zásoby v přípravě pro omítání

Příprava povrchu před omítací

V prvé řadě odstranit starý nátěr. Vířící a pískované omítky barvu nebo rozpouštědlo je odstranit mechanicky. Tapety promočený a poškrábaný. Pak následuje důkladné prohlídce stěn, ve kterých chrastítko kladiva. Všechny křehké fragmenty by měly být odstraněny, a trhliny ve stěně opraveny s pěnou. Povrch je opět podrobí leštění, načež byl odstraněn prach.

Důležité! Před zahájením prací je nutné určit pořadí, kde je elektrické vedení a vypnutí areálu.

Příprava Etapy povrch před omítání

Poté se povrch se zpracuje s primerem. Je lepší to udělat 2 krát v intervalu 4 hodin. Chcete-li získat na povrchu - je třeba nainstalovat výztužnou síť. Produkt je připojen ke konvenčním samořeznými šrouby po obvodu a ve středu. Pro použití v interiéru, často není nutné tento postup.

Tyto produkty jsou určeny svisle kovových profilů, které jsou nezbytné pro položení omítky na stejné úrovni. Návod k instalaci:

 1. Instalace začíná s opačnými konci stěny. Ze zadní úhel 30 cm, a pak se přes úroveň nakreslit svislou čáru od podlahy až ke stropu.
 2. V tomto směru, se roztok nanese na několik částí, na které je upevněn první maják. Podívejte se na finální úroveň konstrukce výrobku.
 3. Stejná operace se provede na protilehlé koncové plochy.
 4. Horní a spodní části instalované majáky závitové šrouby, kterými dva tažné lanko příze. Mezera mezi vláknem a maják by měla být menší než jeden mm.
 5. Pod závitem ve vzdálenosti 1,5 m namontovaných majáky stěnou.
 6. Na konci úrovně závitu všechny výrobky jsou zarovnány, tlačí je do požadované hloubky.

Instalace malování majáky na omítky

Byste měli vědět! Při výběru maják upozornit na jejich kvalitě. Měly by být hladký a tvrdý.

Aplikace vápenocementové omítky

První vrstva se nazývá vykreslování. To slouží k tomu, nejintimnější kontakt s omítkou. Za tímto účelem připravuje kaše, který je napsaný na stěrkou a zednickou lžící nebo prostě vyskočil na zeď. Ve většině případů není nutná vyrovnání, ale je lepší protáhnout trochu směs na povrchu jednoho z ručního nářadí.

Další vrstva - primer. To je hlavní část sádry, takže jeho tloušťka může být až do 5 cm. Materiál se nanáší širokým majáky špachtle úrovni Chet, potom testovány na pravidlo povrchu. Musíme přejít od zdola nahoru, a přitom klikaté pohyby a opakujte postup.

Během práce vládnout - roztok, který zůstal na ostří nástroje, je třeba hodit na horní stěně.

Poté, co že je třeba počkat několik hodin, dokud se roztok chytí a odstraňte majáky. Výsledné drážky pohřben směsí stejné konzistence jako pro hlavní díla, pak pomocí špachtle úzké obložení rohů a oblasti u stropu a podlahy.

Alespoň nakryvku použita. Tato vrstva je úprava, takže jeho tloušťka není větší než 3 mm, a kvalita povlaku by měla být vysoká. Materiál aplikovat lopatky a lžíce, úroveň ho, a po vysušení ošetřené a leštěné struhadlo.

Po vysušení se omítka stěrka být přepsány pomocí

Tip! Přistoupit k další dokončovací jen 14 dní později, že zeď neměl čas na suché a získat sílu.

Dekorativní povrchové úpravy pomocí vápenocementové omítky

Ušetřit na materiálu pro dekorativní, lze použít i vápenocementové omítky. Existuje několik způsoby použití k vytvoření různých povrchů.

Vytvoření dekorativní povrchové úpravy pomocí vápenocementové omítky

V první řadě na připravený povrch, aby mělkou brázdu. Pak se připraví roztok o konzistenci husté smetany se přidá k ní jemných minerálních plniv a barviv. Poté se aplikuje pomocí jedné z následujících technik:

 1. Přes síť. Především vyráběného dřevěného rámu 1x2 m, a je uložen na kovovou sítí s oky o velikosti 2,5 mm. Rohy struktury jsou plněné dřevěné lamely asi 10 cm dlouhé, aby bylo možné nastavit rám ve stejné vzdálenosti od povrchu. Náplast blok ve stejných dávkách pomocí Falcon přes pletivo. Kapacita materiálu bude muset neustále pohybovat, takže by to mělo být co nejlehčí.
 2. Stříká s koštětem. Bars koště je vyříznuta tak, že nejsou letí ven s omítkou. Nástroj je potom ponoří do roztoku, aby byl na povrchu, a opakovaně zasáhla koště hůl. Vzhledem k tomu, že celý povrch je ošetřen.
 3. Stříká kartáč. Tuhý kartáč se ponoří do připraveného roztoku a umístí jej na plochu pro štětiny směrem nahoru. Potom se provedla tyč, čímž se omítka stříká na povrch.

Tip! K provedení výše uvedených postupů, můžete použít speciální stroj. Tím se výrazně usnadnit a urychlit proces, ale zařízení je drahé.

Tyto nástroje mohou být provedeny nezávisle na sobě, ale je to jednodušší, aby si je mohli koupit v železářství. Známky namočenou v mýdlové vodě a pak se pevně opírá o stěnu nově zpracované a dramaticky narušen. Výsledek je reliéfní vzory. Práce s válcem ještě jednodušší. Na jeho povrchu je reliéf, pomocí kterého je stěna zdobené. Čerstvým nakryvki válcované válec ponoří do roztoku mýdla a nechá se uschnout.

Válce a lisovací nástroje umožňují vytvořit efektní reliéfní kresbu na omítku

V tomto případě, stěny tvořily vizuální simulace písečných dun. Pro čerstvé omítky přitlačí k struhadle a ostře táhne zpět. Část materiálu bude vytáhl za nástroj, který bude poskytovat požadovaný vizuální efekt. Můžete také použít kartáč. Nakloní se k povrchu a působí se na zdi. Pohyby musí být ostré a chaotická. Tuhý kartáč vymaže stopy a měkký - více rozmazané.

Vytvoření písečné duny s kartáčem

Tento nástroj je ocelový plech s naostřenou hranou, se používá pro dokončovací. Povrchové rascherchivayut obdélníky se nanáší na spodní ploše obecně druhá ruka je přitlačována na povrch cyklů provedených podél pravítka a, zatímco silně lisovacího nástroje. Zuby cyklické řez do povrchu a vytváří vzor. Také neobvyklý vzor může být získán tím, že kruhový pohyb nástroje.

Výkres na omítku vytvořené pomocí smyčky

Povrch je rozdělen do čtverců za použití úroveň a rascherchivayut. Potom, každý čtverec je považován Trojan Ženy pohyb kříže. V některých případech, Bush zatloukání, který jednoduše razítko povrch. Je také možné kombinovat oba nástroje v rámci jednoho dáma.

Příprava roztoku a stěny vápenocementové omítky - poměrně jednoduchý proces, ale pro kryt kvality na výše uvedených pokynů přesně.

 • zredukovat
  • strop
  • stěny
  • Paul
  • Dveře, oblouky
  • windows
  • Trouba, Krb
 • Výzdoba prostorů
  • kuchyně
  • Koupelna, WC
  • Chodba, hala
  • Balkon, lodžie
  • další místnosti
 • úprava budovy
  • Chaty a byty
  • dřevěné domy
  • Sauny a parní lázně
 • ozdobné materiály
  • sádrokarton
  • obkladové desky
  • Tapety, korek
  • dlaždice
  • Laminát, linoleum
  • dekorativní omítky
 • dokončovací práce
  • omítka
  • základní nátěr
  • těsnění
  • Malování, bílení
 • Vnější úprava
  • fasáda

Natírání dveří - postup, který se provádí v souvislosti s řadou okolností. Ale mějte na paměti.

Na stěny v obývacím pokoji často používají tapetu. Roll materiály jsou poměrně levné.

Velmi často můžete vidět situaci, kdy malý dokončovací práce, které se často vyskytují v posledním stádiu.

Zvláště cementové malty s vápnem

Vápenocementové malta použita pro zdivo a omítku. Kompozice měla stejné jako směsi s cementem, ale s přidáním hašeného vápna. V závislosti na poměru jednotlivých komponent mění své vlastnosti a účelu slouží pro dokončovací práce vně i uvnitř areálu. Ať je to možné s jejich vlastních rukou nebo koupit ready-made.

Typy a charakteristiky

Malta má vysoký stupeň přilnavosti. On dobře přilne na téměř jakémkoli povrchu, včetně dřeva a betonu. Díky antibakteriální vlastnosti vápna eliminuje možnost plísní nebo hub. Taková kompozice schopné přenášet vlhkosti bez poškození atmosféry v místnosti. Vydržet teplotu extrémy od -50 ° C do + 65 ° C,

V protikladu k cementové směsi, vápno pružnější. Je dokonale vyplní všechny trhliny a prohlubně. Omítání lze korigovat za 1-3 hodiny. Řešení s cementem pouze na jednu hodinu. Prostřednictvím tohoto dlouhodobého sušení pravděpodobnosti výskytu trhlin je minimální.

Pro odlišení kompozice s vápna a cementu, existuje technické charakteristiky roztoku, protože obsah tuku. Který určuje její oblast působnosti.

Následující stupně obsahu tuku:

Nejčastěji se používá řešení s normální úroveň tuku, protože má optimální plasticitu, zřídka se posadí a nepraská. Lean vhodné pro opláštění povrchů a mají minimální smrštění. Mastné se skládají z velkého počtu, tak elastomerní složky pojiva. Jsou používány při pokládání cihly nebo jiný materiál bloku.

Charakteristika tuku závisí na poměru složek roztoku. Chcete-li získat hubená, aby se více písku, tuků - více vápno. Liší se a hustota: nízké (až 1500 kg / m3) a průměr (1500). V oblasti aplikací roztoku ovlivňuje součásti poměr. Nejčastěji používaným grade M50 (omítání) a M75 (pro zdění).

Také, vápenocementové omítky jsou rozděleny do následujících typů:

První provedení se používá k zarovnání všech povrchů a používá se jako hrubé vrstvy. Dekorativní suchá po dlouhou dobu, takže je vhodná pro manipulaci a dát požadovaný tvar a vzory. Směsi pro zvláštní účely mají zvýšené vlhkosti bariérové ​​vlastnosti jsou dobře absorbují hluk a tepelné izolace.

Příprava roztoku vlastníma rukama

Ve srovnání s cementem-písek malty, vápenec má nižší cenu. Na 1 m2 při tloušťce 1 mm vrstvy povlaku požadované o půl kg. Pro hnětení muset koupit písek, vápno a cement. Poměry složek závisí na požadovaných stupeň jejich směsí. Pro získání roztoku M75, míchat ve všech následujících poměrech - 1: 0,8: 7 (M500 cement, vápno, písek) nebo 1: 0,5: 5,5, pokud M400 cement. Pro hnětení značku M50 bude vyžadovat Portland cement M400. Poměry složek - 1: 0,9: 8 (cement, vápno, písek).

Také podíl roztoku závisí na tloušťce povlakové vrstvy. Pro hrubování práci (obryzg) hněte v následujícím poměru - 6,7: 1,5: 1: 2,2 (písek, vápno, portlandský cement, voda). Pro průměrnou tloušťkou vrstvy - 9: 2,2: 1: 2,8, jako konečné povrchové úpravy - 13,5: 3: 1: 4.

Pro míchání vápno směs se typicky vyžaduje ne více než 0,8 dílů vody na jeden díl portlandského cementu. Tento vztah má vliv i suché přísady. Hlavní věc, že ​​konzistence cementové kaše byl jako husté smetany.

Před hnětení, vápno budete muset zaplatit. Pokud nemáte to v předstihu, protože chemické reakce bude otoky v roztoku. Používá se k uhašení samostatný kontejner. zhášení závisí na typu vápna. To může být bystrogasyascheysya, střední a pomalá. První typ se rozloží takto: do nádoby s vodou, je naplněn práškem. Jakmile se při chemické reakci, a voda doplnit všechny smíšené. Proces stříhání v průběhu 8 minut.

Průměrná míra vyhynutí hašené stejným způsobem, ale to trvá déle - asi hodinu. Medlennogasyaschiysya vápno prášek není naplní vodou, ale jen sypané. Kalení trvá tak dlouho, dokud celý objem nezvýší o 3 krát. Reakce se provádí v průběhu jedné hodiny.

Chcete-li získat kvalitativní malty, což je nejdůležitější - zachovat proporce, protože závisí na poměru komponent všechny jeho vlastnosti a konečný výsledek. Doporučuje se pro míšení portlandský cement a obyčejný cement není, protože má lepší pevnost.

Pokud se směs hněte pro velké množství cihlového zdiva, se doporučuje použít mixér. Bude z ní naprosto homogenní. Za prvé, voda se nalije, a pak se plní portlandský cement, vápenec prášku a písku. Jakmile jsou všechny řádně promíchá, voda se opět přidal a vše se přivede na požadovanou konzistenci.

Je-li roztok smíchá ručně, doporučuje se, aby vrtačkou se speciální tryskou - mixer. Technologie přípravy rukou lze provést dvěma způsoby:

 • Hašené vápno se přefiltruje přes síto o průměru ok 3 mm. Výsledný vápenné mléko se naplní pískem a portlandského cementu. Všechny složky se důkladně promísí a směs se uvede do požadovaného stupně tučnosti.
 • V suchého písku ve směsi s portlandským cementem až uniformě. Pomalu nalijte napjaté hašené vápno. Až do požadované konzistence se upraví vodou.

Pro zlepšení technických vlastností přidaných změkčovadla, přísady, které tvoří Hardy řešení, tuhnutí zpomalovače nebo urychlovače doby, a tak dále.

Nejvíce známých výrobců vápenné směsi jsou BESTO, Fundamentals, Knauf a Henkel.

Cementové omítky složení Besto označí M100 vyrábí v papírových pytlích o hmotnosti 25 a 50 kg. Obsahuje M500d0 portlandského cementu, vápenného hydrátu, vlhkost zadržující složky, písek různých frakcí - 1 a 0,6 mm a polypropylenové vlákno, což zlepšuje pevnostní vlastnosti roztoku, ale spíše posiluje. Besto se používá pro interní a externí práce. Lze jej aplikovat ručně i pomocí tohoto zařízení. Prášek připravený se ředí množství vody podle návodu k obsluze. Když je tloušťka vrstvy 1 cm bude vyžadovat 18 kg směsi na 1 m2.

Sušina PC21 Startvell balené v pytlích o hmotnosti 25 kg. To obsahuje složky, které zvyšují odolnost vůči mrazu malty. Také to má zadržování vody přísady, takže jej lze použít pro dekoraci s vysokou vlhkostí nebo fasády. Brand síla - B10. Spotřeba je stejný jako u BESTO - 18 kg / m2 a tloušťce 10 mm. Zředěný roztok může být použit po dobu dvou hodin při teplotě +5 až + 30 ° C

Henkel moment pro povrchovou úpravu pouze ve vnitřních prostorách. Henkel prášek může být použit jako mezivrstva, na které následně se použije vrchní nátěr. Míchání směsi musí být použity za hodinu. Tloušťka vrstvy na jednu aplikaci nesmí být větší než 2 cm. To je zabalen v balení 25 kg.

Suchý prášek MP Lyayht cement obsahuje perlit a polymerní přísady. Používá se jako vyrovnávací vrstva. Lze jej použít vně i uvnitř areálu. Je balena v pytlích po 30 kg. Na 1 m2 tloušťce vrstvy 1 cm je zapotřebí 13,4 kg. Aplikován buď ručně, nebo zařízení.

Náklady na cementové malty s vápnem závisí na sáčku hlasitosti, určení a produktů.

V tabulce s cenami, na které si můžete koupit ready-made suché směsi vápna:

Malta prodávány v papírových pytlích s různou hmotností. Koupí jej, měli byste si ověřit integritu vaku by mělo být žádné otvory nebo lepené míst. Také je potřeba věnovat pozornost skladovacích podmínek. Nemělo by být skladovány ve vlhkém prostředí, jako cement rychle ztrácí své pevnostní charakteristiky. Kromě toho, je prášek uchopí a vytvoří hrudky. Pokud je tento materiál použit pro zednické omítky, pak se projeví trhliny po sušení. Chcete-li zvýšit míru přilnavosti hotového povrchu, je třeba vyčistit od nečistot, starých nátěrů a dokončovací mastných olejových skvrn. Můžete také nátěrem nebo betonokontaktom.

Cement M400 - pojivový prášek, který se používá k výrobě.

Cement - pojivo volné stavební materiál, na kterém závisí.

Hlavním účelem tohoto přídavku detergentu nebo mýdla v betonu.

Přidat komentář zrušení odpovědi

Přehled konkrétních značek

Proporce pro cementové malty

Projekty domů z keramsit

© 2018 Stroitel lab

Chtěli byste dostávat aktualizace?

Předplatit si ujít nové publikace

Leave a Comment

Your email address will not be published.

17 − = 8