Čepice na ventilační trubku

Čepice na ventilační trubku

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Contents

Cap na kouřovodu 6 nejúspěšnějších samorostlých možností

Spolehlivé, stylové a odolné komínový odsavač par mohou jak nakupovat a vytvořit svůj vlastní. A mnoho lidí jsou přitahovány k němu druhou možnost, protože je to další příležitost pomasterit, být chytrý a dát exteriéru vašeho domova je další originální dotek. Nechť je tato komín nebude mít perfektní klouby a upravena tak, aby perfektní geometrii každého milimetru, podívejte se sama o sobě je stále dobrá, „je matka“, a vzdálené drobné chyby nebudou viditelné.

Jen začít, rozhodnout, co přesně chcete získat jako výsledek: jednoduchý, ale krásný klasický uzávěr na kouřovodu, nebo složitější konstrukce s dalšími funkcemi a kreativní design. A pak, a další - voplotimo v životě! Jsme podrobně popsat, jak učinit každý z těchto možností, a to, co budete potřebovat pro to.

Jak si vybrat tvar a materiál pro komínového čepici?

Jsme přišli s uzávěrem na trubce na dlouhou dobu. Toto řešení umožňuje, aby nejen komín dekorativní prvky, ale také důležité praktické:

Hlavním a prvním úkolem víčka na komíně - poslední obrana proti vnějším přírodním jevům: sněhem, deštěm, silným větrem a nadměrnou ventilaci. Sekundární - sloužit jako další dekorace střechy. Věřte mi, představivost dnešních návrhářů, jako nikdy předtím, je úžasné! A některé z mistrovských děl domácností a průmyslových dovedností upoutají z dálky.

Tím spíše, že každá položka může mít svou vlastní formu, zatímco dává komínu především dekorativní originální vzhled. Ale bez ohledu na to, jaký tvar jste se ani čepici, pokud obhájil komínu před deštěm a větrem, aniž by zvětrávání ničí jeho zdi. A přesto se ocitl trvanlivé v praxi, protože jeho provozní podmínky prostě extrémní!

Vyzvednout komínovou krytku na nutnost respektovat v souladu s průměrem otvoru a typu kanálu:

 • v případě, že pec je vytápěn plynovým v budově, pak víčko musí být vyrobeny z kyselinovzdorné chrom-nikl cínu;
 • jestliže prudký s krbem, kamna nebo kotel na tuhá paliva nebo dřeva, pak je lepší nastavit pevnou kapuci a vyjímatelná, se pak lze snadno provést audit.

Celkem klasifikace komínové uzávěry na naivní: s kulatou nebo čtvercovou základnou, černá cínu, nebo chrom-nikl, pevně nebo kloubově. Také, mnohé jsou dnes vyráběny pouze čepice bez jakéhokoliv základu - jejich opravu přímo na kouřovodu. V Rusku, nejvíce populární forma takových uzávěrů:

Má také hodnotu architektonické formy víčka:

 1. Mnogoskatnaya vítr vane má vynikající ochranu před pádem do komína sněhu a jiných srážek.
 2. Komín čepice s korouhvička vypadá obzvláště působivé na speciálně instalovaných kovové figurky položky pro zvířata.
 3. Čepice s rovnou plochu obvykle stanovena na evropské-styl budovy.
 4. To se také stává populární čepice s víkem zahájení, který pomáhá vytvářet svobodně prevenci a údržbu komína.
 5. Konečně deflektor, který je vybaven s otevíracími otvory, jejichž účelem je výrazně zlepšit přilnavost.

Pokud si všimnete na komíně uzávěry nejsou vždy použity. Například v oblastech, kde je málo vítr a srážky jen zřídka, čepice a neexistující na komíně. Ale takový střešní prvek je nutný pro ruské šířkách s odpovídajícím klimatem.

6 nejúspěšnější projekty v komíně čepice

Postačí, ušlechtilý a moderní vzhled na Dymnikov a flyugarok, které jsou vyrobeny z nerezové oceli nebo z pozinkované oceli. Pokud existuje, současně jsou také pokryty barevným polymerem, potom vypadají obzvláště krásné. Ale pokud přidáte trochu víc vynalézavost a dát Dymnikov ozdobného, ​​střecha domu bude vypadat pohádkový palác. A dokonce i standardní větrník vypadá jiném malém domku na trubce.

Evropská cap: zahraniční minimalismus a praktičnost

Evropští par mají formu obecně zaoblená, již zamýšlel aby nedocházelo ke kondenzaci. Například, z ocelového plechu a hutních vlastní držáky získat poměrně sofistikované kouřový otvor tohoto typu:

A teď - krok za krokem, jak v naší mistrovské třídě:

 • Krok 1. vzít obyčejnou plechu a opatrně, bez poškození ji ohnout kolem potrubí (komínu může být přímo ve smyčce).
 • Krok 2: připojení nohy, pro který bude uzávěr přímo připojená k trubce. Nejjednodušší způsob, jak přivést tento proces svařování nebo pomocí speciálního přístroje. Alternativně provádět příčné řezy (ne přes), a pomocí kleští jemně ohnout pás.
 • Krok 3. Stejné části nemáte příčné, podélné, v případě, že kus je dost dlouho, a budete potřebovat deštník menší. Potom se na svých okrajích, řezané obdélník a nechat zbytků center. Dále, složit list v půlkruhu a stiskněte svorku již ocasy.
 • Krok 4: Přeložte nohy tak úhledně jako kapuce k získání hladkého krát.
 • Krok 5: Pro montáž víčka na trubce mohou využít pravidelnou obojek pro komíny.

Zajímavý nápad, ne? Proto, pokud jste nikdy vyroben z kovu podobnými produkty, pak doporučujeme začít s takovou možností. Je to jen ohnutá půlkruhová deska, ve kterých jsou všechny čtyři nohy. Všech použitých materiálů, které potřebujete, je kus plechu a disk pro brusky.

Klasický deštník: harmonie estetiky a spolehlivosti

Tvorba zastřešující normu pro komín nebere moc času:

Nastavit provizorní deštník na kouřovodu a sklep:

Zde je video návod na výrobu takového jednoduchý, ale elegantní vrchlík do komína:

Čepice s lapačem jisker: jak vytvořit bariéru pro jiskry

Navíc, konstrukce standardního uzávěru je často vybaven lapačem jisker síťoviny, která jako bonus k hlavním funkcím, nedá ptáci se dostat dovnitř kouřovodu (a větru foukané trosky). Ale zároveň mřížka sám by měl mít dostatečně velký otvor, pak je kouř vycházející z potrubí je snadná.

Zde je příklad nejjednoduššího instalačního lapačem jisker na komínu:

Zvláště krásný a viditelné z dálky, měděné čepice, jiskra svodiče:

Mimochodem, měď čepice - žádný luxus. S ohledem na výrobu materiálu je opravdu nejvhodnější pro čepičky - je měď, která je nejen odolné, ale i esteticky.

Zaměstnávání měď, že vytvoří zejména velkolepé akcenty na střeše, které zdůrazňují postavení majitelů domů. Ale pokud se rozhodnete, aby se kryt vyrobený z tohoto materiálu, vzhledem k tomu, že pokud jsou všechny jeho součásti musí být rovněž měď (i mount). Ve skutečnosti, v kontaktu s jinými materiály, měď vyvolává nežádoucí chemické reakce, jako je například oxidace. Ale v průběhu let, měď cap získat cenné ušlechtilý odstín.

Víčko na keramickém komínu: uchýlit k trikům

A teď jsme se projít z běžných kovových komínů - do keramiky a cihel.

Hlavním problémem při výrobě uzávěrů na keramických trubic je, že jsou poměrně obtížné jakékoli zařízení bezpečné. Proto nabízíme zde je jednoduché a elegantní řešení:

Samozřejmě, že takový uzávěr - sezonní rozhodnutí, ale v nepřítomnosti komína topné sezóny je uzavřena, nebude vystaven dešti, sněhu, a doplní odpadky ucpané vítr. A co je nejdůležitější, komín je proberetsya zvířecí (mýval, mimochodem, pouze vzhled velmi roztomilý), a pták nemá Sovet své hnízdo. tj díky jednoduché instalaci můžete ušetřit spoustu problémů, které se obvykle vyskytují na začátku topné sezóny.

Caps-průduchy: vytvoření nezbytných trakci

Moderní čepice deflektory má mnoho výhod ve srovnání s běžnými clonami, vytvořit skvělou přilnavost:

Zde jsou další podrobnosti o tom, co je tak cenný, a proto takový strop pro něj by měly vynaložit veškeré úsilí a koupit vysoce kvalitní materiál:

Nejjednodušší deflektor clona z pouze jednoho plechu:

Multi-level cap na komín: architektonická mistrovská

Pokud chcete, aby se na komínový odsavač par s rukama obzvláště silná, „po celá staletí,“ doplňuje ilustruje možnost pro vás v pohodě.

Pro tento program, budete potřebovat čtvercové trubky 15x15 mm, ocelové tyče a pozinkované pletivo s oky 25x25 mm, které budou sloužit jako velký lapačem jisker. Takový uzávěr se bude skládat ze dvou samostatných prvků, které jsou utaženy pomocí šroubů. U velmi komína čepici vy zajistěte pomocí šroubů.

Vše, co potřebujete - je to operace vaření. Svar namontovat přímo na rám tak, aby v době instalace na střeše máte jen dotáhnout matice. Ale všechno ostatní - na pokyn:

 • Krok 1. Zkontrolujte potřebnou podporu pro délku obdélníkového základny kapotě.
 • Krok 2. Cook základní krov systém pro horní víčka.
 • Krok 3. Proveďte krokve roh.
 • Krok 4. Nyní se na horní základně svařovat montážních profilů v druhé úrovni a postupuje jak je příkladně jamka 8 milimetrů.
 • Krok 5. Nyní dotáhněte to všechno uvnitř.
 • Krok 6: V horním podlaží musí udělat mnohem jednodušší. Koneckonců, ve skutečnosti je to jen nosný rám.
 • Krok 7. Všechny vystavené části porostem koruny pozinkovaným pletivem (to je nejjednodušší připojit k plastové vazby).
 • Krok 8. Prvky střešního vrchlíku je lepší dělat pozinkované oceli.
 • Krok 9. Všechny sloučeniny se shromažďují nýty a promazhte silikonovým tmelem (pouze střechy, protože horní část potrubí bude mít vysokou teplotu v důsledku stoupajících spalin).
 • Krok 10. Nyní stačí malovat sluneční cloně, je žádoucí, aby kladivo barvy. Neměla slábnout na slunci a dobře udržované.

To je taková neobvyklá zařízení dvojitého krytu v turn-based fotografií:

V horní části komína uzavřít komplexní zařízení?

Nejjednodušší a technologicky správné řešení - instalované na široký komín kovovým uzávěrem:

Dalším dobrým způsobem, jak ochránit toto komín před vlhkem a sněhem mezi obvody - vytvoření konkrétních čepice:

Všimněte si, že pro mnoho podobných dokončení verze komína se zdá překvapivé, proč se výroba víčka na komíně dělat při odchodu ještě dělat potěr? Ve skutečnosti, jako kravatu neumožňuje jiskry k pádu do jámy, a dešťová voda teče výhradně na ulici.

Vhodné i možnost - výroba uzávěru je dostatečně široká, aby zcela uzavřít vstup do zkumavky:

Prohlédněte si naše mistrovské kurzy, vybrat vhodnou konstrukci a provést šablonu pro budoucí objekt vlastní hrdost!

Hmm. I jen pomocí jednoduchého evropského krytem. Udělat deštník nepravděpodobné, že učit se, neexistuje žádný vhodný odpadový materiál, co hovoří o deflektorem. A skutečnost, že tam je více k obrázku je znázorněno, je to pro high-end řemeslníků - ne pro obyčejné smrtelníky. Myslím, že většina z nich čepice je pouze v případě, pokud kamna a komín vyrobený vlastníma rukama. A pokud veškeré nakoupené-mzdy, pak čepice je jednodušší koupit.

To vše je možné a postavit nebo koupit ready-made design. Osobně jsem pro vaše domácí prostý kovový kryt bez triků. Přesto video myslím, že to není dobrý pomocník. Když chce člověk nejen pro zakrytí plnit svou funkční úlohu, ale také vypadají skvěle, je to pořád lepší, aby si ji koupili v obchodě. Neohrabané ruce může zničit spoustu materiálu.

Můj manžel zpočátku snažil dělat takový uzávěr. Myslím, že je obtížné získat dvoustupňovou strukturu, v důsledku metal výsypce, a zastavil se na konvenční jednoduché kónické kovovým uzávěrem. Myslím, že to není na dlouho, protože Chci něco originálního. Nyní starat možností internetu, mám rád korouhvička. S rukama - je to dobré, ale pouze tehdy, pokud máte tuto možnost. Je-li Bůh nedal talent, není nic pokoušet osud.

Proč je potřeba čepici na potrubí ventilačního komína /

Tradice nastavit kryty z trubek k nám přicházejí z minulosti. Po návratu do kapuce 19. století bylo výhradně kovaná, protože jiné možnosti, aby se podobný produkt vyrobený ze železa prostě není izobreli.Trud kovář, samozřejmě drahé a dovolit dekorace na střeše nemohl vůbec. Ale v bohatých domech a hrady uzávěry na potrubí byly zdobeny mistrovská díla kovářství. Nejčastěji zobrazováni siluety lidí, zvířat nebo ptáků. Méně často, majitelé jakýchkoliv řemesel objednat jako korouhvička obrazu objektu symbolizující hostitele relace. Druh vizuální reklamy.

Ve skutečnosti, praktické funkce v kapotě namontovaný na trubce, několik z nich:

 • Chránit potrubí od vody a sněhu. S bohatou srážek v trubici může být značné množství vlhkosti, který je schopen „zaperet9raquo; chutě. Je pravda namontován uzávěr významně snižuje množství srážek vstupuje do otvoru v trubce. Forma čepice je nutné zvolit veden nejen estetické důvody, je třeba brát v úvahu regionální zvláštnosti lokality: zatížení větrem a sněhem.
 • Víčko na stáří trubky chrání Cihla před zničením. Naše výrobky mají zvláštní sukně výfukový kondenzátu, který tvoří na povrchu kovu za studena, při styku s ohřátým vzduchem z ventkanala.
 • To zabraňuje vnikání hmyzu do kufru kanály, zvířat, ptáků, listí a jiné předměty, které mohou nést vítr, nebo touhu dostat teplo.
 • Zlepšuje trakci. Speciálně navržený pro lepší trakci přepážkami v různých modifikacích, ale každá houba na trubku také vyrovnává s touto výzvou: zvyšuje asi o 20%.

Proč musím deštník nad komínového průduchu je nyní jasné. Zbývá pochopit, ze to, co dělat a jaký tvar je nejlepší zvolit.

Jaké materiály se používají pro výrobu spojovacích uzávěrů

Caps jsou vyrobeny v komíně vyrobené z materiálů, které jsou odolné vůči korozi snášejí vysoké teploty a mají dlouhou životnost. Požadavek na teplotní režim je účinná pouze v případě, že zařízení ukončí kouřovodu. Pro vzduchové potrubí je v pořádku, výrobek z polyesteru, Purány, atd. Ve všech ostatních případech, použijte:

Lopatka (Dymnikov) z mědi se používají po dlouhou dobu, od 50 až 100 let. To je jeden z nejvíce odolných materiálů, ale je nutné použít montážní materiál z mědi. V opačném případě začne aktivních procesů koroze, která významně zkrátit dobu životnosti zařízení. Instalace zinko-titanu čepicí na komínu zajišťuje ze stejných důvodů používat pouze pozinkovaný hardware. Zinek-titan - nový slitiny, který byl nedávno použit pouze k výrobě střešních krytin, ale dnes mnoho kampaní začal dělat z ní, a kšiltovky na komín. Mají půlstoletí záruky a cena je mnohem nižší než u mědi. Instalace trubek víčka ostatní materiály mohou být běžné kovové výrobky, i když je lepší, aby se ty, které nejsou přístupné pro oxidaci a rozkladu: Většina flyugarok sloužit může tam desítky let, a výstup na střechu, protože foukal vítr z ničit hory - nikoliv příjemná zábava. Pokud budeme mluvit o cihlového komína, je možné použít konvenční nebo dlouhé nehty nebo snížit (ale rozebrán prakticky nemožné), můžete použít hmoždinky. V každém případě je upevňovací systém zvolit na základě tvaru a materiálu trubky, které mají otvory pro upevnění, atd.

Kované čepice na komínech

Nejvíce populární forma této produkce - víčko z nerezové oceli potažené nebo bez takové. Životnost je v tomto případě 20 let, ale cena je mnohem nižší. Obzvláště populární volbou s polymerovou vrstvou - barva může vyzvednout tón střechy, a v případě, že design je ve stylu střechy, tato možnost vypadá skvěle.

Je možné dát čepici na kouřovodu a jak to dělat správně

Mohlo by se zdát, že taková jednoduchá věc jako horní hranici kouřovodu vyvolává řadu otázek: jak by to mělo být, jak se dělá stín s rukama, a obecně, zda je nutné nainstalovat? Diskuse a debata na toto téma zabírat více než jednu stránku populární fóra, ale jasnou odpověď, nebudete ho najít. Zkusme vyřešit tyto problémy sami o sobě, počínaje posledním.

Deštník komínové - Klady a zápory

Ve prospěch instalace různých víček (flyugarok) na čelních stěnách komínů říci následující argumenty:

 • slunečník částečně překrývá ústí foukání větru, a tím se snižuje pravděpodobnost převrácení tah;
 • kouř otvor slouží jako ochrana proti vnikání nečistot a vlhkosti ve formě srážek;
 • pokud použijete síťovou strukturu, kanál uvnitř komína nebude moci hnízda ptáků;
 • výrobek prodlužuje životnost tip cihlový komín, které poškozují vítr, déšť a sníh;
 • větrník s dekorativními prvky doplňují architektonický styl budovy.

Varianta lopatka s mřížkou ptáků

Poznámka. Seznam, nebereme v úvahu nepravdivé reklamní informace. Tvrzení, že různé trysky zvyšují tah v potrubí a zvýšení účinnosti kotlů, jsou čistá fikce.

Nyní zvažovat protiargumenty. Hlavním negativním bodem je, že hledí do komína v podobě houby je na cestě spalin, který je, brání svůj volný odchod, vytvářet znatelný odpor. To znamená, že deštník nezvyšuje tah komína, ale spíše ji snižuje.

Druhá aplikace trysek minus opakovaně potvrdil, pochmurné statistiky. Skutečnost, že jeden z produktů spalování uhlovodíků je vodní pára, přičemž v atmosféře spolu s kouřem. V naftových a plynových kotlů s vysokou účinností výfukových plynů s teplotami až 120 ° C, ochladí, stoupající trubkou, a pak se do kontaktu s kovovým uzávěrem.

Příklady moučkového nálevky opatřeny tryskami

Pára pak kondenzuje a zmrazí při teplotách pod bodem mrazu, takže deštník rampouchy vytvořené překrývající část komínu, jak je znázorněno. Výsledkem je, že odpad přejde do místnosti a jedy nájemníky. Existují i ​​další argumenty proti instalaci hub:

 1. V moderních komínů nikde kruhového tvaru ptáci se usadit, takže jim uzavření náboj.
 2. Správně konstruovány spalin kanál je v dolní části shromažďování kondenzátu s odtokem, který bezpečně odvodem vody zachycené v potrubí v podobě srážek.
 3. Kryty tenké pozinkovaná namontován na komíny kotle na tuhá paliva a pece, propálení 3-5 let, protože v neustálém kontaktu s plyny o vysoké teplotě (150-200 ° C). Je nutné dát reflektor vyrobený z nerezové oceli, což zvyšuje cenu výrobku.

Musím dát čepici - Doporučení

Pokud jde o instalaci slunečníky na komínech předpisů v různých zemích mají různé požadavky. Například v evropských zemích se nechá namontovat přikládat jen větrací kanály, a je přísně zakázáno na komíny. Na Ukrajině není možné, aby čepice na potrubí připojeného k plynovému kotli. V Ruské federaci a Bělorusko není přímý zákaz, ale spíše vágní formulace odstřihnout:

„Deflektory, deštníky a další tipy na komínech nesmí omezit odchod spalin“.

Tato emise Dymnikov projít přes trubky a ne narazit překážky

Navrhujeme přistoupit k problému z hlediska bezpečnosti a praktičnosti, a teprve potom přemýšlet o kráse. Před provedením a zasadit čepici na komíně, zvažte následující doporučení:

 1. Kulaté ocelové trubky, výtokové výpary z vysokovroucích složek účinnost s účinností vyšší než 85%, je možné uzavřít tradiční houba. Použití kónické trysky jako otevřené trysky, který není pro všechny obledeneet mrazu.
 2. Cihlový komín bez vložek připojených ke kotli s vysokou účinností, je možné chránit trysku ve formě čepici s tryskou procházející, jako je tomu na fotce.
 3. Na svislých kanálů z pece a kotlů pro instalaci TT deštníky povoleno. Vyžehlit dlouho hledí plnit ochrannou funkci na komín, jsou poskytovány uvnitř nerezového plechu.
 4. Na Komínové bloků z cihel a opatřen bočními větracími otvory, je žádoucí, aby montáž valbovou nebo štítové čepice. Cílem - uzavřít deštěm a větrem horní část zdiva, aniž byste se dotkli kouřové otvory na bocích.

Je zde patrné, že víčko nebrání kouř projít bočních větracích otvorů, ale za 15 let provozu kouřového železa pokryté rzí

Pro ochranu cihla jednotky, a kde výfukový komínové roury nahoře otevřená, aby nebo vytvořit okno s množstvím průchozích jsou trubky vloženy do těchto kanálů. Na horní části leteckých terminálů dát běžné houby a plyn - kužele trysky, jak je znázorněno na fotografii.

Výfukové a kanály kouřových plynů jsou vybaveny různými tryskami

Za prvé, je třeba zjistit, vnější rozměry hrotu, který je plánován na posílení deštník, a pak nakreslit od ruky náčrt znázorňující budoucí design. Pro jeho rozvoj, pomocí jednoduchých pravidel:

 • Rozměry nebo průměr výrobku by měla být 10 cm větší velikosti trubky, konce byly 50 mm na všech stranách;
 • úhel sklonu paprsky - od 30 do 45 °;
 • minimální výška části komína na houby - 100 mm, jak je znázorněno na obr.

Na rozdíl od tradičního deštníku, existují i ​​jiné možnosti konstrukce - deflektor a rotující lopatky - „propašovat“. Původ umožňuje skutečné zvýšení tahu v důsledku tlaku větru, vytváří podtlak uvnitř válcového těla, které opouští odpadního kanálu. Ale v bezvětří je toto zařízení ztrácí nejen své výhody, ale také zhoršuje tažné síly na trubku, vytváří vysoký odpor na výstupu spalin.

Schéma deflektoru

Pro váš odkaz. Stejný efekt vytvoření sférického rotační trysky, jehož příklad je znázorněn na obrázku.

Tryska je krásná, ale není příliš efektivní

Polo-válcové lopatky sestaven z několika segmentů a otáčení na speciální ložiska, se nazývá „plížit“ přes schopnost otáčet vítr. Pokud tomu tak není pro vysokou cenu a pochybné spolehlivosti ložiska, bylo by to perfektní čepice pro každé kolo komína, jakož i chrání rty před foukání a deštěm.

Při výrobě komínových průzory jsou různé materiály - ocelový plech a pozinkovaných, z nerezové oceli, nebo dokonce mědi. Chcete-li víčko zkumavky s rukou, doporučujeme první možnost 2 - pozinkované nebo lakované metal není tloušťku menší než 0,5 mm.

Chcete-li provést tuto práci bude potřebovat obvyklé nástroje - kovové nůžky, vrtačku, kladivo a zařízení pro nastavení nýty. Určit potřebnou velikost houby, postupovat v tomto pořadí:

 1. Šroub v dřevěné tyče 2 šroub ve vzdálenosti, která se rovná poloměru 15 mm plus produktu. Získat provizorní kompas, s jehož pomocí mapoval na kovovém středu kruhu a nakreslete hraniční čáru.
 2. Řez předlisek nůžkami, a pak nakreslit sektor s obloukovou délkou přibližně 120 mm (obr podobá první díl kruhového koláče).
 3. Řez klín a pevně sladit vnější okraj kruhu a zamkněte je do svěráku.
 4. Vrták podle výsledných švu 3 otvory a připojení konců částí nýtované nebo M4 malé šrouby a maticemi. Horní část lopatky je připraven.

Kreslí kruh (vlevo) a spojovací okraje houby (vpravo)

Nohy houba a obklopující spony trubky je vyrobena z ocelových pásů vyrobených ohýbáním tenkého plátu 2-3. Tyto díly jsou rovněž spojovány s zastřešující nýty, které lze vidět na video master:

Pro výrobu tohoto druhu čepic, je žádoucí používat stroj - listogibov nebo požádat o tuto službu v příslušné dílně. V krajním případě je třeba ohýbat prvky ručně v souladu přesně pristukivaya kovu gumové kladivo na dřevěné liště.

Stejně jako v předchozí verzi, měli byste nejprve odstranit vnější rozměry cihlový komín, a pak vypočítá a načrtnout vzor, ​​jak je znázorněno na obrázku. Zde jsou vzorce pro určení délky stran buněk v závislosti na výchozích rozměrů trubky a lopatky výšky.

Rada. Spodní část kouřových kanálem, obklopujícím hrdlo, je lepší provádět ve tvaru písmene Z profil s úhlem 90 °, který je následně „sedí“ v horní části vrtu. Potom se tyto profily jsou spojeny do jednoho kusu s rámem nýty.

Sestava rámu a montáž pilířů v rozích

Proces sestavování čepici s rukou, je velmi jednoduchá - je třeba vyříznout kov podle výkresu přerušovaná čára na ohyb a připojte díly nýtů. Jako tuhé sloupy slouží, aby hotové rohy lakovaného tloušťky kovu 0,5-0,7 mm. Jak je sestaven štítu flyugarki hledí a kryt s průtočné trubice, jasně znázorněno na videu:

Jak jste si možná všimli, pro výrobu kruhového a obdélníkového čepici na komíně nemusí být mistr plechů. Stačí mít chuť, hodně trpělivosti a času, jak ušetřit peníze na nákup tohoto jednoduchého detailu. Pro ty, kteří jsou tradiční struktury hub nejsou příliš zajímavé, navrhujeme vidět nejnovější video vlastnoruční výroby větrníku - „vnikl“

příspěvek navigaci

Jak dát krb pro vytápění rodinných domů

 • Jak zajistit, aby kotle na odpadní oleje

 • Jak je platba za vytápění v bytovém domě

 • Vzhledem k tomu, komín je správná za plynovým kotlem

 • Jak si vybrat a nainstalovat zpětný ventil v topném systému

  Jak používat ohřívač vody a šetří energii

  Jako litinové radiátory hmotnost ovlivňuje její vlastnosti

  Co je lepší zvolit radiátory - hliník nebo bimetal

  Co je to plynový kotel - podlahové nebo stěnové je lepší zvolit pro vytápění vašeho domu?

  Jak si vybrat kotle pro podlahové vytápění a správně jej připojte se rozčesávají?

  Copyright © 2018 Vytápění a větrání vašeho domova. Všechna práva vyhrazena.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  5 + 5 =