černá moruše

černá moruše

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

moruše

Užitečné vlastnosti a použití moruše

Botanické vlastnosti moruše

Mulberry - moruše rodina rostliny, listnatý strom s střídavý, jednoduchý, rozeklané, zuby na okraji listů. Květy přisedlé, s ušima ve formě nosních dutin připomínají ostružiny. Mezi květy se objevují v květnu a červnu, jsou sotva viditelné v husté listoví. Plodem složitého, masité, bílé, červené nebo tmavě fialové barvy, má příjemnou aromatickou vůni a sladkou chuť. Mulberry je domovem Persie. Šířit různé druhy moruše v Asii, Africe, Severní Ameriky, Ruska, Sachalinu.

Rostlina může být viděn na Moneron Island, Kurilských ostrovech, Běloruska, Ukrajiny, Arménie, Moldavska, evropských zemích. V prvních letech života stromu roste velmi rychle, zatímco oni zrají růst zpomaluje, výška dospělé rostliny je 10 až 15 metrů. Zanechává bílé moruše jsou nejčastěji používá k napájení larvy bource morušového. Na jihu Ruska, to je kultivované dva druhy moruše na Ukrajině - bílé a černé. Dřevo je cenným materiálem: vzhledem k jeho vysoké pevnosti, pružnosti, snadnost dřeva je vhodný pro výrobu hudebních nástrojů používaných v bednářství a truhlářství.

Zralé plody moruše obsahuje rostlinné antioxidanty - resveratrol. Tato látka chrání rostlinu proti různým druhům parazitů, bakterií, hub. Ovoce složený z 85 g vody, mají popel, tuky, uhlohydráty, dietní vlákniny. Bohaté na plody a vitamínů A, B1, K, PP, B3. Přítomen riboflavin, kyselina pantothenová, pyridoxin, kyselina listová, tokoferol, kyselina askorbová, cholin. Ať už je úpravna kvalita definována přítomností makro - draslíku, vápníku, hořčíku, sodíku, fosforu.

Biochemické procesy v těle v důsledku normalizované stravitelné při použití chutné a zdravé bobule stopových prvků, jako je železo, mangan, měď, zinek a selen. Semena rostlin nalezeno mastný olej. Ačkoli plodů moruše sladkou chuť kalorií, může to být vynikající složkou stravy pro stát štíhlý. Kalorie moruše je asi 49 kcal na 100 g se používá k léčbě všech částí stromu - kořeny, kůra, listy a plody. Syrové moruše - vynikající přírodní antiseptikum, které mohou být použity jako protizánětlivá, expektorans, diuretikum, vyvolávající pocení, stahující.

Mulberry má několik výhod. Jeho použití při výrobě cukru, octa a kyseliny citrónové. V lidovém léčitelství je jedinečná rostlina může produkovat hmatatelné výhody při léčbě mnoha nemocí. Bobule, zcela zralé, jsou vynikající laxativum, vhodné k zácpě. Zelené plody používají při průjmech. Šťáva ředí vroucí vody použité vypláchnout ústa onemocnění krku. Infuze moruše kůry a plodů efektivní při ARD, bronchitida, bronchiální astma.

Jako diuretikum vývary kůry a kořeny se používají pro hypertenzi. Listy naléhat a dostávat infuze v horečkách snížit teplotu. Doporučuje se používat bobule ve velkých množstvích při srdečních chorob a infarktu dystrofií - 300 g 4krát denně po dobu jednoho měsíce je dostatečně eliminovat příznaky vážných nemocí. Kůra je vyrobena hojení prášek po smíchání s olejem, pak získáme pro hojení ran, řezy, vředy. Tento krém se rychle vylučuje zranění.

Recept masti: 750 g rostlinného oleje a 2 lžíce práškového lžíce z kůry nebo kořenů černá moruše mixu do hladka.

Odvar z větví moruše: 3-4 plátky mladých větví, řezané na 2-3 cm a suší se ve stínu, nalít dvě sklenice vody, vaří po dobu 10 minut, trvat 2 hodiny a se 1/4 šálku denně, rozděleno na dvě stejné části. Průběh léčby - od 3 do 4 týdnů, přestávky - 2 týdny.

moruše jemné vhodné pro dlouhodobé skladování v čerstvé formě. Liší se barvou. Červená moruše domácí v Severní Americe má silné aroma a sladkokyselou chuť. Je vhodné čistit krev, onemocnění jater. Moruše černá je také vybaven vynikající lákavé aroma a chuť to samé. Bílá moruše ovoce, je původem z východní Asie, který se vyznačuje nízkou koncentrací pachu a sladké chuti.

Bobule jsou dobré, aby se při onemocnění nervového systému. Šťavnaté, masité bobule moruše se používá pro přípravu kompoty a džemy. Plody používá v čerstvé, sušené nebo konzervované podobě ve žlučových dyskineze, edém vyplývající ze srdce a ledvin, při prevenci beriberi, zánětlivé procesy různého původu.

Tinkturu bobule: protáhnout 2 lžíce bobule, zalijeme 250 g vařící vody po dobu 4 hodin, k filtrování. Přijímané doporučuje 4 krát denně po dobu 1/2 šálku.

Shelkovichnaya bobule stimuluje metabolismus a podporuje regeneraci tkání na oční a kožní problémy. Čerstvé plody užitečné v aterosklerózy, onemocnění koronárních tepen, arytmie, tachykardie.

Mulberry je snadno pěstovat, robustnost umožňuje přistát na jakékoliv půdě. Rostlina má ráda mírnou zálivku a mulčování půdy. Strom přináší velkou úrodu, to vede k tomu, že se koruna stává hustší a kulatý. V zimním období, nepotřebují žádné přístřeší, moruše stoicky vydržet mráz. V létě se tiše vydržely sucho. Vypěstované moruše řízky, semena nebo oddělení potomci z mateřské rostliny.

Mulberry listy - oblíbené léčit moly tutovika, vynikající suroviny pro odvary a nálevy, doporučeno gastrointestinální problémy, zánět plic a průdušek. Jsou určeny ke kloktání. Tinktura z moruše listů se používá ke snížení hladiny cukru v krvi u diabetiků pro snižování krevního tlaku.

Nálev z listů a plodů: 2 lžíce listy a bobule rozdrcené moruše je nutné naplnit sklenici vařící vody a vyluhovat po dobu 4-5 hodin. 60 gramů infuzi by měly být použity v mírné formě cukrovky 3-4 krát denně před jídlem nebo po jídle.

Mulberry listy získají užitečné nástroje, které ukazovaly na léčbu revmatismu, kožní tuberkulóza, ekzém.

Nalezené chyby v textu? Vyberte jej a několik dalších slov, stiskněte Ctrl + Enter

Zahradníci profesionálové stažen ovoce, krmiva a okrasné odrůdy moruše. Tam je asi 400 druhů rostlin. Ovocné odrůdy bílé a černé moruše, "Snow White", "Dean", "Masha", "Nadia", "black-browed". Stupně krmivo "ukrajinského 5", "ukrajinského 6", "7 ukrajinského", "Slobozhansky 1", "Merefenskaya". Okrasných odrůd: Aurea, laciniata, globosa, Pendula, pyramidalis.

Moruše kořeny mohou být použity pro léčení různých patologických stavů orgánů a poruchy lidského těla systémů.

Infuze kořen kůra: jedna čajová lžička surovin potřebných v páře po dobu dvou hodin do kádinky s vařící vodou. Poté, infuze by měla odtékat a spolknout jednu polévkovou lžíci 3krát denně po dobu astmatu, bronchitidy, hypertenze. Takové infuze odstraňuje bolesti v žaludku a střev.

Moruše jsou pěstovány pomocí semen, aby si na podnože a šlechtitelské účely. Obvykle používají semena bílé moruše. Ovoce semen izolované rozmělnění ve vodě, se usadí na dně. Potom se několikrát promyje a vysuší. Můžete také rozdrtit bobule na sušení papíru, celulózy, semena poškrábaný. Semena se vysévají na jaře na solární pozemků, pre-vrstvené nebo máčet ve vodě po dobu několika dní.

Hloubka setí by měl být 0,5 - 1 cm. Přistání místo prvního potaženého filmu před klíčení. Sazenice by měla být napojena často nebo sprej z postřikovače. Jak rostou silnější, zhruba v polovině července se vztahovalo dusíkatého hnojiva. Pouze sazenice dvouleté mohou být transplantovány do své trvalé místo.

Černá moruše použit pro přípravu sirupu, který má protizánětlivý účinek, kdy faryngitida, stomatitida, zánět hrtanu. To může být použita k léčbě herpes. Má stahující a uklidňující vlastnosti. Jeho hemostatické vlastnosti pomáhají s poporodní krvácení a děložní. Tento sirup posiluje tělo pomocí spálu a kopřivky.

sirup recept: moruše šťáva bobule se odpaří na hustý sirup konzistenci asi třetinu objemu.

Jakmile se šťáva vymačkaný, vzniklá drť se nechá kvasit. Výsledná hmota se používá pro léčbu kloubů a neuralgie, použití lokálně.

Mulberry kůra má schopnost snižovat zánět, pomáhá s úplavicí. vývar příjem doporučuje pro nádory v ústní dutině. Kůra je sklizena během bud otok, intenzivní pohyb šťávy děje v tomto okamžiku. Odříznout suroviny se suší na slunci po dobu dvou dnů, načež se vysuší ve stínu a udržovat v bavlněné tašky.

Tinktura z kůry 1 lžička nasekané kůry kořenů by měla být opařený s vařící vody a vzít lžíci třikrát denně pacientům se zánětem průdušek, astmatem a hypertenzí.

Sladká a lehce kyselá chuť bílého moruše bobule - vynikající dietní výrobek má nízký obsah kalorií. Listí, ovoce, kůra v suchém stavu může být použita pro čaje a odvary, po usušení, všechny užitečné vlastnosti. Získaná z listů čaj s vitamíny, jehož účinek je užitečný při léčbě epilepsie.

Bílá moruše má blahodárný vliv na srdce a jater.

Černý moruše se pěstuje na Ukrajině a v jižních oblastech Ruska jako ovocný strom. Dělo tento druh moruše z Íránu, Afghánistánu, Indii, která již delší dobu známa prospěšné vlastnosti této rostliny. Kultivovaný černé moruše také jej použít jako potrava pro chov bource larvy. Voňavé ovocná šťáva hasí žízeň, zvyšuje pocení nachlazení.

Kontraindikace použití moruše

Nedoporučuje se po obdržení čerstvé moruše ovoce pít studené vody - to může způsobit žaludeční nevolnost, nadýmání. Diabetici a vysoký krevní tlak nemůže jíst bobule ve velkých množstvích, vzhledem k tomu, že může zvýšit hladinu cukru v krvi a krevní tlak.

Listy a květy jsou obsaženy linalool, ponin, flavonoidy, kyselinu octovou a kyselinu mravenčí, tanin, bílkovin, mastného oleje, a tak dále. D. Salvia používá jako protizánětlivý, hemostatické, antimikrobiální, posilující činidlo.

Léčivá léčivé suroviny se považuje nadzemní část rostliny, kolekce, která je zcela v období kvetení. V Shandra obsahují třísloviny, silice, hořká a pryskyřičné látky. Tato bylina podporuje efektivní alokaci hlenu ve vážném pobuřující.

Šípky je vynikající lék - především z důvodu zachování velkého množství kyseliny askorbové (vitamin C) v množství alespoň dvě procenta. Také to zahrnuje takové užitečné látky, jako je cukr, vitamin P a K, a různých organických látek.

Shiksha (jiná jména - šicha, šicha, ariska, Murex, goluben, tolkusha, gluhanya, Bolotnitsa, shiptun-grass) patří do léčivých rostlin. Pro přípravu lékařských surovin sklizena na nadzemní části rostliny a její ovoce. Sbírání bylin se provádí v období kvetení, ovoce - doba zrání. Jako součást.

Děti od 3 let může být poskytnuta až 1 čajová lžička 3krát denně.

Proto dítě 10-14 let se mohou ubytovat 2 lžičky 3krát denně.

Při kopírování materiálů, aktivní odkaz na webu www.ayzdorov.ru nutná! © AyZdorov.ru 2009-2017

Informace na této stránce je pro účely informačních a nevyžaduje samoléčby, je nutná konzultace s lékařem!

Černá moruše: Popis a charakteristiky

Rodiště černé moruše je považován Íránu, známé keře a stromy, které patří do rodiny moruše. Dřeva ve volné přírodě může růst až 35 metrů vysoké, a proto v zahradě obvykle omezují svůj růst. To se odkazuje na listnatých plodin, to znamená, že každý pramen z pupenů rostou mladé zelené listy. V polovině léta, oni mohou být poměrně velké - až 25 cm dlouhá a 15 cm široká a pád téměř všechny druhy potěšení krásný měnící se barvy stromů obrátil žluté a odpadávat majestátně. Stromy žijí po staletí, jsou známy případy, 200, 300 let, a ještě více se začínají nést ovoce po dosažení 5 - 8 let, některé odrůdy dokonce i později, jakož i roubované rostliny produkují ovoce již třetím rokem.

Mezi moruše setkat monoecious - mají samčí a samičí květy jsou uspořádány vedle sebe a jsou dvoudomé - s květy pouze jednoho pohlaví. Květiny opylovány větrem, je jednodomého stromu dostatečně zajistit rodinu s chutné sladké plody, protože 10-letý strom může přinést až 100 kg ovoce za sezónu.

Plodem jejich - peckovice, co nesprávně nazývat Berry je vlastně pevně sedí na porostlé stonku malé peckovice. Takový falešný berry černé moruše je obecně velmi tmavé, fialové nebo červené až černé, ale černá moruše není volána tak, protože z bílé moruše ovoce, také nejsou jen bílé, ale také černá. Bílá a černá moruše kůry se liší v barvě - od bílé, jí jasné, světle hnědé nebo nažloutlé a mají černý - mnohem tmavší, někdy s červeným nádechem, všechny pokryté krajkou treschinok.A drobného ovoce (tzv bobule) jsou asi 1 malý cm dlouhé, ale kultivary typicky v rozmezí od 2,5 do 5,5 cm.

Ovoce je nejen chutné, sladké, někdy kyselá, šťavnatá, s nápadně odolným inkoustem barvou, mořidlem, ze kterých je obtížné odstoupit od tkáně. Obsahují mnoho živin - vitamíny A, C, B1, B6, K, E, PP, karoten, makro a mikroelementů, cukry a kyseliny, esenciální oleje. Díky této bohaté složení, které mají blahodárný vliv na lidský organismus, pomáhá posilovat imunitní systém, opravit poškozenou metabolismus, s cílem obnovit činnost mnoha vnitřních orgánů, poruchy nemoci. Tradiční medicína po staletí s využitím všech částí rostliny, která má zlepšit zdraví lidí, aby se usnadnilo celou řadu podmínek.Bobule se konzumují čerstvé, ale nejsou uloženy po dobu delší než tři dny, takže připravila řadu lahodné dezerty, sušené, konzervované, výrobě vína a dokonce i vodku. Plody dozrávají nerovnoměrně, vedle černých bobulí mohou být různé odstíny červené (různé úrovně vyspělosti), nebo dokonce jediná možnost. Zrání občas protáhl po dobu 1,5 - 2 měsíce - od konce června do srpna. Přezrálé ovoce rozpadat. Pro sklizení třepáním pod stromem šířit fólie nebo tkaniny, třes větve, a potom se nalije sklizeň z filmu do vhodné nádoby.

Video „Funkce pěstování moruše“

Sledování videa, se dozvíte, jak pěstovat moruše.

Pro reprodukci pouze moruše semena, kořenové výhonky, řízky a rouby. Semena klíčí dobře, ale ještě musí projít rozvrstvení, jsou zaseta před zimou na postel, pak napojena, mulčovací. Když jarní setí semen připravena - po dobu dvou měsíců uchováván v chladničce jednou týdně po dobu několika hodin, vzít v teplé místnosti. Oni klíčí dobře, pak se o ně starat oba normální sazenic tyto porostou rostochku vynikající materiál pro roubování. Bohužel, semena nezaručují zachování rostlinných charakteristikách mateřského stromu, dokonce nemožné předem znát nebo jednodomého dvoudomá rostlina dopadne, tak se udělí požadovaný stupeň a tato rostlina poroste zdravé a začnou nést ovoce, než se objevil v další cestě.

růst kořenů se objeví téměř v každém stromě, klíček lze snadno oddělit, aby nedošlo k poškození kořenů a transplantovány do nového místa, ale tyto rostliny také nezadržují vlastnosti mateřského stromu - zasazeny v jejich okolí sazenice - to je kupovat zajíce v bag.

Vzít řízky nebo mladých výhonků semilignified, ale jsou velmi špatné kořen, to lze udělat, ale je třeba nainstalovat umělé mlhy - takže potřebují hodně vlhkosti. Obvykle, zahrádkáři není to mnohem jednodušší vštípit dobré větvičku sazenic dřevin, což ze semen nebo kořenů procesu.

Vyklouzne snadno získat z keřů, větví stromů jsou daleko od pevniny, jsou to prostě fyzicky to může být nemožné, aby sklonit, ale sazenice vyráběné procesu zakořenění kmenů, které často rostou do silného stromu, aby všechny druhy charakteristik mateřské rostliny. Můžete snížit tlustou větev na jaře, v létě na pařezu i obnovitelné flexibilní mladé větve, které budou snadno ohýbat dolů k zemi. Následující jaro, je třeba vzít pobočku, ohnout ji na zem, na místě, které můžete kopat, odstranit kůru v kruhu kolem celé větvičky na pár centimetrů, připnul na zem a kopat, voda, země až do konce vegetačního období. Na podzim to bude trvat kořeny, lze řezat od mateřské rostliny a strom na konstantní růst.

Někteří zahrádkáři dělat řízky v jediné sezóně, ale bude muset dodávat zemi do větve, protože ona nemůže dostat na zem. Je nezbytné, aby plastovou objímkou ​​- dlouhý balík snížit, dal ho do vybrané větve, několik centimetrů pod holé místo (na pobočce v kruhu předtím odstranil kůru), pevně uvázat. Potom ve výsledném balení se plní vlhké volné půdy, opravit ho umístit nahé větve, svázané balíček výše tohoto místa. Tato větev lůžek, je žádoucí, aby pokrytí, že přímé sluneční světlo nesvítí a podzimní větvičku musí zakořenit, pak to může být odříznuta a zasadil sazenice již nezávislý.

Moruše dobře vštěpovat, takže chov je nejlépe vštípit požadovaného stupně na sazenice, vyrobený jakýmkoliv způsobem, bude to urychlí nástup plodu.

Když vystavěný v zahradě nový strom, to je obvykle napojena, nakrmena a chráněny před škůdci, plevel a uvolnit kmeny stromů, a dokonce jednou nebo dvakrát za rok řez. Mulberry potřebují stejnou péči, ale usadil se v jeho zahradě černé moruše, co potřebujete vědět některé nuance péče právě pro tento druh stromu moruše. Takže, napojena a nakrmena to může být jen na jaře a počátkem léta, v polovině června, všechny tyto aktivity se zastavil, ale v tomto případě je strom je dobrý perezimuet. Zalévání musí být, pokud je to vůbec není déšť, a krmení minerálních hnojiv, aby se po 4 nebo 5 let, strom života. Zralý strom může být napojena a více (na jaře), a přidat hnojivo, pokud zelená status ukáže, že je třeba na tato opatření. Skutečnost, že černá odrůda moruše nejhorší trpí zima, byla zvyklá na kynout na teplém podnebí s dlouhými léty a mírnými zimami, když se jí hodně vody a hnojiv, ale nepřipraví na zimu, se snaží rozšířit své vegetační období, což znamená, to může zmrazit s příchodem chladného počasí.

Při sázení sazenic je třeba vyplnit díru s půdou pouze bez dalších hnojiv. Je-li půda je zcela vyčerpány, je třeba, aby byla připravena v předstihu, sáhnout hluboko v ploše 1 metr čtvereční, přidejte rašelinu, pokud je půda příliš těžká nebo kompost (humus) je-li písčitá a neplodný.

Ať je to lepší na podzim pro jarní výsadbu, nebo uprostřed léta pro podzimní výsadbu. Pak stačí vykopat díru správnou velikost řídit silný podíl ve své spodní části, snížit sazenice, které jsou rozloženy na všechny kořeny a jemně posypeme zemi, pak vyplnit díru kompletně, stiskněte dolů do půdy kolem stonku a kravatu stromek ke kůlu, aby ji voda se dvěma kbelíky vody zamulchirovat kmenů kruh. Moruše kořeny jsou velmi křehké, je třeba, aby se ujistil, že nejsou poškozeny při přistání, a pak kopat kolem stromu menší, velmi opatrně uvolněte půdu. Odborníci říkají, že stále hodně hnojiva sazenice budou vykrmovat, a proto nebude mít čas se připravit na zimu.

Mladé moruše stromy rostou rychleji, je třeba okamžitě určit výšku, do které jste nechat ho růst, směle řezat, tvoří korunu, s prvním rokem. Keře jsou zasazeny ve vzdálenosti 1,5 - 2 ma řádky činit 3 metry, ale strom by měl být zasazeny do 5 metrů od jiných velkých stromů, nebo nemá dostatek místa .. Morušovník rád hodně slunce, ale je žádoucí, aby byl chráněn před severním větrem.

Pružina, aby formativní prořezávání. Obvykle nechat čistý kmen až 1,5 m pod tuto značku tím, že odstraní všechny postranní výhonky, a pak tvoří kostru koruny, obvykle sférické. Je možné vytvořit nízký strom, jako trpaslík jablko, toto centrum vodič je řez ve zvolené výšce, nechá se 8 - 10 kosterních větví, přizpůsobit svou délku. Je-li povoleno strom roste až 2 - 3 metry, centrum vodič je řez po tuto značku, a kosterní větve prořezávají podle potřeby omezit růst koruny. V pláč odrůdy obvykle jen sledovat délku výhonků a řídnout korunu. Když na podzim prořezávání odstraní všechny poškozené nebo pěstování ve středu korunovačních větví, ztenčení se také provádí na jaře. Musíte se ujistit, že koruna není příliš zhoustne, slunce musí proniknout do dřeva, nebo nedostatek toho mít vliv na zrání plodů.

Mulberry je velmi zřídka nemocná, ale může zasáhnout bakterióza, tsilindrosporioz, kudrnaté kadeřavé, padlí, kořenovou hnilobu. Existují speciální léky, které jsou jisti, že zachránit z každé z těchto utrpení, ale je lepší přijmout preventivní opatření - aby se zabránilo zahuštění koruny, nadměrné vlhkosti, nadměrné dusíkatá hnojiva. Spadané listí lepší odstranit zpod stromu, aby se zabránilo nadměrnému růstu plevele.

V případě, že stanice se usadil Chruščova a krtonožka, pak mohou trpět z kořenů moruše, ale greeny poškodí americký bílý motýl, pavouk roztoči, Comstock mealybug. Škůdci jsou uspořádány v trhlinách kůry nebo mezi listy, je výstup potomstvo, které vyživují ledvinami, listí nebo strom mízu. Čas všímat jejich vzhled a začít bojovat, je třeba pečlivě zkoumat strom, často můžete vybírat hnízda (motýli), v čase zničit larvy, nebo se používají speciální nástrahy, které se hodí na stromě. Černý moruše je velmi zřídka trpí škůdci a chorobami, ale musíme dávat pozor, aby si všimnout problémy dříve, v případě, že nastanou. Ale ptáci jsou vždy snaží vytáhnout vynikající sklizeň starých mistrů, často mají zachránit bobule.

Šlechtění na odrůd moruše probíhá, mnohé týmy se snaží, aby černé moruše více odolná vůči mrazu. Velmi oblíbená odrůda Poltava chovatel „Shell №150». Je charakterizován velké černé bobule, sladké o hmotnosti 4 až 6 gramů každá (5,5 cm). Bobule se začínají zrát na konci května, celý červen, můžete jíst čerstvé.

jiný „Black Prince“ mezi velkoplodých odrůd, „Black Pearl“. Dozrávají v červenci je také poměrně velké (až 5 cm) odrůdy bobule „Naděje,“ oni prohlásil kyselost na patře. Stromy rostou až 10 metrů, se bojí mrazu. Na předměstí pěstovaných class "staromoskovskogo" "Ovoce - 4", "Royal". Nejsou tak velké ovoce, ale jeden zralý strom může poskytnout 60 až 90 kg sladkých užitečných plodů.

Video „jemnosti péče moruše“

Z předloženého videu se naučíte o všech složitosti péče o moruše.

Černá moruše: Popis a charakteristiky

Moruše, dále jen „moruše“ lidi, byl znám již od nepaměti. Patřící do rodiny moruše, je rostlina v přírodě zastoupené keři a vzrostlými stromy. moruše bobule ve skutečnosti se jedná o ne: pramení mini matice pevně kondenzovány s oplodí. Nejpopulárnější mezi domácí spotřebitele jsou černé a bílé moruše, a v Americe roste úplně nepoživatelné moruše, vysoce ceněný pro dřevo. Stále je přísným pohledem, který roste ve volné přírodě.

Listy rostlin jsou hlavní zdroj pro bource morušového, zámotky - hlavní materiál pro výrobu hedvábí. Mimochodem, černé a bílé moruše se od sebe liší barvou bobulí a barvu kůry větví: z bílé moruše je lehký, černý - na objednávku tmavší. Plody této rostliny, milováni děti i dospělé, zajišťuje velkou řadu vitamínů, což umožňuje použití tohoto produktu je nejen příjemné, ale i užitečné. Černá moruše je základem pro lahodné zavařeniny, džemy a kompoty, bobule fermentace na výstupu poskytuje dobré víno, se destilace moruše vodky. Samozřejmě, plody moruše čerstvého nejžádanější.

Černá moruše, původem z Íránu, je považován za velmi milovala mnoho lidí, pro sladké, s malou kyselou chuť fialové a černé, připomínající ostružin. Pro chov bource morušového listí nejsou vhodné, protože jsou příliš tvrdé pro takové náladové housenky.

Moruše, výsadby a péče, které nevyžaduje speciální znalosti, je tepelně-milující rostliny; výška schopen dosáhnout 3,5 m; Podmínky v zahradě pro pohodlí sběru lesních plodů včas doporučil tvořit korunu tak, aby výška rostliny nepřesahuje 2-3 metrů. Rizikové životní moruše dost dlouho - několik set let; sklizeň lze očekávat, že do 5 let ode dne výsadby stromů naroubovány - o něco dříve. S 10-letý strom ve středu, můžete získat asi 100 kilogramů vysoce kvalitního sladkého ovoce.

Rostliny mohou být obě samoopylených (mající květy v květenství u obou pohlaví), a č. Ve druhém případě bude oblast dát pár (samec a samice stromy), které potřebujete.

Mulberry jako prvek krajiny designu

Často černá moruše se používá v krajinářské architektury; strom vypadá úžasně ve skupinových výsadeb, se používá k vytvoření živé ploty. Rostoucí popularita získává své ozdobné formy, například pláč, vyznačující se původně naklonil k zemi větví. To je také velmi populární v designu oblastech s nízkou moruše s sférickým koruny.

Reprodukce černé moruše lze provést několika způsoby: semeny a vegetativně. Metoda semeno je nejčastěji používán chovateli přizpůsobení zařízení na severních oblastech nebo v rostoucí podnož pro roubování. Semena jsou velmi malé (1000 váží asi 2,5 gramů), musí projít předběžnou stratifikaci po dobu 2 měsíců. Výsev se provádí na začátku jara, mělké zabudování do půdy. Plodiny potřebují zamulchirovat jak chránit ornice před vysycháním. Během sezóny, mladé výhonky by měly být několikrát plevel, hubení plevele umístěných kolem nich. Na podzim se správnou péčí bude větší sazenice, plody, které začne v roce 5-6 let.

Vegetativní množení moruše produkovaného vrstvení, roubování, zelené řízky a výhonků. Roubování často vypěstované kultivary jako podnože použít bílé moruše.

Pěstování moruše doporučuje na volné jílovitých nebo písčitých půdách. Když Bush tvaru Rozestupy mezi rostlinami doporučuje, aby vydržela alespoň půl metru při odstupu 3-metr řádku. Interval mezi morušovníků - alespoň 5 metrů v odstupu 4 metr řádku.

Hlavními faktory jsou moruše péče zalévání a prořezávání. Doporučuje se v první polovině léta zalévání stromu je velmi bohatá, s ohledem na nadcházející zimu. Rostlina také potřebují dobře oplodnit organických a minerálních hnojiv. Hnojení a zavlažování by měla být ukončena v červenci, zatímco moruše bude snazší tolerovat výkyvy teploty a mráz.

fruit zrání dochází v období od května do srpna, to trvá velmi nerovnoměrné: jedna větev může být hustě poseta zralého ovoce, přičemž část z bobulí právě začínají růst. Zralé plody jsou snadno rozpadat. Proto se na začátku zrání dřeva doporučuje prostilat fólie nebo tkaniny pro usnadnění sklizně.

Tradiční medicína ocenili léčivé vlastnosti moruše. Odvar z kůry je efektivní anthelmintikum. Ovocná šťáva čistí krev, pomáhá při stomatitida, bolest v krku a jiné záněty sliznice, infuze z bobulí léčit kašel, odvar z větví rostliny pomáhá při revmatických bolestech, odvar z listů se používá jako antipyretikum. Užitečné i moruše kořeny stromů, odvar, který poskytuje vykašlávání akce, kdy hlen.

- Shell №150 - vysoká poddajný odrůdy. Autorem této odrůdy je chovatel z Poltava-LI Prokazin. Shelley Bobule jsou velmi velké, asi 6 cm na délku, se vyznačují vysokou chuti. délka křídla s stonku dosáhne půl metru. To je jeden z nejlepších odrůd moruše, což ocení tuzemskými spotřebiteli.

- Black Baroness. Rozmanitost vysoký s vysokým výtěžkem, odolné vůči chladu. Zrání velkého a sladkého ovoce padá v červnu a červenci.

- Black Pearl. Vyznačuje se velmi velkými bobulemi příjemně sladkou chuť, asi 4 cm na délku. Výška stromu - asi 3,5 metru. V červnu rodit začíná, což trvá 1,5-2 měsíců. Bobule jsou velké, vyznačující se tím, příjemnou sladkou chuť.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 72 = 73