chernokoren foto

chernokoren foto

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Léčivé chernokoren: popis, použití, kultivace a recenze

Léčivý chernokoren je jednou z více než 80 příslušníků rodu chernokoren, který patří do čeledi Boraginaceae. Jakmile se to nebude volat v lidech: .. Krysogon, krtičnatý tráva, šeroslepost, je Burr, lihodeyka, kostolomka, živá tráva, atd. Vzhled rostlin nelze nazvat atraktivní, takže je pěstována pouze plašit hlodavců a hmyzu. Po staletí léčivé vlastnosti této jedovaté rostliny se používá při léčbě mnoha nemocí.

Vědecký název chernokornya drog přeložené z řečtiny jako „pesy jazyka.“ Pes jako jazyk spodní listy rostliny: jsou stejné podlouhlé (15-20 cm) a drsné. Rostlina má rovné, větvení na vrcholu stonku, výšky jednoho metru, ale většina rostlin má výšku asi 50 cm. Barva kořene se neodráží v titulní chernokornya to hnědé.

Od května do června, špička dříku je zdobena tmavě fialové nebo fialové květy jsou malé, který se nachází na stopkách. Plod vypadá jako čtyři potažených jemných hrotů a propojené maticí. Wood-mat můžete setkat na Kavkaze, ve střední Asii a v evropské části Sibiře, Ukrajiny a Běloruska. Roste v kopcovitých a skalních oblastech s vápnité půdy neplodné, stejně jako podél silnice.

Použití tradiční medicíně

V minulosti tradiční léčitelé doporučuje drogu chernokoren z mnoha nemocí. Jsou využívány i listy a květy a plody, a kořen rostliny. Například, lékaři se domnívali, že pokud si pověsit na svém kořeni krku, můžete se zbavit bolesti hlavy. Odvar z listů, kořenů a květů rostlin předepsaných pro bolesti žaludku a střev, průjem, křeče, hnisavých procesech, onemocnění plic. Na vředy, rány, nádory a popáleniny, stejně jako had a psích kousnutí udělat pleťové vody.

V současné době užívání drog chernokornya pro léčebné účely, není tak populární. To je způsobeno částečně na přítomnost toxických látek, a jednak k tomu, že se ukázalo, že více efektivní a bezpečné způsoby léčení těchto nemocí. Nicméně, lék v některých zemích, jako je Tibet, přesto se často uchyluje k pomoci drog chernokornya. V podstatě ji použít externě při revmatismu, nádorů, zlomenin, Wen, abscesy a ran.

Kopání léčivý kořen je obvykle zabývá buď koncem léta nebo začátkem podzimu. Vše, co musíte udělat - je to dobré, že čistá a suchá s dobrou cirkulací vzduchových hmot. Od května do června, sbírat listy a květy pro další sušení.

Bolesti v žaludku nebo střev, křeče a průjem a jako uklidňující činidlo, připravené infuze nebo tinktury k vnitřní příjem takového předpisu:

 • Infuze. Je třeba brousit po dobu 1 hodiny. L. Listy nebo kořeny, nalít sklenici vařící vody a zabalené, stát až do vychladnutí. Vezměte 1 polévková lžíce. l. třikrát denně po jídle.
 • Tinktura. Alkoholát se připraví v poměru 1:10. Jí trvat tři týdny napětí. Uvnitř je 20 kapek najednou, a je také používán pro externí aplikace.

Existuje mnoho dalších receptů. Nestojí více než osvědčený v průběhu let uvedených v těchto dávkách, nebo se snaží vymýšlet své vlastní metody léčby založené na drogové chernokornya. Nesmíme zapomínat na to, že rostlina je velmi jedovatý, a správně, pokud nejsou zpracovány může způsobit vážnou újmu na těle.

Pro pleťových vod a obklady infúze se připraví následujícími způsoby:

 • Pour 4 lžíce. l. nasekané kořeny litru vody, vaří po dobu 5 minut, trvat 12 hodin.
 • Listy nebo kořen zalijeme vařící vody, zabalené do gázy. Komprimovat artritidy a revmatismu připraven.

Ti, kteří jsou léčeni na jejich tělech různých kožních lézí si všiml, že pesy jazyk podporuje rychlé hojení tkání. Externí aplikace léku chernokornya žádnou hrozbu.

Odpuzovač myší a hmyzu

Ačkoli použití rostlin v medicíně dnes ztratila svůj původní význam, nyní stejně jako dříve, s použitím dřeva-mat od myší a hmyzu. Hlodavci nemůže tolerovat vůně, takže nepřijdou v blízkosti místa svého sídla. Říká se, že loď krysy vržené do moře, vonělo tuto rostlinu, a pokud budete mít kam utéct hlodavce - zemřou. Mšice a housenky také nelíbí tuto rostlinu.

Četné odkazy potvrzují, že v boji proti škůdcům hlodavec je velmi praktické používat léčivé chernokoren. Pěstování této rostliny v zahradě na ochranu ovocných stromů ze sabotáže. Můžete také vyplnit před zimním suchým kořenové zóně rostlin drcené nebo posypeme výpisu z ní. Kromě toho, že kořeny rostlin trávy a jsou často používány k ochraně proti hlodavcům obilných zásob a jejich vlastních domovech. Dříve k tomuto účelu v místnosti se rozpadá malý placičku v chernokornya prášku smíšeného s sádla a chleba.

Na podzim včelaři často šíří kořeny rostlin a trávy omshanike na myši se nemohli dostat do úlu. A v případě, že lék chernokoren pozemky v blízkosti včelína, že je možné dosáhnout dvojí účinek. Za prvé, aby byl chráněn před invazí hlodavců, a za druhé, aby se zlepšila medu sklizně.

Rostoucí pes trávu v blízkosti hodnotných stromů nebo v blízkosti domu zachránil od hlodavců a hmyzu, stejně jako splnění svých zdravotnických potřeb, ale to není vhodná pro zdobení. Vzhled lék chernokornya není nejpříjemnější ze všech členů rodu chernokornem, z nichž mnohé také odpuzují hlodavce. Na příští rok růst na správném místě dřevo-mat, musíte sbírat semena, jakmile jsou zralé.

semena přistání provádí brzy na jaře. Někteří zahrádkáři doporučujeme vypěstované rostliny, ne semena, a ledviny. Myslí si, že je lepší nedávat rostlinu nést ovoce. Krysogon jak to je populárně volal, rád křídovou půdu a sluneční svit. Chlad a sucho je dobře snášen.

Hlavně chernokoren lék používaný dnes k ochraně proti hlodavcům a hmyzu. Až do teď, léčba se provádí s jeho pomocí. Krysogon používat pro lékařské účely být velmi opatrní, protože je toxický. Mít viděný podél silnic nebo na nějakém kopci, bude snadné jej identifikovat, upozornit na listy, podobně jako jazyk psa a malé tmavě fialové nebo fialové květy. Na podzim jejich umístění může být viděn zasazené špičatý ovoce v podobě ořechů, shromáždili ve skupinách po čtyřech.

Plant černý kořen myší

Amatérské zahradníky a domácí zahrady pracují v oblastech, od časného jara do pozdního podzimu, aby rostl a sklizně, který bude krmit celou zimu. Ale celá řada škůdců a hlodavců shromážděných rádi jíst zeleninu a ovoce. Výtažky a stromy, kteří milují okusování králíky a myši. Existuje mnoho chemických prostředků úspěšně vypořádat s tímto problémem, ale nechci poškodit půdu na místě. Pak přišel léčivých pomoc rostlin, které mohou zabývají škůdci. Jedním z nich je chernokoren léčiva z myší.

Název Cynoglossum latina, který se překládá jako "pesy jazyk" (GK).. To se odkazuje na trvalky, výšky až jednoho metru. Podíváte-li se na drogové chernokoren na fotografii, můžete okamžitě pochopit, proč tento zachránce zahrad jako zvláštní jméno. Horní listy jsou krátké, rovně z kmene, a dno, drsné a dlouhé (až 22 cm), jsou podobné jazyka psa. Pramení většinou jediný, horní část rostliny má husté listoví, pokryté chloupky.

Léčivé chernokoren květy v pozdním jaře, na začátku léta, červené nebo fialové květy, lidově se nazývá „červené bezinky.“ Zralé plody hladké a lesklé, sestávají z ořechů 4, povlečené šrouby. Tyto ostré trny, lpění na srst hlodavců. Myši nemůže se jich zbavit, je zvíře vážně dráždivý. přímý kořen, hnědá, malý průměr (30 mm). Semena se objeví na rostlině v pozdním létě a rozptýlí jeho vlastní.

Během období dřeva rohože má nepříjemný zápach myši. V suchém stavu, nezapáchá, ale myši a krysy, s bystrým čich, i nadále cítit. Vědci tvrdí, že tato bylina působí u hlodavců, stejně jako jed kurare na osobu.

Léčivé chernokoren nenáročný, lze vidět ve stepích střední Asie, na Kavkaze, v evropské části Ruska a Uralu. Roste v blízkosti železničních tratí, podél silnic, v roklích, v polích a zahradách. Někdy se vyskytuje na kamenité a vápenité půdě. Úrodná půda není nutné pro něj.

Použití tohoto rostlinného plodin zachránce našel naši předkové. Začali používat kořen rostlin černých myší. Bylo zjištěno, že v případě pěstování této byliny, hlodavci nemají zakořenit. V boji proti škůdcům se začalo pěstovat v zahradách. U lidí, tento zázrak má mnoho jmen, které odrážejí rozsah svých činností, „krysogon“, „kočičí mýdlo“, „tráva nemocnosti“, „beshennitsa“, „blekota“.

Všichni drogové chernokornya jsou velmi jedovaté, takže ji používejte jen by měli být opatrní.

Je třeba dbát při sekání trávy, která se používá ke krmení hospodářských zvířat. V případě, že území roste chernokoren je dostat se do bylinkové směsi v určité koncentraci, může způsobit otravu zvířat.

Pro boj s myší, s využitím všech částí čerstvě sklizeného nebo sušeného léčivého chernokornya. Vzhledem k tomu, že je prášek a použít pouze kořen - funguje stejně dobře v jakékoliv formě.

Řez v podzimním dřevo-mat, přednostně tři roky. Chcete-li chránit myši před spodní listy, stonky s semena umístěných ve sklepě, kde jsou uloženy zelenina a ovoce. Ostrá vůně rostliny odpuzuje myši, a opouštějí svá hnízda. Semeno chernokornya, zavěšené v sáčcích v rozích přístřešku nebo sklepů, a účinně působí na hlodavcích.

Root umístěny v podlaze praskliny, nebo na jiných místech, kde je oznámení vzhled myši odrazuje útočníky a nedává jim dlouho, než se usadit v této oblasti. Pro další významné výsledky jsou smíšené otrávené potravy a práškové kořen rostliny, jehož šťáva je depresivní účinek na nervový systém hlodavců.

Zahradní stromy chernokoren myši budou také spolehlivě chráněn, pokud je to na jaře zasadit v této oblasti nebo rozloží dílů sušeného kořene v zemi kolem ovocných stromů. Pozastavení suché rostliny s trny na dříku nad úrovní sněhu může být bezpečně chráněna před myší. Rostoucí chernokornya nevyžaduje žádnou péči a pozornost. Roste jako plevel, stačí ke kontrole jeho šíření a odstranění nadbytečné výhonky včas.

Včelaři mají také problém s myší. Přicházejí a usadit se přímo v úlu jíst med a další včelí produkty. V rámci boje proti tomuto náporu jedovatých drog chernokoren stanovenými kolem úlů. Květiny přilákat včely a trny neumožňují myši dostat domů. Stejným způsobem, a chránit skleníky, kterým trávu kolem místnosti.

Pokud připravíte odvar z chernokornya, je možné zpracovávat nejen místem výskytu myší, ale také k ochraně rostlin před hmyzími škůdci. Alkohol tinktura z kořene stříkané stěny a sokly v bytovém domě, stejně jako stodoly místnosti a ve sklepech, na vůni jedovatých rostlin nejsou stanoveny pro hlodavce uspořádat svá hnízda.

Mnoho lidí zajímalo, jestli chernokon opravdu pomáhá v boji proti hlodavcům. Odpověď na tuto otázku lze nalézt na internetových stránkách, kde majitelé domácích pozemků a soukromý majetek zanechávají komentáře a zpětnou vazbu. Zde jsou některé z nich.

Chernokoren opravdu pomáhá! Ujistěte se, že tato osoba. V zimním období je myš téměř úplně jedli lilie, velšské cibule. Vyhledávání informací na internetu, jsem se rozhodl využít této jednoduché rady. Narvala tráva, suší a na podzim ji položil na příslušná místa. Na konci - to bylo všechno dobré, ani nemůže vidět stopy těchto škůdců.

Položil jsem se na sušené byliny ve sklepě, kde by za normálních okolností držet ovoce a ořechy. To vytváří velmi podivné nepříjemný zápach odstrašující krysy a myši. Poprvé po mnoha letech, moje sklizeň zůstala neporušená, nedotčená hlodavci.

Použil jsem léčivé chernokoren ve skleníku. to jsem zasadil vedle skleníku, a položil na konstrukci obvodu. Nebyly zjištěny žádné problémy s škůdci.

 • Maxim nahrávání pasti na komáry s rukama
 • Olga záznam komáři skartovačky ulic
 • Nový záznam Ultrazvukový Mosquito Repeller
 • Catherine Street nahrávání pastí proti komárům
 • Porota pro záznam a jak se vypořádat s mšic na okurky ve skleníku a otevřeném poli

a obrázků z webu bez našeho souhlasu a aktivní backlink je zakázáno.

„Krysogon“ nebo dřevo-mat myši: Foto rostliny a pravidla pro použití proti hlodavcům

Majitelé myši invaze síly využít všechny dostupné metody pro boj s hlodavci. V kurzu jsou chemikálie, tradiční metody, jedovaté návnady, pasti. Válka krys a myší je dlouhá, ale ne vždy úspěšné.

Ne každý ví, že existuje ještě jeden účinný nástroj v boji proti nebezpečné obyvatele sklepů - léčivé chernokoren. Od myší a potkanů ​​ošklivý plevel odstraňuje hůře než toxickými léky. Jak používat rostlinu, která je známá jako „krysogon“? Odpovědi v tomto článku.

Wood-mat - zástupce čeledi Boraginaceae. Weed má mnoho jmen: šeroslepost, krysogon, lihodeyka, scrofulous trávu.

Výška rostliny a 50 cm je podlouhlý spodní listy. Root, bez ohledu na jméno, hnědý, nikoliv černá. Plevel roste podél silnic, a to i na okrajových jílovitých půdách.

Rostlina je již dlouho známo naturopaths: z listů, kořenů, připravují odvary k léčbě různých onemocnění. Nyní je použití scrofulous tráva není tak časté, ale často se používá k léčbě onemocnění pohybového aparátu.

Mnozí zahrádkáři, zahradníci vědí, že rostliny s příznačným názvem „krysogon“ chrání obytné, hospodářské budovy, zahrada, zeleninová zahrada z hordy hlodavců. myš zimní nadgryzayut brambory, krmných obilovin sladce, hryzat dřevěné konstrukce v zahradním domku, neváhejte vylézt na stůl, jíst zbytky jídla. Zbavit se škodlivých tvorů je obtížné, protože existuje spousta potravin a krmiv.

Jak a co jed šváby v bytě na vlastní pěst? Přečtěte si o chemických látkách a lidových prostředků.

Jak se zbavit koberce brouka chyba v bytě a tam je nebezpečí pro lidi? Odpověď je přečíst na této adrese.

Proč chernokoren nebezpečný pro hlodavce? Důvod - toxické látky (kumarin), obsažené v kořeni plevele. Aktivní složky ovlivňují nervovou soustavu škůdců a způsobí zadušení.

Inhalace zápach krtičnatý bylina požití toxické řešení myš, potkan dlouho nevydržel: kumariny zvýšené vaskulární permeability, hlodavci usmrtí více vnitřních krvácení.

Pozemní část rostliny plevelů obsahovat jiné toxické látky: glyukoalkaloid konsolidin a tsinoglossin. Akční komponenty - nervově paralytické látky. Objeví svalové křeče, respirační blokované center, smrt hlodavců dochází z ochrnutí a udušení.

Zvláště krtičnatý tráva:

 • v případě, že země choval hlodavce, je čas si vzpomenout na rostlinný „krysogon“. Krysy, se myši nesnáší pach trávy scrofulous, vyhnout se oblasti, kde dřevo-mat roste;
 • Včelaři často zasadil plevel po obvodu úlů. Weed odrazuje myši, krysy, včely jsou přitahovány četnými modrofialové květů;
 • pro hlodavce vhodné pro všechny části rostliny. Ve většině případů domácí použití dlouhý kořen, který má specifickou „myši“ vůni. Škůdci se ho bojí, a to ani vhodné pro stodoly, sklepy, místa, kde tráva roste scrofulous nebo šíření čerstvé / suché root „krysogona“;
 • dřevo-mat pomáhá odstranit nejen myši, krysy, ale mol. Na místě, kde mohou podrost krtičnatý tráva, nikdy být podzemní obyvatelé, což často vede k vážnému poškození okopanin jiné druhy zeleniny.

Jako použití myší a hlodavců

Chcete-li bojovat proti krtci, krysy, škůdců (například mšice), vhodné pro všechny části rostliny. Dobrý efekt dává uplatnění nejen kořeny, ale také hrubě semena, stonky a listy.

Postřik stanovišť hlodavce toxických látek - jeden ze způsobů, jak využít chernokornya. Hostitelé doporučuje nálev a odvar z časté invaze hlodavců.

K přípravě budete potřebovat 1 díl z kořenů a listů, plus 5 dílů vařící vody. Toxických látek se připraví v uzavřené nádobě po dobu dvou hodin: travu- „krysogon“ nalít vařící vodou, zabalit pánev, čekat na stanoveném čase přijde.

Pokud si nechcete čekat tak dlouho, můžete připravit odvar: Potom se kapalina s kořeny a stonky ve vodní lázni. Chcete-li připravit dostatečné finanční prostředky po dobu 20 minut.

Chalupáři a zahrádkáře poskytnout užitečné rady pro každého, kdo chce zapomenout na nenasytné škůdců. Většina doporučení lze snadno splnit, finanční náklady jsou prakticky žádný: vše, co je potřeba - to je droga chernokoren plus touha zbavit nepříjemných „sousedů“ s ostrými zuby a nebezpečí.

Jak plašit škůdce a hlodavce: Doporučeno:

 • v první polovině roku vykopat rostliny, ujistěte se, že kořeny ležel v oblasti akumulace potkanů ​​a myší. V následujících letech dost stonky se semeny;
 • podzimu plevel stonky je třeba rozšířit do sklepa, stodoly a dalšími hospodářskými budovami. Spousta zeleně hmotnosti by měly být na podlaze a v rozích;
 • do konce listopadu, je žádoucí, aby rozhazovat semena chernokornya v domě, na verandě. Jednoduchá opatření, aby varoval myší penetrační / krysy kryt umožňuje bezztrátový ozimy progryzennyh desky nepříjemný šustění, popiskivaniya v noci;
 • přípravek na ochranu rostlin ve sklenících stonků a kořenů byly rozloženy scrofulous trávu kolem skleníků. S takovou ochranu do místnosti stěží by se vyšplhat hlodavců, mnoho hmyzích škůdců;
 • včelín majitelé budou muset sedět travu- „krysogon“ kolem domů. Jednoduchá technika zachránit včelstva ze setkání s hladových myší v zimním chladu;
 • boj proti molům, budou hlodavci být úspěšný, pokud jsou travní semena pod názvem „šeroslepost“ rozšířil do červí díry, vesmírné škůdci pohyb;
 • chrání kůru stromů v zimě z myší a králíků, jednoduchý trik: tie chernokornya větve s sadbových hroty kolmo k trupu. Je důležité dodržovat výšky od země ke značce, která se obvykle dostane sníh.

Rostlina je jedovatá, při použití nemůže zapomenout na bezpečnostní opatření:

 • travu- „krysogon“ odpárat, svléknout, stanoveno pouze v rukavicích sklepích a suterénech;
 • Po zpracování ruce mýdlem a mytí vodou;
 • nesmí kontaktní děti, zvířata nebo rostliny s vývarem.

Podívejte se na výběr účinných způsobů a prostředků boje proti molům v bytě a jeho larvy.

Jak se vypořádat s plísní ve sklepní-like vlny? Účinné způsoby hubení plísní jsou popsány na této stránce.

Kliknutím na odkaz http://parazitam-stop.com/nasekomye/mol/pishevaya.html a dozvědět se o tom, co a jak se dostat jídlo můry v kuchyni.

Většina majitelů, kteří používají dřevo-mat pro hubení hlodavců, akce zůstává poměrně plevel. Myši a krysy, chováni v oblasti, v domě po použití stonek, semínko, kořen nebo toxické vývar zemřel.

Všechny části plevele studny odradit hlodavců, krtků, chrání stromy před škůdci. Majitelé doporučuji začít kontrolu hlodavců na jaře strávil během jara a na podzim sezony, pak se v zimě budou muset starat o ochraně plodin a míru lidí.

Takhle? Přihlásit se k odběru aktualizací webu pomocí RSS, nebo zůstaňte naladěni VKontakte, odnoklassniki, Facebook nebo Twitter.

Odebírat novinky na e-mail:

 • Lena Zabelin - Jak se zbavit postel chyby jednou provždy: zrušení parazitů krev sajícího na vlastní pěst1
 • marichka - tracheální hmyz často vyskytuje u člověka - skalapendriya: nebezpečné a jak se zbavit1
 • Alena - Co je třeba dát do pasti - návnadu pro myši v pasti: pravda a mýty o pamlsky pro hlodavce3
 • Tatiana - Co a jak se dostat blechy ze kotě doma: peníze a drogy povolené k použití pro koťata3
 • Andrew - Knižní Pscudoscorpions v apartmá: příčiny pavouka a zda se zbavit hmyzu1

Kopírování materiálů je povoleno pouze při uvádění přímou aktivní odkaz na stránky.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

7 + 1 =