Čínská růže péči doma

Čínská růže péči doma

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

China Rose: Péče doma (foto). Hlavními problémy v péči o Číňanů růže - ibišek

Čína Rose - typ ibišku.

To je považováno za místo narození východní Asii. Na Haiti, tato rostlina je symbolem ostrova.

Vzhledem k jeho velké světlé květy ibišku se staly populární mezi zkušené pěstitele a amatéry.

Kvetoucí čínská růže Terry, jednoduché jednotlivé květy různých barev.

Květiny vysoce kvalitních rostlin lze kombinovat pestrou paletu kontrastních barvách v parku na pozadí obecně soustředných kruhů a kapel.

Tam jsou také odrůdy s pestrý (pestré) zeleň.

China Rose: Péče doma - množení, přesazování, prořezávání

Čína růže množí semeny, řízky a očkování.

Způsob semeno Začíná se správným výběrem semen. Ty lze zakoupit ve specializovaných prodejnách, sběratele nebo opylovat vlastní rostliny a čekat na zrání lusků semena. V každém případě to bude první hybridní generace F1. Klíčení semen Číňanů růže klesá s ukládáním druhého roku. Pokud je to možné, je lepší použít pro pěstování čerstvých semen tohoto roku.

Semeno před výsadbou namočené v Epinay po dobu 10-12 hodin a pak se zasadil do směsi rašeliny a písku, nebo univerzálního primeru pro pokojové rostliny do hloubky 1-1,5 cm. Ploché misky pokryté sklem se semeny nebo umístěny v mini-teplichku. Výsadba periodické zvlhčí rozprašovačem a provzdušní. Semena klíčí při + 25-27oS. Po objevení 2-3 listů sazenic ponořit do jednotlivých kelímků. Rostliny pěstované ze semen kvést za 3-4 roky a vegetace nemůže udržet vlastnosti vysoce kvalitní mateřské rostliny.

šíření řízkováním rychlejší způsob, jak růst čínské růže. Pro propagaci vybrat semilignified větvičku: zelené výhonky na zakořenění snadno hnilobě a staré lignified nemají vyrovnat se zvýšenou mozol. Lepší zakořenění řízky apical trvat. Optimální délka pro řezání -. 15 cm, se odstraní, přičemž horní 4-6 spodní listy na to. V případě velké listy (to platí pro vysoce kvalitní ibišku), pak se sekají na jednu polovinu nebo 2/3 plochy pro snížení odpařování vlhkosti. Řezy byly ponořeny do zakořenění stimulanty (Kornevin kořeny a kol.).

Zakořenění možné jak ve vodě, v zemi, která bere jako směs rašeliny a písku nebo perlitu. Můžete použít rašelinu pelet.

Řízky z ibišku, zakořeněné v rašelinových briket

Sazenice jsou umístěny v mini-balíček teplichku nebo krytu. Objeví-li se kořeny, jsou přesazeny do jednotlivých květináčů půdy s živném směsí humusu, drnu zeminy, písku nebo perlitem (vermikulit) v poměru 2: 1: 1. Ve spodní části nádrže by rozhodně naplnit odtok z keramzitu, pěny nebo sekaných drobnými oblázky - China Rose netoleruje stagnaci vody. Mladé rostliny jsou aktivně rostou a jsou kresleny. Proto, aby se tvoří kompaktní keř, budou muset štípnout výhonky. mohou být získány v běžném roce, s dobrou péči květu.

Výše uvedené metody reprodukce jsou vhodné pouze pro konvenční „babushkinyh9raquo; ibišek. Mnoho druhů ibišku holandštině, Florida, Tchaj-wanu, Indian výběr není zakořenit vůbec. Jejich naroubován na podnož, která se používá jako růže.

Očkování vysoce kvalitní ibišku skladem

Čínský rychle vzrostla zvýšila korunu, tak, že za běžných podmínek inhibici růstu rostlin jsou transplantovány dospělé ibišek 1 každé 3-4 roky. Pokud rostlinné kadochnoe, pak nahradit pouze vrchní vrstvu zeminy na čerstvé. Young ibišek převalil ročně alespoň naplnit objem pot kořenů.

Hibiscus pěstovány ve formě spreje a jako forma Stam. K tomu, stráví štípl ven mladé zelené výhonky a dřevitou prořezávání. Zejména proto, že poupata jsou uloženy pouze na aktuální rok výhonků. Větvičky zkráceny o 2/3 délky. Řezat řízky používané pro zakořenění.

Čínská růže Bush tvar může být poskytnuta, pokud to radikálně snížit a ponechat výšku pahýlu 7-8 cm. Po 3-4 měsících ve spodní části stonku se mladí růstu. Tento způsob je vhodný v prostoru nedostatku na okenním parapetu, kde není místo pro další hrnce s rostlinou.

China Rose: Péče doma - půda, světelné podmínky pro kvetení

Pro pěstování Čínská růže vhodném živném půdy s neutrální reakce (pH = 6). Skládá se z humusu, travnaté list nebo půdy a písku (2: 1: 1). Jako kypřící prostředek se přidává perlit nebo vermikulit. Při sázení je povinná odvodnění jako ibišek nemá rád stagnaci vody v půdě.

Hibiscus potřebují dobré nepřímé osvětlení. Na jaře av létě je nejlepší ubytování v západních nebo východních oken. Na jižní straně, aby nedošlo k popálení listy třeba, aby se stín před přímým slunečním světlem. V teplejších měsících, čínská růže může poslat „závan čerstvého vzduchu“ v zahradě, balkon, terasa. Není-li to možné, je nutné větrat místnosti častěji. Na podzim-zima období ke zvýšení délky světla budou vyžadovat dodatečné osvětlení. Za tímto účelem, zářivky, jejich uvádění na rostliny ve výšce 0,5-0,6 m. Tento ibišek bude kvést i v zimě.

Teplota a vlhkost

Optimální teplota pro čínské růže + 18-25ºS 16-18ºS létě iv zimě. Jsou na vysokou teplotu (více než + 28 ° C), ale při vysoké vlhkosti vzduchu (60-70%) a proti přímému paprsky polední slunce. V opačném případě, když je suchý vzduch hmota začne se množit nebezpečný škůdce ibišek - spider roztočů. „Kitayanki9raquo; rádi zahřát duši a každodenní postřik.

V zimním období při větrání v místnosti je třeba být opatrný - Chinese Rose se bojí studeným průvanem.

China Rose: Péče doma - krmení a napájení

Hibiscus během aktivního růstu a kvetení potřebují hojné zalévání. Na podzim av zimě, zalévání šetrně, 2-3 dny po sušení ornice. Nedostatek vlhkosti čínských růží netoleruje vynulují a začnou pupeny a listy. Při smáčení kořeny mohou hnít a rozvoj houbových chorob, které slaboustoychiv ibišek.

Čínská růže reagující na zavedení hnojení. Začínají dělat se začátkem sezóny aktivního růstu (březen-duben). K tomu, fit komplexní hnojiva pro kvetoucí pokojové rostliny (duha, Mistře, Ideal, Terrasol Lux, Pokon, Etisso et al.). Dobrých výsledků se dosáhne použitím Baikal-EM1 léku. Obsahuje kyselin, fotosyntetických bakterií mléčného, ​​dusík, kterým se stanoví, které zlepšují kvalitu půdy, a v důsledku toho zvyšuje odolnost rostlin, zvýšení počtu pupenů a květu je prodloužena. Během pučící a kvetoucí ibišek vyžaduje větší dávku fosforu a draslíku, takže během této doby by mělo být podávání těchto rostlin hnojivo každé 2 týdny.

Důležité! Hnojiva jsou uplatňovány pouze po prudkém půdu, jinak dojde k chemické spálit kořenový systém!

Hlavními problémy v rostoucích čínských růží doma

Při rostoucí problém čínských růží objeví ve špatnou péči. Takže, ibišek začíná „kidatsya9raquo; pupeny pod nedostatků živin, sušení půdy, nízké teploty vzduchu.

Je-li rostlina je v přítomnosti bohaté olistění není kvetou, ale říká, že je overfed hnojiv s vysokým obsahem dusíku, to není dost osvětlení.

Chloróza (žloutnutí nerovnoměrný) z ibišku listů dochází při zvýšených hladinách v závlahové vody a chlorid vápenatý soli, nedostatek dusíku a železa, hniloby kořenů za hojné zavlažování.

Chlorosis na listy čínského růže

Suchý teplý vzduch přispívá k rychlému šíření hlavního nepřítele Chinese rose - spider mite.

Poškozené spider mite list Chinese rose

Odradit populace škůdce je důležité udržovat vysokou vlhkost v místnosti: většina rostlin se postříkají týdně jim uspořádat teplou sprchu. Zbavit se parazita, pokud se již objevil, je to těžké, ale je to možné. Pokud je klíště je malý, léčba se provádí s roztokem mýdla a květiny. S neúčinnosti použité metody aktellik akaricidy, Fitoverm, Fufanon al.

Druhý Hibiscus škůdce prevalence skleník molice. Dospělý hmyz skrývá na spodní straně listů. Na lepkavé výkaly imago vyvíjí sooty houba (Vypadá to jako černý sametového krytí). Výsledkem je, že poškozené listy žloutnou a vyschnou předčasně. Navíc molice převedené virových onemocnění (žluté mozaiky leaf curl et al.). Pro boj s tito škůdci strávit několik ošetření insekticidy z různých chemických skupin (Akhtar, Admiral, Mospilan, Biotlin).

© 2012-2018 „Dámské názor.“ Při kopírování materiálů - odkaz na zdroj je povinná!

Šéfredaktor portálu Ekaterina Danilova

E-mail: [email protected]

Kontaktujte nás na adrese: +7 (965) 405 64 18

Čínská růže - růstové podmínky a příznaky květu

Hibiscus (Čína rose) - vysoká rostlina s krásnými velkými pestrými květy různých barev. Krásná květina je oblíbený mezi zkušenými zahradníky a amatéry. Nebyl náročný na péči a pěstování, a to je hlavní kvalita hladký a rychlý růst rostlin.

Čínská růže (pokoj), je velmi populární mezi pěstiteli, a to nejen proto, že světelné obsahu, ale také proto, že z krásných květin. Jsou spokojeni s jejich květenství krátké době, jen dva nebo tři dny. Ale v buši vždy existují nové klesnout pohárky jeden po druhém. Z tohoto důvodu se zdá, že ibišek kvete po dlouhou dobu. Ale to je za předpokladu, že keře plné a zdravé. Foto Čínská růže, vyrobený v období kvetení, kráska.

Barevnost rostlin může být červené a bílé, fialové a oranžové, a jeden bud je možné spojit dvě palety. V současné době specializované obchody nabízejí nízké-rostoucí odrůdy ibišku (hybrid holandské druhů).

Rostoucí čínská růže v domácnosti - transplantáty stage

Základní pravidla pěstování růže čínsky doma je její transplantace a rozmnožování. Mladé rostliny se přesazují na jaře v připravené půdy. Květina má rád hnojivo.

Že smíšené s výživnou zem:

 • trávník zem (4 kg);
 • listová půdy (3 kg);
 • Rostlinný podklad (1 kg);
 • písku (1 kg).

Nádoba, která budou vysázeny ibišek, je drenážní vrstva je položena. Květinářství, takže přesazování rostlin může trvat několikrát do roka. Mladé výhonky řez. Už „jen pro dospělé“ Chinese rose nerušili převody, ale jednoduše odstranit vrchní vrstvu půdy a nahradit ji živiny.

Proces pěstování - chov čínštině růže řízky

Všechny rostliny mají řadu způsobů reprodukce.

Jak je možno ředit ibišku:

Nejčastěji se používá jako očkovací řízků. Jsou schopni se rychle rozvíjet kořeny a růst. Množení řízkováním čínských růží není složitý proces.

V každém letních měsících je třeba odříznout vrchol mladé uprchlý. Je důležité, že výsadba byla nejméně dvě štěrbiny.

Řízky je třeba léčit růstový faktor, a kořen v kontejneru s připravené půdy. V půdě, můžete přidat rašelinu nebo humus.

Je lepší, když se přesadí řízky poroste v režimu teplé teploty (minimálně 22 stupňů, maximální - 25). Po třiceti dnech, mladý natáčení plně zakořenit.

Čínská růže (pokoj), je velmi citlivý na hnojiva. Závod krmena pouze v teplém ročním období: na jaře nebo v létě. V chladném ibišku snadno obejít bez dalších živin. Hnojivo se aplikuje jednou za dva týdny.

existuje mnoho složitých „potraviny“ pro hnojení pokojových rostlin. Oni jsou nejlépe koupil v květinářství.

Složení hnojiva by měla obsahovat prvky:

Pro správný růst čínských růží by měly být využity, a to systém Konev s frekvencí jednou za měsíc. All hnojivo je lepší závod v teplé vodě obhájena. Také látky obsahující dusík, je třeba, aby postřik na listoví rostliny. Je možné, že řešení se dostal na květy ibišku, může to vést ke vzniku těchto místech.

By neměla „překrmovat“ nebo „nedostatečně živit“ květina hnojiva jsou rostliny mohou zemřít. Je to proto, že z této žluté listy čínského růže. Postupně budou všechny byliny slábnout.

Co dělat, když je žlutý obsazení v čínštině růže

Pokud vaše ibišek listy začaly být viditelné žluté skvrny - to znamená, že rostlina je podroben onemocnění. Postupem času budou všechny greeny začnou točit a suché, což má za následek to bude slábnout a květina zemře.

Pokud si pečlivě zkoumat Číňané vzrostly, uvidíte klíště. Tento parazit je velmi nebezpečné pro rostliny, které vyžadují jejich likvidaci. Jak na to?

Musíte sprej listy ibišku pesticidů, například „Aktelikom“ nebo „Fitofermom“. Tyto materiály se používají k léčbě pokojových rostlin. Aby se zcela porazit parazita (roztoče), by měla dezinfikovat rostlině nejméně třikrát. Proveďte tento postup je třeba frekvenci jednou týdně.

Zkušení pěstitelé vědí, že nejlepší boj proti nemocem z květu - je prevence. Je to stojí za to jednou za měsíc zvládnout čínský vstal dezinfekčních prostředků.

Povinné péče Číňanů růže

Péče je vyžadována Čínská růže v mladém věku a v období květu. Tyto dva kroky zajistí zdravý růst krásných rostlin.

Péče transplantované řízky - je tvorba koruny. Jakmile je rostlinný materiál je plně zavedený a začal intenzivně stoupat by měla tlačit zpět. Pouze v tomto případě, bude čínská růže rostou svěží a kvetoucí.

Péče ibišek doba květu:

 • zajistit odpovídající množství slunečního světla (není přímé paprsky hit na listech rostliny);
 • hnojení půdy;
 • zavlažování s teplou vodou;
 • postřik.

Jako hnojivo, můžete použít jemný sladký sirup HOMEMADE. To vyžaduje jednu lžičku cukru a 250 gramů teplé tekutiny. Složky se mísí až do úplného rozpuštění.

V letním období, kdy je velké horko Ibišek (Čína růže), je žádoucí, aby balkon. Umístěte ji do rohu, kde není přímé sluneční záření, ale tam je spousta denního světla. Tyto podmínky zajistí bohaté kvetení.

Čína Rose je „rostlina-vodohlebom“. Zálivka by měla být provedena v létě často. Můžete každý den - ráno a večer. Také flower stojí na postřik.

Přínosem pro růst a kvetení růží čínské vlivy rostlinných výhonků. Je třeba zkoumat Bush a identifikovat slabé větve. Jsou řez na prvním místě, takže stojí jen uniknout dlouhé dva centimetry z ledvin do listů. Rovněž je třeba ostříhat korunu, pro dekorativní květiny. Je-li správně řezat výhonky, rostlina je svěží a tvořil.

Nesprávná péče o čínské růže může vést ke vzniku onemocnění.

Mezi nejčastější onemocnění Číňanů rose:

Příznaky plísňové infekce: černání listů a padání pupenů. Aby se zabránilo této nemoci nepotřebují pereuvlazhnyat půdy a zabránit průvanu a náhlý pokles teploty.

Mšice a eriococcidae šíří suchým vzduchem a nesprávné zalévání.

Každý pěstitel uslyšíte hodně o čínském růže. Mnohé z nich jsou z negativního charakteru, ačkoli tam jsou také pozitivní.

Známky Číňanů rose:

 • pěstování květin v domě, kde rodina žije, přinese spor mezi mužem a ženou;
 • Je-li výjimečný kvetoucí rostlina potěšilo, brzy problémy;
 • bez zjevného důvodu spadané listí - ne čekat na onemocnění člena rodiny;
 • hojné kvetoucí ibišky v domě svobodné ženy, slibuje o blížící se setkání s jejím partnerem.

Je to proto, že není moc dobrá pověst čínských růže, ale nevyrostl v domácnostech a kancelářských budovách a různých institucí. Slepě věřit všechny znaky, samozřejmě, to není nutné, protože listí podzim nebo náhlé květ může být pouze důsledkem nesprávné péče o rostliny.

Máte-li otázku, můžete požádat ji do komentářů k tomuto článku níže!

Naši odborníci vám odpověď na vaši otázku v blízké budoucnosti (1-2 dnů), přihlaste se k připomínkám včas dostat oznámení o odpověď!

Péče čínský vzrostly v domácnosti

Čínská růže nebo ibišek vzrostl závod s krásnými velkými květy různých odstínů. Rostlina rychle roste. Květenství Číňanů vzrostl na dvě - tři dny chřadnout, ale spousta z nich. A pokaždé, když nový květ pupeny, takže rostlina je dlouhá doba v plném květu. Čínská růže péči doma vyžaduje jednoduché.

Amatérští zahradníci často pěstovat na svých stránkách.

Hibiscus Chinese Rose Popis

Čínská růže květ má spoustu různých barvách: červené, bílé, oranžové či fialové. Někdy tam jsou keře s duálními barevných odstínech. Čínská růže strom je stálezelený, vysoký dosahuje až čtyři a půl metru.

barva barel v dospělé rostliny tmě téměř černé odstínu. A mladé rostliny mají zelenou barvu. Na dlouhých řízků jsou listy, asi patnáct centimetrů. Vynořuje na povrch lepkavá šťáva.

Důležité! S cílem usnadnit čínský vstal a volný průchod dechu oxidu uhličitého skrz póry, je nutné mýt listy. Pomáhá velké shromáždění prachových zrn na rostlinu.

ibišek Bush v květu téměř po celý rok. To je považováno za rodiště jižní Číně a severní Indii. V současné době, po odkvětu - v zimě.

V některých případech, ibišek doma pěstují jako strom kmen. V zemích, kde se čínská růže roste všude, se používá nejen jako okrasná rostlina. Mladé výhonky se přidávají do salátů, květy jít na barvení vlasů. Suché stonky růží přidána do bylinných čajů: karkade, súdánský růže a další.

Hodnotné Chinese rose, že péči doma Chinese Rose speciální školení, nebo je vyžadována znalost. Pokud dáte rostlině dobré světlo, správně napojena, bude vždy kvetou a potěší zahrádkáře ohromující výhled. Hlavní pravidla péče dekorativním ibišek:

 • keř růže by měla být napojena častěji v létě, v zimě méně, dávat pozor, aby se půda nezadržuje vlhkost;
 • Na dně hrnce je položena drenáž, aby se zabránilo stagnaci tekutiny;
 • rostlina musí být často stříká, ale kapky květiny nepatří, protože odpadnou;
 • Používejte pouze k obraně vodu;
 • v květu každých deset dní, hnojení půdy, a na konci letního období, snížit hnojivo;
 • re-pot pružina Bush v zemi, bohaté na živiny a dobře propustná pro vzduch;
 • kdy rostlina je už velká, je možné nalít novou ornice;
 • transplantované ibišek větve promazané mít nové výhonky s květinami;
 • podzimu prořezávání keřů provedena na třetinu délky.

V létě je intenzivní teplo z vnitřního ibišku lepší, aby balkon, ale to by neměl být vystaven přímému slunečnímu záření. I když je zapotřebí světlo hodně, takže si zajistí vaši rostlinu vykvést. Nezapomeňte na zalévání.

Varování! Během léta by měla být napojena ráno a večer Číňané vzrostly, protože je považován za vodohlebom.

Pokud budete neustále sledovat výše uvedené kroky, stanete vlastníkem svěží a tvořil pokojová rostlina.

Hibiscus může být rozšířena o několik typů:

 • semena;
 • tak, že se pouzdro;
 • vrstvení;
 • řízky.

Amatérští zahradníci často používají výsadbu řízky. Jako dávají rychlejší kořeny a jsou dobře přijímány. Cherenkov chov ibišek nevytváří lidskou složitost.

Varování! V létě musí být mladý uprchlý odříznout špičku. Na keři, který se chystá přistát, musí existovat dvě mezery.

Jak již bylo zmíněno Čínská růže dobře množí řízkováním. V tomto případě je lepší použít poboček po prořezávání na jaře.

Rozmnožovací materiál zpracován na stimulátor růstu kornevinom nebo heteroauxin. Chcete-li dát vzhled výhonky kořenů do nádoby s vodou a pokryté skleněné nádoby. To se pak vysazena v hrnci půdy, který se přidává do rašeliny a humusu. Teplota v místnosti se udržuje mezi 22 a 25 ° C.

Sdílení je dobré zakořenit jen za měsíc. Chcete-li vytvořit dobrou odnožování, čínská růže brankovou konstrukci štípnutí. Pokud péče pomůže mladé rostliny kvetou šedesát dní.

Amatérské zahradníky trvalky nemnoží semena. Oni si vybrat možnosti rychlé a spolehlivé - s pomocí vegetace. Ibišek roste, můžete nejen z řízků, ale také ze semen. Tato metoda je jednoduchá a účinná, protože semena mají větší životnost.

Varování! Uložení semena čínské růže může být dlouhý, protože budou držet klíčení šest let.

Měly by být vysazeny koncem zimy. Před výsadbou semena nalije po dobu třiceti minut v manganu narůžovělé řešení dezinfikovat. Potom se promyje tekoucí vodou a umístí se do zásobníku. Směs se nalije do růstového faktoru, trochu pokrývající semena do embryí může dýchat. V den a odstraní semena zabalené ve vlhké gázy.

To znamená, že embrya vyklíčila, musí být nasazeny větrejte každý den. Pro vznik semenných klíčků potřebných vlhkost a teplo, tak to je nejlepší, aby gázu do plastového sáčku, ale bez kravaty. Vzduch by měl vstoupit do embrya.

Sedmdesát dva hodin tam bude výhonky. Je třeba, aby sedět v plastových kelímků, které se přidávají do písku, popela a rašeliny.

Důležité! Hlava protáhlá páteře by neměly růst volně zakřivení. Semena jsou zasazeny v horní části půdy, jsou trochu pokryty zeminou, a kádinka se zakryje papírem nebo celofán.

Voda semenáčků první slabým roztokem fundazol není pro vytvoření blackleg. Dbejte zmírnění zalévání. Pro dobrý růst výhonků by měl dostat trochu jasném okolním osvětlení.

Často nezkušených pěstitelů, zabývající se pěstováním ibišku obyčejné, kteří se zajímají o to, co čas je rostlina řez. Prořezávání se provádí ve dvou případech:

 • Před transplantaci pouzdrem;
 • Při žádné ibišek pupeny.

Dělají to, aby se zvýšil počet kvetoucích výhonků. Po rozřezání závodu začíná kvést dříve, a Bush je stále více bujný.

Pro správné prořezávání je nutné čínská růže odstranit sušené, pěstované na délku a zbývající výhonky bez listí. Ostatní procesy jsou řezané do poloviny.

Varování! Vyjmout ze rozmazaný zahradním hřišti. Takže to nebude unikat šťávy rostliny.

Větvičky, které prochází, stonky mohou být použity jako zakořenění. Pokud se chystáte dělat pod keřem, pak prořezávat všechny větve ze země až patnáct centimetrů. Ale tato část by měla být alespoň jedna ledvina. Po nějaké době se mladý dospělý bezhki kontrolovat a odstranit zbytečné, o samotě u zdravých větví.

Podruhé prořezávání se provádí v létě, a výhonky s pupeny nebude brzy, tedy v září pupeny začínají objevovat, a rostlina začne kvést až do jara.

Přestože Čína není považován za malý růže rostlina, ale malý hrnec je vybrán pro ni. To je nezbytné pro to nejlepší z jeho kvetení. A ve velkém kontejneru keře budou rekrutovat jen zeleň a květiny neuvidíte. Mladé rostliny by měly být transplantovány každý rok a pokaždé, hrnce vybrat dva nebo tři centimetry širší.

V případě, že květinový kontejner keramický, koupil v obchodě, měli by zalijeme vroucí vodou, aby veškerý materiál se namočí. O pět let později, můžete změnit banku jednou za čtyři roky po jeho zúčtování. Když je čínská růže stárne, ale dobře vyvinuté, to není nutné transplantaci. Pouze první tři centimetry půdy měnit tloušťku pokrytí novou půdu.

Jak správně pěstovat čínské Rose

Před výsadbou, připravit ibišek rovných dílců a trávník půdu, přidejte je do dvou menších zbourat humusu zeminy a písku. Je žádoucí, aby mladí stonky nalít trochu do směsi rašeliny půdy. Květináč je umístěn na spodní straně odvodnění. To může být rozšířena jílu, střepy rozbitého cihel nebo jíl. Takže vlhkost nezůstane v kořenovém systému Bush.

Varování! Když přesazování růže čínská použít metodu staging. To nebude poškodit kořeny rostlin.

V klidu se rostlina téměř nikdy nestane, ale pokud ho budete potřebovat odpočinout, pěstitelé mohou sami vytvořit stav klidu. Měly by být napojena méně pouzdro, postupně vede k naprosté minimum. Po těchto krocích, listy spadnou Číňané růže.

V dalším kroku - ořezávání větví, je nutné ponechat patnáct centimetrů od země. Režim spánku dát hrnkových rostlin na chladném místě, se teplota udržuje od deseti do dvanácti stupňů. V místnosti je trochu zakryt.

Nezapomeňte pravidelně zalévat květiny po každém zalévání krytem v horní části s papírovém sáčku. To vám pomůže udržet půdu mokré po dlouhou dobu.

Na jaře vany s Čínou vzrostl přinést světlém místě, ale nedávejte na přímém slunečním světle. Zalévání začátku postupně zvyšovat, aby až do požadovaných norem. Po těchto postupů, mladé výhonky začít aktivně růst a rozvíjet se.

Velmi nebezpečné pro zahradní ibišek třásněnek, svilušek, mšic. Útok by růžových keřů v rozporu s pravidly péče. , Je považován za suchý vzduch je hlavním důvodem pro výskyt škůdců.

Proto je pot z ibišku by měl být kladen na zásobníku, který obsahuje mokrý kámen. Vodní tříšť bránit chvíli. Zvlhčení listů rostliny, uděláte nepříznivé podmínky pro existenci škodlivého hmyzu.

Zničit škůdce může být speciální řešení pálivé papriky a mýdlem. Pokud je to nutné použít silné infekce aktellik v roztoku. Na litr vody bude dostačující patnáct kapky formulace.

Mladí řízky často postihuje hnědou hnilobu. Stonek se ztenčí a hnědé. Listy, které jsou spadlé z větví pro vytvoření celé vlákno podhoubí. V tomto případě znamená Rovral ovládal všechny řízky. Jímky pro výsadbu by neměla být hluboká. Drog smáčí celý stonek.

Bakteriální Blight se projevuje jako hnijící skvrny s mastnou okaymovku. Ibišek podroben důkladné vizuální prohlídky. Pokud zjistíte, že tuto nemoc, pak zacházet s léky nebo kupovité Rovralem.

Existují případy, kdy stonky se objeví na pahorcích bílé nebo zlaté barvě. Ty mohou být odstraněny s jehlou. Chcete-li to provést, použijte starý zubní kartáček. Vatovou tyčinkou ji maknuv v petroleji, otřel místo, kde byly odstraněny hmyz. Tento film působí Lapač. Pomáhá použít minerální olej.

Proč listy žloutnou růže, co mám dělat?

Je-li člověk neví, jak pěstovat ibišek, a příčiny chorob rostlin nedokáže vysvětlit. V rostlinách, čínská růže, společný žluť listů. Proto květinář delší potřebu studovat tento problém, který bude sloužit svůj závod, aby se stal zdravé a krásné.

Příčinou žluté listy mohou být:

 1. Nedostatek zalévání. Zejména v letních měsících, kdy je teplota vzduchu vysoká. Hibiscus by měla být napojena často a hodně, v případě, že počasí je suché a větrné. V zahradách pomáhá kapání zavlažovací systém.
 2. Nadměrné množství tekutiny v chladu. Ibišek jako voda, ale vytvořit efekt chladných bažiny v kořenovém systému, dojde listí podzim.
 3. Příliš vysoké teploty mohou vést k poškození zařízení. Čínští růže objevují obranyschopnost, snižuje potřebu tekutiny.
 4. Snížení teploty systému ochrany životního prostředí.

Hibiscus je rodák z tropů, takže se jedná o tepelně milující rostlina. Chcete-li vytvořit příznivé podmínky, které budou růst čínské růže, je nutné, aby se teplota udržovala mezi 18-30 stupňů Celsia. Snížením teploty pouzdra, může být nemocný. Kdykoliv z chladu může dojít ke ztrátě listů.

Na slunci a nevedou rostlinu, protože vyniká hodně UV záření. Listy mohou dostat vážné popáleniny. Budou žloutnou a rychle začnou padat. V případě, že světlo je slabý, Číňané růže nemocný.

Důležité! Světlo je zdrojem života pro ibišku. Bush vrhnout na principu: čím menší je listí na růži, tak to bude potřebovat trochu světla, takže se často zůstávají několik kusů na větvi.

Vezmeme-li v úvahu škůdců, pavoučí roztoč nebezpečný pro ibišku. Jeho velmi obtížně zjistitelné pouhým okem, je nutné uchýlit se k pomocí lupy. Ale pavučina je možné vidět, že je příčinou žloutnutí na listech, otáčením.

Jak se to stane s pupeny. Nemocné čínská růže je odlišný od zdravých keřů. Pokud není léčena včas, bude závod zůstane zcela bez listí. Existují různé insekticidy, které lze zakoupit v každém specializované prodejně.

Ale tento parazit stále velmi mnoho, takže zcela zbavit velmi obtížné. Je lepší, aby se zapojily do konstantní prevenci než léčit závod na dlouhou dobu.

Stát tok stres růžových keřů, protože společného návrhu. Nevytvářejí pokoj s touto rostlinou větrném prostředí.

Nezapomeňte, že budete muset vybrat ten správný půdu. Nenechte vzhled kyselosti. Toto onemocnění se nazývá chlorosis. To má několik typů.

Proto začnou žloutnout listy na různých místech:

 • zelené listy pokryté žlutými skvrnami v místech, kde začíná infekce;
 • Pokud žluté skvrny nevyrostou dále je ibišek trpí nedostatkem živin;
 • Kyselost půdy je narušena, hnojiva nepřispěly k němu;
 • žluté pruhy se objeví, protože zavlažování bylo provedeno vodou z kohoutku, který je charakterizován svým tuhostí, škodlivých pro keřů.

Přesto, nepřehánějte to, nepoužívají pesticidy více, než je nutné. I když tento problém je velmi vzácný. Existují případy, kdy jsou hnojiva používaná v horkém letním počasí, nebo více, než je psáno v manuálu, dává padání a žloutnutí zelených listů. Nepoužívají často různé typy hnojiv.

Chinese Rose milovala mnoho květinářství, květiny mohou často být viděn v mnoha domácnostech. Hlavní věc, pro lidi - aby kvetoucí rostliny po dlouhou dobu. Růžových keřů pokoj náročný proces půdní vlhkosti a výživy. Květ Bush nebude:

 • pokud pěstitelé zapomenout na vodu růžový pokoj;
 • suchý vzduch z uzavřeného prostoru;
 • špatné osvětlení.

Pupeny přestat růst a odpadávat.

Důležité! Se nepohybují hrnce s čínskými růže, nezapínejte v různých směrech. Květiny rostliny nebudou poupata právě sprchování.

Mnoho fanoušků květin vysázeny ibišek ve velkých kádích, ale nechápu, proč Bush začal slábnout. Pro čínské růže škodí taková transplantace. Kořeny nebudou moci vyzvednout z půdy veškerou vlhkost. Začnou umírat pryč, protože nedostal příliš vlhký vzduch z bažinaté půdy. Vegetace může opravdu zemřít.

Není kvetou čínský ibišek v místě, kde jste nedosahují sluneční paprsky. Majitel vnitřní tepelně milující rostliny nechápe důvod, v malých květináčích v ostatních místnostech keře zelená a nepřetržitě kvetou. A skutečnost, že na severní straně, tam nedosáhnou sluneční paprsky, nemohl představit.

Důležité! Hibiscus nemůže být přesušení. Pro kvetoucí rostliny, aby ho v místech většina světelných podmínkách.

Opad listů čínského keř. Příčinou opad listů v domácnosti - ostrá změna teploty, nebo v místnosti jsou škodlivé návrhy. Aby se zabránilo onemocnění, naléhavě eliminuje problémy spojené s péčí o čínštině růže. Žádný důvod k obavám, pokud spadnete několik listů. Tento jev je považováno za normální.

Wasyhanie vnitřní ibišek Bush. Když ibišek listy začnou vadnout, přestože jste ji správně napojena, mohlo by to být - reakce na permutace hrnce s květinou. Stuck mráz rostlina může začít sušit. V tomto případě, nespěchejte, počkejte chvíli. Nechť Chinese rose otogreet při pokojové teplotě a přichází do sebe.

Vadnoucí ibišek domů. Wilt pokoj vzrostl v důsledku nedostatku vody. Listy se ochablý po přesazení rostliny do jiného umístění. Ale problém může být vážnější: když nemocný kořenový systém. Je nutné odstranit z nich celá země, ale dávejte pozor, aby nedošlo k poškození. Potom se půl hodiny namočit kořeny v lehce růžové roztoku manganu.

Dalším krokem - přistání v jiné nádobě, který přidal lehkou půdu s příměsí prostředky pro posílení růstu. Takže si můžete uložit pokojová rostlina před zničením.

Čínská růže v domě: znamení a umístění

Obvykle Chinese rose lze nalézt ve správních úřadech, obchodech, kancelářích, protože pěstitelé-fanoušci se obávají této květiny. Předpokládá se, že čínská jen růže, které se nedoporučuje podle Feng Shui vyrůstat v domě. Je schopen osoby vyzvednout energie. Tyto předsudky věřte tomu nebo ne, vaše podnikání.

Tip! Pokud jste si koupili obchod růže, ne ji spěchat k transplantaci do jiné nádoby. Nech to postavit se za dva týdny, aby si zvykli na vnitřní klima. Kvetoucí rostlina, obecně je lepší se nedotýkat o něco déle, protože jinak pupeny jen odpadnou.

Takže pokud si chcete koupit čínské růže, mít malé opatření. Nejlepší místo, kde teplo-milující květ je obývací pokoj, ale v ložnici a dětském pokoji je lepší to nedělat. Závod bude doplňovat krásu interiéru vašeho domu, a čistí vnitřní vzduch škodlivých nečistot, vyberte potřebný kyslík.

Video Tipy: Pěstování Hibiscus (Čína růže)

Rychle rostoucí révy na plot

Správná péče o fíkus strom doma

Co ještě zkontrolovat?

Přidat komentář zrušení odpovědi

© 2018 O barvy, všechno a všechny · Kopírování materiálů bez souhlasu je zakázána

Leave a Comment

Your email address will not be published.

5 + 2 =