Čistá měď

Čistá měď

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Čistá měď: pravidla a metody

Měď - velmi krásná a reprezentativní kovu. Ale brassware vypadat šik, pouze v případě, že jsou čisté. Na mědi produkty se mohou objevit různé znečištění: zelenou patinu a hnědé a žluté. Podívejte se na způsoby, jak se čistí měď v domácnosti.

Podmínky péče o měděných produktů

 • Jediné, co potřebujete být čištěny měkkým hadříkem nebo houbičkou. V žádném případě nelze použít abrazivní čisticí prostředky.
 • Aby se zabránilo deska zachovat měď v suché místnosti. Vlhkost vyvolává oxidaci kovu.
 • Pro zvýšení životnosti je nutné často leštit produktu.
 • Po použití libovolné metody čištění by měly být pokrmy vařené nebo šperky v čisté vodě a důkladně otřít.
 • Měděný hrnec není nutné uchovávat potraviny jako oxidace probíhá, a to snižuje její životnost.
 • Použijte měděné nádobí nejsou zbavit z nich je oxid nemožné. Čištění nebere moc času, ale ušetří vaše zdraví.
 • Před čištěním měděné výrobky, noste gumové rukavice. Některé z těchto prostředků může mít negativní vliv na pokožku.

 • Čisté měděné nádobí pomůže ocet. K tomu, připojte lžíce 2. l. ocet s 1 polévková lžíce. l. sůl. Naneste prostředek na objekt mědi a do čista měkkým hadříkem.
 • Ve snaze zbavit zeleného plaku Turk třeba otřít kouskem citronu a soli. To může obnovit původní lesk. Můžete také zmáčknout citrónovou šťávu, přidejte lžičku soli a do čista měkkým hadříkem. fit a kyselina citrónová místo citronovou šťávou.
 • Také se čistí Turku, piliny mohou být smíchány s mastkem v poměru 2: 1. Zředí ocet získaný prášek na pastu a vztahují se na Turk. Počkat, až suché a lesk suchým hadříkem.
 • Taz na džem vaření je zrušeno pomocí roztoku chloridu sodného. Solanka je povinen dát na talíř a nechte po dobu 3 minut, poté opláchněte teplou vodou a osušte měkkým hadříkem. Solanka může mít jakýkoliv, a ze zelí a okurky.
 • Vymazání hnědé patiny na mědi by měl snížit produkt po dobu 2 minut v kapalném amoniaku, poté se opláchne vodou a otřít do sucha. Tyto manipulace přinese k dokonalosti i velmi znečištěné předměty.
 • Chcete-li pánev může rušit směs roztokem amoniaku, vodou a drceným křídy. Smíchejte ingredience v poměru 3: 1: 6, protřepat a dát na pánvi s houbou. Jemně čistý povrch a umýt zbytky směsi s vodou, a potom otřít pánev pro jam sucha.
 • Jasná měď s pomocí takového prostředku je velmi snadné. Požaduje, aby mix sklenici octa s 1 polévková lžíce. l. Sůl a vstoupit do mouky, dokud kašovité stavu. Aplikovat kaše na výrobku a čekat půl hodiny, pak se umýt pod teplou vodou a otřete ručníkem.
 • Odstranění nečistot a aktualizace, z mědi, může být horká voda a alkalický, například v potravinářství nebo kalcinovaná soda. Tento roztok by měl být aplikován na houby a čistit znečištěný povrch v kruhovém pohybu.
 • Čistá měď produkty mohou být konvenční kečup. Mělo by jednoduše aplikovat na povrch a počkejte 2 minuty, poté opláchněte teplou vodou a vytřete do sucha.
 • Čistý měděný povrch může 1 šálek syrovátka s 2 lžíce. l. sůl. Clean možným způsobem a nádobí a mince a bytové doplňky.
 • K čištění objekt měď nalít do hrnce 1 šálek octa, přidejte 1 polévková lžíce. l. soli a 2 šálky vody. Vrátit výrobek a přivedeme k varu. Nevypínejte kamna, dokud není povrch čistý. Pak necháme vychladnout a omyjte položky v teplé vodě.

Naši předkové se vždy používá měděné mísy pro vaření džem. Věřilo se, že tam je nasycení a užitečnější. Dokonce i teď, hezké mít v domě měděné nádobí, její vodivé vlastnosti pomáhají vařit rychleji a chutnější. A teď máte informace, jak čistit a starat se o měděné nádobí, aby vám sloužit po mnoho let.

Možná vás bude zajímat

Doporučené související články

Můžete zanechat první komentář

Aktualizace na webu

© 2015-2018 - Všechna práva vyhrazena

Při kopírování materiálům aktivní a indexované odkazy na vaše webové stránky, zdroje povinné.

Jak a co může být čištěny s mědí v domácnosti?

čistá měď a její produkty jsou někdy dost obtížné. A to všechno proto, co potřebujete vědět - čisté mědi, takže to vypadalo tak čisté, jak je to možné.

V současné době brassware neztratil svou popularitu. Vše se děje v jejich dlouhověkost: měděné šperky a příbory může být mnohem delší než výrobky z jiných kovů. Ale někdy mědi mohou vyblednout a ztratit svou barvu, pokrytá skvrnami. Aby se zabránilo tento proces nemůže, ale výrobek vrátit do původní podoby, je to možné. V tomto článku se budeme vysvětlovat všechny způsoby, které můžete použít k čištění mědi v domácnosti.

Prvním krokem je, aby se ujistil, že váš produkt je vyroben z mědi namísto jiného kovu. Je třeba vědět, co přesně metoda by měla být předmětem vyčistit, jako ty způsoby, které jsou prezentovány v tomto článku, vhodný pouze pro léčbu čisté mědi. To můžete zkontrolovat následujícím způsobem: hledat obyčejný magnet a připojit ji k povrchu výrobku. Kdyby primagnitilsya, pak tento produkt není vyroben z mědi, ale z nějakého jiného slitiny.

Ujistit se, že nyní bude čistit to měď, zvolit jakoukoliv metodu nich níže, k self-clean mědi v domácnosti.

Tam jsou některé z nejoblíbenějších lidových způsobů, jak čistit měď a všichni jsme ve formě tabulky.

První způsob - Čisticí prostředky využívající sůl a citronovou šťávu. K tomu je třeba rušit v jediné nádobě za vzniku kaše a výsledná směs byla dána na tlustou vrstvou mědi objektu. Počkejte půl minuty, pak se starým kartáčkem na zuby, ponořte ji s citronovou šťávou a důkladně očistit povrch měděných produktů. Poté se pasta může být promyje teplou vodou, a stírací objekt s čistým suchým hadrem.

K čištění mědi podle druhého způsobu, musíme ocet. Získání sklenici octa, zalijeme ji v jakékoliv vhodné nádoby, přidejte lžičku soli a trochu mouky do směsi vypadal jako vodnaté kaše. Výsledná látka je nutné aplikovat tlustou vrstvu na objekt a jej vařit po dobu asi jedné hodiny. Za to, že se tvrdou houbou a začít otřel měděného produkt opatrné pohyby. Kdy bude dosaženo uspokojivého výsledku, můžete opláchnout položku ve vlažné vodě a potom otřete čistým suchým hadříkem. Takže je možné čistit měděné mince.

Tato metoda se doporučuje pouze tehdy, pokud žádný jiný nepomohl. Kromě toho musíme vás varovat, že měď může koupit stříbrný odstín a pánev se umazat v červené barvě. Proto je lepší nebrat nový pokrm pro tento účel.

Princip této metody je následující: Vezměte pánev nebo jinou nádobu, do které se vejde na položku, kterou chcete vymazat, a poté zadejte ocet tak, že pokrývá 1/3 výrobku. Přidejte sůl, promíchejte a přidejte vodu tak, že výrobek stále vypadal ponořený v něm. Nyní si můžete dát hrnce spolu s měděným produktu v ohni. Vařit vodu na několik minut, dokud kontaminace přetrvává, a nezapomeňte přidat vodu do hrnce, jak se bude vypařovat.

Vyjměte výrobek z vody, ale buďte opatrní, protože to může být velmi horká. Opláchněte teplou vodou a otřít suchým hadříkem.

Dalším způsobem, jak vyčistit měděné výrobky - obyčejná kečup. K tomu, že rozmazat objekt, nechte vyluhovat po dobu půl hodiny, poté důkladně opláchněte teplou vodou.

Chtěl bych dodat, že i když velmi dobrou péči o výrobky z mědi, přes čas, budou i nadále ztrácet svůj původní vzhled, takže čisté mědi produkty ještě potřeba pravidelně.

Jak si čistit měď z oxidu v domácnosti: nejúčinnějších způsobů

Čistá měď? Význam tohoto problému je to, že z tohoto kovu používaného lidstvo po staletí. Po dlouhou dobu, je hodnota tohoto kovu byla tak vysoká, že byl ekvivalentní ke zlatu. Vývoj technologie vedl k tomu, že se nám podařilo výrazně snížit náklady na výrobu mědi. To umožnilo výroba tohoto kovu je nejen šperky, ale i pokrmy, vnitra. Vysoká popularita kovu a jeho slitin v důsledku nejen na jeho dekorativní efekt, ale také jedinečné vlastnosti - vysokou plasticitou, tepelná vodivost, odolnost proti korozi, a další.

Nikdo nechce používat oxidů mědi nádobí

Proč měděné výrobky musí být pravidelně čištěny

Pravidelné čištění měděné nádobí a dalších předmětů z tohoto kovu, je nutný, protože během provozu rychle ztmavit nebo pokryté zelenou patinou - film oxidu. Ty nejaktivnější jsou oxidovány produkty mědi a jejích slitin, které jsou v provozu, často zahřívá nebo pro venkovní použití. Nádobí z mědi, s aktivním používání rychle ztrácí svůj původní lesk a poškodí její povrch může být pokryt tmy.

Ozdoby z mědi se chovají poněkud jinak: oni mohou nejprve ztmavnou a ztratit svůj lesk a znovu, aby počáteční vzhled. Někteří lidé se domnívají, že vzhled mědi výzdoby (např náramku) působí na lidskou pohodu, kterou nosí. Nicméně, s největší pravděpodobností je to způsobeno tím, že ve vnějším prostředí, které je neustále ve styku s produktem se neustále mění vlhkost, tlak a teplotu. Zatím, mnoho stoupenců alternativní medicíny doporučujeme nosit náramky mědi pro lidi mají problémy s kardiovaskulárním systémem.

Konzervované našimi předky vzácný samovar přináší něco domů a nativní

Měděné nádobí, které začalo používat i naše vzdálené předky, a dnes je respektováno mnoha domácnosti. Tuto popularitu vysvětluje skutečnost, že v poháry vyrobené z mědi, který má vysokou tepelnou vodivost, jsou všechny varné produkty rovnoměrně a v celém rozsahu ohřívány a takové zahřívání probíhá za krátkou dobu. Mezitím se neustálým používáním nádob z tohoto kovu rychle ztratí jeho vnější přitažlivost: je pokrytá nádechem oxidu, ztmavne, ztmavne a ztrácí svůj původní lesk.

Pokud jej nečistíte, uvolní toxické látky, proto jej nelze použít k vaření. V případě, že všechny známé prostředky k čištění takových pokrmů nemohou, je lepší nechat je používat pro svůj zamýšlený účel, aby nedošlo k poškození jejich zdraví. Měli byste mít také na paměti, že pokrmy s černými nebo zelenými skvrnami oxidu na povrchu vypadají nereprezentovatelné, takže nezdobí vaši kuchyni.

Existuje mnoho osvědčených metod, které vám umožní vyčistit výrobky z mědi i doma. Seznamte se s nejúčinnějšími z nich.

Jedním z cenově nejvýhodnějších způsobů čištění předmětů vyrobených z mědi je obvyklý kečup rajčete. Pro čištění mědí se jednoduše aplikuje na ošetřovaný povrch a ponechá se na něm 1-2 minuty. Po stárnutí se kečup vypláchne proudem teplé vody. V důsledku tohoto postupu se původní produkt vrátí do původního lesku a jasu.

Kečup jako čistič

Čisté předměty vyrobené z mědi, pokud nejsou silně znečištěné doma, můžete s obvyklým gelem pro mytí nádobí. K tomu použijte měkkou houbičku, na níž je prací prostředek aplikován. Opláchněte ho pod proudem teplé vody.

Lehce vybledlé měděné předměty se pokoušejte umýt jako obyčejné nádobí

Tento způsob čištění se používá v případě, že je třeba vyčistit velký výrobek z mědi, který nelze umístit do žádné nádoby. Povrch takového předmětu se otírá polovičním citronem. Chcete-li zvýšit účinek citronové šťávy na měď, můžete ji vyčistit štětcem s hromadou, která má dostatečnou elasticitu.

K dosažení lesku pomůže tento nástroj jako "těsto z octa". Připravte jej následujícím způsobem. Ve zvláštním obalu se pšeničná mouka a ocot mísí ve stejném poměru, čímž se výsledná hmota dostane do homogenního stavu. Poté se těsto nanáší na měděný předmět a nechá se stát až do úplného vysušení. Po vysušení směsi se kůra pečlivě odstraní a povrch mědi se leskne na kus měkké tkáně.

Ocet, sůl a teplo pomohou vyčistit silné nečistoty

Existuje radikální a účinný způsob čištění výrobků vyrobených z mědi, který se používá v případě, že jejich povrch je silně znečištěný a čištěn jinými prostředky selhal.

 • Ve speciálně připravené nádobě z nerezové oceli nalijte ocet, který je smíchán s malým množstvím stolní soli.
 • Ve výsledném roztoku umístěte předmět, který chcete vyčistit, a umístěte nádobu na oheň.
 • Po vyčištění čisticího roztoku je ohně pod nádrží vypnuto a ponecháno na desce až do úplného ochlazení.
 • Po ochlazení roztoku se produkt, který se má vyčistit, odstraní, promyje se proudem teplé vody a povrch se osuší.

Pokud vyčistíte měď některým z výše uvedených metod, důsledně dodržujte bezpečnostní pravidla, všichni pracujte v ochranných rukavicích a při práci s kyselinou octovou noste vždy respirátor.

Mince vyrobené z mědi se již v naší době nevyrábějí a mnoho takových výrobků, které jsou v rukou populace, má antikvariát. Proto je otázka, jak efektivně a zároveň přesně vyčistit takové mince je docela aktuální.

Měděné mince mohou být vráceny k jejich bývalému odvolání několika způsoby. Výběr každého z nich závisí na povaze a stupni kontaminace. Takže v závislosti na barvě nárazu vytvořeného na povrchu staré měděné mince můžete jej vyčistit jedním z následujících způsobů.

 • Pokud je na povrchu mince nažloutlá vrstva (to znamená, že byla v kontaktu s výrobkem z olova), pak by měla být vyčištěna 9% roztokem octa.
 • Patina výrazně zelené barvy je vyčištěna 10% roztokem kyseliny citronové.
 • Mince vyrobené z mědi mohou také mít načervenalý povlak. Vyčistěte tuto minci snížením na 5% roztok amoniaku nebo do uhličitanu amonného.

Vypočítejte použití chemických formulací v závislosti na stupni kontaminace

Na starých mincích vyrobených z mědi může být vrstva patiny, která jim dává ušlechtilejší a starší vzhled. Pokud není taková deska, můžete ji vytvořit i doma. K tomu použijte roztok sestávající z litru destilované vody, 50 gramů síranu měďnatého a 5 gramů manganistanu draselného. Výsledný roztok se zahřeje na nízkém ohni, aniž by se přivedl do varu, a pak se v něm umístí mince, které musí být pokryty vrstvou patiny. Oni jsou pravidelně převráceni, a když barva jejich povrchu získá požadovaný odstín, oni to vyndají. Pro tento efekt lze povrch plně vysušených mincí zpracovat benzenem a alkoholem, promíchat ve stejných poměrech.

 • Jak a co vyčistit mosaz doma
 • Jak a co čistit výrobky z bronzu doma
 • Tavení mědi doma: krok za krokem instrukce, video
 • Stříbření doma: přehled stříbrných nátěrových metod
 • Zlaté pokovování doma: zlacovací metody
 • Pokovování niklem doma (chemické a galvanické)

Přidat komentář Zrušit odpověď

Krok za krokem praktické video tutoriály Otázka a odpověď

Zeptejte se odborníka

Kovové zpracovatelské knihy

Pasy obráběcích strojů GOST

Katalog populárních GOST

Tloušťka stěny: mm

Tloušťka stěny: mm

Tloušťka plechu: mm

Celková plocha: m 2

Celková plocha: m 2

Tloušťka stěny: mm

Tloušťka stěny: mm

Tloušťka stěny: mm

Použití materiálů webu je možné pouze v případě, že zadáte úplný aktivní odkaz na zdroj.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

22 + = 30