Co je motorem měnič

Co je motorem měnič

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Měnič v pračce: to je, jak to vypadá, co je dobré? Recenze praček s motorem měnič „Samsung“

Mnoho lidí zná z reklamy, což je nejpokročilejší je ten stiralka, do kterého měnič motoru v pračce. Co to je a jaký je rozdíl od „traditsionnogo9raquo;? Vezměme si zařízení a některé značky strojů s tímto nastavením.

Typ měniče motoru pračka

Základem této akce motoru je, že regulace otáček se provádí invertor nebo frekvence. To tvoří požadovanou frekvenci střídavého proudu. To znamená, že rychlost otáčení a požadované otáčky motoru jsou udržovány na požadované úrovni.

Že kvalita než dobré Měnič v pračce, je absence kartáčů. Otáčení rotoru dochází v důsledku elektromagnetického pole.

na vlastnostech pračky s motorem měniče základě se izoluje po své výhody:

 • byli kartáče nebo třecí díly motoru nesmí otáčet méně energie je potřebná, což zvyšuje efektivitu a šetří elektrickou energii;
 • chybějící části zpočátku nebudou muset být změněna během provozu;
 • Motor se vyznačuje sníženým šumem;
 • Obrat podporován přesně předem stanovené celý pracovní cyklus.

Poté, co se zabýval zařízení a princip činnosti motoru, je třeba přemýšlet o tom, jak to nezbytné Měnič v pračce. Jaké jsou tyto přínosy a že dávají zařízení? Musím platit peníze navíc za takových inovací, nebo lepší se spokojit s konvenčními motory, kartáč? Takže výhody technologie invertoru, jsou:

 • energetické účinnosti;
 • snížená hladina hluku;
 • možnost otáčet vysokou rychlostí;
 • dlouhá životnost;
 • přesná shoda otáček během provozu.

Ale v této pračce vyniknout a velmi výrazné nevýhody. Jsou to:

 • vysoké náklady;
 • drahé předměty, a pokud je to nutné opravy.

Rozšiřování tyto charakteristiky „na pultech“, je možné uvažovat o každé z nich v detailu. Nespornou výhodou je energetická účinnost. Spotřeba elektrické energie praček zvažovaných asi dvacet procent nižší, než je obvyklé.

Přijetí nejklidnější pokroku může být kontroverzní, protože ve srovnání s konvenčními sestavami kolektorů, to je pravda. Ale pokud budete mít auto s přímým pohonem, druhá práce je charakterizována i menším šumem. Pračky s technologií přímého pohonu znamená rotaci, kde buben nemá pás.

Ještě více pochybná výhoda možnost přemýšlet točí vysokou rychlostí. Samozřejmě, že oblečení po tomto ošetření, na výstupu bude téměř suché. Nicméně stanovení 1600 as více než 2000 otáček za minutu, je zde riziko, aby si nejen něco suchého bubnu a roztrhaný na kusy. I v případě, že oblečení bude udržet svou integritu, mluvit o její dlouhověkost již není nutné.

Skutečnost, že motor má dlouhou životnost, je samozřejmě příjemný bonus. Ale konvenční pračky provozován bez problémů na patnáct až dvacet let. Dokonce se i nadále správnou funkci, ať už v té době změnit stroj chce? Musím opravdu toto „vechnyy9raquo; engine?

A poslední určeného obecně prospěje nazývá přesnost rychlosti, který se vyznačuje motorem měniče v pračce. Co je toto číslo, a to ji potřebuje? Zdá se, že hlavní funkcí přístroje - je to dobrá mytí a schopnost překonávat prádlo. A právě též přesně to, co bude dělat, to není tak důležité.

o výhodách diskutovaných detailně bázi, přichází více komplexní pochopení toho, co to znamená pro motor invertoru v pračce. Je také možné vyvodit závěr o tom, zda je toto zařízení potřebné nebo nutné se omezovat na tradiční zařízení.

V každém případě by mělo být zřejmé, že pouhá přítomnost tohoto motoru se nebavíme o absolutních výhod v praní. Například, není to, že ke snížení spotřeby energie je nejúspornější ze všech praček. Absolutní výhodou technologie, která nezahrnuje přítomnost kartáčů, ale zda to je důvod, proč platit víc?

Třída spotřeby energie u praček

Takže, pokud by se ekonomika elektrické energie je důležitým faktorem při výběru pračky, už nemusíte hledat na přítomnost nebo nepřítomnost technologie invertoru a energetických tříd. Jsou označeny písmeny latinské v abecedním pořadí, přičemž první z nich (se dvěma výhodami „A ++ 9raquo) je údaj o nejúspornějších vozů. Třída G, naopak, může jíst co nejvíce energie.

Tak například, třída A ++ spotřebuje méně energie 0,15 kW, a G - více než 0,39.

Kromě třídě, na spotřeby energie je ovlivněna:

 • praní a teplotní program - čím vyšší je teplota a čím delší je zvolený program, je zapotřebí více energie;
 • zatížení - tím více se prádlo umístí do bubnu, tím vyšší spotřeba;
 • druh tkaniny - suchá a mokrá hmotnost je často velmi odlišné;
 • Provozní doba - čím déle budete přístroj používat, tím více energie, kterou potřebuje.

Uvažujme nyní u některých modelů.

Pračky s motorem měnič „Samsung“

Ze série „Samsung“ lze rozlišit Crystal Standard. Stroj má technologii praní bublin Eco Bubble, díky které věci velmi dobře spokojen s tímto obsahem, při teplotě asi patnácti stupňů. Tak, jemné praní a odstranění skvrn i ve studené vodě. K tomuto účelu existuje zvláštní režim navržen tak, aby v boji proti nejčastěji pozorovaný kontaminaci. Kromě funkcí, přístroj má skvělý design, který se vejde do různých interiérů.

Další zajímavý model společnosti je Yukon. Vyrobeno v červeném těle, bude to naprosto v souladu s místnosti přidat lesk a sofistikovanost k němu. Další funkce výkonu přidělen suchého prádla, tj. Toku zpracování horkého vzduchu, pachů a hubení škodlivých mikroorganismů. Tato voda je ideální pro obleky, vlna a další věci. To je také vybaven výše uvedené Bubble technologie Eco.

Samozřejmě, že tyto modely jsou rovněž považovány v papírenském motoru. Jak může motoru měnič v pračce si můžete prohlédnout zde.

Dalším známým výrobcem těchto technických zařízení je od LG. Zajímavý vývoj se stala modelem 6 Motion. Tato technologie se liší bubnových pohyb na rozdíl od standardního kroucení. Celkem existuje šest.

 1. Reverzní pohyb se používá pro lepší štípání detergenty.
 2. Kyvné zefektivnit namáčení.
 3. Saturation zajišťují rovnoměrné rozložení detergentu.
 4. Torzní - otáčení uvnitř povrchu bubliny.
 5. Vyhlazení odstranit hluboké vrásky, takže to bude jednodušší na mrtvici oblečení.
 6. Standardní rotace.

Kromě toho je funkce mytí je pára, a, samozřejmě, je motor, měnič v pračce. Jaký druh technologie je popsáno výše.

Můžeme jen dodat, že motor má přímý pohon, který již prokázal svou účinnost.

Z toho všeho lze dospět k závěru, že je třeba věnovat pozornost k dalším funkcím, které má pračku s motorem s měničem, recenze o tom naučit se, a dokonce pak rozhodne konečně otázku nákupu. Tento typ motoru je třeba brát jen jako doplněk k jiným dávkám, ale kupovat jen proto, že to je jednotka není nutné.

Nyní můžete najít četné reference (pokud nechcete sledovat reklamy a přečtěte si názory skutečných uživatelů), v němž jsou pračky od společnosti Samsung, LG a dalších hodnocených komplexně. Současně zaměření na více důležitých parametrů, jako je přítomnost v nich přímého pohonu a reálné možnosti stávajících programů.

Co je motorem měnič v pračce?

Měnič, vytvořený korejských inženýrů skupina LG v roce 2005, přinesl výrobu praček na zcela novou úroveň. Ve srovnání se svými předchůdci, tento motor má lepší technické vlastnosti, je odolnější proti opotřebení, a proto je mnohem delší. To je důvod, proč motory střídač tak rychle získávají na popularitě, a výrobní technologie, tyto jednotky převezme rostoucího počtu výrobců.

Hlavním rysem tohoto typu motoru je přítomnost speciálního zařízení - měnič (měnič), který řídí rychlost otáček bubnu a frekvence konverzi proudu od DC do AC. To vám umožní řídit provoz mechanismu s maximální přesností.

V konvenčních motorů pohyblivé části motoru - rotor (to je také nazýván „kotvy“), proud se přivádí kartáčů: ve vinutí rotoru v magnetickém poli objeví a začne se otáčet. Jeho rychlost závisí na napětí v síti.

otáčení Temp napětí motoru měnič je určeno, který se nejprve převede měničem, a pak se přivádí do statoru. Proto Provoz těchto motorů lze ovládat v detailu.

 • Střídač motory pracují téměř bez zásahu uživatele. Tento ukazatel je důležité zejména pro rodiny s dětmi; můžete spustit prací cyklus kdykoli, bez obav se probudit dítě.
 • Neexistují žádné díly, které může dostat rychle v těchto motorů se nepodařilo vzhledem k tomu, že během provozu oni jsou předmětem intenzivního tření. To zajišťuje, že jednotka bude trvat déle, než jeho asynchronní a kolektorů „kolegů“.
 • Ze stejného důvodu, motory měniče vyšší účinnost a úspory energie, je 20%.
 • Motors měnič velmi přesně ovládat pohyb bubnu, který zajistí přísné dodržování prací deklarované režim.
 • Střídač stroje jsou schopné točit prádlo při vysoké rychlosti.

Hlavní nevýhodou tohoto typu motoru - jeho vysoké ceně a vysoké náklady na opravy v případě, že jednotka selže.

Jak víte, každý ve světě je relativní. Aby bylo možné pochopit, zda se rozhodnout pro pohon střídače, podívat se na to z jiného úhlu:

 • Musím ticho při praní? Si všiml, že stroje s přímým motorem funguje tišší než motory měniče. Vydává měnič velmi specifické zvuky podobné vytí a pískání. Kromě toho, hlavním důvodem pro handsfree provoz zařízení - nikoliv motor a aplikovat a zahrnovalo rotující buben během odstřeďování.
 • Zda úspory reálné? Ve skutečnosti je hlavním spotřeba elektřiny klesá není na motoru, a na provoz topného tělesa. Takže ve skutečnosti, můžete uložit pouze 2-5% elektřiny.
 • Zajímáte se o dlouhověkosti? Hovoříme-li o absenci v sestavě částí vystavených tření, výrobci trochu nakřivo duše ložiska jsou v každém motoru, a řada z nich zhruba stejný. Výše uvedené tvrzení se týká především štětcem naneste napětí na vinutí kotvy. Opravdu, v měniči motory nejsou. Nicméně, život opotřebení těchto částí - asi 10 let, a náklady na jejich nahrazení se pohybuje v rozmezí 2-3 USD

Motor Měnič může trvat déle než 15 let, ale jsou si jisti, že nebudete chtít před změnit model pračky?

 • Intenzivní spin - v pořádku? Když se otáčí vysokou rychlostí, prádelna stává téměř suché, ale tkanina zároveň rychle poškozené a potrhané.
 • Proč přesnost rychlosti? Hlavním požadavkem na mytí zařízení - schopnost vyprat prádlo. A co se změní stroj bude dělat to, není tak důležité.

Odborníci doporučují, aby při výběru pračky v první řadě dbát na jeho funkčnost. Sám o sobě motor měnič nezaručuje, že zařízení budou vymazány dokonale.

Tlumiče a tlumiče pro pračky

Co je lepší zvolit prášek pro pračku?

Zpětný ventil pro pračku vypustit

Co lze udělat ze staré pračky?

Delicate (ruční) prát v pračce

Příkon pračky

Všechna práva vyhrazena, 14+

Kopírování materiálů stránek je možné pouze v případě instalace aktivní odkaz na našich webových stránkách.

Co je to měnič pračka

Výběr pračku - poprvé ve svém životě, nebo vyměnit staré - můžete slyšet o pračkách měniče. Jak se liší od obvyklé, a proto byly v okruhu potenciálních kupců tak málo známo?

Odpovědi na tyto a další otázky, dáme vám v tomto článku.

Měnič - úspěšný vývoj

Snahy inženýrů vedly k tomu, že, mimo jiné, byl vynalezen pomocí motoru měničem v pračce. Díky svému vzhledu nové generace vozů překonaly všechny dosavadní modely energetické účinnosti až o 20%.

Kromě toho je tu další „bonus“ - automatické vypnutí, což pomáhá šetřit elektřinu pro spotřebu.

Vybaven motory měniče:

 • Indukční motor není vybaven kartáči - což znamená, že nebude zhoršovat. Nic by nemělo být změněno, jak je v kolektoru a střídavé motory.
 • Stroj s motorem při rychlosti tiskové 1600 otáček za minutu po dobu 1 minuty - na výstupu prádla bubnového téměř suchý.
 • Pračky s motorem měničem, opět z důvodu absence kartáčů, který je známý jako tichý. V závislosti na zvoleném režimu - „Wash“ nebo „Spin“ - hladina hluku se pohybuje v rozmezí 53-76 dB.

Měnič šetří vodu

Vzhledem k modifikovaným designem a mírným sklonem bubnu, můžete ušetřit hodně vody. Možná pro někoho, 10% jsou impozantní čísla, ale pro uživatele, kteří aktivně využívají zařízení, bude to silný argument.

Bicí automat s typem měniče motoru rovněž umožňuje pohodlně nakládání a vykládání předmětů pro praní.

„Rychleji, výše, silněji“ - to je prakticky Olympic princip je realizován Beat systému Wash, což znamená přítomnost 3D-Sensor. To znamená, že zvyšuje účinnost mytí.

Systém je schopen provést úpravy dráhy věcí, na bubnu, aby bylo dosaženo dokonalé vyvážení prádla. To poskytuje „trojrozměrné“ praní tzv.

 • Prádlo je choulostivá: prádlo není pomačkaný nebo zkroucený nahodile.
 • Systém se přizpůsobí praní a vlastností různých typů tkání.
 • Porazit Wash může snížit čas potřebný pro cyklus v závislosti na typu prací náplň.

Podívejme se, co měnič motoru v pračce. Princip fungování tohoto motoru je to, že jeho rychlost odpovídá frekvenčním měničem, je to jednodušší - měnič.

Jejím úkolem - AC k obrácení DC, a dále - je tvorba požadovaného střídavého proudu frekvence. Tento proces je dobře, že přesně regulovány otáčky motoru pro udržení požadované frekvence.

Hlavním rysem, který odlišuje motor měniče od jakéhokoli jiného - bez kartáče. Rotor motoru, stejně jako ve všech ostatních, zapne na stejném principu - pod vlivem elektromagnetického pole.

 • Vysoká účinnost (COP).
 • Trvanlivost (žádná náhradní díly).
 • Aktuální udržování požadované rychlosti a okamžitý přístup k požadované číslo.

Měnič stroje: Klady a zápory

Poté, co pochopil princip motoru měničem, je možno se ptát - a je to opravdu užitečné technologie stiralka, nebo jen další reklamní kousek PR? Nechci platit nikomu za neexistující dávky, a tak jsme pochopili, co je pravda a co ne.

 1. Energetická účinnost. Je pravda, že jsme již vysvětlili výše, proč.
 2. Tišší provoz. To je osvědčené a vyzkoušené.
 3. Spin při vysoké rychlosti. Budete cítit, že tomu tak je, vytáhl bubínek téměř suchého prádla.
 4. Trvanlivost. Motor - ano, to je trvanlivý, ale na jiných částech principu stroj střídače není ovlivněna. Pokud to bude proudit ložiska nebo topení popáleniny, motor nezachrání některý z oprav.
 5. Počet otáček pozorovaných s matematickou přesností. Jak opakovaně potvrzena odborníky.
 6. Příznivá cena. Ne - náklady na pračku někdy „kousne“.
 7. Cenově dostupné opravy elektromotor. Je nepravděpodobné, že: vzhledem k jejich novosti, opravy motorů měniče drahé - spotřební může stát stejně.

Nechceme se zavazují posoudit, jaký typ motoru je lepší v pračce. Po shromáždění všech skutečnosti uvedené v tomto článku, můžete si vytvořit své vlastní závěry o tom, zda přijmout nové fangled stiralku.

Pokud se chystáte k často zahrnují AGR, chtějí ušetřit na elektřině a není couvnout od hluku, pak není pochyb o tom, je to vaše volba. A je-li váš rozpočet je omezený, nemůžete zaplatit - rozhodnutí je na vás.

Článek vám pomohl?

Oprava ledniček a praček v Moskevské oblasti

Ptejte se na opravu jakýchkoli spotřebičů.

Jen položit otázku: 1

© 2017 - rady na opravy a údržbu domácích spotřebičů

Kopírování materiálů není povoleno!

Bez konzultace mistr v Moskvě opravy

Leave a Comment

Your email address will not be published.

14 − 5 =