Co je to leknín

Co je to leknín

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Leknín - křehká květina na vodě

Leknín - rod bylin vodních rostlin v rodině Nymphaeaceae. Jejich přirozené prostředí - stojící nebo pomalu tekoucí sladkovodní subtropické a mírné podnebí. Závod se nachází na Dálném východě, na Urale, Střední Asie, Ruska, Běloruska a sousedních zemí. Kromě obvyklých jmen, to je nazýváno „leknín“, „dítě ze slunce“ nebo „Nymphaea“. Leknín opředen různými legendami. Podle jedné z nich, bílým vodní víla proměnila v květinu kvůli neopětované lásky k Hercules. Podle jiné legendy, každá květina má jiný elf. Tato květina by rozhodně vyzdobit svůj vlastní malý rybník, protože na rozdíl od estetického potěšení majitele dostane mnoho zdravotních výhod a služeb.

Lily - vodný vytrvalá s dlouhý horizontální oddenky. Ona lpí na bahně a roste hluboko do kratších vertikálních hroty. Tloušťka threadlike horizontální kořeny je asi 5 cm. Z velké ledviny sledoval listy rostou v kmenových uzlech. Některé z nich mohou být ve vodním sloupci, ale většina se nachází na povrchu. Tvaru srdce, téměř kulaté desky listů se liší vysokou hustotu. Jeho velikost je 20-30 cm v průměru. Okraje listů intaktní, a povrch může být jednobarevné nebo dvoubarevné: zelené, hnědé, narůžovělý, světle zelená.

V květnu a červnu se začínají objevovat první květy. Období květu může trvat až do mrazu, ačkoli oddělený květina žije pouze 3-4 dnů. Večerní lístky jsou zavřené, a bodec se zkrátí odkladný květina pod vodou. Ráno nastane opačný proces. Corolla se obvykle skládá ze 4 sepals, které vypadají jako okvětní lístky, ale jsou sytější barvu. Za nimi jsou uspořádány v několika řadách oválného velkou roztečí s nabroušeným hranou. Zbarvení lístků může být bílá, krémová, růžová nebo červená. Nedávný přesun do menších plochých tyčinek. V jádru viditelného paličkou. Leknín průměr květina je 6-15 cm. Květy vyzařují příjemnou vůni různou intenzitou.

Po opylení, snižuje pedicle a kroucené, dopravu vody pod zrání ovoce ve formě podlouhlého Boll. Po konečném zrání stěny otevře, uvolnění malých semen pokryté hustou hlenu. Za prvé, jsou na povrchu, a je-li sliz vyprázdněna úplně, klesají ke dnu a klíčit.

Vzhledem ke zhoršování životního prostředí, zanášení a hejnové vod, hojnost leknínů byla silně snížena. Také snížit počet obyvatel postižených zničení rostlin pro léčebné účely. Některé druhy, jako je například bílý leknín, již zahrnuty v Červené knize.

Podle nejnovějšího druhu lilie má více než 40 druhů rostlin.

Sněhobílé lilie (čistě bílá). Centrální ruský obyvatelem rybníků se vyznačuje zvlášť silným kořenovým systémem s hlízovité výrůstky na oddenek. By hladinou masité řapíky nese listy a květy. Plain sytě zelené listy na hladině vody v šířce 20-25 cm. Jsou zaoblené s pitvou v příloze stonku. První pupeny jsou odhaleny koncem května nebo začátkem června, které následují po sobě až do pozdního podzimu. Maximální počet barev pozorovaných v druhé polovině léta. Bílá voňavé květy o průměru 10-15 cm se skládá z několika řad špičatých vejčitých laloků a měkkými jader se žlutými tyčinkami.

Bílý leknín. Rostliny žijí v Eurasii a severní Afriky. Poměrně velké listy dosahují 30 cm na šířku, ale mají nepřiměřený desku strukturu. Na začátku léta květu krémově bílými květy o průměru asi 15 cm. Ve vnějším kruhu jsou větší plátky, a do centra se postupně zmenšuje a projít několik řad tyčinek.

Leknín čtyřboká. Obyvatelem severní Sibiře má velmi skromné ​​rozměry. Průměr jeho růžovo-bílé květy nepřesahuje 5 cm.

Hybrid leknín. Skupina ornamentální lilie chovaných specificky pro použití v zahradě. Důvodem pro to je chudé přežití planě rostoucích rostlin v kultuře. Mezi nejoblíbenější odrůdy:

 • Alba - výška rostliny 40-100 cm, s velkými sněhově bílých květů;
 • Rosay - délka výhonky 0,2-1 m květ velké Corollas s šálkem a růžové světle růžové okvětních lístků;
 • Zlatá medaile - zlatá barva s množstvím úzkých laloků se nacházejí na délce výhonků 1 m;
 • James Brydon - terry cherry metly Small skládají ze širokých a kulatých lístků, které rostou na délce stonku 1 m;
 • Modrá krása - velké zelené listy obklopit květy s modrými okvětními lístky a zlaté srdce.

Barva květů leknínů druhů obvykle dominují odstíny bílé nebo růžové, ale někteří tvrdí, že lilie viděl žlutou vodu. Takové zařízení neexistuje, ale to patří do jiného rodu - břichem. Podle struktury listí a biotopů rody jsou velmi podobné. Oba patří do stejné rodiny. V tomto případě, květy jsou z větší menší velikosti, a není vyšší než 4-6 cm v průměru. Sami lístků širší a zaoblené.

Zvlnění leknín je velmi obtížné. Dokonce i zkušený pěstitel, ne každý pokus bude úspěšný. Množení osiva je zpravidla možné pouze v přirozeném prostředí v jižní části země.

Nejlepší vegetativní metody výsledek zobrazit. K tomu, odstraňte oddenek a nakrájejte na kousky tak, aby každý delenki měl alespoň jednu ledvinu. Místa řezů je třeba posypat uhlí. Všechny postupy by mělo být provedeno dostatečně rychle, protože rostlina netoleruje vysychání kořen. To je umístěno do nádoby s vodou a bahnem. V případě, že interval je několik lístků a některé z nich by měly být odstraněny, aby nedošlo k oslabení rostliny.

Pomocí dekorativní lilie je vynikající volbou pro malé vodní nádrže. Oni rostou nejlépe v dobře osvětleném, otevřeném prostoru, ale může vyvinout mírné zastínění. V plném stínu rostlina neumírá, ale barvy se nemůžu dočkat. Že celý povrch není pokryto vodou vegetací, musí být každá instance přiděleny 1-4 m² rybník. Lekníny rostou nejlépe ve stojaté, klidné vodě, nebo s mírným proudem. Kontinuální probublávání jsou kontraindikovány, tak blízko k prameni rostliny zemře.

Výsadba se provádí v květnu a červnu. I když je možné umístit kořen přímo na dně nádrže, je výhodnější, aby vílu do kbelíku nebo velké plastové nádoby. V zimě rostliny mohou být odstraněny tak, aby nedošlo k zamrznutí v mělkém, zmrazené přes rybník. Směs půdy se skládá z následujících komponent:

Růst během přistání bodu, musí zůstat na povrchu. Aby se země na povrch a semenáčky prané, povrch je těžší oblázky. Hloubka ponoření závisí na výšce určitého stupně. To může být tak nízké, jak 20 cm nebo až 1 m. První nádoba se rostliny umístí do mělké části k Listy byly rychlejší. Jak rostou lilie se potápí hlouběji. Tyto pohyby jsou možné pouze během vegetačního období. Se vznikem pupenů z vodní hladiny fluktuace jsou kontraindikovány.

Nymphaea potřebuje obvaz. Hnojivo pro ni může sloužit jako moučky. Se smísí s hliněných a tvoří korálky. Oni jsou ponořeny do půdy v blízkosti kořenů.

Při sázení je třeba vzít v úvahu stupeň otužilost odrůd. Některé z nich jsou zachovány i při extrémním chladu. Nejčastěji se jedná o vysoce kvalitní ve velkém rybníku. V opačném případě je nádoba s vodou lily extraktem a přenese se do dostatečně nízká a temnu, a brzy na jaře po tání ledu se vrací do rybníku. Vzácné noční mrazy nepoškodí rostlinu.

Lekníny nejsou strach z nemoci, mají velmi silnou imunitu. Intenzivní teplo příliš mělkém rybníce na rostlině může žít mšice. Škoda z ní pro všechny lilie malé, ale květy mohou odpadnout a neodhalí. Také, šťavnaté listy přitahují šneky. Použití insekticidů může vést k otravě celého těla vody, takže je lepší použít mechanické způsoby odstranění škůdců. Šneci shromážděny a mšice prací vody.

Ve všech částech rostliny obsahují velké množství aktivních látek, jako je škrob, kyselina askorbová, flavonoidy, jsou mastné oleje, proteiny, třísloviny, alkaloidy, glykosidy. Mleté syrové vařil a užívat perorálně bojovat proti bolesti hlavy, menstruace, nespavost, hepatitida, křeče močového měchýře, průjem, v nádorech. Venkovní použití vývar pomáhá zbavit zánětu na kůži.

Mnohé z těchto účinných látek v přebytku těla více škody než užitku. Nemohou být zneužity, je nejlepší brát drogy pod lékařským dohledem. kontraindikace a alergie jsou také tendence k hypotenzi.

Vypadá to, že i tam, kde roste leknín bílý nebo leknín

Leknín je známá již od starověku. O jejích složených legend a dává zázračné schopnosti, které nosí jako talisman. Jeho starověké jméno - překonání trávu. A s jeho latinský název je vyslovováno „Nymphea“.

Květinové mimořádně krásné a báječné pohledy na vodní hladině. K dnešnímu dni, Nymphaea je nejkrásnější, jasný závod na domácí rybníků, jezer.

Water Lily je uveden v Červené knize - je chráněn zákonem, v souvislosti s redukcí druhu.

Water Lily - informace o popisu závodu

Vypadá to, že květina, která roste

Jestli za úsvitu sledovat leknín, budete mít nezapomenutelný zážitek!

Když to kouzlo tvorba přírody stoupá z hlubin rybníka, a pak odhaluje bud před vašima očima - víte, že právě teď se rodí květinu. A tak jeden po druhém.

Co je překvapivé, Během dne se květ pohyboval přes rybník za sluncem, otočil hlavu, aby se paprsky. Pokud spustit po obloze mraky, bud okamžitě uzavřen.

A blíže k svítání Lily se připravuje na svůj ponor do vody. Pokud se v dopoledních hodinách počasí je zatažená, vodní lilie a nestoupá k povrchu vody.

Nymphaea kvete od začátku června do konce října, V závislosti na odrůdě. Asi 50 druhů lze nalézt na této květiny.

To může růst v jezerech, řekách se pomalu tekoucí vody. Ve vodách mírný až tropické lesy a tundra Ruska, Kanady a Skandinávie. Některé chladné odolné druhy tiše snášejí zimu v mrazu vody.

Vzhled květin je tak rozmanitá, že zařízení je možno nalézt v průměru od 3 do 30 cm, nemluvě o paletu květenství.

V lily silným kořenovým systémem ve formě hlíz. Jdou dolů dlouhé kořeny, které slouží jako kotva květu.

Water Lily - tato rostlina je obojživelné, mohou růst i na vodě i na souši

Výsadba a péče o bílého leknínu

Podle popisu biologický, Nymfy vegetativně množí oddenky, semena zřídka, (Použití ryby, které se třepe při jejich kontaktu závodě) a pyl (Vzhledem k chyb a hmyzu).

V přirozeném prostředí lilie násobí se pokusil o střelu z oddenku. To je dost snížit oddenek s bud a dejte do hrnce.

Division a přistávací nymfy:

Rostlina lilie optimálně za všech okolností, od května do konce září. V případě, že vodní nádrž se zahřeje a velký, rostlina mohou být zasazeny přímo do země. V malých rybníků jsou umístěny ve speciálních kontejnerech.

V případě, že květina výsadba prováděna přímo v nádobě, bude to značně usnadnit vaše náklady na pracovní sílu pro přenos závodu v teplém místě v zimním období.

Nádoby by měly být široké a nízké, s odtokovými otvory. Pokud jsou otvory příliš velké, pak dno je lemována pytlovinou, aby se zabránilo vyluhování půdy.

A nezapomeňte o externí součásti květinové nádoby: musí to být tmavé, aby nedošlo vykukující ze dna rybníka.

Při sázení oddenky je třeba zapustit kořeny z důvodu, že oni nemají na povrch. Ale kořeny rostlin, je nezbytný k tomu, že vyčnívají ze země. V opačném případě bude leknín nebude růst a rozvíjet se.

Rostlina může být zasazeny v zemi nebo ve speciálních kontejnerech

také je možné pěstovat semena květin. Chcete-li to, vzít kontejner, kontejner nebo hrnce a zalijeme trochou vody a písku. Lisované semena v písku a dolijeme vodou znovu. Získat asi 3-4 cm vody nad semen.

Během 6-12 dnů, můžete sledovat východ slunce první adventivních kořeny. Současně přijde čas prvního transplantátu v květináčích 2-4 cm, a po druhé transplantaci vybrané hrnce 7 centimetr.

Druhá změna se provádí v nádobách již přímo do zásobníku, s vodní teplotní režim + 18-22C.

V další fázi je konečné. Vybrané 20 centimetrů hrnce a transplantovány do těla vodních květů vodou do hloubky 40-50 cm, kde se udržují při teplotě vody + 20 + 22 ° C.

Chcete-li to, připravte jej předtím: odstraňte umírající listy a vyčistit nádržku na vodu na teplém místě. Takže leknín listy v „režimu spánku“.

Hladina vody v nádobě, musí být až do 4 cm nad oddenky. Krásná jarní vrací do svého rybníku.

Před hibernace odstranit umírající listy a vyčistit nádržku na vodu na teplém místě

Leknín používá v domácnosti pro různé potřeby.

Například, oddenky se používají v potravinách. Řez na plátky, vysuší, rozdrtí se na stavu mouky. Dále se promývá a používá se pro pečení Khlebtsov a pastilky.

Když OCR Květinové kořeny používají jako hořčičné omítka. A nálevy a jsou používány v léčbě nádorových onemocnění. Také vývar má uklidňující vlastnosti na centrální nervový systém.

Pro své hemostatické vlastnosti, často používán na rány. Zklidňuje a snižuje bolest. Také oddenky používá při zánětlivých procesů v kůži.

Nymfy semen připravené nápoje, připomínající kávu. Při nespavosti, a nervozita lékaři používají jako sedativum.

Neuralgie a revmatismus leknín se používá jako analgetikum, horečku jako světle antipyretikum.

Je nutné konzultovat s kvalifikovaným lékařem a získat jeho povolení pro sebe tuto rostlinu.

Leknín se používá při vaření, lidovém léčitelství

K dispozici je krásná legenda o zeleného čaje a bílou lilii. Pokud za svítání kvetoucí květina zelený čaj místo, a vyzvednout na konci dne, pak pití - lidé získají potřebnou vitalitu.

Pokud váš rybník lilie usadil, Je zajímavé řešení pokud jde o vzhled a ryby v něm. Ryby nejen zdobí rybník, ale také slouží jako dobrá asistenty barvy.

Je-li velké vodní útvar (2-3 m hluboké), kapři lépe zapadají do obrazu. Je-li malá nádrž (70 cm), pak se zastaví na vybranou komety.

Lekníny (Nymphaea) a typy

Lilie, nebo nymfy (Nymphaea) - rod vytrvalých bylin vodní rostliny z čeledi Nymphaeaceae nebo Leknínotvaré (Nymphaeaceae), běžné v nádržích mírných a tropických oblastech obou polokoulí. Některé druhy kvetoucí jsou použity v kultuře.

 • family: Nymphaeaceae.
 • Homeland: rostou na celém světě.
 • oddenek: mocný, c četnými dlouhými kořeny.
 • Stem: přeměněn v oddenek nebo hlízy.
 • listí: stemmed, různé tvary a velikosti v závislosti na druhu.
 • Plod: mnogolistovka zrání pod vodou.
 • Reprodukční schopnost: vegetativně množí oddenky, zřídka semeny.
 • osvětlení: světlo-vyžaduje.
 • zavlažování: ne (vod).
 • Obsah Teplota: existují mrazovzdorné a tepelně-milující druhy.
 • Doba kvetení: od pozdního jara až do mrazů.

Obecný popis květ lilie

Rod zahrnuje asi 50 druhů, které rostou v proudící vodní plochy s pomalu tekoucí vody. V distribuci je velmi široká, zachycuje plochu od tropů k rovníku lesní tundry pás ve Skandinávii, Rusku, Kanadě, jednotlivé zástupci mohou přezimovat i zcela zmrazení vody.

Lilie květ na fotce

Jak je možno vidět na fotografii, leknínu - vodní rostliny, jejíž stonky se staly silný oddenek, buď vodorovně ponořen do spodní zemi, nebo mají formu hlízy. Z hlíz nebo oddenků uzlů rozšířit dolů četné threadlike kořeny kotva drží nymfy v půdě a vyrůstají kráčely listy a stonky květin.

Podvodní část lekníny na fotce

Elastické řapíky umožňuje listy volně se pohybovat pod vlivem proudy nebo větrem. Jejich délka je závislá na hloubce vody a poskytne nejúčinnější umístění desek na povrchu plechu. Snížením hladiny vody, kdy rostlina je prakticky na souši, řapíky stanou tlustší a kratší, ne více než 20 cm, a listy jsou ohnuty kolem okraje směrem nahoru.

Všechny vegetativní části jsou prostoupeny pneumatických kanálků neposkytuje jim pouze s dechem, ale také umožňuje lily zůstat na povrchu. Kromě toho, v dutině kanálů jsou shluky kamenných buněk (sklereid) rozvětvený ve tvaru hvězdy, který, podle jednoho provedení, chrání rostliny před být jeden šneků, na druhé straně - slouží k posílení tkání, chrání je před mechanickým poškozením.

Kvetoucí lekníny (nymfy) v severních oblastech většinou začíná v červnu na jihu - v květnu. Životnost jediný květ - asi 4 dny. To mají Zajímavostí ve večerních nebo časných ranních hodinách se nesmí objevit na povrchu uzavřený, ponořen do vody, v oblačném počasí.

Lilie květ na fotce

Lilie květ - jeden, bisexuální, pravidelný symetrický tvar, s dlouhou flexibilní stopkou a dvojitým okvětí, ve kterém 4-5 velké zelené sepals a četné menší imbricated lístků. Jeho průměr se liší v závislosti na typu, u velmi velkých vzorků až do 30 cm, od malých - méně než 3 cm zbarvení je také velmi rozmanitý .. Většina lekníny rostoucí ve středním pásmu, bílá, ale v tropech, tam jsou druhy s růžová, žlutá, krémová, fialová, modrá a modré okvětní lístky. Ve středu květu mísy několik pestíky a četné velké žluté nebo oranžové tyčinky, postupně mění v okvětních lístků.

Lidový název lily - leknín, vzhledem k ní nejen pro formu a krásu květin, ale také pro intenzivní chuť, která přitahuje mnoho hmyz. Hlavně opylení funkce se provede brouků, lezení do postele květu, se živí na pyl, takže její část na nohou a pak se přenese do další rostliny. Často brouci strávit noc uvnitř nádoby, která je uzavřena a vede pod vodou večer a ráno opět stoupá k povrchu.

Všimněte si, že způsob šíření semeno není pro hlavní Lily, většina z nich se šíří přes kořeny, a některé, jako jsou, například, Afričan lilie melkotsvetkovaya (N.micrantha), ani za viviparous, mladé rostliny pěstované z cibulí, vznikající v místě připojení listu do řapíku.

Všechny lilie - obojživelné rostliny mohou růst jak ve vodě, tak na souši, a to i s výrazným vysušení rybníka.

Druhy: bílá, žlutá, červená, zlatá a leknín „Victoria“

Většina lilie - tropických a subtropických plodiny, může existovat pouze tehdy, pokud je teplota vody v zásobníku není nižší než 25 ° C,

Hardy druh méně, například v Rusku roste pouze tři: lilie bílá, čistě bílá a malý.

Navzdory teplomilných nymfy, krásu těchto velkolepých rostlin generovány zájem ze strany pěstitelů po celém světě, a v polovině XIX století, byly zahájeny práce na odstranění odrůdy přizpůsobené k životu v otevřených vodách mírného pásma. 30 let, vytvořil více než 50 hybridy leknínů, lekníny se objevil v okrasných jezírek a skleníků Versailles anglické královny. Hlavní zásluhu na toto patří k francouzskému botanik Joseph Bory Latour-Marliaku který přinesl v roce 1877 první hybrid a následně vytvořil řadu pozoruhodných okrasných odrůd jsou stále hojně pěstuje po celém světě. Po jeho smrti v roce 1911, práce na hybridizace nymfy prakticky zastavil, a teprve v posledních letech na trhu zaznamenal nové kultivary americký výběr.

Rhizomatous druhy a odrůdy leknínu

Aby bylo možné vyhovět specifickým požadavkům rostlin s jejich dekorativním chovu všechny druhy leknínů mohou být rozděleny do skupin podle struktury kořenového systému. Podle této klasifikace odlišit oddenky, hlízy podmíněně stolons a podmíněně rhizomatous lilie.

By rhizomatous druhů, dávat běžce po celé délce silného vývoje oddenek, lilie patří:

bílá (N. alba), přirozeně roste v otevřených vodách Evropy. Asii a severní Africe, s velkými, až 30 cm, tmavě zelenými listy a mléčně bílé, až 15 cm v průměru, lehce voňavé květy. V kultuře chováni přírodní (bílý) a zahradních forem: červená N. Alba-rubra a světle růžové N. Alba-rosea.

Bílý nebo čistě bílé (N. candida), rozšířená v centrálním Rusku, je velmi podobný předchozímu druhu, to je trochu jiný tvar listů a o něco menší (12 cm) velikosti barvy s intenzivnější chuť.

Mělké nebo čtyřboká (N. tetragona), nalezený v severních vodách centrálního pásu a na Sibiři. Jemnější, s listy 8 velikostních cm a květy až 5 cm v průměru.

Do této skupiny patří dva severoamerické lilie:

hlíznatý (N. tuberosa), velký, s bílými květy a vodorovné oddenky, které jsou tvořeny hlízovité výrůstky. Kultura se pěstuje ve vodách o hloubce menší než 1 m, pink tam s červenými tyčinkami tvoří N. Tuberose rosea a velké sněhobílé N. tuberóza richardsonii, oba jsou vhodné pouze pro velké rybníku nebo jezera.

vonný (N. odorata), s velmi voňavými bílými květy až 15 cm v průměru, jasně zelenými listy. Tam jsou trpasličí odrůdy: žlutá sulphurea, bílá Minor, a průměrná velikost: růžová rosea, čistě bílá Alba.

Rhizomatous druhy odolné vůči chladu, mohou strávit zimu ve volné vodě. Na jejich základě četné hybridy, vhodné pro mírné podnebí, které lze rozdělit podle velikosti: na malé a velké.

bílá (Pygmaea Alba), trpasličí kvetoucí lilie květy o průměru až 2,5 cm;

oranžový (Sioux) špičatými lístky a kompaktnější Aurora, jak žluté květy na první, pak se stal oranžovo-růžové a nakonec červená;

Žluté lekníny (Sunrise), jedno z odrůd květin 20 cm v průměru, a australské moorei méně bohaté kvetení;

světle růžové (Marliacea rosea) vonící zářivými barvami.

Velký vodní květ lilie různé velikosti (ne méně než 15 cm), a listy, které mohou zabírat plochu 2 m 2. Jsou to:

bílá (Gladstoniana), Průměr květiny až 30 cm, na jezero nebo velkého rybníka;

žlutý (Marliacea Chromatella), lilie nebo „The Golden Bowl“, jak se tomu říká v Anglii, spolehlivé a hojné kvetoucí odrůda s jasným velké (až 18 cm), barvy,

červená (Escarboucle), nejkrásnější červené lilie, s průměrem do 30 cm, kvetoucí spolehlivě.

Hlíznaté okrasné druhy a hybridy leknínů

Druh patřící do skupiny hlíznatých, rhizomatous a podmíněně podmíněně stolony lekníny, v mírných zeměpisných šířkách nepřezimují v chladném období, které by měly být odstraněny z půdy.

Hlíznaté druhy mladých rostlin vzdělávacích bodů za vzniku hlíz.

Jsou to četné teplomilné druhy různých barvách:

leknín Cape (N. capensis) s fialovými-modré květy

Tiger lilie, nebo egyptský lotos (N. lotosu)

Bílý leknín s strakatýma listy.

Na tomto základě množství hybridů vytvořený:

Zástupce podmíněně oddenek skupina lily melkotsvetkovaya (N. micrantha), které stejně jako všechny rostliny ze skupiny reprodukuje v přírodě pouze semena.

Existuje několik teplomilné hybridy modrý (Daubeniana Hort) a nachový (King of Blues) Barvy, které reprodukují vegetativně.

Ten, podmíněný stolony skupiny zahrnují tropické rostliny, mateřské kořeny které tvoří Klesající výhonky. Na koncích jsou vytvořeny nové hlízy, které poskytují vzestupných jarní stolons, ze které se tvoří nové kořeny, a pak se listy a pupeny.

zástupce - lily mexický (N. Mexicana), že termofilní hybridní sulphurea pěstované ve sklenících nebo vyhřívaných vodách.

Závěrem lze říci, největším světovým kvetoucí rostlina - jmenovitě leknín. Viktorie královská a Victoria regia (Victoria amazonica Victoria regia), samostatný rod čeledi Nymphaeaceae, obří vodní květ, velikost listů dosahuje 3 m, to je nalezené v mělkých vodách Amazonky, pokud jejich hloubka nesmí přesáhnout 2 m. Jeho velké, až 35 cm v průměru, lekníny kvetou jednou za rok, vystupují na povrch jen v noci. Květu trvá dva dny, se barva lístků se neustále mění, stávají se bílé, pak růžové a nakonec červené nebo fialové, fialové. To je jeden z nejvzácnějších rostlin na světě, je nyní široce pěstuje ve sklenících.

statistika

Copyright © 2008-2017 Bank of barvy. Všechna práva náleží vlastníkovi materiálu FlowerBank.ru místě.

Použitím materiálů encyklopedii, klikací odkaz na zdroj: encyklopedie požadovaných barev.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

48 − = 42