Co může být pěstovány v suterénu

Co může být pěstovány v suterénu

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Wonder zahradní

Článek zahradníci

ovocný

půda

pokojové rostliny

My pěstovat zeleninu ve sklepě, způsobu hydroponické

Schéma hydroponické instalace

Mnoho zahrádkářů už dlouho zajímá otázka, Je to možné pěstovat zeleninu ve sklepích, sklepy a podzemní díla?

První pokusy byly provedeny ještě byly v roce 1875. Světelný zdroj Lampa petrolej, plynové hořáky a další primitivní prostředky. V současné době je pro tyto účely zářivky, xenon, rtuťové a žárovek. Výsledek předčil veškerá očekávání. Tak, v laboratoři a lehkých svetokultury rostlin Agrophysical odborný výzkumný ústav B. Moshkov obdržel v průběhu roku nebývalý úrodu rajčat - 180 kg na 1 m 2. Připomeňme, že výnos rajčat v otevřeném terénu, je obvykle 3 až 4 kg na 1 m 2.

Výsledky těchto studií, a nás přimělo přemýšlet, zda byste se měli pokusit pěstovat zeleninu v všechno, jak se zdá špatné okolnosti.

Jaké jsou tyto podzemní místnosti? To je primárně vyvinut dolech a lomech, av soukromých zemědělských podmínkách - sklepeních a suterénech. Teplota vzduchu, jeho chemické složení a atmosférický tlak v podzemních blízko k povrchu. To vše je velmi užitečné pro pěstování zeleniny, zejména jako je cibule (v peru), šťovík, salát, kopr. Ale pro okurky a rajčata podzemní technologie musela být upravena. Složitost zastoupené na světelné podmínky. Ukázalo se, že délka dne pod zemí by neměla být delší než 18 hodin. Okurky potřebuje 10 světelných hodin dne a rajčata - 12. Uvedené světelné podmínky, budeme podporovat automatické - časovač.

Konstantní zdroj světla jsou zářící a rtuťové lampy (DRL). Poměr napájení žárovek a XRD na 33 a 67%. To poskytuje největší fyziologickou aktivitu rostlin. Na 1 m 2 plochy podzemní síly skleníkových lampy by měl být 1 až 1,2 kW / h.

Pro pěstování rostlin za všech podmínek potřeby substrát živinami. Typicky, jako substrát, je půda. Složitost dovoz zeminy do podzemních skleníky, jakož i riziko škůdců onemocnění předem stanovené hydroponic metoda na umělé média. Zastavili jsme na křemene a žuly štěrk s velikostí částic 5-20 mm. Živný roztok plně splňuje všechny potřebné prvky zařízení.

Pojďme bydlí na detailech pěstování okurek a rajčat v podzemních podmínek. Ve skutečnosti je proces je rozdělen do dvou operacích na pěstování sazenic a pěstování ovocných rostlin. Podle sazenice přidělit speciálně vybaveny pro výpočet výstupní část rozmnožovacího materiálu 100 ks. 1 m 2. Máme stálé místo na čtyřech závodech na 1 m 2.

Sazenice část vybavena speciálními vodotěsnými zásobníků. To může být azbestocementové průměr trubky 50-60 cm, řezané. Vaničky naplněné štěrková vrstva 20-22 cm.

Rostliny jsou krmena živného roztoku z nádrže, nad dodaných kontejnerů pro sazenice 0,1 -1,5 m. Roztok se přivádí pomocí gravitace a shromažďuje se ve vypouštěcí nádrži namontované pod spodní hydroponické zásobníků uspořádány skloněné 0,3 °. Po krmení rostlinné živiny řešení obohacuje a potom čerpadlo zpět do napájecí nádrže. hnojení rostlin se provádí každé 4 cykly světla a je zapotřebí světelná perioda. Složení živné směsi, zahrnují dusík, fosfor, draslík, vápník, hořčík. Jejich změny poměru v závislosti na fázi vývoje rostlin (po přesazení do začátku květu, počátek z fruktifikaci). Ze stopových prvků v živné směsi dělají mangan, bór, zinek a měď. Poté, co v 5-6 dnech, okurky a rajčata z živného nádrže vodě byl humátu sodného (koncentrace 0,005%). To je dobré pro produktivitu a odsolování podkladu.

Pěstování okurek hydroponicky

Okurky do podzemních podmínek vhodnější parthenocarpic, že ​​jsou produktivní a nevyžadují opylení. Opravdu, v suterénu dolu nebo bez včel. Rajčata zvolit předčasné dozrávání, s krátkým vegetačním obdobím. Líbila se nám odrůda ukrajinského skleník 285, Peremoga 165, 139 Kyjev.

Výtěžky pozemních zeleniny bylo: rajče - 35, okurky - 60 kg na 1 m 2. V pozemní sklenících nacházejících se v téže zóně, rajčata sklizeny pouze 5,6 a okurky - 17,7 kg na 1 m 2. Příjem zeleniny z podzemních sklenících se koná v průběhu celého roku v pravidelných intervalech.

Výsledný výtěžek není limit. Opravdu, v podmínkách, jako je Ukrajina pěstovat zeleninu ve sklenících v létě podzemních praktická: dary hřebeny přijet v dostatečném počtu otevřeném terénu. Takže čtyři měsíce vegetační prostory jsou prázdné. Nicméně, v severním Rusku, kde okurky a rajčata pěstovat venku není, podzemní skleníky bude doručena do tabulky zeleniny po celý rok.

Někdy je nám řečeno: co jste se naučili, jak vyrábět vysoké výnosy podzemních zelenina jsou dobré, ale ve skutečnosti podzemní zeleninu může být ve srovnání s reálnými zeleniny pěstované v přirozeném světle? Odpověď dává chemický rozbor ovoce.

Hlavním přínosem zeleniny - vitamíny. Mezi nimi, v první řadě vitamin C, který má antiscorbutic vlastnosti, zvyšuje pevnost a pružnost cévních stěn. Vitamin C v okurek pěstovaných pod zem, obsahuje více než obvykle, několikrát. To samé platí o zelí a cibule. Podzemní okurky sladký země.

Je zajímavé, že v rostlin a zeleniny podzemního prostředí To roste rychleji než v klasických sklenících. Například sazenice okurek partenokarpické je připraven v zimních skleníků v 30-35 dnů v podzemí, získala před týdnem. Okurky sbírat až 50-60 dní po přesazení.

Samozřejmě, že spotřeba energie v pěstování zeleniny pod zem je významný. Ale to není nutné vybudovat skleník, kde roční období nemají vliv na technologii pěstování a péči o rostliny. V dolech, a není třeba udržovat teplotu, i když v pravém horním zimě.

 1. Ze špatného osiva se dočkat pro dobro kmeneJiž jste zakoupili nové semena a chtěli byste získat dobrou úrodu. Semena okurky, rajčata a mnoho dalších před výsadbou by měli být školeni. Za prvé, musí být tříděn, semena rajčat, v tomto případě se ujistěte, že budete potřebovat.
 2. Okurky pod fólií a jejich kříženciV centrálním Rusku, a v některých letech, a v jižních oblastech, pro bohaté i pravidelné rodící okurek není dost teplo na zahradě. Zlepšení tepelné pěstování podmínky okurka po dobu 2-3 týdnů, nebo dokonce více.
 3. Konzervárenský rajčata a okurky vhodných odrůdVelmi oblíbené okurky. K tomu se promyje Zelentsy vybrána a umístěna do nádoby nebo nádoby, přidá se k ní kopr, horké pepř a česnek (dát a jiná koření), zalijeme horkou nebo studenou solankou (2 až 3 polévkové lžíce.
 4. Cordon pěstování okurekV některých letech, tam je silná neúroda okurek. Důvodem - za plíseň (peronosporosis). Choroba se projevuje všude, ale nejagresivnější v otevřeném terénu jižní části země. To se děje v první nebo druhé dekádě července kvůli ostré denní výkyvy.
 5. Okurky na teplých postelíZemědělců, ve skutečnosti nikdo tvrdí, že čím vyšší výnos z okurky, můžete získat stejný v jakékoliv půdě. Úspěch stále do značné míry závisí na umístění pozemku a na kvalitu půdy. Tato kultura je velmi náročná.
 6. Proč okurka neplodná květiny?Někteří začínající pěstitelé, amatéři věří holé květiny okurky k ničemu. Jsou v pořádku? Rozhodně ne! Po neúrodných květin - to je samčí květy, bez nichž ženy nebudou oplodněná. Tak, bez holých květů nebude sklízet. Ale žádné okurky.

Nenašli jste, co jste hledali? zkuste vyhledávání

Zanechte svůj komentář

Také můžete přidat dotaz na našem fóru Ogorodny

Populární články

houby

krajinářství

Dotisk s písemným souhlasem redakční propojování Wonder zahradní požadováno.

Jak pěstovat bílé houby v suterénu

 • Jak pěstovat bílé houby v suterénu
 • Jak spustit houbovou podnikat v roce 2018
 • Jak pěstovat houby ve sklenících

Jaký by měl být předpokladem pro pěstování hub

Přizpůsobení pro produkci hub suterénu, je třeba mít na paměti, že je žádoucí, aby strop a stěny v suterénu jsou betonové. A aby se zabránilo kontaminaci houbami, strop a stěny by měly být vápno. Podzemní místnosti mají relativně stabilní prostředí, kde malé změny teploty a vlhkosti. Ale pěstování hub vyžaduje vysokou vlhkost vzduchu v místnosti, takže pokud to nestačí, potřebujeme další hydrataci. Teplota vzduchu ve sklepě by neměla být příliš vysoká pro normální růst hub je 14-17oS +. Kromě toho, bílé houby vyžadují intenzivní větrání místnosti. Tak, že otvory jsou nepronikly hmyzích škůdců, měly by být opraveny pletiva.

Pro pěstování bílé houby, kromě místnosti potřebuje substrátu, kde se pěstují, a semena - mycelia. Substrát může být použit suché kukuřičné stonky, slupky z pohanky a semen, dřevěné štěpky, jsou z tvrdého dřeva. Důležitou podmínkou - podklad musí být bez hniloby a plísně. Substrát připravuje jedním ze tří způsobů:

- tekutiny (substrát se zpracuje s horkou vodou);

- kserotermiya (suchá pára působí substrát);

- pasterizace (zvlhčený parní zpracovaný substrát).

Pro pěstování hub bílé doma vyžaduje pouze vysoce kvalitního materiálu, pěstovaných v laboratoři. Dále v návaznosti na technologii pěstování a péči o pravidlech mycelia, první plodiny mohou být sklízeny po 18-25 dnech.

Jak pěstovat okurky v suterénu?

Vyrůstat v suterénu různé druhy zeleniny, bylinek a lesních plodů a hub je velmi zajímavé a výnosné zaměstnání, efektivně umožňuje využití podpůrných zařízení. V pozdní XIX století, první pokusy byly prováděny. V té době to bylo používáno k osvětlení lampy plynového hořáku a petrolejové.

Když venku je chladno a zahrada má nic roste, měli byste věnovat pozornost do sklepa, který lze použít pro své vlastní účely, protože tam je celoročně stálá teplota je nad nulou. Pěstuje ve sklepě někdy i nejneočekávanějším kultury této možnosti, mnoho z nich ani neví.

Výhody, nevýhody, a to zejména pěstování suterén

Správné použití i malé sklepní prostor umožní pěstovat dobrou úrodu zeleniny pro vlastní potřebu, nebo dokonce k prodeji. Hlavním znakem je přítomnost izolovaného suterénu, ve kterém je teplota nikdy neklesne pod 0 ° C, to je téměř vždy možné. Žádné dodatečné náklady nevyžaduje.

Výhody pěstování suterén zahrnují:

 1. Při vytváření správných podmínek pro pěstování okurek v suterénu a správné péče o rostliny jejich výnos je mnohem vyšší než u plodin pěstovaných v tradičním způsobem. Odhaduje se, že užitná plocha 1 m je možné získat 60 kg rajčat a okurky o 35 kg.
 2. K dispozici je vysoký obsah vitaminu C v ovoci pěstovaných podzemní metody.
 3. Plodiny lze sklízet po celý rok.
 4. Sazenice pěstované v suterénu stavů charakterizovaných zrychleného růstu. Okurky dosáhne stavu, kdy to může být vysazeny na 6-7 dny dříve než skleníkové rostliny. To vede k tomu, že po 7-8 týdnech můžete začít sklizeň.

Rostoucí okurky v suterénu nákladově efektivní ve srovnání s pěstováním této plodiny ve vytápěných sklenících. Veškeré náklady jsou omezeny na zaplacení elektřiny vynaložené na přistávací světla ve sklepě. To je jediný významný nedostatek vlastní v suterénu růst.

Vzhledem k obtížnosti doručování běžné kultivaci půdy často probíhá ve sklepě metodou hydroponie. Rostliny pěstované v tomto případě, není moc z půdy a ze zvláštního substrátu, ke kterému se přidá řadu organických a minerálních látek, stejně jako množinu základních stopových prvků.

Onemocnění okurek v suterénu je prakticky vyloučeno, tj. A. Spory plísňových infekcí obtížně vznikají a vyvíjejí se v nepřítomnosti půdy (kde jsou často uloženy). Kromě toho musí předem poskytnout důkladnou dezinfekci prostor. Tato metoda může být pěstovány v suterénu soukromého domu, a to nejen okurky, ale i jiným kulturám, a dokonce i zvířata.

Co může být pěstovány v suterénu rodinného domu?

Před zahájením prací je třeba uspořádat sérii přípravných prací. Hlavními požadavky na sklepě nebo ve sklepě, jsou následující:

 1. Těsnost. Je nezbytné, aby se vyloučila možnost prosakování vody do suterénu (roztátého, špína, déšť, atd.)
 2. Není dovoleno teplota klesne pod nulu.
 3. Místnost by měla být škodlivý hmyz, hlodavce (potkani, myši, molů a podobně.).
 4. Plísňové infekce jsou kategoricky vyloučeny.

S cílem zajistit těsnost komplexu činností na uspořádání suterénu hydroizolace. Pro tento účel, povrch pokryt bitumen-polymerní sloučeniny. Musíte nejprve zavřít všechny mezery. Doporučuje se provést další oteplení v prostorách s pomocí pěny, která následně skrývá speciální armosetkoy a parotěsná zábrana membránu. Nutně provádí suterénní dezinfekce hmyzu a plísní pomocí speciálních přípravků (roztok manganistanu draselného, ​​síran měďnatý, vápna a dalších.).

Pro ochranu proti hlodavcům použitím jedovaté návnady, pasti, pasti, zvláštní dýmovnice a tak dále. Nejdůležitější podmínkou pro úspěch celé akce je organizace ventilačního systému, napravo ve sklepě bylo vlhké klima s požadovanými parametry. pokud je to nutné zřídit zvláštní výfukového zařízení. Větrací otvory se doporučuje, aby se napnul síť s jemnými oky, který zabrání vniknutí hmyzu a malých zvířat.

Ale zároveň v suterénu by měla být bez průvanu, který je extrémně negativní dopad na růst rostlin. Požadovaná teplota je stanovena při připojování různých ohřívače (horkovzdušné pistole, teplo, a tak dále.). Význam osvětlení je obtížné přeceňovat, t. To. Přirozené světlo ve sklepě není. Rostliny pro správný růst potřebný k vytvoření plného denního světla. Umělé osvětlení je zajištěno LED přístrojů a fluorescenční lam speciální fitolamp, které nejsou vytápěny.

Na to, co roste v suterénu, délka závisí na každodenní práci svítidel. U rajčat potřebnou délkou dne alespoň 12 hodin, bude dostačující okurky 10 hodin a optimální pro jahody svítit po dobu 16-18 hodin.

Vlastnosti vytvořené v suterénu podmínek stanovených požadavků kultury, která se očekává, že poroste. K tomu, existuje mnoho možností, ale nejoblíbenější pro pěstování v suterénu jsou:

 • houby (někdy bílé houby nebo Shiitake, ale většinou žampiony a hlívy);
 • rostlinné plodiny (rajče, okurka);
 • zelené kultury (kopr, petržel, cibule, hlávkový salát, čekanka);
 • jahody a jahodovou;
 • Různé květiny kultury;
 • ryby, raci.

Klíčky a bobule a jiné rostliny

Pro sklepní jahod roste potřeba mimo jiné podmínky pro vytvoření požadované teploty. Denní teploty v suterénu musí být asi +25 ° C, v noci neklesne pod + 16 ... + 18 ° C. Grow bobule v suterénu může být konvenční způsob. Pro použití přistávací ploše substrátu, přidá trochu písku.

Je třeba přezkoumat všechna pravidla péče pro tuto plodinu. Důležitou složkou je pravidelné krmení přistání:

 1. Během aktivní jahodami růst přiváděné NPK (10 g na 1 kbelíku s vodou) nebo organická (roztok divizny 1:10, infuze kuřecí hnůj - 01:12) v 0,5 I 1 keře.
 2. Během kvetení a butonoobrazovaniya kultivačním přiváděn draselného hnojiva: dusičnanu draselného (10 g v 10 litrech), popela. Těžit postřikem roztoku kyseliny borité (2 g ve 10 l).
 3. Po ukončení plodin výsadby sběrné oplodněná sklepní popela (1 šálek 10 l), nebo minerální (Agricola hnojivo)

V suterénu se s výhodou používá hydroponii. Existuje několik verzí této metody:

 1. Drip systém. Sazenice vysazeny v substrátu (kokos, keramzit, štěrk, minerální vlna). Živný roztok se kontinuálně přivádí na kořeny pomocí kapátka (trubky s otvory). Nejjednodušší a nejběžnější volba.
 2. Systém s užitečným vrstvou. Výživová kompozice je stále čerpá do nádoby, na které plastový zásobník uspořádán hrnce s sazenice. Kořenový systém se postupně roste a vrhá se na užitečné kapaliny.
 3. Aquaponics. Keře zasazeny v miskách se směsí vermikulitu a perlit, a poté se umístí na kus plovoucí v živném složení pěny nebo na víku nádoby, naplněné stejného složení.
 4. Aeroponics. Kořeny rostliny vysazené v minerální vlny, jsou napájeny z uměle vytvořeného mlhy s užitečnými látkami.
 5. Metoda záplavy. Kořenový systém periodicky v pravidelných intervalech (časovačem) se ponoří do živného roztoku. Jahody mohou být zasazeny do kapacity vlhkosti materiálu, ale mohou být pěstovány bez něj.

Po výběru způsobu kultivace a přípravy potřebného vybavení začít výběr a přípravu sazenic jahod. Je sklizena na začátku podzimu nebo na konci léta. Můžete si koupit v dětském pokoji nebo si na svém vlastním webu. Nezbytnou podmínkou pro příslušný jahody rostoucí ve sklepě nebo ve sklepě je místnost mladých rostlin v době, v extrémním chladu (v mrazáku), simulovat zimní spánek.

Je výhodné kultivovat sazenic s rukama ze semen. Semena se naočkují do ploché misky s vlhkou zemní substrát a pokryté tenkou vrstvou půdy. Semena klíčí v trvale mokrém povrchu a dostatečné osvětlení, ale klíčení je nízká - méně než 50%. Potápění sazenice po vytvoření dobrého kořenového systému ve vzdálenosti 5 cm od sebe v střídavým způsobem.

Po 6 týdnech se semenáčky ponoru znovu, tentokrát o 10 cm. O několik týdnů později se rostliny se přesazují na trvalé místo. Jahoda lůžka jsou aktualizovány jednou ročně, k tomuto účelu, mladých rozety. Při vytváření požadované podmínky pro pěstování jahod poskytuje extrémně bohaté sklizni, který nevyžaduje mnoho úsilí na automatizaci procesů.

Podobně, různé zelené kultury pěstované (kopr, petržel, atd) a květiny. Populární způsob pěstování cibule na pero ve sklepě. V plochém zásobníku je vyplněn ve velkém množství a písku s vodou až do ukončení reakce za mokra. Pak zasadil cibuli. Po 10-12 dnech lze řezat zelené hmoty. Zelenina se nechají růst v suterénu tradičním způsobem, s použitím směsi zeminy a rašeliny.

Nejpopulárnější a obyčejný způsob pěstování rajčat a okurek v suterénu je hydroponic metoda. To umožňuje dosáhnout dobrého výtěžku. Tímto způsobem je obvyklý důvod substrát nahrazen minerální vlny, písku, keramzitu, štěrk, perlit apod. Při použití hydroponické metody v živném médiu působí roztok různých minerálních solí (vápník, draslík, hořčík, fosfor, zinek, síra, atd). ,

Pěstování okurek v suterénu v zimě sníží na následující kroky:

 1. Klíčení semen. Za tímto účelem se kazeta zátky z minerální vlny. Ve středu každé zástrčky, impregnované složení živin, se umístí semena okurky. Posypat malou vrstvu vermikulitu udržovat stálou vlhkost vzduchu. 2-3 noci kazetový kryt skleněné nebo plastové fólie. Teplota v této době musí být udržována v rozmezí ± 23 ... + 25 ° C.
 2. Sazenice transplantaci. Po asi 7-8 dnech se semenáčky pěstované opatrně přeloženy s uzávěrem ve speciálních kostky minerální vlny (mají hotové otvory), který je rovněž impregnovány prospěšné minerálním roztoku.
 3. Přesazování. Po 6-8 týdnech od okamžiku vykládky se provádí sazenice transplantátů v rohože z minerální vlny nasycené složení živin. Rohože dělá odvodňovací otvory. Když kořeny klíčit, teplota byla snížena na + 21 ° C,

S nástupem kvetení a tvorbě vaječníků je nutné odstranit všechny květiny do 5. listu do prvního náběhu okurkách. Boční výhonky odebrány, dokud se deska 7 na keři rovnoměrně a kontinuálně rozvíjet.

V procesu pěstování zeleniny v suterénu měnící se koncentrace živného roztoku a její minerální složení, v závislosti na fázi vývoje rostlin. V případě kapkové závlahy skrze žíněnku jeho startu na 2 hodiny po zapnutí světel a zastavil se po dobu asi 1,5 až 2 hodiny vypnout světla. Je nutné neustále sledovat hladinu pH (méně než 6.2) a indexy živného roztoku při plodu.

v suterénu požadavky na pěstování okurek je v souladu s těmito ukazateli:

 • vlhkost suterénu by neměla překročit 70-80%;
 • teplota se udržuje při teplotě asi 22 + ... + 24 ° C;
 • Při překročení těchto ukazatelů je teplota místnosti ventilaci.

Okurky jsou pěstovány hydroponicky v suterénu ne více než 3 měsíce. Přibližně 1,5 do 2 týdnů před tuto dobu je třeba připravit čerstvou dávku sazenic.

Při použití této metody není vhodné pro všechny odrůdy okurek. Je vhodnější zvolit suterénu samoopylených odrůd (můžete si je zakoupit ve specializovaných prodejnách), jako Marfinskiy, F1 němčině, skleník 40, Alma-Ata 1, VÚV atd 1. Tomato je lepší, aby se brzy zrání zrání.

V suterénu svého domova, je docela jednoduché zařídit houbové farmě, která nebude vyžadovat trvalou pozornost. jsou považovány za nejjednodušší a nejlepší volbou pro pěstování doma a hlívy ústřičné.

v suterénu rostoucí technologií je následující:

 1. Příprava podkladu. Složky prodávají ve specializovaných prodejnách. Ale můžete to udělat sám. Připravuje se asi 25 až 30 dní před výsadbou mycelia slámy, koňského hnoje, močovina, křídou, sádrou a superfosfát a hnojiva s obsahem amoniaku. Předem nasáklé sláma posun vrstvy hnojiva, následovalo míchání. V intervalech 3-4 dnů přidat zbývající ingredience. Když je teplota substrátu je asi + 23 ... + 25 ° C, je umístěna v suterénu přistání.
 2. Výsadba mycelia. Pěstuje se ve sterilních podmínkách a je prodávána v obchodech. To se děje v kompostování a zrna formě. Kompostování mycelium zasazenou do otvorů vytvořených v položené substrátu, do hloubky asi 5 cm a ve vzdálenosti 15-20 cm mezi sebe. Potom se sypané a nalije se vlažnou vodou. Obilí potěr stačí rovnoměrně rozprostře na povrch lože.
 3. Péče. Optimální teplota ve sklepě během tvorby mycelia by měla být udržována v rozmezí ± 22 ... + 27 ° C Po nástupu houbových vláken, po asi 14 až 15 dnech, se teplota sníží na +12 ... +15 ° C Potom přistání znovu naplněna půdní směsi rašeliny a vápence v poměru 4: 5: 1. 10-15 dní povrch je pokrytý fólií a pravidelně stříkané s teplou vodou. Potom, vlhkost se zastaví tak, aby nezpůsobovaly rot podhoubí.
 4. Sklízení. První sklizeň může být odstraněn po 3-4 měsících po výsadbě podhoubí. Pak vlna rodící se bude opakovat v intervalu 2,5-3 měsíců. Houby je třeba opatrně otočit a naplnit uvolněné substrát sedačky. Na konci každé vlny mycelia v suterénu přivádí roztok superfosfátu.

Exotické, složitější a poměrně drahé, je pěstování suterén ryb a bezobratlých. Tento proces bude vyžadovat teoretickou přípravu k získání poznatků o jejich životních podmínkách, zvyky, potřeby pro krmení a životní cykly.

sklepní prostory, je třeba připravit požadovaným způsobem. V případě, že v zimě teplota neklesne pod + 5 ... + 7 ° C, v místnosti nemohou dále izolovat. Existuje celá řada speciálních požadavků komunikačního zařízení:

 • je třeba instalovat v suterénu uzavřeném systému smyčky vody;
 • nutné použít speciální kompresory na provzdušňování vody (okysličování);
 • Instalace ohřívače vody;
 • je nutné použít filtry na čištění.

Zředit suterénu mohou být různé druhy ryb (kapr, karas kapr, jeseter podobně) a korýši.

Smontovaný kontejner suterénu s vodou, jehož objem je určen druhů patřících ryby (rakoviny) a jeho množství. Dospělí jsou odděleny od plůdku v různých kapacitách, protože velcí mohou jíst ty menší. Zvláštní pozornost by měla být věnována kvalitě vody, t. K. Z ryb na tomto obrázku jsou extrémně citlivé. U rakoviny zhoršení kvality charakteristiky nejsou tak katastrofální.

Jak se vypořádat s hlodavci a jinými škůdci?

Je nesmírně důležité bojovat ve sklepě s myší, potkanů, hmyzu a jiných škůdců, t. To. Jsou schopny způsobila velké škody na výsadbu. Hlodavec past nachází v suterénu a vyložil jedovaté návnady. U těchto malých zvířat jsou velmi nepříjemný zápach vycházející z koček.

Hmyz chrání speciální chemické zpracovatelské prostředky. Můžete použít lidové způsoby. Slimáci jsou chyceni v pasti mokrých hadrů, a poté sklizeny ručně. Účinně kropením podlahy v suterénu hořčice, hašené vápno, křída nebo popel.

Než začnete zabírají pěstování suterénu zeleninou a houbami (zejména ryby) doma, vše, co je třeba zvážit a spočítat předem. Ne vždy to bude nákladově efektivní. Prioritou je dostat se v suterénu vlastní čerstvých produktů několik let a po celý rok bez přerušení.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

24 − = 14