Co můžete udělat z pračky

Co můžete udělat z pračky

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak se dělá užitečné věci ze staré pračky

Pokud máte zlomenou spotřebiče, nijak nespěchají s hodit - jednu z jeho částí může dělat mnoho užitečných věcí, dokonce i módní nábytek. Nabízíme celou řadu originálních možností, které mohou být vyrobeny z částí starých praček s jejich vlastních rukou.

Konstrukce tohoto domácí spotřebiče je poněkud komplikovaná. Máte-li opatrně vyjměte součásti, které mohou být použity k vytvoření nových mechanismů a užitečných věcí v domácnosti. Jaký druh dílů může být užitečné?

 1. Srdcem pračky - to motor, pokud je v provozuschopném stavu, může se stát základem různých nových spotřebičů pro domácnost.
 2. buben - výrobci dělají to z nerezové oceli, protože hlavní zátěž během pracího cyklu padá na něj. Odpojit všechna připojení a kabely vyjměte nádrž vozu a vytáhl buben.
 3. nakládací poklop - velmi užitečná věc pečlivě rozebrat, by měla být stanovena na polici v garáži.
 4. Drobné detaily také nevyhazujte - přijdou vhod na farmě.
 5. Kompaktní a těžké protizávaží a výkonné prameny - vždy najít využití, které je uvedeno níže.
 6. sám bydlení rovněž užitečné, takže dáme stěnu a kryt.

Pokud jste dobří v elektronických zařízeních, analogové deska je také užitečné - existuje mnoho různých složek, které jsou potřebné k opravě spotřebičů v domě.

Nyní zvažovat podrobněji, jaké mechanismy a užitečných věcí, které můžete udělat z pračky zastaralé a osobního života.

První ze všech částí využití ze starého stiralki mohou být užitečné pro výrobu zemědělských strojů.

Chcete-li dát druhý život na motorové domácí spotřebiče je velmi jednoduchá - jeho síla by mělo stačit, aby se bruska. Složitost domácí pracovník žádný zvláštní: upevnit kryt motoru na mocného dřevěnou podložku (prkna vhodný interval), připojit na tlačítko Start a vypnout na hřídeli, aby se adaptér trysky, který je namontován broušení nebo řezání kruh. Ostatní domácí z motoru u stiralki lze nalézt zde.

Mnoho lidí sní o vlastní udírnou překvapit přátele uzené, ale v městském bytě jej nainstalovat nikam. Nabízíme mobilní verzi analogové - aby to z bubnu pračky s svislé zatížení. Kruh upevnit tenkou ocelového plechu, takže kouř nešel přes otvory a do prostřed speciální mřížky vložku, která bude se rozvinula u uzených ryb a masa.

Top je díra pod potrubí, které bude vydávat kouř, pod rošt rozloží dřevěné klíny nebo čipy z dub, olše, třešeň nebo jablka. Hlavním úkolem - nepřehánějte to, získat malé množství kuřáckých přístřešků, takže nepotřebují mnoho dát. Norma lepší zjistit předem empirickou metodu, od nejmenších po největší. Tento obchodní experti říkají, že už pět malých tyče nebo suchých větví.

Pro ty, kteří jsou zapojeni do chovné drůbeže k následnému prodeji na trhu města, bude toto zlepšení líbí. Máme na mysli sestaven perosemnoy strojů na vlastní pěst. Funguje to stejně jako sériový analogové vypadá jen méně esteticky, ale mnohokrát levnější.

Princip fungování není příliš složitá:

 1. Poměrně prostorný nádrž posetý speciální gumy kolíky (šlehače) s závitového spojení na svém konci pro těsné a bezpečné spojení s pouzdrem.
 2. Dno se otáčí vysokou rychlostí a je také tečkovaná gumovými šlehače.
 3. Nádrž je vyvěšen opařený s vroucí vodní pták kostry kuřete, husy, kachny nebo brojlerů.
 4. Je-li spodní otáčí, Bily způsobit kostry rychle pohybovat kolem vnitřního prostoru, s tím výsledkem, že peří odletět do různých směrů.
 5. 2 minuty čistit kostry, takže jen malé zbytky v oblasti vnitřní strany křídla, ocas a tlapky.

Na některých farmách Příklad hodin tak možné k potlačení 30 těl.

Laik se domnívají, že při mechanickém potrhání kostry dojít k jeho poškození, ale v praxi je jejich prezentace uložena na 100%.

Nádrž je umístěna horizontálně, zásobování vodou se provádí, jak je znázorněno na fotografii. Spodní vývod je za účelem odstranění vody a pero, takže spodní část mírně menším průměru bubnu. Přívod vody má pozitivní vliv na celý proces mechanického škubání.

nejvíce drahé part - nákup špendlíky z odolného kaučuku: náklady na ne méně než 1,5 dolarů, a musí být menší než 120 kusů, ale náklady se vyplatí rychle.

Jsme sestavili seznam není vše, co lze udělat z pračky, když máte velkou představivost a určité dovednosti. Pokud nepotřebujete soustruh, pak existuje spousta nápadů pro použití částí starého stiralki v interiéru bytu a soukromém domě - bude si jen vybrat tu nejvhodnější.

Dveře stroj dveře auta s předním plněním může být přizpůsoben pro okna v dřevěném rámu - vypadá unikátní a skutečně praktické. K tomu, stačí vystřihnout dveří s částí předního panelu domácích spotřebičů - ready originál kruhové okno, splývá s jakýmkoliv interiérem.

Pokud žijete v soukromém sektoru ve svém vlastním domě a na dvoře má chlupatý stráž, když je v budka Můžete vložit dvířka pračky, přes který v silnými mrazy to všechno uvidí, ale být v teplé místnosti. S pomocí podomácku můžete izolovat obrovskou stráž při příchodu hosty - to vše vidí a kousat nebo trhat oblečení nemůže.

Musíme si uvědomit, že poklop se uzavře, aby vytvořily boční otvory budka větrání.

S bubnem z nerezavějící oceli s množstvím otvorů může změnit interiér svého bytu k nepoznání, aby jedinečné konferenční stolek v hi-tech módní styl. Můžete jej ozdobit podsvícený z LED věnce k úspoře energie - stejně jako to vypadá velmi originální a neobvyklé.

Ať je to snadné: stačí pouze připojit několik ocelových kolíků k tělu bubnu. Top opravit stole plexiskla nebo MDF. Vyrobený tímto způsobem kus nábytku zdobí interiér vašeho obývacího pokoje.

Fantasy se meze nekladou - v určité dovednosti a vynalézavosti, můžete provádět celou řadu bubnových křupky ve školce. Vezměte barevné polštáře a snížit dřevotřísky čtverec stejné velikosti, pak stanovit sešívačku na čtvereční polštář.

Tím, dřevotřískových desek a vnější stěnou polovin bubnu připevněny karty smyčky pomocí šroubů a vrutů, boční povrch bubnu malovat světlé barvy - jedinečný pouf s připojeným víčkem připravený a uvnitř se děti mohou ukládat malé hračky a věci.

Takové originální obláčky z ušlechtilé oceli bude trvat mnoho let, kdy děti vyrostou, mohou být diskrétní obtyanut tkaniny a dal v obývacím pokoji.

Chcete-li zcela změnit interiér dětského pokoje s původními domácími stínítka buben ze staré pračky, proveďte následující kroky:

 • z libovolného nehořlavého, nevodivého materiálu (PCB ebonit), aby se kruh o velikosti poloviny průměru bubnu;
 • pak vyříznout otvor pro kazetu a připojovacích vodičů;
 • vložte do připraveného otvoru, kotvení kruhu na zadní stěně bubnu, drát vyvedeny;
 • Strop je přišroubován ve třech speciální hák, jak je znázorněno na fotografii;
 • bubnové těleso je speciální kabel, na kterém bude celá konstrukce zavěšení;
 • Jsme pozastavení smontovanou strukturu;
 • připojit drát z lamp s kolíkem sklíčidla;
 • baňka se našroubuje prostřednictvím plnicího otvoru bubnu - vše připraveno.

Můžete připojit světelný barevné tkaniny ztlumit světlo a vytvořit nádherné interiéry uvnitř stěn.

Máte-li dvorek, můžete použít jednu z následujících myšlenek. Jejich implementace nevyžaduje zvláštní dovednosti a měl by nemělo trvat dlouho.

Zde starý buben jednotka může být použita pro mytí zeleniny nebo hub pěstovaných na záhony. Kapacita nastaven na okapu otvorem prádelny položit sklizně, horní hadice a pod znečištěné vody vede v důsledku gravitace skrze otvory. Originální konstrukce funguje jako cedník v kuchyni, ale mnohem větší - u vchodu do dostat čisté zeleninu nebo houby, rychle a bez potíží.

Mnoho zahrádkářů používat buben omezovač růstu ovocné keře nebo chránit kořenový systém vzácných květin před škůdci - no hlodavec překonává ochranu oceli, protože nadměrná vlhkost projdou systémem otvorů.

Můžete si vytvořit jedinečný a květinový, květináč, zdobí na bocích fragmentů dlaždice různých výkresů Krásné-a neobvyklé.

bubnové těleso je vyrobeno z nerezové oceli a je stabilní při vysokých teplotách, takže si můžete udělat originál rotující BBQ, zejména proto, že perforace jsou již foukal ze všech stran. Vezměte staré potrubí, ne-li jeho svařování, pak pozvat souseda - a půl hodiny u nás na dvoře stojí gril k vaření grilování. Povětrnostním vlivům ani zkazit dovolenou, stavíme na vrcholu pevného baldachýnem deštěm.

BBQ sami docela snadné, aby se z bubnu přední vozy, vertikální pokládka prádla - je třeba provést drobné změny: snížit stranu mlýnku a dolní přidat stabilní podporu.

Z bubnu a motorem domácích spotřebičů může být míchačka na beton, odšťavňovač, všestranný sterilizátor pro domácí konzervování, chopper trávy a obilovin pro krmení drůbeže - existují ve fantazii žádná omezení.

Pro realizaci ambiciózního projektu, každý může najít informace, diagramy a podrobné výkresy s algoritmu postupných kroků na internetu. Každý uživatel v případě poruchy části pračky mohou nezávisle na to, jak se to druhý život uspořádat.

Hodnocené pračky na kvalitu a spolehlivost. Deset nejlepších samostatných modelů, jejich vlastnosti a důležitých technických parametrů. Výhody a nevýhody, cenová hladina.

Domácí z pračky

Pokud je vaše stará pračka rozbité, nespěchejte hodit. I s spálené-out motoru, budete muset některé z jeho částí. věřte mi, jednotlivých částí zařízení může sbírat spoustu užitečných věcí: udírna, gril, mixér, mlýnek, odšťavňovač, malý stolek, sterilizátor, venkovní sprcha, zásobník vody, vodní nádrž, nákladní automobil a dokonce i váza na květiny. Podívejme se, v praxi, které mohou být vyrobeny ze starého pračkou.

BBQ - vysoce požadovali věc za svá práva. Ale tady je najít kvalitní výrobek nebo surovina pro jeho výroba je poměrně obtížné. To bylo pak, a přijít na pomoc nestandardních metod, zdatné a staré stroje.

Pro budoucnost grilování je nutné odstranit z bubnu pračky. Je vyroben z nerezové oceli, takže déšť a sníh je překonat. Horní část, můžeme říci, je připraven, zbývá jen připevnit na nohy. B může použít hadičku s malým průměrem jako podpora výztužnými tyčemi nebo rohů. Trubky a rohy připevnění šrouby najednou, ale musí být nejprve svařeny kování. Je velmi snadné: platí označené nohy poloze na bubnu, materiál snížit požadovanou délku, a pak se vyvrtat díru bubnu a nohou, načež se šroub část šroubových.

Pro připojení nohy a buben vždy použít nejméně 2 šrouby na jedné noze. Šrouby o průměru 6 mm by mělo stačit pro tento účel. Gril připraven. Nyní, pokud je to žádoucí, může být rozebrán a sestaven (odstraněním nohy bubnu). Produkt nezabírá mnoho místa, bude trvat mnoho let, a to je nutné v tomto případě pouhý cent.

Gril Manufacturing Zdá se, že vytvoření grilování, ale navíc budete muset koupit malý motor a udělat zářez v nádrži. Tak, aby tank a rozseká ji ze spodního segmentu čtvrtinu nebo méně. Pak, v bočním krytu (kde připevnění ložiska), aby se otvor a umístit motor. Pro vás vaření je třeba zasadit kuře na rožni, a nádrže instalované na uhlí, potom zapnout motor.

Udírna pračky

Pokud potřebujete udírna, nemusíte kupovat tohoto drahého modelu, aby sami ze stroje bubnové stroje, a ještě lépe od Sovětského stiralki.

Z bubnu moderní automaty mohou být vytvořeny mobilní knot lampy. Chcete-li tak učinit v kruhu utopit všechny díry. Například, pro tento účel vhodné tenkého ocelového plechu. Zajistěte ji do bubnu pomocí šroubů nebo přivařen k tělu. Také uspořádat a dveře (snazší, pokud buben stroje se používá s vertikálním zatížením, takže dveře jsou tam již). Rámec toho, co je nezbytné, aby otvor pro kouř, a dát dovnitř mřížky, které jsou produkty Copts.

Bruska na stiralki motoru

Pokud jste zůstal motor pračku v provozuschopném stavu, nespěchejte, jak se zbavit toho. Uplatnění najde jako bruskou. A vytvořit takové zařízení, budete potřebovat minimálně nákladů.

Za prvé, aby se trysky na hřídeli, aby zapadl do brus (tato „krk“ budou také užitečné, pokud je stroj pro řezání plastové nebo kovové trubky, ventily, plechy, úhly). Jako výhradní použití velké části konvenční desky. Pro připevnění k vyzvednutí její motoru kovové držáky. Bezpečné může být pomocí šroubů. Napájecí kabel může být převzaty z stejném stroji.

Výhody tohoto představení - mobility. Stroj může být přesunuta do libovolného umístění. Lze jej použít jak v garáži a na ulici. A změnou trysky nemůže jen tak brousit, lesk, ale také viděl, nebo řezané žádné materiály.

Chcete-li vytvořit betonárky budou vyhovovat jen starý sovětský pračku, jako je například „Donbass“ modelových strojů, bohužel, nejsou vhodné. Samotný proces výroby dosti komplikované, časově náročné a bude vyžadovat vám některé instalatérské dovedností a technických znalostí.

Nejjednodušší způsob, jak míchačky na beton, který se smísí s betonem pomocí vrtule. Takže, je třeba vyměnit aktivátor na ventilátor sestavené ze dvou ve tvaru písmene U desek. Pro lepší využití lopatek silnější kovové pásy (asi 4-5 mm tloušťky).

Ready „agitátor“ pro beton je třeba uložit na hřídeli aktivátor. Tam budou muset svářečka. V případě, že standardní hřídele nebude stačit, musela by se zvýšit o hustou kovovou tyčí.

V další fázi - výběr motoru. Pro malé množství tom nemůže změnit, to by mělo stačit personál. Ale pokud se zaplést do více než 15 litrů betonu, je nejlepší instalovat výkonnější motor kilowatt.

Při nákupu elektromotor, vybrat ten s rychlostí otáčení za minutu méně. Dokonce 1000 ot./min pro míchačky betonu - hodně. Z tohoto důvodu je nutné instalovat další převodovku snížení rychlosti. Vypočítává převodový stupeň tak, aby rychlost na vrtuli byl asi 25-30 za minutu. Vytvořte si vlastní převodovku bez stroje, kterou je nepravděpodobné, že uspět. Z tohoto důvodu je lepší si na jakoukoliv rostlinu. V extrémním případě může být použit „hvězdy“ a řetězu jízdního kola.

Takové zařízení je nejlépe vyrobena z staré sovětské stroji s odstředivkou, přičemž aktivátor je v dolní části. Udělat odšťavňovač je z bubnu automatické stiralki velmi obtížné. Ano, vezměte starou techniku, odstraňte pohon. Namísto toho je třeba, aby nože, které se otáčejí na hřídeli pračky.

Po výrobě nože řezat závity na hřídeli, trvat několik matice a podložky. Případně umístěte nože na hřídeli, jejich upevnění s ořechy. Před prvním čepel nastavit dva góly a po poslední - dvě matice. Při montáži nože, vypnout vypouštěcí otvor. První část odšťavňovač je připraven.

Odstředivka stačí vytvořit jen mřížku měděný drát (o tloušťce 0,2 mm a velikosti audio 1,5h1,5 mm buňky). Mřížka by se měla vztahovat na stranu centrifugy.

Chcete-li použít tento odšťavňovač je poměrně jednoduché. Zapněte motor, vyplnit část čistého ovoce. Dostatek času k broušení nožů produktů (15-20 minut je dost). Po vypnutí motoru a místo rozdrceného částic do odstředivky, která bude vylisované šťávy z nasekané hmoty.

Nábytkové díly pračky

Některé části starých automobilů používá jako součást nábytku. Je tedy možné, aby nevšední konferenční stolek z bubnu. Pro jeho výrobu je třeba ocelové tyče a kruhové nebo čtvercové špičku v skla nebo dřeva. To vše závisí na vašem pohledu na budoucí podobě tabulky. Tyče musí být zajištěny v bubnu, a na nich, snížit nit, a nainstalovat desce.

Také pomocí tanku, můžete vytvořit osmanské. Z uvedeného je nutné stanovit na polštář. Ten samý buben barvivo v libovolné barvě.

Další originální řešení - stojací lampa. Budete potřebovat stativ a buben. barvivo Drum ve světlé barvě nebo obtyanite hadříkem. Potom nastavte kazetu s žárovkou uvnitř a zajistěte stativ. Taková lampa nenajdete nikde jinde.

Dalším způsobem, jak - aby visící lustr z bubnu stiralki. Uvnitř jen potřeba opravit kazetu s žárovkou a vedou dráty. Vnější design - podle svých preferencí.

Stroje na výrobu perosemnoy

Takové zařízení by bylo užitečné pro ty, kteří žijí v jeho domě a udržuje kuřata. Za prvé, aby ocelový disk, který bude instalován ve spodní části nádrže stroje. Tloušťka by měla být v rozmezí od 3 mm a průměrem o něco menším, než je průměr nádrže. Pohon je třeba vrtat otvory a vložte gumové kolíky.

Po akvizici prstů, opravit je na disku. Nyní je třeba, aby otvory pro prsty kladivem v bočních stěnách nádrže. Vytáhnout zpět kolem 15 cm ode dna nádrže a okruh vrtu. Interval mezi otvory by měla být 3-4 cm po tom, připojení disku na hřídel. - Perosemnaya stroj je připraven.

Výše uvedené způsoby - jen zlomek všech tipů nestandardním použití dílů z staré pračky. Experimentovat a vytvořit svůj vlastní vynález. Sovětský tank dávkovače vody stiralki přijít bez problémů, z přední části stroje dopadne na okno nebo dveře do boudy, skříňky - původní skříňku příslušenství z bubnu - květináči.

Co si o staré pračky

Byly tyto informace užitečné? Sdílet se svými přáteli!

vrtané jsem díru podél hřídele, využit, dát se brusný kotouč s širokými podložkami středem empiricky. To je všechno. Naostřený připraven.

Kondenzátor se nepoužívá. tlačí hřídel ve správném směru I

Pamatuji si jako dítě, jeden muž pres udělal z centrifugy motoru. Jeho radost byla nedlouho. protože Rychlost besha, disk prasklé, a ten chlap v lese k věčnému odpočinku. Opatrně s tím!

Populární domácí z motoru pračky

Spotřebiče se podrobují velmi rychlému zastarávání. Po několika málo let, že by bylo žádoucí je nahradit novější a „navorochennye9raquo;. Ale stará technika stále funguje, hodit škoda. Z tohoto důvodu je možné dát „druhý život“. Velmi často se stává, jako základna pro domácí stojí pračku. Z ní můžete použít naprosto všechny prvky: motor, kabeláž, podvozek, bubnové nohy. Ale nejběžnější domácí z motoru z pračky.

Domácí z motorů praček se používají v domácnosti. Mohou výrazně zmírnit mnoho druhů práce. Zejména je oddělená následující zařízení:

 • Electric Emery, který je nezbytný pro broušení nožů, vrtáky, nástroje a tak dále.
 • Sekačka na trávu, což umožňuje sekat trávu na své letní chaty.
 • Drtiče potravin, což povede ke snížení bylinky na malé kousky.
 • Míchačka na beton.
 • Cleaver dříví.
 • Na hrnčířský kruh.
 • Soustruh.
 • Generátor.

Toto není úplný seznam toho, co může být shromážděny z motoru pračky. Ve skutečnosti, že myšlenky mohou být masově. Fanoušci pohrát s elektronikou přicházejí s novými a zajímavými myšlenkami domácího motoru z pračky. Proto jsme se podrobně popsat jen několik příkladů.

Jeden z nejpopulárnějších domácí od motoru pračky (automatické nebo poloautomatické - nezáleží) je elektrický nozhdak.

První věc, kterou je třeba se připravit na přírubu. Jeho nutnost je vzhledem k tomu, že hřídel motoru má jeden průměr, a otvor mlýnským kamenem - další. Příruba na jedné straně se přitlačí na hřídel motoru. Na druhé straně závitu je zapotřebí zabezpečit kruh. Nejčastěji se používá pro výrobu kovového délka příruby potrubí 15-20 cm a průměr 32 mm.

Zvláštní pozornost by měla být věnována závitu. Jeho délka by měla být větší než rozsah tloušťky asi 2 krát. Je také důležité si vybrat ten správný směr. Nit by měla být v opačném směru ze směru pohybu hřídele. Pokud se hřídel otáčí na pravou stranu, pak řez nit doleva. A vice versa. Tím je zajištěno, že i když se kruh není letěl. Pohybující se v opačném směru, bude kruh točit.

Druhá koncová příruba (který je bez závitu) je nalisován na hřídeli motoru. Chcete-li to provést, musí být zahříván s letovací lampa. Pro pevné připojení opěry je spojen šrouby nebo svařením.

Na okraji příruby se závitem matice je našroubována až na doraz. Dále opotřebované pračka a kruh, který je upevněn na podložku a matici na druhé straně. Když jsou všechny pevně zkroucené, závitové matici.

Celá konstrukce je připevněn ke stojanu. A hora musí být velmi spolehlivý a odolný design nepohybuje během provozu. Za to, že motor je připojen k síti.

Populární domácí výrobky z motoru pračky je na stroji.

Jako základ můžeme vzít rám z vozíku nebo vozíku. Pokud tomu tak není, může být rám vyroben z kovových dílů. V hotovém rámu je upevněn kovový plech, který bude sloužit jako platforma. Přední ochranná mřížka připojena k plošině. Trubek, aby rukojeť. Na vrcholu toho je kladen na gumovou ochranou.

Motor je namontován na plošině. Ve středu se připravuje na otevření hřídele, který se připojí nůž. Motor je spojen s kabelem s konektorem (nebo přepínač). K dosažení souladu s pojistkou ze zásuvky umístěné na rukojeti.

Popularita domácí motoru z pračky s časem roste jen. V poslední době stále více vyrobené řezající krmiva. To bude také požadovat, aby buben.

Bubnové stěny je 4 otvory pro šrouby. S jejich pomocí bude struktura být připojeny k nosnému rámu. Na jedné straně bubnu je otvor pro hřídel. Na druhé straně - pro uvolnění hotového krmiva. Používají se dva nože. Jedním z nich je upevněn na spodní straně bubnu. Ten musí házet jídlo. Z tohoto důvodu, jeho tvar by měl vypadat vrtuli. Druhý nůž nabroušený na obou stranách, bude jednoduchý. To je nakloněna směrem dolů.

Chcete-li zdroj není rozptyl do stran, takže kryt. Je nezbytné, aby se otvor, skrz který bude dodáván do krmiva.

Jak lze vidět, z domácího motoru z pračky jsou široce používány v ekonomice.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 12 = 22