Co otírat obrazovku notebooku doma

Co otírat obrazovku notebooku doma

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak vymazat obrazovku notebooku? Jak otřete obrazovku tabletu?

S postupem času a v závislosti na podmínkách v místnosti na obrazovkách elektronických zařízení (monitory, notebooky, tablet PC, a tak dále. D.) tvorby prachu vyzařují mastných tiskovin otisků prstů a jiných nečistot.

Každé elektronické zařízení vyžaduje řádnou péči, tedy prevenci a čištění.

A čím více pozornosti a času se věnuje péči o zařízení, tím více funguje a čím déle trvá životnost.

Péče o zařízení by měla být prováděna pravidelně. Jakákoli péče se týká především čištění obrazovky počítače od prachu a nečistot.

Jak se starám o svůj laptop a tabletu?

Jak vymazat obrazovku notebooku?

Jak otřete obrazovku tabletu?

Takže, v pořádku.

Notebook (notebook) v překladu z angličtiny je notebook nebo notebook - přenosný přenosný počítač.

Tělo notebooku integruje všechny hlavní součásti, které jsou součástí stacionárního počítače, včetně vstupních zařízení - klávesnice a touchpadu nebo touchpadu, displeje a baterie.

Laptop má malou velikost a hmotnost.

Rodina notebooků zahrnuje přenosné počítače vyrobené ve skládaném pouzdře.

Co otírat obrazovku notebooku - materiál

Poté můžete obrazovku notebooku otřít - doporučuje se používat dvě ubrousky bez chuchvalců (například flanel). První, mírně navlhčený, odstraňuje prach a druhý suchý otírá obrazovku, aby se zajistilo, že nezanechá rozvod.

Doporučujeme používat bavlněné tkaniny, textilie z mikrovláken bez vláken, suché jednorázové ubrousky.

Hmota by neměla být mokrá - extrémně mokrá. Tekoucí tekutina z vlhké hmoty může zanechat stopy v rovině obrazovky, které jsou dost obtížné eliminovat. Navíc tato tekutina může způsobit zkrat v elektrických obvodech obvodu.

Tkanina by neměla být elektrifikována.

Ujistěte se, že je předmět vyčištěn, na něm nejsou žádná hrubá zrna, která by mohla poškrábat obrazovku notebooku.

Ideální volbou bude použití speciálních ubrousků, které v různých verzích nabízejí specializované počítačové obchody.

Co smazat obrazovku notebooku - znamená

Tradičně se obrazovka otírá čistou vodou. Pokud je obrazovka silně znečištěná (skvrny na vodě, otisky prstů), nemůžete to udělat bez speciálních čisticích prostředků (gel nebo sprej a sadu ubrousků).

Pokud odpovíte na otázku, tím lépe utéct obrazovku notebooku, je samozřejmě výhodnější vybrat pro tento účel hotové specializované ubrousky a prostředky.

Profesionální prostředky se liší tím, že poskytují různé stupně znečištění, a také se zaměřují na různé modely a rysy technologie. S profesionálními nástroji po ruce, otázka, jak otírat obrazovku notebooku již nebude problémem.

  • Používejte alkohol a tekutiny obsahující alkohol!
  • Otřete obrazovku notebooku nástroji pro čištění oken, mytí podlah.

Použití čistících prostředků s aktivním agresivním složením (aceton atd.)

Co otírat obrazovku notebooku matné

V péči o matných ploch někdy jen stačí navlhčit tkaninu a otřete základní obrazovku zpočátku vlhkým hadříkem a poté se suší a čekat na úplné vysušení.

Tabletový počítač (tablet) - druh notebooků. Tyto počítače jsou vybaveny obrazovkami se senzorovými čidly a umožňují pracovat s dotykovým perem nebo prsty, používání nebo nepoužívání k ovládání klávesnice a myši.

Hlavním rysem této rodiny osobních notebooků je plná kompatibilita hardwaru s počítačem IBM a instalace plnohodnotných operačních systémů na ně.

Takové operační systémy umožňují uživatelům používat bez omezení jakýkoli software dostupný pro stolní počítač.

Při čištění monitorů tablet se nedoporučuje používat kapaliny obsahující alkohol, čisticí prostředky a různé spreje. Takové přípravky mohou snadno poškodit povlak.

Očistit obrazovky tabletu je doporučeno použít z mikrovlákna ubrousky - tkanina vyrobená z polyamidu a polyesteru, které mají schopnost absorbovat tuk a odstranění statické elektřiny.

Díky tradiční možnosti čištění je dostatek vody a kus materiálu. V případě silnějšího znečištění je třeba použít speciální prostředky.

Výhody profesionálních nástrojů při péči o notebook nebo tablet

1. Vlastnosti speciálních sloučenin umožňují snadno se zbavit všech druhů skvrn a prachu.

2. Přítomnost vhodného tvaru a dávkovače umožňuje regulovat požadované množství kapaliny pro čištění.

3. Použití speciálních materiálů chrání před poškrábáním a poškrábáním a také zcela absorbuje vlhkost.

4. Profesionální prostředky zpravidla nejen očisťují od znečištění, ale také vynikají při zvládání bakterií a mikrobů.

5. Hospodářství. Pro čištění je zapotřebí jen několik kapek zázraku.

1. Před zahájením procedury musíte odpojit počítač a odpojit periferní zařízení od něj. Začátek práce probíhá po hladkých kruhových pohybech, otřete obrazovku navlhčenou hmotou.

2. Po počáteční léčbě se musí zbývající pásy zbavit opakovaných kruhových pohybů.

3. Otřete povrch světelnými pohyby bez použití veškeré síly, abyste odstranili velké množství nečistot z obrazovky notebooku. Tlak by měl být přesně takový, aby držet látku v rovině monitoru, už žádné. Nadměrný tlak na tkaninu může poškodit obrazovku LCD a způsobit značné škody na obrazovce.

4. Nedotýkejte se obrazovky přímo prsty.

5. Udržujte zadní stěnu, abyste zabránili převrácení nebo pádu zařízení během čištění.

6. Chcete-li odstranit nejvíce persistentní nečistoty, může být nutné postup opakovat několikrát. Pokud je nečistota dostatečně silná, doporučuje se několikrát vyměnit látku (hadřík).

Co otírat obrazovku notebooku doma

V každém, i v nejčistším pokoji je prach. Postupně se usazuje na površích, například na technologii - na obrazovce notebooku. Vrstva prachu nejenže vám brání v práci, ale také negativně ovlivňuje dýchací systém, což může způsobit alergie, svědění a zarudnutí očí. Proto byste měli pravidelně čistit obrazovku nahromaděného prachu a nečistot.

Co vyčistit obrazovku notebooku: tipy

Mnoho z nich nevěnuje pozornost k praskům prachu a vil, které jsou na obrazovce. Z těchto důvodů se kvalita obrazu zhoršuje a prach vstupuje do plic. Ale odstranit ji potřebujete jen pár minut! Nebuďte líní a vždycky utřete svůj laptop jednou týdně. Dokonce i když zavřete kryt notebooku každý den, při práci na něm se stále hromadí nečistoty.

Hlavní otázka - co smazat obrazovku notebooku doma? Nejjednodušší možností je koupit speciální mokré ubrousky, ale nejsou tak levné. Současně, takový nákup máte dost na dlouhou dobu, kromě toho, že mají zvláštní složení a jsou vynikající při zvládání prachu, nenechávejte rozvod.

Je možné jej otřít alkoholem? V žádném případě! I přes skutečnost, že alkohol je skutečně dobrý v boji proti znečištění, je nemožné jej použít pro zpracování takového zařízení. Totéž platí pro ostatní rozpouštědla, kyseliny. Výrobek může poškodit obrazovku a zanechat na něm skvrny.

Pokud nemáte možnost koupit speciální ubrousky, používejte pravidelně. Měli by být vyrobeny z mikrovláken, jsou měkkým a příjemným materiálem, který nepoškrábe povrch. Před zahájením postupu jej navlhčete malým množstvím vody a otřete povrch tak, aby nedošlo k žádnému znečištění. Po ošetření vlhkým materiálem ošetřete obrazovku suchým hadříkem. Ujistěte se, že textilie není příliš vlhká, protože voda může proudit po okrajích obrazovky.

Pokud po ruce není mikrovlákno, vyměňte ji za měkký semiš. Hlavní věc je, že materiál by měl být zbavený nečistot a na povrchu nemá žádné stopy.

Užitečné rady: pokud se v rohu hromadí prach a nedokážete ji odstranit ubrouskem, ramenem s bavlněným pudinkem, jsou malé a udělají vynikající práci.

Nejprve musíte vypnout laptop, měl by být nefunkční. Pak jej otřete měkkým pohybem ubrousku. Nevystavujte mu příliš velký tlak. Nechte povrch vyschnout a užívejte si výsledek! Pokud je příliš mnoho prachu, vyměňte znečištěnou látku čistým hadříkem.

Nepoužívejte čisticí prostředky určené k mytí nádobí, oken nebo klempířství. Jsou velmi agresivní a mohou poškodit materiál, ze kterého je monitor vyroben. Také nepoužívejte toaletní papír nebo papírové utěrky, jsou příliš hrubé a mohou zůstat škrábance.

Jak jsme řekli, můžete si koupit ubrousky připravené k použití. Také v prodeji najdete soupravy, jejich cena je malá, asi 300 rublů. V soupravě najdete láhev s lékem a ubrousky. Použijte malé množství peněz na ubrousek a utřete notebook.

Byly by normální vlhké ubrousky?

Určitě máte doma nejčastěji vlhké ubrousky, že? Vyvstává otázka - mohu je použít k čištění monitoru? Můžete, ale pouze pokud neobsahují alkohol. Složení, které najdete na obalu, si je přečtěte před použitím.

Mohou se objevit různé situace a někdy i kapky nápoje nebo potraviny na obrazovce notebooku. Musíte je odstranit bezprostředně před vysušením nebo poškozením povrchu. Totéž platí pro skvrny z barvy nebo lepidla. Pokud je skvrna vysušená, ošetřete ji mýdlovým roztokem a jemně vyjměte špachtlí nebo hřebík.

Pokud je monitor čistý a suchý, můžete zapnout notebook a pracovat na něm. Souhlasíte, existuje rozdíl - nyní máte perfektně čistou obrazovku s jasným obrazem!

Co vyčistit obrazovku notebooku doma

Každý majitel nově zakoupeného počítačového vybavení by mělo vědět, jak samočistící obrazovce přenosného počítače. Mnoho lidí ví, že nebude dělat obvyklé hadřík nebo ubrousek, sloužící k práci. Obrazovka je zakázáno pokropí vodou nebo jinou kapalinou ze spreje.

Setřít prach z obrazovky - je to snadné a jednoduché. Je mnohem obtížnější vypořádat se stopami mouchy a mastných skvrn. Tak to dává smysl, aby vyjmenovat druhy znečišťujících látek, které mohou být na obrazovce. Monitor může být kontaminován:

Zbavit prachu může být docela snadné. Odstraňte špinavé tečky, pruhy a skvrny na hmyz může být pouze speciální vlhkým hadříkem. Je přísně zakázáno, aby se pokusili odstranit skvrnu škrabkou ji prstem. Zejména zákaz musí následovat v případech, kdy se na displeji krystalů přístroj tekutina. Při použití čisté vody by měla být dobrá zmáčknout tkáně nebo hadříkem. Je třeba pečlivě zajistit, aby žádná voda zadá na obrazovku. Vlhkost, která se dostane skrz větrací otvory uvnitř zařízení může způsobit neopravitelné poškození. Voda je lepší nahradit řešení octa ve vodě. Tento roztok se použije pro snadné čištění notebooku. Čistícího prostředku po odstranění všech možných nečistot na ploše obrazovky se otře do sucha.

Pokud vidíte obyčejný prach usadí, je možné využít i obyčejné celofánu. Kus vybrán měkké a tenké. Ideálně se hodí pro tento účel potravin celofánu, který se odvaluje lze nalézt na každé kuchyni. LCD monitor je třeba nakládat po vypnutí a úplné chlazení počítače. V kontaktu s obrazovkou je statická elektřina, což má za následek prach usadí na plastovém materiálu.

Je nemožné vyčistit monitor používat roztoky na bázi alkoholu a samotný alkohol. Je lepší koupit v obchodě speciální tekutinu a očištění obrazovky s ním. K tomu, sprej tekutinu na hadříkem nebo ručníkem a otřete obrazovku.

Odolné skvrny lze odvodit dětské mýdlo, které postrádá paletě vůní. Roztok mýdla, který je schopen zcela odstranit i stopy tuku.

Zakázané věci patří:

  • Podávat papírové ubrousky;
  • obyčejné ručníky;
  • hrubé plátno;
  • houba a pěnové houby.

Pokud použijete běžné papírové ubrousky nebo utěrky, můžete nechat na obrazovce, papírové částečky a nečistoty. Nové ručníky mohou dokonce nechat škrábanec na obrazovce. Pěna nutně zanechat stopy. Tam může být škrábance na obrazovce.

Můžete si koupit speciální ubrousky. Vlhčené ubrousky pro monitory je obvykle nasycena kapalinou. Zakoupíte-li si vybrat ty, které nemají ve svém složení alkoholických rozpouštědel. Za použití tkání pro váš počítač, impregnované s alkoholovým roztokem, bude mít za následek poškození monitoru. Antireflexní povlak se překryje jemné trhliny. Příliš mokrý otřete vlhkost je schopen opustit obrazovku, která je pak absorbována do něj. A přebytečná vlhkost je škodlivé pro laptop.

Co nedělat při čištění notebooku

Čištění lze provádět pomocí speciálních měkkých ručníků, které se prodávají v sadě s prostředkem pro čištění monitorů.

Můžete použít mikrovlákna, které jsou často čistit brýlí čočky. To je absolutně žádný microvilli, a to je dost odlišná měkkost. Mikrovlákno lze nahradit kusem flanelové tkaniny. Splňuje všechny standardy - úklid bude kvalitativní. Je dostatečně navlhčit vodou a mýdlem dítě mýdla. Po mydlit ji stiskl a třít displej. nutně vyždímat hadr. Jinak mýdlo a nadměrná vlhkost proniká dovnitř přes malé otvory v rozích displeje.

Čištění lze provádět pomocí speciálních měkkých ručníků, které se prodávají v sadě s prostředkem pro čištění monitorů

Tkanina se opláchne v nádrži s čistou vodou a znovu otřete displej. Operace se může opakovat několikrát. Aby se zabránilo vlhkosti do vnitřku přístroje, musí být pohyby hadříkem provádí v kruhovém pohybu, nebo směrem vzhůru. Zpevněných ploch k dosažení se otře bavlněným hadříkem namočeným v čistícím prostředku.

To nemůže být použit pro čištění a mytí počítačových olejových skvrn a zbytků hmyzu látek, které se používají pro mytí oken nebo mytí nádobí. Jsou plně schopen korozi horní ochranný povlak na monitoru. Nepoužívejte nůž, čepel nebo houbu vyrobenou z plsti. Tyto nástroje budou vést ke vzniku škrábanců na selhání monitoru nebo displeje.

Office vyžaduje zvláštní přístup. Starat se o ni muset použít jen měkkou bez materiálu. Netoleruje ji a korozivní kapaliny. Chraňte svůj počítač před znečištěním.

Jak vyčistit displeji notebooku (video)

Prach a špína na obrazovce počítače a snížit v rozporu s vizí. Vyčištění obrazovek notebooků a tabletů z těchto znečišťujících látek je poměrně jednoduché. Můžete použít nejen prostředky na bázi alkoholu, ostré nože a čepele, tvrdé utěrky. Je lepší koupit měkkou utěrku a speciální čistící prostředek. Předtím, než je nutné čištění odpojit počítač a ochladí se. Na straně střílet prsteny a další šperky. Mohou způsobit poškození obrazovky.

Office vyžaduje speciální přístup

K čištění klávesnice dokončit řadu operací. Patří mezi ně: vypnutí zařízení, vyjmutí baterie z odstraňování zbytkového náboje. Chcete-li odstranit zbývající obvinění, musíte kliknout na tlačítko „Start“ a držte jej stisknuté po dobu 10 sekund. Dále klávesnici notebooku vyletí dolů a nečistoty se třepe z ní. Potom pomocí se stlačeným vzduchu vháněného všechny stopy prachu a staré pokožky nečistoty. Posledním krokem - je nutné, aby se jemný hadřík, navlhčete do čisticího roztoku, sestávající z 1 dílu vody a stejné množství isopropylalkoholu. Klávesnice se třel s touto směsí. Dílo je dokončeno.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

89 + = 94