Cotoneaster fotografie

Cotoneaster fotografie

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Skvělý nápad na živý plot bez zbytečných potíží - zářivě svítí

Cotoneaster patří k cennému rodu dekorativních keřů, které jsou široce používány při uspořádání zahrad a parků. Zajistěte se, že živý plot z briliantu je nejrozšířenější, díky své nenáročné odrůdě, pomalému růstu a husté zelené koruně, která je dobře vyléčitelná. Na jaře a v létě rostlina ochutnává oko svěžím a hustým listím tmavě zeleného odstínu, který se v zimě propadne. Podzimní barva má bílé, žluté a oranžové, červené a vínové barvy. Takový živý plot vždy vypadá velkolepě a neobvykle!

Cotoneous shining - charakteristika a popis odrůdy

Cotonoš patří mezi křovinné rostliny rodiny Rosaceae. Jeho rodná geografie je poměrně velká - to je Severní Čína, střední Asie, východní Sibiř a Altai. Proto je nenáročný, odolný proti stínům a odolný proti mrazu, nebojí se plynného vzduchu a prachu z plynného vzduchu. Bush roste rovně, ale pomalu, ve výšce může dosáhnout 1,7-2 metrů.

Cotoneaster je dlouhá játra, na jednom místě může růst přes 50 let.

Popis odrůdy Cotoneutrous lesklý:

 1. Listy. List je jednoduchý, malý, hustý, hladký, tmavě zelený, tvar je oválný a protáhlý. Pád listí spadá, ale existují i ​​evergreen odrůdy.
 2. Květiny. Květy květy od konce května do konce června, květenství jsou malé velikosti, něžně růžové a mají příjemnou vůni. Na pozadí šťavnaté zelené zeleně, květiny vypadají rafinovaně a krásně.
 3. Plody. Bush plodí od čtvrtého roku života, plody dozrávají v září. Cotoneaster plody lesklé bobule sférického tvaru a černé barvy bez zvláštní chuti, někteří lidé používají je pro lékařské účely.

Při rozhodování o vytvoření živého plotu na vašem webu nesmí být ležet bez pozornosti zářivý cukrář. Jeho hustá zeleň vypadá jako pevná zeď, vhodná pro jakoukoli krajinu a přitažlivá kdykoli během roku.

Výhody a nevýhody cotoneaster pro živé ploty

Fotografie živých plotů z cotoneaster jsou nádherně zajímavé a originální, přitahují pohledy. Zahradní a zahradní plochy, rámované květinové záhony a trávníky, navrhují víceúrovňové kompozice krajiny. Je zasazen po zahradních chodnících a obrubníkách, povolených na ploty a ploty. Plot z cotoneaster vypadá krásně, harmonicky, jasně a čistě! Na pevném zeleném pozadí bude úspěšně umístěn jakýkoli vysoký a nízký strom, květinový záhon, rybníček, skalní stěna nebo alpský skluzavka.

Výhody briliantu v podobě živého plotu:

 1. Vzhled. Krása a šťavnatost živého plotu ze stromu je hlavní výhodou, kterou zahradníci všech zemí oceňují.
 2. Podmínky růstu. Cotoneaster se zakládá na všech půdách, nebojí se sucha a nadměrné vlhkosti, je odolný vůči mrazu a větru, snadno snáší životní podmínky v městských oblastech.
 3. Požadavky. Bush je dobře přizpůsoben těžkým klimatickým podmínkám, nebojí se stínu, roste na kamenitých a chudých půdách, při zachování vysokých dekorativních vlastností.
 4. Vlastnosti péče. Zařízení je dobře přizpůsobené jakémukoli terénu, protože cotoneaster není náročný na odchod, napájení a krmení. Jedinou nuancí je potřeba pravidelného dekorativního prořezávání větví. Pouze pod podmínkou systematického řezání se živé ploty potěší ideálním tvarem a budou dobře upraveny.
 5. Nemoci a škůdci. Brzy na jaře s preventivním účelem je cotoneaster ošetřen insekticidy. Rostlina je náchylná k houbovým onemocněním, nezbytná opatření jsou ošetření keřů a půdy fungicidy, naléhavé prořezávání a pálení postižených větví.

Pomocí nůžek mohou být zkamenělé koberce tvarovány a obrysy, ale nejoblíbenější jsou lichoběžník, obdélník a míč. Skupina keřů může být spojena dohromady a vytvářet z nich neobvyklou zelenou postavu.

Výsadba a péče o cotoneaster jako zajištění

Doba výsadby živého plotu závisí na semenácích. Při otevřených oddeninách je optimální jarní nebo podzimní období března a dubna nebo září a listopad. Používáte-li zařízení s uzavřeným kořenového systému, pak načasování jejich přistání nejsou omezeny na - od časného jara do pozdního podzimu do zimy keřů podařilo zakořenit a růst silný.

Jak rostlina cukrovka pro živý plot:

 • vysoké a tenké živé ploty vyžadují jednorázové výsadby nejméně tří sadenic na jeden běžný metr půdy, průměrná výška keřů je 1-1,5 metru;
 • skalník režim výsadbu živých plotů s nízkou nadmořskou výškou - it 4-5 úly na metr vysázeny ve dvou řadách v šachovnicovém vzoru, střídajících se 40 nebo 50 cm, se nedoporučuje dělat tři série.

Péče o živý plot z cotoneaster nebude těžké. Dodatečné zalévání je nutné pouze v horkém a suchém počasí. Pro zlepšení kořenového dýchání potřebují rostliny plenění a uvolnění, jako alternativa - mulčování půdy kolem kmene. Pokud je zimní období charakterizováno těžkými mrazy, doporučuje se pro první zimu zakrýt plot cotoneaster se suchými listy, jehličkami nebo pytlovinou.

Výsadba dřeva pro živé ploty - etapy:

 1. Podzemní výsadby pod kořeny jsou vykopány přibližně dvěma bajonetovými bajonety - hloubkou 50 až 70 cm a stejnou šířkou.
 2. Na spodku jámy pod kořenem se nalévá štěrk nebo expandovaná hlína pro kvalitní odvodnění půdy.
 3. Křik úspěšně roste na různých půdách, ale ideální kompozice pro něj je 2 části trávníku a písku, 1 díl rašeliny.
 4. Je-li to žádoucí, můžete do půdy přidat kompost, nehrozí hnojení.
 5. Sazenice jsou vysazeny podle zvoleného schématu, zpočátku potřebují dostatečné napájení.

Tvorba živého plotu od chaloupka brilantního

Rychlost růstu a kvalita listů, hustota a hustota větví lemovačky Cotoneaster vám umožní úspěšně experimentovat s různými tvary, obrysy a variacemi. Nebojte se vyzkoušet ruku v roli zahradníka - je to zajímavé, snadné a zábavné!

Pravidla pro řezání živého plotu od brilantního pekaře:

 • práce na vytváření živého plotu se provádí štěpkovým nožem nebo gobelínovými nůžkami;
 • Tvorba koruny začíná, když křovina dosahuje výšky 50-60 cm, to je přibližně dva roky života rostliny;
 • Na počátku jara, před prořezáním ledvin, je třeba provést pečlivé hygienické prořezávání;
 • nejdříve je řez vyřezán zhora, což způsobuje tlak na lepší růst postranních výhonků;
 • mladé větve nejsou řezány více než 1/3 jejich délky;
 • Podzimní stromky nejsou pro zimu odříznuty;
 • optimální periodicita účesu - od 2 do 3krát za rok;
 • každoročně se výška křovin zvyšuje o 5-8 cm, dokud plot nedosáhne požadované výšky;
 • Komplexní obrys je odříznut roztaženými provazy nebo pomocí šablony vyrobené z dřevěných tyčí.

Dřevěný chalupář, který svítí jako živý plot, je tradičně zasazen na veřejném městském území - v blízkosti administrativních budov, kulturních a společenských zařízení. Úspěšně se používá k výsadbě na svazích a svazích, silný kořenový systém neumožňuje kolaps a vylučování půdy. Často se používá pro postupnou výzdobu krajiny a jako ozdoba květinových záhonů. Různé možnosti a řešení, a závod je jeden - slavný a cenově dostupné cotoneaster!

Dummer's cotoneaster: fotografie, výsadba a péče

Pro každého, kdo se chystá zřídit ve své oblasti či v přední části domu trávník a jít koupit semínka trávy oznamuje, že má dramatický alternativu - unikátní v mnoha ohledech závod skalník Dammer. Nepochybně se smaragdově zelené trávy - to je krásné, ale jaksi obyčejné a znepokojující, protože to není zežloutnou v horku, musí být napojena každý den, a ne kazit výhled na trávníku nevhodně zarostlé uši pravidelně posečené. Dummerův kotoneaster nevyžaduje takové potíže. Jakmile bude zasazen, po mnoho let potěší svého pána s šikovnými zelenými barvami. Kromě toho, můžete jej použít nejen pro trávníky, ale také k vytvoření živé stálezelené hranice, živé ploty jsou krycí přírodní materiál, který jim pokrývá všechny ošklivé místo na webu. Nabízíme Vám možnost seznámit se s zvláštností pěstování, péče, chov tohoto nádherného závodu, stejně jako někteří z jejích odrůd.

Skalník Dammer patří Rosaceae a patří do rodiny růžový, který je příbuzný všech známých jablka, maliny, jahody. To má mnoho druhů, z nichž některé jsou velmi malé, ne více než 7-10 cm, jiné jsou o něco vyšší, a to až do 60-90, třetí téměř obři, které rostou až o šest metrů. Kořenový systém všech bratranců společnosti Dummer je rozvětvený, sestávající z desítek tenkých kořenů. Letáky nejsou velké, až 2, alespoň 2,5 cm na délku, nebo vejčitého tvaru, s hladkými hranami úplně nebo mají malé vybrání v horní a jasný žílu, která rozděluje na polovinu laminy. Barva listů v létě je bohatě zelená a na podzim všech odstínů karmínového. Velmi krásně kvete Dummerův koňoner. Fotografie ji jasně zobrazují. Doba květu je květen-červen. Jeho malý (až o jeden centimetr v průměru), ale vonící květiny mají pět okvětních lístků bílé nebo růžové barvy a mnoho tyčinek, které korunují purpurové prašníky. Květiny jsou otevřeny v dutinách a mohou růst samostatně nebo 2-3. Ale nejvíce velkolepé v ovoci cotoneaster, připomínající velkoryse rozptýlené korálové korálky až do průměru 7 mm. Na větvích zůstávají až do jara.

Skalník Dammer přišel do Evropy z centrálních oblastech Číny, kde jeho divoké houštiny účinně proplétají kamennými útesy, stopu po svazích hor a kopců, tyčící se nad hladinou moře do nadmořské výšky 4 km. V evropských zahradách se pěstuje již od počátku minulého století. Na tak dlouhou dobu to bylo odvozeno mnoho druhů, které jsou vhodné pro pěstování v centrálním Rusku a ve svých severních oblastech. Cotoneaster lze nazvat jednou z nejvíce kontroverzních dekorativních kultur. Půda je vhodná pro téměř všechny zalévání nevyžaduje mrazu a suchu odolné proti znečištění ovzduší na jeho životaschopnost není ovlivněn, a životy asi 50 let.

Používání skalník Dammer v krajinářské architektury

S cílem poskytnout krásu své vnitřní pole může být tato úžasná rostlina používá různými způsoby, v závislosti na odrůdě. Například trpasličí skalník Dammer Major ideální jako pokrytí půdy. Vyroste nádherný koberec, který je vhodný k dekoraci očividné pozemků, kompostovací jámy, místa, která se vymykají jiné formy zahradničení. Také tento a další trpasličí odrůdy jsou ideální pro zdobení svazích skalky a skály, a lezení na kamenné zdi, mohou dělat jakýkoliv druh původních staveb.

Low-rostoucí odrůdy, jako Cotoneaster Dammer Eyholts, který může dosáhnout výšky až jednoho metru lépe než jiné pro vytváření živých barevných hranice a živé ploty. Také vysázeny jako centrální prvek v rostlinných přípravků.

chov zejména semen

Efektní a originální plody, které od začátku září až do jara těší skalník Dammer. Fotografie ukazuje, jak vypadají na sněhu v zimním období. V každém bobule může být 4 nebo 5 semen. Rozmnožování tohoto druhu skalník semen - ne nejlepší volba, ale je praktikována často. Předpokládá se, že proto, že rostlina je schopna lépe přizpůsobit podmínkám každého místa. Hlavním problémem, kterému čelí pěstitelé - nízké, často v 20% klíčení. Dalším rysem obou - nerovnoměrné rozvrstvení. To znamená, že jedno semeno zaseto na podzim, mohou vystoupit na následující jaro, a druhý bude „spat9raquo; v zemi další rok. Proto tam, kde zaseté, ale vystoupal skalník, do roka nic jiného se zasadil.

Vlastní skalník Dammer reprodukčního procesu tato semena: zralé jahody podzim se oddělí, promyje se semeny z buničiny a namočí do studené vody. Všechny nekonditsiya pop až po asi 30 minut, a zůstat v dolní části semen, které může dát život do nových závodů. Pak můžete jít dvěma způsoby:

1. Dostupné-semena pro sběr, dát do krabice s zahradní zeminy, písku a rašeliny (1: 1: 1) a nechá při teplotě 0-7 ° C po dobu 9 měsíců. Půda by měla být mírně vlhký. Rozvíjející se sazenice pokrytí před průvanem a přímým slunečním zářením, mírnými a pečlivě napojena. Sazenice s 3-4 letáky vysázeny v otevřeném terénu na začátku podzimu nebo na jaře.

2. Na podzim se semena se oddělí od kaše, promyty a vysety přímo do otevřeného terénu do hloubky 4 cm, napojena, aby nad nimi krytu, jako je malá pařeniště, chránit před jasným sluncem. Sazenice se může objevit do 2 let ode dne výsevu.

Skalník Dammer zasadil ani jediný případ, brzy schopna přijmout část okruhu několika metrů. Tato rostlina je nejen roste, šíří sama o sobě, protože větve na zem, dobře zakořeněné. Takové „talanty9raquo; obecně vykazují trpasličí odrůdy, například větší, kardinál. Průměrná výška odrůdy, jako Cotoneaster Coral Beauty Dammer, Stockholmu, jsou také schopny zakořenit samy o sobě, ale je to mnohem pohodlnější, aby jim množit z řízků. Fit mladé zelené nebo dřevin už ale vždy zdravá a velmi silné výhony. Zelené stonky sklízené v polovině léta, krájení je například délka, aby byl ponechán alespoň dvě mezery. Pro zvýšení účinnosti připravených řapíky umístěných v ukorenitel (dle návodu) a vysráží v pařeniště (bez fólie). Půda pro ně musí být složen z humusu, zahradní zeminy a písku. Nalil písku na horní vrstvě asi 5-7 cm, hydratuje. Řapík jsou umístěny v úhlu v písku, ale tak, že jejich konce se dotýkají země. Když jsou dobře zavedené, jsou transplantovány do zahrady.

Pokud jste nepřipravil zelené řízky, můžete se pokusit odrevesnevelye. Za tímto účelem se v pozdním podzimu a začátkem zimy, výhonky jsou řezané, dát je do písku a spadnout do sklepa. Jarní připravena z výhonků řízků 25-30 cm na délku. Další postup je stejný jako u letních řízků.

Téměř nezpůsobuje potíže se jejich majitelé skalník Dammer. Výsadba a péče je velmi jednoduchá. Jak již bylo uvedeno výše, mohou být zasazeny v jakékoliv půdě v místech, kde jiné rostliny těžké. Zatím, skalník roste svěží a krásná, je žádoucí, aby v souladu s několika požadavky. Takže, miluje slunce, ale je to dobrý pocit, a v polostínu. Optimální načasování pro pěstování v otevřeném terénu - na začátku jara až rozkvetla pupeny, nebo druhá polovina pádu do mrazu. Pokud máte v plánu vytvořit živý plot z skalník, nejlépe v zemi, kde bude ozdobou zahrady a řídit kolíky táhnout řetězec a už na něj kopat hloubku drážek až do 70 a šířky až 50 cm. Keřů v jejím místě ve vzdálenosti 35-45 cm jedna na straně druhé, pokryté půdy, která je určitě třeba utěsnit, zalijeme. Navzdory tomu, že skalník není náročná na půdu, je nejlepší pro přistání v boxech se směs písku velká řeka, drnu zeminy a rašeliny.

Skalník Dammer - skutečný poklad pro ty, kteří nemají rádi nepořádek se zelenými vybíravé domácích zvířat nebo přísně omezeny v čase, protože celá péče o této rostliny se prořezávají na jaře nemocné a slabé výhonky a zavlažování v mimořádně horkých dnech, ale ne více než 2 3 krát za měsíc. Chcete-li vytvářet art sestřih skalník keře, například při vytváření živých plotů. Můžete také oplodnit závod, tak to bylo obzvláště krásné, svěží a dlouho kvetly. Pro hnojení vhodné kompost a vícesložkových hnojiv, které se používají do půdy na jaře. Některé zahrádkáři se doporučuje, aby se hnojivo a letní, za použití organického - kuřecí hnůj nebo suspenze. Skalník roste tak silný koberec, který nezanechává šanci překonat plevel. Proto pletí to, zpravidla není nutné.

Obecně lze říci, skalník Dammer trochu špatně, ale někdy to může být ovlivněn Fusarium. V takových případech, rostliny ošetřené fungicidy, ale v případě, že léze je příliš silný, zničena nemocné keře. Škůdců nebezpečných pro skalník jablečný mšice, José měřítku, švestkové pilatky, kizilnikovye roztočů. Nemocná rostlina se stane méně atraktivní, zamračení listí, žluté, odpadávat. hubení škůdců pomocí insekticidů.

Coral Beauty Cotoneaster Dammer

To je jeden z nejoblíbenějších odrůd. Ho vedl v roce 1967 v Nizozemsku. Navenek je svěží Bush 60 cm na výšku a s tenkou zavěšení a dotvarování na zem a střílí schopné jemného kořene. Coral Beauty kultivar velmi dekorativní. V létě jeho eliptický s jasným midrib listy bohaté zeleně. V polovině září, jsou vínové, červeno-fialové, fialová. Tato odrůda kvete v polovině jara. Její květy jsou hustě pokryté větvičkami, vytváří nezvykle krásný voňavý koberec. Grade poměrně odolné vůči chladu, vhodné pro pěstování v centrálním Rusku.

To je jeden z odrůd nejvíce nízko roste. Její výška keře málokdy dosáhne 15 cm, obvykle stoupá nad zemí jen 7-10 cm. Z drobky a listy jsou malé, oválné, dosahují délky 1-2 cm. V létě mají krásnou zelenou barvu na podzim jsou jasně oranžové a fialové , Skalník Květy ve velkých bílého květu na jaře a zůstat až do poloviny června. Plody jsou jasně červené. Tato odrůda roste v každém půdy, včetně písčitá a kamenitá, odolné vůči chladu, není příliš náročný na vlhkost. Zalévání potřeboval jen ve velmi horkém počasí.

skalník Grade Dammer Eichholz

To je jeden z relativně vysokých odrůd, které keře se táhly až do výšky 1 metr. Ale jeho větve jsou schopni cestovat po zemi. Skalník Dammer Eichholz je ideální pro alpské a skalky, vytvářet různé složení živých plotů. Letáky měl melenkie, bohatou letní zelené, podzimní červeno-oranžové. Květy uspořádané v paždí listů a rostoucí jeden. Kvetou ve druhé polovině jara. Plody skalník Eyholts mírně podlouhlé, oranžové a červené. Tento kultivar má rád slunečné oblasti, má nízkou vlhkost, tiše snášejí znečištěné ovzduší, ale v těžkých zimách vyžadují světlo ukrývání smrkové větve.

skalník Grade Dammer Skogholm

Charakterizován rychlý růst výhonů. Pokud ostatní členové druhu nepřekračují roční růst 10-15 cm, a v některých případech, jen 7 cm, skalník Dammer Skogholm těší jeho majitelé získat až 1 metr v průběhu vegetačního období. To se liší od „sobratev9raquo; On a vyšší růst. Keře tohoto druhu může dosáhnout výšky 1,5 metru. Nicméně, to také se pokusil o střelu podaří cestovat po zemi a rychle tvoří svěží koberce. Skalník listy Skogholm pokutu až 2 cm dlouhé, neopadavé, bílé květy, kvetoucí v pozdním jaru, plody jsou velmi nápadné, purpurově červené. Tato odrůda je jedním z mála keřů, která dělá stín. Na půdě to stejným způsobem jako ostatní skalník, nenáročná, je dobře snášen v zimě Moskva.

Skalník brilantní - keř, který má rád, aby si ostříhat

V krajině designu jsou vysoce ceněné plodiny, které lze otočit o ostříhání v úžasné kondici. Skalník brilantní - kultura, která je ideální pro vytvoření živé ploty. Rostlina má malé lístky krásný tvar, snadno keře po stříhání, které tvoří velmi dekorativní plody červené nebo černé a modré, které hustě pokrývají rostlinu. Podívejte se na fotky z krajinných tvarů skalník - oči netrhají! V tomto článku - vše o sázení skalník, aktivity péče o kulturu, opatření k boji proti škůdcům.

Výsadba skalník: jemností a tajemství

Přistoupit k transplantaci a výsadby skalník nejlépe na jaře, je třeba zvolit čas, kdy se rozmrazí půda a ledviny ještě nezačala květu. All skalník snadno tolerovat transplantaci pružiny. Podzim je vhodný pro výsadbu skalník brilantní a Aronia - to se provádí po listu pádu, ale měla pokusit se dokončit výsadbu práci až do prvních mrazů.

V případě, že keře vysazeny pro pěstování plotu, nejprve vykopat hloubku příkopu 35 až 70 cm, šířku 0,5 m. Pro montáž pouzdra striktně prováděné v přímce středem příkopu vytáhnout řetězec.

Podle složení půdy rostlina je nenáročná, ale aby se zabránilo hromadění vody v kořenech, je nutné zajistit spolehlivé odvodnění. V dolní části příkopů se naplní keramzit, rozbité cihly nebo směs hrubého písku a štěrku. Pro lepší zakořenění keř rýhy mohou být naplněny čerstvou půdu složenou z rašeliny, humus, písek a SOD pozemků v poměru 1: 1: 1: 2. Půda je užitečné přidat až do 0,3 kg vápna.

Při sázení skalník by měla vydržet mezi rostlinami 0,5 m.

Důležité! Nemůžete pohřbít kořenový krk, je nutné striktně dodržovat svislou polohu sazenice v díře.

Skalník brilantní: zajistit správnou péči o rostliny

Péče skalník poskytují je poměrně jednoduchá - další zavlažování při pěstování, zbytek závodu může být dlouhou dobu bez vody. Největší výzvou pro Bush je přepad, takže je nejlepší se vyhnout nadměrné vlhkosti. Ve zvláště horké léto na 1 keř zalévání dostatečně 5-7 vědra s vodou 1 krát za 2 týdny.

Zbytek péče kultury spočívá v odstranění plevele, co by mělo být provedeno včas, zabraňuje tvorbě semen na trávu. Je užitečné pravidelně uvolnit půdu pod stromem, ale to by mělo být provedeno opatrně, aby nedošlo k poškození kořenového systému.

V horkém počasí, závod by měl uspořádat sprchu, odplavení nahromaděného prachu z listů. Při pěstování skalník živé ploty tvaru ve formě velmi důležitým prvkem je koruna účes.

Existuje několik typů prořezávání skalník. Povoleno provádět sanitární prořezávání v případě potřeby kdykoli.

 1. Omlazení prořezávání - uspořádala na jaře.
 2. Formativní prořezávání - radikální střih skalník keře vytvořit krajinné kompozice. Držel toto Prořezávání brzy na jaře.

Skalník: jak správně množit závod

Skalník lze pěstovat z řízků, vrstvení a rozdělení dospělých keřů, ale kromě toho - výsev semen. Ale způsob, jakým se rozmnožování rostlin osivo se používá zřídka, protože semena mají nízkou míru klíčení. Pro klíčení semen vyžadují předběžnou stratifikaci. Vegetativní způsoby propagace mnohem účinněji prováděny v jarním období.

Tip! Cotoneaster pro zakořeňování řízků může být použit, které zbyly z pružina prořezávání keřů při formování koruny.

Zakořeňování řízků se provádí ve skleníku se předběžné ošetření rozmnožovacího materiálu růstových hormonů. Sazenice připraveni přesazování v otevřeném terénu příští jaro.

Rozdělení Bush může být provedeno pouze tehdy, pokud jsou rostliny zralé. Operace se provádí na jaře, je žádoucí, aby čas zasadit toku mízy před dělením. Při dělení pouzdro je nutné použít ostrý nástroj sterilní, povrch rány se zpracuje s aktivním uhlím nebo zahradní hřišti.

Choroby a škůdci skalník

Hovoříme-li o nemoci a zranění skalník rostlinných škůdců, stojí za zmínku, je vysoká rostlina imunitu vůči chorobám, ale jen zřídka na keřích lze vidět mšice, spider roztočů a červci. Skalník pomačkané listy a mladé výhonky uschl? To je to, co je rostlina po invazi mšic. Boje proti škůdcům v hodnotě za použití speciálních systémových léků.

Infekční svilušky snadno identifikovat vzhledu nejjemnější babí léto na zadní straně listů, ale s příchodem internetu vykazuje značný stupeň napadení. Roztoč se aktivuje při extrémním teplotám, suchý vzduch, takže rostliny často užitečné sprej listy s vodou. Chcete-li se zbavit svilušky mohou pomoci léky, jako jsou: „Fitoverm“; "Aktellik"; "Neoron".

Po ukončení kvetení skalník může zaútočit krtek Tento škůdce dokáže výrazně omezit vznik ovoce. Je nutné provést ošetření proti molům ihned, jakmile se škůdce byl objeven. Dobrá práce malathionu nebo rogor. Léčba se opakuje 2 až 3 krát s intervalem mezi postřikovačů 2 týdny.

Často jiné infekce, skalník keře udeří Fusarium - houbové onemocnění, které se rychle šíří prostřednictvím zdravé rostliny, což způsobuje rychlé vadnutí a celkovou ztrátu. Léčba - fungicid ošetření, opruzeniny hodnotě pre-cut na zdravou tkáň.

Cotoneaster - dokonalý živý plot

Keř je ideální pro vytvoření složené živé ploty, které jsou zvláště dekorativní během zrání plodů. Na snímku ukazuje, jak těsný keře dot červené bobule (skalník vulgaris, K. Dammer, K. lisované). Dekorativní vzhled skalník zajišťuje Aronia (černé a modré bobule). V poslední době, odvozeno mnoho druhů skalník s panašovanými listy (žluté listy se zelenými skvrnami).

Zajištění skalník rychle vytvarován do předem stanoveného tvaru, téměř nemocné, a slouží jako ozdoba jakékoliv šířku.

Skalník keře jsou ploty se používají pro vymezení pásem s důrazem na geometrické tvary záhonů, lemování cest. Rostlina roste velmi rychle, aby byla zachována elegantní tvar keře, by měla být prováděna pravidelně účes častěji než 1 krát v létě. Hairy Bush skalník vypadat chaotický a nedbalý.

Různé druhy skalník formy v různém věku bobule. V každém případě o úplné zajištění, se zralými plody, dekorativní není menší než 5 let po výsadbě mladé keře skalník v otevřeném terénu.

Výsadba skalník brilantní: Video

Skalník brilantní v krajinářské architektury: fotografie

 • Zimolez jedlý (Turchaninova): výsadba, péče a množení
 • Loosestrife - Tsvetik-shestitsvetik v zahradě. Popis Fotografie druh
 • Rostoucí aktinidie kolomikta v Moskvě: vstupní charakteristiky, základy péče o keřů a hnojiva
 • Jak vypustit přebytečnou vlhkost z webu: typy systémů a jejich výběr

Pozor soutěž pro naše předplatitele!

Rozdáváme 10 sad automatickým zavlažováním „Gardena“

Tak jako každý týden pošleme stručný přehled nejpopulárnějších článků.

* Můžete zrušit odběr tohoto zpravodaje kdykoliv

Leave a Comment

Your email address will not be published.

1 + 1 =