dýhované desky

dýhované desky

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Dýhované panely na stěny: popis, nápady, názory

Nyní si dovolit použít na opravy areálu čisté a přírodní materiály nemohou dělat všechno, protože jsou dost drahé. Ale když přijde na dýhovaných desek, které se používají na stěny, může být tento materiál nazývá relativně levná. Mimo jiné to má mnoho výhod dřeva a povrch je schopen napodobit přírodní materiál.

Popis dýhované desky

Dýhované desky na stěny jsou tenký plátek dřeva, jehož povrch strukturní vzor a zachovává přírodní materiál. Začali jsme produkovat to delší dobu, před několika staletími, ale velké kontinuální úseky se objevil pouze s vynálezem s vysokou přesností zařízení a strojů, které pracují se všemi druhy dřeva, různé hustoty. Dýha je použita na stěny a interiérových dveří. Tento materiál se lepí lisováním za tepla. Vhodné pro výrobu téměř všech dřeva, které mohou souviset s exotických a levných druhů. Tato třída bude záviset na hodnotě výrobku.

Pozitivní recenze dýhovaných desek

Dýhované panely na stěny, o kterých si můžete přečíst názory níže, má mnoho pozitivních vlastností. Mezi těmito uživateli tvrdí, že hlavní výhodou, která je vyjádřena v ekologii. Mimo jiné pracovní materiál není doprovázena tvorbou prachu a špíny. Pokrývající shromažďovat poměrně jednoduché, ale v případě poškození jednoho ze sektorů jej nahradit novým prvkem rozebrat celý povrch zároveň není nutné.

Uživatelé, jako je skutečnost, že s řádnou výzdoba stěn s pomocí dýhovaných desek je možné zvýšit izolaci zvuku a tepla z místnosti, tyto vlastnosti jsou ještě působivější, když stojí mezi vodicí topného materiálu. Obkládání stěn dýhované desky poskytuje povrch, který se snadno udržuje. Základna může být jednoduše otřít vlhkým hadříkem. Stěny získat spolehlivé a trvanlivé, a vypadá velmi atraktivní. Povrch bude simulovat různé textury dřeva. Spotřebitelé zdůrazňují, že při nakupování, můžete si vybrat panely, které jsou vhodné pro své cenové kategorii. Každý najde vhodný materiál, který může být nízký nebo může odkazovat na nejvyšší třídy.

Před připojením stěnových panelů dýhy, ujistěte se, že jste obeznámeni se všemi nedostatky tohoto materiálu. Mezi těmito spotřebitelů uvádí, že má všechny nevýhody tkvící v lese. Ten má poměrně nízký práh odolnosti proti vlhkosti. Navzdory tomu, že dnes se vyrábějí panely pro dokončení koupelny a kuchyně, sousedy tím, že zaplaví hmotné zvětší, pak musíme změnit celý kůži. Mimo jiné, spotřebitelé stále izolován a nízkou pevností. Pokud jste narazila na povrch s ostrým předmětem, může to zkazit krásu. Zklidňuje jediná, která poškozený díl může být nahrazen, a celá struktura zůstane beze změny. Nicméně, toto může být provedeno pouze v případě, když je ruka má další prvek, takže odborníci doporučují získat materiál s rezervou. Zdobení stěn dýhované desky má další nevýhodu, který je vyjádřen v ohni. Z tohoto důvodu je nutné velmi pečlivě využít prostor. Elektřina dle uživatelům musí být skryta ve speciálním zvlnění, v případě zkratu, musí být self-uhasit jiskru.

Nápady instalace dýhované desky

Dýhované desky na stěny lze namontovat různými způsoby, jedním z nich zahrnuje použití lepidla, jiné - hliníkových profilů, zatímco třetí zahrnuje použití spojovací tyče, které jsou také nazývány rustami. První způsob je možné použít jen tehdy, když je stěna dokonale hladký a rovný. To může zahrnovat například sádrokarton. Nejsou-li splněny tyto podmínky v místnosti, jako přípravná fáze provádí instalační rám ze dřeva nebo kovu vodítka.

Instalace na hliníkových profilů

Pokud použijete tuto techniku, Panely vyztužené zadek nebo viditelnou část profilu. Poslední slouží dekorativní roli. Profil může být nebarevné nebo zdobené v odstínu stěnových panelů. Princip Montáž je velmi jednoduchá, je, že se hliníkový profil je připevněn k rámu, je vzdálenost mezi prvky musí být rovna délce panelu. Pás je zasazen do drážek. V případě, že stěny jsou hladké, je možné eliminovat krok instalace opláštění, úroveň povrchu profilů pomocí plastové nebo dřevěné obložení.

Použití ozdobných lišt

Dýhované desky na stěny může být nastavena pomocí dekorativních spojovacích lišt, které jsou na jedno použití rezavé, mezi panely. Povrch Nakonec se získá trojrozměrný, které zdobí interiér a umožňuje mimořádné. V závislosti na tom, co je design nápad, rez může být vytvořena z hliníku nebo nerezové oceli. Někdy se používá dýhované MDF. Zvlášť atraktivní vzhled stěny, které jsou zdobeny panelů, které odstín o něco světlejší než barva ozdobných lišt. Je třeba poznamenat, že stěnové panely pro montáž na rezavé by měl mít drážky na čelních stranách.

Metodika práce na instalaci panelů využívajících rustication

Dýhované panely na stěny musí být instalovány v několika fázích. Nejprve se na horních okrajích svisle orientované lamelovou klyaymery nezbytné stanovit a instalovat je prostřednictvím prvního panelu. Instalace se provádí odshora až dolů. Stejná deska v další fázi je pevně klyaymerami níže, následující hardware je instalován pod. V tomto případě je třeba zajistit, aby spojovací prvky zub byl ve správné poloze.

Těsnicí pás řeže na délku, potom se umožní instalaci do otvoru, k dispozici na stěnový panel. Následující produkty jsou posíleny horní klyaymerom. Výše uvedená opatření by se měla opakovat tak dlouho, dokud nedosáhne na zem. V případě, že tato podmínka vyžaduje ořezávání nůž, řez obvodovou lištu být vyznamenán. Při instalaci dýhované MDF desek na stěny, v další etapě rez je řez ve výšce konkrétní řadě a nastavena na stranu drážky. Rustov přidání další prvky mohou být vyžadováno podle typu vodorovných pásů, univerzálním držákem a dokončovací pásu.

Pro více nápadů použití dýhovaných desek

Dýhované desky pro stěny a používat myšlenky, které jsou popsány v tomto článku mohou být použity ve spojení s dalšími dekorativními prvky interiéru. Například v případě, že látka není nastavena zády k sobě, a s jistou mezeru, na vnitřní straně rámu, který je namontován na povrch, můžete nastavit světelné prvky budou vytvářet jedinečný účinek v obývacím pokoji nebo ložnici. Navíc, jako zeď, můžete ozdobit záclony, což je zvláště důležité pro přízemí, kde nejsou žádná okna a tam je potřeba vytvořit efekt jejich přítomnosti.

Dýhované desky může být součástí interiéru, zdobené v moderním stylu nebo stylu country. V posledně uvedeném případě se konstrukční prostor může být doplněn bílými závěsy a okenního otvoru ve tvaru kruhu. Když přijde do ložnice, měli byste zvolit barvu kryté dřeva. Country styl může být jemnější a stěnové panely jsou obvykle bílé barvy a jsou sladěny s nábytkem, stejně jako četné regály a věšáky, které budou odrážet styl.

Poměrně často se v interiéru dnes, dýhované desky používané pro stěny, St. Petersburg nabízí k návštěvě obchodů, kde najdete tento výrobek v širokém rozsahu. Jeho hodnota bude záviset na výrobci, materiálu na podkladu, jakož i struktury a velikosti. Například rozměry panelu jsou 1000x550 mm, bude muset zaplatit 2035 rublů. Ale v případě, že velikost zvýšila na 2400x500 mm, pak bude hodnota rovna 5300 rublů. V těchto panelů má výhodu, a je dodáván v měkkého výplňového materiálu.

Volba dýhované desky, můžete si vybrat některou z existujících způsobů instalace. Zvolíte-li způsob, jakým jsou produkty umístěny jednoho konce ke druhému, na konci budete vytvářet nenápadný linku do spár. To nebude kazit celkový vzhled povrchu vzhledem ke struktuře materiálu. Panely mohou být vybaveny mezerou 5 mm, to dává celkovou úlevu pohled stěny. Během instalace mezerou konců být tónovaný nebo zakrýt okraj.

Dýhované panely na stěny: Typy a způsoby instalace

Vnitřní výzdoba s přírodními materiály pro většinu spotřebitelů stala luxus.

Ostatní stále oblíbenější, dostupnější v ceně, ale o nic méně kvalitní materiály Vzhledem k těmto okolnostem. Přední pozice v této věci přijmout dýhované panel pro opláštění stěn.

Tento typ panelu je široce používán nejen na vnitřní stěny, ale strop, dveřní výplně, k vytvoření různých dekorativních prvků.

Za prvé, pojďme se pochopit, co pozlátko. Tento tenký plátek ze dřeva, který plně zachovává vlastnosti stromu a předává ji na faktuře. Ten již dlouho používá jako dekorace při výrobě nábytku, dveří a různých nátěrových hmot.

Panel dýhy mohou být použity nejen v obytných bytech a soukromých domech, ale také v kancelářích, hotel, restaurace komplex a jiných veřejných institucí.

Hlavními výhodami tkaniny

Jak již bylo uvedeno výše, dýha má všechny vlastnosti přírodního dřeva, takže dekorativní dýhové materiály mají mnoho výhod oproti jiné typy.

Přírodní, ekologické a estetické fazety mohou vytvořit jedinečný styl interiéru s imitací přírodního dřeva.

Mezi výhody patří:

 • Reprezentativní vzhled materiálu;
 • Praktičnost nošení během provozu - pokud je poškozen některý prvek, může být snadno nahrazena jinou;
 • Vysoký výkon tepelné a zvukové izolace;
 • Jednoduchost a dostupnost zařízení;
 • Snadno se čistí - materiál umožňuje mokré čištění pomocí jemným čisticím prostředkem;
 • Stálost vůči UV záření, zvýšené vlhkosti;
 • Široký výběr barev a dekorů možností;
 • Příznivá cena segmentu.

Hlavními druhy dýhovaných desek

Tento dekorativní materiál lze rozdělit do tří typů:

 • Jednoduše na základě MDF;
 • Nehořlavý na bázi sádrovláknitých;
 • Akustické sádrové vláken.

Dýhované MDF panely jsou často vyrobeny z kvalitních surovin dovážených standardních rozměrech 2400 × 1200 mm; 3000 x 1200 mm (tolerance přijat 10-20 mm), s různou tloušťkou - 4,6,9,16 mm (bez hran).

Pro výrobu vnější krycí dýhy pro tyto produkty se používá pouze z masivního dřeva, například třešeň, ořech, buk, dub.

Nehořlavý gipsovolokna panely jsou k dispozici v různých velikostech: 200 x 1800 (2600) mm; 300 x 1800 (2600) mm; 600 x 600 (1200, 1800, 2600) mm; 1200 x 1800 (2600) mm. Výrobky tohoto typu mohou mít i nestandardní rozměry dle požadavků zákazníka.

Vnější okraj mohou být vyrobeny ze dřeva s montážními drážkami pro snadnou instalaci. Surovinou pro výrobu dýhy používá různé druhy dřeva - od nejlevnějších až po ty dražší.

Tyto výrobky mohou mít lesklý, matný nebo mírný děrovaný povrch.

Akustické panely gipsovolokna vyráběny ve dvou velikostech: 600 x 600 (1200) mm. Často jsou používány pro dekoraci stropů, stěn v prostorách veřejné hodnoty - v koncertních sálech a chodbách, kin, divadel, montážní haly, atd

Montážní dýhované desky mohou být k dispozici v jednom ze tří způsobů:

Lepidlo metoda. Je použitelná v případě ideálně hladký povrch, který byl předtím připraven před montáží.

Je-li povrch omítkou a nátěrem nebo obloženy gipsokatonom, pak můžete bez obav instalovat panely v lepidle. V opačném případě je třeba nainstalovat rámec z profilů nebo upevnění přes Rust.

Instalace na rámu z profilů. Takový způsob zahrnuje montážní rám vyrobený z kovových profilů. Pro tyto účely se hodí profily rovné, rohové a na konci, to vše závisí na složitosti návrhu a typu povrchu obkladu. Dobrý vypadá výzdoba na zařídit obývací pokoj v soukromém domě.

Tato metoda umožňuje instalaci panelů skrytých (tupý spoj) nebo otevřené, když jednotlivé profilové prvky zůstávají viditelné a působí jako další dekor. Metoda rám je vhodný pro opracování velkých ploch nebo komplexní povrchy.

Instalace pomocí rustication. REZ představují kryty, které se používají k připojení různých ukončovacích prvků mezi sebou, s výhradou malé vzdálenosti mezi nimi.

Tato metoda umožňuje vytvořit pocit trojrozměrného povrchu.

Jako Rusta speciální kolejnice vyrobené z kovu mohou být použity z nerezové oceli, dřevotřísky a MDF. Chcete-li použít rustov stěnových panelů musí mít montážní otvory na všech tvářích.

Dýhovaná deska pro opláštění stěn bude poskytovat nejen kvalitní a moderní obklady, ale také přispět k vytvoření jedinečného interiéru jedinečný styl v každé místnosti.

Nabízíme dívat na video o tom, jak nainstalovat dokončovací materiál:

Tento materiál má mnoho výhod, které umožňují, aby s jistotou soutěžit s jinými typy interiérového designu.

Uvědomit přátele o tomto článku v soc. sítě!

Při kopírování materiálů, aktivní odkaz na zdroj.

Dýhované desky: tajemství vysoce kvalitní povrchovou úpravu a nápady pro interiéru

Vytvořit jedinečný interiér pomocí dekoračního lemování

Moderní technologie se recykluje do interiérů takových dávno zapomenutých předmětů, jako dýhovaných desek na stěny. Dříve byly široce používány jako atraktivní dlouhotrvající dekorace, ale nakonec nahrazen novým řešením. Nyní, tyto panely mají novou popularitu díky novým materiálům, jako je MDF a jeho modifikací.

Tvorba přírodní materiály pomoci vytvořit svůj vlastní styl

Moderní design stěnových panelů - lehká stavební materiály, neváží se na atmosféru a související hygienické a protipožární předpisy. Z tohoto důvodu, preference, můžete dýchat úlevou, spojující ve vzhledu místnosti-the-art designu, životního prostředí, bezpečnosti a krásy.

Původní koupelna Design okolní

Tip! Hlavní výhodou těchto desek může předpokládat, široká škála dřevin se používají k vytvoření viditelnou vnitřní vrstvu.

Patří mezi ně:

 1. javor;
 2. dub;
 3. ořech;
 4. olše;
 5. borovice;
 6. cherry;
 7. jabloň;
 8. popel;
 9. exotické druhy

Je obzvláště důležité, aby takový výkon je velmi univerzální a je vhodný nejen pro domácí oblasti, a vytvořit příjemnou a vřelou atmosféru v restauracích, knihovny a kanceláře.

Dalším bonusem pro designéra - široká škála barev a textur. Výrobci První efekt dospěje k používání laku, a druhý - pomocí postprocessing. Díky tomuto sortimentu naleznete vysokým leskem a možnosti matné, hladké a sametový na dotek.

Exkluzivní, unikátní vzor na tenké desky z přírodního dřeva, získané řezáním

Tyto roztoky mohou být použity v moderních místech ve stylu hi-tech, eko, stejně jako klasické a koloniálním stylu, jako více atraktivní alternativu přírodních stavebních materiálů vystavených zpustoší hmyzu a různých mikroorganismů.

lak povlakový materiál zdůrazňuje texturu

Důležité! Hlavním funkčním prvkem stavebních materiálů je její univerzálnost. Jedná se zejména o uspořádání prostoru. Tak stěna opláštění může být zcela, vytvořit víceúrovňový složení a dokonce vytvářet podmíněné zóny.

Tapeta se vzory v ložnici

V prvním případě se bude moci znovu design ve stylu minimalismu jen jednu možnost. Máte-li použít kombinaci dvou diametrálně protilehlé v odstínech barev, můžete dosáhnout více zajímavých efektů. V tomto případě, mohou být kombinovány v střídavým způsobem, a to i tím, že mění směr dřevěných vláken, zdůraznit kontrast.

Stylové bydlení šachy konstrukce s použitím přírodních materiálů

Zajímavý a docela populární používání tohoto stavebního materiálu přímo na uspořádání vnitřních panelů, které se etabloval jako jeden z nejlepších způsobů, jak pro boj s problémy na stěnách, které mohou vytvářet, například děti. Patří mezi ně:

Co se týče územního plánování, ve srovnání s jinými dekorem se stane zábavná hra, protože k upevnění obrobku na podlahách je tak jednoduché, jak si hraje s projektantem.

Proces výstavby zařízení je poměrně jednoduché, ale je třeba nejprve v souladu s řadou podmínek. Týkají se hlavně zpracované stěny parametry.

Strom v interiéru vypadá vždy drahé a ušlechtilý

V době instalace, vše překrývající musí projít základním výcvikem a ztrácí vady:

Atraktivní vzhled jídla a to díky kombinaci bílé a mahagonu

Tip! Kromě toho by měly být tyto složky připraveny a přidružené systémy, například světlo, elektřina, pokud jsou součástí bude viditelný na stropě.

Dýha z ušlechtilého dřeva - jedinečná vyváženost ceny a kvality

Když je povrch připraven pro zdobení, začít připravovat návrh, které jsou základem pro měření místnosti.

Tip! Jsou doporučovány které mají být provedeny pomocí laserového úroveň od měření provedené páskou přinese podstatnou chybu, která není platná v tomto případě, protože její vzhled by vedlo ke vzniku dalších potíží při instalaci komponent turn-based.

Například, nejčastější problém je v tomto případě - řezání dřeva a kovu. Neboť to bude vyžadovat další zařízení, jako jsou obličejové pily, které nejsou v každé domácnosti.

Wall konstrukce strom bude „zvýraznění“ jakýchkoli prostorách

Montáž prvků lze provádět ze stropu a podlahy - v závislosti na tom, co forma strukturální požádal výrobce polotovarů. Ty pak jsou stanoveny v drážkách kovového profilu, který je připevněn ke stěně pomocí šroubů.

Profily jsou obvykle vyrobeny z lehkého a odolného hliníku. Existují v různých verzích. Vzhledu, profily jsou rozděleny do dvou typů:

Instalace s hliníkovým spojovacím profilem

Skryté vedení maskovaný pomocné popruhy, které jsou instalovány v odpovídajících drážkách nebo které jsou zajištěny na nosné konstrukci.

jsou určeny pro:

Vestavné na skrytém profilem

Důležité! Universal instalovány uvnitř plátna, začíná - ve spodní části konstrukce, a dokončovací práce - v průběhu posledních lamel, zadní kotouče.

Ale někteří výrobci stát pouze výchozí profil. Všechny ostatní prvky v něm jsou upevněny příslušné štěrbiny. Nicméně, nedostatek funkčního řešení tohoto druhu je tam pořád: rozebrat strukturu, aniž by zničil podařit, takže opět platí její make up je téměř nemožné.

dřevěné stěny vytvořit fantastickou atmosféru

Tip! Předem určit, kde v budoucnu bude nástěnná svítidla a zásuvky pro připojení elektrických spotřebičů, aby byly vytvořeny vhodné díry v dlaždicích a aby se zabránilo poškození obložení stěn následné montáži elektrických komponentů.

Reprezentativní vzhled materiálu, klade důraz na styl interiéru

Zvláštní pozornost je třeba věnovat instalaci držák na stropě av rozích místnosti. Při montáži stropu bez podstavce dokončovací obrobku je řez při odstraňování zbytku, a nastavení výšky na požadovanou úroveň. Kterým se to také dochází k poněkud jinak a vždy záleží na konkrétní podobě.

Jednou z mnoha výhod tohoto materiálu - vysoký výkon tepelné a akustické

Co se týče rohových spojů, které jsou organizovány různými způsoby. Někteří vývojáři poskytnout k tomuto speciálním příslušenstvím - samostatný jeden pro vnitřní úhly a exteriéru. Jiní navrhují k provozu těchto doplňků výhradně pro vnější rohy, aby usnadnila montáž.

Tip! Péče o dekorativní obložení stěn je jednoduchý. Snížená to jednoduché čištění bez použití pomocných pracích a čisticích prostředků, které by měly být vzaty v úvahu při organizaci oprav v institucích, kde je často dlouhá doba a tam jsou děti.

Základem tohoto typu úpravy je MDF listů. Jsou vyrobeny nejen z přírodních surovin, ale také s použitím polymerních prostředků, které zvyšují životnost hotového výrobku, a zjednodušit montážní práce. Díky tomuto řezání polotovarů je zjednodušen a nedává zbytečnému plýtvání, což je zvláště důležité s ohledem na konečné náklady.

Tento typ obložení stěn je odolný proti vyblednutí, vlhkosti a UV

Náklady na takové rozmaru je relativně nízká vzhledem k bonusy, které jsou přijímány uživatelem. Zároveň to záleží na řadě faktorů kromě prostoru, který je plánován na výzdobu. Jedná se zejména o cenu suroviny - jemného dřeva, který se používá k dýhy a jeho množství.

Posledním faktorem je důležité, protože někteří tvůrci raději dýhované MDF obě strany. To nejen zvyšuje množství použitého přírodního dřeva, ale také příbuzné materiály, stejně, jak je používán ve výrobních procesech.

Unikátní výzdoba chodba

Důležité! Rozdíly v ceně jsou také k dispozici a náklady spojené materiály v soupravě. Patří mezi ně kovové doplňky, včetně pásky a polštářky a rohových vložek.

Kreativní design zdi u hlavy postele

Kromě toho zvyšuje náklady, když společnost, tvořící sadu objednává, vyvinuta a navržena místnosti. Tyto služby mohou hrát a najal odborníka, který je plně zodpovědný za realizaci návrhu projektu, a to nejen pro dekoraci.

Materiál, který má mnoho výhod, soutěží s jinými typy výzdobu interiérů

Na závěr je třeba poznamenat, že analogy mají dýhované desky není nouze. Tento laminované desky a masivní dřevo. Nicméně, tento materiál je zbaven všech možných nevýhod, které komplikují instalaci a uvedení do hotového výrobku. Ujistěte se, že zkušenosti, ocenit vysokou kvalitu a široký výběr ze sortimentu, který změní váš domov nebo kancelář do pohádky!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 1 = 1