Eek lampy k vytápění kurníku

Eek lampy k vytápění kurníku

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak vytápět kurníku v zimě? Infračervených lamp pro kurníku. Teplota v zimě kurníku

Vlastníte-li na částečný úvazek farmu v zimě pravděpodobně někdy potýkají s problémem, který se projevuje v tom, že kuřata zastavila pokládání. To znamená, že se pták cítí nepohodlí způsobené akty za studena.

Zlepšit obsah kuřat může být rozhodování o otázku, jak k ohřevu kurníku v zimě. Toho lze dosáhnout tím, že udržuje určitou teplotu. Je však důležité, aby provedla rozsáhlejší a tepelně izolační práce pro to na podlaze byl pokrytý vrhu, strop a stěny jsou izolovány a instalováno umělé vytápění.

Jak může být použit materiál pro ložní prádlo:

Suchý a čistý podklad se plní s hydratovaným vápnem, který vyžadoval 1 kg na metr čtvereční. Poté, co podestýlka položil vrstvu, která se může pohybovat v rozmezí od 5 do 10 cm. Jakmile zjistíte, že pokropení zhutní, přidejte čerstvý materiál. Tento přírodní topení je efektivní, ale vyžaduje pravidelnou uvolnění.

Vytápět nepostupuje daleko, že je nutné provést zateplení stropu a stěn. V roli tepelně izolačních materiálů z minerální vlny, střešní krytiny, které jsou naskládány na strop. Pěna a minerální vlny lze použít na stěny, ale pro okenní a dveřní otvory vhodné plastových fólií, textilních materiálů a dokonce i přikrývky. Zařízení uvnitř kurníku nutně zahrnuje vytápění v zimě, ale v tomto případě si můžeme být jisti, že pták bude probíhat po celý rok. Můžete použít naftové pece, topné radiátory, sporáky, trouby, infračervené lampy a zděné konstrukce.

Mnoho majitelů drůbežáren se ptají, zda je nutné provést zateplení stropu a stěn, kde je topný systém. Odborníci odpověď je jednoznačná: „Ano 9raquo ;! Přírodní izolace je schopen řešit dvě důležité problémy, které mají zabránit průvanu a vytváří překážky pro srážení.

Použití infračervených lamp

Když slepice dům zateplení dokončeno, můžete postarat o přítomnosti přídavných zařízení. Infračervené lampy mohou působit jako on. Jsou to zjednodušující možností vytápění. Tato metoda je velmi běžné dnes ve srovnání s jinými elektrickými přímotopy. To je způsobeno tím, že světelný zdroj k vytápění kurníku má vysoký stupeň účinnosti a hospodárnosti. K výhodám patří také:

 • rovnoměrné rozložení tepla po celé místnosti;
 • dlouhá provozní doba;
 • schopnost vytvořit optimální vlhkost;
 • nepřítomnost onemocnění u ptáků.

Instalaci těchto zařízení je velmi jednoduché, stejně jako k jejich nahrazení, pokud je to nutné. Lamp k ohřátí kurníku spotřebovává minimální množství kyslíku, a snižuje náklady na nákup potravin, protože brojleři rostou rychleji. Pokud se rozhodnete vyzvednout takové infračervené přístroje, pak je nejlepší dávat pozor na výrobky společnosti Philips a Osram. Poslední z těchto výrobců v Německu a produkuje infračervené lampy, které mají průhledné kapsle žárovky se skleněnými prvky. Taková zařízení mohou být instalovány odstraněním od spotřebitele na 1 m nebo méně. Tento zcela eliminovat přehřívání.

Pokud uvažujete o otázce, jak nejlépe ohřát kurníku v zimě, může být výhodné, aby žhavým výrobce žárovky Philips, která může být červená nebo transparentní. Prvním jsou nejoblíbenější, mají tvar tobolky, a jsou vyrobeny z tvrzeného skla. Infračervené žárovky tohoto typu se mohou nastavit jas světelného toku. Na trhu můžete najít produkty infrazářičů ruských specialistů, včetně infračervených reflektorových světelných zdrojů, které mají transparentní nebo červená žárovka. Hlavní výhodou těchto zařízení je dlouhá životnost, která dosahuje 5000 hodin.

Proč byste měli raději infrazářiče

Zařízení uvnitř kurníku nutně zahrnuje instalaci topných těles. Jak mohou vykonávat infračervený. Jsou velmi vhodné pro použití a neohřívá vzduch, a okolní objekty. Udržuje teplo uvnitř budovy. Podle zákonů fyziky, teplý vzduch stoupá. Dokonce i když každá štěrbina je dobře utěsněna, bude teplý vzduch unikat a otvor. Mimo jiné ve stropě jsou obvykle vyrobeny větrací otvory, které opustí vzduch. Zatímco okolní objekty, což zajistí teplo ohřívač, se nikam. Poté, co se dá teplo do prostoru.

Infrazářiče jsou vhodné tím, že mohou být upevněn na stropě, kde ptáci nedosáhla a dostat spálil. Aby teplota v kurník v zimě udržována na určité úrovni, je nutné zakoupit ohřívač, jehož výkon není vyšší než 500 wattů. To platí pro malé prostory. Je možné dále získat další a termostat, kterým je optimální teplota je uvedena, se pohybuje v rozmezí od +12 ° C Jakmile se vzduch ochladí, bude ohřívač automaticky zapne. Kromě výše uvedených ochranných známek, dobře zavedené „BiLyuks9raquo zařízení;.

Mezi další funkce infračervenými lampami

Výše uvedená teplota v kurníku v zimě může být udržována pomocí infračervených lamp, které jsou velmi populární dnes, takže existují určité důvody. Neměli hořet vzduch a jsou schopny udržet potřebnou suchost a vlhkost. Lampy mohou být použity nejen pro vytápění, ale také lehký. Podle zemědělců, tato zařízení mají vysokou účinnost a kompaktní rozměry. S jejich pomocí můžete získat měkkou červenou barvu, která působí na ptáka zklidnění a podporuje produktivitu a lepší růst.

Ze širokého rozsahu uvedeném v obchodech, můžete si vybrat lampy, které jsou trvanlivé, spolehlivé a cenově dostupné ceny. Jeden takový světlo, jehož kapacita je 250 W, se zahřeje a kryt o ploše 12 m 2.

Nabízí Philips BR125 IR infračervené lampy

Infračervené lampy pro družstva se nejlépe hodí, pokud chcete vytápět pokoj takového označení. Uvedená v podtitulu modelu spotřebitelského bude stát 429 rublů. Jedná se o topný element, který může pracovat v těžkých podmínkách na typu farmy, který obsahuje ptáky a zvířata. Konstrukce je zesílena použitím tvrzeného skla. Rozměry jsou kompaktní, podstavec je univerzální a umožňuje použít lampu s jakýmkoli vhodným zařízením. Takové zařízení zajišťuje tepelný tok, který nezpůsobuje poškození kůže, tepelná zvířata a lidi a dokonce i potraviny. Tyto výhody lákají zemědělce, stavitele a kuchaře. Pokud jste příliš se přemýšlet o tom, jak k vytápění kurníku v zimě, pak, samozřejmě, to je nejlepší zvolit infračervený topný systém, který nemá nepříznivý vliv na zdraví lidí a zvířat. Mimo jiné přispívá ke zlepšení chuti k jídlu ptáky a jejich rychlý růst, zvyšuje odolnost vůči infekcím.

Výpočet výkonu topného zařízení pro kurníku

Coop 20 kuřat v zimě by měla mít rozměry 4x4 m, a klec pro pěší bude omezen na následující rozměry :. 2x7 m Tak vytápěná plocha je 16 m 2. Jak bylo uvedeno výše, do 12 m 2, by měla být 250 W, ale bude dostatečná pro 16 330 wattů.

Poměrně často moderní drůbežárny jsou zvědaví, jak k ohřevu kurníku v zimě. Je-li dům nedodává elektřinu, můžete zvolit alternativní metody, jako je například kamna na tuhá paliva, které jsou roztaveny dříví. Taková zařízení zahřívají poměrně rychle a jsou schopny udržet teplo po dlouhou dobu. Tento typ vytápění je levnější ve srovnání s plynovým zařízením, z nichž poslední je pravda pouze v případě, kdy ekonomika rostla velikosti slepičí farmy.

Chcete-li použít na dřevo, je třeba myslet na požární bezpečnost. Všechna kamen, které jsou velmi horké, musí být izolován, aby se zabránilo popálení ptáků. Mimo jiné musí být místnost vybavena dobrým ventilačního systému a samostatného komína. Před nástupem chladného počasí, by měla vzít na uhlí a palivového dříví. V procesu tavení pece a spalování paliva pro stavbu je třeba dodržovat, jinak se může spustit do ohně. Tato hrozba se stává skutečné, když je v místnosti ze dřeva, a podlaha je pokrytá slámou. V takových oblastech burzhujku mohou být odstraněny ve zvláštním místě, kde zařídit betonový podklad a ve vzdálenosti od stěn pece. Při konfrontaci s úkolem před vámi o tom, jak k ohřevu kurníku v zimě, můžete si vybrat burzhujku, který nebude jen normální teplotu, ale také šetří zdroje.

Když infračervené lampy na kurník není vhodný pro prostého důvodu, že to není dodáván s elektřinou, můžete si vybrat ohřev vody. Je pravda, že pokud se v rezidenční vytápění domácností je zajištěno kotlem teplé vody. V tomto případě se při stavbě kurníku je nejlepší spojit ji do bytového domu. V domě je nutné instalovat potrubí, který by měl zdůraznit, jak je topný okruh domu. Dostupnost specifických dovedností a zkušeností pomůže vytvořit takovou topení. Praxe ukazuje, že tento způsob je nejlevnější a nejpraktičtější.

Nyní víte, jak zahřát coop bez elektřiny v zimě. Nicméně, pokud máte taková možnost je nepřijatelná, je lepší dát přednost infračervená zařízení, které nebudou ohřívat vzduch a objekty, druhý je po zahřátí dá teplo.

Obsah domácích zvířat a ptáků v zimě: organizace coop vytápění

Mnoho majitelů vlastního bydlení jsou často přírodní zemědělství: pěstování zeleniny a bylin, chovu a dobytek, králíci a ptáci, atd Proto je jedním z problémů, které musí řešit, je k ochraně rostlin a zvířat před expozicí nízkých teplotách v zimě a v offseason. V současné době existuje mnoho možností, jak uspořádat topné kurník, skleník, přístřešek, jehož výběr bude záviset na místě bydliště v regionu a finanční schopnosti hostitelů.

Obsah kuřata, kachny, husy - nejběžnější typ zemědělství, který umožňuje neustále se čerstvá vejce a maso. A jak víte, s nástupem chladného počasí užitkovost kuřat je výrazně snížena. Kromě toho se zvyšuje pravděpodobnost onemocnění. zima, takže je třeba vytvořit podmínky pro normální život, které jsou poměrně jednoduché a spočívají v:

 • dostatečným osvětlením;
 • právo a výživné jídlo;
 • izolaci a ochranu před průvanem kurníku.

Na poslední podmínky je vhodné, aby zůstali ve větším detailu.

Běžné metody izolace a vytápění pro dobytek a drůbež

Všechny stávající metody pro přípravu stodoly na zimní období lze rozdělit na:

Přírodní izolace kurník

Než si vyberete možnost ohřívání kurník, měli byste se postarat o své izolace zdiva, as studené a foukané stěny a střecha, aby nevhodnému použití jakýchkoliv i nejúčinnější zařízení.

Stávající řada izolačních materiálů pro izolaci struktura umožňuje ruce snadno. Ve stejné výrobní technologie čas funguje pomocí určitý typ výrobku se neliší od postupu stěn a stropů domu. A praktické poradenství a instalace funkce lze vidět ve videu jsou průběžně provádí uživatelů na internetu.

Nezanedbávejte zateplení stávajících oken a dveří, as prostřednictvím existujících otvorů ztratila značnou část tepla.

Jedním ze zásadních procesů v přípravě prostor pro chov zvířat a ptáků v zimě je vytvořit hluboké podestýlce. K tomu by měla být použita k podlahové vrstvy hašeného vápna (1 kg na 1 m2) a poté asi 10 cm slámy, pilin, třísek nebo jiných přírodních tepelně izolačního materiálu (např., Listy, rašeliník, směs slámy a hnoje). Vzhledem k přírodním kompostování bude generovat teplo.

Vzhledem k tomu, těsnění a tlumící podložky se doporučuje, aby se uvolnily a přidat novou dávku.

Obrázek 1 - Podestýlky kurníku dřevní štěpky a piliny

Pro oblasti s mírným klimatem těchto opatření jsou dostatečné pro zajištění optimální teplotu v místnosti, takže obvykle není zapotřebí přídavné topné zařízení.

Je třeba mít na paměti, že některé z tepla pro vytápění bude přidělena ptáků a zvířat. A pro ně k udržení rozumně normální život teplotu 10 0C.

Umělé vytápění prostor pro ptáky a zvířata

V oblastech, kde nejsou neobvyklé, silné mrazy v zimě, a provádění výše uvedených opatření neumožňuje udržovat doporučený rozsah teplot, chcete vybrat možnost efektivní z hlediska dostupnosti a efektivity nákladů coop vytápění.

To lze provést několika způsoby:

 • elektrický ohřívač (konvektor, olejový chladič, ohřívač ventilátor, atd.);
 • zařízení pracující na plyn (hořák, tepelné pistole);
 • infračervené světlo;
 • trouba zařízení ( „kamna“, „Buleryan“ speciálně cihla lemované pec);
 • ohřev vody v systému.

Výběr nejlepší možnost, musíte splňovat následující podmínky:

 • bezpečnosti, včetně a oheň;
 • možnost dlouhodobého provozu;
 • zajišťování údržby doporučené vnitřní teploty;
 • hospodářství.

Vyhřívaná kurník ohřívače různých typů

Vyhřívání prostor pro drůbež a zvířata mohou být použity různé modely topidel:

Hlavní výhody tohoto způsobu jsou vytápění:

 • snadná obsluha zařízení;
 • Možnost použití v případě nouze (při náhlé mrazy, selhání jiných topných systémů);
 • Kompaktní ohřívače;
 • dostatečnou účinností.

Důležitým požadavkem při uplatňování tohoto provedení je omezit možnost kontaktu ptáků s dráty, hadice (s použitím modelů plyn) a zahřívací čip zařízení. Nejlepší způsob, jak to udělat, může být nazýván přístroj od ohrazující nebo mřížky, která je snadno vyrábět a instalovat vlastní rukou.

Je třeba poznamenat, že topné elektrické ohřívače - poměrně drahá volba, takže je vhodné v případě nouze či nedostupnosti jinými způsoby.

Použití plynových spotřebičů je ekonomičtější, ale také mnohem nebezpečnější. Toto provedení je obecně použitelná pro izolaci velkou plochu na kurník a vyžaduje povinné dobré větrání a také průběžně monitoruje provoz zařízení.

Infrazářiče se ukázala být účinná pro vytápění různé prostory: Domy a vesnická stavení, skleníky, stodoly, kurník, atd Existuje několik typů těchto zařízení:

 • použitých mobilních modelů, zpravidla na dobu určitou;
 • stacionární typy (film, panel ohřívače IR), se obvykle používá pro kontinuální ohřev a upevněny ve většině případů na strop. Montáž těchto zařízení obvykle nezpůsobují žádné obtíže, protože pokyny pro zařízení popsaná v sekvenci kroků při instalaci vlastních rukou. Pro vizuální informace, můžete sledovat video poskytované specialisty či běžnými lidmi s dovednostmi těchto děl.

Obrázek 2 - infrazářič pro ohřívání kurníku

Je třeba mít na paměti, že doporučená výška infračerveného umístění ohřívače v kurníku je 500-1000 mm od místa ptáků delší pobyty.

Pro optimalizaci teploty zařízení a obecně, doporučujeme použití automatických kontrol.

Pecí topné přístavby pro dobytek a drůbež

V případě dostupnosti na pevná paliva (uhlí, dřevo) jsou často používány v zimě vysoké peci. Ale jejich provoz musí splňovat určité podmínky:

 • komín jednotka;
 • Poskytování požární bezpečnosti;
 • Izolace topných ploch pro ochranu ptáků a zvířat z popálenin;
 • k potřebě pravidelné přidávání paliva;
 • konstantní regulace teploty a spalovací proces.

Je třeba mít na paměti, že toto zařízení je dost světlá výška, takže jeho použití není vždy vhodné pro malé prostory.

V případě, že jsou prostory pro drůbež je přilehlé k domu, v zimě je možné poskytnout topné vody okruhu stávajícího kotle.

Pro měřítku kurníku malé stačí těsnění po obvodu jedné nebo dvou trubic (s výhodou kov). V rozsáhlých oblastech radiátory mohou být instalovány s páskování z polypropylenu.

Není-li znalosti, zkušenosti a schopnosti vytvořit topný okruh realizovat jednu z těchto možností s rukama nad hlavou není nijak složité. V opačném případě se doporučuje zaměřit se na odborníky.

Vytápění pomocí infračervených lamp

Infračervených lamp pro zahřátí zvířat a ptáků jsou jedním z nejčastějších a nejjednodušších způsobů. Vyznačují se mnohé výhody:

 • současně poskytuje teplo a světlo;
 • vysoký výkon a účinnost v kompaktní velikosti;

Například jedna lampa dimenzováno na 250 wattů IKZK schopna teplo asi 10-12 m2 místnosti.

 • Režie tepla - jak je známo, infračervené zařízení, a lampa není ohřátý vzduch, a betonové povrchy, takže jejich správné uspořádání bude poskytovat teplo pouze požadovaná místa;
 • předsušení steliva a vzduchu;
 • nepálí kyslík;
 • snadnost instalace, údržby a náhrady.

Obrázek 3 - IR lampa poskytuje teplo a světlo do kurníku

K dnešnímu dni je nejrozšířenější infračervené lampy následujících výrobců:

 • Philips - v jejich lineup jsou výrobky s červeným a čirého skla; lampy mají dostatečnou pevnost (není rozdělena náhodně a roztržení padá s postříkání) možnost regulace intenzity osvětlení, dostatečné trvanlivosti. Ale cena těchto výrobků je poměrně vysoká;
 • Osram - uvolnění obvykle průhledné žárovku a kapsulárního zrcadlové prvky, které mají různou sílu v závislosti na účelu použití;
 • ECI, IKZK - jsou transparentní a červené, na rozdíl od výše zmíněných modelů mají přijatelnou cenu.

Obzvláště populární mezi zemědělci drůbeže jsou červené infračervené světlo, protože předpokládá se, že jejich tlumené teplé světlo má uklidňující účinek na kuřata.

Video níže je uveden přehled těchto produktů používaných u drůbeže a hospodářských zvířat.

Pro ohřev organizace pomocí infračerveného zapojení lamp potřeba stavět a instalovat plošinu s kazetou v žádané lokalitě. Jednou z podmínek v tomto případě je bezpečnostní plot zařízení, které mohou být vyrobeny s vlastníma rukama. Jeho přítomnost bude nejen zajistit bezpečnost ptáků a samotný lampu, ale také může zabránit možnosti vzniku požáru v případě ztráty držitele zařízení nebo praskání a lomu jeho baňky.

Chcete-li prodloužit životnost produktů, které nejsou určeny pro časté on-off, takže tato možnost nemůže být nazýván energeticky úsporné.

Obrázek 4 - Infračervená lampa Ochranný kryt mesh

Infračervená lampa pro kurníku

Comfort je nutná nejen pro člověka. Pták je dobře zametl a méně nemocní, je třeba se postarat o dobrých podmínkách. Jedním z faktorů, z nichž závisí je vhodná teplota v kurníku. Existuje mnoho způsobů, které se používají k udržení normálního provozu během zimy. Jeden oblíbený je infračervená lampa vytápět kurníku. To má své výhody i nevýhody. Tento článek se bude uvažovat o možnosti lampy, stejně jako ostatní ohřívače v domě pro ptáky.

Správná klima v kurník je zárukou toho, že kuřata budou dobře cítit. Kromě toho by řádné teplotním režimem kuřat trpí méně a je více produktivní. Při příliš nízké teplotě bude větší spotřeba krmiva. Část z nich půjde do výroby tepla, zbytek vajec. U kuřat různého věku teplotní podmínky se mohou měnit. Například, pokud jde o slepice, které nedosáhly tři týdny, je důležité udržet 21 °. To je normální teplota v kurníku v zimě. Ve věku tří až sedmi týdnech, může být teplota snížena na 16 ° C. U kuřat mohou být vytvořeny pro udržení úrovně teploty 8-159deg;. S ohledem na kuřata nemají pravidlo platí, že čím vyšší je teplota, tím lépe.

Důsledkem takového expozice může být snížení nejen množství, ale i vaječné hmoty. Slupka křehne, které nemají požadované množství minerálů. V případě, že slepice dům po dlouhou dobu budou udržovány při teplotě 40 ° C, pak se po určité době kuře zemře. Je důležité sledovat chování ptáků. Kuřata by měla být rovnoměrně rozložena na území kurníku a jíst dostatek jídla a vody. Pokud slepice tisknou k sobě, pak se teplota je příliš nízká. V případě nadměrné spotřeby vody a zrychlené dýchání, je nutné snížit teplotu v kurníku.

Předtím, než si myslíte o způsobu kurníku vytápění je třeba se postarat o jejich přiměřenou izolaci. V případě, že stěny a podlaha bude zima, pak je topný systém bude buď neúčinné nebo muset strávit spoustu peněz na elektřinu nebo paliva. Tepla, který je v místnosti s kuřaty se může rychle unikat oken a dveří. Proto by měly být myslet na prvním místě. Nejlepším řešením je správné plánování velikosti a umístění oken a dveří i při stavbě domu pro kuřata. Okna v kurník by měl být malý. Nestačí být jen jedna sklenice. Je lepší vytvořit strukturu několika kamer, které budou zajišťovat správnou izolaci.

Lepší mít okno na jižní stěně, dobře, pokud bude existovat dveře. Pokud jsou okna již nainstalován v kurníku, pak je možné přidat další snímek s jiným sklem. Všechny trhliny v oknech kurníku jsou utěsněny silikonovým tmelem. Kromě toho na vnější straně mohou obbit film. V této poloze je nutné s malou mezerou od skla. Tím se vytvoří dodatečný vzdušný prostor pro izolaci. V případě, že okna jsou velké, je to stojí za to přemýšlet o jejich snížení. Kuřata budou mít dostatek dopadajícího světla malým okénkem, a tepelné ztráty se výrazně sníží.

Dveře také potřebují izolaci. Pro tyto účely je možné dát více jedny dveře, pokud to vede ke stavbě. Nad tím si můžete pověsit starou deku nebo zabalené do fólie izolace. Je důležité, uzavřít všechny mezery na straně zámku a straně závěsu. Na vstupu může být další bariérový film. Spolu s těmito léčby, nezapomeňte na větrání místnosti. To může být malý ventilátor nebo větrání a ventilace, která může odstranit přebytečnou vlhkost z kurníku.

Pro tepelnou izolaci stěn a stropu, můžete použít minerální vlny. V případě, že slepice dům postavený podle kostry, pak žádný problém používat. Postačí, když je položit v drážkách mezi sloupky, předtím uzavřený povrch hydroizolace. Hydroizolace a také se hodí na vnitřní straně. Chcete-li kuřata dostal na vlnu, stěny opláštěné deskami nebo jiného materiálu. Strop je izolován podobný režim. V případě, kdy jsou stěny z cihel, mohou být prováděny s použitím vnější izolační pěny nebo extrudovaného polystyrenu. Díky tomuto řešení bude vyžadovat cílovou vnější povrch, chránit izolaci vůči škodlivým působením.

kurník způsoby vytápění může zahrnovat speciální zařízení a přírodních látek. Nedávná často používán pro pokládku podlahy. S ohledem na umělých zařízení dokáže rozlišit infračervenou lampu a infrazářič do kurníku. Každý z nich má nuance instalace a místa výběru.

Před nastavením na hluboké podestýlce v kurníku budete muset vybrat ten správný počasí. To by mělo být suché. Kromě toho, kuře by neměl být v místnosti. Podlaha musí být očištěny od výkalů a omyjte dobře. Po vysušení se podlaha kurníku je zpracována antiseptický prostředek. Dalším krokem je vyplnění povrchu podlahy v kurníku s vápenným hydrátem. 10 m 2 vyžaduje 10 kg látky. Nášlapná vrstva skládaný suché podlahy. První vrstva by měla být silná až 10 cm. Potom se postupně položeny podlahy svěží až do dosažení 30 cm. Tato rostlina komponenty nakonec začne generovat teplo. Teplota v hloubce 20 cm až 28 °.

Rostlinný podestýlka pro kuřata by měla být dobře suší se, aby mohla udržovat v teple. Je důležité, aby se ujistil, že neměla mít řadu škodlivých nečistot. Kromě toho je důležité, že se nevyvíjí plísní. Ta může vést k různým nemocem u kuřat. Jako materiál vhodný dřevěné piliny, rašelina, sláma, slupky slunečnice, kukuřice řezané tyče. Pokud se v průběhu podestýlky v kurníku se slámou, je nutné brousit až 3 cm. V mixu pro podlahy v kurníku lze použít rašelinu. Léto je poměrně hrubý písek, který musí být pravidelně uvolnit a vyměnit.

Vysoce kvalitní ložní prádlo pro kurníku bude sloužit k ochraně kuřat. Vzhledem k procesům, které se vyskytují v něm jsou přidělovány vitamínů skupiny B, které jsou nezbytné pro normální vývoj mláděte. To snižuje pravděpodobnost výskytu různých škodlivých bakterií, které přetrvávat ve vrhu. Dobrý stelivo pro kurníku lze poskytnout až do výše 30% z kuřata potřebují.

Pro ohřev kurník, můžete použít celou řadu zařízení. Ale minus ohřívače pece, nebo dieselovým to je, že jsou bezpečně spalovat kyslík, který je v kurníku. To může vést ke katastrofálním důsledkům, pokud jde o kuřat. Infračervená lampa pro zpětné vazby od uživatelů může být ideálním řešením pro ohřev kurník. Pozitivní momenty, které mluví ve prospěch použití infračervených lamy v kurníku jsou:

 • nízké náklady;
 • dvojitý účinek;
 • relativně nízké náklady na vytápění;
 • Topení režie;
 • podsushka vrh;
 • vysoká účinnost;
 • snadná instalace.

Náklady IR lampa, která lze použít poměrně nízký v kurníku. To je možné zakoupit za cca 180 rublů. Na prodej jsou k dispozici vzorky tuzemské i zahraniční produkce. První lze nalézt snížení titulní IKZK IKZS nebo RP. Tam jsou také výrobky z holandských a německých firem Philips a Osram. Rozdíl spočívá v lamp v některých konstrukčních prvků. Některé druhy emitují alespoň světlo a více tepla. Životnost závisí na kvalitě vedení a napětí. Výrobce uvedl postavu 5 tisíc. Hodiny. Ale tato hodnota může kolísat. Dovážené analogy jsou několikanásobně dražší a často nemají ospravedlňovat. Většina modelů je k dispozici s podstavcem E27, což je standardní a je používán v každé domácnosti, takže žádné problémy s výběrem komponent.

Jeden světlomet bez problémů vyrovnat se s územím, pro nosnice na 12 m 2. Jeho účinnost se zvyšuje s kvalitní izolace kurníku. Spotřeba je v tomto případě pouze 250 wattů / hodinu. S tímto sotva ve srovnání s jakýmkoliv elektrickým ohřívačem. Infračervené světlo má směrový účinek, který je pro kurníku velmi důležité. On nepůsobí na vzduchu a ohřívá objekty, které obklopují zdroj. Kurníku může podpořit vysychání podestýlky s nadměrnou vlhkostí. Pro montáž by měla být držena v kurníku vedení, který má vhodný průřez. Je třeba stanovit v vlnitého plechu, aby nedošlo k požáru. Positioning lampa kurníku nutné měřič vzdálenosti nebo méně od sebe. Budete muset pověsit tak, aby pokryly co největší plochu kurníku.

Jako alternativa k infračerveným lamy kurníku infrazářič lze použít pro kuřata. Princip fungování je stejný jako u lampy. Ohřívá předměty, které ji obklopují. Existují různé možnosti ohřívačů o moc a území, na které se vztahuje. Je třeba vycházet z příkladného výpočtu, který obsahuje od 1 do 10 kW m 2. Jedná se o průměrné hodnoty a mohou se lišit v závislosti na výrobci a modelu ohřívače. Topné těleso je zpočátku chráněny kovovým mřížkou, takže nehrozí, že kuřata se k němu sáhnout. Je vhodné umístit takové zařízení na stropě, aby to tak vysoko, jak je to možné z kuřat. U takových zařízení v kurníku bude potřebovat vedení kvalitnější a větším průřezem. Ohřívače vybavené regulátorem teploty, který je schopen udržovat požadovanou teplotu v kurníku. Videa o těchto ohřívačů pro kuřata lze vidět níže.

Jak vidíte, výstavba vytápěcího systému v kurník není příliš náročná. K tomu, že je důležité vybrat kvalitativní prvky a dodržovat obecná doporučení. V takovém případě si můžete být jisti, že kurníku a jsou v naprostém pořádku.

Str. Most Dorogomilovskaya 10

Dmitrov Shosse. 163 a budování 1, patro -1

Leave a Comment

Your email address will not be published.

4 + 6 =