Electric rytec

Electric rytec

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Co je lepší zvolit elektrický rytec

Elektřina dal lidstvu mnoho a si představit život bez elektrického nářadí je nemožné. Univerzální napájení umožňuje vytvořit univerzální nástroje, je potřeba, což je úžasné. Jeden zástupce takového univerzálního elektrických zařízení - rytec.

Vlastnosti a stručný popis

Podíváte-li se na elektrickém rytec do zvětšovacím sklem, bude to nic víc než druh cvičení. Jednoduše rozměry nástroje jsou mnohem menší, a funkce se značně zvýšily. Stejně jako u běžných vrtáků, rytců opatřen poměrně silným výkonem. Elektrický pohon nejen vytváří dostatečný kroutící moment, ale také velmi vysokou rychlost trysky.

Hlavní podíl rytců právě založen na principu rotace. Ale jsou i druhy bubnů, ve kterém je elektrická energie přenášené na kinetickou energii nárazu. Speciální trysky z dostatečně pevného materiálu reliéf hmotných částic opouštějících požadovaný vzor nebo nápis.

Hlavní charakteristiky rytců jsou redukovány na několik z nich:

 • hmotnost nástroje;
 • otáčky motoru;
 • počet univerzální trysek.

Přednost se dává mistrů lehčí nástroj s rychlostí otáčení až 20.000 otáček za minutu v přítomnosti sady různých návnad. Typicky rytce hmotnost menší než 1 kg. To je způsobeno tím, že rytina práce se provádí ručně a nástrojů těžších než 1 kg tvrdé práce na dlouhou dobu. Jednoduchý nástroj pro lepší práci po dlouhou dobu.

Různé trysky určuje rozsah funkčnosti přístroje. Proto, v závislosti na počtu trysek, které sahají úměrně. Seznam příloh může být:

 • kleštiny, spojky, vačkové zámky;
 • Gravírování tryska;
 • Kruhy řezání, leštění;
 • Miniaturní vrtačka;
 • frézy různých konfigurací a velikostí.

Kromě toho je možné připojit trysek ohebné hřídele, které umožňují pro prodloužení hnacího hřídele provádět další práci bez nepohodlí.

Pro domácí dílny, pro domácnost potřebuje dostatek rytec s rychlostí až 20.000 otáček za minutu a asi 200 wattů. Profesionální rytci jsou až o 30 - 35 tisíc, a hnací výkon vyšší než 250 wattů.

Elektrické rytci vyrobené mnoho společností s slavných značek: Dremel, Bort, Sturm, Einhell, Hammer, Bosh, Makita a mnoho dalších. Tento vážný postoj k takové nezáviděníhodné přístroje je vyjádřena v neustálém práce na zlepšení konstrukce a dodávky nových trysek.

Rytí - tato práce je vždy spojena s určitou přesností. Funkčně, rytec lze vrtat, řezat, mele, čistí a leští, platí graffiti. Ale všechny tyto práce jsou spojeny s šperky z jejich výkonu. Rukojeť může být dřevo, kov, různé druhy keramiky, skla a plastů. Při použití trysky s diamantem rýhovaný funkční rozsah přístroje je mnohonásobně zvýšila.

Bez práce nemožné šperky obchodů a podniků rytce pro výrobu suvenýrů. Vzhledem k tomu, kromě čistě technické účely Rytec mohou vytvářet díla z kovu, dřeva nebo jiných drahých a dekorativních materiálů.

Účelem Rytec technické je v každém průmyslovém zařízení - využití složek vytvořit miniaturní uzly, které nemohou vyrábět jiný typ nástroje.

Při použití trysky s diamantem rýhovaný funkční rozsah přístroje je mnohonásobně zvýšila. Ale pracovat s takovým nástrojem vyžaduje určitou zkušenost a profesionalitu.

Výrobci rytců, věříme + (Video)

Dobrý značkový nástroj stojí za ty peníze vyplaceny. Nejlepší vlastnosti jsou výrobci a modely, které jsou zahrnuty v tomto přehledu:

Tento pořadník může být rozšířena přidáním dalších výrobců, dalších ratingových kritérií. Tržní rytců, jejich funkčnost a klíčové prvky jsou každý den mění skoro. Každý odborník může vytvořit pořadník na základě svých potřeb a preferencí.

Při výběru takové nástroje musí být jasně určenému účelu. Je třeba vzít v úvahu kvalita zpracovávaného materiálu, seznam funkčního provozu, nezbytné a dostatečné množství nářadí a příslušenství. Za prvé, musíme se rozhodnout - co chcete dělat.

Mini-vrtačka se liší od šoku rytců, které lze použít nejen pro gravírování. Může být použit ke snížení a vrtat, čistit a leštit. Je nutné pečlivě seznámit s úplným souborem, protože pro tuto práci bude dražší ke koupi trysku samostatně. Hledáte-li práci v praktickém modelu s ohebným hřídelem.

Stále je třeba rozhodnout - jak často bude rytec použity. V případě, že práce budou prováděny každý den, je nutné zvolit nejspolehlivější model. To může být Dremel, Proxxon nebo Foredom. A napájecí zdroj pro profesionála vybrat z 250 wattů. Výkonová rezerva umožní velký točivý moment pro provoz při nízkých rychlostech. Řemeslné a hobby dost modely Einhell, Hammer, Bort, Storm a Skil. Jejich deklarovaný výkon do 100 - 200 wattů.

Důležité při výběru je materiál, který s ním pracovat. Sklo, dřevo a měkké kovy snadno léčit mini-vrtačka s až 20 000 drahokamy, oceli a slitiny tvrdé materiály mohou být zpracovány pomocí mini-vrtačka s až 30000 a jejím ukončení kontroly. To by umožnilo dolaďování. V opačném případě je nutné aplikovat rytec nárazu.

Po určení účely použití vybraného nástroje o vlastnostech - výkon, frekvence, rychlost otáčení a hmotnost nástroje. A doplňuje výběr ukazatelů, jako je hluk z přístroje, jeho ergonomie, zpracování a cenou. Ale i bez zkušeností s rytec, můžete vybrat nástroj na výše uvedená kritéria.

Jak si vybrat elektrické rytec: tipy a recenze na výrobci

Poměrně populární destinací ve výzdobě je vyryto. Na prodej dnes byly pohodlné přenosné nástroje, které otevírají mnoho příležitostí před fanoušky. To platí i pro mini-cvičení, který je také nazýván elektrické rytec.

Tato jednotka je snadno ovladatelný, takže to bude schopen zvládnout i ty lidi, kteří jsou daleko od zařízení. Chcete-li vytvořit šperky, aby se jejich vlastních rukou suvenýry a dárky, pak elektrický rytec bude to, co budete potřebovat.

Elektrické rytci také volal mini vrtačky. Jsou určeny pro lisování a rytí. Zpracovávání jejich použití může být kov nebo kámen. Před nákupem, to je pro vás důležité se rozhodnout, co máte v plánu udělat. Například, mini-vrtáky často srovnáván s tlumiči rytců. První se nepoužívají pouze pro gravírování. Mohou být použity k provádění různých úkolů, a to:

Proto při nákupu je třeba dávat pozor na obalu. Někteří mistři zdůraznit, že samostatný nákup příloh může být příliš nákladné. Výběr modelu s ohebným hřídelem, můžete si být agilnější a přesnější, a to zejména s ohledem na těžko přístupných místech.

Předtím, než si koupit elektrický rytec, měli byste zvážit, jak často plánujete používat. -Li každý den, musíte si koupit spolehlivý model dobře známých výrobců, vyzdvihnout mezi nimi:

Odborníci zdůrazňují, že věci stále v rezervě. Když přijde na profesionálním studiu, je lepší raději rytec, jehož síla začíná od 250 wattů. Mezi hlavní výhody těchto zařízení provádí působivý točivý moment při nízkých otáčkách.

Elektrické rytec může být snadno použit pro hobby. V tomto případě se hodí model domácího třídě. Takové firmy jsou k dispozici:

Průměrný výkon ve stejnou dobu by mohla dosáhnout 200 wattů.

Tipy pro výběr daného manipulace s materiálem

Než půjdete do obchodu, budete muset přemýšlet, co se zabývají většina z vás: s jemným kovů, dřeva nebo skla. Ve všech těchto případech bude stačit mini-vrták, který má malý počet otáček 20 000 za minutu. Pokud je materiál, se kterým jste zvyklí, - ocelí, plných materiálů a drahých kamenů, oblek bicí rytce.

Dokonale vyrovnat se s tímto úkolem, a mini-cvičení, ale fluktuace by měla být kolem 30.000 za minutu. Tento nástroj musí být možnost regulace otáček existovat. To vám umožní nastavit přístroj tak přesně, jak je to možné, a to zejména s ohledem na případ, kdy je nutné provést drobné práce.

Tipy pro výběr v ergonomickém vydání

Elektrické Rytec musí být zvolena s ohledem na ergonomii bydlení. To by nemělo být vedeno pouze názory spotřebitelů a odborníků v souvislosti s tímto konkrétním modelem. Návštěvě obchodu, musíte pochopit, jak se hodí bude Tě zařízení v provozu. To je důležité zejména proto, že práce s přístrojem, který bude mít na dlouhou dobu.

To by mělo být pohodlné a neměl způsobit únavu při delším používání. Pokud stále nevíte, jak si vybrat elektrickou rytec, bychom měli vyhodnotit kvalitu bydlení materiálu a zpracování. Spínače by měly být umístěny na vhodném místě. To platí i pro vlády.

Změna pracovního trysku. Tyto akce nesmí trvat dlouho. Zkuste nainstalovat ohebný hřídel. Ty by měly být pohodlné, jak to udělat. Důležitým faktorem je také hlučnost. Mnozí spotřebitelé oceňují a plynulý provoz.

Než si vyberete elektrický rytec, měli byste zvážit, zda je práce s trhne, zda slyšitelné kliknutí a vrzání během provozu. Hodnotit design. Práce s krásným zařízení bude mnohem příjemnější než u neatraktivní zařízení.

Pokud si koupíte seriózní modelem značky, pak práci, kterou téměř není slyšet hluk. Ruka nebude cítit vibrace. Práce s takovým nástrojem nebude nudný, nebudete nepříjemné pocity.

Moderní trh nabízí k prodeji mnoho rytců, ale profesionálové často volí produkty těchto značek:

Zařízení s skromné ​​specifikace, ale spíše vysoké kvality vyráběné:

Jak bylo zdůrazněno ze strany uživatelů, mezi tuzemskými výrobci měli lepší dávat pozor na společnosti:

Cena může být ovlivněna několika faktory. Například, značky a vlastnosti. Náklady na profesionální modely se mohou lišit od cen jednoduchých zařízení v časech. Zvážit, zda chcete přeplatí funkce, pokud jste prostě není vhodné.

By měli být opatrní při výběru rytec, jehož cena je příliš nízká. Málo známé společnosti nyní vyrábějí zboží, které se mezi sebou neliší spolehlivost a dobrou kvalitu. Aby bylo možné učinit správné rozhodnutí, je třeba vzít v úvahu několik modelů čtením spotřebitelské názory na ně.

Recenze rytce "DIOLD MED-1MF 10015010"

Tento model stojí 2600 rublů. a je multifunkční nástroj, který se používá pro zpracování různých materiálů, a to:

Elektrické rytec „Diold9raquo;, názor spotřebitele, snadno ovladatelný, protože vybaven různými tryskami, které se používají k provedení širokou škálu aplikací. Výkon zařízení je 170 wattů. Souprava má ohebný hřídel. Jednotka váží pouze 0,5 kg.

otáčky vřetena je 35000 maximální otáčky. Celkové rozměry jsou kompaktní a jsou 230h55h80 mm. Velikost kleštiny se mohou používat až do 3 mm. Po přečtení recenze o elektrickém rytce, můžete pochopit, že spotřebitelé rozlišovat mezi další výhody:

 • zamknout vypínač;
 • velké množství příslušenství;
 • omezovačem hloubky;
 • elektronická regulace otáček;
 • nucené chlazení.

Pro snadné skladování, můžete použít případ, který je dodáván v soupravě.

Recenze rytce s ohebným hřídelem „DIOLD DER-2-MF 250“

Koupit tento nástroj, který můžete za 2000 rublů. Jedná se o zařízení s 250 položkami. Konstrukce je vybavena pogumovanou rukojetí, která poskytuje pohodlnou práci. Zařízení je vybaveno tryskami, které zvyšují univerzálnost.

Ze slov spotřebitele, tento elektrický etcher s ohebnou hřídelí lze použít pro následující rozsah úkolů:

Rotační rychlost může být řízena elektronickým systémem. To vám umožní nastavit zařízení pracovat. Vzhledem k možnosti aretací lze snadno a rychle vyměnit prasknout. Pohonná jednotka je 150 wattů. Kleština velikost se pohybuje mezi 1,5 a 3 mm. otáčky činí 32 000 za minutu.

Pokud stále nevíte, co elektrický rytec vybírat, musíme dávat pozor na popsaném modelu, který podle názoru spotřebitelů, má mnoho výhod. Mezi nimi je třeba zdůraznit:

 • zámek vřetena;
 • snadný přístup ke kartáči;
 • pogumované držadlo;
 • dvojitou izolací;
 • Pouzdro pro přepravu a skladování.

Pokud tento seznam není dost pro vás, pak byste měli mít zájem na upevnění tlačítka napájení, který zjednodušuje práci. Pro snadnou obsluhu, můžete použít hloubkový doraz. RFI vykonává dvojitou izolaci. To zlepšuje výkon rytce. Konstrukce bude připraven sloužit dlouhou dobu, protože s nuceným chlazením.

Recenze na rytec známky VORTEX T-150 72/4/1

Tento nástroj je poměrně levné - 1200 rublů. Jedná se o elektrické zařízení pro úpravu povrchů. S přístrojem, můžete:

Tento nástroj je spolehlivý, má kovový kryt ozubeného kola. Elektrické rytec „Vihr9raquo; oblíbený u zákazníků z mnoha důvodů. Mezi nimi kupující poznámka:

 • jednoduchá obsluha;
 • chlazení motoru;
 • samoobsluze.

Mezi další výhody patří nízká hmotnost, širokou škálu aktivit a možnost zámku vřetena. Výkon zařízení je 150 wattů. Sada obsahuje sadu výměnných trysek. Zařízení váží pouze 0,63 kg.

Tento nástroj má výkon rovný 140 wattů. Patří do třídy domácích a může být použit pro kontinuální provoz po dobu 20 minut. Elektrické rytec Sturm help:

 • cut;
 • mletý;
 • leštění;
 • vyřezávat;
 • kartáčováním povrchu keramiky na kov.

Zařízení váží 1,4 kg. otáčky mohou být až 22.000 za minutu. Kupující líbí, že jednotka je dodáván v kufříku. Zahrnuty mají ohebný hřídel, ale kupující si vybrat mezi které tento model s ohledem na pozitivní rysy:

 • snadná výměna trysek;
 • Nastavení rychlosti;
 • multifunkčnost.

Můžete přilákat nízkou hmotnost a malé rozměry, spolehlivost a vynikající zařízení.

Koupit tento model, co můžete za 2000 rublů. Používá se pro broušení, gravírování, leštění a řezání. Obraty jsou regulovány elektronickým systémem. Podle uživatelů, to vám umožní doladit zařízení pro určitý typ práce. Shaft Lock umožňuje měnit uchopení bezpečně a rychle. Pouzdro je kompaktní, zaoblený tvar a umožňuje pohodlné uchopení a spolehlivé držení.

Názory na konfiguraci a schopností

Spotřebitelé, jako že je dodáván s kufříkem. Váží elektrický rytec „Zubr9raquo; 0.79 kg. Velikost kleštiny se může měnit od 2,4 do 3,2 mm. otáčky vřetena - to je jeden z parametrů, což je docela často zájmů spotřebitelů. Maximální množství je 35 otáček za minutu.

Souprava má ohebný hřídel. Po kontrole údajů, budete schopni určit pro sebe pozitivní vlastnosti, včetně:

 • rychlou výměnu nástroje;
 • účinné chlazení motoru;
 • pohodlí workflow.

S ohledem na dlouhodobý provoz, je opatřena větracími otvory v dané věci. Cirkulace vzduchu okolo motoru zajišťuje provoz této části zařízení bez přehřívání. Vás může zajímat také rychlá výměna nástrojů. To je v kompetenci zámku hřídele.

Zatím není to tak dávno rytec lze nalézt pouze v odborném servisu. V současné době takové zařízení je k dispozici téměř každý spotřebitel. Již po mnoho let dekorativní úpravu výrobků je populární aktivita mezi profesionály a amatéry.

Efektivitu a kvalitu práce, jsou určeny k tomu, že to byl zvolen jako rytec pro takové manipulace. Toto zařízení lze použít v domácnosti a profesionální činnosti. Ale před zakoupením řadu technických parametrů musí být brány v úvahu.

Rytci Electric: co si vybrat pro dům

Přečtěte si v této publikaci:

Jak již název napovídá, je možné učinit závěr, že takový nástroj, jako rytec, který se používá výhradně pro tisk nebo ornament na povrch věci, a nic víc. Tento názor lze nazvat mylná představa, protože možnosti tohoto nástroje je mnohem více - to je multifunkční nástroj, který dostane jeho jméno od vývojářů, kteří ji vytvořili speciálně pro rytí. Myslel čas jinak, stejně jako v průběhu jeho užívání rytce ukázal spoustu skrytých schopností. Co je to? Ale k tomuto tématu se budeme zabývat v tomto článku, která spolu s místem stroisovety.org se podívej na otázky: jaké jsou elektrické rytci, někteří rozhodnou pro práci, co dělají a jak používat nástroje?

Jak vybrat foto elektrický rytec

Rytci Electric: co si vybrat

Úplně první bod, který je třeba dávat pozor, blíží k otázce výběru rytce, je to možné - to je dílo, které může být provedeno s ním. Rozsáhlé vlastnil mini Rytec, zcela díky trysky, které až do provádět tyto operace.

 1. Vrtání. Přirozeně, v miniaturní - průměr malých otvorů do 4 mm, ne více.
 2. Frézování. V tomto ohledu je rytec není příliš odlišná od ruky routeru - lze nastavit přesně stejný fréza, jen o něco menší.
 3. Broušení a čištění. Odstranit rez, barva loupat nebo odstranit cokoli jiného na pevném k velmi snadné pro jiné nástroje, které pomáhají místním rytci.
 4. Broušení. Existuje mnoho trysky vyrobené na základě brusným papírem nebo brusným kamenem - mají odlišný tvar (koule, válec) a mohou být použity k léčbě téměř všech druhů materiálů, včetně kovů.
 5. Rytí. Zde speciální frézy jsou používány, který může být aplikován na kreslení, vzor, ​​psaní na jakémkoliv podkladu.
 6. Leštění. Malé Plstěné kroužky a vložte GOI dovolit dát povrchový lesk na nepřístupných místech.
 7. Dřevořez. Tento proces je podobný frézování - jejich použití pro dřevěné vybrán drážek různých konfiguracích, panely, vyrobené řezy, škrábanců, které jsou následně leštěny.

Rytci Electric: jak si vybrat foto

A to není úplný seznam operací, které lze provádět pomocí nástroje, jako je mini vrtačku. Například nastavením na řezné čepele, snadno řezat a může být tenký kov, a dřevo a plast a mnoho dalších materiálů. Mělo by být jasné, že tento nástroj je určen pro výrobu tenkých práce - pokud je potřeba zkrátit desítce kanál, je lepší, aby se v ručních brusek.

Mini stroje: rytec a doplňky jít s ním

Mini vrtačka, jako žádné jiné elektrické nářadí, potřebují různé druhy zařízení pro vysoce kvalitní práci. Ano, je možné pracovat bez nich, ale to vyžaduje pevnou a zkušený ruku. Řada operací lze provést bez použití nástrojů, ale existují také, v níž se neobejde bez nich. V zásadě platí, že situace u nás, stejně jako u jiných elektrických nástrojů - přesnost potřeba, takže to nutné, a spotřebičů. tyto nástroje se používají ve dvojici s rytce.

 1. Ohebný hřídel. Jeho malá špička (kartuše) mohou být účinné zejména provádět různé práce, které nevyžadují vysokou přesnost - jeho hlavní výhodou je pružnost a pohyblivost. Jednoduše řečeno, schopnost rychle, přímo v průběhu práce měnit polohu řezného nástroje vzhledem k zpracovávaného materiálu.
 2. Frézovací doraz. V zásadě platí, nazvaný „mletí“ je zcela arbitrární, a to platí nejen provádět frézování - ale jmenování je zajistit, aby nastavená pracovní hloubka. Zkrátka a dobře, může být použit jako omezovač hloubky vrtání, pro broušení a samozřejmě za použití rytiny.

Mini fotografie rytec

Kromě těchto dvou hlavních nástrojů, spolu s rytce používají různé druhy rovnoběžných zastávek, vodičů a další. Obecně platí, že i přes své malé rozměry, je to skutečný nástroj neobejde bez v procesu výroby tenkých prací s různými materiály.

Vrtačka rytec: druh

S výjimkou rozdílů ve velikosti, výkonu a dalších technických charakteristikách, rytec na dřevo, kov a další materiály mohou být rozděleny do dvou hlavních typů.

 1. Rytec jako samostatný nástroj - namontována v jednom pouzdře a je připojen k síti prostřednictvím běžné zásuvky. Kromě toho tam jsou dobíjecí modelů, ale jejich zdroje jsou velmi malé a použitý nástroj ve velmi vzácných případech. Obecně platí, že se jedná o malý přírůstek do svého arzenálu, které nejsou zcela reálná.
 2. Rytec jako tip na druhou, výkonnější nástroje. Jednoduše řečeno, je ohebný hřídel, s rychloupínacím sklíčidlem až do konce. Původně byl navržen jako tryska pro standardní elektrickou rytec, ale nakonec se objevila modifikace, které mohou být instalovány na vrtačky, brusky a mnoho dalších nástrojů, které pracují s identifikovaným vysokým elektrickým pohonem.

Vrtačka fotografie rytec

Kromě toho je na prodej lze nalézt rytců, v kombinaci s jinými nářadí. Například bruska s ohebným hřídelem a rytec. Věc velmi zajímavé, je efektivní využití frekvenčního měniče pro různé úkoly - ve skutečnosti, jak se brus nůž, jste současně nákup a vrtací a frézovací stroj v miniatuře.

Jak si vybrat elektrické rytec: Na co se zaměřit

Zkrátka a dobře, přístup k výběru mini vrtačky je standard - stačí vybrat jakýkoli jiný nástroj, bez ohledu na její účel. Musíte dávat pozor na následující věci.

 1. Elektrické nářadí. Je samozřejmé, že čím více se výkon nástroje, tím větší zátěž může být přiřazen k ní. V průměru tento nástroj může mít kapacitu 150 až 400 wattů.
 2. Možnosti. Většina modelů se prodávají sady, které zahrnují a řezné nástroje a speciální trysky. Problémem těchto souprav je, že řezné a čištění nástrojů v nich zvláštní kvalita neliší. V zásadě vhodné pro začátek, a oni jsou, ale i pro profesionální práci lepší koupit kvalitní nůžky.
 3. Ergonomie. Rytec musí ležet pohodlně do ruky - to by neměl být příliš velký, ani příliš malý. Ve prospěch velkého množství zařízení lze provést pouze v případě, že chcete pracovat výhradně ohebný hřídel.
 4. Výrobce. Neexistuje nic, co říkají - to vše jsou si dobře vědomi toho, že od výrobce je přímo závislá na kvalitě přístroje.

Wood fotografie rytec

Kromě toho byste měli věnovat pozornost k tomuto bodu, protože jmenování rytce - v tomto ohledu mohou být navrženy pro domácnost a průmyslové použití. Rozdíl mezi nimi spočívá v pracovní dobu - nástroj pro domácnost by mělo spočívat častěji. Na rozdíl od profesionálních rytci jsou schopni pracovat dlouhé hodiny bez přestávky - jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a komponentů.

A konečně, s výhradou o něčem, co zvolit pro domácí elektrické rytců, zbývá přidat pouze jeden. Kromě těchto známých nástrojů tohoto typu, stejně jako Dremel, existují i ​​další, neméně kvalitní a dobré nástroje - jsou nalezeny i mezi čínskými výrobky. Například ROYCE - vyrobeno v Číně pro domácí trh, ale uklouzl v Evropě a tam osvědčený. Obecně platí, že dobrým nástrojem tohoto plánu velmi mnoho, a to stojí, není vždy drahé - číst recenze, zájem mezi známými. Nejedná se o nový nástroj, a ve většině případů v souvislosti s jednotlivými výrobci po dlouhou dobu lidé složil svůj názor.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 52 = 59