Elektrické Mercury 201 recenzí

Elektrické Mercury 201 recenzí

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Výměna metr! Co budete potřebovat? Kam utéct? ))) Rozpočet volba!

Rozhodl jsem se napsat recenzi o účetnictví elektroměry, jakož i postupů souvisejících s jeho výměnou.

Souvislosti: V posledních dvou letech, výjimečně i jeden týden bez klepání na dveře od různých společností se snaží zavést službu nahradit stávající metr. Co jsem právě nebojte se - režiséři a speciální kůra-mountain-control electro-office a nesrozumitelné předpisy vyžadují okamžitou právo (dnes) nahradí současný metr, a riziko přenosu plateb za předpisy elektřiny. vše "tovarischi9quot; Šli jsme spolu na zahradě!

Trvalo to přesně to, až je Kvitka komunální neobdrželi oznámení, že počítač nesplňuje zákonné požadavky pro normální chyby měření (a to tak skutečně bylo). ale toto "zvonochek9quot; TGC - již nemůže být ignorována ..

Psychicky připravit potíží (obvykle z praxe, aniž by to nemůže dělat nás nějakou jednu událost s utilit), počínaje výběrem elektroměru, které mají být nainstalovány. Po prostudování řadu nedalekého obchodu a modelů instalovaných na panelu příjezdové cestě, chápu, že existují dvě hlavní možnosti - Neva a Mercury. Je-li přístroj, než oba mají stejné vlastnosti, pouze jeden chornenky a další malá bílá))), stále existuje rozdíl v ceně 100rubley

Vzhledem k tomu jsem nebyl v podstatě, jakou barvu bude mít "korobochki9quot; Sticky na přístupový panel, pak se zastavil na malé černé Mercury 201. Koupil jsem model bez problémů, zkontrolujte datum výroby (musí být nejpozději do šesti měsíců od data prodeje, nebo muset znovu ověřit monitorovací stanici).

Druhá část "marlezonskogo baletní"Jmenovitě instalace měřiče, šel velmi rychle a úspěšně. Jak se ukázalo, že naše HOA má dohodu s TGC na možnost demontáž a montáž metrech na vlastní pěst bez účasti elektrárenské společnosti. To znamená, že postup pro výměnu počítadla, psaní akt a těsnicí - trvalo 15 minut max.

Použití Counter měsíc. Žádné stížnosti. Indikace Za poslední měsíc je zhruba stejný jako jeho předchůdce.

Počítadlo cena byla 750rubley Mercury (květen 2016goda)

Postup výměny elektroměru pracovníkovi HOA - 590 rublů. Mimochodem, v případě, že výměna zaměstnanců elektrárenské společnosti se pak budu muset čekat ve frontě v továrně téměř měsíc a náklady by byly 1100rub.

O sobě metr Mercury 201 - (. M e přesně to, co potřebujete pro byty) s jediným-rate elektroměr pro měření spotřeby elektrické energie v jednofázových AC obvodech

Třída přesnosti 1 (tj. Z důvodu, který musel změnit jeho prekurzor)

Jmenovité napětí: 230V

Základna (maximální) proud: 5 (60) A

Montážní pás - je v soupravě.

Výrobce Záruka - 3 roky.

Kalibrační interval - 15 let.

Životnost - 30 let.

R. S. Na pultu velký, a co je nejdůležitější přečíst čísla. Jeho předchůdce, měl jsem téměř od "lupoy9quot; při pohledu na čtení dat, a to i za vidění, a já si nestěžuju.

Zatím nepřidala žádné komentáře. Můžete být první.

SpasiboVsem.ru - sociálních sítí klientů služby v místě.

Recenze a popis meter „Mercury 201“

Jednofázové metrů „Mercury 201“ dnes v Rusku je považován za nejběžnější zařízení pro měření energie. Pulty značky nahradily více zastaralé modely, vybavené odstředivých kotoučů.

Dnes jsme vyprávět o tom, co je počítadlo značky a jaké jsou jeho vlastnosti, jak se dozvíte o pravidlech spojení pultem „Mercury 201“ a číst recenze spotřebitele.

Elektroměr „Mercury“: stručný popis

Připojení counter „Mercury 201“ může nezávisle zavázat, pokud prozkoumat funkcí tohoto zařízení a pokyny k nim.

elektroměry „Mercury“ vyrobeného v Rusku od roku 2001 společnosti „INCOTEX“ kapacita, která se zabývá výrobou elektřiny z jednoduchých jednofázových domácích potřeb až po komplexní metr třífázové.

Counter „Mercury 201“ má několik modifikací a od 201,1 do 201.8.

Také toto zařízení je rozdělen do série, v závislosti na parametrech, jako je:

 • přípustný provozní proud;
 • způsob, jak se odráží údaje o spotřebě elektrické energie.

Konstrukční prvky „Mercury“ counter

Veškeré úpravy na metr „Mercury 201“ mají následující strukturu:

 • Obdélníkové plastové pouzdro;
 • vlevo na čelní straně panelu je LCD displej nebo buben (v závislosti na změně) odpovídající informace o využití energie;
 • Na pravé straně přístroje je tabulka technických parametrů;
 • kryt je kompaktní, velikost 105 o 105 o 65 mm;
 • 350 gram hmotnosti konstrukce.

Spodní část pouzdra je odnímatelný a slouží jako ochrana kontaktů. Když ji zastřelit, získáte přístup ke vstupnímu elektrického kontaktu. Připojení vyslání je provedeno šroubovým spojem.

Opravit přístroj na zeď nebo jiný povrch, je nutné opravit na speciální DIN - lištu, která je nyní vybavena téměř všech uživatelských zařízení.

V závislosti na změně svých přepážkách v této sérii jsou:

 • Elektromechanický, kde čtecí zařízení provádí mechanické buben;
 • Elektronické měření energie tam, kde jsou zobrazeny výsledky na LCD displeji.

počítadlo specifikace

Counter vzhledem značka vybavena Zvláštní ochrana proti krádežím elektřiny díky přepólování. Má také takové vlastnosti jako:

 • přípustná teplota pro provoz zařízení je od -20 do 55 ° C;
 • Výrobce poskytuje záruku na výrobek po dobu tří let;
 • Maximální počítací životnost po připojení je 30 let;
 • mezhproverochny interval je asi 15 lety.

Jaké požadavky musí být v souladu s pultem

Když si koupíte elektroměr „Mercury“ 201 series je třeba zkontrolovat, zda je I splňují požadavky, které jsou uvedeny v dokumentaci výrobce:

 • první nebo druhé třídy přesnosti, to znamená, že přípustná chyba měření 1-2%;
 • Musí být uvedeno datum výroby a testovacích zařízení pro výrobu;
 • zkontrolujte, zda je číselná hodnota čítače byl zaznamenán ve státě rejstříku měřicích přístrojů;
 • zkontrolujte, zda je záruční pečeť;
 • ujistit, že výrobek má adhezivní ověřovací důstojník s datem ověření a hologramu zabezpečení proti padělání.

Připojení counter "Mercury 201"

Před instalací a připojením spotřebiče, je nutné pečlivě přečíst návod, pas zařízení, jakož i seznámit se strukturou jeho připojení.

Jednofázové jednotka na svorkovnici To zahrnuje takové vstupní kolíky:

 • fáze kontakt pro vstup z vnější sítě do areálu, je síť drát je napájen z elektrického napájecího společnosti;
 • Obrátit pro vnitřní fáze výstupu typ kabelu SHVVP;
 • připojovací svorka nuly z vnější sítě do areálu;
 • nulové výstupní svorka na zatížení uvnitř.

Zapojení je také provádí v uvedeném pořadí.

Nezapomeňte, že budete muset připojit de-posílit systém:

 • Vypnutí zařízení;
 • zástrčky;
 • přepínat;
 • přívodní potrubí, přívodní kabel jde na pult.

Připojené vodiče, které mají být úhledně zastrčený perforovanými otvory pro terminál trhlin ve víku. Kryt musí být přišroubován k tělu, dokud úplně fit.

Poté zkontrolujte zapojení ještě jednou a nasadit kryt. Call ovládání energetická společnost zástupce, aby produkoval čítače těsnící postup otvorem. Při připojování zařízení k elektřině se rozsvítí indikátor červené světlo.

Recenze Spotřebitelské na přepážce „Mercury“

Mnoho kupujících nikdy získat nic nového, až se seznámí s sebou na konkrétním zařízení. tak tady Zde jsou některé recenze proti „Mercury 201“, převzato z otevřených zdrojů na internetu.

Počítám „Mercury 201,5. Pravidelně vystupuje svého hlavního cíle, spolehlivé a kompaktní zařízení. Nicméně, tam jsou silné chyba indikace v teplotách pod nulou. Co se líbí, je absence složitých vzorů, pokud jde o kontroly a přípojek. Doporučuji použít obousměrný automatickou úvod k ochraně proti zkratu pultu obvodu. I neinstalujte přístroj na přední straně, protože studený bude hmatatelný chybě.

To, co se vám líbí v modelu 201,5 - A jednoduchost, přijatelné náklady, a mohou být namontovány uvnitř i vně budovy. Nyní máme dvě jednotky: jedna se nachází v domě, a ostatní ve vaně. Nastavena velmi rychle, zabírají málo místa. Aby se zabránilo ulice pracoval v pořádku, doporučuji „zabalit“ je do speciálního panelu s dveřmi, které může odolávat nízkým teplotám.

Co se líbí, je kompaktní velikost zařízení a jeho spolehlivost. Zatímco mnoho prodejců uměle zvýší cenu, je to minus.

Aby však bylo možné najít něco lepšího, aby vyrovnalo energetické náročnosti neskutečný bytu. Tam protějšky, ale nefungují dobře. Já radím koupit žetony jen v kontrolovaných místech, takže se nemusíte prodat vadný model.

Doporučuji to všem elektroměru, velmi pohodlný a jednoduchý model pokud jde o žádosti. Jeho cena je přijatelná pro každého, a pokud jste si ji koupili od prodejců, kteří pracují s správcovských společností, nebude vyšší než 2000 rublů s jednotkou. Nedoporučuji kupovat přístroj od pochybných prodejců uměle cenu, ale také údaje o poli a na těle nemůže splnit navzájem, nezapomeňte podívat se na to! I doporučujeme používat přístroj v místech, kde jsou tarify rozděleny do dne i v noci, protože dostat velmi drahé.

Tak jsme se dozvěděli o vlastnostech spojení „Mercury 201“ na elektřinu a jeho charakteristiky, stejně jako učených odezev. Nezapomeňte, že je třeba pečlivě před připojením přečíst návod a dokumentaci, schémata zapojení, a přísně dodržovat fáze a značených dráty.

Mercury 201: recenze, proud, technické specifikace

Většina Rusů používá k výpočtu elektroměr „Mercury 201“. Tato zařízení jsou instalovány v téměř každém bloku zemí bytových a jsou vybrány především pro atraktivní cenu: V závislosti na oblasti se může pohybovat v rozmezí od 550 do 600 rublů.

Mercury 201 - jednofázový elektroměry, které nahradily staré čítače s odstředivých kotoučů.

Popis "Mercury 201" counter

Jednofázový měřič „Mercury 201“ na míru „INCOTEX“ ruská společnost již od roku 2001. Zde jsou vydávány a složitější trojfázové zařízení měřící. Ale pokud se hovoří o „Merkur“, existují dvě verze, a to od 201,1 a končící na 201.8. Kromě toho je zařízení se může lišit v závislosti na následujících parametrech:

 • maximálního provozního proudu;
 • Mimochodem, v němž se projeví v údajích o nákladech na energii.

Stavba „Mercury 201“ nástroje

Bez ohledu na změny pultu každý z nich má stejnou strukturu, se skládá z následujících složek:

 • obdélníkové tělo z odolného plastu;
 • V závislosti na změně přední části panelu je malý LCD displej nebo buben, který zobrazí všechny informace o plánovaném výkonu elektrické energie;
 • na pravé straně je vybavena čítač tabulky technických parametrů;
 • Zařízení samo o sobě je poměrně kompaktní rozměry 105/105/65 cm;
 • elektroměr váží pouhých 350 gramů.

V dolní části těla, může být detekována jako výměnný struktura, která je nezbytná pro ochranu kontaktů. S cílem získat přístup k těmto kontaktům, je nutné odstranit spodní části spotřebiče. Vodiče jsou připojeny k nim prostřednictvím šroubového spojení.

Měřič je připojen ke stěně, a to ve svém balení obsahuje speciální hrábě. Je to s pomocí dávkovacího zařízení je nastaven na požadovanou plochu.

Teď trochu víc o Způsob zobrazení informací o spotřebované elektrické energie v závislosti na změně:

 • Veškeré informace se přivádí do elektromechanického displeje, který má zvláštní předení buben;
 • Další modifikace metr je vybaven LCD displejem, který také zobrazuje všechna data.

Důležitým rysem tohoto zařízení je to, že je plně chráněny před úmyslným krádeží elektřiny pomocí přepólování. K tomuto účelu má zvláštní ochranu, a říká se, že pokus o zastavení čítače prostě nesmyslné. Kromě toho existuje Existují i ​​další vlastnosti:

 • Přístroj je schopen pracovat bez problémů v nepříznivých teplotních podmínek (-22 minimální teplotě, maximálně 50);
 • produkt jde na prodej se zárukou po dobu 3 let;
 • zvrátit sám po instalaci je schopen správně pracovat až do 30 let;
 • mezhproverochny doba je 15 let.

, Musíte se ujistit, že před instalací pouze, že „Mercury 201“ zakoupenou elektroměru, který je plně v souladu se všemi požadavky, uvedené v dokumentech přiložených k ní:

 • Zařízení by mělo odkazovat na první nebo druhé třídy přesné údaje, kde je tolerance chyb v rozmezí od 1% do 2%;
 • Zařízení obsahuje také zařízení by mělo být datum vystavení při výrobě a datum kontroly;
 • Počítadlo musí mít jedinečné identifikační číslo, které lze nalézt ve státě rejstříku měřících přístrojů;
 • Má se jednat o záruční pečeť;
 • Přístroj by měl být zvláštní hologram, který je nezbytný k ochraně proti padělání, stejně jako značka s datem zkoušek.

Pokud budete číst pas na přepážce pečlivě, můžete vidět, že výrobce uvolňující různé varianty přístroje:

 • Maximální proud může být nastavena na 60A nebo 80A;
 • modifikace 201,5, 201,6 a 201,7 LCD Stead mechanický buben;
 • modifikace 201.2, 201,4 a 201.8, podle pořadí, je vybaven LCD displej;
 • Některá zařízení mohou zahrnovali speciální modem, se kterým si můžete vzít měření na dálku;
 • vysílané impulsy se mohou lišit od nástroje, nástroje.

Všechny tyto funkce a možnosti úpravy lze nalézt na specializovaných stránkách.

Jak se připojit napájení m „Mercury 201“

Způsob připojení „Mercury 201“ je uveden v detailu v diagramu připojeném k němu, a to lze nalézt na oficiálních stránkách výrobce. Dále budete potřebovat číst a s pasem, který je k dispozici pro každý čítač.

To znamená, jednofázový elektroměr má řadu vstupních kontaktech:

 • kontakt pro vstup externí sítě, který je připojen do místnosti, drát je přiváděn z rozvodné sítě;
 • kontakt pro výstup fáze do místnosti, kde se používá SHVVP kabel;
 • terminál pro připojení k zemi v místnosti z vnější sítě;
 • Výstupní svorka k nulovým zatížením uvnitř.

Všechny vodiče musí být připojeny v přísném souladu s určeném pořadí. Než začnete, je nutné odpojení napětí systému, a to je vypnuté všechny dopravní zácpy, všechny jističe a elektrické vedení.

Při provádění všech prací na metru by měla svítit trochu červené světlo, což znamená, že „Mercury“ je správně připojen a pracuje správně. Pokud se tak nestane, je třeba znovu pečlivě studovat vedení, a na potřebu zavolat odborníka.

není nutné přenášet zlomkové hodnoty v příslušné organizaci, je třeba volat pouze celek.

Navzdory skutečnosti, že „Mercury 201“ je moderní a pohodlné účetní nástroj, je v něm a některé nedostatky. Za prvé, velký počet elektrických desky prostě nevejdou rozměry „Merkur“, takže budete muset snížit na své místo, čímž se zhoršuje celkový pohled na celé konstrukce. Navíc, to vyžaduje čas a peníze. Rovněž je třeba poznamenat, že tyto čítače nejsou velmi snadno naplnit.

výhody To zahrnuje skutečnost, že tento čítač je vybaven moderním zabezpečovacím systémem, takže to nemůže být zastaven. Také, „Mercury 201“ bude stát za velmi rozumnou cenu.

Líbí se mi, že takové zařízení může být instalován uvnitř i venku. Je jednoduchý na používání, je poměrně levná, rychlá instalace, zabírá málo místa. Pokud máte v úmyslu instalovat ji na ulici, odvolací zavřel své dveře se speciálním stíněním proti schopen vydržet i teploty.

Dobrý, pěkné zařízení, které přesně určí, na spotřebovanou energii. I zvláště zdůraznit skutečnost, že tam nejsou nějaké složité programy k instalaci a používání, takže s ním pochopit, dokonce i nezkušený člověk v tomto případě.

Mohu doporučit tento počet, protože v první řadě, to je velmi levná, lze říci i levné. Tento model je snadno ovladatelný, snadno ovladatelný, ale kupovat pouze informovat vedení společnosti. Nedoporučuji instalovat sami, je lepší zaplatit specialistu, bude rychle a bez chyb dělat všechno.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

89 − 87 =