Elektrické topné soukromé domy

Elektrické topné soukromé domy

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Elektrické topné soukromé domy

V mnoha zemích jsou hlavními topná zařízení určená pro spotřebu elektřiny. Rusko je také tendence zvýšit podíl instalovaných v oblasti elektrických spotřebičů. Kromě toho většina známý elektrický ohřívač vody používají různé systémy založené uvedené high-tech materiálů a postupů.

Při řešení dilematu, že je lepší, aby plyn nebo elektrické vytápění budovy, obdivovatelé druhé variantě roste. To je způsobeno mimo jiné, nižší byrokracii systémy vlastní montáž plynu.

Výhody / elektrické nedostatky

Široký výběr elektrických ohřívačů pro domácí odhaluje většina z nich má mnoho pozitivních stran. Ty se vztahují jak na výkonové charakteristiky vytápění elektřinou, a ke kvalitě montáže elektrického vytápění bytu či domu.

Vodní systém s elektrokotlem

Následující položky lze rozlišit mezi nimi:

 • není potřeba hromadit velké zásoby paliva, jako je tomu u kotlů na tuhá paliva;
 • relativní bezpečnost, jako elektrické ohřívače nemají ve svých stavbách s otevřeným ohněm;
 • elektrické topné apartmány je šetrnější k životnímu prostředí než jiné typy ohřívačů, kvůli nedostatku korozivní odpadu do ovzduší, minimální parametry zvukových charakteristik, absence některého vůbec zápachu;
 • elektrické topení doma nevyžaduje další prostor pro zařízení, snadno se vejde do téměř každé kuchyni se hodí do interiéru;
 • široká škála modelů umožňuje zvolit správné zařízení barvu, rozměry, kapacity a způsobem instalace;
 • ohřívání elektrických spotřebičů pro homerunů v samostatném režimu, bez lidského zásahu, pokud je to nutné, může rychle provádět konfiguraci / rekonfiguraci parametrů, provádět preventivní opatření;
 • Elektrické topné systémy mají nižší cenovku než plynových jednotek a jejich instalaci snazší a jednodušší;
 • rozměry a hmotnost, které mají elektrické topné prvky soukromého domu, malé, že nevytváří žádné dodatečné zatížení konstrukce.

Nicméně existují i ​​negativní straně elektrické ohřívače pro domácnost:

 • ne vždy držel silného elektrického vedení, který dokáže odolat těžká břemena;
 • Elektrické topení zvyšuje spotřebu energie, který má vliv na užitné poplatků;
 • pokud elektrická topná soukromé domy se s jejich rukama, jak se na video, je třeba ověřit slučitelnost každého z domácí spotřebič se sítí pro domácnost, a řetěz je usazen, nebo nepřerušitelný zdroj napájení v případě potřeby.

VIDEO: Instalace zařízení na příklad elektrický bojler "Nevskiy9quot;

Použití elektrického ohřívače vody

Elektrické topení používající jako teplovodní otopné soustavy, ve většině případů považována za účinnější než systémy provozované pouze díky přímému vytápění elektřinou. Vodou chlazená systémy je voda ohřátá na pracovní teplotu.

Ohřev kapaliny která se konala v vestavěného kotle nebo kotle. Elektrokotel pro vodní podlahové vytápění by měl mít vysoké výkonové charakteristiky, k výrobě tepla domu nebo bytu.

Během instalace samostatných systémech, kde je hlavní roli hrály elektrickým ohřívačem vody, jsou použity následující druhy rostlin:

Posledním typem je nejrozšířenější. Princip činnosti je to, že voda proudí do nádrže, je převedena na teplo z ohřívacího prvku, a pak systém je nucen, aby procházel skrz vodní čerpadlo do topných těles. Z těchto chladivo se vrací do kotle.

VIDEO: Přehled elektrických kotlů

Zřídka má sálavé podlahové vytápění elektrickým kotlem jako hlavní zdroj vytápění. Nejčastěji se používá jako doplňkový systém. Struktura je namontován pod podlahovou krytinou. V některých oblastech představuje teplotní senzory pro ovládání topení.

Ne ve všech případech požadují elektrický kotel pro teplovodní podlahové vytápění teplé. Vytápění je možné provádět pomocí speciálního kabelu, uvnitř kterého je umístěn topný prvek. Jeho schéma zapojení může být jako šnek a smyček. Na vrcholu těchto topných kanálů vylije betonovou podlahu. To zajišťuje rovnoměrné rozložení tepla.

Schéma položení kabelu podlahové vytápění

Přes složitost instalace kabelu podlahového vytápění, velká část spotřebitelů dává přednost jemu. Takový systém je považován za spolehlivější než infračervené teplé podlahy nebo rohože, ačkoli objektivní posouzení a znaleckých posudků na toto téma no. Naopak alternativní systémy více výhod - konečné náklady jsou nižší, protože neexistuje žádný přípravné práce pro kladení potěrů s vysokou udržovatelnost - není třeba rozebírat podlahu, stačí vyměnit poškozený přístroj, který je vhodný pro všechny typy podlahových krytin, atd

Aplikační konvektory a radiátory různých typů

Pro lokální vytápění agregáty poptávka jsou radiátory olejem naplněné, operující ze sítě. Těleso takového zařízení je vybavena konstrukčně co možná největší plochy pomocí žeber. Chladicí kapalina ponořené minerální typ elektrické topné prvky. Ve většině případů, jejich síla je 2-3 kW.

Taková zařízení nepatří k nejvíce nákladově efektivní, a neplatí pro nepřetržitý provoz. Nicméně, oni jsou účinně vypořádat s jeho funkcí v malé místnosti.

Do značné míry odůvodňuje použití konvektorů, které jsou namontovány v místech, kde obtížné instalovat vodní systémy. Tyto topné elektrické spotřebiče pro domácí běhu v následujícím způsobem. Uvnitř namontován ohřívač, který převádí elektrickou energii na teplo. Ohřátý vzduch je přesměrován směrem nahoru pomocí speciální mřížky. Spodní přirozeně ochlazený vzduch je dodáván.

Každé zařízení snímač je přítomno, které vypne topení, když se blíží spodní nasávacího otvoru dostatečně ohřátý vzduch. Kupující si často vybírají jaký elektrický konvektor lépe na základě výstupní charakteristiky a spotřebu energie.

K dnešnímu dni tyto konvektory řada je velmi rozsáhlá a komerčně dostupný často můžete setkat různé konstrukční řešení ve formě obrazů.

Modernější typ elektrické ohřívače pro domácnosti jsou producenty infračerveném spektru. Tento elektrický systém soukromého domu vytápění ohřívá žádný vzduch, a objekty, které jsou uvnitř. Musíte pochopit, že chladič oleje mohou být konstruovány s vlastníma rukama, ale systémy s infračervenými paprsky muset koupit.

Jak infrazářič

Při tomto způsobu vytápění s elektřinou v soukromém domě má jeden z nejvyšší účinností mezi elektrickými protějšky. To je nejvíce efektivní a nákladově efektivní dělá. Nicméně, na jevišti nákupu bude muset zaplatit vysoké náklady na tato zařízení. Popularita infrazářičů souvisí s jejich schopností rychle a na dlouhou dobu zahřát místnost. Princip fungování odpovídá slunečním paprskům při ohřátý vzduch není v místnosti, a pevné předměty, včetně lidí, interiérových prvků, podlahy a stropu. Vzhledem k velkému počtu povrchu pro přenos tepla se zahřívá v místnosti velmi rychle. Jedinou nevýhodou je krátký dosah - čím dále z infračerveného topného tělesa, chladnější.

VIDEO: Nákladově efektivní elektrické topné soukromé domy - mýtus nebo realita?

Jezdím podruhé u Phoenix-elegantní. Nechápu, proč tak vysoké teploty destilace? Požáru.

 • 01/15/2018 „Jak izolovat zdi uvnitř bytu

  PIR-desky, má smysl, pokud budete potřebovat vlastní dům rychle čalounění izolace. Bez zápachu, no.

 • 01/14/2018 „Best měsíční svit - jak si vybrat a co

  ahoj Každý rok zlepšené zařízení, dětské boláky jsou vyloučeny, je vhodné.

 • 01/14/2018 „Best měsíční svit - jak si vybrat a co

  Užitečné článku. Máte-li znát můj názor, to bude sdílet. Také jsem se zabýval pálení ,.

 • 01.13.2018 »Moonshine Brownie

  1 Brownie byl můj první měsíční svit. Koupil jsem ho nevědomky reklama vedl. ,

 • topný systém soukromém domě: 3 typy

  Při stavbě rodinného domu, zvláštní pozornost je třeba věnovat jeho topný útulném domově - sen snad každého člověka. Dnes, většina lidí raději usadit v soukromých domech, protože má mnoho výhod. Ale jak se dělá váš domov pohodlnější, vše je rozhodnuto v jeho vlastním způsobem. A pravděpodobně zpočátku dělat množství tepla a světla.

  Co je lepší pro vytápění rodinných domů

  Existuje několik způsobů vytápění venkovského domu. Každý z nich má své klady a zápory, provozní principy, to vyžaduje určité náklady. Volba konkrétního typu vytápění je závislá na mnoha faktorech. Například přítomnost v budově krbu nebo krbových kamen, elektrické energie, dostupnost materiálů, jako je zemní plyn, ropa, dřevo nebo uhlí.

  V závislosti na tom, tyto druhy vytápění domácností:

  Vzduch vytápění prochází vzduch speciálního zařízení, - výměník tepla, po kterém ohřátý vzduch je rovnoměrně rozloženy po celé místnosti. Tento typ vytápění je vysoká cena a vyžadují obrovský prostor. Nicméně, to zajišťuje rychlé vytápění domu.

  Elektrické vytápění je založena na přeměně elektrické energie na teplo.

  Tento typ šetrné k životnímu prostředí a snadno nainstalovat a používat, ale i přes to, že výrazně zvyšuje náklady na elektřinu a nutí neustále větrat místnosti, protože kyslík je spáleno. Ohřev vody založené na cirkulaci tekutiny skrz trubky k vytápění místnosti. Takový systém může být namontován bez pomoci odborníků, ale v zimním období při vypnutí systému, voda může zmrznout a prasknutí potrubí.

  Nejoblíbenější a nákladově efektivní způsob vytápění je elektrická. O něm a bude dále jednat.

  Topné domy s elektřinou: levné, nebo drahé

  Existuje mnoho způsobů vytápění. Ale, bohužel, ne všechny z nich mohou být použity ve svém vlastním domě.

  Mnoho lidí dává přednost použití elektrické energie pro vytápění domů, protože je to praktické a přínosné

  Elektrické vytápění je nejlevnější a nejpohodlnější možností:

  • Instalace takového vytápění strávil minimální úsilí;
  • Instalace systému nemusí přizpůsobovat každém ročním období;
  • Topný systém je velmi kompaktní a není třeba stavět další prostor pro kotle;
  • Není potřeba zajistit údržbu;
  • Náklady na použití takového systému závisí na stupni úrovně práce a teploty;
  • Elektrické vytápění je nejšetrnější k životnímu prostředí.

  To znamená, že elektrické vytápění nevyžaduje zvláštní fyzické a peněžní náklady a je nejčastější v soukromých domech.

  Druhy elektrického topení

  Topení elektrické systémy jsou postaveny na přeměnit elektrickou energii na teplo. Metody pro tuto konverzi jsou různé, na základě toho a hlavní typy těchto systémů. Ale minus úplně sám na rozdíl od zemního plynu - náklady na jejich použití je vysoká, protože jsou založeny na elektřinu.

  • Elektrické kotle;
  • Elektrické ohřívače;
  • Ohřívače založené na použití infračerveného záření;
  • Teplá podlaha, běží na elektřinu;
  • Ohřívače.

  Elektrické kotle pracují na bázi kapaliny, ohřáté v topném okruhu, který je k nim připevněna. Ohřívače jsou také pomocí topných těles. Pouze v tomto případě elektřina neprochází kapaliny. Zahřívání se provádí zahříváním hliníkové nebo ocelové pouzdro a vzduch, který je uvnitř pouzdra. Horký vzduch stoupá, mění místa s chladným. Prostřednictvím tohoto oběhu a vyhřívá místnost.

  Elektrický topný systém nejúspornější: bez kotle

  Jaký způsob je nejúspornější? Konvektory nezabírá mnoho místa a může být umístěn na stěně, na podlaze, která bude postavena-in a vnější. Rychle zahřát vzduch a přesně plnit zadané úkoly. Na druhou stranu, můžete zahrnout pouze skutečnost, že jedním z konvektoru nebude dostatečně vytápět celý dům.

  Elektrické domácí topení je populární, protože to je považováno za velmi efektivní z hlediska nákladů

  Infrazářiče přeměnit elektrickou energii na infračervené záření, které může ohřát libovolný objekt. Mohou být ve formě obdélníků, vložené do podlahy nebo stěny, nebo se stojanem. Tento systém vytápění ohřívá vzduch jen v určitých oblastech místnosti. Za účelem ohřátí celý dům, je třeba nainstalovat velké množství takových zařízení. Na jedné straně jsou levné k použití, ale jejich počet se zvyšuje náklady na náklady.

  Infrazářiče jsou ekonomické, protože v různých částech domu si můžete dát individuální regulaci teploty. Proto jsou tyto ohřívače ve srovnání s kotli ekonomické v průměru o 35%. Elektrické podlahové vytápění je instalováno pod dlažbu a nemusí být hlavní topný systém.

  • Nastavit teplotu v elektrickém teplé podlahy lze snadno a přesně;
  • Elektrické podlahové vytápění není nutné vyplnit nových pražců, které vyžadují dodatečné náklady a mají přetlak na překrytí;
  • Vzhledem ke snadnosti instalace, elektrické podlahové vytápění může být umístěn v soukromém domě a ve věžáku.

  pouze náklady na výrobu elektřiny se týká nevýhod takového systému. Ale na druhou stranu, pokud je elektrické podlahové vytápění je stále není hlavním tato nevýhoda může být smazán. Ohřívače (ohřívač, ne baterie) nejsou hlavní topný systém. Mají rychlý účinek jen v malých místnostech, ale používají mnoho elektrické energie, čímž se výrazně zvýší náklady na vstupy. Elektrické baterie - není špatné ohřívače.

  Levné elektrické kotle: Options

  Kotle jsou rozděleny do vycházejí z topných těles - TENah - a elektrodu.

  Práce PETN je, že teplé tekoucí vody a distribuovat ho v celém systému. Spolu s ohřívače jsou často instalovány speciální čerpadla, což napomáhá cirkulaci kapaliny v systému. Obecně platí, že v kotli uspořádány PETN 3 nebo 4, které mohou být provozovány současně nebo jeden po druhém - záleží na úrovni teploty.

  Napájení elektrických topných kotlů jsou také odlišné. K dispozici jsou modely, které operují z jednofázové nebo třífázové sítě. Kotel elektroda zoufalství v této elektřiny prochází kapaliny z elektrody na elektrodě. Místo vody, používá nemrznoucí směs.

  Výhodou elektrických kotlů:

  • Snadná instalace a regulace;
  • Nezabírají mnoho prostoru;
  • Rychle a přesně nastavit úroveň teploty;
  • Jejich práce neprodukuje hluk;
  • Relativně nízká cena a ekonomický údržbu.

  Nevýhody elektrických kotlů: vysoké náklady na elektrickou energii, při dlouhodobém používání elektrických topných těles, ohřívačů, které s spodina a nepracují v nepřítomnosti ohřívačích vody hořet. Součástí kotle nemůže vyrovnat se s jejich úkoly a nelze vytápět celý dům, že se pomalu zahřívá dům. Provoz kotle je zcela závislá na elektrické síti. Správné programy a vysoce kvalitní baterie pro chaty dovolit vytápět dům levné. Domácí zařízení je možné.

  Nejekonomičtější a elektrická topidla

  Nejekonomičtější a snadné použití je systém elektrickými konvektory. Skládají se z hliníkového nebo ocelového pláště, který ohřívá vzduch, jak s vnější a vnitřní straně. Teplý vzduch je nižší než na chladném místě, a tak ohřívá celý areál.

  Pros použít konvektory:

  1. Konvektor je nejvíce účinné vytápění. Vzhledem k malé velikosti topných prvků, vzduch se ohřívá rychleji, rovnoměrně rozložené po celé místnosti.
  2. Jedná se o největší typ vysoce kvalitní vytápění, protože nemá plýtvat elektrickou energii zbytečně, úplně ji transformuje na teplo. To je také důvod pro jeho ekonomiku.
  3. Konvektory lze snadno nastavit a nejsou zahřátí nad 100 ° C, Mnohé modely mají bezpečnostní systém, který vypne zařízení při přístupu k uzavřenému vzduchu.
  4. Tento topný systém je poměrně jednoduchý na instalaci a použití. Vše, co musíte udělat po zakoupení, a proto je pro instalaci na stěnu nebo na stojan a musí být zařazeny do sítě.
  5. Konvektory jsou mnohem levnější než elektrické kotle.
  6. Vzhledem k tomu, jeden z konvektoru nebude stačit k vytápění celého domu, musíte si koupit další vybavení. Nicméně, to může být provedeno postupně, v závislosti na potřebě a dostupnosti finančních prostředků.
  7. Tento topný systém nereaguje na případné přepětí a nadále fungovat dobře.

  Konvektor volba závisí především na očekávanou cenou. Nicméně, to je nejlepší koupit zařízení od předních výrobců, protože tato otázka je hodnota o zabezpečení domácnosti. Je důležité věnovat pozornost funkce restartu po vypnutí přístroje. Pokud se v tomto případě konvektor vyžaduje lidský zásah, bude vytvářet nějaké problémy v jeho použití, včetně rizika rozsáhlé škody ze zamrznutí doma. Efektivní a cenově výhodnou alternativou vytápění v souladu s novými technologiemi.

  Montáž elektrických topných soukromých domech

  Elektrický topný systém instalován velmi jednoduše. Proto může být provedeno nezávisle na sobě. Tím se ušetří peníze, protože nebudou muset zavolat profesionály.

  Instalace se skládá ze tří kroků:

  Sestavit elektrické vytápění mohou být samy o sobě, je-li striktně dodržovat níže uvedené kroky

  Na začátku je třeba se připravit na topný okruh a zařízení, vzhledem k tomu, jak to je používáno. Aby bylo možné provádět hospodářskou teploraschet zvolit elektrický kotel pro rodinné domy, protože to lze označit za specialistu, nebo použijte ready-made programů.

  Dále vybaveny kryty, které mají samostatné stroje na každém pokoji a rozvedené elektroinstalace. Vezměte v úvahu, kolik kotle a další zařízení musí být zakoupena. Automatické požadováno, keramické nebo jiné trubky. Elektrobatareya, který bude vytápěn se spotřebou elektrické energie jak v žárovkách - sen každého. Ušetřit trochu paliva, pomáhají modulární energeticky úsporných prvků plynu pro stavbu chaty.

  Po zapojení je připravena, můžete začít instalovat zařízení, které pomůže zahřát (radiátory nebo hospodaření s energií) místnost. Je důležité dávat pozor na teplotu. Zpočátku bude jednotka pracovat tvrdě. Takže v místnosti zahřeje velmi rychle. A pak systém přejde do normálního provozu a bude aktivován pro udržení úrovně teploty nastavené, jako odkapávací zařízení.

  Nicméně, použití elektrického vytápění může opustit drahé pouze. Z tohoto důvodu je nutné použít jiné způsoby vytápění domácností, s cílem zlepšit komfort bydlení.

  Metody dodatečné izolace:

  1. Oteplování lodžií, balkonů a verandy se zavře pronikání chladného venkovního vzduchu do domu. To znamená, že vytápění domu bude mnohem efektivnější.
  2. Výměna starých oken s plastem. Tím se zabrání vzniku průvanu, což je také dobré pro vytápění při špatném počasí. Pokud nemůžete dát nová okna, můžete izolovat staré. Chcete-li to provést, musíte namazat prostor mezi rámem a otvorem s tmelem a utěsnit páskou.
  3. Ze stejného principu, a nahradila staré dveře s novými.
  4. Můžete izolovat stěny, vně i uvnitř. Vnitřní izolace zmenšuje velikost místnosti, takže odborníci doporučují izolovat stěny zvenčí. Využívá tepelnou izolaci.
  5. Zateplení stropu se nejčastěji provádí v podkroví. V tomto případě se používají podložky, který je umístěn pod bariéry proti páře, a podložka je umístěna gidrobarer.
  6. By měly věnovat pozornost izolaci podlahy. To je důležité, protože většina z podlahy oteplování je špatná, který způsobuje nepohodlí.

  Podle zákonů fyziky, teplý vzduch stoupá, dávání přednosti v jízdě na chlad. Z tohoto důvodu je důležité izolovat střechu, takže horký vzduch neopustí dům. Metoda izolace střech závisí na jeho druhu. Je-li šikmé střechy, izolace je vyráběn v domě, pomocí minerální vlny. V případě, že střecha je plochá, pak jsou použity mimo tuhé materiály, které nejsou vystaveny různým negativní dopad na ně. Domácí (konvekce, nezávislý, inovativní topení v bytě), je možné, panel ušetří, ale zařízení musí být důkladně promyšlené.

  Vytápění soukromých domů vlastníma rukama: schéma (video)

  Všechny způsoby oteplování soukromý nebo venkovský dům je docela možné realizovat své vlastní ruce, aniž by se uchýlil na pomoc odborníky. Hlavní věc je, jak to udělat správně, aby teplo zůstalo v domě a ani ho neopustí během mrazu. Koneckonců, na prvním místě je vždy příjemné, bez ohledu na povětrnostní podmínky, nabídnout mu jeho dům!

  Kopírování je povoleno pouze s odkazem zpět ke zdroji

  Jak vyrobit úsporné elektrické vytápění

  Zajímá vás, jaký druh vytápění domu nebo zahrady vybrat si často myslí o využití elektrické energie. Navíc tento typ zdroje energie v jeho vlivu na životní prostředí, „čisté“ a vysoká spolehlivost elektrických ohřívačů. Minus - značná cena, což je důvod, proč elektrické vytápění - není nejpopulárnější způsob vytápění.

  Vytápění domu s pomocí elektrické energie může být provedeno různými způsoby. Bez ohledu na typ vytápění si vyberete, jeho ekonomika do značné míry závisí na tom, jak dobře zateplený dům. Tato otázka by měla být věnována maximální čas.

  Topné domy s elektřinou - nejvíce „čistý“ způsob, jakým

  Prvním krokem je určení typ systému: to může být vzduch, voda nebo pára, ještě teplé podlahy může zahřát. Pojďme se krátce projít hlavních výhod jednotlivých systémů.

  Parní ohřev (nemísí s vodou)

  Parní ohřev je velmi účinné, ale nebezpečné - teplota chladiče a potrubí k ní asi sto stupňů dosažení (výše pod závisí na typu zvoleného systému). Tento systém je velmi podobný vodě, ale je ekonomičtější uspořádání kroků vyžaduje mnohem menší části chladiče, může potrubí se menší průřez.

  Zjednodušené schéma parní topení

  Obecně platí, že průměrná vysokým rizikem, je zakázáno ve veřejných a obytných budovách, ale v soukromém domě se to dá udělat. Parní kotel Elektrický může působit jako zdroj tepla v systému. Tak to je také druh elektrického vytápění, i když velmi nepopulární.

  Teplovzdušné vytápění elektřinou mohou být organizovány s využitím konvektory nebo jiné ohřívače běh na elektřinu - keramických topných panelů, infračervenými zářiči. Tyto systémy jsou dobré, protože okamžitě začne ohřívat vzduch v místnosti. Stále přitahují nízké náklady uspořádání jeviště - aniž by bylo nutné vybudovat něco. Koupili ohřívače instalovány, je povoleno, začaly se zahřát.

  Nevýhodou tohoto způsobu vytápění - účinná cirkulace vzduchu v místnosti (nepohodlné) takovou ohřívání vzduchu přesušené (vyžaduje zvýšení vlhkosti). Další nevýhoda - nutnost pro téměř konstantní práci. Pokud jsou nainstalovány elektrické ohřívače s termostatem, to není tak kritická, protože když se dosáhne požadované teploty, jsou vypnuty. Ale s nízkou setrvačností vede k tomu, že v místnosti se rychle ochlazuje, a proto se většina zařízení je v provozu.

  Konvektory pro leteckou elektrickým vytápěním

  Mezi všechny elektrické ohřívače jsou považovány za nákladově efektivní instalace infračervené oblasti, ale „táhnout“ i elektřina. Takže tento způsob vytápění se často používá jako extra - v době těžkého nachlazení. Druhou oblastí působnosti - chaty, které žijí pouze v pravidelných intervalech. Účast v této době příjezdu je možné vytápět jen potřebné vybavení. V tomto případě je tento typ elektrického vytápění a skutečnost, že se nebojí mrazu (pouze při výběru topných těles, věnovat pozornost tomu, zda jsou trpí zmrazení).

  Toto elektrické vytápění může být dále - s cílem zlepšit úroveň komfortu a základní. Elektrické ohřívače pro podlahové vytápění mohou být různé:

  • Topné kabely (odporová a samoregulační);
  • rohože Topné kabely (jednodušší v balení);
  • karboxylové fólie (infračervené);
  • rohože z uhlíkových vláken (stále ještě velmi spolehlivé v provozu).

  Elektrické topení pomocí podlahového vytápění vyžaduje výpočet. Jako každá jiná, má kompenzovat tepelné ztráty. Jediný rozdíl je, že topná tělesa mají velkou plochu a jeden metr čtvereční může mít velmi malou kapacitu. Více informací o výpočtu sílu elektrického podlahového vytápění čtěte zde.

  Pro pokládku do potěru lepší využití rohože pro podlahové vytápění

  Tato varianta je vhodná pouze pro elektrické vytápění domácností s trvalým pobytem - příliš mnoho času (a zdrojů) se vynakládá na ohřev betonové desky, což je obvykle „zabaleno“ ohřívač. A to je něco jako nevýhoda. Ale na druhou stranu, velké množství ohřátého pomáhají udržovat stálou teplotu v domě. Dalším pozitivním bodem: to kamna úplném vychladnutí, to trvá několik dní, takže dočasné výpadky proudu v tomto případě není příliš děsivé.

  Laminátové podlahy nebo linoleum je lepší položit filmový teplé podlahy

  Elektrické topné vytápěné podlahy nelze nazvat velmi úsporný. Výše odstupného závisí na stupni zateplení domu. Ale je třeba připomenout, že aby elektrické podlahové vytápění je nutná pouze ve dvojici s termostatem a teplotních čidel. V tomto případě ohřívače jsou zapnuty pouze část času a účet bude poměrně malý. Dobře, že podlahové topení - nejpohodlnější způsob vytápění, řekněme, asi není nutné.

  Ohřev vody elektrické kotle

  Ve skutečnosti to je obvyklé pro všechny trubky topení, radiátory a tepelné médium (voda nebo nemrznoucí směs), který cirkuluje v systému. Jediný rozdíl je, že kotel pracuje na elektřinu. Elektrické kotle jsou tří typů:

  Kotle na TENah - nejčastější. Indukce a elektrody se používají méně často. Výrobci (a mnoho uživatelů) říci, že jsou úspornější. Co úspory stále je debata, ale nemají se hádat o velikosti. Indukční kotel vypadá jako střední úsek průměr trubky. Ten zabírá velmi málo místa, snadno se instaluje a lze jej provozovat v režimu stand-alone.

  Elektrokotly může být velmi malý

  Vzhledem k tomu, elektrody poněkud složitější: je nutno sledovat stav elektrod, pro výběr kompozice pro chladicí kapaliny (obvykle nalije určité množství soli pro zvýšení vodivosti vody). Takže pravidelná údržba takového kotle - nutností.

  Jaký typ elektrického vytápění zvolit

  Zvolený typ topných systémů jsou obvykle založeny na místo určení. Elektrické topení zahrada racionální dělat typu vzduch - nižší než náklady na instalaci, s nízkou setrvačností - to je to, co je požadováno. Ale to je pouze tehdy, pokud nemáte v plánu, aby jej podpořila v celé zimní výše nulou teplotu.

  elektrické podlahové vytápění nebo ohřev vody pro domácí bydliště. Mimochodem, podlahové vytápění může být provedeno s vodou, ale má smysl při použití elektrických kotlů, je třeba myslet. Oba tyto systémy mají větší setrvačnost, že je ještě možné považovat za Plus - chladné dlouhé. Nevýhodou těchto systémů - vysoké náklady na regeneraci.

  Elektrické vytápění je vybrána na základě způsobu užívání domu

  I když je přístroj podlahové elektrické vytápění pod pokládce dlažby topnou je zapotřebí prvky v misce, a to trvá hodně času. V případě, že podlaha - laminát či linoleum (speciální), je všechno mnohem jednodušší. Elektrické podlahové topení pod laminátem (a linoleum) je umístěno na ploché základně, na speciálním substrátu. Horní montáž tuhý úložný díl laminátu nebo pod linoleum (překližky).

  Vody elektrické vytápění jako standardní značky. Nicméně, v některých případech je možné ušetřit peníze.

  Jak se dělá úsporu vody elektrické vytápění

  V mnoha oblastech, představil multizonální jízdného. Pokud váš region za předpokladu těchto sazeb, náklady na elektrické vytápění může být minimalizována. To bude vyžadovat instalaci elektroměru vícerychlostní a nádrže na vodu (TA). Akumulátor tepla - je to velká miska s vodou. V tomto případě slouží k ohřevu akumulace během doby „noci“ z levnějšího tarifu.

  ohřev vody okruh s akumulační nádrží

  Tak dlouho, jak elektřina je mnohem levnější než voda v nádrži se zahřeje na teplotu docela slušný. Během působení vysoké tarify, topení nefunguje, a teplota se udržuje v síti pomocí tepla, které nahromaděné v zásobníku. Tento systém opravdu pomáhá šetřit, ale výsledek závisí na konkrétním regionu - v různých regionech velmi rozdílnými rychlostmi.

  Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  3 + 4 =