Elektroinstalace v dřevěném domě

Elektroinstalace v dřevěném domě

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Contents

Elektroinstalace v dřevěném domě s rukama

Elektroinstalace v dřevěném domě - to vyžaduje zvláštní odpovědnost a pozornost, protože špatný přístup by mohl vést k poškození majetku a bude život ohrožující. Ti, kteří se rozhodli dělat práci sami, ujistěte se, že víte, na co se zaměřit při výběru materiálů, milníky a položení základů bezpečnosti.

Elektřina v dřevěných domech má určitý počet bodů, které je třeba věnovat pozornost. To je dáno především c vysoké hořlavosti dřeva, a proto nesprávně nakonfigurován elektroinstalace stává snadno způsobit požár. Vezměme si fázích přípravy a instalace, jakož i dávat doporučení a rady týkající se tohoto druhu práce.

Elektroinstalace v dřevěných domů: výběr materiálů, napojení na struktury

Elektrikář v dřevěném domě se koná v takovým způsobem, aby se minimalizovalo riziko vzniku požáru.

Musí splňovat tyto požadavky:

 • Všechny kabel musí být výrobek žáruvzdorný plášť a izolační žáruvzdorné materiály (používá se pro jejich stohování, hliníku nebo tepelné plastové trubce (měchy) nebo kanálu);
 • vodičové dráty musí být s měděnými vodiči a se sekcí odolávat potřebné zatížení (v závislosti na síle připojených zařízení);
 • Také je potřeba zajistit, aby byly kanály pro uložení kabelů (Stroebe) byly ošetřeny protipožárním (Neofleym, Frizol, Fukam) pokud je instalován přímo do dřevěné stěny. Pokud se však v dřevěném domě má vnitřní tepelnou izolaci stěn, kanály pro kabely vyrobené v tom, že je důležité, aby ji léčit, pokud je hořlavý.

Elektroinstalace v dřevěných domech na typu instalace se dělí na vnitřní a vnější. Je-li dřevěný dům se nachází v chatové oblasti či v soukromém sektoru, zapojení do domu často se používá v pozemním kabelových kanálů a studní, a je-li v obci - nejčastěji baldachýn (vzduchem, tím, že připojí vodiče ke kabelu).

Režim Příkon: externí zapojení do soukromého domu

Při použití elektrického proudu z veřejné sítě do budov často volí samonosný drát, vyznačující se tím, že izolační materiál není předmětem zpustoší prostředí. Optimální velikost kabel - 16 mm, a běh z místa vstupu do země - 2,75 m.

Schéma příkon v soukromém domě

Samonosné izolovaný drát z velké části, hliníku, a jsou naprosto nevhodné pro požární bezpečnostních předpisů pro stavby ze dřeva, takže před vstupem do areálu, je nutné, aby přechod na měděný kabel. Toho je dosaženo tím, že umístí na vnější stěně přístroje, aby se k němu hliníkového drátu, z nichž pohyblivá clona přes speciální „gilzu9raquo; Bude muset jít měděný kabel (rukáv - druh filtru a adaptérem).

Electric deska v dřevěném domě s obousměrnou automatickou ochranu a chránič

jsou také instalovány elektrické panely:

 • Nouzové odpojení zařízení s pistolí 25 nebo 16 zesilovačů (automatické vypnutí napájení, když napětí skoky v rámci sítě);
 • RCD - vypínací zařízení (pro vypnutí přívodu při vnější závody síťového napětí).

Volba typu instalace do značné míry závisí na typu a estetickou výzdobu pokojů. Elektroinstalace v dřevěných domech s jejich vlastních rukou je instalována dost jednoduše, ale samozřejmě, a tam jsou zvláštní ohledy a některé nuance díla.

Montáž samonosného izolovaným elektrickým vodičem na dřevěný dům videa intsrutskiya

Elektroinstalace v dřevěném domě s vlastníma rukama: vnitřní fungování

Montáž elektrických vodičů v dřevěném domě mohou mít některé rozdíly v technologiích pro řízení kabelové sítě, stejně jako zásoby, bez ohledu na zvolený typ. Rozvodu dlažby typicky více estetické povrchové úpravy stěn, jejich umístění do speciálních kartonů z kovu nebo samozhášecího plastu přímo mezi základnou a krytem stěny (může být namontován v ohřívači). Tato možnost je ideální při renovaci dřevěný dům, nebo jen poté, co byl postaven.

Rozvaděč pro elektrické instalace v dřevěném domě

Skrytá elektroinstalace v dřevěném domě zapadá do ohnivzdorné boxu. Pokud jsou namontovány na strom nebo tavnou izolaci, před kterým se toto místo je třeba zacházet opatrně požární ochrany.

Zapojení okruhu v dřevěném domě

Jako kabelových žlabů zejména výhodné mědi nebo hliníku trubky, protože jsou levnější. Dávají přednost, protože jsou snadno ohýbat k „holodnuyu9raquo; a nepřenášejí tepla s topným kabelem. Ocel je často zvolen vzhledem k nižším nákladům, ale významné soustružení poloměry mají své vytápěn plynovými hořáky nebo pájením lampy.

Skrytá elektroinstalace v dřevěném domě: vývoj projektů a stanovení trasy

Zahájením prací je důležité, aby montážní podrobný projekt kabelový svazek, podle kterého stopa je prováděna kreslení drát čar a umístění instalace bodů rozdělovač a rozvodných skříněk, zásuvky a vypínače, jakož i elektrické prvky.

Pokud jde o dráze, je žádoucí, že má tak málo, ohyby a šikmými úseky (v ideálním případě, všechny linie by měly být vzájemně rovnoběžné, a vzhledem ke stěně / podlaze), ale není-li to možné, je třeba stanovit krabicová několik řádků elektroinstalace. Oni jsou obvykle umístěny v těch přístupných místech pro poskytování služeb, ale ne na stropě nebo Perestenko.

Po rasplanirovki montážní dráhu může připravit stěnu, a to vrtání otvorů pro potrubí a kovové trubky nebo Stroebe, v závislosti na typu instalace.

Elektrikář v dřevěném domě vlastníma rukama: jak si vybrat ty správné krabice a trubky

velikost trubky závisí na průměru zvoleného kabelu, a počet kabelových vedení (jedna trubka není vhodný pro stohování více než dva řádky). Je nezbytné, aby byl elektrický drát je protáhl snadno, aniž by se více než 40% z vnitřního prostoru. Tloušťka kovu je také důležité, aby se zabránilo vyhoření při zkratu.

Kabelové kanály v podkroví soukromého dřevěného domu

 • Při výběru dráty z mědi (část ≤ 2,5 mm²) a hliníku (≤ 4 mm²) nejsou normalizovány tloušťky;
 • pro kabely s průměrem nejvýše 6 mm² - tloušťka by měla být alespoň 2,5 mm;
 • nejméně 2,8 mm je povoleno pro trubky z hliníku a mědi s průřezem ≤ 10 a 4 mm², v daném pořadí;
 • 3,2 mm - průměr drátu ≤ 25 a 10 sq.mm.

Základní pravidla při práci

Po přípravě povrchu, je možné zahájit kladení boxů a umístěním ozdobný kryt a spínače. Pro tento účel, jsou povrchy vrtaných konektorů správnou velikost a napadají trubku, která bude připojena a je osazeno.

Junction box: Příprava raspkayke

V případě, že měděný kabel, po důležitých míst razvaltsevat koncích a připájen k samotné pole a ocelové hrany mohou být připojeny pomocí svařování. Svorkovnice namontovány stejným způsobem, tak dlouho, dokud všechny sloučeniny mají spolehlivou ochranu proti korozi, a všechny prvky obecného návrhu bez nespojitosti v uzemněném obvodu.

Pro zapojení běžně používá třížilový nebo pět-core vodiče, vybavených zemnících vodičů. Na koncích trubek stanovit zvláštní krytem k ochraně izolace před možným poškozením.

Pak můžete pokračovat nástupem kabelové vodiče pro elektrická zařízení. Při připojování elektrických zásuvek a spínačů nemůže zabránit poškození izolace upevňovacích prvků.

Elektroinstalace v dřevěném domě videu

Otevřený elektroinstalace v dřevěném domě

Foto 4. Zapojení v dřevěném domě s vlastníma rukama. Typy instalace, připojení napájení palubní

Zapojení v dřevěném domě s otevřeného typu se provádí pomocí speciálně navrženého pro tento účel krmných lanové kladky izolátory nebo podlahové lišty. Tento typ instalace kabelů je vhodnější pro dřevěné domy, kde byly provedeny opravy, stěny jsou izolovány a štěpky čelí materiál.

Taková zařízení jsou krabice, které jsou namontované na stěně, a po odeslání zařízení uzavřené zámek spojovací materiál. Tam jsou obecně vybrány nehořlavé kabel (BBGng, SM), a kanály sami by také měly být ohnivzdorné. Hlavními výhodami této metody - to je snadná montáž a snadný přístup k drátům.

Izolační válce - není novinkou v sestavě otevřeného vedení. Zde přijatá speciální kabely, které jsou složeny z lankových měděnými vodiči s PVC izolací pláštěm a hedvábí impregnované žáruvzdorné kompozice.

Pro budovy ze dřeva, by měly být vystaveny dráty umístěny alespoň 1 cm od stěny, stejně jako koně, odpojovače, připomínající vzhled válců. Vypadá to není vždy esteticky, v uvedeném pořadí, tato metoda je vhodnější pro vedení elektrické energie v domácnosti nebo hospodářských budov.

Základová deska skříňky - slouží k pokládce pod strop nebo na podlahu. Jsou pohodlné, bezpečné a stále vypadají docela dobře, neruší celkový design interiéru. Dalším plusem je vždy přístup k samotným dráty, stejně jako u běžné krabice, ale zároveň všechny prvky jsou skryty před zvědavýma očima.

Sokly jsou běžně používány ve spojení s boxy a jsou ideální pro pořádání dalších spojů, s připravenou zásobovacím systému nebo aby se opravy.

Instalace raspaechnoy (nastavitelná) v domácím videu dřevěná bedna

Vypínačů a zásuvek do dřevěného domu

Po studiu elektrických a provádění značení kabelových tras, můžete nainstalovat všechny zásuvky a vypínače. Další oheň na ně, a na základě veškerých svítidla, lampy a stmívače, že by měl být podklad vyroben z kovu pro připevnění na stěnu nebo na strop.

Zásuvky pro dřevěný dům

Jak můžete vidět, elektromontážní práce v dřevěném domě může být provedeno nezávisle na sobě. Samozřejmě budete potřebovat pečlivé studium vzorců a funkcí, tráví hodně výpočtů a měření, ale pokud budete dodržovat bezpečnostní pravidla a dodržovat naše pokyny, bude elektroinstalace nezpůsobí žádné problémy.

Nyní je velmi běžné dřevěné log domy a zakázkový dřevo. Vždycky jsem byl strach z elektřiny v domácnostech. Ať už to předtím. Trouba Ano krby. A jako oheň, ale zdá se mi z bezpečí spolehlivé.

10.04.2016 v 23:57

Ano, v zásadě vlastně dělají sami

16.01.2017 v 01:46

Naleznete v sekci

Otevírání dveří pomocí různých karet, v rádiu nebo pomocí kódu Je všeobecně známo, v oblasti automobilů, stejně jako životní zkušenost v hotelech. Ale tato technika má postupně, ale vytrvale proniká do sféry soukromého života. Obyvatelé domů také těžit z pohodlí, které poskytuje elektronické technologie přístupu.

Kabelový kanál je nezbytné, pokud soukromý domov je potřeba dosáhnout nové schéma řádek po opravě. Jeho použití eliminuje pracné shtrobirovaniya stěn a stropu dát vynikající výsledek.

Situace, kdy se země ztratila elektřiny, nejsou neobvyklé. Důvody pro to může být zapojení poruchy, rozbité zástrčky, opravy nebo přerušení na vedení. Řekneme vám, že můžete zjistit sami a jak vyřešit problém s jejich rukama, stejně jako vzít v úvahu případy, kdy třeba zavolat odborníka elektro.

Připojení a montáž zásuvek s rukama obvykle vyděsit majitelé soukromých domů a domků, jakož i další práce spojené s elektřinou. My vám řekne, v jakém pořadí provádět instalaci boxu pod výstupem a jak se připojit, pozorování vlastní bezpečnostní pravidla.

Topný kabel pro vodu při správné instalace poskytnout topných trubek a plynulý průtok vody i velmi ostrou zimu. Z tohoto článku se dozvíte o typech kabelu a jeho využití, nuance spojení a kterým se rukama.

Snímač pohybu je vhodné a účinné využití pro různé účely, včetně domácností. O možnosti, příležitosti a aplikací, stejně jako charakteristiky a typy připojení zajímavého a užitečného zařízení, a budeme zabývat v tomto článku.

Zapojení, intercom a podrobný popis elektrotechnických funkcí pomůže vypořádat se s montážní zařízení v soukromém i panelových domů. Nainstalujte vstupní dveřní systémy a všechny jeho prvky zajistí bezpečnost a přidává ochranu proti nežádoucímu vniknutí.

Osvětlení v koupelně, fotografie neobvyklé a zajímavé projekty, které jsme zvedl, hraje důležitou roli v interiéru. Řekneme, než při výběru lampy, a na co se zaměřit a zvážit možnosti pro umístění v celkovém designu místnosti.

 • Gardener Kalendář - Leden
 • Otázka / Odpověď 1132
 • News & Events
 • zahradnictví
 • Květiny a květinové záhony
 • Stromy a keře
 • pokojové rostliny
 • Domů a domků
 • Zahradní technika
 • vlastníma rukama
 • krajinářství
 • zdraví
 • Potraviny a recepty
 • Koupit / Prodat
 • Katalog rostlin
 • Choroby a škůdci
 • kontakty
 • reklama
 • partneři
 • Vsadu.ru - vzdělávací internetový časopis o chalupu, zahradu a zeleninové zahradě, zahradník zahradník kalendáři pro každý den, tipy na péči o zahradu a zeleninové zahradě.

  Bezplatné poradenství na výstavbu řadových domů, chalup, chat. Výběr zařízení pro Design krajinářský zahrada, výběr stromů a keřů, péče o květiny a rostliny. Odpovědi na otázky, zprávy, události, oznámení o výstavách a akcích. Recepty chutné a zdravé pokrmy a nápoje ze zeleniny, ovoce a bobule.

  Copyright © «Vsadu.ru“ 2010-2018 Kopírování a úprava materiálů je možné pouze s písemným souhlasem držitelů autorských práv.

  Články jsou chráněny autorským právem a práv s ním souvisejících s citací „Vsadu.ru“ projektové materiály přímý odkaz k otevření vsadu.ru požadováno.

  Všechna práva vyhrazena.

  takže jsou vždy vědomi nejzajímavější.

  Elektroinstalace v dřevěném domě

  Dvacáté první století - století ze syntetických materiálů. Většina věcí kolem nás, budov, objektů a dokonce i našich potravin - to je uměle vytvořená látky, které mají mnoho užitečných vlastností, kromě jednoho. všichni jsou cizí pro lidské tělo. Nikdo nemůže hovořit o přímé škody na člověka, ale také značné výhody také říci, nestavějí.

  Ve vývoji lidského těla, jako jeden z nejvíce komplexních systémů, byl vytvořen v prostředí přírodních materiálů. Z tohoto důvodu musí žít v přirozeném prostředí. Nikdo samozřejmě nevyžaduje být jako Robinson. Ale vytvořit svůj vlastní ekologický prostor v podobě dřevěného domu nebo vily - nejlepší způsob, jak ven za organizaci jejich života v souladu s požadavky těla a duše.

  Tento článek se bude zabývat tím, jak mají být namontována skrytá elektroinstalace v dřevěném domě Na všech pravidel a předpisů.

  Ale výstavba dřevěných domů má jednu nepříjemnou vlastnost - spálí. Zapalování může začínat z nesprávného postavené peci nebo komín, ale častěji je to z důvodu poruchy na vedení. Bez ohledu na to, jak se lidé chtěli dostat blízko k přírodě, bez elektřiny v moderním světě není možné obejít.

  časy, kdy Elektroinstalace v dřevěném domě Měl vzhled hustý černý drát rány na řízený do zdi keramických izolátorů, jsou dávno pryč. Moderní elektroinstalace musí odpovídat určitým specifikacím, zároveň být diskrétní a snadno dostupné pro údržbu, opravy a měření práce.

  Nejčastěji ve zprávách o požárech v dřevěných domech, kde se nemovitost zničených, zmrzačených a zabitých lidí o příčině požáru hlásí to, že vznikly v důsledku zkratu. Ale velmi zřídka uvádějí, že důvodem této nechvalně známé „zkratu“ jsou jiné faktory, z nichž nejčastější - negramotný elektroinstalace v dřevěném domě, touha ušetřit na významných míst a detailů, základní nedbalost a nedbalost. Je to mnohem jednodušší odepsat všechny zkratu. Termín technické a přímá vina něčí neposkytuje.

  Na co dojde ke zkratu? Primárně to izolace členění. To může nastat v důsledku mechanického poškození vnější vrstvy po připojení vodiče ve stěně trubky, síť přehřátí při překročení dovolených zatížení nebo z jiných důvodů, které jsou způsobené lidským faktorem. Zkrat doprovázena velmi rychlé a téměř okamžité uvolnění velkého množství tepelné energie. Ve kterých hořlavý samy dráty a část izolace.

  Jediná věc, která ohrožuje tento proces se spouští jističů a ukončení dodávek elektrické energie v domácí síti. Mnohem horší, pokud akce s vysokou teplotní zóny jsou dřevěné nebo plastové prvky designu domova. Oheň v takovém případě je nevyhnutelné.

  Jak správně vypočítat a montáž vnitřní rozvody ukryté v dřevěném domě, bez rizika nouze? Pro tento účel je speciální dokument - „Pravidla pro Elektrická instalace“ Měli bychom ho léčit s opovržením, jako další byrokratické vynálezů. Stejně jako u vojenských předpisů, většina bezpečnostní předpisy jsou psány krví. Každé omezení vznikl nejen jako výsledek výpočtů inženýrů, ale také konkrétní nehody.

  Jedním z požadavků na takovou práci, která se skrývá v dřevěném domovní elektroinstalace musí být provedena s využitím drátů potažených nehořlavé izolace. Jeden z těchto drátů jsou VVGng značek (A) VVGng LS, RKGM nebo NYM.

  Dráty jsou uloženy uvnitř kovových trubkových kanálů, bezpečně vzájemně propojené způsobu svařování nebo přišroubování elektrickou vodivost. Trubková smyčka nutně uzemněna, aby se zabránilo vzniku elektrického oblouku nebo zhroucení.

  Použití vlnitých trubek z umělé hmoty nebo kovu v dřevěných staveb není povoleno, v případě, že nejsou pevně izolovány od styku s hořlavým materiálem vrstva incombustibles nízkou tepelnou vodivostí. Zpracování nehořlavých dřeva impregnací této ochrany není tak vysoká teplota elektrická porucha oblouk vykazuje žádný odstrašující účinek.

  Jak to je nemožné dělat elektroinstalace v dřevěném domě

  Při instalaci elektrického vedení v domech ze dřeva, mnoho elektrikáři, zejména neprofesionální, umožňují nejběžnější, a tudíž nejnebezpečnější chyby - montáž drátu přímo na dřevěné konstrukci, ale stále pokrývají stejný trupu dřevěných povrchových materiálů.

  Nepřiměřená závislost na síle izolace drátu je zabalen požár několika letech provozu. Uvnitř dřevěné kanály celá řada procesů, které nelze předvídat.

  Teplotní houpačky, změny vlhkosti, usazování prachu, způsobit deformaci microdamages izolační materiály dokonce i v nejvyšší kvalitě. Při dostatečně vysokém zatížení, například, když je aktivována osvětlení ve všech pokojích, pracovní televizí, lednicí, a dokonce i pekárny nebo multivarka šance na dosažení vzorku mezi paralelními vodiči. Jsou-li v žádném případě oddělené od bázi dřeva, Elektroinstalace v dřevěném domě světel - oheň je nevyhnutelná.

  On chtít, aby věnovaly pozornost: Při instalaci elektrického vedení skryté v dřevěném domě není povoleno uložit kabel přímo na dřevěných hranolech, jakož i pro provádění těsnění s vlnitých trubek (vlnité), kovové hadice a plastových boxů. To je v rozporu s „Předpisy pro elektrické instalace“ 7.1.38.

  Použití plastového hladké nebo vlnité trubky je nebezpečné vzhledem k možnosti poškození hlodavci. Jak praxe ukazuje - moderní myši a krysy rád hodovat na izolované dráty a většina potrubí. Akumulace dřevěného prachu v potrubí a kanálů vede k velmi rychlému vznícení a šíření požáru v celém domě.

  Nebezpečí, že se plamen rozšiřuje uvnitř zdí. Uhasit oheň svým obvyklým způsobem prakticky nemožné, a to i v případě, že je zjištěn v počátečním stádiu.

  Elektroinstalace v dřevěném domě, zvláště když jeho nedbalý výkon, často doprovázené mikroskopické poškození izolace, která při zahřátí může způsobit okruh. Teplota oblouk generovaný na zkratované vodiče dosahuje 5000 ° C.

  Vlnité plastové boxy a hadice nemůže vydržet takovou teplotu a propálit, plamen umožňující přístup k dřevostaveb. Dokonce i speciální látky impregnované dřevo zahříváním v takovém rozsahu vznítit.

  Nechrání před tak vysokou teplotu, a ocelové vlnité hadice. Jejich stěny jsou velmi tenké a nejsou určeny pro tak vysoké úrovni ohřevu. Jedna z charakteristik ochrany kanály pro elektroinstalaci je lokalizace schopnosti - vlastnost, aby vydržely zkratování proces bez vypálení po dobu, která je potřebná pro self-hašení oblouku.

  Dostatečná úroveň tohoto parametru má pouze ocelové potrubí a vedení. Že jsou jedinými možnými prvky pro výstavbu energetických sítí skryté v dřevostaveb.

  Kovové trubky instalovat velmi vyrobitelné elektrický kabel kanálu průchod. Kromě možnosti dělení na kousky o požadované délce, které mohou být spojeny různými způsoby: svařování, pájení, se závitem spřáhla, T-kusy, atd Odolnost vůči korozi potrubí může být zvýšena tím, že maluje to s ochranným nátěrem.

  Náklady na ocelových trubek se srovnávací hodnotou kvalitní vlnité objímky. Měděné trubky dražší, ale jsou snadněji instalují a jsou prakticky nepodléhá povětrnostním vlivům.

  Jak provést instalaci skrytého zapojení v dřevěném domě

  Existuje mnoho způsobů, jak instalaci skrytého zapojení v dřevěných domech, ale jen málo z nich jsou správné. První pravidlo, že by se měl řídit návrh a instalaci, - maximální soulad s požadavky na požární bezpečnost.

  Ukrytý v dřevěném domovní elektroinstalace musí být instalován v nehořlavých materiálů mají schopnost lokalizace.

  Estetické a design úvahy musí ustupovat do pozadí. To samé platí i pro náklady na práci. Pokud je to možné požární ztráty budou mnohem větší než náklady na kvalitě elektrické instalace.

  Jak bylo uvedeno výše, nejvyšší kvalita materiálu pro pokládku kabelů a drátů do dutin a dutin pro obložení stěn nebo stropů, jsou kovové trubky a ocelové krabice. Pokud se používá PVC -ng (nepodporuje hoření) materiály ve formě vlnité trubky nebo elektroinstalačních krabic, které jsou ze všech stran, musí být chráněny těsnění z nehořlavých materiálů, slabě vodivé teplo.

  Jako takové izolační distanční vložky mohou být použity alabastr, cementové omítky, beton. Tloušťka vrstvy je dána schopností zapojení vypočtené.

  Ale nejjistější způsob, jak chránit dům před požárem na vině ve vedení je montáž pomocí ocelových nebo měděných trubek a krabice. Měděné trubky jsou mnohem technologicky - mohou být ohnuty v libovolném směru bez použití složitých speciálních nástrojů, což je důležité zejména při pokládce složitý systém rozvětvenou zapojení.

  Použití ocelové trubky je poněkud složitější a vyžaduje určité kvalifikace montérů. To platí zejména děl výměnu jednotlivých úseků vedení. Ostré hrany na kovových schránek s trnem může dojít k poškození izolace. Proto jsou tyto operace jsou prováděny pomocí speciálních nástrojů. Využití dalších nástrojů jsou zapotřebí a postup při klepnutí v případě potřeby se vývodů nebo bezpečné boxy.

  Elektrikář v dřevěném domě - zvolit zapojení linky

  Výběr a označení směrování elektrických kabelových vedení by měly být prováděny v přísném souladu požadavky PUE. Počet zvraty by měl být minimální. Při protahování kabelu je obtížné, vzhledem k povaze budovy architektury nebo dostupnosti komunikace ve stěnách, v obtížných místech jsou instalovány speciální kovové krabice (oceli nebo mědi). Jejich počet není regulována, ale to by nemělo být příliš vysoké. Každá sloučenina byla dokonce provedena v souladu s pravidly, je zbytečné odkaz, který představuje nejistotu v systému, a oslabuje celkový odpor obvodu.

  Jejich instalace musí také dodržovat určitá pravidla, jako je box je přísně zakázáno uzavřít ozdobné panely, stropy nebo jiné prvky utrudnyayuschim Service Access, kontrola nebo měření.

  Hloubka instalace potrubí pro elektrické zařízení musí být zvolena tak, aby nebyla narušena pevnostní charakteristiky a nosných dřevěných stěn a stropů. Počet a umístění ohybů, raspaechnyh polí a jiných prvků se stanoví tak, že drát může být nahrazen přímo na místě bez potřeby elektrické poškození dřevěných konstrukcí nebo demontáže v případě potřeby.

  Průměr kovové trubky a její tloušťka stěny je vybrán na základě vlastností kabelu. Kabelů položeny trubky by měly zaujímat ne více než 40% vnitřního průřezu a snadno rozšířit po celé délce této části. Také ležel v každé zkumavce povolené ani jeden kabel, ale několik. Proto je jejich celkový průřez rovněž by neměla přesáhnout 40% průměru trubky. průřez kabelu je určen vnějším průměrem, včetně izolace.

  Při montáži vodičů ukrytý v dřevěných domů pomocí kovové trubky, musí být tloušťka stěny potrubí vybrány na základě průřezu žil kabelu (vodiče), které se rozprostírá v tomto potrubí.

  Před operací, je nutné vytáhnout izolace kabelu měření odporu se provádí. To se provádí k určení, zda se specifikacemi drátu a projektové dokumentace s cílem ověřit stav kabelu. Zkontrolujte, ukazuje to, zda je izolace rozbité během přepravy, skladování nebo přípravy na práci.

  Samotný proces tažení kabelu se provádí pomocí speciální koncové objímky z umělé hmoty, která chrání izolaci před poškozením ostrými hranami trubek nebo potrubí. Po vytažení izolace se opět měří eliminovat možnost Připojení k poškození během provozu vodiče.

  Dřevěné domy jsou použity pouze kabely se speciálním označením. Jejich izolace nezapálí ani při velmi vysokých teplotách.

  Vysílání v dřevěném domě - drát vybrané pro montáž do potrubí

  Po vypracování schémat zapojení a uspořádání zapojení všech uzlů, budete muset určit, jaký druh drátu používá v instalaci. Speciální dráty určené pro dřevostaveb Označení podle VVGng (A) a VVGng-P (A). Tato měděné dráty s pevnými vodiči, které mohou být až pět.

  Vodič double. Vnitřní vrstva je vyrobena z polyvinylchloridu a izoluje každý vodič samostatně, a každý drát je zbarvena v jiné barvě, což usnadňuje montáž spínače, osvětlení a další zařízení. Vnější část kabelu je pokryta speciální nehořlavou ochranného izolačního plastu. Ona je velmi silný a pružný, umožňuje snadno dosáhnout kabel značné délky potrubí se speciálním ocelovým lanem.

  Tyto dráty jsou provozovány při teplotách v rozmezí od -50 do +50 ° C, Izolace má velmi vysokou odolnost proti korozi, ale nereaguje s chemikáliemi a nedeformuje při poklesu teploty. Vlastnosti zpomalování hoření odpovídá GOST R IEC 60332-3-22.

  Dráty VVGng typu LS, LS-P VVGng v jejich vlastností nejsou nižší než předchozí modifikace kabelů, ale kromě toho, při zahřátí, neuvolňují škodlivé látky neprůhledné a toxický chlorovodík. To je označeno indexem LS.

  Což odpovídá GOST 22483 kabel NYM je také založen na měděných drátů, ale má trojitý izolaci. Vodiče jsou izolovány individuálně barevné polyvinylchlorid, potom všechny dohromady polyolefinové kompozitního materiálu a uzavřeny v plášti z nehořlavého PVC. Tento kabel může žít do věku pěti let. Je vyráběn německou vyspělé technologie, známý jako VDE.

  Umístění zásuvek a vypínačů

  Skrytá elektroinstalace v dřevěném domě Není bez instalace zásuvek a vypínačů. V místech, kde je instalace zásuvek a vypínačů, je nutné použít speciální nářadí, vrtačka sokl pro montáž kovových krabic a pevných zařízení. Tyto boxy, stejně jako instalace, protahování a raspaechnye zřízena speciální technologií.

  Poskytuje kompletní několik požadované operace s cílem zajistit bezpečné spojení trubky a krabice do jednoho celku k zajištění spolehlivého kontaktu mezi všemi prvky.

  Kontakt je nezbytný pro uzemnění celou strukturu. pokud elektroinstalace v dřevěném domě za předpokladu, obvod přes kovovou konstrukci, to je dost, aby uzemnění pouze na rozvodné desce. V případě jakýchkoliv mezer, je třeba nainstalovat dodatečný ochranný vodič, který se připojuje ke způsobu pájení na každou krabici a potrubí. Uzemnění elektrické sítě v dřevěném domě je velmi důležitým prvkem ohně a elektrické bezpečnosti, která chrání proti možnému jiskření a přehřátí obvodových prvků.

  Existuje několik možností pro montáž krabice pro trubky. Nejspolehlivější a vysoce kvalitní je pájení nebo svařování. Poskytují maximální spolehlivost, chráněné proti korozi a odolnost proti mechanickému namáhání.

  V případě, že měděné trubky, svými konci se nachází v poli, je rozšířen. Při ocelové trubky - spojení se skříní dochází prostřednictvím zašroubování šroubů. V tomto případě jsou konce trubky musí být řez speciální nit a sami matice po maximální utažení hustá, musí být zabezpečeny a chráněny proti korozi.

  Distribuční a technologické boxy musí být v souladu s třídou ochrany ne nižší než -54 IP, která odpovídá na ochranu proti průniku průmyslové a domácí prach do objemu a ochranu před pádem do vodního postřiku pole.

  Testovací práce po zapojení do dřevěného domu

  Po dokončení instalace kovových trubek a krabic budoucí elektrické sítě se měří uzemnění, které musí určit spolehlivost připojení všech částí obvodu. Všechny konstrukční prvky musí být připojeny v jednom spojitém řetězu a poskytují ochranu v libovolné oblasti při připojení pneumatiky označené "PE".

  Po dokončení ověřovací práce a odstranění všech možných nedostatků se provádí pokládání kabelů. Nebude nadbytečné připomínat, že izolační odpor každého kabelového úseku je proveden před a po instalaci. Délka kabelu musí být zvolena tak, aby v každé spojovací skříni byla vytvořena určitá délková vzdálenost, což může být nutné při změně připojení.

  Je-li délka kabelu přesně stejná jako vzdálenost mezi instalačními krabicemi, pokud potřebujete připojit jiné zařízení, přepnout nebo provést jinou práci, musíte změnit kabel po celou délku úseku. Tento proces je poměrně namáhavý a náklady na kvalitní kabel jsou poměrně vysoké.

  Použité v budování dřevěných domů pouze třížilové nebo pětižilové kabely s povinným uzemněním. Elektrický proud je věc, i když známá, ale velmi nebezpečná. Provozování sítě bez uzemnění je v rozporu nejen s bezpečnostními pravidly, ale i se základním zdravým rozumem.

  Takže si myslím, protože PUE si ze stropu nepsal a zatím nikdo nezrušil.

  Jak bezpečná je tato možnost:

  Jednopodlažní dřevěný dům (není převýšení)

  Elektroinstalace, od úvodního štítu k místnostem, ležela na stropě, v žlabách,

  z pozinkované oceli. Sklony se upevňují na kostru stropu.

  Na dně žlabů po celé délce položte suchou stěnu.

  Dráty, ve zvlnění, vložte do žlabů a nalijte sádru nebo nějaký roztok sádry (také po celé délce)

  V pokojích dolů vedou vodiče přes trubky o průměru půl palce.

  Potrubí přiložte k drážce maticí přes otvor vyvrtaný na dně žlabu.

  Znovuvyplňovače nepoužívají. Krabice pro spínače a zásuvky jsou kovové.

  Všechny vodiče vedou ke stínění a do něj se vytvoří veškeré nezbytné spínání.

  Drát do zásuvek VVGng 3x2, 5 mm2.

  Vodič pro osvětlení ВВгнг 3х1,5 мм2.

  Žlaby, trubky, krabice jsou uzemněny.

  Jak bezpečná je tato možnost:

  Jednopatrový dřevěný dům.

  pro rámec existují další normy

  SP 31-105 a SP 31-106

  Přiznávám, že můžete poskytnout mezery, ale vryatli v dřevěném domě můžete strčit svislé potrubí do zdi bez následků v budoucnu.

  V kovové hadici mám myš na úseku, ďábel vědí, kam vylezl, teď čekám, až budu skrz plastové zvlnění nebo ne.

  Těsnění a oteplování.

  Tento problém existuje, ale je řešitelný.

  nifiga! UNSOLVED! Zapojení se provádí ve druhém patře v potrubí pokrytých izolací o průměru 15 centimetrů. Trubička zhora se spustí do spínací skříňky. V zimě, kdy je nad dvaceti lety, začne nejprve kapat, pak téměř k dešti. V minusu 30 a výše, a máme to tak směšné! Kdo říkal, že někde se voda nehromadí nebo nezmrazí? Takže potrubí nejsou vůbec všelékem, ale spíše provokace!

  „Pro dodatečnou ochranu do kovové objímky je použita pláště (izolace) z polyvinylchloridu (PVC), které“ NG „má následující vlastnosti požární: odolnost vůči teplu a odolnost vůči horkým drátem, otevřeného ohně, stejně jako odolnost proti hoření zpomalující s jediným a skupiny ostění splnění požadavků požární bezpečnosti GOST R 53313.

  Metallorukav RP-CP-NG se skládá z pozinkované pásky, na vnější straně, jehož je polyvinylchlorid povlak (PVC) se sníženou hořlavostí. Protipožární plast se dosahuje použitím speciálních přísad. Ochranný plášť zajišťuje hermetickou instalaci kabelového vedení, ochranu před škodlivými účinky na životní prostředí, výrazně zvyšuje pevnost MP při prasknutí a odolnosti proti poškození.

  Kovová hadice РЗ-СЛП-НГ - to samé, ale páska je pokovená

  Existují normy, ale existuje jen názor. Je lepší se nevzdat

  Ale i na internetu na těchto místech je spousta nesrovnalostí. včetně pokládání do vlnitého pláště. Na tomto místě je kategoricky psáno, že těsnění na hořlavých površích je zakázáno v plastových a kovových vlnitých bednách. Současně na jiném místě (pokud potřebujete odkaz) dostanete video s instalací skryté kabeláže v kovovém zvlnění. Podíval se konkrétně na PUE, v 7.1.38 napsal velmi "nejasný" jak vykreslit. Nic se neříká, že je zakázáno pracovat na zvlnění.

  Nemyslím ani na elektroinstalace, za rok, vše, co se nosí na trubce, bude viset ve vzduchu. Zde je protokol, ve kterém rozeta. Pod destičkou bude každým rokem mezera v rozmezí 5-10 mm, a mezera je stále více a více.

  Zapojení dřevěného domu s vlastními rukama. Podrobná metoda provádění práce

  Díky ekonomické konstrukci, snadné konstrukci a šetrnosti k životnímu prostředí, mnoho z nich preferuje dřevěné domy. Významnou nevýhodou těchto konstrukcí je zvýšené nebezpečí požáru. V této souvislosti je třeba věnovat zvláštní pozornost otázce dodávky elektrické energie do dřevěného domu. Při přísném dodržování doporučení se elektrické vedení v dřevěném domě s vlastními rukama provádí bezpečně a kvalitativně. Pokyny krok za krokem budou v této věci velmi užitečné.

  Instalace elektrického vedení v dřevěném domě musí být provedena s ohledem na všechny požadavky a pravidla

  Zapojení dřevěného domu do vlastních rukou: krok za krokem

  Hlavním požadavkem na dodávku elektřiny do soukromých domů, zejména těch postavených z dřeva, je zabezpečení. Montáž vnějšího a vnitřního elektrického systému musí být provedena v souladu se všemi normami a předpisy. Doklady, kterými se řídí chování elektroinstalace jsou pravidla pro elektrické instalace (PUE), předpisy ve stavebnictví - sekce „Elektrická zařízení“, GOST a dalších předpisů.

  Při splnění požadavků pravidel a předpisů je možné provést instalaci elektrických vodičů v domě vlastními rukama. Podrobná metodika provádění prací zahrnuje následující etapy:

  • stanovení celkové kapacity elektrického zařízení a realizace projektu dodávky elektřiny;

  Je lepší svěřit vývoji projektu elektrického napájení dřevěného domu odborníkům

  • volba kabelu, elektrotechnických zařízení (zásuvky, spínače), elektrody;
  • realizace napájení domu, připojení jističe, připojení měřiče (elektroměru), elektrické desky;
  • vnitřní rozvody;
  • instalace spínačů, zásuvek a osvětlovacích zařízení;
  • zařízení uzemnění, montáž RCD (ochranné vypínací zařízení);
  • organizování preventivních testů.

  Příprava projektu dodávky elektřiny doma

  Pro pokračování v rozvoji jednotlivých projektů je nutné získat technické podmínky v energetické organizaci (RES). Budou základem pro práci.

  Tabulka průměrné spotřeby elektrické energie u domácích spotřebičů

  Především se vypočítá celkový výkon všech elektrických zařízení. Pak se schéma elektrikářů v domě postupně rozvíjí v domě:

  • technický plán celého stavitelství domu je realizován. V schématu zapojení v soukromém domě umístění (místa) umístění elektrických zásuvek, spínačů, svítidel a také elektrických spotřebičů se samostatným připojením;
  • Pro každý elektrický bod je zvolen typ kabelu vedoucího k nim. Používáte-li přepínače se dvěma klíči a zásuvkami s uzemněním, jsou dodávány s třívodičovým kabelem;
  • na schématu zapojení kabeláže v dřevěném domě jsou uvedeny místa instalace rozvodných skříní. Pro dvě přilehlé místnosti je doporučeno použít jednu krabici;

  Příklad uspořádání kabeláže v dřevěném domě

  • na schématu zapojení kabeláže v soukromém domě se projeví výkon každého zařízení. Je-li přístroj vybaven elektrickým motorem, je hodnota uvedena s ohledem na počáteční výkon elektromotoru;
  • všechna svítidla (lustry, nástěnné, atd.) jsou spojeny do jedné skupiny, a silnější zařízení (kotle, kotle, pece, atd), jsou spojeny do jiné skupiny. Pro ně je třeba přenést kabel a propojení přes samostatný stroj;
  • diagram upozorňuje na vzdálenost od kabelového průchodu k otevření dveří, oken, stejně jako vzdálenost od elektrických bodů k podlaze a stropu. V budoucnu to pomůže zamezit poškození elektrického vedení během oprav.

  Schéma napájení by mělo brát v úvahu veškerý spotřebovaný výkon elektrických spotřebičů

  Užitečné rady! Všechny rotace kabelů vnitřního vedení musí být provedeny výhradně v úhlu 90 stupňů.

  Poté se výpočet maximálního výkonu spotřebovaného všemi elektrickými zařízeními provádí současně se zapnutím. Určete jmenovité zatížení na vstupu (první zařízení v průběhu napájení).

  Výběr vhodného kabelu a elektrických zařízení

  Pro řádné vedení kabeláže v soukromém domě s vlastními rukama, vyhýbejte se komplikovaným speciálním výpočtům, můžete použít tabulku "Průřez kabelu k příslušnému zatížení" z elektrické příručky.

  Tabulka poměru kabelové části k odpovídajícímu zatížení

  Z tabulky vyberte průřez kabelu, který bude odpovídat výkonu elektrických spotřebičů pro každou jednotlivou skupinu. Každé zařízení je opatřeno popisem nebo technickým pasem, kde je označeno zatížení, které spotřebuje. Na základě těchto údajů vyberte přijatelný kabel. Pro určení průřezu vstupního kabelu je nutné součet všech dostupných zařízení.

  Nejoblíbenější kabeláž je měděný kabel NYM. Má dodatečnou izolaci, je dostatečně silná a je vhodná pro zpracování. V případě použití hliníkového kabelu je třeba vzít v úvahu, že je ohrožující ohýbání a často se při řezání zlomí.

  Na základě spotřeby elektrických spotřebičů je vybrán vhodný kabel

  Vývody dodávají tři vodiče drát se zemí, aby byla zajištěna bezpečnost domácích elektrických zařízení. Osvětlení, v souladu s pravidly elektrických zařízení také třeba jeho uspořádání, ale mnoho zanedbávání této normy. Pokud se v soukromém domě používat pro osvětlování ploch dvoře oblasti a výkonným světlometem, organizaci zem - předpoklad. Toto pravidlo platí i pro ty, kteří se rozhodnou provádět své vlastní ruce schéma zapojení v zemi.

  Zásuvky a vypínače jsou vybrány na základě předpokládané velikosti současného vedení formy (skryté nebo otevřené), připojení jednotky se zásuvkou a spínačem pro audio rámečku.

  Souprava pro uspořádání elektrických vodičů kabely pomocí vlnité PVC trubku

  Volba vstupního kabelu a jistič na vstupu

  Poté, co vypočetla nosnosti vše určené k zabudování do zařízení, určit úvodní části křížové kabelu. U těch případech, kdy jste chtěli provést upgrade elektroinstalace včetně výměny vnitřních drátů a stroje s silnější, nezapomeňte na kabel na vstupu. Může se stát, že jeho část nebude stačit příliš velkou moc - to může způsobit požár. Proto je nutné se obrátit na příslušnou organizaci nahradit kabel vedoucí do hotelu. To může být provedeno v průběhu instalace zařízení a jeho těsnicí účetnictví.

  Konstrukce elektrického panelu v dřevěném domě

  Co se týče otevření přístroje, když třífázové napájení pomocí jistič třípólový. V případě jednofázového výkonu, který se nachází v 90% případů, použít jednu nebo dvě jistič pól obvodu, přerušila fází a nulovým vodičem.

  Užitečný tip! Úvodní breaker zvolen s nominální hodnotou, takže nedojde k vypnutí napájení při maximálním zatížení doma, a rozbil okruh, aby se zabránilo zkratu.

  Jističe

  Hodnota a typ stroje pro jednofázové napájení

  Jistič je vybrán z následujících možností:

  • stanovení množství celkové elektrické energie, a výpočet maximální hodnotu proudu, podle vzorce: Ihom = P / U x cos. Množství cos se 0,8. Na jmenovitý proud Ihom aplikován korekční koeficient 1,1. Výsledkem je maximální hodnota proudu, při které stroj pracuje. Jistič 25 A, je obvykle dostačující pro vstup do domu;
  • určit typ stroje, je třeba znát minimální hodnotu zkratového proudu. Vzorec pro určení proudu v jednofázové síti (220) takto: Isc = 3260 x S / L, kde S - Průřez kabelu (mm²); L - délka kabelu (m). Pro tento proud se určuje podle vzorce pro nejdelší část s nejmenším průřezem drátu;

  Úvodní jistič musí udržovat napájecí domu při maximálním zatížení

  • poměr zkratový proud do jmenovité hodnoty proudu určuje charakteristiku jističe. Doporučuje se pro automatickou instalaci v budově - s charakteristickou spínačem S. Tato automatická dobře funguje v sítích se smíšeným nákladem.

  Podle schématu nastavené automatické otevírání po započítání zařízení v soukromém domě s vlastníma rukama. Jističe pro spojeny do jedné skupiny zařízení, měřicí zařízení, otevření jistič a RCD je namontován v rozvaděči na speciální kovové profily (na lištu DIN). Dále, aby se schéma zapojení o zapojení v soukromém domě.

  Řidičské RCD připojení

  Elektroinstalace v dřevěném domě s vlastníma rukama: Instalace

  Zapojení začne, jakmile bude možné zakoupit veškeré potřebné zařízení: kabely, zásuvky, vypínače, stroje, osvětlení.

  Podle stávajícího obvodu montáž spojovací krabice, zásuvky pevné místo připojení přepínačů a osvětlovací zařízení. Pokud místnosti se uzavře šitím všechny stěny dokončovací materiál, kabely v kovovém pouzdru.

  Zapojení může být skryta ve stropním rámu

  Provádím montáž ústředny vlastníma rukama

  Skříň je upevněna na elektrický obvod se sídlem místo. Poté, následující:

  • Dávkovači zařízení je umístěn ve štítu případu;
  • speciální kovový profil (na lištu DIN) namontovanou indukční zařízení. K dvoupólového stroje se přivádí fáze a neutrální;
  • výstupní svorky (svorky) dávkovači zařízení je připojen ke vstupnímu otvoru jističe;

  Odizolování by měly být prováděny pouze tehdy, když je přístroj vypnutý

  • drát se uvede do domu a je napojen na vstupní svorky dávkovacího zařízení (m);
  • DIN lištu napěťové relé stroje pro různé skupin potravin (zásuvek, osvětlení), chrániče;
  • elektrické svorky jsou připojeny k jedno-žilového kabelu.

  Uvedení napájecí kabel v dřevěném domě musí být provedeno v souladu s PES a SNIP.

  Kabelové kanály pro pořádání otevřeného rozložení si můžete vybrat barvu dokončení interiéru

  Přívodní kabel, aby se v místnosti může být letecky nebo po zemi. Je třeba poznamenat, že tato metoda vzduch je levnější, ale to není spolehlivé. V takových případech použít samonosný izolovaný drát (SiW). Pokud je vstupní přívod provozního vzduchu, podmínkou je instalace ve stěně protipožární pouzdra, skrz který bude zaveden.

  Podzemní vodič je položen pod zemí v kovové trubce, která jej chrání před jakékoliv dopadů. Tato kabeláž je nutné dohodnout se rozdělují utilit.

  Input Options elektrický kabel v domě

  elektroinstalační zařízení v dřevěných domů: pravidla vnitřního kabelu, kterým se

  V případě, že projekt poskytuje otevřené dispozice, je třeba poznamenat několik způsobů montáže:

  • keramické válečky pro volné vedení - tato metoda je vhodná pro uložení vodiče na stěně dřeva. Vhodné, aby se v retro interiéru;
  • metallotruby - tato metoda bytové výstavby chrání před ohněm. Tyto trubky musí být vyplněny drát není větší než 40%. Doporučuje se použít měděný drát, který se dá snadno ohýbat;

  Ocel vlnitá trubka se používá pro zajištění zapojení elektrického kabelu

  • Kabelové kanály vyrobené z plastu - kanály jsou připojeny ke stěně, můžete vyzvednout plastové kanály v různých barvách, aby odpovídala výzdoba stěn;
  • Základní deska se zvláštním kanálem (okapu) - v tomto způsobu jsou instalovány v kanálech soklů upevňovací prvky pro upevnění vodičů;
  • montážních konzol - uzavřeno plastový držák na velikosti průřezu vodiče. Tato metoda se nejčastěji používá pro elektroinstalace v ekonomických a technických oblastech kvůli neatraktivní vzhled.

  Užitečný tip! Všechny elektrické vedení přechází z místnosti do místnosti přes stěnu musí vypořádat žárovzdorné kovové objímky, přes který je kabel tažen.

  V některých případech, je kabel veden pod podlahou desek, za použití kovových trubek.

  Otevřený elektroinstalace v retro stylu je často používán v dřevěných domech

  Montáž na stěnu vodiče v kabelovém kanálu

  Možná, že s pomocí kabelové kanály pro montáž elektroinstalace v dřevěném domě s vlastníma rukama. Podrobný průvodce drátu umístění v kabelovém kanálu:

  • produkovat čáry označující drátu průchod, podle stávajícího režimu;
  • Kabelový kanál sekce je závislý na počtu vodičů, které mají být v něm umístěn;
  • Odstraňte kryt potrubí a upevní jej pomocí šroubů na zeď nebo strop. Šrouby mají interval půl metru. Místa otočí dále posilovat samořeznými šrouby;
  • v určených místech namontován spojovací krabice;
  • nezbytné zapojení je položen v kabelových kanálech a víčkem. V místech připojení zásuvek a vypínačů nechat přebytečný drát k jejich připojení;
  • připojit všechny vodiče ve spojovací krabice, terminály připojeny k zařízení, vypínačů a zásuvek.

  Zapojení otevřeného zapojení kabelových kanálů

  Postup instalace může být viděn v různých fotografiích elektroinstalací v dřevěném domě.

  Pravidla stanovená pro připojení vodičů v sestavě boxů. Boxy jsou instalovány v místech, kde jsou vývody z hlavního kabelu. Dráty připojení těchto metod:

  • Sloučenina může být provedena prostřednictvím zaklínit svorek (Wago). V této metodě, stačí odstranit 10 mm izolace z vodičů. Svorky zvolena podle velikosti části drátu společně s izolačním povlakem;

  kabelové připojení do krabice pomocí upínacích svorek

  • můžete připojit dráty pomocí izolační krytky zvrat. Při tomto způsobu je izolace odstraní z drátu tak, že holé délka segmentu nepřesahuje délku víčka. Uvnitř něj je kuželovitý jaro. Když je uzávěr našroubován na kroucení - pružina pevně sevře drátu, a plastové pouzdro poskytuje izolaci;
  • sloučenina zkroucení zahrnuje čištění drátů izolačním povlakem tloušťce 4 cm a curling. All pramenných doporučuje pájku a zabalit izolační páskou.

  Užitečný tip! Výše drátu síťových připojení ovlivnit schopnost systému pro přenos zatížení: čím více spojení, je nižší nosnost.

  Schémata elektrického obvodu spoje v krabici pod výstupem

  Při připojování vodiče je třeba vzít v úvahu barvu izolace. Červená, hnědá izolace - s fázovým vodičem, modrá, bílá - neutrální (nula), žlutá, nazelenalý - zemnící drát.

  Uzemňovací zařízení a instalace proudových chráničů

  Moderní vybavení domácí spotřebiče domů se neobejde bez elektrických výrobků, jako jsou kotle vodu, pračkou, ledničkou a mnoho dalších. Přítomnost elektrických zařízení s kovovým pouzdrem vyžaduje povinné uzemňovací zařízení.

  Spojení bod zemní smyčkou

  Pořadí uzemňovacího zařízení je následující:

  • připraveny tři prutu 3 m na délku a 3 cm v průměru hloubí příkop ve tvaru rovnostranného trojúhelníku s délkou strany 1 m 30 cm Hloubka příkop ventily jsou umístěny v zemi v rozích trojúhelníku, ...;
  • výztužné tyče propojeny kovová plocha prostřednictvím svařování;
  • na jednom z rohů svařovaných smyčky (očko) a prostřednictvím šroubového spojení nebo svařováním ocelovou tyč upevněna 1 cm.
  • tyč je umístěn ve výkopu tak, aby pro připojení na zemnicí vodič elektrického panelu. Zemnicí kabel vodiče jsou izolovány žluto-zelenou barvu.

  Konstrukce zemní smyčkou

  Chránit lidi před úniku proudu elektrického když plášť elektrického zařízení, použít proudový chránič (RCD). Toto zařízení je namontován v panelu po dávkovacího zařízení. na velikosti jmenovitého proudu zvoleného parametrů sítě RCD, který je citlivý na sebemenší unikající proud bázi. Přítomnost takového zařízení je důležité zejména pro místnosti s vysokou vlhkostí.

  Uzemnění v zemi, vlastníma rukama. Obvod elektrod. Zapojení z uzemňovacích prvků a vázání. uzemňovací opatření v soukromých domech, materiály pro montáž obvodů.

  Jmenovitý proud pro RCD se bere vyšší než proud stroje v tomto obvodu. Hodnota unikajícího proudu je přijata na základě typu místnosti. Koupelna je tou nejlepší volbou RCD unikající proud 10 mA až 30 mA, jiných prostor.

  Prvky spínačem a způsob jejich připojení

  Nesoucí testu zapojení

  Provedením zkoušek zapojení jsou prováděny za použití přesné elektrické měřicí přístroje specialisty certifikované elektrické laboratoře. Testování komplex zahrnuje:

  • vizuální prohlídka;
  • měření izolačního odporu kabelu povlaku;
  • Měření profylaktické zemní odpor;
  • zkontrolovat jističe;

  Testy zapojení jsou prováděny odborníky s pomocí přesných přístrojů

  • kontrola nulové fáze obvodu;
  • testování ochranných zařízení;
  • zkontrolovat mezi součástmi a obvod uzemnění.

  Po dokončení prací vydala zprávu o zkoušce. Čas strávený testovacích zařízení a záruky zapojení, aby se zabránilo poruchám a nehodám, které mohou poškodit zařízení, zakázat veškeré elektroinstalace a poškodit lidské zdraví.

  Krok za krokem s rukama úpravu laminát: představuje dílo

  Uzemnění v soukromém domě s vlastníma rukama: 220V a 380V

  Plot z vlnité lepenky s vlastníma rukama od barů: technika, montážní tajemství

  Jak vytvořit větrací systém v soukromém domě s vlastníma rukama

  Sádrokartonové příčky s jejich vlastních rukou, krok za krokem průvodce

  Ventilace v rámu domě s vlastníma rukama. Schéma, výpočty a montáž ventilačních systémů

  Velmi užitečný článek. Líbil se mi design a fotografie.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

90 − 89 =