elektronický kukátko

elektronický kukátko

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Kukátko - druhy vzorů a instalační techniky

Instalací kukátkem ve dveřích, budete mít možnost kontrolovat situaci u vchodu do domu nebo bytu

Myslíte si, že instalace kukátko těžké? Naše zkušenost mi dovoluje říci, že tato práce je možné i pro nezkušené webmastera. Řeknu vám, jak vybrat vysoce kvalitní vybavení a poskytnout návod s ilustracemi, které budou svou práci, a to i ti, kteří nikdy dát kukátkem ve dveřích.

Video Intercom Systém - nová možnost, která získává na popularitě

Doporučení pro výběr výrobku

Hlavním prvkem konvenčních otvorů - širokoúhlý objektiv „rybí oko“, který poskytuje dobrý přehled o prostoru. V elektronických verzích fotoaparátu je použita.

Za prvé, analyzovat, jaké typy otvorů jsou:

Pro zobrazení obrazu, případně se zády k sobě, mohou být umístěny na straně konstrukce.

Tento systém je poměrně složitá instalace, takže většinu práce provádějí odborníci.

Pokud jste se rozhodli na typu, je třeba se vypořádat s celou řadou kritérií, která se berou v úvahu při výběru:

 1. Pozorovací úhel. Čím vyšší je, tím lepší je volný prostor před vchodem. Za výhodné provedení je úhel 120 °, mají zlepšené - 180 stupňů. Většina úprav jsou kvalitativní kontrola více než 200 °, což umožňuje eliminovat zkreslení obrazu hranic;

Úhel závisí na tvaru a uspořádání čoček

 1. Tloušťka dveřního křídla. Tam může být tři verze produktů:
 • do 60 mm;
 • do 100 mm;
 • 100 mm.

Jakékoli verze očka je nastavitelná 20-30 mm vzhledem k závitu. Některé modely jsou dodávány různé rukáv, takže si můžete vybrat optimální řešení pro dveře;

Připojení závitem umožňuje přizpůsobit tloušťce dveřního křídla

 1. Průměr oka. Tato sazba určuje, jak velký bude vyvrtán otvor. V případě, že nové vzory si můžete vybrat libovolnou možnost, výměna starých prvků nejjednodušší způsob, jak si vybrat produkt stejné velikosti. Ve většině případů, je vnitřní průměr části je 20 mm;
 2. materiál. Optika může být z plastu nebo skla, cena mnohem nižší než v prvním provedení, ale druhá je mnohem silnější a odolnější. Plášť může být vyroben z plastu nebo kovu, druhá možnost je výhodné, i když je dražší.

Řeknu vám o dvou verzích díla: instalace konvenčního kukátkem a kamerového dohledu možnost.

Dívali jsme se na tom, jak jste instalaci pozor na kovové dveře.

Znát tloušťku, můžete si vybrat vhodnou kukátkem, a nikoli k jejímu dosažení náhodně.

 • Šroubovák s vrtačkou pro průměr řezání kovu 5 mm;
 • Dolů o průměru vrtáku 20 mm;
 • Kovové jádro bit o průměru 20 mm;
 • Ruleta konstrukce.

V případě, že průměr oka větší, pak dolů, a jádro vrták se volí v souladu s parametry výrobku.

Je důležité použít vrták s dostatečnou délkou, aby to vyšlo na zadní straně dveří.

Při vrtání dávejte pozor na vodorovné polohy šroubováku. Pokud je otvor dostat zkreslený, pak oko bude nakřivo.

Zvažte, jak jste instalaci kamery:

 • Monitor a ovládací tlačítka;
 • baterie;
 • Paměťová karta;
 • kamera;
 • Montážní plošiny.

Chcete-li pracovat potřebovat pouze šroubovák.

Samozřejmě, že před změnou systému, je třeba odstranit staré oko. Pokud máte nové dveře, všechny funkce otvorů popsaných výše, tato technologie je vhodná pro tuto příležitost.

Jste se naučili, jak nainstalovat kukátkem a budou moci pracovat bez pomoci. Videa v tomto článku vám pomůže lépe pochopit předmět, a je-li něco nejasné - zeptejte se v komentářích.

Videoglazok na dveře - užitečný gadget, který poskytuje zabezpečení

Elektronické oko je poměrně nový a ne zcela běžné devaysom svěřena výlučně s pozitivními bezpečnostními vlastnostmi, které si zasluhují naši pozornost v detailu.

Kukátko: přístroj je vyroben

Vstupní dveře překrytí vychází z prvního činidla provádí ochrannou funkci s ohledem na oddělení vnitřního prostoru bytu z vnější strany, ne vždy benevolentní světě. Předpokládá se, že větší tloušťka dveřního křídla překrývající vstup do obývacího prostoru, tím spolehlivější svou ochrannou funkci. Často se však obyvatelé bytu není větší, než by bylo vědět, co přesně se děje za dveřní křídlo v okamžiku, jestliže například:

 • Za dveřmi je jasně slyšet jiné zvuky;
 • Někdo zazvonil, a to není.

Nejjednodušší způsob, jak kontrolovat situace, která nastala u dveří, je přezkoumat vchod kukátkem namontované ve dveřích. Jednoduché zařízení dveří kukátko stal se rozšířený v provozu až do konce 60-tých let XX století. Vynálezce moderního oka je považován americký vědec, vynálezce a spisovatel Robert Wood, otevřel jeho vlastní provozovnu na počátku dvacátého století. V roce 1906, Robert Wood, zrod prvního příkladu vynálezu a představil světu širokoúhlým objektivem, který je známý všem jako „rybí oko“. Trvalo hodně času, takže takový užitečný vynález byl uznán pro použití v každodenním životě.

K dnešnímu dni, koupit dveře určovací zařízení nepředstavuje žádné obtíže. Kromě toho, maloobchodní stavební trh představuje širokou škálu spotřebitelských recenze zařízení, různé, pokud jde o design, velikost, tvar a funkčnost. Stavba standardní scoping zařízení domácí použití:

Elektronický přístroj s obrazovkou

 • Zaměřené na čočce vnějším objektu (cíl);
 • Externí nosič;
 • Blokovací prvky na stranách čočky;
 • Uvnitř prvku matice;
 • Dovnitř čočky (okulár);
 • Klapka, která nemůže být.

V případě průmyslových výrobků může být umístěno až 15 kusů čoček (alespoň dvě čočky). To vše závisí na délce těla, na kterou byste měli věnovat pozornost při výběru zařízení dozoru. Obecně platí, že neexistuje jeden faktor, který by měl brát v úvahu při výběru pozor na dveře překrytí:

 1. Úhel pohledu zařízení. Čím vyšší je úhel pohledu na strukturu, tím větší je pravděpodobnost prostor před uvažovat o dveře. Takže s cílem zajistit vyšší bezpečnostní faktor, protože je žádoucí vidět nejen tvář návštěvníka, ale i prostor pod dveřmi a po stranách, což je důležité v dnešní společnosti, zločince.
 • Optimální indikátor pozorovací úhel uzavřen v 180 °. Mnoho výrobců vyrábět produkty s pozorovacím úhlem pozorování 200 ° C, aby se odstranily některé z narušení produkovaných obvodové oblasti kontroly hranic. Výsledkem je, že pracovní látka se redukuje na rozsah 180 °, ale lepší kontrole kvality.
 • Mnohé z těchto produktů značky dveří průzkumu jsou obdařeni poměrně širokým pozorovacím úhlem. Konstrukce s podobnými vlastnostmi se provádí pouze s odstraněním přední konstrukce zaostřovací čočky.
  1. Důležitým faktorem, který určuje správný výběr oka, spočívá v šířce dveřního křídla. V závislosti na typickém obrázku je přijatelné zvolit zařízení, ze tří možností:
 • Standardní provedení: tloušťka dveřního křídla 3 cm až 5,5 cm;
 • Podlouhlý zařízení: tloušťka 5,5-10 cm;
 • Dlouhý oční: tloušťka dveřního křídla přesahující 10 cm.

  Elektronický monitorovací zařízení

  Nejběžnější zařízení ve standardních velikostech, vhodné pro mnoho blokuje vstup překrytí, včetně současné produkty dveří vytvořených z masivního dřeva a kovových dveří. Nařízení klip oko provedeno pomocí niti, které jsou vybaveny každého jednotlivého návrhu. Pokud se však v budoucnu bude oteplování dveře zepředu nebo zevnitř, normální délka konstrukce nebude stačit pro normální instalaci.

  Při zakoupení prodloužené nebo sverhudlinennoy návrhů na přezkum, je třeba věnovat pozornost jeho základních optických výkonových charakteristik. Vzhledem k jeho vlastnostem by mělo být odlišné od vlastností běžných standardních zařízení. Mnoho podlouhlé vyrábí zboží lze jednoduše vybavené zadní podlouhlý matici beze změny optických vlastností, které musí překročit normy. V opačném případě získala konstrukce dát špatnou viditelnost objektů a snížení úhlu.

  • Kromě toho ukazatel tloušťka dveří, se doporučuje vzít v konstrukci o průměru účet. S větším průměrem oka, čímž se zvyšuje poměr otvor vložený čočky umožňuje vidět předměty jasně a ani přiblížit k látce samotné (vzdálenost pohledu z konstrukce 7 cm), udržovat široký rozsah úhlů za dveřmi.

  Nevýhodou vyráběny s širokým průměrem spočívá v tom, že, pokud je to žádoucí, nahrazením očko s užším průměrem, je nemožné. Vzhledem k tomu, otevření na plátně není zakrýt.

  1. Konstrukční materiál by měl být rozhodujícím faktorem při výběru správného potřebného zařízení. Výroba se používá pro dva základní materiály: plastu a kovu. Kovový výrobek je trvanlivější a odolnější vůči různým vlivům. Plastická deformace mohou být dodávány s časem, nebo dát obvyklý trhliny na zničení materiálu, například z důvodu změn zobrazení teploty.
  2. Materiály pro tvorbu čočky také hrají důležitou roli v hodnocení jednotka, dokonce i v případě, že tvorba cen průmyslových výrobků. výroba čočky je často používán: plast, sklo, nebo jednoduchý brýle.
  • Plastové optika nejsou dostatečně odolné. Kromě toho, s časem tendenci bortit a zakalí, a také přitahuje prach v důsledku statické elektřiny. Typické za pár let kvalitního provozu vede k jasnému ztrátě obrazu prohlížení jasnosti.
  • není pozorován Typické problémy do skla, ale ve srovnání s brýlemi, běžné sklo je poměrně křehký. Jedinou nevýhodou skla je, že je poměrně plastická protějšky cena. Nicméně životnost vysoce kvalitní provoz a dlouhou životnost platí nákladné část.
   1. Ventily pro oko hraje roli nejen estetický, ale také nabízí praktickou funkci. Vzhledem k tomu, světlo zvenčí není schopna proniknout přes to, stejně jako z vnějšku nevidí najít někoho doma. Často role ventilu je uveden zvláštní zrcadlo depozice na objektivu.

  Druhy otvory pro dveře: videotelefon a elektronické

  Obvyklé typy výrobků zpracovatelského průmyslu průzkumu dveří:

  1. Panoramatický design, charakteristickým rysem, který je ukryt v čočce rozdělené do dvou čoček. Vzhledem k typické zařízení, objektiv je schopen přijmout mnohem větší světelný tok, čímž tak panoramatický snímek. Chcete-li vidět tento obraz, nechá stát v malém odstupu od dveří a dokonce ani přesně opačný.
  2. Neprůstřelný design, funkčnost, která je začleněna do samého názvu. Tkanina je schopen poskytnout zvýšenou míru bezpečnosti přezkumu.
  3. Skrytí Scoping zařízení. Obvykle typická látka nemá vydávat za nehty v obložení dveří. Často se tyto systémy jsou vybaveny miniaturními kamerami na vnějších lopatek a přijímání informací o zařízení uvnitř.
  4. Kukátko pro dvojité dveřní křídlo je vybaven dvěma součásti a je schopen umožňuje zobrazit prostor bez otevření vnitřní klapky.
  5. Kukátko-periskop velmi populární mezi rodinami s dětmi, protože struktura umožňuje, aby dítě pozorovat prostor za dveřmi. Tento typ očko je opatřen okulárem a objektivem s různou úrovní umístění. Komponenty jsou umístěny na úrovni pohodlné pro růst dětí a dospělých.
  6. Video Intercom systém je moderní zařízení, je třeba stanovit podrobněji, protože typický model, každoročně získávají na popularitě a přijetí.

  Princip jeho práce je uzavřena v vestavěný fotoaparát, obvykle malé rozměry, vložený na plátně. Přenos obrazu je vyroben na příjem, který se nachází na vnitřní straně monitoru. Systém umožňuje obraz neustále přenášeny v reálném čase nebo na konkrétním požadavku, to vše závisí na nastavení.

  Pro správný výběr obrazu oka, by měl vzít v úvahu některé skutečnosti:

  • Stejně jako u jednoduchých očima, první otázka se řeší kontrolu. Často, video Eyes dát vynikající panoramatický obraz na úplné přezkoumání okolí.
  • Druhým důležitým faktorem při výběru vyrobeného přezkoumání videa dveří je jeho citlivost na světlo ukazatelů. Čím vyšší skóre, přijatelnější je získán na výstupním obrazu. Tento ukazatel je přijatelné charakteristiky nalezené v průvodní dokumentaci k přezkoumání systému, který je zakotven na povrchu listu.
  • O jejich zařízení, výrobky zpracovatelského průmyslu mohou být rozděleny do otevřeného rámu a bydlení. Systémy ustájení jsou prezentovány jako odolnější a spolehlivější. Open-frame zpracovatelského průmyslu jednodušší montáž a mírně levnější.
   1. Elektronické oko je bezdrátové zařízení, a je analogový video signál oko jako obraz obraz se přenáší na obrazovku monitoru.

  Funkce elektronického oka: výhody a nevýhody zařízení

  Rozsah sledovacích systémů

  V elektronické analogové žádná přímá pozorování okulárem. Nicméně, systém je vybaven některými významnými a dost výrazných výhod:

  • Systém se skládá z videokamery a zvonek, namontované na vnějším povrchu listu o umístění místě oka. Na stejné úrovni s vnitřní strany pásu je LCD monitor. Systém se aktivuje stiskem tlačítka volby: zapne monitor, fotka je vyroben a následuje záznam v návštěvník videa. Tkanina je vybaven slotem pro paměťové karty. Nastavení vám umožní měnit systémové parametry pro video a fotky.
  • Všechny služby, zařízení umožňuje, aby názory webu v každém vhodném okamžiku. K tomu, aktivovat LCD monitor může dotknout a vybrat příslušnou položku.
  • Instalace elektronického zařízení ve srovnání s video protějšky, poměrně jednoduché a nevyžaduje zvláštní manipulace pracuje s dveřmi. Instalace se provádí na původní místo konvenční uspořádání oček. Pracovní e-systému závisí na baterii.

  V tomto přehledu elektronické zařízení, které nahradí oko, to je obdařen některé nevýhody:

  • Úhel pohledu je o něco menší, než je konvenční standardní okem;
  • Kvalita obrazu není na vysoké úrovni, poměrně SS analogy videa;
  • tlačítko volání na očku dveře, dostatečně malé, aby cizinec, který viděl typickou oko poprvé, odhadoval na svého lisu.

  Přidat komentář zrušení odpovědi

  1. Eugene odpověď

  Pár zákazníka stanovena taková videa oči. Z bezpečnostních důvodů velmi užitečná věc, na trh právě teď přichází jejich vývoj, takže to má své nevýhody, jako je špatná kvalita obrazu a malým úhlem pohledu. A radím!

  Opravdu chci nastavit si elektronické oko, ale mají zájem v následujícím - od jídla je jeho práci? Bude pracovat na plný výpadku elektrické energie v bytě?

  O firma EYE lze říci, že jejich zařízení pracují hlavně na baterie, 3 ks AA baterie. O dost pro 1000 obrazovky inkluze.

  Co videoglazok pro přední dveře, je lepší zvolit

  Pomocí kukátkem, odkazuje na prostředky ochrany proti útočníkům a vetřelci. Moderní videoglazok k hlavnímu vchodu je bezpečnostní nástroj a slouží ke sledování prostor, který se nachází za dveřmi. Zařízení může být použit jako součást celkového bezpečnostního systému, nebo může být nezávislá na její složky.

  Přístroj vám umožní vidět vše, co se děje za dveřmi

  Jako funkce pro vchodové dveře videoglazok

  Jednotka účinně nahrazuje běžné oko, významně rozšiřuje jeho funkčnost a použitelnost. Použití zařízení umožňuje dálkové identifikaci osoby přicházející či cvičební video s registrací událostí, které nastaly ve dveřích. Při použití této funkce zajišťuje absolutní bezpečnost záruku snadnou obsluhu.

  Možnost dobrého vzhledu za dveřmi

  Moderní videoglazok představuje výložníku miniaturní kameru, která je upevněna pomocí standardního okem ve speciálním otvoru. Taková zařízení mají zcela nebo částečně válcovité pouzdro, které poskytují pro snadnou instalaci.

  Informace! Existuje bezrámové modely určené pro vlastní montáž systémů video pozorování. Jsou zastoupeny s desky s plošnými spoji s čočkami.

  Z vnější strany je obvyklé vytvořit kukátkem, jak se na monitoru v interiéru

  Jaké jsou výhody a nevýhody kukátkem

  Výhody takových ochranných konstrukcí může být bezpečně připsat:

  • Snadná instalace, nevyžaduje žádné kvalifikaci a dovednosti;
  • imitace klasických otvorů umožňuje skrytý dohled;
  • možnost není otevření dveří, sledovat situaci pro ni;
  • Samostatná funkce umožňuje shromažďovat informace bez zásahu lidského faktoru.

  Monitor je laděn celý komplex

  Samozřejmě, je to také není bez nevýhod:

  • jakýkoli videoglazok přetírat, zaleplivaetsya guma nebo uzavřený dlaň, takže je možné zkontrolovat;
  • tam mohou být problémy s připojením nebo instalace nebalených zařízení.

  Vlastnosti a funkčnost dveří videoglazki

  Konstrukce tohoto zařízení zahrnuje pouze dva prvky:

  • display;
  • miniaturní kamera.

  Na dveřích je instalována mimo speciální komise složená z fotoaparátu oka k předním dveřím, tlačítko reproduktoru na výzvy, stejně jako mikrofon.

  Kit video surveillance

  Pro ochranu před vandalismem, objektiv uzavírá odolné sklo, a samotný panel je vyroben z karbidu materiálů. Displej je namontován na vnitřní straně dveří. Tento design patří k poměrně pohodlná, který poskytuje nezávislé nastavení.

  Vzhledem k tomu, že systém je umístěn na dveřích, to přijde napájen z akumulátoru. Omezené funkce se odkazuje na kategorii rozpočtu stavby. Přístroje složitější úpravy, obdařené mnoha možnostmi:

  • implementace statický obraz po stisknutí tlačítka hovoru;
  • triggered pohybový senzor provádí automatické nahrávání;
  • přítomnost infračerveného záření;
  • funkce záznamníku;
  • varování o snaze zlomit majitelé bytu.

  Komplexní modifikace mají neomezené možnosti

  Moderní elektronické oko ke dveřím zahrnuje Wi-Fi modul a lze jej integrovat s Internetem. To umožňuje dálkové monitorování a kontrolu, co se děje.

  Tato zařízení lze rozdělit do určitých typů:

  • analogové nebo digitální zařízení;
  • drátové / bezdrátové provedení;
  • barevné i černobílé.

  Ten je považován za nejjednodušší, takže se vztahují na kategorie rozpočtu. Jejich konstrukce neposkytuje další možnosti, a cena nedosahuje ani 2000 rublů. Modely vybavené analogové zpracování signálu jsou zastaralé a jsou vzácné.

  Mezi nejoblíbenější patří videoglazok u vchodových dveří, který je vybaven barevným displejem. Vyznačuje se spolehlivostí, účinnost a malou velikost, umožňuje instalaci na dveře celé konstrukce. Vzhledem k nezbytné viditelnosti, možnost zobrazit celý prostor v přední části dveří.

  S vysokou viditelností vám umožní vidět, co se děje za dveřmi

  Na rozdíl od bezdrátového videoglazki dvířka

  Tento design je obdařen stejnou funkci jako kabelové protějšky, ale nepotřebuje připojení kabelem. Jsou určeny především pro venkovské domy s jejich vlastním území. Instalace bezdrátového videoglazki pro přední dveře, provádí při brány nebo vrat. Signalizace se provádí pomocí mikro vysílač, jehož činnost je stejně vysoká jako 50 metrů.

  Při instalaci jednotky v bytě, miniaturizované řídící jednotka je umístěna na nejvhodnějším místě. Některé modely, kromě hlavního displeje jsou vybavena přídavnými mobilní verzi, kterou můžete vždy s sebou.

  Takové provedení je vhodné drát absence

  Určíme, kolik to stojí videoglazok

  Hlavními kritérii pro výběr jsou funkce a konstrukce typ: kabelové nebo bezdrátové. Kupovat videoglazok, který je vybaven funkcí nahrávání, mnoho z nich zájem o následující vlastnosti:

  • Doba přehrávání;
  • objem paměťové karty;
  • automatické podsvícení.

  Také, pokud budete chtít, můžete si koupit videoglazok ke dveřím s pohybovým čidlem nebo požárních hlásičů. V současné době nejpopulárnější zařízení se týká rozpočtu FalconEye FE-VE02, které lze snadno instalovat do otvoru pro konvenční očkem.

  Zajímavý model, který je populární

  Navzdory tomu, že náklady na zařízení je v 7000 rublů, to dávalo dobrý výkon:

  • TFT displej je 2,8 palce;
  • barevný video kamera;
  • vestavěné paměti odpovídá 32 MB;
  • je možné instalovat USB flash disk 32 GB;
  • osvětlení;
  • video a focení;
  • kalendář;
  • nahrávání senzor posunu nebo hovorem.

  Jsme získali značnou popularitu modelu FE-VE03, stejně jako FE-VE01, jehož cena se pohybuje v rozmezí 10.000 rublů.

  Model FalconEye FE-VE03

  U složitějších konstrukcí patří bezdrátové zařízení Radio DVR. Obsahuje:

  • barevná kamera mající viditelnost 90 stupňů;
  • displej 5 palců;
  • Působení řádově 70 metrů;
  • Nahrávání objekt v pohybu.

  Náklady na takové zařízení je roven 12.000 rublů.

  Wireless videoglazok «Radio DVR» nahrávání a pohybové čidlo

  Upevňovací zařízení nepředstavuje žádné zvláštní obtíže. Požadovaný průměr otvoru, venkovní jednotka se instaluje, který je vybaven videokamerou a zobrazovací modul. To vše je spojeno se speciálním kabelem přes dveřního otvoru. Wireless videoglazki snadno nainstalovat sami.

  Obecné schéma instalace

  U některých modelů, směřující ke zvýšení prohlížení další videokamery jsou k dispozici. Tyto kamery jsou umístěny v dostatečné výšce, daleko od zvědavých očí. To vám umožní zajistit video dohled v případě dojde k poškození hlavní fotoaparát. To je důležité zejména pro domácnosti s rozsáhlých území.

  Instalace ve skutečnosti dosáhnout na vlastní pěst bez problémů

  Nastavení parametrů videozařízení začíná nastavení času, a tudíž datum. To vám pomůže najít vetřelce nelegálním situacím. Ovládací panel a displej jsou umístěny na místech nepřístupných dětem. Před instalací externí panel, čočka nebude odeslána ke světelnému zdroji. To může vyvolat přeexponované obraz.

  Řidičské připojení zařízení

  Videotelefony pro soukromých domech. Jaký je tento přístroj, jeho příslušenství, tajemství správného výběru, hodnocení modelů, průměrné ceny, nuance instalaci a připojení rukou - číst tuto recenzi.

  Přístroje, jejichž viditelnost je větší než 180 stupňů jsou chudé rozsah a umožňují jen malá část uvažovat o pod dveře.

  Dávejte pozor! Je třeba mít na paměti, že čím větší je úhel pohledu je videoglazok, tím méně můžete vidět v dálce.

  Kupovat podlouhlé nebo prodloužené nad videem oči kovové dveře, je třeba věnovat pozornost jejich optických parametrů, které musí být radikálně odlišná od standardních zařízení. Neméně důležitá je i konstrukční materiál z bezpečnostního systému. To znamená, že kovové výrobky budou více stabilní a trvanlivé, a je schopen plastické deformace trhliny podlehnout.

  Manipulace s zorného úhlu pomocí dalších objektivů

  Chcete-li zjistit, zda nebo ne videoglazok na jeho dveře, každý musí rozhodnout sám. Ale zároveň bychom neměli zapomínat, že takové zařízení, ve výjimečných situacích, může pomáhat při předcházení trestné činnosti a přispět k řešení trestných činů.

  Video: videoglazok s pohybovým čidlem a paměťové karty 3.5 "

  Žádné publikace na toto téma.

  Jsme odpověď na vaši otázku? zrušení odpovědi

  Kategorie pokojů

  Průzkum měsíce

  Všechna práva vyhrazena

  Při úplné nebo částečné použití materiálů z místa nutně aktivní přímou vazbou.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

70 + = 75