Elektrotochilka

Elektrotochilka

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak brousit nože doma?

Elektrotochilka nože zastoupeny v kompaktním zařízení napájen ze síťové napětí 220 V.

Hlavní část Elektrický nůž ořezávátka jsou určeny pro ostření příbory oddělení, speciální sloty.

Než si vyberete nůž ořezávátko, budete muset přijít na to, jak to funguje.

Některé modely jsou vybaveny:

 • specifické magnetické systémy a polymerní kolejnice, které podporují požadovaný úhel čepele během ostření;
 • otvory, které jsou určeny pro zvýraznění okraje levé a pravé straně.

Pouzdro elektrotochilki plastu. Uvnitř nádoby jsou opatřeny disky diamantu vrstvou. Jsou působením elektrického proudu začnou otáčet, poskytuje rychlé a efektivní broušení nožů. Tak třísek spadá do speciálního zásobníku, který se nachází v dolní části nože ořezávátka. Box elektrotochilki vybaven přísavkami, které poskytují bezpečné připevnění zařízení ke stolu.

Než začnete broušení, narovnat nůž, poté ošetřené a leštěné.

Elektrický nůž ořezávátko má následující výhody:

 • snadnost použití;
 • efektivnost;
 • možnost ostření nůžky, šroubováky a dýky.

Nůž ořezávátko zvolit s ohledem na jeho tvaru a funkce:

 • oboustranné broušení;
 • Klasické ostření ostří na obou stranách;
 • mechanické zařízení, úroveň ostření nožů závisí na fyzické námaze uživatele;
 • elektrický nůž ořezávátko, který pracuje v síti.

Nedávné zařízení se používají na poloprofesionální i profesionální úrovni (rozdíl - rychlost).

Vyberte elektrotochilku musí být založeny na počtu ostrými noži.

V takových zařízení má 2 provozní režimy:

 • ostření ostří;
 • broušené ostří (podpora čepel bez ostření v akutním stavu).

Odborníci doporučují kupovat generické elektrotochilki. Zvolíte-li přístroj zaměřen na základě následujících kritérií:

 • ostření úhel (v japonských nožů pro tento indikátor je 15 °, y Evropská - 20 ° C;
 • serreytornogo možnost ostření nůž;
 • je materiál, ze kterého je vyroben disk.

Při výběru abrazivní počítá dobu zpracování a objem kovu, který je odstraněn z čepele:

 • Diamant - podporuje rychlé a účinné odstranění kovu, materiál je odolný proti oděru;
 • karbid - přispívat k ostření lopatky 3-4 trny;
 • keramika - často používají k leštění a zlepšení ostří;
 • Arkansas kámen - poskytuje maximální ostrost břitu holicí čepelky.

Před výběrem elektrotochilku vzít v úvahu výrobce:

 1. US firma Work Sharp. Výrobky firmy má dlouhou životnost. Jádro sadu příruček jsou k dispozici a sada brusných pásů.
 2. Kyocera. Výrobce věnuje zvláštní pozornost bezpečnosti a s integrovanou sušičkou lze snadno čistit přístroj.
 3. Chefs Choice (minimální riziko nesprávného ostří ostření).
 4. Taidea. S produkty této společnosti se provádí kvalitní krupnoabrazivnaya povrchovou úpravu a leštění čepelí.

Oddělená výroba zařízení

Pokud je to nutné, může být zařízení sestaveny z improvizované.

Elektrický nůž ořezávátko je vyrobena vlastníma rukama, s přihlédnutím k nadcházející zatížení a použití těchto materiálů:

Přitom práh drážku pod magnety hloubkou 2 mm a šířce 10 mm, retenční silou 3,2 kg. Pak se závitem M10. Channel pevně závitem šestiúhelníku.

Uvnitř pomocí svářečky svařované matice M8. To závitovým pouzdrem s čepem. První prvek ořezávátka pro nože s vlastníma rukama je prezentován v podobě víčka na motoru z auta.

Chcete-li zarážku pro nůž, velikost deska používá ve 80h70 mm. Dalším krokem je sestavit pružinu. Musí být stisknuto s malou silou.

Pro přípravu ořezávátko na nutnost nastoupit. Pak nůž je připojen k magnetu. Čepel pohyby tochitsya sami. Při ostření ostří směrem od sebe řezat smirkový papír. Brousit nože, doporučuje se použít jiný přístroj.

Keramické nože jsou vyrobeny z oxidu zirkoničitého. Tento materiál se na 3. místě po diamantu a korundu. Správné použití keramického ostří zaručuje dlouhou životnost (bez ostření).

Výhodou takových příborů odborníků patří:

 • žádné škrábance;
 • nízká hmotnost;
 • absence chemické reakce v interakci moci a keramických výrobků.

Při ostření ocel a keramické nože je nutné obnovit ostrost ostří bez poškození její struktury. Doporučuje se:

 • Elektrické ořezávátko zařazeny do sítě;
 • dát nůž v drážce;
 • držet délky listu během 8 sekund (to je nemožné stisknout čepel);
 • v procesu broušení se doporučuje změnit šířku drážky.

Chcete-li prodloužit životnost zakázaného zatáčky a posílá nůž.

V procesu řezání tvrdého potravin je přerušeno okraj. Aby se zabránilo sekání doporučují pravidelně brousit nůž.

Hodnotit tento článek: (1 hlasů, průměrná známka: 4.00 5)

Elektrotochilka nůž

Není to tak dávno, proces broušení nožů se zdálo něco neuvěřitelně složitá a vyžaduje zkušenost. A tak se stalo. Dříve lidé mohli být viděn na ulicích, kteří nabroušené nože a nůžky na speciálních strojích a domácí nabroušené nože se speciálními kameny pro ostření. Nelze říci, že to bylo dobře velmi obtížné nabrousit nůž s pomocí tyče, ale to bylo docela snadné řezat, a kromě toho, ostření je časově náročné a ne vždy dokonalý. Ale čas ubíhá a technologie se také nestojí, naopak, někdy se zdá, že jsou téměř každý den udělal krok vpřed, takže včera den v chladu.

První šel na prodej mechanický nůž ořezávátka, ale nyní na pultech můžete vidět elektrickou brusku pro broušení nožů, které jsou velmi pohodlné a praktické vynález. Ale vraťme se přejít od slov k činům a zaměří se podrobněji, co je za těmito elektrotochilki nožem, co jedí a jak jsou používány.

Elektrotochilka na nože a nůžky

Takže, co je to elektrotochilka nůž? Je to malé rozměry a kompaktní zařízení, které je její nespornou výhodou, protože to nezabírá mnoho místa. Ze skutečnosti, že tyto ořezávátka jsou elektrické již jasně vyplývá, že pracují na elektrický proud, je připojen do zásuvky kabelem. V horní části skříně si můžete prohlédnout naše elektrotochilki několik přihrádek, často jen dva nebo tři. Každý z těchto oddílů nese svou funkci: první je přímo pro broušení nožů, druhý pro zlepšení broušení (na nůž bude „smyčky“), a třetí oddíl slouží k leštění nebo broušení ostří. Možná, že nejjednodušší způsob, jak porovnat tyto oddíly se sadou pilníků pro manikúru. Každý z těchto oddílů je rovněž rozdělen do dvou částí, takže nůž může být naostřený buď na pravé nebo levé straně. V dolní části elektrotochilki najdete speciální vysouvací přihrádku, která spadají do kovového „prachu“, zbývající po ostření nůž. Obecně platí, že to vše je součástí vnější struktury elektrotochilki pro kuchyňské nože.

Ale tady je také „vnitřní“, které jsou také neméně zajímavé zkoumat, je vždy zajímavé vědět, jak konkrétní zařízení, aby nám pomohl na farmě. To znamená, že elektrický nůž ořezávátko může být také nazýván diamant, protože někteří diamantové kotouče, které zostřit naše nože a otáčí pomocí elektrického proudu se skrývá uvnitř. Je známo, že diamant je nejtvrdší nerost na celé naší planetě Zemi, takže nůž ořezávátko se dokonale hodí, protože měl dlouhé a dobře sloužit.

Což je velmi pohodlné - při práci s eletkrotochilkoy téměř nemožné se dostat ublížit, pokud nejsou speciálně k tomuto cíli, protože všechny operace jsou prováděny podle těchto ostří diamantu, skryté v „útrobách“ v elektrotochilki, muž potřebuje udržet pouze nůž a přesunout ji do že je dobře a přesně nabroušené. Proto, aby se brousit nože pomocí elektrotochilki mohou nejen člověk, ale i ženy, i když tento nástroj bude používat poprvé.

Elektrotochilka pro keramické nože

Měli bychom také zmínit, keramické nože, který, ačkoli oni zůstanou ostré velmi dlouhý čas, někdy váha potřebuje ostření. Existují speciální elektrické ořezávátko pro keramické nože, ale obecně mnohem pohodlnější jen koupit ořezávátko, který je vhodný jak pro keramické a konvenční lopatky, přínos takového prodeje jsou přítomny.

Tak co máme v sušině? Je možné učinit jednoznačný závěr, že elektrotochilka nůž - zařízení, které je jistě přijde vhod na farmě, velmi šikovný.

Kopírování informací je povoleno pouze s přímým a indexované odvoláním na zdroj

Jaký je nejlepší nůž ořezávátko? Přehled elektrických a modelů s manuálním

Ostřejší kuchyňské nože, tím snadnější je jejich práce. Kromě toho je tupá hrana přístroje je velké riziko zranění, spíše než nabroušený. Stejně jako u jiných nástrojů, řezačky potřebují něžné péči a včasné léčby. V tomto článku se budeme zkoumat, co je nejlepší nůž ořezávátko je správná volba gadget, a které výrobci vytvořili co nejlepší modely zařízení pro ostření nožů.

Existuje několik druhů ořezávátka jsou dokonale zpracované ostří, ale liší se v materiálu a efektivního využívání. Vezměme si oblíbené druhy ořezávátka a zjistit, jaké jsou jejich výhody a nevýhody.

Elektrický nůž ořezávátka

Dřívější elektrické ořezávátka použity výhradně v oblasti stravování nebo průmyslu. Taková zařízení mají dostatečně velkou velikost, ale brousil nůž tak rychle, jak je to možné. Postupem času jsme začali objevovat kompaktnější verze elektrických gadgetů, které se staly populární v domácnosti.

Bruska je stojan s motorem, který je upevněn přes svorku samotné setrvačníku. Po připojení na elektřinu, brusný kotouč začne otáčet v předem stanovené rychlosti. Přesně tak se připojit ke špičce nože ořezávátko a během několika sekund se přístroj stane nejtenčí okraj. Typicky, povrch brusného kotouče z kamenné desky, aplikuje na povrch diamantu písku.

Přes zdánlivou jednoduchost kosení čepele v tomto zařízení vyžaduje určitou zručnost. V opačném případě můžete dojít k trvalému poškození přístroje nebo dokonce zranění.

Výhodou bruskou je univerzálnost. Přístroj zvládne nejen kuchyňské nože, ale i na zahradu nebo stavební nářadí.

Automatické ořezávátko má stejný princip fungování jako stroj, ale mnohem menší a je určen výhradně pro nože a nůžky. Externě, přístroj se podobá kovovou tyč s otvory různých velikostí, všechny typy nožů. Uvnitř ořezávátka namontován brusný kotouč, který se otáčí pod vlivem elektrické energie. Tento gadget je mnohem bezpečnější k použití a jsou vhodné pro zpracování ostří keramiky.

Nejdemokratičtější a snadné použití jedné noze ořezávátka jsou Circuit. Použití tohoto zařízení nevyžaduje žádné speciální dovednosti a další práce.

Musat je kovová tyč s sotva znatelné jizvy, a opatřenou držadlem. Přístroj vyžaduje určitou zručnost a je velmi jednoduchý na používání. Kromě toho je ořezávátko je dostatečně lehký a kompaktní. Ostření nožů takové zařízení je následující: kuchyňský spotřebič umístěn v úhlu 30 stupňů přes kovovou desku a mele na obou stranách. Upozorňujeme, že vratný pohyb špičky musí být provedeno ve stejném směru. V opačném případě, pokud budete řídit nůž podél tyče „do-syuda9raquo; - nůž se rychle stanou bezcennými, tvořit neodstranitelné zářez.

Procesorová jednotka Musatov - rychlý proces, ale účinek „ostroty9raquo; To trvá příliš dlouho. Tento nástroj je ideální pro udržení nůž „rabochem9raquo; stav.

Brousek - to je starý způsob, jak brousit nejen nože, ale také copánky, srpy a další nástroje. toto zařízení se namočí ve vodě, jeden den před léčebné nástroje pro největší účinnost. Nekomplikované zařízení je kámen s diamantem nebo křemíku povlečeného různým stupněm zrnitosti. Předem namočené nůž musí být použity v úhlu 20 stupňů a rozemelou každé straně 7-8 krát. Pro správnou manipulaci s čepelí vyžaduje určitou zručnost a schopnosti. Vezměte prosím na vědomí, že brousek - to je dost traumatizující nástroj. Nedostatek rukojetí a ochranným rámem je rozhodně mínus, ale účinnost tohoto zařízení není horší než u „slozhnyh9raquo; ořezávátka.

Jak si vybrat ořezávátko pro kuchyňské nože?

Typy kuchyní ořezávátko, upozorňujeme na druhy brusného povlaku. Při výběru nástroje pro nože - to je hlavní bod. „Nepravilnoe9raquo; Povlak nemůže jen tak nechat nůž nabroušen, ale také kazí příbory.

Hrubý sprej na ořezávátko se používá k obnově „isporchennyh9raquo; nože. Často silný mechanickému poškození nepříznivě ovlivňuje strukturu listu tvořit zoubkované. Například při otevírání může plechovku s nožem nebo řezání kosti při vaření. V tomto případě, velký brusný brousit všechny nesrovnalosti. Bohužel, systematická ostření zařízení, tento kryt nevejdou - to bude rychle brousit kov a mění úlevu nože.

Nátěr střední zrnitosti ořezávátko - nejuniverzálnější. Tak lze přístroj nejen účinně naostřit nástroje, ale také k vyhlazení drobných nesrovnalostí, mírně zvyšuje časový ostření. Diamant zrnitost střední ráže nezanechává hluboké rýhy a nezkazí estetický vzhled výrobku. Tento typ nanášení je ideální pro ostření nožů není větší než 0,5 mm, protože tváří hrotu větších výrobků, které nejsou zpracovány pouze, ale také poškodit ořezávátko sám.

Doma jemnozrnný brusný materiál je prakticky nepoužívají - tento typ pojištění je určeno pouze pro broušení a leštění drobných škrábanců nebo malý nástroj na nehty ostření. Většina výrobců používá tenké brusné jako další tipy na brousku.

Jak ostřit nože, nůž ořezávátko?

Chcete-li se dozvědět, jak správně ostřit nozhetochkoy zařízení, je nutné znát míru „neprigodnosti9raquo; nástrojem. V případě, že nůž trochu tupý - můžete chodit několikrát na povrchu špičky, středně baru. Vezměte prosím na vědomí, že čepel musí být pod maximální ostrém úhlu k povrchu ořezávátko. V opačném případě můžete zkazit nůž tupý základní kov tvář.

Silně tupé nástroje vyžadují důkladnější obnovit. Je pravidlem, že ve většině případů je okraj hrotu není vidět a musí se znovu leštit. Nejprve je nutné jít na hraně nože hrubé abrazivní, nastavte požadovaný tvar. Pak brousit střední a jemné broušení.

Rating nozhetochek na kuchyňské nože

Nozhetochki - dnes vyhledávanou komoditou, stejně jako nádobí. Náklady a kvalita oceli použité pro nůž, výrazně zvýšena, a proto, zvýšené požadavky na nástroj pro zpracování. Představujeme vám top nejvíce efektivní a vysoce kvalitní brusy na nože.

Výrobci elektrický nůž ořezávátka «Swifty Sharp» (Sweet Shape) spoléhat na spotřebitelské poptávky u žen v domácnosti. Kompaktní přístroj má nejen výrazný design, ale také podrobný návod k použití, který je schopen zjistit jakýkoli. V tomto modelu existuje 5 otvory pro různé šířky lopatek, jakož i „bonusnaya9raquo; Head nůžky. Cena na nohou ořezávátko „Sweet Shape“ poměrně demokratických - 800 rublů.

Čínský výrobce ořezávátka pro nože «Ruixin9raquo; (Riksin) vytvořilo zařízení pro zpracování nožů s brusnými deskami, externě připomínající sevření. Nástroj upevněn na desku stolu a je zajištěn tmelem. To se provádí tak, že se můžete volně brousit nože bez nepříznivých dopadů na poyas druhé ruky, nebo si špatně úhel. Ale i přes tuto výhodu, „Riksin9raquo; Nezáleží mají vysokou poptávku spotřebitelů. Vše se děje v dlouhodobém montážní ořezávátka nožem před zpracováním. Všechny prvky zařízení jsou odnímatelné a vyžadují určitý čas nastavit v kuchyni povrchu. Náklady na čínských ořezávátka „Riksin9raquo; - od 1200 rublů.

Automatické ořezávátko «Fiskars9raquo; (Fiskas) - je keramický kámen, uzavřen v moderním designu. Nástroj je bar s plastovým pouzdrem, která má otvor pro čepel. Horní část je pokryta speciální vlákna ostření, aby se zabránilo skluzu rukou během provozu. Tento model ořezávátka univerzální a vhodný pro zpracování na zahradu nebo stavební nářadí. Chcete-li použít jednoduše vložit špičku nože do otvoru a stiskněte tlačítko. 1-2 minut je dostatečná k obnovení vlastnosti řezné ostří kuchyňského nože. Brousek určitého výrobce zcela demontovatelnou, což značně usnadňuje proces čištění. Cena za automatickou gadget „Fiskas9raquo; - od 750 rublů.

Japonský nůž ořezávátko «Nakatomi9raquo; (Nakatomi) má elektrický pohon a brusný kotouč dvoustupňový. Jeden otvor zařízení je určeno pro „gruboy9raquo; tvářecí plochy, druhý - pro broušení povrchu. Stroj běží téměř nehlučně, ale vzhledem k jeho vysoké kapacitě, brousí nůž tak rychle, jak je to možné. „Nakatomi9raquo; Zvláštní poptávka v odvětví stravování, které vyžadují rychlé ostří zpracování v krátkém čase. Pro domácí použití tohoto zařízení jako pohodlné, ale kvůli vysokým nákladům, nevyžaduje. Minimální cena pro japonskou nůž ořezávátko - od 2500 rublů, což je výrazně vyšší, než je čínským protějškem „Riksin9raquo;.

Ořezávátka «Apollo9raquo pevné nože; (Apollo) - největší možnost rozpočtu pro kuchyňské příslušenství. Zařízení je diamant-křemíkové disky namontované v plastové rukojeti. Broušení je vhodný pro všechny šířky lopatek a domácnosti nůžkami. Pro manipulaci špičku nože musí být umístěny mezi desky, a mírným tlakem, aby se udržela v jednom směru několikrát. Advantage „Apollo9raquo; je třeba poznamenat, nízké riziko zranění, a snadnost použití. Ale, bohužel, tento přístroj je vhodný pouze pro zachování ostrosti nožů, jako efektivnější brusné diamantové kotouče nejsou schopni provést. Brousek na kuchyňské náčiní „Apollo9raquo; To je možné zakoupit za 150-250 rublů.

Další představitel elektrárenské společnosti nozhetochek «Smile9raquo; (Úsměv) je velmi populární na ruském trhu domácích spotřebičů. Zařízení má dva typy otvorů různých modelů lopatek, z nichž každá se nachází na středně zrnité diamantové desky 4. Zařízení, zatímco ostření špičku, automaticky rozpozná úhel sklonu brusiva a dokonale ostří nože.

Navzdory těmto výhodám „Smayl9raquo; Má drobné nevýhody. Přístroj je velmi obsáhlý co do velikosti, takže malá kuchyňka by bylo docela vhodné. Vezměte prosím na vědomí, že nůž ořezávátko je velmi hlučný, přestože čepel a rukojeť v krátkém čase. Náklady na zařízení - od 2200 rublů.

Ruský nůž ořezávátko „Hozyayka9raquo, technické charakteristiky, se příliš neliší od předchozího zástupce firmy“ Smayl9raquo;. Ale další „primochek9raquo; Tento nástroj je mnohem více. Například hladina hluku při provozu s mnohem nižší ořezávátko. „Hozyayka9raquo; také vybaven s nádrží pro shromažďování třísek a bylo, že snadno vyjmout a vyčistit i v horké vodě. Přísavky na spodní straně přístroje spolehlivě opravit přístroj na každém povrchu. Cena pro ostření nohu značky - od 3000 rublů.

Pokud nechcete mít správné dovednosti nabrousit nůž s ruční ořezávátko - doporučuje se používat pouze automatická. Nebo proměnit v dílně, specializující se na manipulaci s čepelí. V opačném případě může dojít k poškození nože, takže zářez na okraji nepoučitelní.

Skupina na Facebooku: mixfacts

Publikováno v: Home

Ano, absolutně každý dům by měl být dobrý nůž ořezávátko. Mám dvě malé ruce, ale oni jsou tak opotřebované, že je třeba najít náhradu. To zvládá dobře broušení nožů bar dlouholetou osvědčenou metodu. Ale chci si koupit elektrický nozhetochku "Hozyayka9quot, především protože takový je můj přítel a ona je velmi chvála.

 • V letošním roce jsme získali ořezávátko «Fiskars» a teď problém neakutních nožů prostě neexistuje. Dříve jsem měl požádat svého manžela, aby erodovat ostří, když jsou nudné, a teď mohu snadno udělat sami. Kromě toho, ořezávátko «Fiskars» velmi stylový vzhled, a jednou dokonce stála u mě na viditelném místě jako dekor prvek.

 • Souhlasím s autorem, velmi použití automatického nozhetochkoy sititek - stejně jako ty na obrázku. Naprosto bezpečný způsob, jak brousit nože, i starší lidé porozuměli její práci.

  Všechny materiály na těchto stránkách jsou chráněny autorským právem a práv s ním souvisejících a nesmí být reprodukován ani žádným způsobem používat bez písemného souhlasu vlastníka autorských práv, tím, že umístí aktivní odkaz na hlavní stránce portálu mixfacts.ru vedle použitých materiálů. Za obsah revize propagačním materiálu není odpovědný.

  Všechny články na těchto stránkách jsou určeny pouze pro informaci a není doporučení. Nemají vlastní včas, obraťte se na lékaře.

  Webové stránky mohou obsahovat obsah zakázaný pro prohlížení na osoby mladší 16 let.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  + 16 = 22