Epoxidové lité podlahy

Epoxidové lité podlahy

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Epoxidová samonivelační s rukama

Vstupní patro (epoxy) je považován za jeden z nejvíce optimální krytin. Materiál může být použit jak v obytných a průmyslových prostor. Kapalný polymerní epoxidové podlahy mají vynikající vzhled, které se udržuje po dostatečně dlouhou dobu. Povlak život - ne méně než 10 let. Kromě toho, dvousložková epoxidová podlahová plnivo má vynikající výkon. Díky nim se tento povlak není horší než jiné materiály. Dále se podíváme na to, jak učinit Epoxidové lité podlahy vlastníma rukama.

Co jsou zač? Samonivelační epoxidová se často říká „tekuté linoleum.“ To je vzhledem k jeho vzhledu a aplikační techniky. Dříve, jako povlak byl použit výhradně v průmyslových objektech. Ale postupem času, samonivelační podlahy (epoxid) a začal balit v apartmánech. Jednou z hlavních vlastností povlaku je ten, který je vytvořen po aplikaci dokonale rovný povrch. Podle jiných výhod, které má samonivelační (epoxy) by měla zahrnovat odolnost proti vlhkosti, otěru a ohně, síly a hygieny. Nepochybný Výhodou povlaku je považován za snadnost instalace. Pro vyplnění nevyžaduje žádné speciální vybavení nebo nástrojů. Naneste epoxidové lité podlahy vlastníma rukama jak je to možné, a to i bez speciálních výrobních schopností. Celý proces nevyžaduje mnoho času a energie. Není třeba utrácet velké sumy peněz na nákup materiálu. Dnes samonivelační (epoxid) je povlak, který kombinuje vysokou kvalitu a rozumnou cenu. To je důvod, proč je tak převládající.

Vstupní patro (epoxy) se používá v několika stupních. Každá etapa má své vlastní charakteristiky. Hlavním cílem je důsledné provádění všech činností. Z toho bude do značné míry záviset na konečném výsledku. V této souvislosti před zahájením výplně by měli být obeznámeni s hlavními doporučeními dlažby.

Příprava povrchu je základní fáze prakticky v libovolném provedení. Práce s jeho základny vyžaduje čištění různých nečistot, včetně prachu, oleje, nečistot a dalších průmyslových domácích látek. Lze použít silný vysavače a různé čisticí prostředky - rozpouštědla tuky a oleje a jiné sloučeniny. V případě, že povrch existují různé vady, které musí být odstraněny. Zejména to platí pro různé popraskání a chipping. Musí být vždy naplněna. V tomto případě se povlak není jen ležet dobře, ale bude trvat mnoho let. Při příliš vysoké diferenciálu se doporučuje úroveň základů. Pro tento vyrovnávací směsi je použit.

Při montáži je třeba zajistit maximální přilnavost povlaku na povrchu. K tomu, aby před samonivelační (epoxidu), by měl být naplněn báze. Tato směs se aplikuje v několika vrstvách - jejich počet závisí na pórovitosti povrchu. Primer se rozstřikuje rovnoměrně na povrch. Je třeba dbát, aby na základě nevytváří kaluže. Rozprašovač používá k nástřiku. Pomocí tohoto nástroje je primer aplikuje v tenkých vrstvách a rychle.

Před plněním je nutné stanovit stupeň odchylky od základny obzoru. Za tímto účelem přímého železnici nebo úrovni. V souladu s přijatými daty určena tloušťkou povlakové vrstvy. Ona je v rozmezí 2-10 mm. Nalije se na připravený podklad první vrstvy. Mezi jednotlivými dávkami materiálu sloučenin musí být menší než deset minut. Během této doby se směs trochu vyschnout, a klouby jsou vhodné pro zpracování a vyrovnání. Kompletní sušení první vrstvy se koná za pět až sedm hodin. Pro urychlení procesu může vytvořit optimální podmínky teplota v místnosti (12-25 °). Síla a zvýšení krásu podlahy, pokud vytvoří druhou vrstvu.

Po pět až sedm dnů po vysušení druhé vrstvy se nanáší na povrch speciálního materiálu. Typicky se dekorativní povlak nanáší epoxidový nátěr. To je nejen ozdobou povrchu, ale také poskytuje ochranu proti mechanickým a jiným agresivním vlivům. Pokud je to nutné, po určité době, je možné aktualizovat dekorační obložení, čímž se udrží svůj vzhled.

Je třeba poznamenat, že proces plnění podlahy polymeru nevyžaduje zastavení další dokončovací stavební práce nebo v přilehlých místnostech. Složky, které jsou přítomny ve složení materiálu je zcela neškodný pro lidi a zvířata. Povlak nemá nepříjemný zápach nebo během aplikace nebo během provozu. péče o povlak je také docela jednoduché. Jeho poměrně pravidelně čištěny vlhkým hadříkem s mýdlem nebo gelového roztoku. Není potřeba používat abrazivní látky. Povrch nečistota se odstraní jednoduše. Polymer může být podlaha se nalije do každé místnosti bytu: v koupelně, v kuchyni nebo na chodbě.

Tento článek je stručný průvodce pro vytvoření polymerní podlahy. Jak můžete vidět, práce nevyžaduje žádné speciální znalosti nebo dovednosti, sofistikované zařízení, nebo velké množství nástrojů. Tento proces není složité. Nicméně, pro kvalitativní provedení prací je nutné dodržovat doporučení. Zejména se jedná o fázi nadace odborného vzdělávání. Pečlivě provedení práce bude záviset na pevnost a trvanlivost povlaku. Kromě toho je důležité starat se o vysoce kvalitní polymerního materiálu k vyplnění. V současné době na trhu je poměrně široký sortiment výrobků, takže by neměl nastat potíže s výběrem. Při přípravě roztoku by se měl řídit pokyny výrobce. Zpravidla všechny doporučení je uvedeno na obalu.

Samonivelační epoxidové podlahy s vlastníma rukama - popis, náklady a technologie zařízení

Epoxidová samonivelační - jedná se o relativně nový způsob uspořádání podlahové plochy v bytech a venkovských sídel.

Dříve tato metoda se používá pouze k vytvoření mimořádně silné povlaky na místech s vysokými nároky na odolnost proti opotřebení a dlouhou životnost. Nyní samonivelační sloučeniny výrazně zpomalily v nákladech, expandoval v rozsahu a stále dostupnější pro obyčejného člověka na ulici.

Stručný popis vlastností a výhod

Charakteristickým rysem takového povlaku navíc k síle, je velmi ozdobné a bohatý výběr barev

Epoxidové podlahy jsou škála polymerních povlaků na pryskyřice, tvrdidla a speciálních stabilizátorů. Jsou použity k vytvoření základny s vysokou pevností, odolnost proti opotřebení a dekorativní vlastnosti.

Epoxidové podlahy je kladen „hromadně“ - to umožňuje míchat volně šířit v letadle, vytvářet zcela plochý a hladký povrch. Pro zlepšení dekorativních vlastností podlahy a zařízení poskytuje pro míchání různých barevných schémat dokování, použití barev a nátěrů rozvodu, přidáním různých lesk atd.

Dále mohou být použity míchání barev různých dekorativních prvků - třísky, ovcí a třpytí. Tyto prvky jsou matné, semi-matný nebo lesklý částice jsou aplikovány na vrchní vrstvě a utěsněny transparentní kompozice.

Oblast použití těchto podlah je rozsáhlý a není omezen na konkrétní úkoly. Tato energie a potravinářský průmysl, chemický průmysl, garáže a parkovací zařízení, zavedení zdravotnických prostředků a spotřebního průmyslu, obchodu a výstaviště.

U zařízení v domácnostech a vesnická stavení tekuté epoxidové podlahy technologie navrhuje použití směsí stejného složení jako pro uspořádání v oblastech s více agresivní postoj k povrchu podlahy.

Standardní kapalný roztok, jako podlaha je dvousložková kompozice, která obsahuje barevný základní epoxidové a tvrdidlo. Roztok byl dodáván a cirkuluje v různých nádobách. Příprava směsi se provádí pouze před nalitím na vyrovnávána a připravený podklad.

Výrazné výhody a nevýhody

Transparentní vzhled je více tradiční, a zahrnuje použití různých dekorativních dodatky

Argumentovala tím, že epoxidové podlahy v provozu vypouštět škodlivé látky a zdraví škodlivé. To je úplně špatně, protože mezi různými pryskyřicemi, epoxidové látky nejvíce neškodný a bezpečný.

Kapalná epoxidová opravdu dráždí sliznice, což způsobuje mírné popálení a dusí činidla, avšak jejich podíl je tak malá, že se vyskytuje v průběhu jejich úplné časové základny odpařování polymerace. Některé typy prostředků pro samonivelační podlahy a neobsahuje těkavé látky a.

To je důvod, proč může kvalifikovaná osoba, budou vyzváni, aby koupit osobní ochranné pomůcky - rukavice, brýle a speciální oděv. Výrobců samy o sobě nemohou skrýt - bezpečnost lze nalézt na obalu výrobku.

Z tohoto důvodu, po úplném vyschnutí tekuté směsi získané naprosto bezpečné a šetrné k životnímu prostředí nátěry zcela vhodné pro pokládku na děti, kuchyně a koupelny.

Kromě zabezpečení samonivelační epoxidové podlahy mají následující výhody:

 • Odolnost vůči stresu - kompletní povlak má vysokou životnost, odolnost proti mechanickým a chemickým vlivům, inertní vůči chemických činidel a kompozic;
 • Těsnicí báze - kapalná směs se nechá provést úplné vyplnění pórů a drsnosti, aby monolitické, bezproblémové a utěsněnou základnu;
 • Snadná údržba - žádné švy a spoje podstatně zjednodušuje proces čištění, aplikaci a odstranění detergentů;
 • Požární odolnost - povlak nepřispívá k šíření otevřeného ohně, to produkuje ne zvláště škodlivé a smrtící látky při spalování;
 • Hygienický - polymerní podlaha není příčinou tvorby a nepřispívá k šíření bakterií, plísní a škodlivých mikroorganismů.

Mimo jiné, tyto podlahy se vyznačují životností více než 15 let a nevyžadují každoroční obnovu a větší opravy. V závislosti na druhu podkladu a očekávaného zatížení, použití tenkovrstvých kompozice, které jsou jednodušší depozice technologie a nižší náklady.

Přidání různých flitr čipů a činí povrch pestřejší

Na druhou stranu, použití epoxidových nátěrů, lze rozlišovat jejich malou pevnost místě. To znamená, že když silný náraz nebo pád velmi těžký předmět, vznik trhlin nebo sekání. Aby se předešlo těmto škodám se doporučuje použít kompozice podle účelu a použití.

To znamená, že například dvousložkové epoxidové samonivelační plniva a křemen využít pro pořádání podlahy se speciálními požadavky na pevnost klasické směsi bez přísad písku obytných prostor a s nízkým provozem.

Při delším používání, i když odolnost proti opotřebení, je nutné, aby se objeví drobné vady a škrábance, které by vyžadovaly použití nové vrstvy polymerního laku a kompletní obnovení povlaku. Částečnou delecí, substituce nebo se překrývají staré základny technicky nemožné a není určen technologie.

Výrobci, spotřeba a tipy na výběru

Dvousložková polymerní podlaha Epolast Aqua vodní bázi

Volba konkrétní značky a prostředek pro samonivelační epoxidové zařízení závisí na druhu podkladu, jeho technickém stavu, požadavky a očekávání konečné podlahové krytiny.

Výrobci lité podlahy je mnoho, ale lze rozlišit samostatně tuzemských firem, které nabízejí dobré skladby a související komponenty pro velmi příznivé ceny. Jedná se o společnost, „TeoHim“ - známka „ElakorED“ Společnost „barvy“ - ochranná známka „Epolast“ a „spotřební zboží“ C, pod obchodním názvem „Teping“.

Výrobky firmy splňuje veškeré mezinárodní bezpečnostní a kvalitativní normy, má široký sortiment zboží v rámci jakéhokoli zatížení a síly. Kromě toho výrobci pravidelně pořádá semináře a workshopy, které vysvětlují podrobně o práci této technologie.

epoxidové podlahy technologie zahrnuje použití několika kompozic určených pro výrobu betonového základu, Shpatlevanie vytvoření povrchu podstřešní vložky, vývoj obličeje a vrchním nátěrem.

Například, „barva“ výrobků zahrnuje rozbušné kompozice, adhezní hmoty pro starý betonový základ a konvenční dvousložková samonivelační směs na bázi vody, atd

Podrážky s čepy pohybovat podél kapalinového pohlaví a jehlami pro rozdělování směsi

Jmenovitý průtok kapalných směsí závisí na výrobci a je uvedena na obalu určitého výrobku. To znamená, že rychlost aplikace epoxidové plnicího pohlaví na 1 m2 při tloušťce mm známky 1 „ElakorED“ pro podstřešní vložky 300-400 g, pro dokončovací - 1,7-1,8 kg. Spotřeba "Epolast Aqua" 1,75 kg krycí vrstvy, "Paul Teping 205 C" - 750-900 g na podobné tloušťky.

Kromě toho ukázaly průměrné náklady produktů popsaných výše, a další složky, které lze nalézt v níže uvedené tabulce.

Licí sekvence epoxidové podlahy

Když injektáž trhlin a poškození, speciální výplň pryskyřice

epoxidová zařízení samonivelační může být provedeno s jejich vlastních rukou, za předpokladu, že osoba provádějící práci vyškoleni nebo alespoň seznámeni s výcvikovou základnu technologie, vaření a spárovací hmoty.

Nosná základna musí splňovat řadu požadavků, bez něhož je podlaha uspořádání samonivelační neprovádí. Z technického hlediska starého betonového povrchu nesmí mít silné výškové rozdíly, hluboké poškození, trhlin a dutin.

Maximální přípustná odchylka je uvedena na obalu prostředku, ale průměr není větší než 2,3 mm 2 m základna. Odstranění poškození vyrobeného tmelem a naplněním speciální tmel pokud výrobce podlahy. K odstranění organických rozpouštědel použitých mastných skvrn a oleje. Pokud to není možné provést tyto práce, trénují důvody pro odlévání potěrů na tenké vrstvě.

Za nové betonové vrstvy by měla vyčkat jeho kompletní polymerace a stárnutí na síle třídy. Zbytková vlhkost betonové vrstvy by neměla být kmen 4%. Betonové podlahy podlažích nutně uspořádání nebo povrch válce hydroizolace.

Stěrka pro rozdělování směsi a špachtle uspořádání podkladovou

Při nanášení složení a rozložení se doporučuje používat pouze školené nástroje namočené v xylenu. To pomůže odstranit zbytky tovární mastnoty a dezinfikovat starý nástroj ze zbytků bývalé výzdoby. Pro aplikaci válečky platí stavební střední (NAP 12-14 mm) špachtlí hrany plochého kovového (500-600 mm) a stěrkou.

Odstranění vzduchu ze směsi se provádí s ostnatým válcem. Všechny pohyby kapalné směsi se provádí v podrážkách jehly. Pro přípravu samonivelační mixéru používají stavební kapacitu alespoň 1,2-1,5 kW. frekvence otáčení je zvolen na základě teploty zásobníku směsi a nářadí, ale obvykle není více než 500 až 600 ot / min.

Bezpečnostní pracovníci by měli mít respirátory, ochranné brýle a rukavice zavírání. Doporučuje se používat vyměnitelné čisté boty a kombinézy. Příprava roztoku se provádí v přesně určeném místě a se provádí přímo před nalitím na povrchu.

Hlavní fáze přípravy a nalití směsi epoxidu

Epoxidové lité podlahy s rukama dle následující technologie:

 1. Provádí se důkladné čištění a poprášení povrchu podkladu pomocí konstrukci vysavače;
 2. Provádí dimenzování dilatační spáry na obvodu. Pro tento účel je tlumič pásu požadované tloušťky. Upevňovací pásky se provádí pomocí svorek nebo lepicí směsi;
 3. Vyrábí se připravuje jedno- nebo dvousložkové základová kompozice. V prvním případě se roztok míchá s míchadlem, v druhé - jsou složky smíchány do větší nádoby kompozice. Primer smíšené podle instrukcí a nanáší se na povrch betonu;

Použití purifikovaného křemičitého písku se nechá posílit první vrstvu plniva

Míchání finální nátěr dochází bezprostředně před plněním

Tato technologie funguje, je platný pro samonivelační „Elakor-ED“ s křemenným kamenivem. Doba schnutí nátěru, přípravu směsi vzduchu a výstupu z polymerace v roztoku je popsán v přiložených instrukcí.

Když je zařízení jiný epoxidová podlaha s rukama technikou se mohou mírně lišit. Některé druhy nezahrnují použití plniv a křemenných plniv.

Epoxidové lité podlahy - plnící technologie vlastníma rukama

Epoxidové podlahy se staly velmi populární díky své trvanlivosti, atraktivního vzhledu a praktičnosti. jako podlaha montáž technologie vyžaduje určité znalosti a dovednosti, ale mnoho z nich může dělat samonivelační epoxidové podlahy vlastníma rukama. Každý si může vybrat svou vlastní verzi patře, který přijde za cenu a vlastnosti k provedení určitých úkolů.

Výhody a nevýhody epoxidové podlahy

Jaké jsou výhody epoxidové podlahy?

 • V Epoxidové podlahy hladký a lesklý povrch, díky úplné absenci švů. Stupeň zrcadlový lesk může být ovlivněn pomocí přísad. Bezešvý povrch zabraňuje pronikání a hromadění vlhkosti, nečistot a bakterií, a tudíž taková podlaha je často používán v nemocnicích a jiných zdravotnických zařízeních.
 • Mají antisoiling vlastnosti. Pokrývající nenáročný na péči.
 • Schopen nereagovat na chemické složení.
 • Epoxidová pryskyřice není náchylná k hoření, může pomoci k dosažení protiskluzový povrch v procesu lití nastavením stupeň drsnosti.
 • Materiál je odolný a spolehlivý, téměř vymazána a nezhorší, když je vystavena ultrafialovému záření. Epoxidová samonivelační bude trvat déle než 30 let.
 • Téměř bez zápachu. To může cítit pouze při míchání. K zbavit úplně, jen dvě vinutí.
 • Optimální kombinace ceny a kvality.
 • Je snadné vyplnit vlastníma rukama.

Povlak má některé nevýhody, mezi které patří:

 1. Epoxidová podlah je poměrně křehká, protože jeho tvrdost. V případě, že podlaha klesne těžký předmět může způsobit praskliny a čipy;
 2. V průběhu času, tam jsou škrábance, které zničí vzhled podlahy. Bohužel to není možné brousit, jako jsou parkety, a tak mnoho lidí dává přednost matný povrchový lesk;
 3. Složitá demontáž technologií.

příprava podkladu

Je důležité mít na paměti, že množina epoxidová samonivelační s rukama mohou být připraveny pouze na čisté bázi. Povrch je důkladně očistí od prachu, nečistot a jiných nečistot. V případě, že povrch je nerovný, vysavač a řešení nemůže dělat proti skvrnám mít tmel. podlahy technologie samonivelační poskytuje čas, kdy je povrch hladší, tím méně materiálu je spotřebována. V případě, že trhliny jsou velké, je lépe sladit podlahy hrubý odlitek. V této fázi je třeba myslet je všechno v pořádku, vzít v úvahu proces technologických nuancí a charakteristikách areálu. Od kvality povrchu příprava a trvanlivosti povlaku bude záviset.

To je také požadavek na podlahu, je ve vodorovné poloze. S malý rozdíl může být nalil čistou podlahu, bude to napravit situaci, ale zvýší se spotřeba materiálu. Je-li rozdíl překročí normu, to je nejlepší, aby se betonovou podlahu a počkejte, dokud není úplně suchý.

Vlhkost hotové suché mazaniny nesmí překročit 4%. Jen hladký a čistý povrch může být naplněn.

Než začnete instalovat na podlahu s rukama nad hlavou, je třeba vybrat správný materiál a pro výpočet její výše, vybrat ty správné nástroje. Nutně primeru čištěné křemenný písek, plniva dvousložkového podlahy (např., Epolast) pro základní a základní vrstvy, transparentní polyuretanový lak, epoxidový tmel. Epolast mohou být položeny na beton, kov nebo dřevěnou konstrukcí. Pokud se nalije epoxidové podlahy v místnosti při vysokém zatížení nebo vysoké vlhkosti, bude nepostradatelný Epolast.

Je také nutné vyplnit:

 • stavební míchačka
 • vysavač,
 • Různé stěrky,
 • jehlové
 • Sinteponovye válečky
 • stěrače,
 • Plastové a kovové nádoby,
 • Osobní ochranné pomůcky.

Primer je potřeba pro lepší přilnavost podkladu s epoxidovou pryskyřicí a jednotné savost. Množství primeru závisí na pórovitosti povrchu. V případě, že podklad je velmi porézní, bude tenká základová vrstva nedostatečná.

Impregnace by mělo být důkladné a přísné, a to je lepší, aby se z několika vrstev.

Po nanesení první vrstvy nesmí být kratší než jeden den. Zároveň nelze dovolit přebytek tekutiny, aby se zabránilo tvoření kaluží. Pro tento účel jsou k dispozici speciální spreje, které umožňují distribuovat Podkladová prostředky rovnoměrně po celém povrchu a snížit jeho spotřebu.

Se požaduje, aby v souladu s následujícími podmínkami pro nalévání epoxidové podlahy:

 1. Vnitřní vlhkost vzduchu nejvýše 80%;
 2. Teplota všech materiálů podílejících se na hnětení, by neměla být nižší než 15 ° C;
 3. Úroveň teploty v místnosti od 5 ° C do 25 ° C. Doporučuje se vyhnout náhlým změnám teploty a povrchové vrstvy;
 4. Podkladová funguje nejlépe provádí ihned po čištění povrchu od prachu. Pokud uplynulo více než 2 hodiny, je lepší, aby opět čistý povrch;
 5. Primer musí být zcela homogenní. Po míchání musí projít čtyři minuty. Použití dokončení směs musí být v rozmezí 30-40 minut.

Špatná promíchání složek směsi mohou „stoupání“ nátěrové vady

Pro trvalé uzavření všech póry a učinit je aplikován rovnoměrný povlak báze (podkladové) vrstvou o tloušťce asi 1,5 mm. Míchání základní struktury epoxidové podlahy dochází v kroku utěsnění pórů. Složky se důkladně promísí, pak se kapacita kompozice se stát po dobu tří minut na výstupu vzduchu, a bezprostředně po této oblasti mohou být tvořeny rovnoměrně kompozice nalévání s gumovou stěrkou.

Kompozice by neměla být v nádobě po dobu 10 minut.

Spotřeba Základní složení obvykle 400 ml na m2. Zvláštní pozornost by měla být věnována místech, kde kompozice je ve styku s jinými povlaky, v rozích a kolem pilířů.

Etapa fill vrchní nátěr epoxidové podlahy je velmi zodpovědný, a vyžaduje přesnost. Tloušťka povlaku může být různé, ale ne příliš tenká. Distribuované složení pomocí rakle. Aby nedošlo k rušit technologie, po 15 minutách, ne však déle než půl hodiny, je celý povrch propíchnutí jehlami speciální válce, jak se zbavit vzduchových bublin, které mohou zkazit jednotnost podlahy. Tento postup bude muset kraskostupy, bez nich to je těžké si představit pohyb tekutého prostředku.

Den vrchní nátěr zaschne, ale jen týden epoxidové samonivelační podlahy jsou připraveny k použití. Celou tu dobu, povrch musí být otevřeny, aby se zabránilo vlhkosti, nečistot a prachu.

Pro dodatečnou ochranu, může být povlak aplikován na epoxidové podlahy transparentní polyuretanovým lakem s válečkem nebo štětcem v jedné nebo více vrstvách. Plně lak zasychá za den, ale můžete použít na podlahu za čtyři dny.

lití technologii epoxidové podlahy s rukama nad hlavou je poměrně složitá, a celý proces je velmi časově náročné. Trvá dlouho, než na suché každou vrstvu, aby v souladu se všemi fázemi této technologie. Musíme neustále dbát na to, aby prach, takže je až do konce, aby otevření okna. Musíte dávat pozor na všechny podrobnosti, a to zejména v závěrečné fázi odlévání. Dokonce i na podlaze v malé místnosti bude potřebovat 10-12 dní.

Všechny tyto snahy mají skončit s velmi působivé podlahu, která přinese radost a pohodlí každé domácnosti. Vážení čtenáři, nechte v komentářích svůj názor o výrobku a sdílet své zkušenosti s fungováním tohoto pokrytí.

Děkuji za informace, na dlouhou dobu se odrážela lité podlahy.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

78 − = 77