Epoxidové nátěry na dřevo

Epoxidové nátěry na dřevo

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Epoxidová parkety lak ep 2146. Hodnocení, vlastnosti, charakteristiky, vlastnosti, zkušenosti Aplikace

Epoxidový lak EP 2146. Hodnocení, má praktické zkušenosti. Výborně, odolné, spolehlivé a levné lak. Vlastnosti, charakteristiky, vlastnosti, výhody a nevýhody, výhody a nevýhody. (10+)

Epoxidová parkety lak ep 2146. Hodnocení, vlastnosti, charakteristiky, vlastnosti, zkušenosti Aplikace

Výhody, výhody, výhody epoxidový lak EP 2146

Získaná plocha je velmi krásná, lesklá. Kresba dřeva dokonale viditelný, dokonce zdůraznil lak.

Lak je velmi odolný. Klidně je 10 - 15 let není příliš intenzivní využití, například v ložnici. V obývacím pokoji bude trvat 7 let, není-li koberec, a velmi dlouhá doba, v případě, že koberec. Na stěnách, v případě, že pokrytí latě bude sloužit na neurčito.

Lac je dokonale samonivelační. Po čištění drážky nebudou viditelné. To může být malované uvnitř i venku. Po vysušení je rovný hladký povrch. Takže tisk nemusí být malířem - virtuos.

EP 2146 epoxidový lak také stanoví na zem bez dřeva.

To rychle schne. Při 20 EPC přestane dodržovat a je připraven pro malování druhou vrstvu po dvou hodinách. Ale je lepší malovat více než 8 hodin. Plně dostane 48 hodin.

Když je zcela suchá (asi jeden týden) není toxický.

Cenově dostupné.

Nedostatky Nevýhody epoxidový lak EP 2146

Složení laku rozpouštědla jsou velmi toxické. Vdechnutí může způsobit popálení dýchacích cest. Kontakt s očima - pálí oči, dokonce i oslepnutí. Skin - na chemické popálení kůže. Funguje to lépe v plynové masce. Plynovou masku chránit oči před světlem a par rozpouštědla. Respirátor nechrání proti toxických zplodin a prachu jen škrty, ale ne páry.

Lac otočí a odděluje žádné praktické barvy a laky, které se dříve natřeného povrchu tak, aby se barva na existující povlak zůstává experimentální, s nepředvídatelnými výsledky. Lak také stanoví pouze svezheottsiklevannuyu dřevěný povrch.

EP 2146 rozpouští plast. Jeho dostat do plastových výrobků, jako jsou plastové výlisky, jistě budou kazit.

EP 2146 může být použita pouze na speciálním nástrojem z přírodních vláken, odolných vůči tomuto laku. Plastové válečky, syntetické rohože s nimi a syntetické kartáče se nerozpustí.

Lak je založen na velmi drsné rozpouštědel. Tak, že když je aplikován na povrch, který byl již natřené mohou existovat všechny druhy překvapení. Rozpouští téměř jakékoliv barvy nebo laky. Je-li podlaha pokrytá polyuretanem nebo alkydové lak, laku a stál na podlaze méně než jeden rok, vždy bude omezena, pokud se pokusíte zablokovat epoxidové lak. Takové krytí bude muset být odstraněny před použitím EP 2146. V případě, že staré podlahy, zcela polymerizován, laky, pak se může pokusit překreslit. Stále však existuje riziko, že všechno zničit. Vyzkoušet na malém skrytém místě. Pokud vše půjde dobře, starý lak není zvlněný, poté naneste první nátěr laku je velice rychlé, zametací tahy a snažil se strávit na jednom místě dvakrát. První vrstva je dokonale suché (dva dny). Druhý může položit klidně.

Naneste lak pomocí vhodného nástroje. Tento lak se rozpustí všechny syntetické polymerní materiály umělé štětinám kartáče, váleček a samotný velurový materiál. Zbarvení může pouze přírodní materiály, přírodní velur válečkem, štětcem s přírodních vlasů.

Fungovat pouze za podmínek dobré větrání. Musíme návrh, stačí otevřít okno, když se zabývají touto barvou nestačí.

Odstranit lak na nehty po sušení je možné pouze mechanicky. Rozpustí se to nebude možné. Dokud se úplně suché, můžete zkusit rozpouštědla P-646.

Používám tento lak všude: parkety, pro obložení stěny, nábytek z přírodního dřeva pro rámy obrazů z přírodního dřeva pro exteriéry, malovat plot a dům zvenčí po impregnaci antiseptikum.

Výborný lak, extrémně odolné, krásný cover, čistý, dobře pády. Lak na parket a jakékoliv jiné dřevo. Úspěšně aplikovat i na exteriéru. Velmi dobrá cena. Pouze tehdy, když práce je nebezpečná pro zdraví malíře.

Bohužel v článcích pravidelně scházejí chyby jsou opraveny, doplněny článku, vývoj, připravuje nové. Zaregistrujte se k odběru novinek, aby byli informováni.

Je-li něco není jasné, nezapomeňte se zeptat!

Poradit, jak lépe pokrýt lak obložení uvnitř venkovského domu (není vyhřívaný v zimě) Jaký je nejlepší lak zvolit? Existují možnosti, Lac EP-2146 parkety, parkety lak Premia (Quick-urethan-alkyd parkety lak PREMIA), Yacht lak Premia (Quick-urethan-alkyd lak Yachting PREMIA s účinným UV filtrem.) Http://alfacolor.by/laki/ Read odpovědět.

Dobrý den, je možné říci dřeva překrytí na horní straně akrylovým lakem vyschla ep v 2146 a po zaschnutí nátěru pokrýt všechny Yachting laku, nebude nakonec lak reakce ep 2146 Yachting lakem? Přečtěte si odpověď.

Dům podlaha byla pokryta epoxidovým lakem. To bylo 2 roky od té doby. Že to tam bylo žádné ‚holá místa‘, chceme pokrýt ještě jednou. Koupil alkydový lak. Mohu dát na alkydové lak epoxidu? Jsou kompatibilní? Nebo alkyd lak musí projít zpět do obchodu? Přečtěte si odpověď.

Vrstvený systém zdiva pece.

Vrstvený systém zdiva pece.

Vrstvený systém zdiva pece.

Jako vyvyazat těmito způsoby: prolamované spirály, obruba copu, pavouky, Izenave.

Jak je pletené prolamované vzory. Podrobný návod, příklady.

Jako vyvyazat následující modely: Hluboký buňky. Tečky. Podrobný návod s n.

Jako vyvyazat následujících možností: prolamované tance. Podrobné pokyny s vysvětlením.

Jak skloubit tyto vzory: Prolamované pomlčky vertikalochka. Podrobný návod.

Druhy nátěrových hmot na dřevo

Každý, kdo někdy pracoval se dřevem, ví, že jeho funkce a vzhled výrobku lze výrazně zlepšit pomocí hřebíku. Nicméně, ne všichni jsou, jaký typ laku použitého v konkrétním případě.

Laky - tváření látky po vysušení na povrchu pevné průhledné ochranné fólie. Poskytují jasný povlak, který slouží ke zdůraznění textury dřeva a chrání ji před nepříznivými podmínkami prostředí.

Na místě použití vydání:

Barvy pro dekorativní povrchovou úpravou;

Podle stupně lesku laku:

Naštěstí jsou rozděleny podle jejich složení:

Lak (na bázi vody)

Lak (na bázi vody)

Nejšetrnější k životnímu prostředí lak. Používá se pro interiérů. Akrylové barvy mají poměrně vysokou pevnost a pružnost, zachovat původní barvu a strukturu přírodního dřeva. Pro normální krystalizace nezbytné, je vlhkost ne menší než 50%. Tam laky s přidané účinné činidlo, zlepšuje odolnost vůči mechanickému namáhání a zkracuje dobu schnutí. Aplikovat tento druh laku je lepší s rozprašovačem nebo speciálním válečkem.

Alkydové barvy jsou na bázi alkydových pryskyřic a organických rozpouštědel. Tyto laky se používají pro vnitřní i vnější dokončit, tam je univerzální. V alkydových laků vysokou pevnost a odolnost proti vlhkosti. Hlavní nevýhoda - dostatečně dlouhá doba sušení (asi 72 hodin). Některé alkydové nátěry obsahují speciální tvrdidla, která urychluje proces sušení až do 24 hodin. Povlaky tohoto typu jsou nanáší štětcem, válečkem nebo automatickou stříkací pistolí.

Hlavními složkami fermeže jsou rostlinné oleje, pryskyřice a organická rozpouštědla. Fermeže tvoří nejvíce stabilní, odolné proti vlhku povlaky se silnou, tvrdé lesk, fólie barva závisí na složení laku. Dostatečně dlouhá doba sušení (asi 48 hodin). Tento druh laku je vhodný pro všechny druhy dřeva, často používaných pro primární povrchu povlaku.

Nitrovarnishes používané pro interiérů. Tvoří poměrně stabilní filmový schnout 15-25 min., Vhodné pro všechna plemena mají dobrou přilnavost k povrchu a vyplňování pórů dřeva, vhodné pro broušení. Nitrovarnishes aplikované pomocí štětce, nýbrž pomocí stříkací pistole v několika vrstvách.

Nicméně nitrovarnishes škodlivé pro lidské zdraví, byly provedeny na základě toxických rozpouštědel, které jsou velmi špatně dost, aby vysušený povrch, teplota by neměla být nižší než 18-20 ° C, a pracovat s nimi být v respirátoru.

To je nejvíce populární druh laku. Polyurethanové povlaky se vyznačují vysokou pevností, odolností proti oděru, mechanickým a chemickým vlivům. Jsou prezentovány ve velkém rozsahu používají jako povrchové úpravy hudebních nástrojů, stejně jako parketové podlahy.

barvy Epoxidové jsou vyráběny převážně dvousložkových. Mají vysokou odolnost proti vodě, odolnost, odolnost vůči jak mechanickou a chemickou odolnost. jejich sušení dobu nepřesahující 12 hodin. Jsou určeny pro vnitřní i vnější operace.

Komentáře

vyhledávání

jednání

kategorie

Stroim.Club - je to klub pro lidi nadšené na opravy a výstavby. Náš portál je určen pro ty, kteří se nebojí vůně laku, zatloukání a bzučení vrtačky. Stroim.Club mnozí budou nejen užitečné, „encyklopedie“, ale také zdrojem inspirace.

Na webových stránkách nabízí širokou škálu služeb v umístění propagačních materiálů, prosím pište na náš e-mail a my Vám rádi zodpovíme všechny vaše dotazy!

Tam jsou nápady a návrhy, které byste chtěli sdílet s námi?

Jaký je epoxidová lak a kde to je používáno

Pro rychlé a kvalitní úpravu jakýkoliv povrch pomocí barvy častěji. Ale když chcete zachovat přirozenou strukturu dřeva, naneste jasný epoxidovým lakem. Zdůrazňuje krásu a chrání povrch z okolního prostředí.

Látka je roztok epoxidové pryskyřice, která je v určitém poměru zředěné s organickými rozpouštědly. Tento lak - dvousložková, tedy před použitím smíchat s tvrdidlem.

Tento typ povrchových materiálů mají vynikající výkon prakticky ve všech technických parametrů. Kromě přijatelné ceny, tento lak má následující výhody:

 • vysoká odolnost proti vlhkosti;
 • vynikající mechanické pevnosti;
 • Vynikající úroveň lesku;
 • nezávadnost.

Stejně jako u jakékoliv jiné látky, epoxidový nátěr není ideální. To má pouze dvě podstatné nevýhody, které jsou přímo spojené se svou strukturou a složením:

 • nedostatečná pružnost;
 • že je třeba dodržovat speciální technologii přípravy.

Při použití materiálu v důsledku přítomnosti ED-16 epoxidové pryskyřice (A dražší variantách - ED-20), je vytvořena s vysokou pevnost filmu. Prostředky použité pro potahování povrchů, jako jsou podlahové, dveří, oken, nábytku, podlahy, masivního dřeva. Pokud je povrch v budoucnu postihne vážné stres, můžete bezpečně koupit epoxidovou lakovací směs, která má obrovské rezervy síly.

Ona také našel uplatnění při výrobě suvenýrů výrobků a tmelů. Často se používá pro konečnou úpravu kovových výrobků.

Nejpopulárnější odrůdou je epoxy-polyuretanový lak. To vytváří povlak odolný proti korozi a jiným nepříznivým environmentální projevy média. Vydržet teplotní extrémy -200 až + 120 ° C, vzhledem k jeho složek, spolehlivě utěsňuje povrch před vlhkostí, nečistotami a kapaliny odpuzující. Po úplném vysušení vrstvy je velmi odolný, může vydržet těžké mechanické a elektrické zatížení a vibrace.

„Elakor-ED“ - jeden příklad laky, které jsou určeny pro vytvoření podlahové krytiny. Snadno aplikovat na jakýkoli připravenou plochu. To umožňuje doslova za jeden den, aby se podlaha trvanlivý, odolný proti opotřebení a je zcela uzavřená. Četné studie prokázaly, že takové lakovaný povrch nereaguje s kyselinami, alkáliemi a ropných produktů. Proto jej lze použít nejen v jejich vlastním domě, ale také v práci.

„Elakor-ED“ je určen k vyplnění poslední vrstvy epoxidových nátěrů při řešení těchto problémů:

 • vytvoření 3D-patro;
 • zdobení podlahové krytiny lesk a hranolky;
 • získání lesklý povlak;
 • odolnost vůči chemikáliím povrchy zařízení.

Způsob pro aplikaci povrchových

Před zahájením prací je třeba připravit povrch pro malbu:

 1. Vzhledem k tomu, že celý povrch se odstraní nečistoty, prach, volné částice minulé povlaku.
 2. V případě, že produkt je kov, je třeba se ujistit, že na povrchu nebude rez.
 3. Před nanesením laku na betonu je třeba tmel trhliny a nesrovnalostí.
 4. povrch dřeva se základním nátěrem a brousit.
 5. Plasty první Matira použití brusného papíru a poté odmaštěny.

povlaky Epoxy - dvousložkový, vyrobené na bázi epoxidové pryskyřice, takže je třeba se připravit před použitím. K tomu se přidá vytvrzovací činidlo a během 5-10 minut důkladně se promísí. Pak je třeba dát čas na dokončení chemické reakce, někdy s složení lehce stane transparentní bílá. Po probublávání skončila, může být látka použita.

Životaschopnost roztoku po spojení složek po určitou dobu, například epoxy-polyuretanový lak projít 1 hodinu. Proto, pokud jste se rozhodli pro ošetření povrchu velké plochy, to je nejlepší, aby vařit jídla.

Pro může být použita aplikace pneumatické zařízení, airless stříkací techniky nebo ručního způsobem: štětce, válečku. Proto je nutné, aby vydržela teplotní rozsah + 5 ° ... + 30 ° C a relativní vlhkost vzduchu by měla být vyšší než 80% (s výhradou, že žádný rosa na ošetřeném povrchu). Doba schnutí je cca 8 - 12 hodiny, a úplné polymerace probíhá po dvou dnech při teplotě alespoň 20 ° C +

Pro uplatnění epoxidové laku na podlaze parkety nebo jiné krytí, je lepší použít nástroj, jímž se práce jít rychleji a snadněji. Provést pohyb, dávejte pozor, abyste opakovaně uvádět na barevném místě - proto, že vrstva bude jednotná a optimální tloušťka.

Odborníci doporučují pravidelně čistit štětce rozpouštědla. Máte-li použít váleček, pohyb je nejlépe provést kříž. Příčný pohyb je pro nanášení látky na povrch, a podélnou - vyrovnanou kompozici. rychlost pohybu by měla být snížena na stěny nebo jiné překážky. Před započetím prací, válec by měl valit ven.

To, co potřebujete vědět při malování

Následující pravidla aplikace:

 1. Naneste produkt v několika vrstvách (minimálně 3) v závislosti na cílových zařízení a povrchových vlastnostech. Před aplikací poslední povrchová vrstva může být lehce brousit.
 2. Snažte se dodržovat následující podílu - 120 g / m2, protože nedostatečný počet nedosáhne požadovaného výsledku, a může způsobit nadměrné zvrásnění. Selhání proporce mohou zkazit podlahy navždy.
 3. Proveďte barvení potřebu v respirátor s speciální záložky, absorbující organických par, jako epoxidové látky toxické.

Barvení epoxidový lak poskytuje ochranu proti poškození povrchu a různých zatížení. Povlak je produkt krásnější a příjemné na pohled i na dotek a zvyšuje její životnost. S pomocí tohoto materiálu může být konvenční podlahy promění v něco luxusního a neobvyklého.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

35 − 26 =