ergonomie koupelny

ergonomie koupelny

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Ergonomie koupelny - hlavní pravidla a nuance v designu místnosti

Aby byla zajištěna maximální pohodlí a bezpečnost s použitím zařizovacích předmětů a dalších spotřebičů instalovaných do záchodu by měly být optimálně zachována ergonomie koupelny. Přední odborníci a lékaři již dávno dokázaly, že mnohem pohodlnější a pohodlnější vybavený pokoj, tím lépe člověk cítí. To je zvláště důležité, aby v souladu s ergonomii prostoru v koupelně, kuchyni a kancelář. To napomůže tomu, aby racionální využití prostoru a domácích potřeb.

Jak vyrobit koupelny ergonomickou

Většina koupelen jsou tak malé, že je není třeba hovořit o ergonomii, ale dodržování jednoduchých pravidel, může o něco blíže k ideální poloze, instalatérské a ostatní předměty pro domácnost vy. Je to snadné, aby se ergonomický toaletu, pokud je kombinován s koupelnou.

 1. Pokud je to možné mezi každý z hygienických zařízení musí být minimální vzdálenost 75 cm, ve stejné vzdálenosti, aby přežil mezi dveřmi do koupelny a sociálního zařízení .;
 2. Jediné instalatérské zařízení, mezi nimiž je vzdálenost by měla být menší než 40 cm, jsou záchodová mísa a bidet, v případě, že prostor je větší, bude to způsobit nepříjemnosti v provozu;

Pokud WC a vana v bytě či domku ve velikosti, to dává smysl, aby kombinovat prostor. To přispěje k celkovému komfortu bytového sanitou.

Ergonomický koupelna by měla být krásné a praktické zdobené stěny. Nejobvyklejší a populární způsob, jak je navrhnout stěny koupelen s keramickými obklady. Tato úprava materiál má mnoho výhod.

 • Pro keramické dlaždice jsou nenáročné na údržbu;
 • Je odolný proti otěru;
 • Odolná proti vodě;
 • Krásné.

Je-li místnost je nízké stropy, není nutné, aby se stěny různých barev na výšku, dosahují lepších výsledků pomocí keramických obkladů svislými pruhy, jak to bylo, bude tahat koupelnu a vizuálně, aby výše uvedené. Také na toaletě může být odolná proti vlhkosti stěn Vkládání tapetu. Tyto tapety jsou lepší zvolit s květinovými ornamenty, které jsou organicky hodí do interiéru místnosti. S tapetami lze vytvořit příjemnou a jedinečnou atmosféru nebytových prostor.

povoleno také dokončení koupelny a WC v mramoru, potah vypadá velmi elegantně a bohatý, ale je ve velmi omezeném rozsahu zákazníkům k dispozici vzhledem k relativně vysokým nákladům.

Někteří majitelé domů a bytů, které usilují o jednotu s přírodou, čalounění své koupelny a toalety panely ze dřeva. Takové povrchy vypadat originální a úplně, ale operace mohou být deformovány v důsledku vysoké vlhkosti v těchto oblastech.

Do ergonomie byl kompletně promočený záchod, musíte správně vydat strop. To může být navržen různými způsoby, jsou hlavními možnostmi:

 • malování;
 • Keramická dlažba;
 • Plastové panely;
 • Podhled.

V případě, že strop se rozhodla malovat, barva by měla být odolná proti vodě a vyskytují se v tónu s barvou stěn. To může být použita ke stropu pomocí unikátního ornament šablony, které pomohou, aby v koupelně exkluzivní.

Keramická dlažba, namontované na stropě, je nutné opakovat vzorem dlaždice ze stěn, nebo ideálně hodí pro měřítko. Švy by měla zvládnout hladítkem tak, aby odpovídaly dlaždice, i když někteří majitelé raději dělat švy jasnější pitch keramických obkladů.

Plastové panely ve světlých barvách vypadají dobře na stropě. Jsou levné, snadno se instaluje a výběr barev je tak velký, najít požadovanou volbu nedodá Labour ty nejnáročnější kupce.

Ergonomie koupelny dokonale doplňují podhledů. Toalet pokoje jsou vhodné možnosti lesklých materiálů, které krásně odráží světlo a opticky aby v místnosti prostornější.

Co si vybrat podlahy

Ergonomii koupelny je velmi důležité zvolit správnou podlahu. Podlaha nesmí být kluzká, protože to může vést k nehodám. Mezi hlavní typy materiálů používaných v koupelnách a na WC jsou:

 • Protiskluzové dlaždice;
 • laminát;
 • Linoleum.

Vyberte si dlažba musí být velmi opatrní. To by mělo být mírně hrubou strukturu, aby se zabránilo uklouznutí, když je vlhký. Obvykle je italská dlažba je mnohem vyšší kvalita ruský a život má více. V podlahových dlaždic mnoho výhod:

 • Takový povlak odolný proti otěru, může se bezpečně umýt a vyčistit;
 • Odolnost proti vlhkosti;
 • trvanlivost;
 • Krásný vzhled.

Nedostatek jen jeden - terakota obava mechanickému poškození, nemůže klesnout různé předměty, protože to může nevratně poškodit.

Volba lázeň laminát získá krásné podlahové krytiny, které mohou simulovat dřevo drahé plemen. Ležel laminátové podlahy v koupelně, dokonce i začátečník může zvládnout hlavní dobře vybavené klouby. V případě, že spoje jsou špatně vybaveny, pak mohou zvlhnout a laminát je deformované a poškozené. Nad laminát je žádoucí stanovit zvláštní podložky, jako povlak stává kluzký, když voda.

Můžete položit v koupelně linoleum. Tato podlahová krytina drahé, krásné, nebojí vody, je snadné, aby ležel na zemi. Nicméně, když mokré linoleum samotné skluzavky, takže také je třeba použít speciální rohože pro koupelny.

Dobře zavedené vytápěné podlahy v koupelnách, to platí zejména pro kombinované WC s vanou. Na podlahách jsou rádi, aby se stal bosé nohy a nevyžaduje další zdroj vytápění v místnosti.

Ergonomický WC nebo koupelny jednotka vyznačuje pěkné a praktické osvětlení. Dobře vypadat vestavěné žárovek, stejně jako další zdroje světla, které osvětlují oddělených oblastí. V blízkosti umyvadla musí být malé světlo, které osvítí dobře umýt člověka. Nad koupelně světlo, aby se více rozptýlené a měkké, takže si můžete odpočinout po náročném pracovním dni. No, když v koupelně, že poskytuje nákladově efektivní noční osvětlení, které umožní používat koupelnu bez zapnutí hlavního světla.

Doplňkové vybavení koupelny ergonomické

Pro komfort a pohodlí koupelny je třeba věci jako: věšáky, zrcadla a několik přihrádek. Vyhřívaný držák na ručníky je nejlepší pro instalaci elektrických, je úsporný a můžete najít nějaké, i ty složité vzory. Na těchto produktů je velmi výhodné sušit ručníky různých velikostí, což eliminuje nadměrnou vlhkost.

Police jsou nepostradatelnou věcí pro skladování různých potřebné položky. Velikost a tvar polic může být zcela odlišná. Také užitečné mít v koupelně zavřené skříňky pro skladování čistících prostředků.

Hezky, když koupelna je zdobena mnoha zrcadly různých velikostí. Jsou krásně odrážejí světlo a prostor koupelny, protože se zvyšuje. Zrcadla mohou být jako viset na povrchu stěny, a to inline. Obvykle se tyto věci jsou přidány byt sanitární zvláštní teplo a pohodlí.

Proč by ergonomický koupelna

Toaleta - to je jedna z nejoblíbenějších místností v každé domácnosti. Používají různé instalatérské zařízení musí být bezpečná a praktická, a celková situace toaletního místnosti by mělo potěšit oko. Jsou-li všechny pravidla umístění instalatérských a opravy prováděny v souladu s pravidly, použití v koupelně je pohodlné a výhodné.

ergonomie koupelna

dne 2. dubna 2011

Ergonomie - věda, která studuje interakce mezi člověkem a strojem, člověkem a strojem. Ergonomický interiér - je to interiér, design, která měla za úkol zajistit maximální bezpečnost osob a vytvořit podmínky, které maximalizují úroveň komfortu a výkonu, a zároveň minimalizuje potřebu používání úsilí a případné nepohodlí. Ergonomie je důležité zejména v oblastech domova, jako je kuchyň, koupelna, kancelář a posilovny. Chcete-li se dozvědět, jak vytvořit ergonomické kuchyňskou linkou, když jsme mluvili v článku „Ergonomie v kuchyni“ . V této době bude o ergonomii koupelny.

Ergonomická pravidla by měla být vzata v úvahu při plánování umístění všech prvků v koupelně, včetně umyvadel, svítidla, koupelnového nábytku, a dokonce i háček na ručníky.

Velikost a vzdálenost

Návrháři, lékaři a výrobci zařízení pro koupelny po dlouhou dobu věnovat pozornost ergonomie koupelna . Četné studie umožnily stanovit odpovídající 90% lidí rozměrů zařízení a řízení jeho umístění. Zbývajících 10%, které mají větší velikost, musí buď snášet nepohodlí, nebo zvýšit počet, stále více prostorné sprchy a opouštět více prostoru mezi prvky koupelny.

Bohužel, koupelny jsou často tak malé, že ergonomie může jen zdát. Je však třeba alespoň zhruba dodržovat pravidla týkající se existujících kapacit. V ideálním případě se mezi jednotlivými předmětu sanitární zařízení a mezi zařízením a stěnovou / dveří je třeba nechat 75 cm volného místa.

Toto se nevztahuje na WC a bidetem. Vzdálenost mezi záchodové míse a bidet To by mělo být asi od 35 do 45 cm. Necháte-li na dlouhé vzdálenosti, to může být nepříjemné.

Vzdálenost od sprchou nebo vanou potopit Také může být snížena do 30 cm, ale ne méně. umyvadlová mísa musí být nad podlahou ve výšce 80-110 cm. V ideálním případě - 90 cm, samozřejmě, je-li koupelna se těší lidé průměrné výšky.

Výška umyvadla

Totéž by mělo být v zásadě výška desky koupelnového nábytku (Stoly, skříně, komody, Moidodyr atd.).

Pokud děti nemají sociální zařízení, je třeba se postarat o pohodlnou lavici, dítě může svobodně provádět hygienické postupy, při pohledu na svůj odraz v zrcadle.

Mytí nádobí ve dřezu, muž naklání, což znamená, že předtím, než umyvadlo by mělo být dost místa na to. Nemontujte umyvadlo na stísněné skříně, v případě, že okraj umyvadla na nejbližší překážky (stěny nebo jiné sanitární zařízení), neexistuje žádný volný prostor rovnající se alespoň 55 cm.

Nicméně, tam by měl být dostatek místa pro osobu od mytí obličeje a čištění zubů, ne opřel lokty na zeď.

Pokud jde o WC, napravo a nalevo od něj mělo být ne méně než 35 až 45 cm - nezáleží na tom, zda se jedná o zeď nebo jiné součásti vybavení. V přední části záchodové mísy musí být nejméně 50 cm bez ohledu na skutečnost, že se nachází - dveře, sprchový kout nebo umyvadlo.

Vzdálenost od záchodu

Je lepší, když Přední část WC To bude ponecháno ne méně než 75 cm. pokud k tomu WC kabiny, průměr jeho velikost by měla být 168 až 92 cm.

Držák na toaletní papír musí být lehce namontovat v přední části záchodové mísy okraje (20-30 cm). Výška držáku toaletního papíru od podlahy - 60-70 cm.

pokud je vozidlo vybaveno pevná sprchová kabina , jeho velikost musí být alespoň 75 až 75 cm, a že to za předpokladu, že lidé budou mít sprchový kout střední postavy. V ideálním případě, sprchový kout nebo sprchový kout musí být ne méně než 90 90 cm.

Ergonomie koupelna: Planning

Není nutné zatlouct do malého koupelnového vybavení a zásoby, protože pokud v koupelně nelze běžně otřít ručníkem a dát na, bude to způsobit potíže. To musí být schopen volně rozpustit ruku v ruce, na suché off - je nutné nejméně 170 cm volný prostor. Kromě toho, v koupelně by mělo být dostatek místa pro osobu se ohnout, když stál na podlaze (dát krém na nohy, osušte, šaty, svléknout).

Je lepší nechat prostor tím, že koupí sprchu nebo sedací koupel místo velkou vířivkou. Úspora místa povolit instalaci kompaktního sprchového koutu. Pračka může být umístěn pod umyvadlem.

Pračka Candy Aquamatic

Rozhodování o tom, zda se má plán koupelna , mějte na paměti, bude pravák bude používat koupelnu nebo levák. Je-li místo je malý, pokuste se umístit police a další prvky z dominantní ruky. Pokud umístíte hodně, neodstraňujte z lázně jsou police, které budou hygiena. Člověk by se měl snadno dostat položky, které se mohou potřebovat přičemž sprchu nebo vanu. Tato vzdálenost by měla být ne více než 70-90 cm. Ve stejné vzdálenosti od sprchy nebo vany je nutné pověsit ručníky.

Nutně poskytovány v koupelně úložný systém . Dokonce i v případě, že koupelna je poměrně malý a koupelnový nábytek místo, kam jít, můžete najít cestu ven, například zvýšení vanu a vybavit místo uchovávání pod ním. Nad umyvadlem můžete vždy pověsit nejen zrcadlo, a dokonce i malou skříň s zrcadlové dveře. Mimochodem, v souladu s ergonomickými požadavky na potřebu rozvíjet a koupelna scénář osvětlení . Kromě toho, další centrální svítidlo musí být v lázni (a s výhodou dva) zrcadla nad umyvadlem. To je důležité zejména v případě, že koupelna má muž holení v dopoledních hodinách.

Pokud se jedná o kombinovaný koupelna, dřez je žádoucí, aby místo mezi WC a koupelny (Nebo mezi WC a sprchový kout) - tak pohodlné.

Ergonomie koupelny: Bezpečnostní

Koupelna - jedna z nejnebezpečnějších oblastí v domě, protože je mokrá. Kromě toho, v koupelně poměrně málo objektů, které mohou být vážně zasažena na podzim. Takže první a nejdůležitější pravidlo ergonomie koupelny - aby se minimalizovalo riziko pádu.

Ujistěte se, že nákup a ležel na podlaze koupelnové předložky, protiskluzové na podlaze. Kromě toho, můžete si koupit koberec a dno vany, pokud se osprchovat. Paleta sprcha nesmí být kluzká. rovněž žádoucí, aby byla rohož, pokud si dát sprchu u dětí a starších osob na podlaze sprchového prostoru.

V koupelnách, které jsou starší lidé a osoby se zdravotním postižením, je velmi žádoucí mít zábradlí. Madla jsou nezbytné a v blízkosti vany, sprchy a okolí. Je-li člověk používá toaletu se zdravotním postižením, je třeba zábradlí instalovány, a v blízkosti toalety.

Obecně platí, že železniční blízkosti sociálním zařízením a sprchovým koutem by neměla být zbytečná, a to i v případě, že hygiena jen dělat mladých zdravých lidí. Protože někdy po užití teplou sprchou nebo vanou je slabost, a někdy tam je touha, aby se například háček na ručníky. Pokud to bude přesunut hmotnosti a hák neobstojí, člověk může spadnout. Takže zábradlí, je-li místo, je nutné namontovat pre-posílil na tomto místě zdi pro něj.

V případě, že sprchový kout nebo sprchový kout plocha bude mít prospěch z nemocné nebo staré osoby, je vhodné vybavit sedačku. V tomto případě je samozřejmě nutné zvýšit velikost rohu.

Pro bezpečnost v koupelně, je žádoucí získat nábytek a police se zaoblenými rohy.

Ve vlhkém prostředí je třeba striktně dodržovat bezpečnostní předpisy týkající se elektřiny. V malých koupelnách nemůže mít zásuvky a vypínače. Velký lázeň (8-10 sq. M) může být nastavena od výstupu vody (minimálně 60 cm od umyvadlo, vana, WC, bidetem a podobně). Mělo by být odolný vůči vodě (s víčkem a těsněním) zásuvky s krytím IP44 nebo vyšší. Ujistěte se, že na zem a skryté vedení.

Svítidla pro koupelny Také je třeba pečlivě vybrat, inteligentně určuje výšku jejich umístění. Na obalu zdroje světla (strop, stěny nebo vestavěny) je třeba uvést, zda to může být instalována ve vlhkém prostoru.

Dalším nebezpečím v koupelně - možnost opaření. Aby se tomu zabránilo, je vhodné koupit vodovodní baterie s termostatem. V současné době používá kolektor schéma zapojení vodný - samostatné trubky pro každou z spotřebu vody bodů. To znamená, že pokud někdo využije na toaletu, mixer ve sprše v době, kdy horká voda neproudí, jak to kdysi bylo. Pokud plánujete rekonstrukci koupelny a chcete jej vybavit, aby splňovaly požadavky na ergonomii, nezapomeňte změnit staré elektroinstalace instalatérské trubky ze stoupačky.

Článek „Ergonomie koupelna» celá zpráva o podobných tématech:

Dobrý den! Mám malou koupelnu, je zde toaleta a umyvadlo na jedné stěně. Nevím, co je lepší objednat umyvadlo. Co poslat za nápad a za jakým post? I čekají na Vaši odpověď na můj dopis. Děkuji! Svetlana

Svetlana, nebudeme vstoupit do korespondence s návštěvníky webu. Sdílíme nápady ve svých stranách.

Možná zjistíte, že je užitečné, aby náš toaletní papír design.

Výborný článek, děkuji autorovi, takže stručně ak věci nebyl schopen najít více či kdekoliv v síti.

Dobrý den. Prompt prosím, co výšku a šířku sedáku by měla být ve sprše. Rozměry jsou 120 x 100 cm.

Delicious prezentační materiál. Mnoho nuancí. Vše přehledně a logicky podána.

interiéru koupelny

Často v bytech a domech koupelna se kombinovat. Je oprávněná z hlediska úspory místa (alespoň jedna stěna), tak z hlediska funkčnosti, taky. Ale navrhnout záchod není snadné: je nutné správně umístit instalatérské práce, a dokonce i na čas a spotřebiče (ohřívače vody a pračka). O všechny složitosti tohoto složitého třídy na.

Pro použití instalatérské pohodlné, měla by být umístěna v určité výšce, při současném zachování minimálních tolerancí stěn a jiných objektů:

 • Optimální velikost umyvadlo - 48 až 61 cm (v menší velikosti, i ruční mytí nepohodlných);
 • v přední části dřezu by měl být volný prostor - ne méně než 69 cm;
 • horní poličky v koupelně musí být umístěn nejvýše 180 cm;

Správné umístění dřez a poličky nad ním

Umístění vzhledem k WC a bidetem stěnou

Místo ovládání a ručníky paper

Při návrhu koupelny, musí být tyto rozměry mít na mysli, ale mohou a měly by být opraveny. Jsou vypočteny průměrné výšky a průměrné velikosti lidského těla. Určit přesnou polohu daného objektu interiéru, ‚vyzkoušet‘ na dálku. Pokud budete cítit pohodlně na dálku a může být instalován.

Kromě moderní koupelně instalatérské je stále přítomné a domácí spotřebiče. Pro nedostatek jiném místě zde umístit pračku, a někdy i kotel. Takže kromě WC, umyvadlo a vana / sprcha muset hledat jiné místo pro dvě trojrozměrných objektů.

Jednou z možností - vybrat stroj a dřez, takže stiralka skryt pod umyvadlem. Nevýhodou tohoto řešení je, že dřez bude vyšší, než je obvyklé, a stroj bude muset hledat úzký. Je-li rodina je vysoký osob, se nachází těsně nad instalatérství - to není tak strašné, a prostorově úsporné pevné látky. Na fotografii níže je jednou z variant tohoto designu koupelen. Dřez Obdélníkový - tak dnes hodně.

Stroj pod dřezem - způsob, jak ušetřit místo v koupelně

Kulatý dřez zabírá méně místa

Pokud tomu tak není zvednout umývadlo, neodkládejte stroj, kde je „fit.“ Chcete-li umístit na něj nechodí, z horní police mohou být vyrobeny. Je-li potřeba pověsit kotel, nad strojem mu náleží.

Kotel (ohřívač vody) pračky - rozumné řešení

Nad strojem může udělat police

Je-li prostor je velmi malý, podívejte se na pračky s vrchním plněním. Mají menší rozměry a může vytlačit do malé mezery.

Je-li koupelna v malém prostoru, můžete se pokusit najít v pračce

V koupelně je určitě výhoda - to může namočit do teplé vody. Ale prostor zabere hodně, a v některých případech, takže výhoda může být ignorován uvádění nebo sprchu.

Pokud jste rozloučit v koupelně nechtěl, budeme „enter“ ji a všechny potřebné položky. Nejběžnější způsob - umístit jímky tak, že jeden konec bylo po koupeli. Ale zároveň musíme zajistit, aby používání umyvadla bylo výhodné.

je vybrán Umyvadlo malý kruhový tvar

Pokud jste stačí použít malou velikost dřezu, bude trvat značnou nevýhodu: sprej bude létat ve všech směrech, a dodává bude kam dát. V takových případech, aby stůl (jako na obrázku výše), to je lemována mozaiky a obkladů. Koná se tato konstrukce menší a funkčnost ještě vyšší.

Další možností - dát úhlové koupelna, uvolní jeden roh pro pračky nebo WC.

Rohová vana - je kompaktnější

Další možností - na záchod nepravidelného tvaru. Například, jako je na fotce. A tam bylo místo v autě ...

Koupelna nepravidelného tvaru - stejný výkon

Pokud to nefunguje v koupelně pro vstup do koupelny, dát si sprchu (jak nainstalovat sprchu, viz zde). A nemusí být nutně připraveni koupit, co můžete udělat sami - stavět paletu dlaždic a nainstalovat dveře.

Sprchový kout v koupelně

Domácí sprcha dobře zapadá do konce dlouhé a úzké koupelny. Můžete jen plot z asi metr od zdi, kterým dveře. A dveře si můžete dát skleničku (tvrzené sklo). Nesdílejí malý prostor a design koupelen je více harmonický.

Čtvercové prostory, aby chránil část území, čímž příčky. Díky tomuto řešení, musíme mít na paměti, že minimální velikost sprchového koutu - 90 * 90 cm To je trochu. - Silné ruce v přístěnku žádný pomashesh, takže se trochu déle, pokud je to možné.

Štít část stěny koupelny

Používají koupelnu mnohem pohodlnější, pokud má bidet. V optimálním případě, že může být umístěn vedle WC (vzdálenost mezi dvěma kameniny ne méně než 40 cm). Pokud číslo není dostatek místa, můžete nainstalovat i na protější stěně. Hlavní věc, která tam byla zásobována vodou a umyvadlem.

Nejlepší umístění možnost bidet

Problém je v tom, že se všemi instalatérské blíží předmětem trvá asi metr užitné plochy. V případě, že celková plocha všech WC 4-5 čtverečních metrů Je to velmi mnoho. V tomto případě můžete nainstalovat hygienické sprchu. Na záchodovou mísu přivádí teplé / studené vodovodní kohoutek a dá pružné hadice se speciální tryskou. Vzhledem k tomu, funkčnost tohoto řešení je o něco menší než bidety, ale je také velmi pohodlné.

Hygienický sprcha vedle záchodu - to je pohodlné a šetří místo

Nejčastěji designové koupelny vyvíjejí vychází ze skutečnosti, že stěny jsou obloženy keramickými dlaždicemi. Donedávna soutěže nebyla pozorována tento materiál. V současné době stále více a více populární, že se stává mozaika. Jedná se o velmi malé dlaždice (skleněné nebo keramické), přilepené na polymerní sítě. Malé obklady jsou obvykle o několik odstínů, které v případě, že stěny poskytuje zajímavý pohled a je přítomna ve většině moderních interiérů koupelen.

Mosaic je atraktivní

Při konstrukci stěn koupelen jsou pozorovány podobné trendy - kombinace dlaždic různých barev a odstínů. Jakož i kombinací tapet, výrobci dlaždice vyrábět sbírky design, který je navržen tak, aby byly navzájem kombinovány.

Navrhnout koupelnu s obklady ze stejné kolekce

Konstrukční styly se změnily a koupelny - stále sestaví pokoj s moderním stylu, v duchu minimalismu a hi-tech. Při vytváření interiéru instalatérských používají obdélníkové tvary a barvy minimálně. U všech těchto stylů se vyznačují neutrálních tónů pro stěny - bílá, šedá, béžová. A v této souvislosti, že již může být přítomen několika výraznými prvky vyhovující rozsahu.

Minimalistický styl v designu koupelen - žádné další díly

Avšak samotná moderní instalatérské mohou být zdobené. Tam je velmi jemná forma s půvabnými obrysy.

Neobvyklý tvar klempířských pro koupelny Stylový design

Design kombinovat koupelna těžší než samostatná

Mozaiky na stěnách a podlaze - jedním z nejžhavějších trendů dnes

V koupelně 4 m² příliš mnoho může být umístěna

Pro romantické dámy - růžové koupelna s květinovou výzdobu

Sprchový kout v malé koupelně - cesta k „dostat“ více prostoru

Minimalismus ve všem ...

Opět platí, že mozaiky ... úspěšně oddělena od koupací povodí - bude menší stříkající

Zajímavý rozložení obklady koupelen - a lehký, a znuděný

Desky z mozaiky - ozdobou každého interiéru

Dveře do sprchy mohou být také vyrobeny z barevného skla, aby odpovídaly nebo dát příčky vytvořit příjemnou atmosféru

Rohová toaleta - až vzácný jev, ale někdy nezbytné,

malá koupelna design - art

Ne vždy se na obkladů. Varianta s malovanými stěnami

Samonivelační podlahy se vzorem, nebo ne - Další novinkou posledních let

Pro ty, kteří jsou blíže k modernímu stylu vhodnější čtvercový nebo obdélníkový hygienické

Bath odděleny skleněná přepážka se vzorem

Mozaiky v kombinaci s tónem - elegantní a krásná

Pro ty, kteří mají v koupelně má okno

Bílá a růžová verze dokončovacích koupelny

Světlý tyrkysový pro dobré náladě

Bílé pozadí zředěné světle žluté doplňky

Neobvyklý v zrcadle udává tón pro navrhování

Volba rozvržení malá koupelna

Na stěnách - přírodního kamene, neobvyklé nábytku a sklo dřez - stylovým interiérem

Růžová matt dlažba v koupelně - na jiný druh

Bez klasiky neobejde

Svěže zelené na bílém pozadí - jednoduchý a dramatický rozložení panelů (opačná strana je úplně zelená)

Bílý a hnědý dekor koupelny

Bílo-zelená varianta designu

Mosaic, nicméně velmi krásné

Neobvyklý design - stěna v „cihly“

Leave a Comment

Your email address will not be published.

49 − = 40