Erker foto

Erker foto

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Designový pokoj s arkýřem - 30 krásné řešení

Málokdo ví, záliv slovo. Co je to? Že je rád? Erker - spíše, není rozhodnutí o designu a architektury. Koneckonců, jsou položeny v konstrukci budov. Jednoduše řečeno zálivu - vyčnívající části budovy. Ve většině zálivu je stěna s otvory pro okna.

Slovo „bay“ k nám přišel z německé slovní zásoby stavitelů a byla přeložena - „lišta do zdi“ nebo „lucerna“. Mnohostranné prosklené nebo půlkruhový výstupek na fasádě domu se mají podobnosti s lucernou, zvláště když jsou na světla v arkýřem. Arkýře jsou často umístěny v obývacím pokoji. Zdá se, že v případě, že je arkýř v místnosti, celý interiér má být postaven kolem něj.

Arkýře - není jen módní. Maximální funkčnost je dosaženo díky němu. Doplňkové okno prostor opticky rozšiřuje stěny místnosti, což je místnost světlejší. Díky arkýři, místnost vypadá slavnostní a elegantní.

Arkýř v kuchyni jídelně jsou vynikající, můžete jíst a užívat si krásy přírody. Můžete uspořádat tuto oblast s pomocí zelených rostlin.

Jak správně vyzdobit pokoj s arkýřem

Je důležité, aby zdobit záliv. Záclony si můžete vybrat podle vašeho vkusu, ale římsa měla být zvláštní, protože to je důležité, aby zopakoval záliv čáry.

Z praktických důvodů, můžete využít rolet, které jsou namontovány přímo na okno.

Zdá se, že ti, kteří mají byty s arkýřem, velké štěstí. Můžete nijak zvlášť starat o návrhu svých domovů, tohle je skvělá vlastnost v sobě transformovat prostor v něco docela zajímavé. Nicméně, stejně jako jakýkoli jiný prvek architektury, bobkový potřebuje individuální přístup a vhodný design. A pak se opravdu stane ideálním místem pro čajové dýchánky, „zelené“ zóny, nebo útulný koutek hobby.

Jak používat arkýř v interiéru - Photo

Ale tyto stavební ozdoby často nemají usnadnit úkol projektanta, ale komplikuje pouze ji. Jak můžete použít tuto projekci? Samozřejmě, v první řadě, protože nabízejí větší prostor, výklenku, který pomáhá pásmová prostor. Je třeba vzít v úvahu jeho velikost, ale téměř vždy je to možné, aby se „na pokoji“ - účelový zóny. Dát malé kulaté stoly a proutěné židle - a máte malou jídelnu v obývacím pokoji, v případě, že chcete kamaráda na kávu.

A když paní je v lásce s květinou bude bay jí pomůže při organizaci prostor pro malou zimní zahradu nebo domácí skleníku. Je lepší, aby se vešly arkýř s pevným zasklením. Kromě toho, jak již bylo uvedeno, tento architektonický prvek zvyšuje osvětlení, který je také k dispozici květinářství. Přesahuje obvyklé obdélníkového půdorysu prostoru může být použit pro audio nebo video, můžete si sjednat rekreační oblast s domácím kinem.

A můžete použít na záliv pro domácí kancelář. Je-li oblast je k dispozici zde umístěny umožňuje počítačový stůl a židle. Široký přehled oken umožní oči trochu odpočinout během provozu.

Arkýře může být místo pro uložení všechny druhy užitečných věcí. Když přijde do dětského pokoje, dále jen „objetí arkýři“ jsou ideální pro dětské hračky nebo panenky domů.

Arkýřem lze použít tím, že ji socha nebo kašna. Je však důležité, aby zapomenout na estetické vlastnosti velkého zálivu prostoru, který by měl dominovat funkční. A to vše na příkaz majitele dostat na malé ploše zálivu, kteří potřebují maximální zušlechtění. V tomto případě je užitečné vše v souladu s předmětem znamená: záclony, různé zelené rostliny (ve velkém kapradí, Dracaena nebo Monstera deliciosa) figurky, ozdobné svíčky, vázy s květinami, rámečky s fotografiemi oblíbené místo pro vás a vaše milých lidí ... Obecně platí, že útěk svého fantasy!

Dětský pokoj? Zajímavým řešením by otevřelo arkýřem v dětském pokoji. Že se to stane okouzlující postel (ale ne zapomenout na kvalitní okna a bez průvanu) nebo pracoviště provádět výuku - děti prostě miluju to! Pro mladší děti v arkýřem, můžete si dětský koutek, dát dětské hračky nebo postavit domeček pro panenky.

Takže, vyberte důležitější záliv musí integrovat harmonicky do interiéru, aby byl jeho nápad. Je důležité definovat tenká hranice mezi povinnými estetický efekt a praktickou aplikací dalšího prostoru, arkýřem a přinést funkčnost svých myšlenek do harmonického aliance.

Co je arkýř v domě a bytového domu

V popisu obytných prostor lze často najít odkazy na termín „arkýřem“, což je velké množství neznámých lidí. Podívejme se podrobněji, co arkýř v budově, a jaké jsou výhody své přítomnosti v bytě.

Architektura záliv - to objemový prosklené projekce místnosti přes vnější zdi budovy. Zpravidla to má jednoduchý geometrický tvar - půlkruh, obdélník, lichoběžník, ale vzácnější a složitější a původní možnosti konfigurace. Tento architektonický prvek může být přítomen pouze jako jeden nebo více pater, a po celé výšce konstrukce (většinou s výjimkou v prvním patře).

Vypadá to, že arkýřem v domě zvenčí

Často daleko od architektury lidé nechápou zcela jasně, co arkýř v bytě, matoucí to s lodžií a balkonem.

 • balkón - vyčnívající část budovy, která k ní přiléhá na jedné stěně a ostatní tři otevřené nebo prosklené. V tomto případě je balkon a interiér budovy nutně sdílené zdi.
 • lodžie - součástí budovy, otevřené nebo prosklené pouze na přední straně a na ostatních třech stranách stěn přiléhajících k investiční výstavbě.
 • arkýř - vyčnívající z roviny stěny místnosti. Drsný, ale pro ilustraci analogie - je to jako balkon, ale s zbourána vnitřní přepážku, která odděluje projekci hlavního prostoru místnosti.

Je třeba poznamenat, při pohledu na fasádě budovy na fotografii není vždy jasné, co to je - arkýř nebo jiné konstrukční prvek. Stejně tak, ujistěte se, že si můžete prohlédnout pouze uvnitř nebo listovat dům plán.

Ruský Termín pochází z německého slova «Erker», což znamená „projekční lampy.“ Zpočátku se nachází hlavně na záliv stěnách a sloužil pro pohodlí jejich obraně. Také by mohly být použity pro vnitřní zařízení sborovém sále kostela. Faktem je, že podle pravidel katolicismu by neměl být umístěn v jakékoli místnosti nad oltářem, a jediné zařízení ve stěně výstupku mohla obejít toto omezení.

Jak rychle a snadno upravit plastová okna s rukama?

Učit se z tohoto článku, jak si vybrat žaluzie na oknech, a jak je nainstalovat sami.

Výhody arkýři v bytě

V případě, že byt s arkýřem, co se děje? Hlavní výhoda tohoto konstrukčního řešení - zvyšování oblasti bydlení. A jak používat další záběry náměstí, vždy můžete vyřešit. Kromě toho, v místnosti s architektonický prvek dostane neobvyklý, se liší od standardní obdélníků a čtverců formě, které mohou být zajímavé, a ztrácí míč. K lepšímu a změnit estetiku fasády budovy.

Pokud arkýř okna nepřekrývaly neustále zatemňovací závěsy (jak si vybrat závěsy pro arkýřem najdete na odkaz), nebo masivní nábytek, nebo nejsou uzavřeny houstnou rostoucí na stromě venku, pak se přes ně do místnosti jde podstatně více sluneční teplo a světlo, než běžné ploché obrazovky. To vám umožní vizuálně, aby místnost prostornější, stejně jako do jisté míry snížit náklady na jejich umělého vytápění a osvětlení.

U všech významných výhod, přítomnost arkýřem v bytě má i některé nevýhody. Zařízení je tak architektonická struktura je složitější než běžný rovný povrch, a tím i dražší. Kromě toho, pokud je zátoka není dobře izolované a neizolované, to se může stát zdrojem neustálé a významné ztráty tepla z budovy ve tmě nebo v chladném období.

Jak vydělávat na vesmírné arkýřem

Bay okna v bytě dávají obrovský prostor pro fantazii interiérového designéra. To je jen část z možných variant jejich uspořádání:

 • V případě, že výklenek prostor dovolí, je dost dobře možné uspořádat velká pohovka nebo postel. Mohou být jak místo noční spánek, a místem pro příjemnou relaxační den s knihou, pletení nebo vašeho oblíbeného televizního seriálu.
 • V případě, že promítací sál je vybaven kuchyňkou, že bude úspěšně fit jídelní stůl. V obývacím pokoji je místo, kde je možné uspořádat malý čajový stolek a židle, soustružení toto místo do útulné místo pro rodinu nebo přátelských setkávání.
 • Vzhledem k množství světla zálivu - což je skvělé místo pro umístění pracovní plocha se stolem a veškeré potřebné kancelářské techniky. Ale to v žáru dne, kdy slunce není oslepující a nesvítí z monitoru, je nutné zavěsit tlusté závěsy nebo žaluzie.
 • V rozhovoru v místnosti se může stát zóny nejen pasivní, ale aktivní odpočinek - jako příklady se zde mohou být uspořádány několik simulátorů. A v případě, že dům okna s výhledem na zelené zóny, vytvoří téměř úplný iluze outdoorové aktivity
 • V případě, že byt není možné vybavit samostatný dětský pokoj, arkýřem mohou být uspořádány hřiště. Na jedné straně se dítě dostat trochu svého vlastního prostoru a soukromí, na straně druhé - bude na dohled dospělých.
 • Dobře osvětlené arkýř umožňuje jeho umístění zelená zóna. A tam budou pěstovány výhradně okrasné rostliny nebo něco užitečného v ekonomice - je to majitel.
 • V těch vzácných případech, kdy arkýř na příkaz minulých nebo současných vlastníků je hermeticky uzavřeny těsně, je možné zařídit pohodlný místo pro uložení knih, oděv nebo dokonce různých potřeb pro domácnost.

Kdyby se něco na tomto seznamu se nezdá být atraktivní, je nutné hledat inspiraci v časopisech zaměřených na výstavbu a opravy. pulikovány fotky lépe pochopit, co to znamená, arkýř v domě, a jak to je lepší vydat. Vidíte nějaké nápady níže.

Mezi nejzajímavější konstrukční možnosti pro arkýřem v interiéru

Mnohé ze starých budov domů má krásný tvar půlkruhový nebo obdélníkový, vystupující na vnější straně budovy. Tyto prognózy jsou zcela jasné názvu - arkýřem. Nejčastěji umístění bay padá na obývacího pokoje nebo kuchyně. Pokud máte to štěstí a máte byt s arkýřem, náš článek vám dá spoustu nápadů k vytvoření příjemné a moderní prostředí ve vaší domácnosti.

Arkýře v interiéru, Na jedné straně to může být zastrašující, takže většina lidí nejsou zvyklí na takové architektonické tvorby, ale na druhou stranu, jeho přítomnost přináší mnoho výhod. Podívejme se na několik možností pro arkýřem v obývacím pokoji, a jaké jsou mé možnosti pro jeho dokončení.

Okno s arkýřem - útulné hnízdo pro relaxaci a čtení

Pokud se arkýř spadne na okno ve vašem bytě, můžete si to útulné hnízdo pro sebe. Rozhodně dítě se vám líbilo sedět na okenní parapet s knihou a čtení ji pozoroval kolemjdoucí. Nyní si můžete vytvořit na stejném místě, jen větší a pohodlnější, uvedení na širokém parapetu matrace a polštáře. Zóna v rámci této pohovky může být vybaven knihou nebo pro ukládání různých věcí.

Stěny mohou být uspořádány arkýř zrcadlové panely, tak dostanete za následek zvýšení prostoru, a když zrovna svítí slunce, světlo se odráží v zrcadle, takže denní světlo v místnosti lehčí.

Okno s arkýřem v moderním interiéru

Okno s arkýřem v interiéru dětského pokoje

Okno s arkýřem v interiéru obývací pokoj s jídelnou

Obývací pokoj s arkýřem - možnosti uspořádání

To je jeden z nejlepších voleb v interiéru arkýřem. Váš let fantazie může být neomezená. Zvažovat větu v možnostech článku, jste si jisti, najít mnoho cenných a zajímavých uspořádání arkýř v obývacím pokoji Váš byt.

Divan možnost uspořádání bay

Tvar zálivu, můžete si objednat pohovku a dal podél zdi. To má následující výhody:

 • Rozhodnete-li se číst knihu, pak se světlo z okna bude spadat přímo na svých stránkách;
 • Nabízíte přehled o celé místnosti;
 • uvedení objemné pohovku v arkýřem, můžete vyložit hlavní prostor místnosti, zároveň získat více volného místa, která mohou být vyplněna podle vašich představ, ale můžete nechat prázdné.

Pokud si nepřejete, aby přetížení výrobce nábytku sám, pak už jen koupit nejvhodnější volbu pro velikosti pohovky a stylů.

Obývací pokoj s arkýřem foto

Jak si vybrat pohovku v arkýřem

Nábytek arkýř - sofa

Arkýře v obývacím pokoji s jídelním koutem

Můžete uspořádat arkýř v obývacím pokoji pro jídelní kout. K tomu, dát jídelní stůl a židle. Podél oken, pokud je to možné, můžete vytvořit úzký lavice s polštáři. Pak, když máte spoustu hostů, bude možné, aby se zasadila tabulku pro pohyb nahoru blíže k oknu. To umožní návštěvníkům, aby ze sebe dobrý pocit, jak sedí na polštářích, židlemi a pro jiné osoby.

Možná jste se potýkají s situaci, kdy se hosté natolik, že není dostatek židlí a budete muset požádat sousedy, další nábytek. Velký lavice nebo sofa v arkýřem k vyřešení tohoto problému dalšího sezení.

Design obývací pokoj s jídelnou s fotkou arkýřem

Jídelní stůl v arkýře

Jídelní stůl a židle v arkýře

Máte-li jídelní stůl stojí na svém místě, nebo si ho dát jen o prázdninách, a jídlo se odehrává v kuchyni, v zátoce lze identifikovat čajového zóny, nebo tzv relaxačním prostorem. Chcete-li to provést, můžete si dát v malém zálivu okna kávu nebo konferenční stolek a dvě židle, otočil se k oknu. Když přijde na dlouho očekávaný host a chtějí soukromí, pak se posadil zády k místnosti a obličej Cockney, můžete také být schopni vytvořit příjemné prostředí pro komunikaci. Nebo možná budete chtít, aby sen a při pohledu na západ slunce nad šálkem čaje.

Arkýře na fotografii interiéru obývacího pokoje

Arkýře na fotografii interiéru obývacího pokoje

Výstavba arkýřem v domácí kanceláři - skvělý nápad, zejména, pokud váš pracovní prostor nemáte, a je nutné, vy. Všechny skříňky pro dokumentaci lze provést pod okenní parapet. Ve středu arkýřem dát stůl a židle nasadit ke slunečním paprskům do A nevytvoří stín na ploše.

Práce domácí kancelář v arkýře

Pracoviště na fotografii arkýřem

Pokud jste velkým fanouškem hrnkových stromů a květin, záliv je docela možné vybavit místo pro zimní zahrady. Zvlášť to bude užitečné pro rostliny pro zimní zahrady, které potřebují hodně světla.

Okno s arkýřem - květiny na parapetu

Arkýře v interiéru foto

Nelze umístit nic arkýřem a nechala ho, například, hrát s dětmi. Pokud vaše děti milují dát loutková představení a koncertů se připravují na svátky pro vás, arkýřem v interiéru váš byt nebo dům je ideální pro improvizované scény. A Silvestr v arkýře bude vypadat perfektně oblečený vánoční strom.

Nyní, když víte, jak kreslit arkýřem v obývacím pokoji, Možná dokonce, že máte při čtení a prohlížení fotografií jsou jeho myšlenky na toto téma. Ale dříve, než začnete nějaké tušení, co potřebujete vědět, jak správně zařídit arkýře, které záclony a římsy pro zátoky jsou nejlépe hodí. Podívejme se v této věci.

Tvorba oken s arkýřem - co si vybrat římsou

Pokud chcete opticky zvětšit výšku místnosti, ideální volbou pro to by bylo pro bay stropní římsy.

Také okapy mohou snadno zvednout o podobě arkýři, jak moderní technologie umožňuje, aby se jim z pružného materiálu. Pružné lišty jsou vhodné pro arkýři, která má tvar půlkruhu, a existují i ​​jiné prostředky pro římsy na arkýřem obdélníkového tvaru - bar a nastavitelný držák, rohové spoje, konektory.

Pružný závěs tyč bay

Záclony by měly být vybírány v závislosti na účelu zálivu. Pokud by se ukázalo, že výhled z okna není příliš příjemné, je možné uzavřít, římské rolety, rolety, žaluzie. Také, tyto možnosti jsou ideální pro výzdobu studium v ​​arkýřem. Kromě toho může být namontován na okenním profilu.

Závěsy bay okna foto

Chcete-li zdůraznit bay oblast okna, pomůžete k dosažení této francouzské závěsy.

Obecně platí, že výběr závěsy pro arkýři, musíte pochopit, že mohou buď přidat kouzlo do interiéru, nebo celý pozornosti převzít. Aby nedošlo k chybám, zvolit závěsy, které jsou v souladu s hlavním interiéru místnosti do arkýře nevypadá jako něco z jiného opery.

Za prvé, záclony nemají okno zcela zavřít a být masivní. V ideálním případě, pokud je používáte čistě dekorativním formě, ale okno samo o sobě bude otevřen nebo potažené světla a transparentní textilie.

Záclony v ložnici s arkýřem

A nezapomeňte na příslušenství pro záclony! Budou schopni provést zvýraznění nejen v designu arkýři, ale v celém interiéru obývacího pokoje.

Ale jak jsme nemohli maloval upozorňuje na výběr záclony a říms, arkýři, mnozí stále zůstává zcela otevřený - toto řešení je obzvláště vhodný do moderních interiérů.

Interiér obývací pokoj s arkýřem

Konstrukce z obývacího pokoje s fotografií arkýřem

Možná nemáte dnes byt s arkýřem, ale téma, které vás zajímá, protože si myslíte, že váš domov a již plánují, co by mělo být jeho projektu. Pokud je přítomnost arkýřem není vyděsit vás, ale spíše inspirovány, dům projektů s arkýřem se můžete podívat na internetu. Nejčastěji se jejich vlastní domov stále ještě bobkový obdélníkový tvar. Tento prostor je mnohem jednodušší zařídit. Méně často stavějí arkýř v benátském stylu, půlkulatý. V každém případě to bude vypadat skvěle francouzská okna až k podlaze.

Dům s fotkou arkýřem

Projekty domů s arkýřem

Pokud žijete v bytě v přízemí a nemají arkýř, ale opravdu chcete, poté vytvořit další rozšíření, nebudete-li obtíže. Jediná věc, kterou budete mít malou procházku kolem úřadu k registraci požadovaného rozšíření obytného prostoru. Ale věřte mi, stojí to za to! A nezapomeňte se bude konat v arkýř přilehlým přitápění.

Nyní, když víte o zátoce mnohem déle, budete mít jednodušší ve své konstrukci, co to může být, a ať jsou kdekoli, ať už je to jen okna, obývací pokoj a kuchyň s arkýřem. Hlavní věc je, že jeho přítomnost nepokazil jste interiér bytu, ale naopak udělali speciální jedinečný luxus a pohodlí.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

15 − 14 =