estra

estra

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

astra

Popis užitných vlastností, využití a pěstování astry

Botanické vlastnosti alpské aster

Astra patří do rodu z bylin, z čeledi Asteraceae nebo Asteraceae. Astry jsou používány spíše jako okrasná rostlina s unikátními pupeny, které suverénně převlečených za velkými květy. Aster je vytrvalá s dobře vyvinutým, rozvětvený kořenový systém. V mnoha botanických zdrojů je alpine aster oslavován jako suffrutescent rostlin až do výše 50 cm.

Stonky květin 25-30 cm, je přísně štíhlý, mírně načechraný. Radikální a pritsvetochnye listy jsou malé, lineární, stéblo, na rozdíl od stonku - dlouhé, podlouhlé, tyčící se na slunci, mírně zakřivený směrem k okraji. Charakteristickým rysem alpské Aster zanechává krásný transparentní bílá loft. Alpine aster listy v zimě nespadá dolů, zůstávají zelené.

Květenství astry podobu jednotlivých košů až 6-8 cm v průměru. Okvětní lístky jsou všechny odstíny fialové palety: fialová, modrá, bílá, růžová, fialová, fialová, karmínové někdy. Nádobka nebo trubkovité květy hlavně žluté tóny. Aster květ velmi brzy ve srovnání s jinými druhy Asteraceae rodiny: na začátku června. Květy jsou světlé a barevné, potěšit oko jakékoliv zahradníka až do poloviny srpna.

Plody mají podobu semen chomáč chlupů. Alpské aster semena mohou být sklizeny v srpnu. Je rozšířený na Kavkaze, v Karpatech, v Severním Urale, na Sibiři, ve východní Evropě, Malé Asii, stejně jako v západní Severní Americe a v mnoha dalších zemích.

Tato rostlina preferuje výživnou, vlhkou půdu, ale v žádném případě ne podmáčené. Nemá rád polostín, dobře roste na slunci. Miluje odvodněná půda, hnojiva, perfektně reaguje na vápno. Nejdůležitější podmínkou pro dlouhou životnost alpské Aster se, že je zapotřebí transplantovat s časovým odstupem ne více než 5-6 roky z jednoho místa na druhé. Propagace dochází aster dělením keř setí semen přes sazenice a v otevřeném terénu. Výsadba čas je důležitý - konec dubna (za předpokladu, že teplé počasí), nebo v květnu.

Existuje mnoho řada odrůd astry alpské, je rozdíl, který se vyznačuje především tím, barva: jakési „Wunder“ (tmavě fialové květy), ‚Alba‘ (bílé květy), „Gyute“ (růžové květy), „Goliath“ (fialové květy), " dunkle Senes "(rudé květiny)," Rum "(tmavě fialové květy)," ruber "(červené květy)," True "(světle modrá)," Suberbus „(modré květy).

Aster květy jsou široce používány v lidovém léčitelství. Vědí hodně o užitečnosti tohoto krásného závodu herbalists začít sbírat mladé květiny na počátku kvetení. S cílem shromáždit všechny kousky zapadají: kořeny, stonky, listy, květy. Aster sušeny na vzduchu, pod okap, květů - odděleně od ostatních částí. Kořeny vykopané v září a suší se při teplotě 40-50 ° C v sušárně pod přístřeškem.

Barevné plátky a žluto-zelené rybíz mnoho užitečných alkaloidy, saponiny, flavonoidy (které zahrnuje tyto zjištěné quercetin deriváty, isorhamnetin, rutin) a kyseliny askorbové nepostradatelné pro zdraví.

Podzemní část aster obsahuje polyacetylene sloučeniny a kumariny.

Astra je bohatá pro své léčivé vlastnosti. V důsledku v něm obsažené kumariny, saponiny a flavonoidy je dobré antipyretikum a vykašlávání. Rovněž je třeba poznamenat, že výtažky z astry snadno zmírnit svědění, zánět dermatitidy. Odvary a čaje astry používané při onemocnění zažívacího traktu (kolitida, vředy, zánět žaludku, pálení žáhy), chřipky, nachlazení, onemocnění kostí kloubů, oční onemocnění a dokonce i tuberkulózy.

V orientální medicíně používá k aster odvary pro malárie onemocnění a problémy s krvácením. U starších tinktura astry - dobré tonikum. Čaje astry léčbě neurastenie a závratě, někdy použitý jako sedativum. V tibetské medicíny a japonský nabídku k pití infuzi astry, je-li váš partner ztratil zájem lásky.

Astra - je to také okrasné rostliny, ze kterých ohromující kytice. V zahradách, jako pravidlo, rostliny jsou zasazeny, udržování odstíny pro krásnou krajinu. Oddenky velmi astry rostou, takže by měly být vysazeny od trvalek. Astry harmonický vzhled vedle pivoňky, růže, sedmikrásky a dalších květin.

Recept № 1. infuzí astry, které byly chronické bronchitidy. Tři lžičky listy nebo květy astry by měla být přidána do 250 ml horké vody, nechte hodinu po dobře filtru. Režim: jednu polévkovou lžíci čtyřikrát denně.

Recept № 2. Infuzní astry používaných v dermatitidu, furunkulóza et al., Zánět kůže. Dvě polévkové lžíce aster sušené byliny se vaří v 500 ml vody o 3 minut, a pak se nechá vařit. Výsledný nástroj se používá jako krém má být kladen na zanícenou kůži po celý den. Aplikace dovnitř dochází před jídlem až do 100 ml třikrát denně.

Recept № 3. vývar aster aplikuje na suchý kašel. Je nutné, aby se rozpustil tři lžíce nasekané kořenů aster v 600 ml vroucí vody, pak se dá pak vařit asi 15-20 minut. Přijal sredstvopo 150 ml třikrát denně.

Astry jsou jedním z nejoblíbenějších květin obou žen i u mužů, tak tvrdili. Rozlišovat astry a trvalé, roční odrůdy vzhledem k této charakteristice, mají obrovskou škálu druhů a odrůd. Letničky astry bohaté na rozmanitosti svých květenství. Cenné papíry jsou vytrvalé druhy, které kvetou na podzim, bohatými barvami a různými výškami křoví.

Mezi trvalých astry zjištěno odrůdy, které rostou pouze na alpských kopců a růženců. K dispozici je také celá řada trvalých astry, kvetoucí v létě, ale v květinové vzory jsou trochu použitý jako horší než změť barevných variet, kvetoucí na podzim. Astry trvale zdobí domov, protože vlastnost po dlouhou dobu, aby stát ve vázách.

Symphyotrichum novi-belgii obsahuje odrůdy trvalých astry, které jsou dokonale zařízené hranice. U výšky dosáhne 30-150 cm, šířka květenství - 2-3 cm začíná kvést na podzim a končí přetrvávající mrazem .. Novobelgiyskie astry mají různé odrůdy, různé keřů a vlastní barvy, "Ada Ballard" (95 cm, levandule), "Crimson Brokade" (95 cm, červená), ‚Marie Ballard "(90 cm, modrá)," Royal Völva" m (60 cm, fialová), "Winston Churchill" (70 cm rubínový) a mnoho dalších.

Astra New England se také týká trvanlivého, odlišných od novobelgiyskoy větší výšky a Pomp pouzdrem. Známý kultivar „Pink Haringtons“ s růžovými květy, které kvetou na podzim. Květina sám dosahuje 1,5 metru na délku.

Léto kvetoucí odrůdy aster „italské“ (fialové a růžové odstíny květin), hvězdnice „Frikarta“ (modro-fialové odstíny květin) a „Astra Thomson‚(bílé květy). Kvetoucí tyto odrůdy začíná v červenci a srpnu, rostliny jsou nízká, dosahuje 80 cm na délku, keře nejsou příliš luxusní, ale květy jsou poměrně velké.

Astra Alpine květy v květnu a červenci, se vyznačuje tím, malý kousek, ale typický velký kvetoucí lila purpurově barvy a žlutým středem, výška stonek - 30 cm Stupeň alpine aster :. „Gloria“ (modré květiny), ‚Albus‘ (bílé) a "Vargrave" (růžová). Tyto odrůdy se pěstují hlavně v skalky, kde jsou velmi pohodlné. Zřídka v zahradách lze nalézt aster aster natalentskuyu a tibetské, s charakteristickými modré květy a bohaté kvetení.

„Callistephus Chinese“ odkazuje na roční odrůd astry. Je zakrnělé a trpasličí rostliny, dvojité a jednoduché, s obrovskou škálu tvarů a barev. Ze třídy běžných odrůd roční aster známého "Super Chaynensis" 60 cm vysoké, se týká vysokých tříd Aster "Princess Dzhiant" (90 cm), "dokonalost" (70-85 cm). U trpasličích astry hodnosti „Milady Pinochet.“ Klasifikovat roční astry a tvaru květu: pštrosí peří, hrizantemovidnye, bambule, kulovité, jednoduché.

Nalezené chyby v textu? Vyberte jej a několik dalších slov, stiskněte Ctrl + Enter

Při pěstování roční astry musí dodržovat střídání plodin. Je možné pěstovat astry na stejném místě, kde byly vysázeny v uplynulém roce. Sazenice Letničky aster mohou být pěstovány metodou. To bude vyžadovat krabice a semena, která by měla foukají na konci dubna - začátek května. Krabice je drážka, do které je osivo zasadil, po které byly pokryty vrstvou zeminy 0,5 cm a jsou zalévány se slabým roztokem manganistanu draselného. Další sazenice pokryta film.

O několik dní později se objeví semenáčky, ze kterého chcete odstranit film. Po objevení prvních listů muset držet krumpáč, tedy po transplantaci rostliny od sebe navzájem oddělených místech nebo ve vzdálenosti 7-10 cm astra být vysazeny v zemi, může být již v květnu -... na místo, kde na přímém slunečním světle, ale pokud to není stojatá voda. Půda se doporučuje, aby se kompost nebo humusu jako hnojivo. Je doporučeno vysadit rostliny v určité vzdálenosti od sebe, s bohatou zalévání.

Bezrassadnoj způsob pěstování aster vyžaduje pružiny půdu a semena. V dobře vyhřáté půdy, aby brázdy, které zasít semena, pak se hojně zalévat. Když se objeví listy, je nutné dělení: sazenice, které mají být odstraněny, měl by být zasazeny ve vzdálenosti 5-7 cm od sebe ..

Vytrvalé astry jsou velmi sun-milující, takže posezení pro data, která mají být dobře pokryta. Půda těchto astry, jako je hlína, bohatou na humus, živiny a minerály, s neutrálním obsahem kyselin. Aster nemožné pro růst je půda, kde voda stagnuje; půda by měla být dobrá propustnost vlhkosti. Transplantaci trvalé astry je třeba každých 4-5 let v důsledku vysoce vyvinuté oddenky.

Péče o vytrvalých aster by tím, kypření, odstranění plevele mezi řádky, zalévání podle potřeby (v zejména suchých dnů a v průběhu vegetativního růstu hmotnosti) komplexní hnojivo obvazy. Vypěstované trvalky astry nejlépe tak, že se Bush.

Podle legendy, astry - to jsou květiny, které byly kdysi hvězdy, tedy hvězdy, které spadli z nebe ... Můžete souhlasit s tím, že tyto květiny jsou krásné jako nebeských bytostí. Legenda také říká, že pučící, astry komunikovat se svým malým nebeské dvojče. Žádná výjimka - alpine aster.

Astra Alpine - je vytrvalá rostlina vyznačuje svou zvláštní odolnost. Při sázení je důležité dodržet podmínku alkalické zeminy, přítomnost vápníku v půdě a přítomnost slunce barev a úplný nedostatek stínu. Vyznačující se tím, bohaté kvetení a vyznačuje se vysokým růstem. To množí většinou tak, že se pouzdro nebo setí semen v otevřeném terénu. Používá se v miksbordyurnom designu, alpské skluzavky, zahrad v popředí.

Alpine aster je široce používán v lidovém léčitelství. Vyjádří své léčivé vlastnosti při léčbě chorob zažívacího traktu, kůže, kostí a dalších nemocí. Tato rostlina má vykašlávání, antipyretické a tonikum pro lidský organismus.

Recept № 1: aplikace infúze aster kožních onemocnění, diatéza, gastritida, šlach chorob a jako antipyretická činidla při infekcích různých druhů. Dvě polévkové lžíce prášku by měly být všechny součásti aster nalijte 400 ml teplé vody, nechá se stát 30 minut. ve vodní lázni. Po infuzi se ochladit na teplotu místnosti, je třeba vypustit přes tkaninu. Vezměte 100 ml doporučuje čtyřikrát za den.

Recept № 2: Použití infuzního alpských astry s hemoroidy, proktitida a nachlazení. 8 g oddenky se musí rozpustit ve sklenici vody, vařené dobu 5 min., Nechte stát po dobu 2 hodin, potom se filtruje přes gázu obvaz. Vezměte doporučuje 1/2 šálku třikrát denně.

Recept № 3: aplikace infúze pro pleťové vody pro oční onemocnění, ke kloktání s angínou. Jedna lžíce bylin alpské aster se ředí ve sklenici vody, vaří se po dobu 3-4 minut, ponechá jednu hodinu a napětí. Vezměte infuze je nutné jednu polévkovou lžíci třikrát denně nebo si krém na postižené místo na kůži.

Zástupci modré astry jsou tyto odrůdy: „Blue Moon“, „květina koberec“ a „Apollo“. Tyto odrůdy se odlišují od sebe různých odstínech modré barvy, velikosti květu a výškou keře a botanických druhů.

Astra „Blue Moon“ odkazuje na typ pompoms. Keře jeho vyrovnány, načechraný, hojně pokryté květinami, modro-fialové barvy. Květy šířka do 10 cm, výška keře -. Byly pěstovány do 50-60 cm hloubky kultivar výsadby 0,5 cm do půdy bohaté s rašelinou, oplodněné humus, vedení v odebírací fázi dvou listů se objevily. Použijte „Blue Moon“ k sezení na balkony, zahrady, lavičky a tak dále. D. je vhodné vysadit tento druh režimu 20 x 20 cm. Kvete od července až do mrazů.

Tam je „Blue Moon“ a variace modré. Květiny astry modré zbarvení s bílým rámování. Výška Bush je 50-60 cm květenství jsou kruhové froté, průměr 7-8 cm. Stupeň rád extrémní teploty a suché půdy. Používá se hlavně k řezu.

Astra „Květina koberec“ má podobu množství bohaté kvetení květy modré barvy, dosahuje průměr 7 cm keře nízká - .. až do 30 cm stonky „Květinový koberec“ dostatečně větvené a velmi silný. Kvete od července do září. Při správné péči aster „Květinový koberec“, bude květiny být skladovány dlouhou dobu, zdobení balkony, zahrady a hranice. Doporučuje se vysadit v březnu a dubnu na 15-16 ° C, snadno prisypaya semen zem.

Astra „Apollonia“ označuje hrizantemovidnomu typ s svěží, ne rozlehlý keř až 65 cm. Květenství Apollonia gustomahrovye bohatý ve svém světle modré barvě s průměrem 12 cm. Tato odrůda dobře roste na plném slunci, kde nejsou žádné návrhy. Miluje vápno, úrodnou půdu, ale nesnáší čerstvé hnoje hnojivo; Nemá rád častou zálivku. Během pučení vyžadují hnojivo. Kvete od července do září, krásně zdobení trávníky.

Bílých aster odrůdy jsou bohaté na jejich druhu, které patří k různým skupinám barev, charakterizuje tvar květenství. Nesplacené zástupci „Antarktida“ typu astry jsou bílé odrůdy, „Bílé slunce“, „White Swan“, „Diana“ a „Bílá věž“.

Astra „Antarctica“ souvisí s zakrslé a královské skupiny astry. Bohatě rozvětvený keř, široký dosáhne 30-35 cm, s mnoha špice. Květy jsou charakterizovány čistými sněhu barvy, průměr dosahuje 10-12 cm. Odrůda má rád dobře osvětlené místo pro jeho vývoj, vápnité, dobře propustné půdy, chráněné před větrem. Květy brzy a kvete až do prvních mrazů. Má široký dekorativní použití.

Astra „White Sun“ se vztahuje ke skupině „princezna“. Zvláště rozvětvený keř, šířku 35 cm. Květy jsou kulovité, mírně zploštělé, bohaté na plátky hojnost jemně bílé, až 12 cm v průměru. Roste na neutrální půdě proizvestkovannyh rovněž chráněné před silnými větry. Je používán především pro řez.

Astra „Bílá labuť“ dostal své jméno od větvení a kvetoucí s malými květy (10 cm) bílé barvy keře, dostávají tvar labuť. To se odkazuje na Peony- skupinu. Kvete od konce června do listopadu. Použití získal ve výzdobě trávníky, a to zejména v řezu.

Astra „Diana“ se vztahuje ke skupině hrizantemovidnoy astry. Set Amazing květina tvořit ve svém křoví až 10 květenství. Květy jsou velké, s dlouhými širokými lístků, horizontální zemi a zužoval směrem ke slunci. Tato forma květů dosahují 15 cm v průměru. Barva sněhově bílá. Roste v dobře odvodněné půdě, chráněné před větrem, s pronikání přímého slunečního záření. Ideální v životě váze.

Astra „Bílá věž“ odkazuje na populární Peony- odrůd. Keře rostlin má pyramidový tvar, výšku a 70 cm. Květiny jsou sféricky tvarované, s širokými laloky zabalené uvnitř nádoby. Krémové barvě bílé kvítky, velikost - až 10 cm kvete od srpna do září .. Rostlina je nenáročná na pěstování, je hlavní věc, kterou pro něj - to bylo slunce. Používá se ve výzdobě hranic, trávníky a střih.

Léčivý Použití čaje a odvary různých druhů aster nalézt specifické kontraindikace. Nemohou být použity pouze se speciálním, předem určil jako přecitlivělostí na tento závod. Nedoporučuje se pro alergiky, kteří trpí sennou rýmou, je-li alergická citlivost k panelu nalézt kvetoucí astry.

Na základě Arum maculatum Arum vyrobené drogy nepopulární se zánětem ústní sliznice, rýma, onemocnění plic, průdušek a horních cest dýchacích, spála, příušnice a spalničky. Když hlasivky jsou overstrained hlas ochraptělý, Arum je také velmi dobrá.

Artyčok je velmi užitečné, a obyvatelé Francie to pochopil už dávno. Artyčoky čerstvé obsahují obrovské množství čisté a zdravé vody, sacharidů a rostlinných bílkovin, bohatý na vitamíny a nízkým obsahem tuku. Mezi vitaminy patří A, E, C, K, skupina B minerální složení představované některými makro-buněk - na sodík, hořčík, vápník.

Infuze bylin používá pro vyplachování ústní dutiny a ke kloktání. Účinně angina, paradentóza, stomatitida a další zánětlivé procesy. Při topické aplikaci se infuze hojení ran efekt. Je indikován k léčbě chronického srdečního selhání. Dobrý léčí angínu.

Astragalus - léčivá rostlina. Lékařská praxe aktivně používá mnoho druhů Astragalus v léčbě hypertenze a onemocnění ledvin, chronické selhání ateroskleróza, krevního oběhu, nervové poruchy, nachlazení, onemocnění trávicího traktu. Doporučuje se některé druhy.

Při kopírování materiálů, aktivní odkaz na webu www.ayzdorov.ru nutná! © AyZdorov.ru 2009-2017

Informace na této stránce je pro účely informačních a nevyžaduje samoléčby, je nutná konzultace s lékařem!

O firmě

Kvalitní okna - je teplo v zimě, v létě, pohodlí, estetiku, pohodlí, klid a zdraví vaší rodiny po celý rok. Každý, kdo potřebuje nová plastová okna, Simferopol a Sevastopol nabízet výrobky v široké škále cen. Bohužel, mnoho firem držet zpátky na kvalitu a trvanlivost oken a dveří.

rostlina okno „ESTRA9raquo; zaměřena na vysokou úrovní zákaznického servisu, zpracování výrobků nejvyšší kvality v nejkratším možném čase. Základem činnosti závodu dát slogan: „Důvěra na náměstí“, který odráží principy společnosti: „Windows“ ESTRA9raquo; - je kompletní důvěra zákazníků v důvěře producentů v kvalitě výrobků ". Na náměstí této důvěře se buduje 20-letou záruku na každý výrobek „ESTRA9raquo rostlin; (Simferopil). To, co umožňuje, aby společnost „ESTRA9raquo; poskytnout takovou záruku? Zástava důvěry, úspěchu a kvality poskytovaných těmito faktory:

Materiály a komponenty. "Windows estra" Simpheropol vyrobeny z kovových profilů VEKA izolačního skla Evroglass (Švýcarsko), a armatury Axor SIEGENIA-AUBI (Německo). Kombinace těchto značek zajistí praktičnost, referenční evropskou kvalitu, odolnost a univerzálnost vyráběných výrobků.

Vlastní výroba. Moderní zařízení, inovativní technologie, plná automatizace výrobního procesu zajistit efektivitu, přesnost a absolutní nejvyšší kvality. Vzhledem k působivé objemu výroby (až 400 jednotek denně) rostlina dostane nízké ceny nákupu, což vede k výraznému snížení výrobních nákladů na Krymu. V důsledku toho se snižuje cena plastových oken pro zákazníky ve městech, jako je Simferopol, Sevastopol, Kerč, Feodosia, Alushta a Jevpatorija.

Profesionalita. Vysoká úroveň dovedností a odbornosti. Odborníci „závod ESTRA9raquo; pravidelně školeni a ve vlastním školicím středisku, stejně jako partnery v zahraničí. Máme nejlepší!

Monitorovací technologie dodržování předpisů. Zástupci společnosti KBE (poskytovatel profil) pravidelně sleduje technologie dodržování předpisů (ve všech fázích výroby) a kvalitu konečného produktu.

Rozvinutá síť prodejců a vlastní vozový park. Vlastní parkoviště, dobře rozvinutá distribuční síť a významné výrobní objemy umožní minimalizovat náklady na dopravu, což cenu plastových oken ziskový, i když daleko od měst Simferopol, Feodosia a Kerči například přidáním odlehlých regionech vozidel závod ESTRA9raquo; Pravidelně poskytuje rychlou dodávku výrobků do těchto měst na Krymu jako Sevastopolu, Sudak, Jaltě a Jevpatorija.

Service. Je třeba poznamenat, že okna vysoké kvality „ESTRA9raquo; doplněna stejně vysokou úroveň služeb. Naši zákazníci mohou využívat bezplatné telefonní vyměrovače, stejně jako produkty, dopravu zdarma z PVC. Záruka se vztahuje nejen okna, ale také na zařízení, která se provádí pomocí vysoce kvalifikovaných odborníků. Mnoho lidí ocení možnost dokončit nákup na úvěr za velmi výhodných podmínek. Pravidelně zasadit „ESTRA9raquo; držící nejrůznější akce pro zákazníky a poskytuje slevy pro stálé zákazníky.

To znamená, že „Windows Estra“ - jedná se o opravdu vysoce kvalitní plastová okna. Sevastopol, Jevpatorija, Saki, Sudak, Alushta, Yalta, a samozřejmě, Simferopol - to není celý seznam regionů na Krymu, kde mnozí obyvatelé byli schopni ověřit. Volba kovové a plastové „okna estra,“ zvolíte není jen prvkem v místnosti, můžete si vybrat jistotu, že vaše okna bude vždy potěší vaše oko a bude trvat ještě mnoho let!

Aster: Flower popis hlavních typů astry, péče o astra, rozmnožování aster, transplantace

Květy udržet spoustu tajemství a záhad. Astry nejsou výjimkou. To, co nazýváme roční astra, všechny známé květy, které se objevují v polovině léta a potěšující pro nás až do mrazů, není astry.

Oni jsou někdy nazýváni čínské aster - a to není tak docela pravda. S různobarevnými kytic školáky do školy prvního září. Z tohoto důvodu jsou považovány za znamení začátku nového školního roku a na podzim. Ve skutečnosti jsou tyto květy jsou nazývány Callistephus. Abychom pochopili, jaký druh rostliny - astry pravda, podívat se na historii.

V polovině XVIII století, jezuitský otec Inkarvill přivezl z Číny do pařížské botanické zahrady semena některých rostlin, dosud neznámé v Evropě. Je tam roční aster kvetly poprvé v Evropě a měl rád Antoine Jussieu botanik jmenoval Callistephus závod, což v překladu z latiny (Caliistephus) znamená „krásný věnec.“

Později (v1753 g) slavný švédský botanik Carl Linné dal rostlině jméno „čínské Aster,“ a definoval to v rodu Aster. Ale v roce 1826 se tyto rostliny byly izolovány z rodu Aster v samostatném rodu Callistephus vrátil k názvu, který nazval rostlinu Jussieu. Takže roční aster - vlastně Callistephus.

Prezentovat ASTRA (z rodu Aster) není ani více ani méně než 600 druhů! Oni jsou široce rozšířeny v přírodě, vyrůstal v horách a pláně, lesy. To je - trvalé nebo dvouleté bylin, nejméně - keře.

Výška, v závislosti na typu, se pohybuje v rozmezí od 20 (Alpine) do 200 cm (New England, novobelgiyskaya).

Vysoké druhy aster rychle rostou, které tvoří skutečný houští. To vtipně napsal velký milovník květin známý český spisovatel Karel Čapek: „... pružina závod některé aster, a to v říjnu vám dá dvoumetrové prales, ve kterém jste se bojí vstoupit, protože nevěřím, že se tam najít cestu zpátky.“

Vyplývá to z astry vztyčený, silný, jednoduchý protáhlý nebo kopinaté, mírně zoubkované listy. oddenky horizontální, tenké, vysoce rozvětvené.

Květiny astry - o květenství-koše, který se skládá z mnoha malých květů. Okrajové ligulate květiny, které v běžném jazyce se nazývá lístků, malované ve fialové, fialové, modré, růžové, červené, žluté a bílé barvy. Obklopují Yellow „oko“, vytvořené trubkovité květy.

To je v trubkové květiny formě semen. Na rozdíl od sedmikrásky a Rudbeck, rákosu, květy jsou malé astry. Jejich šířka je zpravidla 2-5 mm. průměr Květenství se pohybuje v rozmezí od 1,5 do 8 cm.

Aster semena jsou podlouhlé, ploché, tmavé. Zpravidla mají přívěsek - parashyutik, jako pampelišky, pomáhá jim odletět od mateřské rostliny.

Kvetoucí aster pozdní jaro (Alpine) do pozdního podzimu, zůstává i po zmrazení (New England). Zdá se, že tak typů pádu kvetoucí lidově zvaných „Frost“, „winter road“, „babího léta“. Tam jsou astry a další poetické jméno květinový hvězdy, stejně jako v Latinské jméno rodu zní jako „astra“, což znamená „hvězda“.

V závislosti na načasování kvetoucích aster všechny používané v okrasné zahradnictví, rozděleny do dvou skupin: na jaře, v, letnetsvetuschie a na podzim (pozdní-kvetoucí).

Na jaře, Aster druhy jsou obvykle rozvětvené stonky s jedinou květinou koš v horní části. tyto rostliny jsou zakrnělé nebo sredneroslye.

Pozdní-astra - výkonné, často vysoké rostliny s větvením stonky a četné květinové koše, shromažďovány ve velkých paniculate nebo umbellate květenství, které jsou často používány při přípravě kytice.

Největší zájem o výsadbu květinových záhonů a terénní úpravy jsou následující typy astry.

Na jaře, druhy astry;

Úplně první, na konci května, kvetoucí alpine aster (Aster alpinus) - nízká (do 25 cm) rostliny s mírně chlupaté listy a stonky. Listy shromážděné v růžici, tvořící polokoule keřů.

Květinové košíky 3-5 cm v průměru, jsou uspořádány v horní části stonku. Ligule fialová, trubkové - žlutá. Květu do 20 dnů hojně, takže kustiksplosh obalené květy.

Astra Alpine se hodí na kamenité kopce a skalky. Vysráží ve formě svých skupin a smíšených obrub v obrubníků. Za 3-4 roky rostliny potřebují sedadlo, protože spodní část stonků odrevesnevaet a obnažena, Bush se stává malodekorativnym oslabuje květu. Astra nenáročný na podmínky pěstování a daří v jakémkoli lehkou půdou.

Zvláště zajímavé jsou alpine aster variety, lišící se zbarvením květenství:

  • Albus - výška 30 cm, květy jsou bílé;
  • Dunkl Shen - výška cca 30 cm, tmavě fialové květy;
  • Happy End - výška 25 cm, růžové květy;
  • Abenshayn - výška 25 cm, plné květy, světle růžové.

Hybrid mezi aster Alpské aster a evropské - Triumph, asi 20 cm vysoký s krásným modro-fialové květy a světlé oranzhevym.glazkom. Kvete později než ostatní odrůdy - v červnu a červenci.

Astra mongolský (Aster mon-golicum) - vysoký, až do vzdálenosti 1 m, rostlina pocházející z Mongolsko. Racemosa atraktivní velká květenství bílé květinové koše o průměru 2 cm. Relativně malé rozměry košů kompenzovány jejich množství. Aster květy mongolské koncem července do začátku srpna.

Poměrně často se v květinové zahrady může být viděn aster sedmikrásky nebo evropské nebo italské (Aster amellus). Její Bush výška 40-70 cm, jsou tvořeny silnou rovnou stonky. Krásné fialové modré květinové koše 3-5 cm v průměru shromažďují ve velkých květenstvích okoličnatý, které jsou často prolínají kytice. Kvete v srpnu a září.

Odrůdy jsou více vysoké a velké květenství různých barvách. Většina dekorativní odrůda Blyukendekke se stříbřitě modrofialové květy a nízké, a to až do 50 cm, keřů; Bray-Slough (výška 50 cm, fialová-modrá barva z okvětních lístků); Lady Hindlip (růžová, výška keře - 60 cm); Shternkyugel (světle fialové, později načasování kvetení, výškově 55cm pouzdrem).

Větší pozornost se zahradníky, krajinářství zejména zaslouží ochitkolistnaya aster (Aster sedifolius). Vyznačující se tím husté polokulové keře 60-80 cm. Listy modro-zelené, lineární kopinaté, se zaoblenými konci. Rozvětvené stonky jsou fialové umbellate květenství. Kvete v srpnu a září. Účinně poblíž CO trávy a kvetoucí později v suchých oblastech bloodroot.

Ze všech živých organismů, včetně astry mít je „bílá vrána“, v němž dokonce blbeček stěží poznat aster. Květenství některých druhů se skládají pouze z trubkovitých květů.

Patří mezi ně aster lnovidnuyu nebo obyčejné Zlatovláska (Aster linosyris), a to navzdory skutečnosti, že někteří botanici odlišit tento druh v jiném rodu. Jeho keře asi 50 cm pokryta velmi úzkými listy o šířce 1-2 mm.

Květinové košíky sestávat pouze izzolotisto žluté trubkovité květy a přijít krátká „okvětní lístky“. Jsou shromažďovány v hustých corymbose květenství. Květy tento neobvyklý aster v srpnu a září. Je dobře roste na písčitých půdách v okolí kostřavy, peří trávy, kolyuchnikom.

Kultivar Golden Dust (Gold nebo prach) má kompaktnější keř s tmavě žluté květy a pestrobarevné listí. Pozdně aster již dlouho pěstuje v zahradách. To znamená, že v první řadě, vysoký - New England a novobelgiyskaya. Ty lze nalézt téměř v každé obci dvoře a na své letní chaty. závod vlast - Severní Amerika.

V přírodě, New England aster (Aster novae-angliae) roste v otevřených vlhkých místech. Jeho silné keře dosahují výšky 2 m. Stonky a listy jsou pokryty nezhnymivoloskami.

To je jeden z důvodů, na nichž New England aster a její varianty lze odlišit od Astry Virginie. Hustý kořenový systém a root „je často odrevesnevaet. Aster kvete v září a listopadu.

Květinové košíky 2.5-4 cm v průměru s fialové, červené, růžové, červené, fialové ray květin a žluté trubkovité. Tento druh má jednu nevýhodu - na zamračených dnů av noci květinové koše a zavřel.

Zdá se, že rostlina uschne. To je důvod, proč je New England aster používá jen zřídka krájet. Vzhledem k tomu, tato charakteristika, výběr byl proveden formou chovných druhů, které nemají tuto nevýhodu mít. Je důležité si uvědomit, pozitivní kvality tohoto typu - odolnost vůči padlí, která často postihuje astry.

Existují odrůdy, které se liší Bush výšku od 40 do 200 cm, velikostí a barvou květenství. Andenko en Paul Gerbri asi 1 m vysoký, s tmavě růžové květenství; Pink Leopard - výška cca 1,4 m košů poloplných květy jsou světle růžové; Rubinshaht (kultivar známý německý chovatel Foster) - výška 1,2 m, květenství tmavě purpurově červené.

Pro střední pásmo je nejlépe vybrat rané-kvetoucí odrůdy, jak pozdní často nemají čas na květu.

Jedním z nejpopulárnějších rostlin pro zahradu a pro řezání - Symphyotrichum novibelgii nebo panenský (Aster novibelgii) až do 1,5 m válcovité stonky často získává červený odstín .. Odrůdy se liší v jeho paletě barev, velkých koších.

Podle počtu chovaných druhů se vede mezi pozdní-astry. První odrůdy byly vyrobeny v Anglii a Perry Ballard, avšak jejich nedostatek citlivosti byla plíseň.

Němečtí chovatelé pronájem a Foster může přinést nemoc-odolné odrůdy s velkými květenství. Mezi nimi Mary Ballard (výška 1 m, Semi-double goluboytsvetok), Patricia Ballard (velké karmínově růžové froté květenství) Bonningdeyl White (velké bílé froté květenství).

Symphyotrichum novi-belgii - cenný med rostlin. Během kvetení kolem hodně včel rojení. Potřebuje vlhkou půdu živin. Letní sucho způsobí, že rostliny v květu špatně a jsou postiženi padlí.

Ale to je odolný vůči lehké mrazy. Je-li mráz se izoluje teplé počasí, Symphyotrichum novi-belgii přijde prázdné podzimní zahradu i v listopadu.

Jemnozrnný terénní aster huňatý nebo pulvinate (Aster dumosus). Jsou oceňovány nízká (15-30 cm), kompaktní, ale krásné tvarovanými keřů.

Díky tvaru pouzdra se používá jako hraniční rostliny, které hraničí květinu nebo skladbu. Kvetoucí je velmi bohatá Bush zcela pokryt fialová, lila, lila, růžové, růžové, bílé květy.

V některých letech, aster Bush nerozvíjíš. Ale i v takových případech, rostliny sluší díky svému tvaru. Zvláště cenná rysem Aster - sucho.

Velmi zajímavý šípek aster (Aster ericoides), který, bohužel, nepřitahuje pozornost zahradníků, i když to má krásnou kompaktní výškově Bush 50-100 cm. Květinové koše jsou malé, s úzkými rákosu bílé nebo bílo-růžové květy. Trubkovité květy - ze žluté na hnědou. Kvete hojně v září a říjnu. Na záhonech dobrých sousedů na její vůli Liatris, zlatobýlu, sidaltseya.

Společný stupeň - Erlkenig (výška cca 1 m, světle fialové květy, Ringdahl (Bush výška cca 90 cm, květenství světle fialová).

Použít i jiné typy: květy v červenci Frikata aster (Aster frikartii), rozevřené hvězdnice (Aster divaricatus), který je schopen rychle rostou v záhonu, hladká (Aster laevis) - vysoké keře s převislými výhonky a světle fialové pupeny.

Všechny astry - nenáročné odolné rostliny, které jsou zasazeny v slunných nebo lehce zastíněné plochy s libovolným obdělávané půdy.

Pro aster Alpine aster heřmánku a (evropský) přednostní zeminy obsahující vápník a dobrý odvod vlhkosti procházení. Velké rostliny jako astry New England rostou na živinami a vlhkých půdách. Hladký aster preferuje volné zeminy. Péče o rostliny je pletí a podle potřeby zavlažování.

Seat a transplantační astry sleduje staré pravidlo zahradníky všech která kvete v létě a na podzim - jsou uloženy na jaře, která kvete na jaře - sedí na podzim.

Jarní výsadba astry provedená v průběhu dubna a začátkem května, na podzim - v první polovině září. Keře, s výjimkou alpské aster, pro transplantaci je rozdělena do malého delenki, protože rychle rostou. Vzdálenost mezi přistání delenki velkých druhů - 40 cm pro menší - 20 cm.

Lze přímo vysazeny delenki blízko u sebe, a za rok vykopat rostliny přes křoví, energická keře doporučuje transplantovat 3 roky později, mají háček oslabuje květu.

Aster obvykle množí dělením keře, které se snadno oddělí na části. Huňatého aster lze rozdělit bez kopání keř, a odříznout část lopaty. Alpine astra může být rozšířena o řízky a semena. Řízky oddělí od mateřské rostliny na jaře a vysazena na zakořenění v tmavší oblasti v písku nebo podzemní světla.

Můžete zakořenění řízků ve skleníku rostlin a zeleniny. Oni jsou zakořeněny v asi tři týdny. Aster huňatý šířeny oddělené střílí s kusem oddenek. Pádem takového úniku vytváří svěží, bohatě kvetoucí keř.

Semena astry nuzhdayutsyayutsya žádné zvláštní zacházení pro klíčení. Jsou zaseta před zimou nebo na jaře v otevřeném terénu, nebo v krabicích v místnosti. Semenáčky kvetou v 2. ročníku.

Docela často, astry mohou být ovlivněny s padlí, která se projevuje v bílé a šedé skvrny na listech. Vhodným prostředkem k potírání to - Úpravna opětovný růst během infuze divizny. Jeho ochucené nápoje po dobu přibližně 3-7 dnů MI, potom se zředí vodou (1: 3) a rostlinách. Toto zpracování by mělo být provedeno několikrát.

Použijte astry pro skupinové výsadby, nízké rostoucí druhy jsou vysazeny na kamenitých kopcích a obrubníky as / jsou dobří v kytice. Vysoké astry rychle rostoucí se silným kořenovým systémem se používá také k upevnění sjezdovce, na pláži.

Trvalka aster - meteorický déšť v květinové zahradě, jasný skvrna v paletě podzimní zahrady. Ujistěte se, že pěstovat tyto rostliny-hvězdy na svém místě.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

29 − 24 =