Fabergé fotografie vejce

Fabergé fotografie vejce

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

7 málo známá fakta o vejce Fabergé

Fabergé je dnes možná jeden z nejznámějších šperky značek. A to vše díky drahých vajec, která byla vydána tento šperky domu pro ruské císařské rodiny. Dnes se tato umělecká díla jsou velká vzácnost, zahalen tajemstvím, a jejich hodnota je v řádu desítek milionů dolarů. V našem přehledu málo známých faktů o světově nejznámějších vajec.

1. První vajíčko byl vyroben v roce 1885 na pokyn Alexandra III

Tradice malovat kraslice existoval od starověku v Rusku. On ji i královskou rodinu následoval. Ale v roce 1885, král Alexandr III, aniž by to věděli, tato tradice poněkud transformována. Poté, co se rozhodl překvapit svou ženu, císařovny Marie Fjodorovna, dal jí dárek - vejce s tajemstvím.

Byl to vzácný vejce, pokryté bílým emailem, přes který byl zlatý pruh. To se otevřelo, a uvnitř byla zlatá „vaječný žloutek.“ V něm zase seděla zlatou kuře, uvnitř které byly rubínový korunu a suspenze. Empress of takového daru přišel k úplnému potěšení.

Ve skutečnosti Fabergé není sám vymyslel tento velikonoční matrjoška. Jak bylo plánováno Alexander III, velikonoční vajíčko s tajemstvím měl být volný výklad vajec vyprodukovaných na počátku století XVIII, 3 kopie, z nichž jsou známy dnes.

Jsou to: Zámek Rosenborg (Copenhagen); v Kunsthistorisches Museum (Vídeň) a v soukromých sbírkách (dříve - v galerii „Zelená klenba“, Dresden). Ve všech těchto případech slepičích vejcích skryté, které odhalují, že můžete najít korunu a v něm - prsten. Předpokládá se, že císař chce potěšit její manžel překvapení, které by připomínat její známý produkt z dánské královské pokladny.

3. Všechny Faberge vejce mají překvapení

Císařovna byl tak fascinován dar, který Fabergé z vejce ihned se obrátil k soudu klenotník a obdržel doživotní pořadí. Musel produkovat vejce každý rok. Podmínkou byla jen jedna věc - vejce by měl obsahovat nějaké překvapení. Že by mělo být provedeno v jediném exempláři, ani diskutovat.

Vzhledem k tomu, Alexander III na každé Velikonoce vnucuje svou novou ženu vzácná vejce. On pokračoval v tradici syna Alexandra III, Nicolas II, který v velikonočních svátků dal vzácné vejce matkou a manželkou.

Každé vejce Fabergé se skrývá malý zázrak: miniaturní replika královské koruny, Ruby přívěsek, mechanické labutí, slon, zlatý mini-replika paláce, 11 nepatrný portrét na stojanu, model lodi, přesné pracovní kopii královského kočáru, atd ..

4. Bolševici podcenil vejce Fabergé, a tím zachránil

Po říjnové revoluci bolševici se snažili doplnit pokladnici „komunistického státu na světě první“ vyprodáno ruských uměleckých pokladů. Oni Získané kostel prodal obrazy starých mistrů „Hermitage“ muzea a vzal korunu, čelenky, náhrdelníky a Faberge vejce spadající do císařovy rodiny.

V roce 1925, katalog císařského dvora hodnot (koruna svatební koruny, žezlo, jablko, čelenky, náhrdelníky a další šperky, včetně slavných Faberge vejce) byly zaslány všem zahraničním zástupcům v SSSR. Část Diamond fondu byla prodána anglické antikvář Hormanu Weiss.

V roce 1928, sedm Diamond fondu „nízké hodnoty“ Fabergé vajec a dalších 45 kusů bylo zadrženo.

Avšak díky tomu nelichotivý pro tvůrce posouzení klenoty mistrovských děl, Faberge vejce bylo zachráněno z tajícího.

A tak zachovat jeden z nejvíce neuvěřitelné výtvory Fabergé - egg „Peacock“. Uvnitř dílo křišťálu a zlata smaltovaný páva. A tento pták byl mechanicko - když to bylo natočeno se zlatou větev, páv zvedl ocas jako skutečný pták, a dokonce schopen chodit.

5. Osud několika vajec není znám

Nalezení pár imperiální vejce není znám. Například tajemství o osudu vajec rozdmýchal, cestovní tašky, vytvořený v dílně Fabergé v roce 1889.

V poslední době se vajíčko byl údajně viděn v obchodě v Londýně v roce 1949. Podle pověstí byl prodán za $ 1,250 do neznáma.

6. Jeden z císařských vajíček koupil kupce šrotu drahých kovů na 8000 liber

Jedním ze ztracených císařských kraslic byly nalezeny velmi překvapivě. Je to vajíčko, který patřil císařovny Marie Fjodorovny, a pak beze stopy zmizela více než 90 let, byl zakoupen na bleším trhu v USA kupující ozdobné šrotu.

Naposledy ho viděl Fabergé v roce 1922 v Moskvě. Egg, vyroben ze zlata a zdobí diamanty a safíry, výška 8,2 cm, byl zabaven bolševiky. Jeho osud zůstal neznámý po dlouhou dobu, až v roce 1964 unikátní šperk nešel pod kladivo v aukci v New Yorku s názvem „zlaté hodinky ve tvaru vejce“ - 2 450 dolarů.

Američan koupil zlaté vejce na 8000 liber ($ 14,000) nemohla znát jeho skutečnou hodnotu. Již několik let se snažil prodat vejce, aby byla stále v jeho kuchyni. Unavený z neúspěšných pokusů, snažil se zjistit něco o výrobci a zadal vnitřní hodiny vyrytým jména vyhledávače. Takže když narazil na článek Kieran McCarthy, ředitel „Vartski“ královské klenoty domu (Wartski). Zavolal McCarthy, a pak přišel do Londýna s fotkou vašeho nákupu.

Expert okamžitě poznal jeden z vajíček vytvořených slavného klenotníka, aby ruské carské rodiny.

„Pravděpodobně podobné pocity zažil Indiana Jones, když našel ztracené archy“ - tak popsal svou emotsiizhurnalistam hlavu šperků doma.

7. Queen Elizabeth II je vlastníkem tří císařských Fabergé vejce

Ve sbírce britské královské rodiny má tři císařské velikonoční vajíčko Fabergé „Kolonáda“, „květinové koše“ a „Mosaic“. Květinové koše - nejznámější mistrovské dílo v této trojice. Miniaturní kytička neuvěřitelně realistické!

Britský kolekce Fabergé je jedním z největších na světě. Kromě legendárních vajec, má několik set mistrovských šperků: šperkovnice, rámy, figurky zvířat a osobní ozdoby členů královské rodiny v Rusku, Velké Británii a Dánsku. Navzdory velikosti britského kolekce, to je jen malá část z 200.000 šperky, Fabergé šperky domu vydal.

Faberge vejce. Kolik je Fabergé vejce? Faberge vejce - Výstavní

Luxus, nádhera a vznešenost - slova, která mohou doprovázejí řeči o Faberge vejce. Úžasnou kolekci vytvořil renomovaných klenotníky pro císařského dvora, je nyní známý po celém světě. History of Fabergé vejce, čítající více než 100 let, je zahalen tajemstvím, a obsahuje spoustu faktů, tajemství a záhad.

Carl Fabergé se narodil v roce 1846 v Petrohradě. V mladém věku se přestěhoval s rodinou do Německa, kde našel své povolání. Získal lekce šperků s nejslavnějších mistrů Německu, Anglii a Francii. Ve věku 26 let Fabergé vrátil do vlasti, kde se oženil a začal pracovat v rodinné šperky firmy. Zatímco jeho společnost se zabývá restaurování různých exponátů z Ermitáže. Karl plánuje rozšířit činnost své firmy a rozhodl se na výrobu originálních šperků. V roce 1882 udělal manžetové knoflíčky pověřen Alexander III, stejně tak o tři roky později - a první vejce, který se proslavil po celém světě. V roce 1918, se bát zatčení Průvodce utekl z Ruska, nejprve do Rigy a pak do Německa. Great klenotník nebyl schopen zotavit z otřesů, které musel snášet, a v roce 1920 zemřel na srdeční choroby.

Jak se slavnou sbírku?

Kolekce Fabergé vejce začala založení v roce 1885 z prvního modelu. V té době bylo rozhodnuto předložit drahý dárek v den Kristova vzkříšení. A samozřejmě, že ne vládce ruské říše se svými manžely královské dary. Objednat první práce byla Alexander III jako dárek pro velikonoční manželky Marie Fjodorovny. Zhotovitel práce byla Carl Fabergé, známý v té době Petersburg klenotnického německého původu. Půvabné vaječný žloutek se zlatem, která byla skryta uvnitř kuře s rubínovou korunkou císařovny tvořily sprchy, a byl ponechán na Fabergé dvoře jako dvorní klenotník. Od té doby, mistři, aby nové vajíčko s překvapením každý rok. Po smrti Alexandra III držel tradici velikonočních dárků a až do roku 1917, Nicholas II dal každé jaro Fabergé vejce ke své ženě a matce. Až do dnešního dne, existuje řada výrobků podléhajících spotřební dani mezi poklady různých soukromých sbírek a muzejních sbírek. Podle různých dokumentárních pramenů, jen 71 udělal kopii původních relikvií. Z tohoto počtu, 52 - pro císařské rodiny. Nicméně, jak mnozí z nich ve skutečnosti, zůstává záhadou. Skutečnost, že práce provedené na objednávku císaře, byly provedeny v oficiálních dokumentech. Produkty také vykonávané pro soukromé sbírky, zůstaly nezaznamenané. Proto mnozí z autorova práce na dlouhou dobu zůstala neznámá. Podobný příběh se týká „Rothschild vejce“ uložené více než 100 let rodového majetku mezi zákazníky. Celý svět se dozvěděl o nových děl slavných umělců do roku 2007, kdy byl uveden do prodeje.

Kde jsou dnes rarity?

Z 71 model přežil jen 62. Zbytek prací, známý ze starých fotografií, byl považován za ztracený. Většina slavných vajíček uložených ve veřejných muzeích po celém světě: USA, Monako, Švýcarsko. Po provedení královské rodiny, mnoho Fabergé byly prodány, se dostal do soukromých sbírek. Největší množství prací podařilo koupit šperky za roky svého života amerických miliardářů Forbes. Později, v roce 2004, sběr vajec sebraných magnát koupil ruský Vekselberg. Dnes, Faberge vejce v Rusku je možné vidět v Moskvě, v Kremlu zbrojnici. Zde se můžete setkat nejen velikonoční dary císaře, ale i další produkty vytvořené Fabergé: šperky, hodinky, pouzdra na cigarety a řadu miniaturních čísel. Také najdete výstavu děl slavných mistrů v Petrohradu Šuvalov paláce. Faberge vejce zde prezentovány jsou součástí soukromé sbírky pana Vekselberg. proslulé série vajíček získaných od Forbes tycoon doplňován ročně.

Práce slavného mistra jsou uchovávány v muzeích různých zemí i soukromých osob. Sběratelé z celého světa sledují aukce, na kterých jsou vystaveny práce populárního klenotníka, a lovci pokladu sní o tom, že nalezli ztracené císařské poklady. Podívejme se, co funguje Faberge za nejznámější.

Vejce vyrobené ze zlata s originálním překvapením - kuřecí a rubínovou korunou - bylo objednáno Alexandrem III. Jako dar Velikonoce roku 1885 královně. Faberge vytvořil kopii modelu, který sama Maria Feodorovna viděla, a to ještě v raném věku. Dánské vejce bylo vyrobeno ze slonoviny a jako překvapení uvnitř měl prsten. V paměti těchto dětských vzpomínek byla provedena nová práce. Jedinečná postava kuře Faberge má složitý mechanismus, díky němuž se otevírá přístup k překvapení skrytým uvnitř produktu. První je miniaturní císařská koruna a druhá je řetěz s přívěskem. K dnešnímu dni je druhé překvapení považováno za ztracené. Po smrti císařské rodiny se vejce toulaly kolem Francie, Německa a Ameriky. Dnes je práce slavného mistra v kolekci Vekselberg, kterou koupil od Forbes. Tak se jedinečná vzácnost vrátila domů.

Další práce významného mistra. Vyrábí se neobvyklým pro tento časový styl - neoklasicismus. Ve vejci je skrytá růžička. Práce provedla firma Faberge pověřená Nicholasem II. Za svou manželku Alexandru Feodorovu, narozenou v Darmstadtu. Její domovské město bylo známé svou nádhernou růžovou zahradou, kterou se mladá císařovna nudila. V dobré vzpomínce na obrazy v blízkosti srdce byl původním velikonočním darem koncipován. V okvětních lístcích byl zapuštěn miniaturní koruna a přívěšek s rubínem. Oba překvapení jsou považovány za ztracené. Vejce spolu se zbývající sbírkou Forbes koupil Vekselberg za téměř 100 milionů dolarů.

Včelí, vyrobené v secesním stylu růžového smaltu, na zlatém podstavci s liliemi perla a zlata, bylo představeno císařovně Alexandře Feodorovové v roce 1898 jako velikonoční prezentace. Stejně jako všechny práce populárního mistra má své vlastní překvapení. Když kliknete na perly z vejce, objeví se medalliony s obrazem Nicholase II. A jeho sestřiček: Princess Olga a princezna Tatiana. Císařův medailon je korunován korunou s rubínem a diamanty. Vejce, které padlo do sbírky Forbes, koupil také Viktor Vekselberg. Dnes "lilie údolí" a další vajíčka Faberge, jejichž výstava organizuje oligarcha, mohou být viděni kdokoli v Petrohradě.

Největší z vajec Faberge. To bylo pověřeno Nicholas II jako dárek k jeho manželce v 1906. Velikonoční postava je pokryta bílým smaltem zespodu a nahoře zdobena zlatou kopulí. Stojan je vyroben ve tvaru věže Spassky v Kremlu a skrze okna můžete vidět vnitřek katedrály. Překvapením vajíčka je hudební krabička ze zlata, která hraje velikonoční melodie. Tato hudba se opravdu líbila samotnému císaři. Moskevský Kreml je jedním z několika děl velkého mistra, který nikdy neopustil Rusko. Dnes je mistrovské dílo vidět v Armádní komoře Kremlu.

Nebeské vejce vyzdobené zlatým, drahými kameny, stejně jako miniaturní portréty dětí Nichola II., Bylo darováno císařské manželce v roce 1908. Nad každým portrétem diamantů jsou velká písmena jména cesarevics. Překvapivý dárek - miniaturní model Alexander Palace, venkovské sídlo Nicholase II. Palác ze zlata, stříbra a skalního krystalu je opevněn na zlatém stole. Dnes je dílo uloženo v Armádní komoře Kremlu.

Práce slavného mistra se neustále stávají dražšími. Pro více než 100letou historii šperků mistrovská díla jejich cena "jumped9raquo; v průměru za 1000 - 3000krát. Například z dokumentárních zdrojů je známo, že "vejce Rothschildů" v roce 1902 bylo odhadováno na 6 500 rublů. Za 106 let byla v roce 2008 zakoupena za 12 milionů dolarů. Dnes nejdražší je Coronation Egg. Vyroben ze zlata a diamantů, s překvapením v podobě miniaturního císařského vozu, byl vyroben pro manželku Nicholase II. V roce 1896. Náklady pak činily 6700 rublů. V roce 2004 bylo vejce prodáno společnosti Vekselberg za 24 milionů dolarů. Ruský oligarch koupil z rodiny Forbesů a dalších vajec Faberge, jejichž cena činila 100 milionů dolarů.

Kolik jsou kopie vajíček Faberge?

Existuje mnoho uměleckých děl slavné společnosti. Některé z nich tvoří talentovaní řemeslníci. Jenom značka společnosti Faberge zvyšuje tržní hodnotu produktu. V roce 1990 v New Yorku byla dokonce uspořádána výstava falešných autorských klenotů. Jeden z těchto kopií, vejce "Kurochka Kelkh", získal Malcolm Forbes. Teprve po mnoha letech byli vědci schopni dokázat pravé autorství díla. Dnes je možné zakoupit kopie díla slavného mistra v mnoha internetových obchodech. Vizuálně tyto modely přesně zopakují práci společnosti Faberge. Vajíčka, jejichž fotografie jsou zde uvedeny, v tomto případě lze zakoupit mnohem levněji. Náklady na kopie "Kurochki9raquo ;, Lilies of the valley9raquo; nebo "Moskva Kreml", v závislosti na materiálu a složitosti práce, se pohybuje od 1000 do 10,000 rublů. Je také zajímavé, že v roce 2008 bylo rozhodnuto o obnovení společnosti Faberge a zahájení výroby nových sbírek slavných vajec. V současné době nové výrobky pod slavnou značkou vyrábí talentovaný francouzský mistr Frederic Zaavi. Dnes vejce Faberge jsou příklady vysokého umění a jsou ceněni sběrateli po celém světě.

Vejce Faberge (fotografie): luxusní po čase

Vajíčka Faberge - termín, který se již stal názvem domácnosti. Jedná se o šperky, které jsou oceňovány mnohem vyšší než jejich současná hodnota. Vajíčka Faberge jsou dílem velkého ruského mistra Carl Faberge, který se proslavil velikonoční vajíčka pro císařskou rodinu. Každá ze svých děl je zajímavá svým vlastním způsobem, všechny jsou vykonávány s profesionální přesností a přesností a zapůsobí na jejich bezprecedentní krásu.

Foto 1 - Vajíčka z Faberge "Kurochka Kelch"

Charles se narodil v roce 1846 v Petrohradě v rodině Němce a Dane. Chlapec šel po stopách svého otce, který vlastnil ve městě šperky. V roce 1870 Karl vedl firmu svého otce av roce 1882 se císař Alexander III, který viděl díla mistra na výstavě v Moskvě, začal zajímat o nenapodobitelné umění Faberge. V roce 1885 si císař nařídil Carlovi šperkovu vejce, kterou představil své ženě na svátek velikonoční velikonoce.

Foto 2 - Vejce Faberge "Mosaic"

Později císařská rodina Faberge každoročně objednala Faberge nové jedinečné vejce, jehož vzhled byl uchováván v tajnosti až do okamžiku, kdy byl dar předveden. Ačkoli jiné produkty Faberge působily impozantně, byly to šperky vejce, které přinesly pánovi jeho celosvětovou slávu, dokonce získal titul "Masters of the Paris Guild of Jewelers" ve Francii. V roce 1920 zemřel velký velitel ve Švýcarsku, kde emigroval po revoluci v Rusku.

Foto 3 - Faberge Egg "Vavřínový strom"

První vejce Faberge pro Marii Feodorovu - manželku Alexandra III. Byla 6,5 ​​palce o 3,5 cm. Vejce bylo pokryto bílým smaltem, uprostřed byl zlatý proužek - linie, přes kterou se vejce otevřelo. Uvnitř byl další vejce vyrobené ze zlata - zvláštní žloutek a v něm zlaté kuře. U kuřete bylo rubínová korunka s rubínovým závěsem.

Foto 4 - Vajíčko Faberge "Kurochka"

Návrh vajíčka nebyl myšlenkou samotného Charlese - výrobek měl prototyp. Ve století XVIII. Někteří klenotníci vyrobili vejce s překvapením, vyrobenou podle principu hnízdění panenek, s kuřecím vnitřkem, ve kterém byla koruna, a uvnitř koruny - prsten.

Pokračování tradice piva

Každý rok císař pokračoval dát své ženě za Velikonoce vejce od Faberge. Výroba daru nebyla jen velkým mistrem - práce na každém vejci byla vedena týmem mistrů a učňů pod přísným vedením společnosti Faberge. Po smrti císaře jeho syn Nicholas II pokračoval v tradici. Dal mu šperky vejce matce a jeho manželce Alexandrovi. Pro císařskou rodinu bylo vyrobeno pouze 54 vajec.

Foto 5 - Egg Faberge "Modré vejce s hadem"

Nejen pro císař Faberge vytvořil podobné produkty. Dalších 17 vajíček bylo nakupováno soukromými osobami, téměř všichni kopírují imperiální kopie. Ale před masovou výrobou vejcích na šperky to nedošlo - Faberge ocenil svou výjimečnou práci, všechna vejce byla vyrobena na zakázku pro bohaté rodiny.

Každé vajíčko Faberge je jedinečným uměním šperků. Například "Vejce s otočnými miniatury", které Císařovně Alexandra představila její manžel, byla vyrobena z hory krystal, a dovnitř otočil 12 miniatur s krajinou a památnými místy pro císaře.

Foto 7 - Vajíčko Faberge "Vejce s otočnými miniatury"

Imperiální vejce "Winter" je vyrobeno z diamantů, opálů a křišťálu s košem sasanky uvnitř.

Foto 8 - Vajíčka z Faberge "Zima"

Egg "Georgievskoe" Mikuláš II. Objednal v roce 1915, kdy získal Řád sv. Jiří. Vajíčko bylo dar pro matku císaře a uvnitř byl obraz Nicholase.

Foto 9 - Vejce Faberge "Georgievskoe"

Vejce "Vzpomínka na Azov" ze zelené heliotropy s diamanty obsahovalo model fregaty ze zlata.

Foto 10 - Vaječný Faberge "Vzpomínka na Azov"

Nezvyklé vejce "Coronation" s císařským vozidlem uvnitř překvapuje přesností výroby - kola vozu se otáčejí, dveře se otevřou.

Foto 11 - Vejce Faberge "Korunovace"

Vejce "Kreml" - největší z produktů společnosti Faberge, vyrobené ve formě hudební krabice.

Fotografie 12 - Faberge vejce "Kreml"

Růžové vejce "Lily of the Valley" obsahovala fotografie Nicholase II. A jeho dvou dcer.

Foto 13 - Vaječný Faberge "Lilie údolí"

Nejslavnější z ne-císařských vajec je vejce Rothschildů.

Foto 14 - Vaječný Faberge "Vejce Rothschildů"

O jeho existenci se stala známá teprve v roce 2007, než byl tento produkt uložen v rodině Rothschildů. Vajíčko je a hodinky s vykládanými vzácnými kameny kohout uvnitř, který zpívá každou hodinu a křídla.

Fotografie 15 - Vejce Faberge "Jezdecká památka Alexandra III.

Fabergé Velikonoční vajíčka dnes

Ne všechny Fabergé přežily do dnešních dnů - nyní si můžete vychutnat všech 62 vajec, z toho císaře - 46. chybějící položky byly během revoluce ztracena. Až do roku 1930, vajec byly považovány za ruský kulturní dědictví, uchovaný v Kremlu. Úřady pak prodal práci, zákazníci začali Armand Hammer, Bertie Forbes, Emmanuel Vartsky.

Foto 16 - Egg Faberezhe "Yacht Standart"

V roce 2004, Viktor Vekselberg koupil Forbes ze svých 15 šperků vajec, vracet se jejich cestu domů. V roce 2011, ruský podnikatel Vekselberg dokonce pokusil odkoupit značku Faberge, ale bezvýsledně. Nyní je značka vlastněná Brian Gilbertson - Jihoafrický podnikatel.

Foto 17 - Faberge vejce "Renaissance"

Pohled na Faberge vejce mohou být ve zbrojnici, muzea pojmenoval A. Fersman, v Ruské národní muzeum, financovat výstavu s názvem „Link of Times“. Mnohé z těchto kousků jsou v soukromých sbírkách - v Rusku, USA, Anglie, Monako.

Foto 18 - Faberge vejce "Gatchina Palace"

Bez ohledu na jejich umístění funguje skvěle klenotník oceňují mnohonásobně vyšší, než je jejich skutečná hodnota. Carl Fabergé významně přispěla k rozvoji kulturního dědictví Ruska. Zajistily fantastické dovednosti Fabergé můžete s pomocí navrhovaného videa.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 76 = 86