Faberge vejce Photo

Faberge vejce Photo

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

7 málo známá fakta o vejce Fabergé

Fabergé je dnes možná jeden z nejznámějších šperky značek. A to vše díky drahých vajec, která byla vydána tento šperky domu pro ruské císařské rodiny. Dnes se tato umělecká díla jsou velká vzácnost, zahalen tajemstvím, a jejich hodnota je v řádu desítek milionů dolarů. V našem přehledu málo známých faktů o světově nejznámějších vajec.

1. První vajíčko byl vyroben v roce 1885 na pokyn Alexandra III

Tradice malovat kraslice existoval od starověku v Rusku. On ji i královskou rodinu následoval. Ale v roce 1885, král Alexandr III, aniž by to věděli, tato tradice poněkud transformována. Poté, co se rozhodl překvapit svou ženu, císařovny Marie Fjodorovna, dal jí dárek - vejce s tajemstvím.

Byl to vzácný vejce, pokryté bílým emailem, přes který byl zlatý pruh. To se otevřelo, a uvnitř byla zlatá „vaječný žloutek.“ V něm zase seděla zlatou kuře, uvnitř které byly rubínový korunu a suspenze. Empress of takového daru přišel k úplnému potěšení.

Ve skutečnosti Fabergé není sám vymyslel tento velikonoční matrjoška. Jak bylo plánováno Alexander III, velikonoční vajíčko s tajemstvím měl být volný výklad vajec vyprodukovaných na počátku století XVIII, 3 kopie, z nichž jsou známy dnes.

Jsou to: Zámek Rosenborg (Copenhagen); v Kunsthistorisches Museum (Vídeň) a v soukromých sbírkách (dříve - v galerii „Zelená klenba“, Dresden). Ve všech těchto případech slepičích vejcích skryté, které odhalují, že můžete najít korunu a v něm - prsten. Předpokládá se, že císař chce potěšit její manžel překvapení, které by připomínat její známý produkt z dánské královské pokladny.

3. Všechny Faberge vejce mají překvapení

Císařovna byl tak fascinován dar, který Fabergé z vejce ihned se obrátil k soudu klenotník a obdržel doživotní pořadí. Musel produkovat vejce každý rok. Podmínkou byla jen jedna věc - vejce by měl obsahovat nějaké překvapení. Že by mělo být provedeno v jediném exempláři, ani diskutovat.

Vzhledem k tomu, Alexander III na každé Velikonoce vnucuje svou novou ženu vzácná vejce. On pokračoval v tradici syna Alexandra III, Nicolas II, který v velikonočních svátků dal vzácné vejce matkou a manželkou.

Každé vejce Fabergé se skrývá malý zázrak: miniaturní replika královské koruny, Ruby přívěsek, mechanické labutí, slon, zlatý mini-replika paláce, 11 nepatrný portrét na stojanu, model lodi, přesné pracovní kopii královského kočáru, atd ..

4. Bolševici podcenil vejce Fabergé, a tím zachránil

Po říjnové revoluci bolševici se snažili doplnit pokladnici „komunistického státu na světě první“ vyprodáno ruských uměleckých pokladů. Oni Získané kostel prodal obrazy starých mistrů „Hermitage“ muzea a vzal korunu, čelenky, náhrdelníky a Faberge vejce spadající do císařovy rodiny.

V roce 1925, katalog císařského dvora hodnot (koruna svatební koruny, žezlo, jablko, čelenky, náhrdelníky a další šperky, včetně slavných Faberge vejce) byly zaslány všem zahraničním zástupcům v SSSR. Část Diamond fondu byla prodána anglické antikvář Hormanu Weiss.

V roce 1928, sedm Diamond fondu „nízké hodnoty“ Fabergé vajec a dalších 45 kusů bylo zadrženo.

Avšak díky tomu nelichotivý pro tvůrce posouzení klenoty mistrovských děl, Faberge vejce bylo zachráněno z tajícího.

A tak zachovat jeden z nejvíce neuvěřitelné výtvory Fabergé - egg „Peacock“. Uvnitř dílo křišťálu a zlata smaltovaný páva. A tento pták byl mechanicko - když to bylo natočeno se zlatou větev, páv zvedl ocas jako skutečný pták, a dokonce schopen chodit.

5. Osud několika vajec není znám

Nalezení pár imperiální vejce není znám. Například tajemství o osudu vajec rozdmýchal, cestovní tašky, vytvořený v dílně Fabergé v roce 1889.

V poslední době se vajíčko byl údajně viděn v obchodě v Londýně v roce 1949. Podle pověstí byl prodán za $ 1,250 do neznáma.

6. Jeden z císařských vajíček koupil kupce šrotu drahých kovů na 8000 liber

Jedním ze ztracených císařských kraslic byly nalezeny velmi překvapivě. Je to vajíčko, který patřil císařovny Marie Fjodorovny, a pak beze stopy zmizela více než 90 let, byl zakoupen na bleším trhu v USA kupující ozdobné šrotu.

Naposledy ho viděl Fabergé v roce 1922 v Moskvě. Egg, vyroben ze zlata a zdobí diamanty a safíry, výška 8,2 cm, byl zabaven bolševiky. Jeho osud zůstal neznámý po dlouhou dobu, až v roce 1964 unikátní šperk nešel pod kladivo v aukci v New Yorku s názvem „zlaté hodinky ve tvaru vejce“ - 2 450 dolarů.

Američan koupil zlaté vejce na 8000 liber ($ 14,000) nemohla znát jeho skutečnou hodnotu. Již několik let se snažil prodat vejce, aby byla stále v jeho kuchyni. Unavený z neúspěšných pokusů, snažil se zjistit něco o výrobci a zadal vnitřní hodiny vyrytým jména vyhledávače. Takže když narazil na článek Kieran McCarthy, ředitel „Vartski“ královské klenoty domu (Wartski). Zavolal McCarthy, a pak přišel do Londýna s fotkou vašeho nákupu.

Expert okamžitě poznal jeden z vajíček vytvořených slavného klenotníka, aby ruské carské rodiny.

„Pravděpodobně podobné pocity zažil Indiana Jones, když našel ztracené archy“ - tak popsal svou emotsiizhurnalistam hlavu šperků doma.

7. Queen Elizabeth II je vlastníkem tří císařských Fabergé vejce

Ve sbírce britské královské rodiny má tři císařské velikonoční vajíčko Fabergé „Kolonáda“, „květinové koše“ a „Mosaic“. Květinové koše - nejznámější mistrovské dílo v této trojice. Miniaturní kytička neuvěřitelně realistické!

Britský kolekce Fabergé je jedním z největších na světě. Kromě legendárních vajec, má několik set mistrovských šperků: šperkovnice, rámy, figurky zvířat a osobní ozdoby členů královské rodiny v Rusku, Velké Británii a Dánsku. Navzdory velikosti britského kolekce, to je jen malá část z 200.000 šperky, Fabergé šperky domu vydal.

Faberge vejce (na snímku): luxus je čas

Faberge vejce - termín, který se již stal se jménem domácnosti. Tento šperky, které jsou oceněny daleko nad jejich skutečnou hodnotu. Faberge vejce - to funguje velkými ruskými mistry Fabergé, který se stal známým díky skutečnosti, že velikonoční vajíčka pro císařskou rodinu. Každá z jeho díla v jeho vlastním zájmu, jsou všechny provedeny s profesionální přesností a přesnost a zaujmou svou nebývalé krásy.

Foto 1 - Faberge vejce "Hen Kelekh"

Carl se narodil v roce 1846 v Petrohradě v rodině německého a dánštině. Ten kluk následoval svého otce, který vlastnil klenotnictví ve městě. V roce 1870, Karl vedl otcovu firmu, a v roce 1882 car Alexander III, vidí Průvodce na výstavě v Moskvě, se začal zajímat o nenapodobitelné umění Fabergé. V roce 1885 císař Karel objednal šperky vejce, který dal svou ženu na dovolenou Velké Velikonoc.

Foto 2 - Faberge vejce "Mosaic"

Později císařská rodina každý rok si s novým unikátním Fabergé vejce, design, který byl držen v tajnosti až do okamžiku doručení. Ačkoli jiné Fabergé byly působivé, je to mistr klenotník vajíčka mu přinesla celosvětovou slávu, dokonce získal titul „mistra cechu zlatníků v Paříži“ ve Francii. V roce 1920, velký mistr umírá ve Švýcarsku, kde emigroval po revoluci v Rusku.

Foto 3 - Faberge vejce "Bay Tree"

První Faberge vejce pro Maria Fjodorovny - žena Alexandra III byla velikost od 6,5 do 3,5 cm vejce byla pokryta bílým emailem, zlato koná ve středu pásu. - linie, ve které je otevřen vejce. V článku bylo další vejce ze zlata - druh žloutku a v něm byla zlatá slepice. Uvnitř kuře byl rubín koruna s ruby ​​přívěsek.

Foto 4 - Faberge vajíčko „slepice“

Konstrukce vajec nebyla myšlenka Karla - byl prototyp výrobku. V XVIII století někteří klenotníci produkoval vejce s překvapením, provedené na principu panenky, s kuřecím masem uvnitř, který byl korunu, korunu a vnitřní - prsten.

Pokračování velikonoční tradice

Každý rok císař pokračoval dát svou ženu na velikonoční vajíčko od Fabergé. Výroba dárků podílejí nejen velkého mistra - práci na každé vejce vedl tým řemeslníků a učňů pod vedením Fabergé. Po císařově smrti, jeho syn Nicholas II pokračoval v tradici. Dal šperky vejce jako jeho matka, a jeho manželka, Alexandra. Pouhých 54 vajec byly dělány pro císařské rodiny.

Foto 5 - Faberge vejce „Modrá Serpent Clock Egg»

Nejen pro Emperor Fabergé vytvořila podobný produkt. Dalších 17 vajec byly zakoupeny jednotlivci, téměř všechny z nich zkopírován císařské instance. Ale před velkovýrobu klenotnickýh vajec není dosaženo - Fabergé oceňují jeho výjimečné práci, všechny vejce byly vyrobeny na zakázku pro bohatých rodin.

Každé vejce Fabergé je jedinečný šperk. Například, „Egg rotující náhledy“, nabídl k císařovny Alexandra její manžel byl vyroben z hory krystal, a uvnitř otáčet 12 miniatury s scenérie a památných míst pro císaře.

Foto 7 - Faberge vejce „Vejce s rotujícím miniaturu“

Imperial „Winter“ vejce z diamanty, opálů a křišťálu s košem sasanky dovnitř.

Fotografie 8 - Faberge vejce "Winter"

„George“ Egg Nicholas II nařídil v roce 1915, kdy mu byl udělen „Řád sv.“ Vejce byla dárkem pro císařovy matky, a uvnitř byl obraz Mikuláše.

Fotografie 9 - Faberge vejce "St. George"

Egg „Memory of Azov“ zelený heliotrop s diamanty ukryté v sobě model fregaty ze zlata.

Foto 10 - Faberge vejce "Memory of Azov"

Neobvyklé vejce „Korunovační“ s císařským dopravu uvnitř zarážející přesnost výroby - točí kola kočáru, otevřel dveře.

Foto 11 - Faberge egg "Korunovační"

Egg „Kremlin“ - největší Fabergé, vyrobený v podobě hudebního pole.

Foto 12 - Faberge vejce "Kremlin"

Růžové vajíčko „Lilie“ drží fotografii Nicholas II a jeho dvěma dcerami.

Foto 13 - Faberge vajíčko „konvalinek

Nejslavnější neimperatorskih vejce - „Rothschild vejce“.

Foto 14 - Faberge vejce "vejce Rothschild"

Jeho existence se stala známou až v roce 2007, předtím, než byl výrobek skladován v rodině Rothschildů. Egg představuje hodiny vykládané drahými kámen kohout uvnitř které zpívá každou hodinu a klapky svá křídla.

Foto 15 - Faberge vejce „Jezdecký pomník Alexandra III»

Fabergé Velikonoční vajíčka dnes

Ne všechny Fabergé přežily do dnešních dnů - nyní si můžete vychutnat všech 62 vajec, z toho císaře - 46. chybějící položky byly během revoluce ztracena. Až do roku 1930, vajec byly považovány za ruský kulturní dědictví, uchovaný v Kremlu. Úřady pak prodal práci, zákazníci začali Armand Hammer, Bertie Forbes, Emmanuel Vartsky.

Foto 16 - Egg Faberezhe "Yacht Standart"

V roce 2004, Viktor Vekselberg koupil Forbes ze svých 15 šperků vajec, vracet se jejich cestu domů. V roce 2011, ruský podnikatel Vekselberg dokonce pokusil odkoupit značku Faberge, ale bezvýsledně. Nyní je značka vlastněná Brian Gilbertson - Jihoafrický podnikatel.

Foto 17 - Faberge vejce "Renaissance"

Pohled na Faberge vejce mohou být ve zbrojnici, muzea pojmenoval A. Fersman, v Ruské národní muzeum, financovat výstavu s názvem „Link of Times“. Mnohé z těchto kousků jsou v soukromých sbírkách - v Rusku, USA, Anglie, Monako.

Foto 18 - Faberge vejce "Gatchina Palace"

Bez ohledu na jejich umístění funguje skvěle klenotník oceňují mnohonásobně vyšší, než je jejich skutečná hodnota. Carl Fabergé významně přispěla k rozvoji kulturního dědictví Ruska. Zajistily fantastické dovednosti Fabergé můžete s pomocí navrhovaného videa.

Nejlepší díla Fabergé (15 photos)

30.května 1846 v Ruské říše se narodil jeden z nejznámějších klenotníků na světě, Carl Fabergé Gustavovich. Ze všeho nejvíc se proslavil svou sérii „Fabergé vejce“. To bylo vytvořeno v rozmezí let 1885 a 1917. Pro ruské císařské rodiny a soukromým zájemcům. Nejlépe známý pro vytvoření 71 kopiích, z nichž 52 jsou imperiální.

V roce 1882 v Národním umění a průmysl výstavě v Moskvě produkty jeho společnost upoutal pozornost císaře Alexandra III. Peter Carl přijal záštitu královské rodiny a titul „císaře pána se zlatník a klenotník císařského Hermitage.“ Kromě toho je společnost známá pro Fabergé v Evropě. Mnoho příbuzní císařské rodiny ve Velké Británii, Dánsku, Řecku a Bulharsku získal produkt zdarma. V roce 1900 v Paříži, Fabergé získala titul „mistra cechu zlatníků v Paříži“, a byl udělen Řád čestné legie.

"Korunovační", 1897. Kopírovat Imperial přepravu, při níž korunní Nicholas II. Klenotnictví - Michail Perchin, Georg Stein. Nejznámější z vajec. (Victor Vekselberg "Link of Times")

"Renaissance", 1894. Klenotnictví - Michail Perchin. Achát. Použité typ rakve Le Roy 17 palců jsou uloženy v „zelené Vault“ v Drážďanech, domov Fabergé. Překvapení není znám, spekuluje se, že to bylo z křišťálové vejce „Vzkříšení“. (Victor Vekselberg "Link of Times")

„Modrý had vejce clock“, 1895. Egg-hodiny, vyrobený v tradici Sevres porcelánu. Pevná had je šipka. (Sbírka Prince Albert II)

"Hen Kelekh" 1898. Opakuje ikonografii první císař „kuře“ vejce. Uvnitř - kuře. (Sbírka Vekselberga)

"Pansy", 1899. Je vyrobena z nefritu. Uvnitř „stojan“ s medailony v podobě otevření srdce - rodokmen s portréty. (Cleveland Museum of Art)

"Gatchina Palace", 1901. Obrázek hlavního venkovské sídlo císařovny vdova. To nemůže být odstraněn. (Walters Art Museum)

"Rothschild vejce". Michail Perchin master. Na přední straně jsou miniaturní hodiny, překvapení - kohoutí automatické drahé kameny uvnitř vejce. Ten se šíří svá křídla, klapky jim čtyřikrát, poté třikrát sklonil hlavu, otevře se zobákem a zpívá. To se opakuje každou hodinu; Trvání „výkon“ - 15 sekund. Poté koncert zvon bije hodiny údery. (Rus Národní muzeum)

"Egg bary a růže", 1907. Klenotnictví - Henry Wigstrom. Překvapení je ztracen, pravděpodobně to byl medailon s portrétem careviče Alexeje. (Walters Art Museum)

"Alexander Palace", 1908. Je vyrobena z nefritu. Klenotnictví - Henry Wigstrom. Surprise - model Alexandra Palace v Carskoje Selo. Na vejce líčí pět portréty dcer. (Shakko / Wikimedia)

"Yacht Standart", 1909. Obraz císaře jachty Alexander III (Shakko / Wikimedia)

„Jezdecký pomník Alexandra III» 1910. Uvnitř modelu pomníku císaře Paolo Trubetskoy. (Shakko / Wikimedia)

Část vejce, "Tree Bay", 1911. Také známý jako „Orange Tree“. Uvnitř - na klíček ptáka. (Sbírka Vekselberga)

„Kateřina Veliká“, 1914. Také známý jako „grisaille“ nebo „Pink Cameo“. Cyurpriz ztratil - miniaturní nosítka s modelem carevny Kateřiny uvnitř. (Hillwood Museum)

"Mosaic", 1914. Překvapení - cameo s dětmi profilů. Anna Pihl je návrhář, klenotník - Albert Hallstrom. Poslední vejce předválečný čas. (Collection Queen Elizabeth II)

"Constellation modré prince", 1917. Neudělali, není uveden. Drahé kameny je nejen modré sklo a křišťál stand. Rytí - postavení hvězd na obloze v době narození Alexeje. Hodinky a diamantové hvězdy zmizely nebo byly provedeny. Bylo zjištěno, v roce 2001 ve sbírkách mineralogického muzea, kde, zdá se, že poklesl z důvodu nedostatku surového hodnoty materiálu. Podle Alexandera Nikolajeviče Ivanov, autentický (a dokončený) vejce patřil k němu a je na displeji v muzeu Fabergé v Baden-Baden, Německo. Nicméně, existují některé zjevné rozdíly exponáty byly nalezeny v Mineralogické muzeum Fersmana. Na rozdíl od výstavní Fersmana muzeum, vejce, která se nachází v muzeu Fabergé, je koule z modrého skla, diamant pokrytý s otočným voličem a mechanický mechanismus uvnitř, na němž je vyryto lev konstelaci, kterou narodil princ Alexis. Podstavec pro koule je vyrobena z jednoho kusu křišťálu, který se nachází na nefrit základně. (Shakko / Wikimedia)

je nutné koupit sám brzy Velikonoce

Zadejte svou e-mailovou adresu a přijímat ty nejzajímavější publikace

9 foto příběhy, které změní váš pohled na svět

26.prosince 2017

Bodrov, Choi, Nikulin fotky, který popsal sovětský osobnost během svátků

24.prosince 2017

První fotografie z aktů v SSSR: fotografa Rimantas dichavičius

28.prosince 2017

První fotografie z aktů v SSSR: fotografa Rimantas dichavičius

28.prosince 2017

Život s stigma: cikánské tábor na hranici s Polskem

31.října 2017

Zajímavosti: Co trávíme naše životy?

Zadejte svou e-mailovou adresu a přijímat ty nejzajímavější publikace

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 3 = 2