Faberge vejce Wikipedia

Faberge vejce Wikipedia

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Faberge vejce

Řada vejce vytvořil v rozmezí let 1885 a 1917. Pro ruské císařské rodiny a soukromým zájemcům. Nejlépe známý pro vytvoření 71 kusů, z nichž 54 jsou imperiální.

„Kateřina Veliká“ je také známý jako „grisaille“ nebo „Pink Cameo“. Cyurpriz ztratil - s nosítky uvnitř carevny Kateřiny.

Že každý vejce trvalo téměř rok. Jakmile je skica byla schválena, práce byla pořízena celý tým firmy klenotníků, jména některých z nich přežili (dalo by se říci, autor všichni - Carl Fabergé, by neměla být). Zvlášť velký příspěvek k veliteli Michail Perchin. Označovaný také srpna Hallstrom, Henrik Wigstrom Eric Collin, atd. [4]. Série Imperial vejce těšil takovou pověst, že firma Fabergé provedl několik produktů pro soukromé zákazníky (asi 15 známa). Mezi nimi vyniká řada z 7 vajec daroval Goldminers Ferdinandovich Alexander Kelch ke své ženě. Kromě toho existují ještě 8 Faberge vejce na klíč (pro Felix Yusupov, synovec Alfred Nobel, Rothschild, vévodkyně Marlborough a neidentifikovaných osob). Oni nejsou tak luxusní jako Imperial, a nejsou původní, často opakoval typ vymyslel pro královské dary.

Alexander Palace Egg

Alexander Palace Egg

„c portréty Červeného kříže“

„Triptych Červený kříž“

Steel Military Egg

Tyto výrobky objednal ruský podnikatel A.Kelhom jako dárek k jeho manželce. V průběhu své tvorby pracoval klenotníka Fabergé Michail Perchin. Dary přestala po roce 1904 - od roku 1905, kdy se dvojice oficiálně začal žít samostatně, a jejich finanční situace se zhoršila v důsledku kolapsu rusko-japonské války.

Po odběru uloženou v Kremlu, největší sbírku podařilo shromáždit New York magnát Forbes. To zahrnovalo 11 imperiální vejce, několik roztroušených „překvapení“ z neznámých nebo nedochovaných vajec, jakož i 4 soukromé vejce (celkem 15). V únoru 2004, dědici sbírky Forbes měl dát do aukce, kde se pravděpodobně vzal kus, ale pár dní před začátkem obchodování kolekci byl úplně překoupené ruský oligarcha Viktor Vekselberg. Viktor Vekselberg je také zakladatelem kulturního a historického zakládací „Odkaz z Times“ v expozici muzea stejného jména, můžete vidět tuto sbírku v Moskvě.

„Vévodkyně z Marlborough Egg“

Jeden příklad: „Hen Kelekh“ byl prodán do Malcolm Forbes v podobě jednoho z císařských vajec, což přirozeně zvýšila svou cenu. Vstup byl: miniaturní Depicting Barbara byl nahrazen obrazem careviče Alexeje, navíc byly změněny a lemované drahokamy iniciálami. Pouze nedávné studie umožnily obnovení skutečné identity. Po akvizici sběru Vekselberg Forbes v něm bylo zjištěno několik pochybných věcí, zejména na oficiálních stránkách shromáždění již neobjevuje zelené „vejce s kopyty“ z bouenita na zlato nohama, kopyty, s miniaturní portrét, překvapení Alexandra, který je považován dříve, byl darován císařovna jednoho jejího doprovodu. Rovněž nejsou žádné další odkazy na „Egg-cukroví.“

„Alexander Palace Egg“, „Tajemství Azov“ a několik „vejce“, jsou nyní vystaveny v Kremlu na výstavě (http://www.newizv.ru/news/2011-04-20/143885/). Já osobně bych více „vejce“ s výstižným designem, zdá se, že to má vliv, že žiji ve dvacátém prvním století 🙂

A je zde ve své sbírce „květiny“ a „větve“ od Fabergé, stojící v „voda“? To je tak pro budoucnost 🙂

Udělal jsem Fabergé tags „historii šperky.“ Pokud jste mi říci, co je lepší, rádi, aby ostatní dobře, nebo další značky))

Stále mám velmi krásné stříbro, jsem ležel taky.

Faberge vejce

Carl Fabergé a jeho zlatníci společnost vytvořila první vejce v roce 1885. To byl pověřen cara Alexandra III jako velikonoční překvapení pro svou ženu Maria Fyodorovna. Takzvaný „Kurinoe9raquo; vaječný bílek se vztahuje mimo simulaci shell, smalt, a uvnitř, v „zheltke9raquo; leštěný gold - z zlatými kuře. Uvnitř kuře, pak se skrývá malý rubínovou korunu (st tradice skládací panenky).

robot

Vyberte si jazyk aktuální verzi v.214

Faberge vejce

Faberge vejce - série Carl Fabergé šperků. Série byla vytvořena mezi 1885 a 1917. Pro ruské císařské rodiny a soukromým zájemcům. Celková vědomi vytvoření instance 71, 54, z nichž jsou britské [1] [2].

kolokace „Faberge vejce“ To se stalo synonymem luxusu a bohatství znaku císařského domu a pre-revoluční Rusko. A také název druhu šperky ve tvaru vajíčka s překvapením a jeden ze symbolů Ruska.

Carl Fabergé a jeho zlatníci společnost vytvořila první vejce v roce 1885 [3]. To byl pověřen car Alexander III jako velikonoční překvapení pro svou ženu Maria Fyodorovna. Takzvaná „Hen“ externě potažené bílou simulující shell, smalt, a uvnitř, v „žloutek“ matného zlata - zlaté barvy vyrobené z kuřecího masa. Uvnitř kuře, pak se skrývá malou repliku císařské koruny zlata set s diamanty a řetězem s ruby ​​přívěsek (st tradice skládací panenky).

Myšlenka takového šperku nebyl originál:

Fabergé Velikonoční vajíčko bylo, aby se stal volný výklad vajec vyprodukovaných na počátku století XVIII, 3 kopie, z nichž jsou známy dnes. Jsou to: hrad Rosenborg (Kodaň); v Kunsthistorisches Museum (Vídeň) a v soukromých sbírkách (dříve - v galerii „Zelená klenba“, Dresden). Ve všech těchto případech slepičích vejcích skryté, které odhalují, že můžete najít korunu a v něm - prsten. Předpokládá se, že císař chce potěšit její manžel překvapení, které by připomínat její známý produkt z dánské královské pokladnice [4].

Císařovna byl tak fascinován dar, který Fabergé, proměnila soudu klenotník, získala zakázku na výrobu vejce každý rok; by měl být jedinečný a obsahují překvapení, to byla jediná podmínka. Příští císař Nicholas II, který udržuje tuto tradici, dávat každý rok na jaře se zase dvě vejce - jedna Marie Fjodorovny, svou ovdovělou matkou, a druhá - Alexandra Fjodorovna, nová císařovna.

Že každý vejce trvalo téměř rok. Struktura firmy Fabergé předběhly svou dobu: šperky společnosti náležející ke skupině byli dostatečně nezávislí k práci. Mnoho klenotníků, kteří pracují v Fabergé, vlastnil jejich vlastní firmy, ale považuji za čest podílet se na provedení císařského řádu. Mistři říkají jména mezinárodní tým se skládá z: od 14 do 24 řemeslníci byli z Finska, nebo pracoval na pozvání příbuzných. Zpočátku schválen náčrtu. Poté byl převezen do pracovat celý tým firmy klenotníků. Jména některých návrhářů a šperkařů přežili (dalo by se říci, autorem všech vajec - Carl Fabergé, by neměla být). Zvlášť velký příspěvek k veliteli Michail Perchin. Označovaný také srpna Holmstrom, Albert Hallstrom, srpna Hollming, Henrik Wigström, Eric Collin, Victor Aare, Hyalmar Armfelt, Stefan Vyakeva, Alma Peel - jediná žena umělec, autor styl Námraza na krystalu, vynalézt "Winter vejce" [5], [6], [7].

Série Imperial vejce těšil takovou pověst, že firma Fabergé provedl několik produktů pro soukromé zákazníky (asi 15 známa). Mezi nimi vyniká řada z 7 vajec darované zlatokopů Alexander Kelch Ferdinandovich jeho ženou. Kromě toho existují ještě 8 Faberge vejce na klíč (pro Felix Yusupov, synovec Alfred Nobel, Rothschild, vévodkyně Marlborough a neidentifikovaných osob). Oni nejsou tak luxusní jako Imperial, a nejsou původní, často opakoval typ vymyslel pro královské dary.

Možná, že pro jednotlivce byly provedeny ještě nějaké výrobky, ale nikdy nebyly zdokumentovány (na rozdíl od vejce královských), který ponechává určitý prostor pro kvalifikované padělatelů. Příklad nečekaný objev - dát do prodeje na podzim roku 2007, dále jen „Rothschild vejce“, který byl pověřen představiteli klanu ve firmě Fabergé a uloží se mezi rodinného majetku, bez reklamy, za sto let.

Z celkového počtu 71 známých vejce k přežili 65. Naprostá většina z nich jsou uloženy ve státních muzeích. Imperiální vejce je známo, 54: k přežili 48 kusy, vyrobené podle královského řádu; zbytek jsou známé z popisů, účtů a starých fotografiích a byl považován za ztracený. Jen jeden z nich, „George“, byl schopen opustit sovětského Ruska společně s oprávněným majitelem the - v roce 1918, v zavazadlech císařovny Marie Fjodorovny, kteří prošli na Krymu do rodného Dánska. Zbytek zůstal v St. Petersburg. Je zřejmé, že většina z nich zmizel ve zmatku, ostatní (24 ks.?) Spolu s dalšími říšské klenoty byly převezeny do nového kapitálu, budoucnost obchodu Kremlin Diamond.

Tam byli drženi zabaleny do asi 1930, kdy se v rámci celkových prodejů kulturního dědictví Sovětského svazu při hledání finančních prostředků na rozkaz Stalina, 14 z nich byly prodány, a, údajně, někteří za cenu nižší než 400 dolarů. Zabývající se prodejem instituce pod názvem úřad „starožitnosti“. Většina z nich byly zakoupeny od American podnikatel Armand Hammer (1898-1990) a prodejce anglické Emanuel Snoumenom (angl.) Rusky. (1886-1970).

Po odběru uloženou v Kremlu, největší sbírku podařilo shromáždit New York magnát Malcolm Forbes (angl.) Rusky. (1919-1990). To zahrnovalo 11 imperiální vejce, několik roztroušených „překvapení“ z neznámých nebo nedochovaných vajec, jakož i 4 soukromé vejce (celkem 15). V únoru 2004, dědici sbírky Forbes měl dát do aukce, kde se pravděpodobně vzal kus, ale pár dní před začátkem obchodování kolekci byl úplně překoupené ruský oligarcha Viktor Vekselberg. Od roku 2013, kolekce Viktor Vekselberg je vystaven v muzeu on vytvořil Fabergé v Petrohradu, který se nachází v palácovém Naryshkins Šuvalov.

Všichni ve své historické vlasti, Rusko, Faberge vejce, které se staly jedním z jeho postav, lze nyní vidět ve čtyřech oblastech. Mezi nimi, kromě výše uvedených zbrojnici a setkání Vekselberg jsou Státní muzeum Ermitáž a fersman mineralogické muzeum, Moskva. Moskva Russian National Museum (Soukromé muzeum Alexander Ivanov), dříve uloženy další vejce, která se od roku 2009 je v Fabergé muzeum v Baden-Baden (i soukromé muzeum Alexander Ivanov).

Vejce byla vyrobena ze zlata, stříbra, drahých kamenů a tak dále .. V průběhu byly smalt a jemné dílo. Někdy mistři experimentoval s nepříliš tradičních materiálů - křišťálu, drahých druhu dřeva. Doklad o pravosti je značka Fabergé.

Náklady vajec v cenách na XIX-XX století. Je v rozmezí od 1500 do 28300 rublů. (Ruská říše).

Někdy vejce jsou větší v životní velikosti a větší, než se zdá na ilustracích: výška některé (s podstavcem) by mohlo být až 20 cm v každém tradičně držel překvapení .. Často byli miniatury s portréty osoby, které vejce byla zamýšlena a jeho rodinných příslušníků. Provádí se jako vejce hodiny s strojek díly (kohoutů a kukačky).

Padesát čtyři z císařských vajec

Reign Nicholas II (XIX in.)

Nejznámější z vajec.

Podle nejoblíbenější císařovny vejce.

Vláda Mikuláše II (1902-1914 dvouletým).

Vláda Mikuláše II, první světové války

Rytí - postavení hvězd na obloze v době narození Alexeje (souhvězdí Lva). Hodinky a diamantové hvězdy zmizely nebo byly provedeny. Bylo zjištěno, v roce 2001 ve sbírkách mineralogického muzea.

Podle Ivanova, autentický (a dokončený) vejce patřil k němu a je na displeji v muzeu Fabergé v Baden-Baden, Německo. Nicméně, existují některé zjevné rozdíly exponáty byly nalezeny v Mineralogické muzeum Fersmana. Na rozdíl od tohoto artefakt, vejce, která se nachází v muzeu Fabergé, je koule z modrého skla s diamanty a rotujícím volbou strojkem uvnitř, na které je rytého konstelace lev. Podstavec pro oblast jednoho kusu křišťálu na nefrit základně.

Tato vejce jsou zahrnuty v císařské série, ale ne přesný rok výroby nebo příjemce dárkový není znám. Může odkazovat na „prázdné“ v 1904-1905., A v tomto případě z jednoho z císařovny. K dispozici je také návrh, který by mohl být pro některé další cisařské členy rodiny, v rozporu s tradicí.

Kolekce sedmi kraslic Kelch rodiny

Tyto výrobky objednal ruský podnikatel Alexander Kelch ke své ženě jako dárek. V průběhu své tvorby pracoval klenotníka Fabergé Michail Perchin. Dary přestala po roce 1904 - od roku 1905, kdy se dvojice oficiálně začal žít samostatně, a jejich finanční situace se zhoršila v důsledku rozpadu v rusko-japonské války.

Členství nebo přesné umístění dat nebo rok výroby deseti Fabergé vejce nejsou přesně známy. Mohou patřit k jednomu z královské rodiny, nebo někdo z vysoké společnosti Ruské říše.

Neexistuje žádné přesné informace

Spolu s nadšenými hodnocení představitelů umělecky nezkušené kruzích [Zdroj není specifikován 417 dnů], Faberge a obdržel ostře negativní, contemptuous posouzení od zástupců esteticky a umělecké prostředí, které vyznačující se tyto artefakty jako typický představitel střední třídy a obchodníka pachuť [Zdroj není specifikován 417 dnů]. Známý prohlášení Vladimira Nabokova, popsal práci Fabergé jako „bezuzdné tastelessness» (groteskní garishness) [25], kteří pohrdají [26] v jeho rodině.

Jeden příklad: "Hen Kelekh" Malcolm Forbes bylo prodáno pod rouškou jednoho z císařských vajec, což přirozeně zvýšila svou cenu. Vstup byl: miniaturní Depicting Barbara byl nahrazen obrazem careviče Alexeje, navíc byly změněny a lemované drahokamy iniciálami. Pouze nedávné studie umožnily obnovení skutečné identity. Po akvizici sběru Vekselberg Forbes v něm bylo zjištěno několik pochybných věcí, zejména na oficiálních stránkách shromáždění již neobjevuje green „Egg kopyta“ z bouenita na zlato nohou, paznehtů, s miniaturní portrét, překvapení Alexandra Fjodorovna, která, jak se dříve myslelo [27], byl předložen císařovně jeden z jeho přibližné. jsou zde i další odkazy na "Egg-candy".

Existuje mnoho padělky Fabergé vajec, a některé z nich, provedené samotnými neznámých talentovaných umělců jsou skutečnými uměleckými díly, ale značka Fabergé výrazně zvyšuje náklady na komodity. Výsledkem je, že v průběhu druhé poloviny roku 1990, Metropolitní muzeum v New Yorku uspořádala výstavu padělků Fabergé miniatur.

V roce 2008 bylo oznámeno, re-založení společnosti a Fabergé plánuje obnovit výrobu slavných šperků pokrytý vejce [28] [29].

 • Únos egg „Korunovační“ se zabývají postavy filmu „Octopussy“ (James Bond série) a „Dannyho parťáci“ a „láska mezi zloděje.“ Zhotovení kopie konvenční kovových vajec pro natáčení „Dannyho parťáci“ za cenu US $ 4,000.
 • Faberge vejce se objeví, obvykle jako názorná dravé zájem pásek „Ducha s řidičem» (Fantôme avec řidičem) (Philip Noire), «NE Psům vstup povolen», «Uprchlík“, ‚Order Secret‘, jedna epizoda „vražda, napsala.“
 • Ve filmu „Co může být horšího?“ Únos fiktivní Faberge egg.
 • Několikrát Faberge vejce jsou uvedeny v animovaném seriálu „The Simpsons“.
 • Ve filmu „Kód zloděj“ staré zloděj, který se specializuje na krádeže šperků, zvedne společníci méně zkušeného kolegu, aby se velkou loupež (Faberge vejce) s ohledem na zaplacení dluhu ruské mafie.
 • Ve filmu, „pastýř chlapec s okurkou“ ze série „The šetření, které vedlo odborníky“ akce se točí kolem banda podvodníků podílí včetně falešné Fabergé šperky.
 • V sérii „Přesto bych ...“ a „Impact“ akce jednoho z pozemku se točí kolem vejce Fabergé.
 • V seriálu „Astrolog“, hlavní postava se snaží prodat falešný Faberge vejce.
 • Ve filmu "Love-Carrot 3".
 • V sérii „Closed školy“ otce jednoho z hrdinů padlých z jednoho z vajec Fabergé.
 • Ve filmu „Mami - vražedný maniak“ je jedním z hrdinek sběru Fabergé vejce.
 • V sérii „Virtuosi“ v jednom z předmětů podvodníci jako návnada organizovat inscenaci krádeže Fabergé vejce.
 • Ve filmu, „1 + 1“ pochází ze Senegalu Driss, který přišel do domu bohatého quadriplegic dostávat dávky v nezaměstnanosti, při této příležitosti ukrást jednu z vejce na displeji v předsíni. Následně, ztrácí vejce, ale pak se těžko nacházejí se vrátí do svého majitele.
 • Britové série páteře Chladiče v jednom ze série představoval Fabergého vejce (ale historická chyba byla vyrobena - hrdinka říká, že vejce dala král Peter (bezpochyby Peter I), která vládne na počátku XVIII století, zatímco vejce Faberge začal vytvářet na konci XIX století).
 • Slovo „Fabergé“ se používá jako evfemizmmuzhskih varlat hrdina filmu Andrej Zvjagincev je „Leviathan“

Časté ironický postoj k artefaktů Fabergé odráží v řadě lidových vtipy a karikatury [30] [unauthoritative source?] [31] [unauthoritative source?] Při typické použití hříčky. Také miniatura vejce Fabergé bylo uvedeno v televizním Gum klubu [32]

Leave a Comment

Your email address will not be published.

95 − = 94