Fabergé

Fabergé

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Nejlepší díla Fabergé (15 photos)

30.května 1846 v Ruské říše se narodil jeden z nejznámějších klenotníků na světě, Carl Fabergé Gustavovich. Ze všeho nejvíc se proslavil svou sérii „Fabergé vejce“. To bylo vytvořeno v rozmezí let 1885 a 1917. Pro ruské císařské rodiny a soukromým zájemcům. Nejlépe známý pro vytvoření 71 kopiích, z nichž 52 jsou imperiální.

V roce 1882 v Národním umění a průmysl výstavě v Moskvě produkty jeho společnost upoutal pozornost císaře Alexandra III. Peter Carl přijal záštitu královské rodiny a titul „císaře pána se zlatník a klenotník císařského Hermitage.“ Kromě toho je společnost známá pro Fabergé v Evropě. Mnoho příbuzní císařské rodiny ve Velké Británii, Dánsku, Řecku a Bulharsku získal produkt zdarma. V roce 1900 v Paříži, Fabergé získala titul „mistra cechu zlatníků v Paříži“, a byl udělen Řád čestné legie.

"Korunovační", 1897. Kopírovat Imperial přepravu, při níž korunní Nicholas II. Klenotnictví - Michail Perchin, Georg Stein. Nejznámější z vajec. (Victor Vekselberg "Link of Times")

"Renaissance", 1894. Klenotnictví - Michail Perchin. Achát. Použité typ rakve Le Roy 17 palců jsou uloženy v „zelené Vault“ v Drážďanech, domov Fabergé. Překvapení není znám, spekuluje se, že to bylo z křišťálové vejce „Vzkříšení“. (Victor Vekselberg "Link of Times")

„Modrý had vejce clock“, 1895. Egg-hodiny, vyrobený v tradici Sevres porcelánu. Pevná had je šipka. (Sbírka Prince Albert II)

"Hen Kelekh" 1898. Opakuje ikonografii první císař „kuře“ vejce. Uvnitř - kuře. (Sbírka Vekselberga)

"Pansy", 1899. Je vyrobena z nefritu. Uvnitř „stojan“ s medailony v podobě otevření srdce - rodokmen s portréty. (Cleveland Museum of Art)

"Gatchina Palace", 1901. Obrázek hlavního venkovské sídlo císařovny vdova. To nemůže být odstraněn. (Walters Art Museum)

"Rothschild vejce". Michail Perchin master. Na přední straně jsou miniaturní hodiny, překvapení - kohoutí automatické drahé kameny uvnitř vejce. Ten se šíří svá křídla, klapky jim čtyřikrát, poté třikrát sklonil hlavu, otevře se zobákem a zpívá. To se opakuje každou hodinu; Trvání „výkon“ - 15 sekund. Poté koncert zvon bije hodiny údery. (Rus Národní muzeum)

"Egg bary a růže", 1907. Klenotnictví - Henry Wigstrom. Překvapení je ztracen, pravděpodobně to byl medailon s portrétem careviče Alexeje. (Walters Art Museum)

"Alexander Palace", 1908. Je vyrobena z nefritu. Klenotnictví - Henry Wigstrom. Surprise - model Alexandra Palace v Carskoje Selo. Na vejce líčí pět portréty dcer. (Shakko / Wikimedia)

"Yacht Standart", 1909. Obraz císaře jachty Alexander III (Shakko / Wikimedia)

„Jezdecký pomník Alexandra III» 1910. Uvnitř modelu pomníku císaře Paolo Trubetskoy. (Shakko / Wikimedia)

Část vejce, "Tree Bay", 1911. Také známý jako „Orange Tree“. Uvnitř - na klíček ptáka. (Sbírka Vekselberga)

„Kateřina Veliká“, 1914. Také známý jako „grisaille“ nebo „Pink Cameo“. Cyurpriz ztratil - miniaturní nosítka s modelem carevny Kateřiny uvnitř. (Hillwood Museum)

"Mosaic", 1914. Překvapení - cameo s dětmi profilů. Anna Pihl je návrhář, klenotník - Albert Hallstrom. Poslední vejce předválečný čas. (Collection Queen Elizabeth II)

"Constellation modré prince", 1917. Neudělali, není uveden. Drahé kameny je nejen modré sklo a křišťál stand. Rytí - postavení hvězd na obloze v době narození Alexeje. Hodinky a diamantové hvězdy zmizely nebo byly provedeny. Bylo zjištěno, v roce 2001 ve sbírkách mineralogického muzea, kde, zdá se, že poklesl z důvodu nedostatku surového hodnoty materiálu. Podle Alexandera Nikolajeviče Ivanov, autentický (a dokončený) vejce patřil k němu a je na displeji v muzeu Fabergé v Baden-Baden, Německo. Nicméně, existují některé zjevné rozdíly exponáty byly nalezeny v Mineralogické muzeum Fersmana. Na rozdíl od výstavní Fersmana muzeum, vejce, která se nachází v muzeu Fabergé, je koule z modrého skla, diamant pokrytý s otočným voličem a mechanický mechanismus uvnitř, na němž je vyryto lev konstelaci, kterou narodil princ Alexis. Podstavec pro koule je vyrobena z jednoho kusu křišťálu, který se nachází na nefrit základně. (Shakko / Wikimedia)

je nutné koupit sám brzy Velikonoce

Zadejte svou e-mailovou adresu a přijímat ty nejzajímavější publikace

9 foto příběhy, které změní váš pohled na svět

26.prosince 2017

Bodrov, Choi, Nikulin fotky, který popsal sovětský osobnost během svátků

24.prosince 2017

První fotografie z aktů v SSSR: fotografa Rimantas dichavičius

28.prosince 2017

První fotografie z aktů v SSSR: fotografa Rimantas dichavičius

28.prosince 2017

Život s stigma: cikánské tábor na hranici s Polskem

31.října 2017

Zajímavosti: Co trávíme naše životy?

Zadejte svou e-mailovou adresu a přijímat ty nejzajímavější publikace

Slavný ruský klenotník Carl Fabergé: biografie, kreativita a paměť. Faberge vejce

Carl Fabergé - to je jedna z nejznámějších ruských klenotníků z druhé poloviny XIX - počátku XX století. Byl zakladatelem celé dynastie, která vyrábí šperky. Nejznámější byl na Faberge vejce, vyrobené pro členy ruské císařské rodiny, jakož i běžné spotřebitele. Jeho práce se stala symbolem staré pre-revoluční Rusko, luxus, elegance a vytříbeného vkusu. Podle známého klenotníka je vysoce ceněn nejen u nás, ale i v zahraničí.

Carl Fabergé se narodil v Petrohradě v květnu 1846 v německé rodině. Jeho otec založil vlastní šperky továrny v hlavním městě říše. Budoucí Slavný klenotník získal velmi dobré vzdělání: on cestoval do Evropy, kde studoval dílo svého otce: první mladík studoval v Drážďanech, a pak - v průvodci Frankfurt Friedman. Později se mladý muž je poslán k doplnění jejich vzdělání v jižních zemích: Francii a Itálii. Zatímco ještě velmi mladý, ve věku 24 let, se stal manažerem mateřské společnosti.

Carl Fabergé zúčastnilo ruské národní výstavy v roce 1882, kde jeho práce viděl cara Alexandra III, který se k němu obrátila s žádostí, aby velikonoční dárek pro svou manželku Maria Fyodorovna. Průvodce vytvořil vejce sklovinu uvnitř se barevné slepice, který, podle pořadí, byl umístěn malý kopie císařské koruny a vzácný řetězec. Tato myšlenka nebyla zcela bez diakritiky: skutečnost, že v XVIII století, byly tam tři takové vejce (sídlící ve Vídni, Drážďanech a Kodaň), který je rovněž umístěn uvnitř koruny. Přítomné jako carevna se to líbilo, protože Carl Fabergé získala titul dvorního klenotníka a začala dostávat pravidelné objednávky, a to nejen ze členů ruské císařské rodiny, ale také z členů zahraničních královských rodů.

Slavný mistr posedlý obavami, které se skládá z několika společností. Každý z nich je nezávislá. Mistři, kteří pracovali pod vedením slavného klenotníka, byly nezávislé na rozhodování a vývoj šperkařství.

Na skici návrhu a přímé výroby trvalo asi rok. Je třeba vzít v úvahu skutečnost, že on sám Carl Fabergé, jehož životopis je předmětem tohoto přezkumu není vždy přímá umělec, performer. Jeho tým byl mezinárodní: fungovalo mistry z různých zemí. Vzhledem k tomu, že tvůrčí atmosféra panovala, každý výrobek z pracovníků firmy v oblasti životního prostředí je jedinečná a originální, a to byl hlavní podmínky zakázky.

Kromě známých velikonočních vajíček, firma vyrábí a mnoho dalších vzácných věcí, které se lišily milost a bohatost výzdoby. Jeden z nejslavnějších přežívající děl - zátiší, která vznikla v roce 1905. Je obraz sázené vejce, sklenici vodky a doutníku Vařené. Navzdory jednoduchosti vybrané scény, autoři přiblížili velmi opatrně, aby se při provádění tohoto článku, s použitím drahých kamenů (jaspis, jantar, bílý kámen), minerály (křišťál, křemen), drahé kovy (stříbro). Kromě toho společnost je známá pro výrobu a jednoduchých výrobků pro domácnost, jako je měď charok, náprstky. Ale největší slávu získal, samozřejmě, díky výrobě šperků. Kromě výroby, to je také zapojen do skladovacích a drahé věci členy aristokracie.

Klenotnictví získal uznání v Evropě: v Paříži, on byl udělen Řád a byl udělen čestný titul mistra gildy. V roce 1900 v hlavním městě stavby byla postavena šperky Factory, který byl navržený příbuzný hlavního architekta K. Schmidt.

V této místnosti byly dílny a obchody. Mluvil o tom, jak důležité získala společnost v Rusku. Produkty Carl Fabergé byla jedinečná svým technickým vlastnostem. Master se stal zakladatelem nového směru šperků začala uplatňovat drahých a polodrahokamy v práci. On také začal používat minerály, které v hlavním městě po chvíli byly založeny i kamenické dílny. Továrna vyráběla celou řadu děl: vedle velikonoční vajíčka, které získaly největší oblibu, řemeslníci vyrábí postavy lidí, zvířat a květin. Art of Carl Fabergé byla skutečnost, že byl dokonce z nejpraktičtějších a domácích potřeb by mohlo být skutečné mistrovské dílo. Umělci pracující na jeho společnosti používají různé techniky, které si osvojili umění zpracování železných a neprůhledné drahokamy zdobené výrobky tenké a velmi drahé sklovinu a vyrobený postavy vícebarevné zlato, což možná byla hlavním vrcholem výrobního procesu. Tak, až dosud nikdo nemůže reprodukovat technika galoshirovannoy sklovinu - umění kreslení čar na povrchu vlákna ve formě vazby různých tvarů a obrysů. I když tato technika je známa již dlouhou dobu, to byl klenotník Fabergé a jeho zaměstnanci byli schopni přivést tento proces k dokonalosti.

Možná, že tajemství jedinečnosti každého věc je to, že tovární klenotníci využít bohatou paletu barev, která se skládá z 124 odstínů. Vzhledem k této rozmanitosti barev mistrů mohl dělat různé vzory ve tvaru vánočních stromků, váhy, bizarních zvratů. Carl Fabergé Gustavovich dosáhl evropského věhlasu také proto, že nikdy opakoval: každý klient kdykoli se dostal jedinečnou maličkost jako dárek.

Když se dostali k moci k bolševické straně, všechny dílny, slavný klenotník obchody byly znárodněny. Nová vláda se dostal do rukou veškeré zásoby drahých kamenů a hotových výrobků. Některé části, nicméně, jeho nejstarší syn podařilo přivést do Finska. Již několik let, slavné výrobky firmy byly prodány za hubičku v první řadě Fabergé vejce. Na konci roku 1918, mistr se pod rouškou opuštění země a šel do Rigy, protože se bál zatčení. Po sovětské jednotky obsadily území Lotyšska, se přestěhoval do Německa. Když se v této zemi došlo k revoluci, nakonec se usadil ve Wiesbadenu. Podle jeho vlastních vzpomínek klenotník zažil hodně nepokoje ovlivnilo jeho fyzickou a psychickou kondici. V roce 1920 zemřel v Lausanne, kde krátce předtím, než se přestěhoval k léčbě srdce pacienta.

Velikonoční vajíčka práce 1880

Bohužel, ne všichni dílo slavného klenotníka přežil. Jeden z nich - tento obraz kuře vyjměte z malého koše safírové vejce. Zvláštnost tohoto výrobku spočívá v tom, že tyto údaje byly zdobené diamanty, řez ve tvaru růže. Nicméně, podle některých popisů, vejce byla vyrobena ze zlata.

Také není nic známo o překvapení, která byla povinnou součástí vejce. V současné době, to zůstává záhadou, kde tato práce provedené na pokyn Alexandra III: S největší pravděpodobností to byl ztracen nebo je v soukromé sbírce. Ostatní vejce vytvořil pro císaře, bylo provedeno ve formě diamantových hodinek. Uvnitř byl originální překvapení - Mechanický. Vejce samo se nachází na elegantním stojanu. Po revoluci, dílo proslulého klenotníka byl ztracen, a je nalezen na začátku minulého století v americkém kolekci.

Velikonoční vajíčko na pokyn Alexandra III v roce 1890, pokrytý světle růžové skloviny a je rozdělen do několika sekcí. Znakem tohoto produktu je, že obsahuje vnitřní mechanismus pro otevření speciálního panelu. Kromě toho je pro byl tento dar poskytnutý miniatury zobrazující hrady a zámky.

Měli bychom se také zmínit o vajíčku, které neopustil hranice naší země. To je nazýváno "Memory of Azov". Zvláštností tohoto produktu je, že je vyroben ve stylu Ludvíka XV. Vajíčko je pokryto rokokovým ornamentem, a uvnitř je pokryta krásným zeleného sametu. Překvapením byl malý model ruského imperiálního křižníku.

Další produkt s názvem „bělošský vejce.“ Vyrábí se také ve stylu populární v době Ludvíka XV. Na jeho povrchu, tam jsou čtyři okna.

Práce dostal své jméno, protože se nachází miniatury zobrazující palác velkovévody v Kavkaze, kde žil po dlouhou dobu.

Vejce Fabergé může mít různé tvary. Takže, jeden z nich vypadal jako oválnou rakev. Je známo, že model pro tento uměleckého díla se stal šperky box, vyrobený v XIX století, slavný mistr Le Roy. Avšak produkt Faberge je jemnější, takže hlavní mu tvar vejce. Překvapením není znám, i když tam je spekulace, že uvnitř je perlové šperky.

Práce vlády Mikuláše II

Nový císař pokračoval tradici svého otce, a každý rok dal kraslic svou ovdovělou matkou a jeho ženu. Jeden z prvních produktů byla provedena s kyticí růží. Práce provedená v neoklasicistním stylu. Překvapivý byl poupě, který je potažen světle žluté smaltu. Uvnitř byla malá květina a zlatou korunou přívěsek. Bohužel, obě byly ztraceny jako překvapení. Tato vejce byl věnován císařem, aby jeho manželka Alexandra Fyodorovna: koruna je určen jako nový titul císařovny.

Jeho matka na památku svého mrtvého manžela, dal vejce, která je považována za jedno z nejkrásnějších děl Fabergé. Je pokryta tmavě modrým smaltem a je rozdělen do šesti panelů, na kterých jsou vyryté monogram Maria Fjodorovna a její manžel Alexander III. Byl to jeden ze čtyř vajec, věnovaný památce císaře.

Muzeum Carl Fabergé v Petrohradě se nachází v Šuvalov paláce na Fontanka nábřeží. Základem kolekce se skládá z produktů slavného klenotníka; Navíc, budova obsahuje díla ruských mistrů uměleckých řemesel. skladovány 4000 kusů, z nichž kromě známých velikonočních vajec v muzeu - bytového textilu, stříbro, stejně jako dílo slavného mistra jeho současníků - ostatní šperkařů, jako I. Sazikov, P. Ovchinnikov, I. Chlebnikova, a jiní. Rada muzea odborníků, který zahrnoval odborníky na děl Fabergé. Jejím cílem je kulturní a vzdělávací aktivity.

Výstava Carl Fabergé je zajímavé, protože obsahuje velikonoční vajíčka, které jsou populární a známý po celém světě. Sbírka obsahuje první a poslední vejce. Jedním z nejznámějších - na „Koronatsionnoe9raquo,, která vznikla u příležitosti korunovace Mikuláše II a Alexandry Fjodorovny.

Překvapením byl model výrobku kouče, který byl proveden i za Kateřiny II. Práce je zdoben dvěma diamanty, monogramem carevny, a v ní je nápis roku - «18979raquo;. To znamená, že díla známých mistrů se staly skutečným měřítkem v oboru šperků. Jeho díla jsou velmi důležité nejen pro domácí, ale i pro světovou kulturu. V současné době Fabergé muzeum působí v pedagogické práci, jakož i zachování dědictví slavného klenotníka. Internet vytvořil virtuální prohlídky v 3D formátu, který umožňuje, aby někdo číst jako u všech exponátů a interiérech paláce, kde se nacházejí.

Empire Faberge

1900. Velikonoční vejce a imperiální kopii královské klenoty, Fabergé představil v Paříži na světové výstavě, Evropané si podmanil. Exponáty byly vystaveny mimo soutěž, jako vedoucí firmy byl členem poroty. Francouzské vlády ruského mistra získal hodnost Čestné legie a velitel pařížské gildovních klenotníků. Dodavatel Nejvyšší soud Ruska, král Švédska a Norska, vítěz několika zlatých medailí, což je nejvyšší ocenění se nyní dostalo uznání Evropy.

Po tom, s pobočkami v Moskvě, Oděsa, Kyjev, že se otevře v roce 1903 obchod v Londýně, kde se za posledních deset let, produkty budou prodávány do více než 10 tisíc. Jeho firma v roce 1906 bude jen v Siamu (Thajsko) a master - soud klenotník a enameller King of Siam. V roce 1910, maestro bude v ruském soudním klenotník, brát titul Nikolaje II.

Ve stejném roce, čtyřpodlažní vila je doplněna o Bolshaya Morskaya ulici. Postaven za jeden rok by to stálo půl milionu zlatých rublů. Dům otce se stal příliš malý pro podnikání. Nová budova se stala firma centrem. V prvním patře se skvělý obchod. Stal se módním Petersburg místo. S čtyři až pět hodin odpoledne, byl tam jít do Petrohradu vědět drby a vyměňovat zprávy, takže nové zakázky.

Ve druhém patře a yard budovy byly obsazeny obchody s moderním technickým vybavením. V této době zde bylo zaměstnáno kolem 600 pracovníků. Dílny pracoval od sedmi ráno do jedenácti večer, a to i v neděli. objednat tok byl obrovský a není vybledlé. Podle konzervativních odhadů, Fabergé, v průběhu své činnosti, vytvořilo kolem 120 000 jedinečný handmade klenoty. To byl pouze sériovou výrobu.

V suterénu na ulici, Bolshaya Morskaya, kde žil St. Petersburg zlata a stříbrnické, v roce 1842 si otevřel vlastní studio a prodejna Gustav Faberge Petrovič. Ten se nedávno přestěhoval se svou ženou z Pernovo (Parnu, Estonsko), před rokem, promovat a stát se šperky výrobce. O čtyři roky později, se narodil jako nejstarší syn, Peter Carl, kteří po 45 letech řízení familiární nyní stala jedním z světa je nejvíce kvalifikovaných klenotníků a nepřekonatelnou ruského mistra.

otcův podnik úspěšně rozvíjí. Krátce po otevření prodejny udělala první první patro budovy, a pak byl dům ve vlastnictví rodiny. Gustav Petrovič byl dobře pryč dát svým synům Carl a AGATHON nejlepší evropskou šperky vzdělání. Karl, jako budoucí nástupce úřadu, vystudoval v Drážďanech obchodní škole, Pařížského obchodního kolegia a cvičil nejlepším německým klenotník Joseph Friedman.

Po návratu domů, 24-letý Carl začal pracovat v rodinné dílně. Kromě toho, že poskytuje bezplatnou pomoc Ermitáže při vyhodnocování opravy šperků a restaurování díla šperků. Zakladatel firmy do této doby v důchodu, se stěhuje do Drážďan a řídil záležitosti hlavy Zaionchkovskii. Od roku 1872, Charles ve věku 26 let vedl práci svého otce.

Zůstal odhadce a obnovitel Ermitáži, v archivech, z nichž byla sbírka Kerch zlaté ozdoby nalezené v vykopávek krymské. To zůstalo tajemství techniku ​​mistrů čtvrtého století pro klenotníky, BC. e. Nemohl jsem pochopit, jak pájené tenkou zlaté nitě a sotva znatelné jemná zrna, takže když to nebyla naplněna pájkou dekorem. Tajemství odhaleno Karl Agathon. Tajemství skythských mistrů se stal tajný Fabergé.

přesná replika šperky Kerch produkt vznikl pro výstavu v Moskvě v roce 1882 Peter-Charles, jeho bratr, nejlepší mistr Eric Collin a několika zaměstnanci. Nad krku dekoraci této kolekce 120 dnů pracoval sedm řemeslníky. Expozice kopie skythského pokladu, těsně předtím, než úspěšný doma Fabergé získali obdiv návštěvníků a poroty, zlaté medaile a slávu. Na výstavě se zúčastnilo císařem a jeho manželky, která uchvácen součin obnovitele Ermitáži.

Ale nebývalý úspěch a pozornost královského dvora představil dar podnikových Fabergé velikonoční vajíčka, které se staly symbolem a charakteristika firmy.

Před Velikonocemi 1885, v době jejich pobytu s rodinou v Gatchina, Alexander III obdržel od svého bratra dopisu. Popisuje drahocenný vajíčko s překvapením, dát do prodeje Fabergé. Cena byla 4151 rublů, což se rovná přibližně desetinu nákladů na domě v centru Petrohradu. Ale nejbohatších lidí v Rusku, kteří jsou připraveni k nákupu nádherné maličkost v předvečer Velikonoc, chyběl. Král, podpořit ruských architektů, objednat okamžitě koupit chytrý řemesel pro dárkové velikonoční císařovny Marie Fjodorovny. C 1885 Carl Gustavovich udělen titul Dodavatel císařského dvora, který umožňuje na základě produktů a informačních tabulích obchodů dát ruské erb. Od té doby, královský dům každý rok těší na adept z Velikonoce suvenýr s překvapením. Tato tradice se po smrti Alexandra III pokračoval Nicholas II, který tím, že nařídí dva dárky - pro manželky a matky. Dar Faberge vejce a jejich obsah stále důmyslnější každý rok. A v roce 1900 překvapením bylo strojek.

První vejce, koupil císař, byl vykonán klenotník Michail Perchin nejvyšší úrovně. Měl právo vedle značku Fabergé ji dal. Ve svém studiu, následně provádět všechny objednávky na císařských kraslic, až do smrti mistra. Od roku 1903 byl nahrazen Henry Wigstrom, řemeslník ze stejné třídy.

Za třicet let, Carl Gustavovich vytvořil císařská rodina více než 50 dárkové vejce. Kromě nich, jen si vědom třinácti článků na stejné úrovni, jejichž výroba trvalo několik měsíců. Deset vajec byly provedeny za bohatého obchodníka Bazanova (Kelch v manželství), který opustil Rusko před revolucí, byl vzat do Paříže všechny své klenoty Fabergé. Podle jednoho z těchto prací byla provedena pro vévodkyni Yusupova, vévodkyně Marlborough, kdo objednal Alfred Nobel pro svého synovce.

1901 Klenotnictví M. Perkhin

kamenické dílny (nejlépe mistr Peter Derbyshev) pro práci s 90-tých let. Carl Gustavovich není první klenotník, který pracoval figurek lidí, zvířat, rostlin, ale první, kdo začal kombinovat vzácné a drahé kovy, kameny, polodrahokamy a drahé, smalt, perly, drahokamu. Glyptiky podobal netsuke (na pán sbírku), ale byl tak zběhlý, jako kdyby zkamenělé v okamžiku pohybu. Drahokamů provedených mistrů Fabergé příslušenství: pouzdra na brýle, třtiny knoflíky, nože na papír, mnohem víc.

colored gold a platinum

smaltovaný a

diamanty. 1905

Klenotník Henry Wigstrom

Oblíbené díla mistra byly květiny vyrobeny tak realistické, že jsem nemohl uvěřit, když se jedná o kámen a kov. Fabergé váza z křišťálu, který držel větve, vypadal naplněné skutečnou vodu. Největší sbírka hlavního závodu ve vlastnictví britské královské rodiny. Dánský Alexander, manželka krále Edwarda VII a sestra císařovny Marie Fyodorovna, koupil najednou spousta Gizmos Fabergé, včetně dvaceti rostlinných přípravků.

Přední expert na zpracování drahých kamenů a kovů byl AV Holfstrem, který vedl dílnu. V roce 1903, on byl následován jeho syn Alfred. Pro dosažení nejlepších řemeslníků pracoval v podniku neustále, a nahradit je často přišli pro své děti, mnoho technických tajemství společnosti nešli za ním.

skic umělci pro jejich formách a obrazy založené na porcelán Fabergé objednat Míšni a Limoges. Na výrobku došlo ke dvěma charakteristickými znaky: porcelánka a šperky firma. Figurky, stolní doplňky, jídlo, kávu, čajové sety Faberge dílny často doplněné zlatem, stříbrem, kameny, slonová kost.

Práce s emaily je velmi obtížné. Chief specialista Nikolaj Petrov se podařilo dosáhnout více než 20 tisíc různé barevné tónování. Třetí syn Fabergé, Alexander cestoval do Paříže studovat zkušenosti z evropského skloviny. Ukázalo se, že jejich schopnost výrazně nižší než eleganci, barevné variety a snadnost ruských mistrů.

Na příbory Fabergé stříbro poptávka byla mimořádná. Kromě workshopu v Petrohradě, v roce 1887, otevřel pobočku Moskva, který produkoval sety a stolní dekorace vyrobené ze stříbra. Syn Alexander v důvěře v továrně. Nejlepší pán byl Julius Rapport. Dosáhl neuvěřitelné virtuozitu s touto oblíbenou klenotníky, kov. Stříbro se zotavuje Faberge krystal a sklo. Transparentní džbány, sklenice, punshnitsy, pro ovoce, salátový Faberge řemeslníci doplňují stříbrné tlapky, křídla, hlavy, ptáky a zvířata.

Zákaz kouření na veřejných místech a na ulicích v platnosti až do poloviny XIX století v Rusku. Po zrušení zákona okamžitě stala módní pouzdra na cigarety a cigaretové špičky. Byl to ten nejlepší případů Fabergé cigaret. Oni byli zapojeni portsigarschiki instalatér, a dělá to i krabice, šperkovnice, tabatěrky. Produkty, jako jemný dílo, které není vždy možné najít řádek, který odděluje kryt z těla, a není jasné, kde jsou závěsy, a kde je smyčka. Tento mechanismus se otevře víko, někdy najít jediný majitel.

Umělecké dílny je 14 stálých talentovaní umělci. Mezi těmito miniaturists Jacobson, Solomenko, Zuev, sochaři Sawicki, Greenberg (student Rodin), Ilinskii-Andreoletti Luigi Buzzi. Jejich roční příjem je na 6-10 tisíc rublů. Musel jsem pracovat přesčas, a to i v noci, zřídkakdy opustil společnost. Velmistr spolupracoval s Benoit, Serov, Schechtel, Kryzhitsky.

Rytců, švů, a v každé dílně zakrepschiki, soustružníci, gileshery, mlýnky pracoval déle než 12 hodin denně. Pouze 29 lidí se zabývá výrobou obalů pro šperky.

Carl Gustavovich pečlivě zvážit každý projekt, a všechny fáze nejsložitějších a nákladných zakázek osobně dohlížel. Jakékoli etapa práce se provádí pouze specialisty. All Fabergé byla vždy vysoce kvalitní a jedinečné.

V letech 1915-1916 GG., Armáda byla vyzvána k hodně z nejlepších specialistů podniku. Moskevské pobočky vyrábí granáty a granáty, nikoli stříbro. dodání materiálů se stala složitější. Ale na dvoře a čekala na zákazníky novými produkty. Společnost pokračovala v práci na nějakou dobu po revoluci. Ale na konci roku 1918 Carl Fabergé Gustavovich sedmdesáti letech emigroval do Švýcarska, zavřel sídlo na Bolshaya Morskaya ulici. Odešel Rusko, synů a podnikání života v naději, že se vrátí domů, ale zemřel o tři roky později v Lausanne, neuvidí vlasti.

Opouštět mistra s kufrem v ruce, a není známo, co se stalo s jeho majetek odhaduje více než 45 milionů rublů. Jedná se o poslední tajemství zanechal zkušeným tvůrcem.

Distinguished společnost velkého mistra nejrůznějších značek. Existuje několik možností pro tisk. To by mohlo být písmeno „K“, iniciály „CF“, je plný název „Fabergé“ s monogramem „K Fabergé“ počáteční a poslední jméno s tečkou mezi „Fabergé“. Každá z těchto známek může být na pobočce Petrohradu centrálních produktů. Impression «Fabergé» latina, byl umístěn na výrobku k evropským odběratelům a pobočky v Londýně.

Dále je známo z množství originálních děl Fabergé všeho druhu bez razítka materiálu kvůli křehkosti nebo příliš jemné práci. Kamenné sochy zvířat, lidí a drahých složení rostlin nemusí mít vždy označení. Ražba Seznam firem jmen, existovalo nebezpečí rozdělit dekoračních kamenů, která byla použita čísla. Vzhledem k tomu, jeden z výtisků „Fabergé“, „CF“, „K“, byl umístěn na kovové části čísel, pokud existují, ale ne vždy. Nejčastěji se jednalo o punc Petrohradu, a nikdy nebyla hojnost tisků a erby. To samé platí i pro barvy. Podrobnosti byly často tak malý a tenký, že to není jen značka, ale nebylo kam umístit iniciály.

Vzhledem k tomu, 1885 se začaly objevovat na výrobcích státního znaku. Ale v produktech St. Petersburg je většinou dán k práci na císařském dvoře, rodina monarchy, příkazy zadané přes kabinetu Jeho Veličenstva, pro významné hosty, vysokých úředníků, o veřejných zakázkách, jako jsou objednávky a monarchickému insignií.

Neuhrazené mistři měl hned vedle štítku dát svůj seznam jmen. Tyto pány, celkem bylo asi dvacet.

Často stál na produkt tiskovém průvodci neznačkové firmy. Razníky řemeslníci chátral, měl každý nový minutu, není nápadné rozdíly oproti předchozí. Ale je to mikroskopické rysy Nominalia mistrů umožňují určit, ve kterém období je produkt vyroben, a někdy jejich pravost.

V kanceláři v Moskvě od roku 1887 na známce v azbuce byla nahrazena jménem majitele s iniciálami „Fabergé“, s nebo bez bodu, ale s povinným dvouhlavého orla. Na rozdíl od centrální kanceláře, na produktech továrních mistrů v Moskvě není dovoleno jeho seznam jmen.

otevřela společnost «Faberge et Cie» V roce 1924, Fabergé Alexander a Jevgenij vícenásobné emigroval firemní mistry v Paříži. Obnoven a otec prodávané výrobky, realizovány práce na svých vlastních skic, nařídil v jiných číslech dílny zvířat v tradici Fabergé. Skupina pracovala až do poloviny padesátých let, umístění tisk «Faberge». Působil zde jako nadaný synovec Carl Fabergé, Fedor Agafonovich. S punč staroslověnštiny písmeno fí „theta“, položil razítko a „Fabergé“ na svých výrobcích. Nicméně, podnikavý starožitnostmi, vymazání seznamu jmen Fedor, prodej těchto produktů jako Fabergé práci pozdního období.

Vyhodnocení šperků je velmi obtížné. Kromě poznání, že je nutné získat dovednosti, schopnosti, mít měl pocit, intuici cítit kámen.

Je těžké dát příklad šperky společnost, která vyvinula tak rychle, jak tomu bylo v případě Van Cleef Arpels, a podniky, které jsou na pokračující růst. Společnost dařilo iv době zničující globální krize a válečných let

Slovo „starožitnosti“ a „starožitnosti“, mnohé jsou spojeny s něčím starým a originální. Paměť může objevit elegantní kusy nábytku, na kterém seděli aristokracii, luxusní nastaví éru císařů nebo roztřepené staré lžící

Jste majitel starožitnictví?

Otevřít svůj obchod na antické stránkách on-line

adresa: Používání těchto stránek, včetně inzerátů, vyjadřujete svůj souhlas s dohodou o uživatele.

Placení za služby na místě, jste přijal nabídku.

Kontaktujte nás: [email protected]

© 2018, Lermontovgallery.ru - Galerie antických dárků

Používání těchto stránek, včetně inzerátů, vyjadřujete svůj souhlas s dohodou o uživatele.

Placení za služby na místě, jste přijal nabídku.

Už jsme začali se s ní vyrovnat. Děkuji za pochopení.

Už jsme začali se s ní vyrovnat. Děkuji za pochopení.

Page Restartovat.

Už jsme začali se s ní vyrovnat. Děkuji za pochopení.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 1 = 1