Flower puansetiya foto

Flower puansetiya foto

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Péče puansetiey doma: odrůdy, fotky

Mezi stálezelených keřů, existuje mnoho hodné pozornosti rostlin. To je puansetiya což představuje čeledi Euphorbiaceae. Velmi neobvyklý zvuk jejího jména - v latině znamená „vánoční hvězda“. Tam a neoficiální název - vánoční hvězda. Poprvé byl nalezen v Mexiku a ve Střední Americe tento závod.

Vzhledem k tomu, že puansetiya roste v tropických podmínkách, je to docela působivé výšky, která Jedná se o tři metry. Mírněji vypadají vzorky pěstované v okolních podmínkách - na výšku, pokud nepřekročí 40 cm rostliny mají eliptické listy s pilovitými hranami, tmavě zelené barvy ..

Pokud jde o květiny puansetii mají podobu kompaktních růžicemi žluté. Jsou umístěny kolem červených listenů. V posledních letech, chovatelé byli schopni přinést nové odrůdy milkweed krásné, takže dnes není neobvyklé najít v obchodě rostliny s žlutá, růžová, bílá, bi-barevné listeny.

Nicméně, když pěstované puansetii doma by měly brát v úvahu určité nuance a doporučení, po kterém budete moci za účelem dosažení hojné květu poinsettia pokutu.

Jak pečovat o hrnkových květin puansetiya

Foto rostliny snadno přitahuje pozornost. Ale neobvyklé je nejen květina sám, ale i jeho jméno. To vysvětlit jednoduše, protože rostlina začne kvést na Vánoce, tak dal název „vánoční hvězda“. Nicméně, na konci kvetoucí rostliny je zbaven nejen květenství, ale také zanechává v této fázi svého vývoje existuje nebezpečí celkové ztráty. Avšak síla každého pěstitele, aby tento krásný závod, který jen třeba pamatovat na několik bodů v souvislosti s jeho pěstování:

 • První příznaky odpadávat listy by měly být vyřazeny z zálivku a hnojení. Je nutné mít provádět stříhání stonků ve výšce od úrovně terénu až 15 cm rostliny pak byly přeneseny na tmavém místě, kde by měla být do konce jara .;
 • v pozdním jaře vánoční hvězdy by měly být vráceny na slunném místě, kde od této chvíle začnou utrácet hojné napájení a krmení;
 • při prvním náznaku růstu se provádí Milkweed krásný transplantaci do nové etapy;
 • účinná opatření, která stimuluje tvorbu poupat, je umístit závod v říjnu na tmavém místě, nebo místo jeho úkrytu krabice. Tato operace by měla být prováděna s puansetiey, alespoň až do 14 hodin;
 • poznamenat, že již vytvořené listeny, můžete zastavit drží květinu na tmavém místě. Od tohoto okamžiku je nutné zajistit pravidelnou zálivku.

Velká pozornost je třeba věnovat krásné vánoční hvězdy, zatímco jejich výběru šťáva, která je velmi toxický. Jakýkoliv kontakt s nimi mohou být nebezpečné pro zdraví v případě, že šťáva dostane na kůži, může vyvolat alergickou reakci, když to ovlivňuje se s očima může dojít k oslepnutí, s ústní dutiny - gag reflex. Aby se zabránilo takovým negativním jevům všechna doporučená opatření péče o puansetiey prováděné v gumových rukavicích.

Vhodná teplota pro růst rostlin puansetiya

Tento závod bude méně nemocní a kvetou déle, pokud to růst za vhodných teplotních podmínek. Chcete-li to, vzít v úvahu následující body:

 • nejpříznivější pro květinové vánoční hvězdy teplotě v rozmezí 18 až 25 stupňů Celsia;
 • Na začátku tvorby květu se doporučuje snížit teplotu na 14-16 stupňů;
 • v chladném období, kdy vánoční hvězdy je v klidu, je žádoucí pro udržení teploty v místnosti je vyšší než 14 ° C;
 • puansetiyu doporučuje pěstovat v klidné lokalitě, která by měla být chráněna před průvanem.

Puansetiya nejpohodlnější pocit, je-li to pěstovat na okenním parapetu. Tam by mělo být dobré osvětlení, ale je třeba se vyhnout přímému slunečnímu záření. Pokud tak neučiní, může vést k negativním změnám: Brzy listy získávají hnědý odstín, a bude odpadávat.

Zavlažování pokojová rostlina puansetiya

V zimním období květu napojena podle potřeby: lze definovat okamžik o tom, jak se půda začne zcela vyschnout. Zcela jinak je třeba se postarat v létě, kdy Zavlažování se provádí každý den v malých množstvích.

V období kvetení je vhodné doplnit zavlažování postřik, který se provádí jednou za tři nebo čtyři dny. K tomuto účelu použijte mírně teplou vodu, která je vyluhovat po dobu alespoň 1 den.

Pokud budete postupovat podle těchto jednoduchých pravidel zalévání, už nemusíte sledovat klesá jeho atraktivní vánoční hvězdy listy.

Hnojivo do půdy pod puansetiyu aby dvakrát za měsíc. První krmení se provádí na jaře, a poslední - na podzim. Doporučuje se pro tento účel aplikovat hnojiva. Když vánoční hvězda začíná květ používat hnojivo bohaté na draslík. Ale v tomto ohledu panuje obava, že puansetiya může dobře dělat bez hnojení. Předpokládá se, že nejlepší kvality Květiny jsou produkovány pouze v případě, že v této fázi životního cyklu pro rostliny nevlastní žádné speciální akce.

Přesazování krytý květina vánoční hvězda

Když se vánoční hvězda pochází z období klidu, které se obvykle vyskytuje na konci dubna nebo začátkem května, můžete provést jeho transplantaci. Což lze zjistit na začátku tvorby zelených listů na stopkách. V rámci příprav na výsadbu krásné vánoční hvězdy, dno hrnce vyplnit drenážní vrstvy. Pozornost by měla být věnována půdě a že To by mělo být ne-kyselé reakce.

Pro přípravu výsadbu půdy pomocí podlážku, rašelina, jíl a trávník a písku. Všechny tyto komponenty jsou vzaty v poměru 2: 1: 3: 1.

Puansetii zvyšují šance na přežití v novém místě a aby bylo odolnější vůči nemocem, jako je to možné v případě uplatnit nejvyšší péči při přesazování do nového hrnce. Je velmi důležité, aby se ujistil, že na kořeny zůstávají maximální částka staré půdy. Zbytek péče se provádí obvyklým způsobem.

Péči doma zahrnuje stříhání, který se provádí v době žloutnutí listů, stonky odstraní tak, aby 15 cm nad úrovní půdy. Provést znovu tento postup, budete muset na konci transplantaci, kdy se nové výhonky začínají objevovat. Tato operace zajišťuje maximální atraktivitu zařízení a správný tvar. Pozitivní vliv ořezávání vánoční hvězda je skutečnost, že rostlina bude kvést v budoucnosti více než jednou.

Nalézt užitečné aplikace mohou být slabé a zastřižené výhonky, které mohou sloužit jako sadby v reprodukci.

Identifikovat tento krok může být tvorba v puansetii odejde. Nejčastěji se vyskytuje na začátku dubna. V tomto případě by měl být závod přesunut na temném a chladném místě, kde by měl zůstat až do začátku května.

Reprodukční puansetii doma

Způsob semeno setí není vhodná pro nová zařízení puansetii doma. Z tohoto důvodu je možné pouze jedinou možnost - rozmnožování pomocí řízků. K tomu je třeba připravit na konci jarních výhonků. Škrt řízky by měly dosáhnout délky nejvýše 70 cm. Je také třeba dbát o přítomnosti řízků v nejméně 4 nebo 6 velké ledvin.

Také s ohledem na řízky prováděné operaci, aby se odstranily jedovaté šťávy. Za tímto účelem by měly být umístěny v teplé vodě po jeho udržování v 25-35 minut. Závěrem lze říci, smyková aplikuje speciální nástroj, urychluje tvorbu kořenů. Připraveno pro výsadbu nádoby naplněné půdou, kde vaření za použití následujících složek:

Zvláštní pozornost by měla být věnována tomu, že půda musí zůstal mokrý. Po výsadbě kontejner řízky by měly být přesunuty do světlé místo, vytáhněte přes fólii a pro udržení teploty v místnosti 24-28 stupňů Celsia. Je velmi důležité, aby se zabránilo zaplesneveniya půdu. Za tímto účelem je třeba pravidelně vysílání, otevření ochranné fólie. Zalévání se provádí v intervalech každé tři až čtyři dny. To lze provést obvyklým způsobem, nebo stříkáním, pomocí bryzgalku.

Když měsíc prochází po úplném zakořeňování, polyethylen může být odstraněna a nižší teplota na 16 stupňů Celsia. S nástupem podzimu tráví přesazovat mladé rostliny v květináčích o průměru 20 cm. Obvykle se v kvetoucí rostliny stádia s náležitou péčí přicházejí po celý rok.

Na vánoční hvězda existuje mnoho škůdců, ze kterého by mohl být vážně poškozena. Tento seznam může zahrnovat červci, červci, třásněnky, molice a spider roztočů. Často se v průběhu nemoci může být vnímáno jako listy jsou pokryty hmotou bílé, jako vosk. Také mohou být přítomny a bělavé, nepříjemné skvrny.

proti škůdcům může být použit navíc k chemickým složením, a lidových opravné. Presumpce neviny, je možné navrhnout následující:

 • dobré výsledky v boji proti měřítko hmyzu a mšic ukazuje mýdlový roztok. K tomu, že musí být pravidelně jednou za týden zvládnout infikované listy. Poté, co každý stírací rostliny by měly být opláchnuty čistou vodou;
 • pro ovládání červci, můžete použít minerální olej.

Můžete však není vždy vyrovnat se s tímto problémem pomocí lidových prostředků. V tomto případě má smysl zvážit možnost s nákupem zvláštní ochrany na včasné zahájení v boji proti této nemoci a zabránit žloutnutí puansetii.

dost nebezpečných chorob na rostliny jsou následující:

 • Plíseň šedá. Příznivé podmínky pro své bohaté výskytu dochází při zavlažování a vysoké vlhkosti. Je možné určit, šedé, houbový povlak na stonky a hnědé skvrny na listech. Vypořádat se s ním můžete použít „Fast“ drogy „vlaštovičník“ a „fundazol“;
 • Fusarium. Toto onemocnění je nebezpečné, protože to může vyvolat kompletní odumírání výhonů;
 • Prachový rot. Když vidíte květiny můžete si všimnout charakteristickou bílou patinou. Toto onemocnění obvykle vede k odumření rostliny. Může se s ní vyrovnat s pomocí drog „Topaz“ a „fitosporin-M.“
 • Často, když pěstované v interiéru v puansetii listy začnou žloutnout. Nejpravděpodobnější důvody pro to - příliš mnoho vody a chladné podmínky pěstování. Tyto faktory vyvolávají tlející kořeny, z nichž první, jak reagovat listí změní svou barvu. Nicméně, toto může být kvůli velmi špatné zavlažování. V tomto případě se vánoční hvězdy mohou přilákat roztoče, který vyústil v aktivitě listy začnou žloutnout.

I když vezmeme v úvahu skutečnost, že puansetiya je tropická rostlina, a doma v našich zeměpisných šířkách je může být úspěšně pěstovány. Tato rostlina je velmi dekorativní, o čemž svědčí jeho listů a květů. Ale aby si mohou být poskytnuty pouze ta krása, pokud budete postupovat podle pravidel péče o ni.

Zvláštní pozornost by měla být věnována teplotních podmínek, s ohledem na to, že přírodní prostředí svého stanoviště je v tropech. Z tohoto důvodu, v každé fázi vývoje rostliny, je třeba zachovat určitou teplotu. Během puansetiey péči a zalévání stejně důležité. A to může být tak akorát. Proto kromě stříkáním se doporučuje, aby pomáhají udržovat optimální hladinu vlhkosti.

Puansetiya: péče doma za vánoční hvězda

 • Sales puansetiya začíná objevovat blíže k Vánocům. Tato květina je spojeno s Vánocemi a Novým rokem. To je způsobeno tím, že fialové květy puasettii objevují právě v tomto ročním období. Z tohoto důvodu se narodil druhý název nejkrásnější vánoční hvězdy - „Vánoční hvězda“. Tím spíše, že její květenství jsou tak jako jasné hvězdy. Zatím tato rostlina se nazývá „Vánoční zázrak“, „betlémská hvězda“, „pryšec nádherný“.

  Popis Vánoční květ s fotografiemi

  Vánoční hvězda patří do čeledi Euphorbiaceae. Přirozené místo jejího růstu - Mexiko, Guatemala a jiných částech střední Ameriky. Je tu květiny lze nalézt ve vlhkých stinných svazích. Puansetiya bylo známo, že dávné Aztéků. Malířské výrobky jsou vyráběny z červené listeny, které používají své válečné barvy a barviva tkaniny a latex používaný k léčebným účelům.

  • V divoké rostliny rostou až 3 metry na výšku, ale může být snížena na polovinu. Růst Form puansetii - keř.
  • Listy jsou tmavě zelené, oválné, špičaté na konci, některé druhy mají mírné pohlavní zralosti. Rostou poměrně velké, až 10-15 cm na délku.
  • Skutečnost, že mnozí považujeme za květiny puansetii je prostě listeny. Samotné květiny - malé, žluté, shromážděné v růžici.
  • V divokých rostlin listenů - červená. Volba květin možné získat jinou barvu: bílá, žlutá, a dva-tón. To listeny puansetiyu učinit dekorativní.
  • Kvetoucí nastane od prosince do února, po kterém rostlina je často zlikvidovat, používat oba jednorázové kytici.
   1. Cortez Red - formy listeny jasně červené se zelenými žilkami.

  Grade Cortez Red

  Grade White Star

  Podmínky pro pěstování a květu

  Dokonce i když si koupíte zařízení po dobu několika měsíců a nemají v úmyslu, aby ji udrželi, je nezbytné vytvářet příznivé podmínky v domě. Někteří škoda hodit květiny a oni se rozhodnou prodloužit svůj život a získat re-květ již doma. Pojďme se bavit o tom, jak toho dosáhnout.

  Pro kvetoucí „Vánoční zázrak“ potřebné k vytvoření určitých podmínek - totiž poskytnout krátké hodin se slunečním světlem. Tento postup se doporučuje, neboť polovině října. K dosažení tohoto cíle není složitá, ale je třeba pravidelná. Každý den se rostlina odstraněna v temnu, v rozmezí od 18-00 na 8-00 hodin ráno.

  To může být skříň nebo uzavřené skříňky. Můžete jednat jinak, poskytnout rostlinám temnu pod černým těsném obalu. Tento postup přispívá k položení květní pupeny. Doba krátkých dnech by měla trvat 2,5 měsíce.

  V prosinci, poupata začnou vyvíjet a listeny se bude postupně měnit svou barvu. „Star of Bethlehem“ Stop stmívání, snížený přísun a dal v květináči s jasnou teplém místě při teplotě 20 ° C, poskytuje ji pravidelnou zálivku vlažnou vodou. Nyní tento symbol Vánoc určitě potěší všechny své elegantní pohled.

  Mizí „Vánoční hvězda“ na začátku března. Pokud chcete, aby ji udrželi až do příštího kvetení, snížit zálivku postupně, květ zasushivat a vymaže listy a stává se spící stadium.

  Stonky se nařežou na polovinu délky a odstraněn z květináče v chladu a temnu (např., Suterén), které obsahují při teplotě 10 ° C Zalévání vánoční hvězdy potřebují vzácný a špatně, jimž země není zcela vyschl. přestávka trvá 1,5-2 měsíců.

  Poinsettia (vánoční hvězda): péče doma

  Ne každý ví, jak poskytnout takové exotické rostliny, jako je vánoční hvězda, náležitou péčí. Mezitím, to není žádný velký problém, zvláště pokud máte informace, pokud jde o její právo uplatnit.

  Vánoční hvězda vstoupí do domu v předvečer vánočních svátků v nejaktivnější fázi jeho - v době květu. Bush by měl být dobře tvarované a mají velké množství listů. Listeny měl být pestrobarevné, nazelenalý neberou.

  Užitečný tip! Volbě zařízení, zkontrolujte ji, a koupit si kopii, která dosud neviděl stopy pylu - květina zůstane déle v sváteční oděv.

  Podívejte se, jak ochladit závod: to pro všechny suché nebo zvlněné listy, tmavé skvrny, stopy škůdců, mechanickému poškození. Nekupujte závod nasáklý, lze jej začala hnít kořeny. Je lepší zvolit pro dospělé keř, který je větší, než je hrnec je 2-3 krát - takový závod vypadá úžasně. Při přepravě vánoční hvězdy by měly být dobře zabalené chránit před chladem.

  Dát čas květ adaptovat do svého domova. Transplantace odloženo až na jaře, kdy byl závod dokončil kvetení. Umístěte ji na světlo box a uchovávat při teplotě 18-20 ° C. Při hodnotách pod teploměru 14 ° C květ Bush pogibnet.Chtoby trval déle, doporučuje se uspořádat podsvícení.

  První dny po nákupu „vánoční hvězda“ lepší do vody a vodní tříště opustí ji a snažil se vrhnout na listenů. O něco později zalévání pokračuje

  Osvětlení v blízkosti závodu zbývá po celou dobu jejího kvetení. Z tohoto fit zářivkou nebo speciální lampy pro rostliny. Je třeba se vyhnout v domech s pečovatelskou průvanu, teplotních změn, blízkost radiátorů - to vše má negativní dopad na puansetii.

  Tip! Chcete-li zvýšit vlhkost denně stříkanou s květinou a vzduch z celého jemného rozprašovače vyhnout průniku vodních kapek na listenů.

  Zalévání během zimy by měl být mírný. Je třeba čekat, až se horní vrstva zeminy v květináči je suché a teprve poté nalít květinu. je žádoucí, voda pro zavlažování zachovávat alespoň 2 dny. Ground v hrnci na spodní kůlny, přebytečná voda je odváděna z jímky po několika minutách.

  Je důležité vědět! Pokud jste přesušení hliněné pokoj a puansetii listy ztratil pružnost, nemůže být napojena hojně. Nejprve mírně navlhčete půdy, a po chvíli do vody květu znovu.

  V květnu, po období klidu fáze puansetiyu začnou vody, zvýšení objemu vody, s každým zalévání. To bude podporovat růst zelené hmoty. Čím vyšší je teplota vzduchu v létě, tím více vody rostliny.

  Hnojiva pro „vánoční hvězda“, začít dělat po příchodu z období odpočinku a bude pokračovat v další fázi odpočinku. To znamená, že doba, kdy oplodněné vánoční hvězdy, trvá 10 měsíců v roce - od května do února.

  Hnojiva se aplikují jednou za dva týdny bezprostředně po zalévání. Jak je použito hnojení minerální, organická hnojiva na bázi Vermicompost. Mohou se střídat s sebou.

  Jak pěstovat vánoční hvězda: Video

  Prořezávání vánoční hvězda stráví 1 krát za rok, než se rostlina je poslán k odpočinku. Signalizuje začátek procesu je vadnutí a list ztráta. Z nevědomosti, by se mohlo zdát, že rostlina umírá, ale to není pravda.

  Každý únik zkrácena tak, že zůstává mezi 3 a 5 spících oček. V budoucnu, z čehož opět hromadí mladé stonky se spoustou nových listů, bude Bush bude aktualizována, kompaktní tvar. Pro vytvoření silného úlu, takže to 5-6 výhonky, nic víc. Tak, že rostlina není rozrostla přes léto příliš, čas od času, můžete špetka korunu, ale pouze do konce srpna. Pak již začaly, kterým se budoucích květenství.

  Až do dokončení dobu odpočinku v transplantační vánoční hvězdy nedává smysl. Musí být transplantovány před aktivního růstu. Zahájit postup jakmile výhonky se objevují nové listy. Půda by měla mít neutrální kyselost, tyto prvky jsou převzaty pro něj:

  • 3 díly hlína nebo rašelina v prášku;
  • 2 ks listu;
  • 1 díl rašeliny;
  • 1 díl písku.

  Tip! Písek musí být velké velikosti, malá zrnka písku, aby půda méně prodyšný.

  Aby nedošlo k příliš znepokojeni květu transplantaci kořeny dělat to způsob manipulace s hliněnou hroudu, lehce setřásl kusy půdy kořeny a nejnižším s horní vrstvou. Tento nový hrnec by měl být více než pár centimetrů v průměru a výšce.

  V dolní části se ujistěte, aby odtok z keramzitu. Pak zalijeme trochou zeminy a dát rostlinu ve svislé poloze do nových kapacit. Přidejte trochu zem v blízkosti stěn, vyplňování hrnce až na vrchol. V konečné fázi půda by měla být lehce zhutněna a napojena.

  Jarní prořezávání a přesazování vánoční hvězda: Video

  Puansettiya schopen reprodukovat pomocí semen a vegetativního způsobem. Doma, způsob semeno je téměř nikdy použitý kvůli nevhodné. Přirozené prostředí rostliny šíří zárodky vítr, pak se objevují nové případy, na svazích. Umělé prostředkem k dosažení klíčení je velmi obtížné, takže pěstitelé šířeny vánoční hvězdy řízky.

  Pro řezání řízky vybrat nejvíce výhonky. To je nejlepší řezat na vrchol 7 cm s 3-5 pupeny rozvíjet. Řez se provádí přímo v uzlu. Řezané řízky musí být umyty v teplé vodě na latex fólie se nevytvoří, který zabraňuje tvorbě kořenů, a pak se při 12 hodinek roztoku místo v růstu stimulant. Před výsadbou, cut zpracuje drceného dřevěného uhlí, aby se zabránilo hnití.

  • Kapacita substrátu řezání prohloubil o více než 1 cm.
  • výsadba půda by měla být volné a úrodné, mají drenážní vrstva pod.
  • Nádoba se umístí do světla a tepla mimo dosah jasným sluncem a krycí fólie, vytváří skleníkový efekt.
  • Pravidelně navlhčit půdy postřikem, a kryt se zvýší, aby se větrat sazenice.

  Kořeny se objeví asi za měsíc. růst nadzemních částí rostliny začíná od této chvíle. S růstem křoví transplantovaných do velké kapacitě a rostoucích výhonků špetka, které tvoří kompaktní z puansetii nádherné koruny.

  Vánoční hvězda typický pro mnoho nemocí, které jsou společné pro všechny rostliny, ale existují specifické nemoci. Co je špatně „Vánoční zázrak“?

  • virus vánoční hvězda mozaika. Na listu desky se objeví světlé skvrny mozaiky. Nejčastěji se nemoc projevuje, zatímco porážka kryptické viru. Nemocné rostliny jsou zničeny. Virus se šíří sající škůdci. Proto budoucí preventivní ošetření insekticidy by měly být častější.
  • Southern plíseň. Projevy onemocnění jsou podobné porážce houbou rodu Pythium. Potvrzení - Pouze laboratoř. Listy žloutnout ztrácejí turgor. Kořeny začnou hnít. Nemocných rostlin převedené na vzácné, ale hojné zalévání sypkých substrátů použity pro transplantaci. Je možné zpracovat lék „Alet“ a podobně.
  • Kořen a stonek hniloba. Vyplývají z nadměrné zalévání, který podporuje klíčení a plísňové spóry. Symptomy - pomalé a žluté listy, kořeny změkl. Kontrolní opatření: snížení zavlažování, ošetření fungicidem.
  • Hnědou hnilobu. Nejčastěji postihuje semenáčky a sazenice. Stonek zhnědne a suché řezání umírá. Pro prevenci stříká po výsadbě znamená „Rovral“. Nově vysazené řízky jemně nastříká na spodní části stonku.
  • padlí. To se projevuje ve formě nadýchané bílé skvrny na listech a listenů. Postižené oblasti jsou odstraněny. Elektrárna byla postříkána "fitosporin", "Topaz", "Chistotsvetom".
  • plíseň šedá. Skvrny na listech plísni šedé, výhonky se stal letargický a umírají. To vyvolalo studený obsah a přeplnění. Může pomoci "fundazol", "Chistotsvet".

  Od škůdce na vánoční hvězda setkala: VÝLETY Jose měřítko, mšice, mealybug, molice, Smutnice. Čím dříve vidět havěť, tím snazší je zbavit se jich. Je nutné zpracovat mýdlový roztok 2-3x v intervalu 7 dnů.

  Škodlivý hmyz proti váhy a mohou být ošetřeny minerálním olejem pouzdrem - fólie z ropy dusit škůdce. Pokud tato opatření nepomohou, používat takové insekticidy jako „Atkara“, „velitel“, „Iskra“ a další.

  Problémy s vzhled a zdraví rostlin mohou být způsobeny nevhodnou péčí.

  Proč žloutnou a podzim listí

  V případě, že listy žloutnou na okrajích, a poté zhnědnou a odpadávat - problém zasolování půd. Tím vede zalévání příliš tvrdou vodu a vzácné transplantaci, v důsledku které kontaminanty akumulovat v substrátu. Voda na zavlažování by rozhodně bránit, nebo použít rozmrazeny a dešťové vody.

  Příčinou může být příliš suchý vzduch v místnosti, zamokření nebo vysychání půdy, nedostatečné osvětlení, příliš prudkému poklesu teploty. Kromě výše uvedených zažloutlými listy spadnout a způsobit přirozené příčiny - na konci února, kdy jsou rostliny připraveny k odpočinku, to vymaže listy a stává se spící stadium.

  Chcete-li změnit barvu listenů puansetiyu potřebují 2 měsíce v režimu krátkého denního světla. Jak na to - jsme řekli výše. Bez toho, že listy zůstávají zelené, bohužel.

  Někdy se stává, že listenů červenat, ale někdy zůstávají zelené jsou nerovnoměrné zbarvení - je to způsobeno změnami teploty během barvení. Udržovat stálou teplotu, není otevřít okno v okně, kde je vánoční hvězdy, nebo jej nosit z jedné místnosti do druhé.

  Kromě přirozených příčin, kdy je rostlina připravuje na odpočinek, vadnutí listů může nastat, když tam je nedostatečný zavlažování. To je dost k nasycení půdy s vlhkostí a listí nalije, se stane opět turgor.

  Vánoční hvězda list vadnutí reagovat k prudkému poklesu teploty, vypálit kořeny hnojivo (krmení vyrábět pouze ve vlhké půdě). Obecně lze říci, květina reaguje negativně na všechny náhlé změny. Nech si to při stejné teplotě, organizovat pravidelnou zálivku, nechat hodně světla - a vše bude v pořádku.

  Předpokládá se, že v případě, koupil vánoční hvězda v domě ihned zežloutne a začali umírat, což znamená, že majitelé bytu někdo přinesl poškození nebo zlé oko. Euphorbia krásné - velmi citlivé květiny, dalo by se říci - „vrtošivý.“ To je důvod, proč to zní negativní informace a tvrdou sílu. V případě, že přinesl rostlina roste, a naopak vyzařuje krásu, štěstí zachází to za přítomnosti pohody v domě.

  Z hlediska Feng Shui, vánoční hvězda je místo novomanželů ložnici. Pak manželství bude šťastné a pár potomstvo se blíží. Tento závod bude chránit novomanželé z podvádění, a jeho žena bude dávat vzrušující sexy a ženské kouzlo. Manžel prostě není potřeba, že se dívá po jiných ženách.

  Vzhledem k tomu, květina je nejčastěji uveden v novoroční svátky, to je spojováno s zázraku vánoční a novoroční jasný veselý svátek, a proto nebyl schopen zvednout náladu a potěší své tropické krásy.

  06.11.2017 | 22:13

  Velmi krásný závod. Čím větší roste, tím krásnější to stane. Má velmi pěkné ohybů výhonky. Jenomže to je jedovatý. To by mělo být pamatoval si jistý, jestli v domě jsou děti nebo domácí zvířata.

  08.12.2017 | 21:14

  Mary, ano, jen o krásu))) Je škoda, že je jedovatá, musíte být opatrní s „vánoční květina“, protože tak chce vyzdobit svůj domov s neobvyklým květem. Uvedení může být vyšší, aby zvířata a děti nemohly odebrat vzorek))) s listy)

  Puansetiya - péče v domácnosti, jako plodina, krmení, na transplantaci

  V zimě, na pultech květinářství existuje velká puansetiya, vánoční hvězda. O péči doma dnes a budeme hovořit, protože po zakoupení mnozí prostě nevědí pokračovat s květinou v koncové části rostlina umírá.

  Puansetiya krásný nebo vifliemskaya hvězda - rostlina rodina tropický Euphorbiaceae. Nazývá se vánoční hvězda. Ve volné přírodě, krásné keře dosahují gigantických rozměrů, výšky vyrůst až tři metry.

  Ačkoli rostlina kvete nenápadné květy, se stala symbolem vánočních a novoročních svátků kvůli listenů listy, zářivě barevné v červené barvě. Zimě kvetoucí rostlina je vyroben velmi populární v Rusku, kde není dost v této době bohatými barvami.

  Jak pěstovat puansetiyu doma

  Vypadá to krásný závod na parapetu na pozadí zasněžených stromů, můžete přemýšlet o krásu čtyři měsíce. A nyní staženy puansetii s listy růžové, vínové, bílým.

  Správně dospělý, dobře upravené a ořezané čas rostlina bude kvést jednou za rok. Mnozí si stěžují po zakoupení květinu rychle ztrácí svou dekorativní efekt, někdy společně s listy. Níže se podíváme na důvod, proč se to stane. Nyní víc se učíme, co dělat s rostlinou, takže se stane ozdobou, není příčinou bolesti hlavy.

  Někteří lidé si myslí, péči o miniaturní tropického keře je velmi obtížné. Někteří dokonce házet květiny, když listy začnou klesat v domnění, že je mrtev. Musíte jen vědět několik funkcí pro pěstování puansetii. Pak můžete snadno dosáhnout ročního kvetoucí rostliny, a dokonce rozmnožovat.

  Co dělat po nákupu puansetiey

  Obvykle jsme si koupit květiny v zimě, na začátku jeho kvetení. Všechny rostliny jsou prodávány ve speciálním dopravním půdy a malých květináčích. Nesporné, že jeho složení je velice hubené pro kvetoucí rostliny. Ale právě proto, že v tomto období nemůže dotknout květiny, nemáme transplantaci, není odříznout, neprovádějte tyto akce.

  Závod, přinesl ze obchodě stačí dát na světlém okenním parapetu na chladném místě, ale nezačínejte návrh.

  S největší pravděpodobností, ottsvetaya, puansetiya defoliace, ovlivňují kvalitu půdy a změny klimatu. Ale to by nemělo mít strach, později se začíná dát nové výhonky a kvetou.

  Chci říct něco o výběru květin. První pohled hluboko do listeny, kde květy jsou. Musíme posoudit jejich stav, by neměly být poskytnuty úplné informace o tyčinek, nebudou kupovat rostliny již seschlých, vyschl květiny, to znamená, že rostlina je již vytrácí.

  Podíváme se na stav natáčení, by měly být rovnoměrně zbarvená, bez skvrn a sedět na zemi.

  Tropická rostlina krátký barva den. To znamená, že puansetiya kvetou pouze v zimním období, kdy začneme se stmívat brzy. Mnozí si nejsou vědomi této možnosti a zahrnují jasné osvětlení v blízkosti květin a srazil ho tak zmatená.

  V normálním režimu, květina potřebuje jasné světlo, ale ne přímé sluneční světlo, jinak se celý dekorativní efekt půjde a dělat květ mohou být spáleny.

  Nejčastěji závod zámeček v jihovýchodních oken, takže mu chybí světlo dosvechivayut lamp. Zároveň musíme mít na paměti, že světlo nemůže uměle zvýšit jim, nebo ne kvést.

  Během kvetení snížit teplotu na 14 - 18, pokud je alespoň + 12. Za normálních okolností, to může být držen 18 - 24, v žádném případě, nesmí se přehřívat květinu.

  Puansetiya citlivé na prudký pokles teploty a může dokonce přijít o zeleň, absolutně odmítají kvést.

  Když puansetiya slábne a „přezimuje“, jejíž teplota a osvětlení musí být snížena. Můžete jej uspořádat na chladném stinném místnosti.

  Rostlina je velmi bojí vlhkosti, přepad pro něj horší než teplotní skok. Je nemožné zajistit přísný režim zavlažování, například dvakrát týdně. Vlhkosti a teplotní podmínky odlišné v každém ročním období. A hodně záleží na složení půdy, jeden schne rychleji, druhá delší drží vlhkost.

  Před puansetiyu zalévání, zkontrolujte půdu s prsty ponořit do hrnce, jak je to jen možné. V hloubce dvou centimetrů půdy více vlhkých, zalévání zrušení, počkat až do úplného vysušení.

  Voda rostlinu lehce teplou vodou, vždy filtrovány nebo rozmrazené. Zalévání je nejlepší leechki, konvice s výlevkou. Lom voda tak dlouho, dokud nezačne prosakovat do jímky. Potom se přidá přebytek z pánve.

  Puansetiya kvete v zimě spící období přijde na jaře. Z tohoto důvodu je nutné přivádět stejným způsobem jako ostatní zimnetsvetuschie rostlin, například, perský brambořík.

  Začneme hnojení měsíci květnu, a jednou za dva týdny, aby hnojivo pro zimní měsíce, končící v březnu a dubnu, se zaměřením na kvetoucích rostlin.

  Jako mořidla používáme speciální připravený k použití hnojiva pro milkweed. Uvádí do mokré vozovce, je lépe kombinovat s zavlažování.

  Je důležité, aby byla zajištěna správná místnosti krásy odpočinek po odkvětu. Plant vynakládá velké množství energie, a to zejména v případě, že květy na dlouhou dobu. Často pak ztrácí i zeleň.

  Už jsem psal výše, není třeba se obávat tento jev je zcela normální. Právě jsme řezat výhonky a odstranit pot z jasných místech v polostínu. Jen snížit zálivku, hnojení odstranit úplně. V takovém klidovém stavu, bude závod bude nacházet šest týdnů čas od března do května.

  Puansetiya jako plodin

  Rostlina potřebuje prořezávání po každém květu. Skutečnost, že krásné červené, bílé, světle růžové listy jsou tvořeny pouze na mladé výhonky. Kromě toho, což prořezávání dostaneme později více svěží Bush.

  Řez drát na konci květu a listů úlevou. Potom pomocí zahradnické nůžky řezat všechny výhonky, takže nad zemí na 15 cm. Hlavní věc je, že máme před sebou ještě jednu nebo dvě internodia.

  Pak po chvíli uvidíte, se začínají objevovat spousta mladých výhonků. Nemůžeme dopustit, aby gelový korunu, takže opustit ne více než pět z nejsilnějších výhonů, řez zbytek. Ano, mohou také být použity jako rozmnožovacího materiálu, pokud je to nezbytné k šíření rostlin.

  Vypěstované z řízků květu doma. Řezané stonky, které rostou procházející prořezávání. Požadavky na ně - potřebujeme silné výhonky, délka 15 cm, s dobře vyvinutými listy.

  Když reprodukce je jeden jemnost, víte, všechny rostliny této čeledi na řezu izolované bílá hustá tekutina, mimochodem, jsou jedovaté. Je to velmi rychle schne a proto zakořenění ne vždy úspěch.

  Řezané stonky, před výsadbou doporučit nějakou dobu (15 minut), namočený v teplé vodě a pak se rozpustí interference želé fit nebude.

  Pak vezmeme malý plastový kelímek, naplňte ji zeminou a jednoduše přilepená stopku. Nalít a uzavření obalu, urychluje zakořeňování v roce rostlina může kvést už. Půda pro zakořenění přidáme perlit, hrubý říčního písku, že to bylo nejvíce uvolnit a udržet vlhkost.

  Řízky rozumné snížit nejen po prořezávání, ale apikální řízky. Hlavní věc je, aby to nedělala během kvetení.

  Pod přístřeškem řízků napojena často na půdu byl vlhký. Po měsíci a odstranění skleníkových obsahuje rostliny v normální poloze, na podzim to musí být transplantovány do reálného hrnce.

  Transplantované obvykle, když je závod, kdy kořeny stát přeplněný, často se koná dva nebo tři roky. Chcete-li to, vzít hrnec na pár centimetrů širší než ten předchozí a připravit půdu.

  Pro půdu, budeme potřebovat:

  • Obě části křídla pozemní
  • díl rašeliny
  • Tři díly SOD pozemků
  • Součástí významného říčního písku

  Obecně jednodušší koupit ready-made zalévání půdy v obchodě. Stejně tak musíme oblázky nebo keramzit pro drenážní vrstvy. Připravte si hrnec, dělat drenáž, zalijeme půdu, několik centimetrů, pak při manipulaci přesunout do nového květináče, vakuové zakryjí se půdou.

  Přesazování se provádí na konci roku do konce období vegetačního klidu, kdy aktivuje růst výhonků, v této době závod je jednodušší přesunout přesunout na nové místo.

  Jak stimulovat kvetení

  Nejdůležitější je, že jsme dosáhli květu, aby se objeví krásné listí na horní části výhonů.

  Počínaje měsíce října máme každý večer, asi 17 hodin, závod kryt s tmavými tašek, krabic nebo převodem na skříni. Po 14 hodinách se ukáže 7 ráno, budeme vzít ji na své původní místo.

  Tento režim je důležité, je naše krása asi dva měsíce, a teprve potom, když jsou ledviny stanoveny, všichni jsme se vrátit do obvyklých podmínek. A brzy si všimnete vzhled dekorativních listenů.

  Nejčastěji vidíme padání listí, to je naprosto normální, na konci květu, a je známkou nesprávné péče:

  1. Rostlina je příliš horká
  2. Ztuhl, dokud přepravovat
  3. Květina není dostatek světla
  4. návrh

  Na listy se mohou objevit skvrny, plak, dokonce i díry, může toto indikovat příliš vysokou kyselost. Pokud zvýšený obsah soli, uvidíte na listech bělavým květu.

  Podél okraje listů se často objevují hnědé skvrny, je to z nesprávné zavlažování, náhlým změnám teplot a vyvážené hnojení.

  Rostliny mají pravděpodobnost „úlovek“ a více vážných chorob:

  • hniloba
  • stonek rot
  • plíseň šedá
  • hnědou hnilobu
  • opustí mramorování

  Když různé typy hniloby, můžete použít speciální fungicidy, například - fundazol. Zpracování probíhá přesně podle návodu, v případě, že nemoc je spatřen v čase, může být rostlina rychle zachráněna, ale když mramorování, který provokuje škůdců, nemůžete očekávat, že k dosažení úspěchu, rostlina bude muset být zničen.

  Někdy listy čerpá bílá deska, ale ne proto, že nadbytek soli. Tento padlí, který se snadno odstraní působením fitosporin roztokem.

  Škůdců na rostlině můžeme nalézt velké množství hmyzu:

  Ze všech z nich, můžete rychle zbavit ošetřených rostlin speciální insekticid důležité všímat osadu, nedávat jim způsobit vážné poškození zařízení.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  4 + = 13