Flower rozhdestvennik jak pečovat

Flower rozhdestvennik jak pečovat

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Flower rozhdestvennik: řádné péči a množení

Rozhdestvennik květina běžně nazývá "Zigokaktus", "Schlumberger" nebo "Decembrists". Od začátku zimy, tento nenáročný květ začne kvést, potěší oku nádheru světlých barvách. Rozhdestvennik nespí ani v zimě a nevyžadují zvláštní péči. Ale stejně jako všechny rostliny, potřebuje dostatečné osvětlení, regulace teploty a jednoduché lidské péči a pozornost. A jako projev vděčnosti, bude mu přinese vodopád nádherné barvy, které si můžete vychutnat v každém ročním období.

Rozhdestvennika jsou domovem brazilských a jihoamerických tropech. Schlumberger se týká rodu epifytické kaktusů bezkolyuchkovyh. Jedná se o zařízení s větvení stonky a malé ozubené na okrajích.

Rozhdestvennika květy různých barev, ale často můžete najít šeřík, červená, bílá, růžová, fialová a oranžová barevné palety. květy o velikosti do 8 cm a konce jsou ozdobou rozhdestvennika stonky.

Vánoční kaktus poupata odhalit trochu pomalý, ale hlavní doba květu je téměř po celou zimu.

V současné době existuje velký počet druhů hybridních, které uměle vnesený pěstitelé. Tyto druhy jsou velmi různorodé a mají různou velikost, stonky a paleta překrásných květin.

„Decembrists“ nazývané také „barevný Varvarin.“ Jeho přirozené místo pobytu - tropický deštný prales severních oblastech Brazílie.

Jeden typ Schlumberger zkráceného nebo snadnější Trunkata má obvykle přímý a huňatý stonky se špičatými zuby na okrajích. Květy tohoto Zigokaktus velmi různorodé v barvě a přijdou v bílé, červené, broskev, žlutý, losos, oranžovo-červené a mnoho dalších barev.

Rozmanitost druhů nezastaví šlechtitelů a jsou neustále pracuje na vytvoření nové. Jako výsledek plodné práce mohou nyní lyubovatsya takových provedeních rozhdestvennika, as: Exotic, Gold Cream Madonna, Christmas Chi, Aspen, Paula Joyce Kar, Taynsed, Madame Butterfly a mnoho dalších druhů krásných rostlin.

Gallery: Flower rozhdestvennik (25 photos)

Rhipsalidopsis nebo v běžné „Velikonoční kaktus“ je velmi podobný rozhdestvennik. Pro nezkušené zahrádkáře je poměrně obtížné rozlišit vizuálně. Hlavním rozdílem je období květu, Zigokaktus který v zimě a na jaře rhipsalidopsis. Také umístění květin, které whisks mírně zkosené nebo symetrické a mají rozhdestvennika rhipsalidopsis resp.

Péče rozhdestvennikom doma

Každá rostlina vyžaduje odpovídající péči na základě svých přirozených sklonů. Vánoční kaktus není výjimkou, i když nijak zvlášť náročný. Jak pečovat o rozhdestvennikom doma:

Vánoční kaktus nemá rád přímé sluneční světlo. Aby nedošlo k popálení, je žádoucí určit místo, mimo dosah přímého slunečního světla. Dobrou volbou pro to parapety, které se nachází na východ nebo západ. Pokud umístění oken neumožňuje to, že hrnkové rostliny potřebují stín.

Schlumberger stačí být napojena po usušení ornice o několik centimetrů. Silný vlhkosti a zaplavení může vést k kořenovou hnilobu a nakonec ke smrti rostliny. Zálivka by měla být provedena bránil vody při pokojové teplotě.

Požadovaná vlhkost vzduchu a stříkání rozhdestvennika

Mnoho tropické rostliny, na které se odvolává Schlumberger jako zvláštní péči a za určitých podmínek. Pro vytvoření požadované podmínky vlhkost by měla být systematicky provádět postřik. V horkém období je provedeno několikrát během týdne, a v zimě v teplých interiéru - alespoň jednou za měsíc. Pro tyto účely se běžně používá sprchu nebo sprej. Voda by měla být měkká při pokojové teplotě.

Rozhdestvennik milenec vysoká vlhkost vzduchu, takže navíc k stříkacích postupů mohou být substituovány na svém hrnec kontejner s mokrým keramzitu.teplotní podmínky

Rozhdestvennik poměrně odolný vůči teplu a chlazení zařízení. To může vydržet teploty až na téměř 40 stupňů Celsia. I když je optimální teplota pro její pěstování -20-25 stupňů. V zimě je žádoucí vyjmout baterii z horké a umístěna blíže k oknu. Během léta miluje čerstvý vzduch a blízkost stromů. Proto, pokud máte chalupu nebo Usedlost je možné vzít v zahradě v lůně přírody. Jen je třeba dbát na to, aby nebyl obtěžován slimáky nebo šneky.

Několikrát za měsíc, zejména v průběhu vegetačního období (březen - srpen), rozhdestvennik potřebuje speciální obvaz. Ale to není problém. Ty se prodávají v téměř každém květinářství.

Půda pro rozhdestvennika

Směs krádež půdy určen pro kaktusy by měl být v pořádku pro tuto rostlinu. Hlavním kritériem pro tento půdní mix by měl být dobrý absorpce vzduchu a vlhkosti, stejně jako jeho základna web. Přestože se jedná o pozemky může být vařené ve vlastním domě. To vyžaduje, aby tyto složky v jednotlivých podílech:

Mladé rostliny rostou dostatečně rychle. tudíž to by mělo být repotted alespoň jednou za několik let. Ale i dospělí transplantovány, ale jen jednou za 3-5 let, pokud je to nutné.

Rozhdestvennik má silné kořeny, takže je zapotřebí velký kontejner pod jeho přistání. Transplantace provedl obvyklé manipulace. K tomu, aby dobré odvodnění:

 • Nová větší hrnec.
 • Kameny nebo keramzit - 1-2 vrstev.
 • Půdní mix - 1-3 centimetrů.

Pak přesazení rostlinu ze starého hrnci v nové, bez odstranění veškeré půdy z kořenů a místo v centru, na něž se vztahuje s půdou, se snaží vyhnout se svahu. Vysoce zhutněné půdy není nutné. Stačí zaklepat na novou domovskou rozhdestvennika ze všech stran.

Pak je potřeba zalévat rostliny a dát do trvalé místo. pravidelné zalévání To se provádí po vysušení půdy o několik centimetrů.

Reprodukční rozhdestvennika doma

Reprodukce Schlumberger dvěma způsoby - roubováním nebo kmenové řízky. Propagace roubování se používá jen zřídka, takže zastaví na populární řízky.

Pro tento způsob reprodukce od mateřské rostliny Schlumberger jemně točil kmenové řízky s několika segmentů. Pak dal je sušit, která se rozprostírá na suchém, tmavém a teplém místě po celý den. Pak je třeba zasadit řízky do nádoby se směsí zeminy a vytvořit své skleníkové podmínky. Chcete-li to provést, zakrýt střih plastových lahví či plechovek.

V procesu zakořeňování řízků, který se koná v průběhu měsíce, budete muset vysílat každý den po dobu půl hodiny a velkým množstvím vody. Kdy budou nové segmenty rostlina potřebuje transplantaci žít trvale v pre-vařené květináčích. Na mladé rostliny nejsou oslabeny velkým počtem mokré zemi, hrnce jsou vybrány vhodné sazenice kapacity.

Schlumberger dosti vůči chorobám rostlin, ale ne „železo“. Někdy je podroben bolestivých syndromů a dokonce přestanou květu:

Proč rozhdestvennik přestává kvést. Co dělat

Důvodem je často nedostatek stopových prvků, které musí být přítomny v dobře oplodněné půdy nebo nevhodným osvětlením. Jak již bylo zmíněno výše, přímým slunečním zářením a severní strany něj je kontraindikováno a jižním parapetu, kde je to nutné tato rostlina do stínu.

Pokud Vánoční kaktus hozen pohárky - nemají ho rušit, soustružení nebo přemístit na jiné místo. V opačném případě riskujete zapomenout na jeho kvetoucí.

Proč rozhdestvennik slábnout. Co dělat

 • Důvody pro tuto situaci může být:
 • Příliš suchý vzduch.
 • Nedostatečný zavlažování.
 • Nedostatek živin.
 • Proximity hot baterie.

Chcete-li tento problém vyřešit, je nutné normalizovat frekvenci postřikování a zavlažování, nahradit kontejner s mokrým keramzitu pod hrnce a kompletní změnu terénu, pokud hnojení nemá situaci napravit.

Otpad rozhdestvennika segmenty

Takový problém nastane v důsledku silné vlhké půdě. Tato rostlina je soucitný úvaha na vlhkost, ale nemá rád „bažiny“. Rostlina může dojít ke ztrátě v případě porážky bakterií a plísní na rozkládajících se kořenů. Pokud transplantaci it, kdy se nemoc již běží - pokud to pomůže nepravděpodobné. Proto je lepší chybovat, pokud není vše ztraceno a urychleně dát mladým řízky.

S dobrou domácí péči rozhdestvennik prakticky 100% chráněna před škůdců útoku. I když si jich stále potřebují.

Tento „nákaza“ vytváří bělavé hrudky mezi výhonky rozhdestvennika. V počátečním stádiu může třít postižené oblasti s měkkým hadříkem po navlhčení jej v alkoholu. Je-li spuštěna nemoc, a to nepomohlo, koupit v květinářství speciální nástroj, který hChrání rostliny před Mealy chyb. V návodu k použití naleznete všechny potřebné informace.

Tito škůdci lze snadno spočítat. Vidět tenký pás na rostlině, můžete bez obav použít lék „aktellik“ proti roztočům.

Na závěr bych chtěl ještě jednou poznamenat, originalita pokojová rostlina volal rozhdestvennik které lahodí oku s jeho kvetení. S dobrou a řádnou péči o něj, bude vám dobrou náladu svými kvetoucích druhů po celé zimní období.

Atraktivní Zigokaktus: péče doma a fotografických rostlin

Pokojová rostlina Zigokaktus také volal rozhdestvennikom, Schlumberger a Decembrists. To těší majitelé krásných květů po celou zimu, která obvykle začíná v prosinci a trvá až do února.

Flower Schlumberger přišel do této země z Jižní Ameriky a brazilských tropech. Její květy jsou velmi atraktivní, jsou tvořeny z konců výhonků visí dolů, ale potřebují péči. A květy zůstanou krásné po dlouhou dobu na stopkách, jako pupeny se pomalu odhalen.

velmi populární Následující typy Decembrists:

 • Schlumberger zkrácen. Tento epifytické kaktusy hrany mají zoubkované výstupky. Jeho dlouhá trubka květin mírně zkosená. Rostlina má mnoho barvy barvy: zlato, bílá, lososa, růžová, vícebarevného, ​​purpurový a levandule.
 • Buckley. Je tento druh starých rostlin a volal Decembrists. Vyplývá Schlumberger kroutí mít zaoblené výstupky, a jeho výhonky jsou svěšené, což je typické, obvykle dostatek rostlin. Květy purpurově růžové barvy se objeví na nejvzdálenější segmentech výhonů. Každý skládá z několika laloků.

Od října do listopadu rostlina je spící. Během tohoto období se Decembrists třeba poskytnout relaxaci, zatímco teplota v místnosti by měla být asi 16-18 stupňů. Kromě toho, že je nutné snížit zalévání bude stačit jednou týdně. Ale na začátku prosince, rostliny by měly být ošetřeny každý druhý den.

V listopadu a prosinci v Zigokaktus tvořena pupeny, takže to musí být napojena hojně a nepřetržitě jako zem vyschne. Optimální teplota v místnosti by měla být alespoň 30 stupňů.

V prosinci a únoru, květina těší s krásným kvetení. Avšak provedení hrnce a příliš suchý vzduch může vést k upuštění pupenů, takže je lepší nasadit závod v té době.

Období růstu je v období od března do srpna. Zigokaktus v těchto měsících je požadováno rovnoměrné zavlažování, dobrou péči, teplo a hnojení hnojivo jednou za 14 dní.

Správná péče rozhdestvennikom

Péče o této květiny doma je snadné. Tato rostlina, stejně jako všechny kaktusy může trvat dlouho bez vody, ale nebude kvést.

Takže závod je vždy příjemné pro své krásné květy, musíte dát hrnec na místě, kde se dostane rozptýlené světlo. Konec konců, z důvodu přímého slunečního světla může výrazně zpomalit růst. Nejlepší místo pro pěstování rozhdestvennika považovány polostín.

Kaktusu druh Schlumberger není velmi dobře snášen jako příliš časté zavlažování a vysoušení půdy. To je nejlepší, aby to sprej doma, když je půda vyschne trochu. Pomineme-li toto pravidlo, na To může poškodit kořenový systém rostlin, protože to, co se může dokonce zemřít.

Během tvorby poupat zálivku by měla být zvýšena, aby půda byla vždy mírně navlhčený. Tento režim je žádoucí zachovat, dokud Zigokaktus již kvetou. Poté rozhdestvennika Postřik se provádí pouze při sušení hliněné kómatu.

Schlumberger mix vyžaduje doba odpočinku. Když přijde, je doporučeno snížit zálivku a květiny, aby na chladném místě. Obecně platí, že vodní rostliny v domě by měla být teplá voda. V letních měsících je často užitečné sprej. Aby otřít kovových desek prach list může být použit teplá sprcha. K tomu, pokrytí půdy s polyetylénu, a listy - dobře promyje.

Optimální teplota a vlhkost v péči Decembrist

Jak je známo, Zigokaktus tropická rostlina, proto je nutné, aby teplo. V létě a na jaře teplota vzduchu v místnosti s květinou musí být ne méně než 18 stupňů a ne více než 25. V tomto případě musí být v zimě udržovány v místnosti 16-18 stupňů Celsia.

V pozdním létě dochází rozhdestvennika kartu ledvin. Z nich, jakékoliv barvy, tak se určitě udržovat teplotu kolem 11 stupňů na začátku prosince. Tepelné podmínky spící rostliny by měly být v rozmezí 6-8 stupňů.

Suchý vzduch Decembrist fatální, a během tvorby poupat, to může dokonce vést k upuštění. To je důvod, proč je tak důležité, aby pravidelně stříkat květinu.

Hnojení druh kaktusu Schlumberger

Hnojit rostlinu doma nouzi ve vegetačním období za 2 týdny, zdroj již pouze v období klidu. Pro tento účel, jakékoliv vhodné hnojivo určen pro sukulenty a kaktusy.

Zlepšit tvar rozhdestvennika potřebné trhat stonky segmenty. Chcete-li provést tuto úlohu lépe po odkvětu. Je nutné zvolit bodovou oddělování, potom podržte dolní část stonku mezi palcem a ukazováčkem, a horní - ulomit otáčivými pohyby. Tato metoda se bude oddělovat několik částí stonku. Uvědomte si, že není možné snížit segmenty!

Škubání posiluje stonky a aby květ hojně. Dobře tvarované Schlumberger žít delší dobu. Upravený rozhdestvenniki rostou a kvetou po dobu více než 20 let, se do kufru svého derveneet.

Chcete-li zlepšit kvetoucí Decembrists a získat Stam formulář bude potřebovat očkování. V tomto případě je oddenek kaktusu stojí peyreskiya, jeho top cut s nožem, a v horní části stonku lehce štěpit a vložte sekací rozhdestvennika skládající se z několika segmentů. Konsolidovat využití:

místo očkování zamatyvayut vlněné vlákno. Po fúzi úseků na podnož roztrhat všechny listy a odstraňte obvaz. Když Decembrist tvoří korunu, bude muset připojit k věšáku. Tak bylo možné, aby se zabránilo lámání rostlin. Zigokaktus dobře roste v půdě trávníku a podzemních list s malým množstvím písku. V některých situacích, tato rostlina se pěstuje v rašelině.

Přesazování rozhdestvennika doma

V případě, že rostlina potřebuje transplantaci, musí být důvod připravené výživné. Dobře hodí rašeliny. Samozřejmě, že půda mix můžete udělat vlastníma rukama. Pro tento účel malé cihlové drti, pozemní list a rašeliny.

V hrnci muset položit vysoce kvalitní odvodnění tak, že voda nebude stagnovat na dlouhou dobu. V opačném případě hrozí pravděpodobnost kořenovou hnilobu. Kořenový systém Schlumberger není jen slabý, ale i na povrchu, takže hrnce je lepší použít široká a ne příliš hluboko. Zabývá především transplantaci po rostlinného zárodku. Každý rok se transplantace se provádí pouze mladý Zigokaktus. Zralé rostliny se podrobí transplantaci až po 3 roky.

reprodukční metoda rozhdestvennika

Tato květina se šíří pomocí řízků. Pro tento účel použít ty části, které jsou odděleny v průběhu ořezávání omlazení. Můžete jednoduše oddělit řízky ze Zigokaktus. Před tím, než k výsadbě Schlumberger, musí být důkladně vysušit po dobu dvou dnů, a pak dal ve vlhké půdě, mírně zapuštěná. Nad vysázených řízků, aby skleník. Pro tyto účely vhodných konvenčních skleněných nádobách. Pak hrnec s nimi by měl být kladen na teplém místě, hlavní věc, ne na přímém slunečním světle. Mimochodem, čas od času banky muset zvýšit větrání, jinak Zigokaktus řízky mohou hnít.

Nejčastěji se takové zařízení je vystavena houbovým chorobám:

Pro léčbu Fusarium aplikovat fungicidy a z Phytophthora a fitiuma infikování kořenový krk likvidovány například prostřednictvím Topaz, Maxim a VitaRos.

Bakteriálních onemocnění se obvykle objevují kontaminace z patogenů Zigokaktus Erwinia. V takové situaci je tmavá skvrna na základně kmenových rostlin, která začíná šířit v průběhu času. Stává se, že existuje zbarvení stonku, a někdy se stává, naopak, červenými, cizí rozhdestvenniku. Cure květinové antibakteriální léky nebude fungovat. Zabránit smrti Decembrists pouze odstranění postižené části stonku a řádnou péči. V závažných případech je vhodné provádět řízky a pěstovat zdravé rostliny, ale z nutnosti, aby okamžitě zbavit starého.

Kaktusy Schlumberger nezajímavé druh hmyzu, ale někdy může zasáhnout slimáky nebo červené roztoče, i když s důkladnou a kvalitní péči, která se stane velmi zřídka. Dokonce i když přebytek vlhkosti a pozemků na kousky rostlin se mohou objevit Jose rozsah a mšice. Zbavit těchto škůdců je dost snadné zvládnout Zigokaktus mýdlovou vodu nebo speciální chemikálie.

V případě, že Decembrists byly červené segmenty, je pravděpodobné, že peremerz. Pokud je teplota v místnosti klesne na 5 stupňů, rostlina se stává hnědý odstín. Mělo by být přesunuta do teplejších podmínkách, pak listy získat jejich zelenou barvu.

Vysychání listy často naznačují nadbytek vlhkosti nebo jeho nedostatek. Rozhdestvennik, která postrádá vodu, zmenšuje segmenty, ale poté, co je znovu zalévání stát masitý vzhled. O den později se rostliny budou vypadat zdravé, lesklé a zelené.

Někdy si můžete všimnout, že Decembrists začal rozpadat listy v důsledku nadbytku vody v kořenovém systému. Sukulentní rostliny mohou tolerovat souš, ale bláto namísto půdy. Když vidíte takové problémy, že není nutné, aby voda Zigokaktus několik dní. Pak by měl dostat z hrnce a zkoumat kořeny, pokud mají pach hniloby a tmavé, měli byste okamžitě řízky k transplantaci rostlin. Samozřejmě, můžete se pokusit ho vyléčit. K tomu je třeba změnit na zem a zastavit neustále hydratují Decembrists.

Pro účely prevence a léčby šťavnaté barvy používají fungicidy. Ale použít následující prostředky, které mají ve svém složení benomyl a chlorothalonil, protože tyto komponenty jsou považovány za nejefektivnější. Obecně platí, že pokud je řádně postaráno problémy pěstování květin by měla vzniknout.

Oasis v domě

All vnitřních i zahradních rostlin

Procházet články

Jak pečovat o Rozhdestvennikom doma, fotografie a reprodukce květu

Flower Rozhdestvennik nebo Dekabrist dostal své jméno, protože kvete před Novým rokem v prosinci a má dlouhou dobu kvetení. Jiná jména pokojová rostlina - Zigokaktus a Schlumberger. Květina patří do rodu epifytické kaktusů, které rostou na větvích jiných rostlin. On je docela nenáročný na péči a jsou vhodné i pro ty, kteří teprve začínají, aby se zapojily do květinářství. Nicméně, pokud by pěstování této otázce může nastat v domácnosti, - Proč ne kvést Dekabrist? Odpověď na tuto otázku lze nalézt pečlivě zkoumali Rozhdestvennikom péče a hlavní důvody pro nedostatek barev, které najdete na konci tohoto článku.

Fotografie, popis a typy Rozhdestvennika

Dekabrist nevypadá jako normální kaktusu, protože nemá žádné trny a je větvení Bush s kloubovými, ploché výhonky (segmenty) s výřezy na okrajích. Červená, fialová, růžová, fialová, oranžová nebo bílé květy jsou vytvořeny na koncích visí stonky. Zdlouhavě mohou dostat čtyři až osm centimetrů.

Doma, nejčastěji pěstují tři druhy Decembrists:

 1. Buckley - je nejznámější a obyčejná forma Rozhdestvennika. Střílí a visící stonky se zaoblenými výstupky. Bush může dosáhnout výšky 50 cm. Jeho květy jsou růžově fialové lístků se skládají ze žluté a dlouhých trubek. Na základě tohoto druhu bylo vytvořeno mnoho druhů Decembrists, které se liší v různých barvách pupeny.
 2. russeliana - Vánoční kaktus s dlouhými, spojované, ploché, lesklé stonky a květy, které se skládají z velkého počtu bílých okvětních lístků, fialové, červené, růžové.
 3. Zigokaktus zkrácen - typ Bushe liší až padesát centimetrů. Má Plošně tvarované světle zelené segmenty asi pět centimetrů. Podél okrajů svých ostrých zubů. Na každém focení je vytvořen na jednom kvítků asi pět centimetrů na délku. Jejich barva se může lišit od bílé a růžové až lila a fialové.

Jak pečovat o Rozhdestvennikom doma?

Vánoční kaktus osvětlení miluje, ale nesnáší přímé sluneční světlo. Z tohoto důvodu je lepší růst na západní a severovýchodní parapety. Jsou-li vaše okna se nachází na jižní straně, bude květina mít pritenit. V letních měsících je možné závod vyřazen na lodžii, balkon nebo na zahradě, jeho umístění pod korunou keřů či stromů. Na začátku září s nástupem chladného nocí květu jsou zapsány do domu.

Zalévání rostlin by měly být pravidelně, ale tak, aby jímka voda nebude stagnovat, protože půda nebyla rozbředlého sněhu. Horní vrstva půdy před zaléváním by dobře oschnout. Voda se stávala po dobu několika dnů. zavlažování režim zejména Decembrists. Proto, pokud máte nějakou otázku, proč ne Rozhdestvennik květy, všimněte si přibližnou režim kalendáře květ pěstování:

 1. Od března do září - období růstu. Po odkvětu, rostlina je obsažen v teplých podmínkách, napojena rovnoměrně a měkká voda jednou za dva týdny, aby krmivo hnojivo pro kaktusy.
 2. V říjnu a listopadu, před květem, Na začátku Decembrists doba odpočinku, během níž musí získat sílu. Proto je umístěna na chladném místě a napojena asi jednou týdně.
 3. V druhé polovině listopadu a prosince - během pučící. V této době je nejlepší teplota pro Rozhdestvennika - asi 30 stupňů. To by mělo být pravidelně a hojně zalévat, stříká listí a nezapomeňte nakrmit. Zalévání se provádí až po horní vrstvě sušení půdy.
 4. Od prosince do února během kvetení Péče je stejná jako v době pučení.

Chcete-li získat krásný tvar keře, to je možné vytvořit. Rozlehlá Dekabrist nemusí vypadat velmi pěkné. K nápravě této situace, dost ruce „vyšroubovat“ segmentů, čímž se zkrátí stonek na požadovanou délku. Staré výhonky lze řezat zcela a použít je pro chov Rozhdestvennika.

Kdy a jak k transplantaci Rozhdestvennik? To by mělo být provedeno v polovině března, kdy vánoční kaktus bud. Transplantovat ho v hrnci pro dva centimetry více než předchozí. V Decembrist malý kořenový systém, takže přesazování rostlin by měly být řešeny s ne více než jednou za 4-5 let. Mladé keře se přesazují každé 2-3 roky.

Transplant, speciální půda pro kaktusy nebo vařená vlastní směs těchto složek, které budete potřebovat, aby se rovným dílem:

V dolní části nového hrnci je naplněna odvodnění. Měl by mít třetinu kapacity. Po tom, nalije malé množství půdy. Transplantaci lepší způsob, jak dělat manipulaci, takže květiny ze staré hrnce jde ruku v ruce s hroudu hlíny a umístí do nového kontejneru. Kolem horní části a kořeny pokryté půdy, která je mírně zhutněný a napojena.

Decembrists vypěstované ve dvou směrech:

 1. Řízky - přístupné všem, a jednoduchý způsob reprodukce.
 2. Očkování - ideální pro ty, kteří chtějí, aby se zapojily do experimentů v zahradnictví.

Tímto způsobem Zigokaktus přenášené řízky, které se musí skládat z několika segmentů. Oddělil se od úniku tří až pěti segmentů, které potřebují trochu držet ve vzduchu, tak oni prostě podvyali. Poté, připraveného kontejneru, který je naplněn zeminou. Půda se zvlhčí a stonky jsou vypuštěny do ní. Horní stonek se vztahuje průhledný kryt v podobě plastového sáčku, sklenice nebo řez plastové láhvi. Péče o ně je kontrolovat vlhkost půdy a každodenní ventilace přistání. Po vytvoření kořenů stonku transplantované do malého hrnce, která by měla být o něco větší, než je objem svých kořenů. Velké nádoby nejsou vhodné pro malé růžičky.

Škůdci a nemoci Rozhdestvennika

Škůdců Decembrists může napadnout spider roztočů a Mealy chybu:

 1. V případě, že segmenty jsou žluté, a tam byl pavouk na ně, pak se usadil na květ pavoučí roztoče. Zbavit, můžete použít lék nebo Fitoverm aktellik.
 2. Bílé hrudky ve tvaru vlny - A moučný bug, který lze nalézt na natáčeních. Smiř se s tím by měly být s pomocí léku Akhtar nebo jiným vhodným insekticidem.

Kontaminovaná půda, rostoucí v návrhu, zamokření půdy - to vše může způsobit zničení rostlin houbových a bakteriálních onemocnění:

 1. Ovlivnění kořen Phytophthora krk a fitium jsou léčeni Topaz VitaRos.
 2. Bakteriálních onemocnění se může projevit tmavá skvrna na spodní části dříku, který se šíří v průběhu času. Po nějaké době, stopka zčervená nebo zabarvené.

Postižené část by měla být okamžitě odstraněna. A v případě, že celá rostlina je nemocný, je nutné oddělit zdravé řízky, a všechno ostatní je vyhodit. Řízky profylakticky léčených fungicidy a jsou používány pro chov.

Možné problémy při pěstování

Špatné vybrané místo pro pěstování květin a chyby v péči může vést k nedostatku kvetení, a mnoho dalších problémů.

Proč Rozhdestvennik není květu?

Pokud Decembrist nebude kvést, je třeba nejprve pochopit, co je příčinou. Nedostatek kvetení může být v těchto případech:

 1. Nestačí úrodnou půdu. Po období vegetačního klidu rostliny je nutno krmit speciální hnojivo.
 2. nevhodné osvětlení. Nedostatečné osvětlení na severním parapetu a přímým slunečním zářením v blízkosti jižního okna může způsobit nedostatek kvetení. Květina musí být přesunuty do okna v západní a východní.
 3. Nedostatečná doba odpočinku. Pokud Dekabrist vše se koná v teplém prostředí pro tvorbu pupenů prostě nemusí mít dostatek síly. Květina potřebuje spící období, které jsme napsali výše.
 4. Bush byl přemístěn na jiné místo. Poupat nebo květů by mohl spadnout, pokud rostliny během kvetení přeskupit nebo otočit. Za to, že nový rozkvět se dočkat.

Co když květina je napojena pravidelně, ale stále chřadnou? V tomto případě je třeba dávat pozor na následující body:

 1. V případě, že Bush na dlouhou dobu, ne transplantované může potřebovat nový živin půdy.
 2. Výhonky mohou chřadnout vzhledem k tomu, že květina stojí za to o pracovní radiátory. Tropické květiny potřebují vysokou vlhkost, a výdrž baterie je založena na suché a horké. V tomto případě se Bush by měl být pravidelně stříkané.

V případě, že květina padající listí, nejpravděpodobnějším důvodem je špatný způsob zavlažování. Kaktusy nemají rádi bohaté a časté vlhkost půdy, což je mezi zalévání nemá čas vyschnout. Začnou hnít kořeny, což opadá listí a pobegi.Chto dělat v tomto případě?

-Li kořen rot moc, uložit rostlina nemá naději na úspěch. V tomto případě je nutné oddělit a zakořeněné řízky se dostat jednu novou zdravou rostlinu.

Teď už víte, proč Rozhdestvennik nemusí kvést, a způsobuje další problémy, když roste. Pečlivě přečíst a dodržovat všechna pravidla péče o Rozhdestvennikom doma. V tomto případě je váš domov na Nový rok Dekabrist zdobí krásné, neobvyklé barvy.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

8 + 2 =