Fotografie Eustoma květiny

Fotografie Eustoma květiny

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Správná výsadba a péče o mnoho let eustoma

Eustoma celoroční výsadby a péče Photo

V tomto článku se budeme diskutovat o tuto květinu jako eustoma celoroční výsadby a péče o uživatele této rostliny je známá mnoha květinářství. K dnešnímu dni, tento druh je získávají na popularitě, je často možné se setkat fanoušky na postelích, zatímco dříve to bylo výsadou profesionálních floristů.

Eustoma (Eustoma), alternativní název: lisianthus - jedno- či dvouletá rostlina rodina Gentianaceae. Ostatní poetický název této květiny: Irish Rose. Jedná se o velmi krásné květiny, snadno se udržuje, se pěstuje v otevřeném terénu a za podmínek domácího vězení.

Květenství bohaté, na dlouhých stopkách. Elektrárna má tmavé listy s modravým nádechem, které mají voskový texturu. Vlast lisianthus - Střední Amerika, a proto je třeba pěstovat teplé a vlhké prostředí, bez průvanu a extrémním teplotám.

Květiny jako růže na první, a po plném rozkvětu - na máku. Eustoma ideální květinovým vzorem, její masivní květenství jsou ideální pro řezání na dlouhou dobu ne slábnout a může být základem pro kyticí v jakémkoliv stylu. Lisianthus je:

 • Roční: tento druh nenáročná na údržbu a chov, vhodná i pro nezkušené zahrádkáře;
 • dlouhodobá - je poměrně složitý, v pěstování a výsadba v otevřeném terénu, ale květ je mnohem lepší než jeho protějšek v kráse a trvanlivost. Nejčastěji se lze nalézt na okenních parapetech, spíše než na lůžko.
 • eustoma pokoj - trpasličí jednoduché druh, který roste ne více než 30 cm na výšku a výborně se hodí pro prostory s dobrým osvětlením.

Hlavní rozdíly jsou odrůdy této rostliny v množství barev, bohatosti květenství, a, samozřejmě, barva. Barevné schéma, které mohou potěšit eustoma květ, velmi bohatá, je prezentována na velkém počtu fotografií na internetu. Mezi nejčastější:

 • echo - střední, až 70 cm, třída s jedním nebo dvěma pupeny na průměrné délky stopek;
 • aurora- froté grade na 120 cm vysoký, je velmi populární v přípravě kytice;
 • Heidi - nejbohatší zbarvení (15 variace);
 • flamenco - nejskromnější, má dlouhou stopku, odlišný od jejich protějšků větší květy;
 • florida pink - růžová trvalka;
 • malý zvon - trpasličí druh, až 25 cm vysoký, květy ve tvaru zvonu. Tento druh je nejvíce často nalezené ve vnitřním prostředí;
 • pannu - stejný pohled místnost, vyznačující se tím husté struktury.

E. Sapphire Modrá Chip

Eustomy násobení dochází především semenem. Vegetativní proces je komplikovaný vzhledem k tomu, že rostlina netoleruje rozdělení Bush. Kořeny irský Rose jemné a křehké, je rozdělit a bez významného poškození je téměř nemožné.

Dříve to bylo obtížné najít semena tohoto exotického květu, ale v posledních letech eustoma koupit, že to bylo možné uložit mimo jiné tropické rostliny, se stala součástí obyvatel domovů obyčejných lidí.

Po zakoupení semen je třeba připravit půdu. To musí být sterilní, nebo se musí používat rašeliny pelety. Sterilizace může být provedena ve vodě nebo v horké manganistanu draselného.

Kalcinace v troubě, občas aplikované pěstitelé v tomto případě nesedí. Tato metoda ničí podstatnou část mnoha živných látek k negativním eustoma ložnice, která je velmi citlivá.

Pro pěstování eustomy doma, takže si můžete koupit ready půdu pro fialek nebo Saintpaulia, někteří fanoušci se dále přidává k ní malý kousek písku.

Růst Lisianthus v prvním je pomalý, takže v prvních 60-70 dnů, podmínky by měly být vytvořeny co nejblíže k jejich přirozeném prostředí. Přistávací ze semen by měly být ne dříve než na konci listopadu, nejpozději však na začátku ledna, objeví se první květy v červnu.

Daylight v tomto okamžiku nevytvoří požadovanou úroveň osvětlení, takže se doporučuje použít další zdroje světla. V tomto případě je lampa je nutné zvolit vhodný rozsah pro tropické rostliny.

Důležité! Přítomnost přirozeného světla alespoň na pár hodin denně přispívá k rychlejšímu rozvoji střílí a zakořenění eustomy lépe doma.

Po přípravě půdy sadbové výsadbu. Poprvé jsou ideálními jednorázové plastové kelímky. Dno nádob musí být ne více než 3 malé otvory, aby se zabránilo stagnaci vody, ale také, aby se zabránilo časté vysoušení půdy. Eustoma, roste poprvé vyžaduje vysokou vlhkost, je velmi citlivý na sušení půdy ven.

Semena se umístí do mělkých, ne více než jednoho prstu falangy, jam a zakryjí se půdou, lehce pěchovací povrch, aby se zabránilo rozmazání a vystavení semen později.

První zalévání se provádí velmi opatrně, aby nedošlo k poškození vrstvy půdy. Nejvhodnějším okamžikem postříká se rozprašovačem. Sazenice se vztahuje průhledném sáčku a zavést odpovídající požadavky na osvětlení.

Tato metoda umožňuje budoucí nádoby obsahují choroboplodné zárodky Lisianthus v dostatečném vlhkosti. Voda sazenice jako je půda vyschne. Ideální teplota pro nástup klíčení - 20 až 25 stupňů Celsia. Za těchto podmínek se první listy mohou být viděn v asi dva týdny.

Pozor! První výhonky pěstitelů květin zkušený poradit zalévání pouze v dopoledních hodinách. To pomůže předcházet nemocem, „blackleg“ - bakteriální onemocnění, které postihuje velmi mladé rostliny z různých kultur.

Patogeny jsou půdní mikroorganismy. Nemoc je charakterizována ztmavnutí dříku v dolní části, odumírání spodní listy. Závod se stává kulhání, zežloutnutí objevuje stopku. Na konci, mladé výhonky eustomy zemře.

Příčinou onemocnění obvykle slabá odolnost uniknout nevyhnutelný přítomnost půdních bakterií a hub. Dobrá příprava půdy a semen jsou prevence bakteriální černání stonků.

Mějte na paměti, že nemocné rostliny nereagují na léčbu, jsou předmětem okamžité odstranění z celkové hmotnosti sazenic. Je to proto, že takové nebezpečí, z nichž každá sazenice lisianthus doporučuji položit samostatný balíček. Na rozdíl od běžných skleníku, bude toto opatření pomůže zabránit šíření nákazy na celých sazenic.

Pravděpodobnost černáním v eustomy je obzvláště vysoká vzhledem k vysoké vlhkosti půdy, měkkost rostliny a její vlastní nízkou odolností proti chorobám a škůdcům.

Eustomy první výhonky jsou velmi citlivé na změny teploty a průvanu. To také by měl mít na paměti při výběru místa pro výsadbu.

Po vystoupení dvojice listů, které se vyskytuje v asi dva měsíce po zasetí semen, je na čase, aby přesazovat mladé rostliny. Jedná se o poměrně složitý postup. Zkušení pěstitelé potápění mladé rostliny tenký AWL. Pro méně zkušené milovníky vhodné metody manipulace s hliněnou hroudu.

Tento krok vyžaduje rostoucí větší hrnce. vybírání způsob je lepší, protože intenzivní růst podnítí klíčení ihned po transplantaci. Mladé rostliny se přesazují do předem připravených otvorů v dobře navlhčeným půdě. Přistání se provádí na spodní listy.

Po přesazení rostlin napojena s roztokem fundazol zajistit prevenci nemocí a větší vitalitu. Hrnce také pokryty polyetylenu a dal v dobře osvětlené místě mimo dosah přímého slunečního světla. Napojena, stejně jako v předchozím období, jak sušení hliněné koma. Moment pro snadné zalévání vybrat sledování množství kondenzátu na polyetylénu.

Přechod na filmless obsahu květin

Na konci března - začátkem dubna, sazenice jsou připraveny k přesunutí Lisianthus „trvalý pobyt“. Pot, aby obsah těchto rostlin by mělo být v průměru alespoň 8 cm. Pod zemí odpovídající hranici (2-3 cm) vrstvou odvodnění, s výhodou keramzitu. Transplantované výhonky spolu s hroudu hlíny.

Po transplantaci se rostliny umístí do dobře osvětlené místo a začít čas od času, po dobu několika hodin, odstranění fólie, zvyknout na Aust otevřené pokrytí. V tomto bodě, rostlina je stále velmi zranitelná, takže by neměl být vystaven průvanu.

Eustoma doma - vděčný a velmi krásná rostlina, která se dále starat se redukuje na pravidelnou zálivku a hnojení periodické. Po výše uvedené kroky, rostlina rychle a květy roste po dobu několika týdnů.

Jako trvalka, eustoma potěší svému majiteli bohaté kvetení a světlé zbarvení. lisianthus přezimování provádí v místnosti bez jakýchkoliv problémů. To ozdobí parapet i nejzkušenější pěstitel.

Nicméně, pěstování rostlin na poli, má nějaké zvláštní rysy. Zde také můžete dosáhnout silného růstu a svěží kvetení po dobu několika let. Chcete-li to provést, je třeba dodržovat určitá pravidla a doporučení.

Na počátku letních květin jsou zasazeny v otevřeném terénu. Půda potřebuje úrodnou, a místo přistání - nejvíce slunné a uzavřené před větrem a průvanem. Výsadba se provádí v jamkách o průměru 12-15 cm, navlhčené.

Předpokládejme, že zalévání dno prohloubení slabě růžový roztok manganu. Transplantované rostlina z hrnce spolu s hroudu hlíny. Do 3-4 týdnů po výsadbě zakořeňování období končí eustomy, přichází čas pro krmení.

Varování! Aust krmivo může být univerzální hnojivo pro kvetoucí rostliny, ale koncentrace roztoku by měla být o 25% nižší, než je doporučeno výrobcem.

Pravidelné zalévání a dodržování podmínek stanovených v záručním úspěšný růst a bohaté kvetení Lisianthus. Eustoma květina v jeho krásy a sytých barvách ozdobí každou zahradu nebo záhon.

Tato rostlina s sebou přináší větší řezaných květin. Prořezávání stimuluje silný růst v odvětvích a vytvoření nové stonky. Samotné Květenství může mít až 30 květiny slábnout a půl nebo dokonce dva měsíce. Tento fakt sám o sobě činí Aust požadovaný závod v zahradě nebo doma, odůvodňuje složitost procesu roste.

Po odkvětu Lisianthus zadá dobu odpočinku. Stejně jako u jiných rostlin, zpomaluje metabolismus, růst prakticky zastaví. V tomto okamžiku, se doporučuje, aby úplně zastavit hnojení, zalévání tak málo, jak je to možné, je přípustné snížení průměrné denní teploty vzduchu. Za vydatné a plném květu v následujícím roce rostlina by měly být sníženy. Vyjmout všechny větve, takže maximálně tří bodů větvení.

Na jaře, kdy prodloužení života, bude závod dát nové výhonky a květy se obnoví. Eustomy transplantaci, pokud je to nutné, se provádí ve středu - do konce února. Při provádění tohoto postupu by měl být velmi opatrní, když si vzpomněl, jak křehká při Lisianthus kořeny.

Problémy v rostoucím eustomy

Stejně jako u jiných rostlin, zejména tropického, eustoma náchylné k chorobám a škůdcům. Zvážit nejběžnější.

Paraziti. Mšice, svilušky a další škůdci navyklé pěstitelé často postihují Aust v rozporu s pravidly výsadby, péči nebo půdní sterilizace. přípravek na ochranu rostlin mohou být běžnými způsoby boje proti škůdcům. Například aktellik, Akhtar nebo Fitoverm.

Plísňová onemocnění kořenů a spodní části rostliny. Tento problém je nejběžnější při pěstování v otevřeném terénu eustomy. Navzdory tropického původu a lásky vlhkosti, tento závod nebude tolerovat podmáčené půdy.

Zvláště zhoubné může stát slabý větrání nižší výhonky. Tak, jako preventivní opatření, je doporučeno pravidelně plevel růst místo eustomy. Pokud se vyskytne problém, léčba je tradičně pro většinu zahradních rostlin prostředky.

Je také dobře známo, preventivní opatření pro pěstování eustomy. Mezi nimi můžeme vyjmenovat:

 1. Zalévání sazenice fundazol, zejména před pesadkoy.
 2. Přerušované stříkání sazenice Appin nebo zirkon. Toto opatření se ukázalo jako pozitivní také proto, že zvyšuje odolnost rostlin vůči chorobám a nepříznivým podmínkám vnějšího prostředí.
 3. Periodické postřik kvetoucí rostlina lék Ridomil Gold pomůže vyhnout se Fusariové vadnutí - také společný problém při pěstování a šlechtění eustomy.

Pamatovat! Eustoma nesnášejí postřik mladých rostlin. Proto je lepší počkat na výskyt nejméně čtyři listy před zpracováním.

Opylení eustomy není problém ani na obsah místnosti, a když se pěstuje v otevřeném terénu. V zahradě a na postel obvykle dochází za účasti místních hmyzu. O převodu parapety pylu lze realizovat s měkkým kartáčkem.

Semenné lusky se objeví na místě mrtvých květenství. Chov eustomy semena doma - jednoduchý a docela obohacující proces: mateřské příznaky přetrvávají závod v průměru tři generace.

Tak, některé z původní rostliny mohou být za pár let získat působivý potomka s velmi rozmanitou škálu barev.

Tipy pro úspěšné pěstování eustomy

Při sázení semen a přesazení až do prvních sazenic, nejlepší místo pro hrnce s sazenice - jižní okno. Mnoho fanoušků doporučit zvýšení Aust v provizorních sklenících pod umělým osvětlením. Nicméně, nejosvědčenější způsob - kombinovaná světla: rozptýlené denní světlo, jak je to možné, doplněny umělým osvětlením v ranních a večerních hodinách.

Po přesazení se v otevřeném terénu Aust lepší pokrytí poloviny plastových lahví. Dokonce i v jižních oblastech, kde je konec května nemá prakticky žádnou námrazu na zem, použít tuto metodu. To pomůže nejen udržet vlhkost na povrchu půdy, ale závod bude zvyknout na změnu prostředí, stejně jako ochranu před větrem, zmírnit adaptační období.

Upravený vybledlé květiny a náklady květenství eustomy bez lítosti. To vyvolává vznik nové stonky. Pravidelné řezání je klíčem k dlouhé a bohaté kvetení. To umožní lisianthus potěší majitele až do poloviny října.

Větve, z nichž se plánuje sbírat semena lepší známky předem, to pomůže vyhnout se zmatku. Měli byste zvolit květenství s největší a zářivými barvami. Závod sám by měl být zdravý a minimálně být léčena chemickými prostředky.

Výsadba a péče o dlouhodobých eustoma fotografiích, které jsou stále k dispozici na internetových stránkách amatérské zahrádkáře - odměňování povolání. Pro všechny zdánlivé při prvních obtížích zrak, pěstování lisianthus - fascinující proces, který vyžaduje trochu zručnosti a minimum znalostí o tropických rostlin.

Podléhá všem těmto pravidlům, eustoma místnost nebo zahradní bude skutečný úspěch pro pěstitele, a to zejména pod podmínkou, že se poprvé vzal do pěstování poměrně složité květu.

V dnešní době, to se stalo mnohem jednodušší získat semena i těch exotických rostlin. Výrazně rozšířil rozsah květinářství, zlepšení ochrany proti škůdcům a nemocem.

Teď nováček pěstitel má mnohem větší zásobu znalostí, technické a chemické prostředky, spíše než jeho kolega před nějakými 10-15 let.

Za těchto okolností je těžké odolat pokusy o pěstování nejrůznějších rostlin, včetně tropických, lidé, kteří používají ke středním pásmu byly známy s výjimkou fotografií v katalozích.

Eustoma celoroční výsadby a péče obraz prezentován v článku, bude vynikající pole pro aktivitu. V tomto závodě, můžete získat zkušenosti, aby „zaplnit ruku“ před rostoucími složitějších druhů, nemluvě o křehkou krásu květin a jejími bohatými barvami.

Video Tipy: jak pěstovat správně Aust

Výsadba a péče o mnoho let sléz

Užitečné vlastnosti Viburnum červené a kontraindikace

Co ještě zkontrolovat?

Velmi krásný květ, jen náročný! Lepší způsob, jak to koupit, je již v banku a vychutnat doma?

Přidat komentář zrušení odpovědi

© 2018 O barvy, všechno a všechny · Kopírování materiálů bez souhlasu je zakázána

Výběrové řízení a svěžím eustoma - šperky předměstské oblasti

Eustoma - jeden z nejkrásnějších okrasných a kvetoucích rostlin pěstovaných nejen v zahradách, ale i v domácnosti. Tento nádherný rodinný Gentianaceae květ má mnoho jmen - Lisianthus, Irish Rose, Texas zvonek nebo japonský růže.

Charming photo flower eustoma a popis najdete v tomto článku, nemůže dobýt svůj půvab, něhu a okouzlující krásu. Kromě péče o poměrně jednoduché a cenově dostupné.

Ve volné přírodě, tato květina, jako růže, lze nalézt v jižních oblastech Ameriky, Mexika a Karibské oblasti. Tato rostlina je velmi populární mezi zahradníky, kteří ji pěstují na řezu. Po rozřezání květiny stát ve vodě po dlouhou dobu při zachování jeho dekorativní efekt po dobu několika týdnů.

Tato rostlina s masivním stonky velmi podobné stonků karafiátů. střílí větvení začne od poloviny délky. Proto se v průběhu období květu, každá větev vypadá jako celá parta. Na jedné natáčení může rozpustit asi 30-35 květiny. A oni jsou odhaleni jeden po druhém. Každá květina má nálevku, která je dostatečně velký a hluboký pohár.

Květina listy kopinaté nebo oválné, šedavě namodralá barva. Široká škála stupňů, barva květů je nejvíce různorodá - od čistě bílé až po tmavě vínové barvy. Mezi nimi jsou dva barevné druhy s dvojitými nebo jednoduchými květy.

Eustoma - tento Roční nebo víceletá? Přírodní prostředí je dvouletá rostlina. V chatě nebo květinové zahradě pěstuje jako letničky. Doma, tato rostlina se používá jako trvalka.

V závislosti na cílech růstu eustoma rozdělena do dvou tříd - vysocí druhy rostoucí na cut a low-pěstování rostlin pro pěstování v domácnosti.

Do první skupiny patří:

Aurora - froté vysoký vzhled, dosáhne 1-1,2 m na výšku. Květy Terry Aurora modré, bílé, modré nebo růžové květy. Ceněný pro dlouhou, bohatou a dřívější kvetení, která začíná několik týdnů dříve, než u jiných druhů.

 • Echo - srednerosloe zahradnické plodiny, na výšku a 70 cm s velkým šíření větví a květin. To je jeden z prvních kvetoucích hybridy. Třída Echo má mnoho odrůd, mezi nimiž jsou černobílé a dvoubarevné typy.
 • Heidi - Tall květ dosahuje 1 m výšky. Květy hojně jednoduché květiny. Kultivovaná forma obsahuje více než 15 druhů.

 • Flamenco - velká výška rostlina 1-1.3 m se silnými stonky a velké květy jednoduché. Tato odrůda je hodnocen pro svou snadnou údržbu a různých variant tónování.

 • Typy skupina poddimenzovaný pokojů jsou následující:

  • Mořská - kompaktní miniaturní pohled, maximální výška je 15 cm Kvetoucí jednoduché květy bílé, modrá, světle růžové nebo lila .. Mermaid - hustě větvení rostlinu, takže proces kultivace nepotřebuje polevou.
  • Trochu Bell. Stejně jako v předchozím hybridu, je 15 cm na výšku. Tento hybridní květy jednoduché, malé květy ve tvaru trychtýře. Ceněn pro své bohaté kvetení a různých barevných palet.
  • Fidelity - bílá odrůda s četnými malými květy, které se nacházejí na spirálový květ šipkou. Výška květu není větší než 20 cm.
  • Florida Pink - pokoj eustoma, kvete bohatě, světle růžové květy a vytváří nádherně vyvážené kytici.

  Nejvíce populární mezi zahradníky nyní grandiflorum Eustoma. Tato velkolepá rostlina s krásnými velkými květy v podobě sukní, uspořádané na dlouhých kolejnic-stopkách. Tato odrůda vypadá skvěle na posteli a v životě váze.

  Grandiflora odrůdy eustomy spoustu - it stupně s fialové, fialová, bílá, světle žluté, fialové, modré a fialové a červené květy. V závislosti na druhu květin jsou dvoulůžkové nebo nemahrovye. Listy šedozelené, pokryté lehkou voskovým květu. V závislosti na odrůdě výšky barev se pohybuje od 15 cm do 1,6 m.

  Při rostlin sazenice Aust

  Je to úžasně krásné rostlina se pěstuje pomocí semen. Výsadba osivo sazenice provádí na konci prosince - začátkem ledna. Výsadba v této době umožňuje získat kvetoucí rostliny již v polovině léta.

  Semena k pěstování na jedno použití objemu plastové kelímky 50 ml. Jsou naplněny půdou mixu v květináčích fialek. Semena jsou stanoveny na povrchu půdy, lehce lisování. Na jedné nádobě konzumovat 3-4 semeno. Chcete-li úspěšně klíčící sazenice, které jsou pokryty filmem, čímž se vytváří, skleníkových podmínkách.

  Dále péče o výsadby až klíčení je pravidelné větrání, který uspokojil alespoň 1 krát za 10 dní. Při teplotě 23-25 ​​stupňů sazenic klíčit za dva týdny.

  První dva měsíce klíčků potřebovat přídavné osvětlení s použitím zářivek. Na konci zimy, mladé sazenice se přenesou do slunné místo.

  Pro ochranu mladých osob před chorobami a škůdci, postřik se provádí s roztokem fundazol (½ lžičky látka se rozpustí v 0,5 litru vody). Ke stimulaci růstu se semenáčky postříkají přípravkem nebo Zircon Appin.

  První sazenice šerm vyráběny ve fázi vzniku páru listů. Rostliny byly přesazeny do větší nádoby o velikosti několika málo kusů dohromady. V procesu vybírání spodní listy rostliny musí být zcela ponořené v půdě. Po uložení, sazenice napojena a zakryjte fólií.

  O týden později, výhonky se dotkla v růstu a dvojnásobné zvýšení velikosti. Března nejprve produkován druhý sazenice šerm v květináčích o průměru 8-10 cm. Přesazení se provádí manipulace s hliněné koma. V dolní části nádoby sedadla s drenážními otvory položen dobrý drenážní vrstvu keramzitu.

  Po přesazení se rostliny potřebují bohatou zálivku a dobré světlo bez přímého slunečního světla. Sazenice vedle po transplantaci pěstované ze semen se provádí v otevřeném terénu v zemi nebo na zahradě.

  Pěstovat květ může být od žárovky. sazenice nákup může být v každém odvětví, které se zabývá pěstováním této květiny.

  pěstování Eustomy v otevřeném poli

  Ideální doba pro výsadbu eustomy v otevřeném poli - to je začátek června. Právě v této době hrozba prošla poslední mráz. Výsadba Tato exotická provádí v otevřené metodě pole sazenice.

  Mnoho pěstitelů raději nakupují sazenice, protože sazenice roste jejich vlastní - proces, který vyžaduje čas a není vždy odůvodněno.

  Měsíc po přistání, a to do konce července, závod úspěšně zakořenit v nových podmínkách růstu. Krátce poté eustomy začíná kvetení období, které trvá až do velmi chladného počasí.

  Navzdory skutečnosti, že tento photophilous rostlina je kontraindikováno na přímém slunečním světle, což může rychle spálit své křehké květiny a zeleň. Proto se sazenice výsadba stínování se provádí na místě ve vzdálenosti 20 cm od sebe.

  K dosažení re-květ v pozdním létě eustomy větví prořezané, takže malé pahýly s jedním párem listů. První týden v říjnu, můžete očekávat opětovný rozkvět této kultury.

  Navzdory skutečnosti, že toto je jednoletá rostlina, někteří zahrádkáři podaří, aby ji udrželi až do příštího jara. Keře kopat, transplantaci do květináčů a přenese se do teplé místo na zimu. S cílem usnadnit toto, někteří pěstitelé zpočátku byly vysázeny v květináčích Aust spadl v létě na zahradě a na podzim přijato do místnosti.

  Eustoma celoroční výsadby a péče

  Podléhat všem pravidlům zemědělské techniky pěstování hrnec eustomy jako trvalka má pozitivní úspěch v domácím květinářství. Tato metoda je zejména vhodná pro kultivaci květ středním pásmu oblastí - Urals a Sibiře.

  Vzhledem k tomu, Eustoma - tepelně milující rostliny, a téměř netoleruje studený. Ideální místo pro obsah této exotické domu - dobře osvětlené parapetu s ochranou před spalujícím sluncem.

  Pravidla pro pěstování indoor instance neliší od pravidel pěstování zahradnických druhů.

  K výsadbě tato květina v bytových podmínkách vyžadují speciální půdní směs rašeliny a písku ve stejných poměrech. Semena se vysévají v každém květináči nebo nádoby s živným substrátem.

  Semeno šíří na povrchu půdy, jemným zatlačením. Potom se semenáčky napojena a hydratují s rozprašovačem. Pro rychlé a úspěšné vyklíčení plodin s průhledné polyethylen.

  První výhonky se objeví za dva týdny. Pro větší pohodlí, mnozí pěstitelé zasadil semena v rašelina tablety eustomy. Péče o plodiny je pravidelně postřik. Po vzejití, vlhkost půdy se vyrábí pouze v dopoledních hodinách, aby se zabránilo vzniku onemocnění, „černáním“.

  Jakmile sazenice uvolní jeden pár listů, její ponor v oddělených nádobách. První kvetoucí na pokoji eustomy lze očekávat na konci ledna - začátek února.

  Pěstování exotických doma - tvrdá práce, ale stojí to za to. Pěstovat v interiéru, tropické květiny potřebuje náležitou péči - časté větrání, dobré osvětlení a výkyvy teplot - v rámci 18-22 stupňů.

  Zalévání pokoj Aust doporučují bránil teplou vodu, a teprve poté, co vrchní vrstvu vysušení půdy. Tato květina nevyžaduje postřik. Nadměrné zamokření nadzemní část může vyvolat chorobám a škůdcům.

  Stejně jako většina pokojových rostlin, eustoma dobře reaguje na hnojení. Jak nakrmit květiny doma? Hnojení k této kultuře je zaveden v období aktivního růstu a tvorby poupat. Za tímto účelem, kapalné komplexní hnojiva v nízkých koncentracích. 10 ml kompozice se rozpustí v kbelíku s vodou.

  Kromě základní péče eustoma domu patří pravidelné odstraňování odumřelých pupeny, listy zažloutlé a scvrklé. Dodržováním těchto jednoduchých podmínek, o tři měsíce později eustoma opakujte, svěží a barevné květy.

  Vybledlé pokojová rostlina zdobené, takže část natáčení s jedním párem štěrbin. Oříznuté položky převedené v chladné místnosti při teplotě v rozmezí 12-15 stupňů. Během této doby se rostliny začíná období odpočinku, takže již nejsou krmena a napájena méně často. S příchodem jara, kdy květiny začnou vegetačního období, jsou transplantovány do nové půdy a obnovit všechny kosmetické procedury.

  Reprodukce této květiny, stejně jako kultivace se provádí prostřednictvím semen. Eustomy vegetativní rozmnožování, tj, řízky, se nepodařilo, takže metoda semeno je rozpoznán jako nejúčinnější.

  • Tato rostlina je velmi často ovlivněny škůdci a chorobami. Nejvíce notorický nepřátelé eustomy je molice skleníková, mšice a slimáci. Boj proti škodlivému hmyzu se provádí pomocí chemikálií - konfidor, aktellik, Akhtar nebo Fitoverm.
  • Chránit tuto dekorativní a kvetoucí rostliny v otevřeném terénu, květinářství provádět pravidelné preventivní ošetření nebo lék fundazol Ridomil zlato. Chrání květiny z Fusarium vadnutí, padlí a botrytidy - nejnebezpečnější onemocnění eustomy.

  Podléhat všem pravidlům pěstování, péče, v optimálních podmínkách zadržení, je možné pěstovat některé z výše popsaného stupně eustomy které potěší svými svěžími a barevnými květy nejen na zahradě, ale i ve vnitřním prostředí.

  Místo kolem chaty Marina Makarova. Transformovat chata v ráji

  Togo, kteří budou krást obsah, trpí neúroda, napadení škůdci vetřelce a plné přerostlé zahradě plevel.

  Hrnkové rostliny, zahradní květiny, pěstování zeleniny, zahradnictví

  květina eustoma krása může zastínit královna květin růže. Forma poupata a květy těchto rostlin jsou podobné, ale tenké stonky bez trní a voskové listy eustomy dodají eleganci k němu. rostoucí eustomy Není to snadné, protože tato květina má arbitrární charakter, malá semena klíčí špatně, sazenice a rostliny po dlouhou dobu vyvíjejí lehce hnít, ne-li dodržovat pravidla péče. Aust může růst jako květ místnosti v domácnosti nebo v otevřeném poli přes sazenice jako roční květin.

  Řezané květiny eustomy dlouhé stání ve vodě, které jsou často používány k výrobě svatebních kytic, protože tyto květiny jsou symbolem čistoty a něhy.

  Někdy je tato rostlina je ve staré literatuře jako Lisianthus, překládal z řeckého slova znamená „full-foukané květ“ a „eustoma9raquo; přeloženy z latinského „krásné úst.“ Dokonce i tato květina nazývá Texas nebo irské růže.

  Rod Eustoma (Eustoma) To zahrnuje celkem 3 druhy dvouletých a víceletých bylin. Na vrcholu stonku eustomy nezvedne nad 1 metr. Na koncích stonků vytvořených rozvětvených květenstvích, typicky 3-10 pupeny. Pupeny eustomy jako růžových poupat, napůl otevřel jednoduché květy vypadají jako zvony a otevřel velké květy eustomy připomínají mák s jemnými lístky. Velikost otevřeného květu eustomy průměr asi 8 cm.

  V přírodě, tyto květy se vyskytují v Jižní a Střední Americe, Mexiku. V Květinová pomocí pouze jeden druh - Eustoma grandiflorum (E. grandiflorum). Na základě tohoto druhu vytvořeno více než 50 odrůd a kříženců s různými barevnými květy. Eustomy Květy jsou bílé, žluté, růžové, lila, fialová, bílá s barevným hranice nebo barevným centra. Květy tvoří eustomy může být jednoduché Kdy kvedlání formy 5 velkých lístků. V semi-květy lístků déle, ale nepokrývají střed květu se žlutými tyčinkami. Existuje mnoho barev froté lístků, aby vyplnily celou centrální část květu.

  Eustoma rostlina vytváří kompaktní pouzdro. Původně byly vyvinuty rozetu listů, a pak to přijde z mnoha listové stonky. Opustí eustomy neobvyklý oválný tvar se špičatým hrotem, jako by obsazení ve vosku, zelené s modravým nádechem.

  Eustomy roste z osiva.

  Nyní prodává mnoho různých eustomy semena různých odrůd a kříženců. Fanoušci barev často kupují Květinová semena eustomy, ale po zasetí se nezdaří. Eustomy semena jsou malá a rostou po dlouhou dobu. Na začátku růstu semenáčků vyvíjet velmi pomalu a lehce ovlivněna, „blackleg“.

  Při nákupu eustomy semena pěstovat květiny doma, zvolte nízké rostoucích rostlin. Pro výsadbu v zahradě je lepší použít rostlina je vysoký, jsou lepší pro řezání. Pro pěstování v otevřeném poli, zvolte odrůdy eustomy, které kvetou brzy, jako pozdní kvetoucí rostliny v našich klimatických podmínkách nemusí mít čas na květu.

  Aust muset zasít brzy, v období leden - únor, protože rostliny kvetou 4-5 měsíce po vyklíčení. Při výsevu v únoru, první květy eustomy kvetou v červenci a květ potrvá až do září. V případě pozdního výsevu poslední pupeny nemusí mít čas otevřít na podzim, kdy chladné počasí.

  Eustomy semena jsou velmi malé, černé. Výhodné cukrem potažené prasnice semena uzavřen v lehká bunda.

  V přízemí je připraven pro výsadbu s lehkou písčitou na 1/3. Půdní reakce by měla být neutrálním pH 6,5-7. Ve složení půdní směsi, aby se jeden díl humusu, jeden díl rašeliny a jeden díl čistého říčního písku nebo perlit.

  Při setí semen se šíří po povrchu vlhké zeminy, snaží se ponechat mezi nimi vzdálenost 2-3 cm. Plodiny nejsou sypané zemi, může voda pouze posouvat nebo sprej, aby se zabránilo nasávání hlouběji. Pokud jsou semena uzavřen v plášti, musí být rozpuštěny, pro tento odkapávání z pipety na semen s teplou vodou.

  Plodiny jsou pokryty sklem nebo průhlednou fólií a dát mu jasný místo. Pro klíčení eustomy požadované teplotě +22 ... + 24 stupňů, ale když první sazenice je snížena na 15. První výhonky se obvykle objeví v 10-14 dní, některá semena mohou klíčit za měsíc.

  Sazenice Eustomy je třeba pěstovat v mírném osvětlení. Časné jarní den stále krátká, takže rostliny vyvíjet silný, a ne tahem dosvechivayut zářivky 14-16 denních hodinách. Lampa nastavit na rostliny ve vzdálenosti 35-40 cm.

  Pro vývoj sazenic eustomy příznivé teploty +18 ... + 24 stupňů. První dva měsíce sazenice rozvíjet velmi pomalu, proces budování kořeny. Sazenice Eustomy napojena mírně, takže půda uschnout. Nadměrná vlhkost může způsobit onemocnění, „blackleg“ nebo hnilobu. Pro prevenci rostlin zalijí „fitosporin9raquo; (Zředěn na 10 litrů 1 g.).

  Poté, co v mladých semenáčků tvořil první pár pravých listů, které jsou uloženy v jednotlivých šálků. Při přesazování se snaží aby nedošlo k poškození jemné kořínky.

  Když rostliny tvoří růžici 6-8 pravých listů, transplantovat je do hrnce nebo více jsou zasazeny v otevřeném terénu.

  Péče Eustoma v otevřeném poli.

  Před výsadbou sazenic v otevřeném terénu rostlin ztvrdnout, vystavovat šálky čerstvého vzduchu, chráněné před sluncem místě. První dny sazenice venku držet po dobu asi jedné hodiny, postupně zvyšovat dobu, dokud se celý den, zvyklý na slunci.

  Vysázené sazenice eustomy do půdy na konci května - začátkem června, kdy hrozba mrazu minutu. Pokud jsou rostliny vysazeny brzy, potřebují přístřeší na noc.

  Pro výsadbu otvor je připraven a nalije se na ně. Rostliny košíčky opatrně odstranit bez poškození povrchu zeminy com, převeden do jamek. Zasazeny v květinové záhony Aust potřeby ze vzdálenosti 15-30 cm v závislosti na výšce rostlin.

  Eustoma - odolná vůči suchu závod preferuje slunce odvodněné oblasti, kde se voda nebude stagnovat po dešti nebo zavlažování. Tenké stonky s mnoha velkými květy a pupeny mohou ohnout větru nebo dešti, a tak předložil jim podporu.

  Zalít květiny mírně do zemského povrchu za sucha. V případě, že počasí je deštivé nebo se vytvoří ranní mlha, květiny mohou vyvinout padlí nebo botrytis. Pro prevenci houbových chorob fitosporin zpracování barev.

  Aust muset krmit 2-3 týdny. Jestliže se během růstu zelené hmoty rostlin potřebných většinou dusíkatá hnojiva, v období tvorby poupat a květů, pomocí fosforu a draslíku hnojivo. Vybledlé květy jsou odstraněny, aby se prodloužila kvetení. Několik vybledlé květiny mohou být ponecháno na sběr semen na podzim. Z hybridních rostlin označených F1 semena nejsou sklizeny, protože nemají zachovat odrůdu vlastnosti.

  Péče Eustoma doma.

  Pro pěstování eustomy doma, že je třeba připravit vhodný substrát, a hrnec pro výsadbu. Mix z úrodné půdy se stejným množstvím rašeliny a písku. Pro výsadbu eustomy zvolit široký a ne příliš hluboký hrnec. Na dně hrnce by měl být široký odvodňovací otvory. Kromě spodní vrstvy z expandovaného jílu hrnce nalít.

  Po transplantaci, rostliny v květináči Zpočátku to pritenyayut slunci, napojena střídmě. Pokud chcete, svěží kytici květin v hrnci na začátku růstu prischipnite stonky, pak budou mít méně a velké množství pupenů.

  Aust napojena mírně v hrnci. Začnou krmit květinu po výsadbě je třeba za měsíc. Hnojivo pro květiny chováni v nízkých koncentracích a je napojena s ním během 2-3 týdnů.

  Na eustoma kvetly v místnosti, měla by dostávat dostatek světla v průběhu dne do 12 hodin. Hrnkové květiny eustomy nebude tolerovat horké polední slunce na jižní okno. Je lepší dát hrnec s květinou na východ nebo západ okna, kde jasná světla, ale hlavně rozptýlené.

  Pokud jste si koupili Aust kvetoucí v hrnci, můžete se pokusit zachránit závod, po odkvětu. Vybledlé řez výhonky a květináč byl umístěn v chladném a světlém místě, kde se teplota udržuje kolem + 10 ... + 15 stupňů. Obvykle je nutné na zimu eustomy doby odpočinku. Po vychladnutí zalijeme obsah květu je vzácná a není naplněná. O tři měsíce později se závod vrátil do teplých podmínkách, začínají napojena a nakrmena a poskytuje pokrytí až 12 hodin denně, pak eustoma re-květ.

  Nejčastěji eustomy hrnkové rostliny po odkvětu hodit, jako kytice. Chcete-li nahradit novými květy se pěstuje ze semen.

  Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  62 − 61 =