Imitace kamene decoupage master class

Imitace kamene decoupage master class

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Imitace kamenů v decoupage: možnosti 5 konverze

Proveďte stará věc je originální a neobvyklé, můžete použít kámen imitace kamene technologie simulační technologie, to je nejvíce nová móda pro ty, kteří dávají přednost decoupage. Ve srovnání s technikou stárnutí je pro mladé lidi, aby si každý švadlena může přispět k jejímu rozvoji. Nepotřebujete mnoho úsilí napodobit mnoho z kamenů, takže imitace kamene ubrouskovou techniku, může být docela zábavné a zajímavé druh kreativity.

Původní umělého mramoru v decoupage: Master Class

Sbírka obrazů, příslušenství a speciální minerální strukturou na jakýkoli povrch bude vypadat úžasně. Vyzbrojeni sadou akrylových barev a speciálních materiálů, můžete si vytvořit libovolný povrch „kámen.“

Krásný a neobvyklý vzhled je umělého mramoru povrchová

bude nutné, aby simulovaly mramoru:

 • Brousit a základním nátěrem předlisku do absolutní hladkosti;
 • Aplikovat základní barvy;
 • Proshkurit;
 • Použít molitanovou houbu, aby skvrny, míchání hnědé a tmavě růžové barvy;
 • Směs barvy a přidat bílé houba plán čára lehký dotyk;
 • Zbylé barva liberálně zředí vodou a prsty na kreslení čar, tahy roztažením;
 • Pomocí médium k prasknutí účinek. №2 №3 kartáč nebo chování datový nosič, na povrchu vedení;
 • Každý dostal čáry vrisovat kartáč №1 hnědé a tmavě růžové. Nátěr může být zředěn vodou. Linka by pak měla být nahuštěny brčkem, musí být kolmé. Malování vlnách, vytváří efekt šíření. Proto je třeba jednat se všemi linkami;
 • Opakujte tento postup s každým bílé čáry;
 • Dále, povrchově aplikován řádku trhliny. K tomu, bílé čáry jsou kresleny přes celou věc s jemným kartáčem, pak tma;
 • Zasklení. Brown nátěrem silně zředí vodou, přičemž tato kompozice potažené povrch;
 • Lakování pomocí lesklý lak v několika vrstvách. Působit tři, je nutné brousit předmět, a pak - další hřebík ve dvou vrstvách.

Pokud chcete, můžete ozdobit výsledný povrch: naneste trochu zlata, nebo nakreslete vzor dělat středu celou řadu obrazů.

Jak je kov v imitaci decoupage

Dílny ukazují, že často, interiérovou předměty, decoupage technika kvalifikovaní pracovníci spojit se s ostatními. Imitace kovu - například časový varianta. Nyní se jedná o velmi populární technikou.

K dnešnímu dni je velmi populární volbou, která je používána švadlena, je imitace kovu decoupage

Fázích výroby decoupage boxů:

 1. Před povrchu dřeva dekorace oshkurivaetsya. Prach se otře ubrouskem;
 2. Všechny stěny objektu jsou opatřeny základním nátěrem, pak kůže;
 3. Vyrobeno ornamentem prostorový: a šablony je aplikován na povrch a přes něj se špachtlí aplikován povlak. Šablona je okamžitě odstraněn. Každý svazek prvek je v souladu nazhdachkoy;
 4. Boca rakev natřeny bílou barvou z akrylu. Mělo by být dva nátěry (s sušení každého z nich);
 5. Casket natřeny černou barvou. Když se barva schne, obraz se děje;
 6. Na povrchu stříbrnou barvou se nanáší, takže kovový efekt. Houba by měla být polosuché, aby strany potřebuje jen trochu nádech. Dále je zde 3-vrstvou laku.

Rozprašováním, je třeba poznamenat, že kartáček by měla být umístěna pod úhlem 90 stupňů do krabice, nebo několik dalších kapek lak na nehty mohou zůstat v drážce.

Neobvyklé imitace kůže ubrouskovou techniku: Master Class

můžete vytvořit spoustu úžasných věcí, s jejich rukama. Můžete udělat staré knihy zdobí lahve a police, vytvořit efekt stříbra nebo ze slonoviny. Zvlášť zajímavá je imitace krokodýlí kůže v decoupage.

Dokonce i obyčejný notebook s decoupage krytem pod kůži je perfektní dárek pro každou příležitost

 1. Být pokryty akrylovou barvou „spálené Sienna“ prázdné, jej vyschnout;
 2. Broušené brusný papír objekt tak, že povrch je hladký;
 3. Nalít všechny PVA lepidlo;
 4. Kapání pokles rohu hnědého barevného nátěru, měla by mít organický základ. Když kapka odtékat, vedle okapat pár kapek, tahání je na jednu stranu. Dejte jim rozmazané;
 5. Chcete-li i nadále zvyšovat počet kapek. Paint obličej lámání, bude tvořit velkou tónové přechody, udržet si svůj tvar a nemísí;
 6. Nechte výrobek zaschnout a pak potažené lakem, opět suchá.

V tomto stylu můžete ozdobit beden, krabic a další roztomilé věci. Nejdůležitější je, že žádné zvíře nebude trpět.

imitace luxusní kámen: decoupage malachit

Stylizovat objekt pod skálou, musíte dodržovat přibližné barvy správně vykreslit fakturu a uvést, které barevné skvrny se nacházejí. Přesně simulovat kámen muset studovat jeho vlastností, struktury, a pak přejde k práci.

Zkušený praktický často vytvořit originální věci s imitace kamene malachitová

Nyní je k dispozici naprosto jakýkoli imitace kamenů: lapis lazuli, malachit, jantar, tyrkysový, i zdivo. Stone - široký téma pro kreativitu.

Simulovat malachit, vyžadují:

 1. Podkladový lak bude zelená-modrá barva. Musí být použita, vysuší se a lak.
 2. Druhá etapa musí být rychlý, protože to je třeba připravit předem světle zelenou barvu a zelené a ultramarínovou smíšený s přírodním umbry. Pásy z vlnité lepenky, musí mít různou tloušťku. První použita světle zelené barvy tahy ve všech směrech, vyznačující se tím, že část povlaku zůstávají beze změny. Ihned nezbytné použít směs dvou barviva skvrny a skvrn a výsledek stěru získané za použití vlnitých klikatý linek. To poskytuje obrázek připomínající malachit.
 3. Je-li produkt je suchá, je třeba použít barvu na vrcholu světle zelené barvy (to by mělo být velmi zředěný). V některých místech je nutné vymazat barvu hadrem, takže běhounu základní kresbu.

Kámen vzorek by měl být zvolen tak, aby mezi sebou, a tvar předlisku a přídavné zařízení k provozu. Tvorba staré krabice, stojí za to vidět originál, je vyroben ve stylu a složení.

Master class: imitace závoj na decoupage

Napodobit závoj kartounů a záhyby na decoupage docela jednoduché, ale výsledek nadchne všechny šikovné lidi. Použití této techniky, můžete tak učinit nějaké dekorační předměty: Desky lahví, krabic.

Pokud jste se rozhodli vytvořit svůj vlastní decoupage, pak je třeba předem připravit pro materiály, které procesu nebýt rozptylován maličkosti

 1. Základním nátěrem polotovar;
 2. K vyčištění povrchu s brusným papírem a lepené obraz;
 3. Těsnící povrch lak;
 4. Historické střední nebo bitumen málo suchých kartáčů je třeba, aby stínu tvář. Můžete se stříká;
 5. Dále je rouška je nasáván ze spodní obrysy. záhyby druhy mohou být různé: jednosměrný, nebo kombinaci pultu. Obvod aplikovat pomocí tužka, pak tenký štětec obklopuje tuto bílou barvu, která je mírně zředit vodou;
 6. Bílá barva silně zředí vodou, syntetické štětcem s získané oblasti výplně závoj. Počet vrstev závisí na transparentnosti tkáně;
 7. V případě, že ohyb „kaliko“ složí vybelivayutsya barvy pás - to je přehyb;
 8. Na záhyby jsou kresleny odstín, bude díky nim v závoji být vitalitu a lehkost. Nakreslit odstín, je nutné ředit vodou s černou barvou. Stín stínu syntetickým kartáčem s zkosenými hranami, takže dopadne rozmazání hranice.
 9. Podél okraje bílého závoje vypracovány okrajového práci pokryté vrstvou akrylového laku.

Zastírat lepší být viděn, a to mělo za následek vzdušnosti, měli byste zvolit tmavý podklad pro jeho uplatnění.

Dekorční s napodobeninou kurzech (video)

Decoupage vám umožní vytvořit efekt starověku, perla, praskání, freskami a porcelánu. Můžete „vyvolat“ gzhel a kamene, aby předmět stárnutí. Intarzie intarzie bude simulovat dřevo a oxidované plátkového zlata. Také tam je imitace bronzu, smaltu, sotva viditelný zákal dlaždice, mincí, měď, cihla, sněhu, keramiky a rzi. Oděrky na povrchu objektu, mohou být provedeny, a to i stárnutí své přání přidat „čokoláda“ námraze kapky bude v podobě technologie spokojen.

Děláme je imitace kamene, ubrouskové

Zde je dosochki se simulovanou kámen na povrchu. Fotografie je příliš nedařilo, nyní podrobněji vykazují mistrovskou třídu na technice, tam bude spousta fotek a konkrétních rad.

Takže imitace kamene. Zařízení je poměrně jednoduché, ale účinek je velmi pěkná. Při výrobě rukodělných výrobků jsou zde některé důležité nuance, které nyní budeme snažit získat nejkomplikovanější. V hlavní třídě se zúčastnilo několik lidí, výsledný produkt a ukážeme, jak úspěšná a ne. Vzhledem k tomu je třeba se poučit z chyb, že jo?

Vybral nejprve vhodný materiál. Podívejme se, co je nejlepší z nás na stranu, můžete ozdobit kámen. Vhodné cín nebo sklenice, láhev, dřevěný obrobek. Také jsme použili tyto materiály a nástroje:

 • akrylové na vodní bázi lak
 • nádherně vypravené časopisy
 • PVA lepidla (s výhodou budova)
 • tisk fotografií, decoupage karet, ubrousky
 • dřevo tmel, špachtle, šablony
 • aceton, alkohol
 • akrylová barva
 • štětcem, válečkem
 • brusný papír, měkký hadřík

Nyní musíme dávat pozor na to, co a jak budeme dělat. Pokud je to nezbytné, aby předběžné kroky. Sklo je nejlepší odmastit, a pak - nátěrem s příslušnou barvou inkoustu. Například modrá obloha. Jestliže jste zapomněl předsedy banky, které mohou nastat v obrázcích. Můžete to udělat reverzní decoupage, lepení obraz na jedné straně láhve. Na přední straně, zatímco předmět je pokryta barvou, oshkurivaetsya a následně lakované.

Takže všechny přípravky jsou kompletní, začít pracovat. Prvním krokem je přijetí lesklý časopis a vyběhnout z listů mnoho kousků různých velikostí. Můžete použít kalendáře nebo tlustší listy časopisu okouzlujících žen. Fóra tlusté plechy předem namočené v teplé vodě namočené lepší vodu - takže bude jednodušší držet.

Nyní jsou kousky papíru nalepeny na připravený povrch lepidlem PVA. Lepidlo může být různé, s vynálezem: malé překrytí nebo více vstupující listu na list, nebo přijít s některé zajímavé vlastní způsob stohování zbytky.

Je velmi důležité vzít v úvahu takovou chvíli: čím více kusu papíru půjde do jiného, ​​tím působivější získáme fakturu. Rovnoměrně a krásně lepené všechny hrany a krk lahve nebo nádoby.

Vložíme do sklenic kusů tenkých lesklých listů.

To jsme dostali po lepení fragmentů.

Počkáme, až budou prázdné prázdné papíry. Může trochu vyschnout s vysoušečem vlasů. Tato láhev byla pokryta zbytky listů z lesklého kalendáře s přírodními scenériemi.

Tato džbánka byla pokryta zbytky tenkých lesklých listů.

Nyní odtrhněte okno a dobře větrujte místnost. Vezměte měkkou hadřík, namočte ji v acetonu a začněte omývat barvu z povrchů zbytků nalepených na obrobcích. A tady mohou být vážné nuance!

Na některých listech papíru byla barva rychle vymazána, po níž se objevila struktura. Na druhé straně, barva nemohla být zcela odstraněna z tenkých úlomků lesklého papíru.

Zde je textura vidět velmi dobře a jasně.

Výsledná barva imitovaného kamene závisí na počáteční barvě lesklého papíru. Na této nádobě bylo více žlutých a hnědých květů. V důsledku toho se ukázalo, že je to tak teplé 9 rakot; přírodní kámen.

Takže můžeme uzavřít. Je lepší vzít jako zdrojový materiál tlustší kalendáře nebo kryty. Pokud se používají tenké listy, je žádoucí zvednout zbytky monotónní barvy bez nápisů a obrázků. Takové fragmenty by měly být roztříděny podle barev a lepeny podle plánu. Chcete-li získat požadovanou strukturu a odstín odřezků, je lepší předem namočit v acetonu a poté vyčistit, dokud se neobjeví světlé pozadí.

Zde se v této nádobě neprojevil potřebný účinek. Malba a nápisy byly zcela odstraněny a nefungovaly.

Pokud tento výsledek vyhovuje nám, vysušte polotovary a pak je zakryjte lakem. Poté opět vysušíme. Zopakujeme to třikrát. Pokud je to nutné, projdeme přes povrch brusným papírem a brousíme povrch.

Produkt je téměř hotový, zbývá dokončit finální výzdobu. Za tímto účelem můžeme použít decoupage mapu, fotografický výtisk, ubrousek. Pokud to budete potřebovat, udělejte uměleckou skici. Pak vše pokryjeme lakem.

Tady v této hezké sklenici bude držen štětec.

Další dvě lahve ze sbírky čekají na konečnou registraci. Zde nezapomínejte na víko, které je také žádoucí zdobit.

Ale tato fotka nám ukazuje chybu. Vnitřní pozadí zde není vyplněno, protože písmena jsou viditelná. Výsledkem byla láhev s vnitřním milostným dopisem.

Tato sklenice je ozdobena trojrozměrným výkresem. Pro jeho použití byly použity šablony ovoce. Hlasitost byla vytvořena pomocí tmelu. Poté, co byly výkresy vysušeny, byly pískovány brusným papírem a následně byly natřeny akrylovými barvami.

Další nuance. Hotový výrobek se obtížně natírá. Možná bylo výhodnější udělat si hned barevné plnivo. Pak stačí chodit na polosuchý kartáč s barvou. Obecně lze experimentovat zde. Rozhodněte se sami, neboť budete pohodlnější.

Zde je jasné vícebarevné jablko.

Tato nádoba se používá k ukládání bylin na čaj.

Ale láhev s fotografií "v plném růstu."

A pár dalších tipů na konci mistrovské třídy. Než začnete, doporučuje se zkontrolovat, jak dobře se prádlo čistí. Papír je lepší nechat tenké, ale ne drsné. Optimální volba - stránky z reklamních brožur, například z adresářů jako "Oriflame9raquo; Je důležité vybrat správnou barvu, abyste získali správný odstín kamene. Barva nemusí být umyta do konce, takže vzorec bude výraznější a hlubší.

To je vše, hodně štěstí a hodně štěstí! Budeme rádi, pokud uspějete!

Napodobování povrchu přírodních kamenů na produktech v dekópacích a jiných dílech

Čas dělat kameny!

Kombinace obrazu, kovových kování a jasná, nápadná struktura minerálů na objektu vždy vypadá velmi působivě. Pomocí malého souboru akrylových barev a domácích materiálů v "kamenném" můžete obrátit povrch jakéhokoli tvaru.

Obrázek na povrchu kamenů podmíněně rozdělen do skupin:

Například, malachit - vrstvený, ale žula a lapis lazuli - skvrnitý, atd.

1. Zakryjte pracovní plochu. Noste zástěru nebo kombinézu (akrylový nátěr po nástupu na látku je následně obtížně odstranitelný), připravte několik nádob čisté vody.

2. Vyberte syntetické kartáče: široký plochý a kulatý s prodlouženou hromadou (pro pohodlí práce je dobré mít po ruce kartáče různých velikostí).

3. Připravit kousky mytí nádobí houba, mořská houba (přírodní volitelně, může být úspěšně použit jeho simulace), nůžky, kartáček na zuby, ubrousky, hadry. Také potřebujete jemně broušený brusný papír.

4. Vybírejte fotografie kamene předem a sadu barev požadovaných barvou.

6. Vícevrstvé lakování činí napodobování kamenného povrchu přírodnější, takže jakoukoli metodou a kamenem, které si vyberete, se pokuste tuto fázi zanedbat.

Simulační metoda pro vrstvené horniny

Imitace malachitu při dekópování pomocí akrylové barvy

Zvažte příklad malachitu.

Malachit je minerál, který vytváří zelené maso vlákenné formy s radiálně vláknitou strukturou.

• obdélníkové kusy vlnité lepenky;

• Plastová deska (paleta).

1. Pro pozadí zvolíme barvu laku lehčí než obecné vnímání kamene. U malachitu bude fungovat směs zelených a modrých. Jednotná vrstva se širokým syntetickým kartáčem pokrývá obrobek a vysuší.

2. V paletě připravte různé odstíny zeleně. Kobaltově zelená tmavá, kobalt s přídavkem Ultramarine, Umbra přírodní, trochu černá. (V barvě můžete přidat retardér, který prodlužuje dobu schnutí barvy).

3. Na povrch obrobku chaotickým způsobem aplikujeme barvu štětcem. Z větší části by měly být různé zelené tahy, někdy s deštníkem a černou barvou inkluze.

4. Šířte lak na povrchu s kusem vlnité lepenky. Chcete-li napodobovat přirozené vlnité linie v textuře, musí se ruka v procesu třást. Směr pohybu - oblouky a kruhy. Barvy jsou smíchány, pozadí svítí, linie jsou jasně vykresleny a dojem vrstveného kamene je vidět.

5. Sušení a lakování. Povrch pokryjte několika vrstvami akrylátového laku, vysušte ho, hladte povrch jemně brouseným brusným papírem. Opakujte postup, postupně zředte lak vodou. Pro efektivitu doporučujeme použít nejméně 20 vrstev akrylátového lesklého laku.

A dokončete proces dokončovací lak.

Je-li vysoká míra práci s akrylovými barvami v odstavci 3, nevyhovuje v té době, a vstoupit do sušícího retardér žádnou touhu, aby se pokusili získat barvu přímo na okraj vlnité lepenky a malovat je, při zachování „funkce“, aby byl kolmo k povrchu. Pokuste se vyměnit kusy lepenky a přidávat různé odstíny barev, výsledek vás příjemně překvapí.

Simulace onyxu pomocí techniky "Double smear"

Na sušeném pozadí s silně navlhčeným kartáčem se střídavě aplikují základní barvy laku. Na hraniční čáře skvrny se barvy mísí a vizuálně vytvářejí efekt těsně přilnavých vrstev kamenů. Chcete-li to udělat, je vhodné použít plochý široký syntetický kartáč, který je schopen udržet velké množství barvy a je snadné vytočit několik barev najednou. Zvažte tuto metodu na tak krásném kameni jako onyx.

Onyx. Mnohé z minerálních vláken z křemene, přičemž menší množství nečistot představovat koplanárních barevné vrstvy. Barva kamene - hnědá s bílými a černými vzory, červená, hnědá, žlutá, zlato, bílá s nažloutlou nebo narůžovělou pruhy. U onyxu jsou zvlášť charakteristické rovinné rovnoběžné vrstvy různých barev.

• Paleta je plastová a list hustého papíru.

1. Na paletě rozložte všechny barvy potřebné pro práci. Zvedáme je malým množstvím vody. Konzistence by měla být podobná kosmetickému mléku, tekuté kysané smetaně nebo těstě pro palačinky.

Jeden okraj vlhkého kartáče ponoříme do jedné barvy, jiný roh se dotýká tmavší barvy. Barvy získávají hodně, mělo by stačit na plnou linii. Na papírové paletě držte kartáč dopředu a dozadu. S takovými pohyby se barvy smějí ke středu hromady kartáče a jsou rovnoměrně rozloženy po celé délce.

2. Stisknutím kartáče se trochu třásnou rukou vykreslíte širokou šňůru.

3. Opakujte nastavení barev na kartáč. Počet barev a jejich pořadí je neomezený.

Takže použijeme všechny následující "vrstvy" z kamene.

4. Tenký kulatý kartáč dorisovyvaem malé žíly.

5. Povrch zakryjte několika vrstvami akrylátového laku, vysušte ho a povrch jemně zrnitý. Opakujte postup, postupně zředte lak vodou. Pro efektivitu doporučujeme použít nejméně 20-30 vrstev akrylátového lesklého laku.

A dokončete proces dokončovací lak.

Tato metoda je také vhodná pro imitace jaspisu. Jasper je velmi různorodý v barvě, vzor: achát jaspis (nebo jaspisový achát); Egyptský jaspis ("křupavý nil"); Band Jasper, bazanit (černá zrnitá yashmovidnaya vulkanické horniny ze Severní Karolíny, USA, „krvavé Jasper,“ krajina Jasper (s ráz krajiny); nunkirhenskaya Jasper (šedohnědá, velmi jemnozrnné, Jasper, malovaný pruská modř, volal německé či švýcarské lapis , plazma (tmavě zelené, rovnoměrně jemnozrnné), prase (zelenkavá nebo drahokam křemen skupina - zelená odtok křemen), Silex (z hnědé a červené skvrny) irnimit (modrá-Jasper charakteristika modř (modrý), plísní a skvrny a třešeň, oranžová, šedá yashmovidnoy plemene. Mezi tuto rozmanitost tam je místo, kde vyjádřit svůj plný tvůrčí potenciál.

Takže oba způsoby umožňují vytvářet simulaci vrstvených kamenů: achátu, malachit, onyx, jaspis, sfalerit, rhodochrosite a podobně.

1 - expresní metoda, rozestup barev s vlnitou lepenkou, výsledkem je směs všech odstínů barvy a struktury.

2 způsoby - malebné. Základ - technika dvojitého roztírání a další kreslení malých prvků umožňuje přesně sdělit povahu vrstvených kamenů a získat vynikající imitace kamene.

Když zadáte ruku těmito způsoby, přidáte do konečné úpravy výrobku, diverzifikujete základy pro malování nebo oddělení nebude těžké. Ale jdeme dál.

Metody simulování skvrn

Pro simulaci kamene tohoto typu se používají následující základní techniky v různých kombinacích:

• Práce s vlhkou houbou, střídavě s různými barvami;

• Metoda podobná technice "Monotype".

Podívejme se podrobněji na příklady.

Imitace žuly mokrou houbou

Žula - skála skládající se z křemene, plagioklasy, draselného živce a slídy - biotit nebo muskovitu. Jako příklad budeme simulovat šedou žulu, ale barevná paleta žuly je velmi rozmanitá a můžete vytvářet skvrny různých barev.

Barvy barvy z palety uměleckých barev "Akryl-Art": Bílá, Černá.

1. Podkladová barva se nanáší na povrch obrobku. Smícháme šedou barvu s plastovou deskou - směs bílé a černé barvy.

2. Pak v chaotickém pořádku aplikujeme skvrny barvy lehčích nebo tmavších odstínů navlhčených ve vodě a vyhozené mořskou houbou.

Zkuste současně změnit směr dojmu houby, protože póry mořské houby různých velikostí a chaotické ve své struktuře.

3. Sušení a lakování. Povrch pokryjte několika vrstvami akrylátového laku, vysušte ho, hladte povrch jemně brouseným brusným papírem. Opakujte postup, postupně zředte lak vodou. Pro efektivitu doporučujeme použít nejméně 20 vrstev akrylátového lesklého laku. A dokončete proces dokončovací lak.

Nejjasnějším zástupcem této stavby je mramor. Zde budeme hovořit o kreslení vrstvy po vrstvě, od velkých bodů po tenké nitě podobné linie.

Napodobování mramoru na povrchu akrylovými barvami

Mramor - krystal zrnitá metamorfovaná uhličitan balvan, vápenec rekrystalizace produktu. Potah z mramoru je obvykle jasné, ale přítomnost dokonce zlomek procenta nečistot - silikáty, oxidy železa a grafit - vede k chovu barvení v různých barvách a barevných odstínů, včetně žluté, hnědé, červené, zelené a dokonce i černá; tam jsou také pestrobarevné, vícebarevné kuličky.

Technika simulace je demonstrována na vzorku světlého odstínu s výraznými pruhy dvou barev.

1. Pozadí. Na paletě smíchejte malé množství Kaput Mortuuma s bílými. Máme pěknou jemnou barvu růžové stupnice. Není nutné důkladně promíchat barvy, ponecháváme heterogenitu barev.

S širokým syntetickým kartáčem naneste na povrch obrobku hustou vrstvu barvy, která vytváří hladké přechody.

2. Spoty. Vlhká hmota navlhčete v čisté vodě, vytlačte ji, zhotovte malé množství bílé barvy a vytvořte výtisky, které se snadno dotýkají povrchu.

Takto vyplňujeme oblast obrobku jen částečně, asi třetinu. Směr aplikované jasné barvy bude sloužit jako základ pro kreslení budoucích žil.

3. Žíly. Na malém kulatém kartáči zadejte Kaput Mortuum. Kartáč předběžně navlhčený vodou. Konzistence barvy by neměla být tlustá.

Třetí rukou a různým tlakem na štětce aplikujeme žílu a okamžitě vymyjeme okraj vodou. Protáhněte barvu. Povrchovou úpravu dokončujeme světlejšími průsvitnými odstíny, barvou s přídavkem bělidla a dobře zředěné vody.

Stejným způsobem nakreslete všechny ostatní čáry, včetně světle šedé.

4. Opakujte práci s houbičkou, na níž se aplikuje světlá barva.

5. Sušení a lakování. Povrch pokryjte několika vrstvami akrylátového laku, vysušte ho, hladte povrch jemně brouseným brusným papírem. Opakujte postup, postupně zředte lak vodou. Pro efektivitu doporučujeme použít nejméně 20 vrstev akrylátového lesklého laku.

A dokončete proces dokončovací lak.

Imitace růžového mramoru je připravena.

Imitace lazuritu barvami pomocí smíšené techniky

Lapis lazuli (lapis lazuli) - neprůhledné minerály z modré na modro-šedé nebo zeleno-šedé barvy, je považován za nejlepší kámen šťavnaté modrý nebo modrý-fialové a tmavě modrá.

• Zubní kartáček nebo malý kartáč;

• Mořská houba, přírodní nebo imitace;

1. Pozadí. Používá se směs Ultramarinu a kobaltu.

2. Ve směsi barvy přidejte bílé a aplikujte vlny jako široký tah na pozadí.

3. Spoty. Sponge ponoření do vody a stlačit. Vytočte Ultramarin na něj a projděte celý povrch.

Opakujte operaci modrým kobaltem.

4. Žíly. S tenkým kruhovým kartáčem naneste ostré zakřivené čáry a omyjte okraje vodou, dokud nebude barva vysušena.

5. Stříkání. Na kartáč nebo kartáč na kartáčky nakreslete bílou barvu, zředěnou vodou a posypeme povrchem.

Také platí se zlatou barvou.

6. Sušení a lakování. Pokryjte povrch několika vrstvami akrylátového laku, vysušte ho a poté vyrovnejte povrch jemnozrnným brusným papírem.

Opakujte postup, postupně zředte lak vodou a snižte granularitu brusného papíru. Pro efektivitu doporučujeme použít nejméně 20 vrstev akrylátového lesklého laku.

A dokončete proces dokončovací lak.

Povrch "Lazurite" je dokončen.

Napodobování tyrkysové techniky monotypovou technikou

Tyrkysová je okrasný a polodrahokamenný kámen, minerál, který byl od doby dávno oblíben. Vytváření pozadí pro žíly a přírodní skvrny tohoto kamene si zaslouží zvláštní pozornost.

• mořská houba nebo její napodobenina;

1. Pozadí. Na připraveném povrchu je aplikována vrstva z tyrkysové barvy.

2. Pak se směs z tyrkysové, kobaltové a bílé naneste nerovnoměrně.

3. Zatímco barva není vysušená, dáváme jí fakturu zmačkané stránky z lesklého časopisu.

4. Nakreslete žíly. Směs Umbry a Okhra je napsána na tenké kruhové kartáč a kreslí nerovnoměrné čáry.

Rozostřete hrany. S pomocí téže zmačkané stránky můžete udělat pár bodů světlejších odstínů již po ukončení operace s pruhy.

5. Sušení a lakování. Povrch pokryjte několika vrstvami akrylátového laku, vysušte ho, hladte povrch jemně brouseným brusným papírem. Opakujte postup, postupně zředte lak vodou. Pro efektivitu doporučujeme použít nejméně 20 vrstev akrylátového lesklého laku.

A dokončete proces dokončovací lak.

Napodobit tyrkysový může být, používat trochu více zelené a naopak modré odstíny, dostat různé odrůdy tohoto kamene.

Imitace charoite pomocí hromadné metody

Charoite je minerál pyroxenové skupiny podtřídy řetězových silikátů a stejnojmenné horniny. Barva kamene se mění od hnědé a měkké fialové až po hustě fialové, s hladkými přechody od světlých odstínů až po téměř černé tóny fialové.

• Plastová deska nebo paleta;

1. V plastové desce se všechny barvy ze seznamu okamžitě zředí vodou. Částečně je promíchejte s bílými. Konzistence by měla být podobná kosmetickému mléku, tekuté kysané smetaně nebo těstě pro palačinky.

2. Na povrchu obrobku pomocí štětce shromažďujeme, jako kdyby, naléváme barvy. Musíte získat vícebarevné louže. Barvy se lehce navzájem tlačí špičkou kartáče, čímž se míchají.

Příležitostně do směsi vkapáváme černou barvou. Po naplnění prostoru vrstvu laku, dokud se nezačne proces sušení (neexistuje žádné charakteristiky tvoření povrchu fólie) může narušit předlisku, aby uvolněný směr „částice“ kámen.

3. Sušení a lakování. Povrch pokryjte několika vrstvami akrylátového laku, vysušte ho, hladte povrch jemně brouseným brusným papírem. Opakujte postup, postupně zředte lak vodou. Pro efektivitu doporučujeme použít nejméně 20 vrstev akrylátového lesklého laku.

A dokončete proces dokončovací lak.

Imitace starého kamene s vrstvami papíru a barvou

Chcete-li vytvořit texturu kamene, můžete použít zbytky papíru z lesklého časopisu.

• kapalina pro odstraňování laku nebo acetonu;

• Plastová deska nebo paleta;

1. Ze starého časopisu vytrháváme pár stránek a roztrháme je na malé kousky.

Na obrobek položíme lepidlo a vložíme kusy papíru.

2. Po vysušení vymažeme tiskovou barvu pomocí odstraňovače laku na nehty nebo acetonu.

3. Další tónování světlem. Směs žluté, bílé a kapičky Umbry.

4. Povrch naplňte zředěnou vodou Umbra. Vypouštějte a rozdělte barvu sami.

Můžete také pomoci při pečlivém rozdělování špičky kulatého kartáče. Udržujte obrobek pod úhlem k pracovní ploše a posouvejte jej.

5. Sušení a lakování. Povrch pokryjte několika vrstvami akrylátového laku, vysušte ho, hladte povrch jemně brouseným brusným papírem. Opakujte postup, postupně zředte lak vodou. Pro efektivitu doporučujeme použít nejméně 20 vrstev akrylátového lesklého laku.

A dokončete proces dokončovací lak.

Tato metoda se také projeví dobře při simulaci mramoru.

Schopnost napodobovat akrylovými barvami povrch kamene je užitečná při zdobení různých předmětů od šperků po interiéry.

Textury kamene jsou vždy originální a jedinečné. Kombinující techniky umělého kamene s jinými technikami, jako decoupage, bodové lakování, scrapbooking a mnoho dalších, můžete vytvořit mnoho jedinečných autorských výrobků hendmeyd styl.

Hodně štěstí všem, kteří sdíleli informace a kteří je obdrželi.

Přihlaste se a získejte informace o aktualizacích, slevách a nových mistrovských kurzech na webu

Tel. 8 (800) 700-59-34

Tel. 8 (800) 700-59-34

Zboží pro umělce, hobby a kreativitu. Vše pro výzdobu, decoupage a bodové malování.

na našem mailing listu!

Nyní vám zašleme odkazy na zajímavé mistrovské kurzy a články o různých typech kreativity.

A také včas informovat o slevách a novinkách.

Pokud chcete, můžete se vždy odhlásit od newsletteru

Pokud jste již použili

služby našeho internetového obchodu,

odpovědět 7 jednoduchých otázek.

Opravdu si vážíme zpětné vazby od vás 🙂

Pokud jste již použili

služeb našeho online obchodu, odpovězte na 7 jednoduchých otázek.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

6 + 2 =