indukční varné desky

indukční varné desky

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Nabízí indukční varnou desku

Indukční varná deska - je typ elektrické sporáky na vaření. Nelze říci, že tato technika - novinka: obchody byly před několika lety, ale od té doby se staly více elegantní, funkční a pohodlné. Při výběru vhodného modelu je důležité vzít v úvahu vlastnosti zařízení, silné a slabé stránky a posoudit celou řadu různých cenových relacích, protože náklady se často vyjadřuje jako technologie „power“.

Obecný popis a provoz

Podívejte se na fotky nebo žijí navenek indukční sporáky podobné běžným Electric (rapidnye, halogeny nebo hi-light). To může být viděno jako izolovaná a mobilní nebo vestavěná modely - ty jsou stále populárnější díky kompaktním rozměrům, optimální výkon a různých formách.

rozměry přímo závislé na počtu topných zón - mohou být od 1 do 7. Bednicí panel se provádí jako tradiční čtvercové a obdélníkové nebo nestandardní. Povrch desky, typicky keramika a mohou být vytvořeny v černé, šedé, bílé nebo hnědé.

Hlavní rozdíl mezi indukční vařiče je v typu procesu topného prvku a pro přenos tepla. V případě, že konvenční elektrické sporáky instalované topné spirály, které jsou vyhřívané plotýnka, pak zde jsou indukční cívky. Pod vlivem elektřiny, kterou produkují silným magnetickým polem o vysoké frekvenci, a který zajišťuje ohřev jídel.

Zde stojí za to věnovat pozornost tomu, že v průběhu práce prováděné přímo zahřívat nádobí, ve kterém je určitá část feromagnetických částic. Hořáky se přenáší pouze malé části tepla z hrnce nebo pánve.

Obrátíme-li k obvyklému schématu indukční varnou desku, bude obsahovat 5 prvky:

 • sklokeramická;
 • izolace;
 • cívky, které indukuje vířivé proudy;
 • Frekvenční měnič;
 • řídicí jednotka.

Indukční desky jsou vyráběny ve standardních nebo nestandardních rozměrů, takže lze snadno integrovat do kuchyňského nábytku, rozměry ne vždy ovlivní počet možností a požadavků.

Vložený podél obrysu desek lze předat kovový rám - jsou určeny pro větší tuhost a ochranu od okraje třísek.

Typicky je deska je hladký povrch keramického skla, za kterých jsou všechny uzly nacházejí. ovládací panel často umístěny v přední části, ale existují modifikace, přičemž každý hořák vybaven individuální sadu dotykových tlačítek.

Design indukční elektrické sporáky zapůsobit i náročné uživatele: Univerzální barvy, stručné oblast řízení, informační značky, jedním slovem - Hi-Tech v plné nádheře.

Podíváme-li se na ceně, je třeba poznamenat, že indukční varné desky více dražší, než je obvyklé plynové nebo elektrické desky. To je vzhledem k zavedení magnetického ohřívače, různé další funkce. Co zajímavého nebo užitečné možnosti panel obsahuje indukce?

 1. přestat&Go - krátké přerušení ohřevu (pauza).

 • Nastavení kroku teplota / výkonových hořáků.
 • PowerBoost funkce - ke zvýšení kapacity hořáku 50% (vypůjčené ze sousedních hořáků).
 • Funkční modely cena se pohybuje od 10 do 15 různých režimech, a dražší modifikace může obsahovat až do 20.

  Vestavěné indukční sporáky jsou další technické funkce: varná deska může být závislé nebo nezávislé. První typ zahrnuje povinnou montáž pece, a druhý znamená, že deska může být nastavena nezávisle na sobě.

  Volně stojící indukční vařič obsahuje povrch vaření a elektrickou troubu. Zpravidla se jedná o silné domácí spotřebiče, počet hořáků 4, s plnou funkčnost při přípravě a bezpečnosti. Se všemi výhodami, které mají také významnou nevýhodu - velkou spotřebu energie (12-15 kW), což bude vyžadovat zvláštní elektroinstalace silný.

  Je třeba poznamenat, že v bytech staré plánování použít tento elektrický indukční varná deska je problematické.

  montážní Indukční varná deska je deska s značení hořáky a dotykovým ovládáním. Rozsah zahrnuje nejen standardní rozměry 60x50 cm, ale také zajímavé kreativní řešení: kulatý, obdélníkový nebo podlouhlé s plynulými přechody. Instalace neznamená složitou akci: můžete koupit kuchyňské linky pro montáž domácích spotřebičů či snížit požadovaný tvar pracovní desky. Hlavní věc, kterou zde - dodržovat požadavky na instalaci, dostupnosti minimální vzduchové mezery.

  Měli bychom také zdůraznit přenosné modely indukční vařiče, které mají malé rozměry, určené pro jeden nebo dva topných zón. Při nízkém výkonu a nízké, protože mají neméně funkčnost může být řádově 10 režimů, několik standardních sad nádobí a možností (pozastavit nebo zvýšit). Například Kitfort indukční sporáky s jedním nebo dvěma hořáky mají záviděníhodnou rysy: více režimech, odložený start funkce a časovač vaření a možnosti zabezpečení.

  Zajímavé jsou zařízení, která kombinují indukční ohřívač s běžným typem elektrického prvku (hi-fisvětlo deska pracující při vyšším výkonu). Typicky je panel 4-hořák, kde dvě zóny - A "indukce", a dva - Tenova. Toto řešení v sobě spojuje výhody dvou typů desek v jednom.

  Výhody a nevýhody indukční vařič

  Zvláštní Princip indukčního vařiče a různé vyspělé technologie a praktičnosti jsou vyjádřeny v hmotnostních meritu spotřebiče pro domácnost. Co je pozoruhodné, indukční varné desky?

  1. Economy. Tyto dlaždice spotřebují 40 až 50% méně elektrické energie, což nemá vliv na topný výkon. Účinnost indukčních desek - ne méně než 90%, což je nejvyšší ze všech druhů (plynu, elektřiny).
  2. Bezpečnost. Protože teplo převedena na nádobí, spíše než na hořáku, povrch desky se neohřívá. Tak na desce nemožné hořet, se nedostal jídlo bude hořet, a nehoda nepředstavuje žádnou desku svaru. Kromě toho je deska je možné pouze v případě zablokování alespoň 70% plochy topné zóny.
  3. Pohodlí. Vaření proces zabere méně času než konvenční varných desek, vzhledem k rychlému ohřevu nádobí. A na rozdíl od odporů elektrický, což vyžaduje čas vychladnout, magnetická cívka zastaví okamžitě pracovat po odpojení. Uživatel nemusí vyměnit pánev, takže potravina není převařit.
  4. praktičnost. Snadno udržovat za panelem, sklo je odolný vůči mechanickému namáhání, jako v důsledku teploty desky nízké, jídlo není prizharivaetsya ní. Pro udržení čistoty dostatečného k otření sklokeramickou plochu vlhkou houbou a mýdlovým roztokem.
  5. funkčnost. Různé možnosti značně usnadnit používání spotřebiče pro domácnost, můžete pozastavit, navázat intenzivní warm-up, nastavit časovač, nastavte teplotu.
  6. Optimální teplota v místnosti. Každý ví, že při použití plynu nebo elektrickým sporákem (Tenom s vytápěním), teplota se zvýší nevyhnutelně. Zejména v letním období, vytváří nepohodlí a bez dobré větrání v kuchyni je horká. Kamna s indukčním ohřevem odstraňuje vytvoření takových nepříjemností.

  Nevýhodou tohoto zařízení jsou subjektivní, ale v mnoha ohledech mohou mít vliv na výběr optimálního modelu.

  1. Indukce elektrický vařič je vhodný pouze speciální jídla (Smalt, nerezová ocel) se kontroluje, ve spirále značení. Mosaz nebo měď nádobí také vhodné, ale vzhledem k nízkému obsahu magnetické látky, je ohříván, že je mnohem pomalejší. Keramické nebo skleněné nádobí nepoužívejte na indukčním sporáku. Kromě toho, spodní misky musí být hladká a čistá.
  2. K dispozici jsou modely, kde se tloušťka neumožňují použití 3 až 4 kruhy současně (síla takových desek o 4 kW).
  3. Montážní předpisy zakazují vložený panel namontovaný na ledničky, trouby a dalších kovových povrchů.
  4. Elektromagnetické pole je schopna poskytnout (v malé míře) dopad na celé řadě stojící spotřebiče, a Uživatelé s kardiostimulátory se doporučuje, aby upustily od nákupu těchto přístrojů.
  5. Součástí kamen emituje malé množství šumu - to funguje chladicí systém, ale tam jsou modely, ve kterých je provoz ventilátoru je prakticky neslyšitelný.

  Výhody adaptační desce

  Při výběru optimálního modelu indukční varné desky se často vyskytuje takové příslušenství pro upínací desky. Toto zařízení je velmi užitečné, pokud používáte jakýkoliv typ jídel z různých materiálů, které nebylo původně určené pro tento typ desky.

  příslušenství Výhodou je, že toto rozhodnutí pro indukční varné desky ušetří na koupi sadu speciálních pokrmů, nebo dát možnost využití pro vaření obvyklé keramické nebo skleněné nádobí. Účinnost, se stejným množstvím 90%, ani jakékoliv ztráty tepla dojde, a tudíž překročení elektřiny.

  Střední průměr adaptérů, které jsou nejčastěji nacházejí v obchodech - 22 - 24 cm, avšak může nastavit a nádobí jemnější, např. Turek na kávu nebo malé nádoby na tavení sýrů čokolády.

  Pro mnoho uživatelů koupit adaptér bude vynikající alternativou ke změně kuchyňských potřeb.

  Na co se zaměřit při nákupu

  S typem desky zjištění nejjednodušší způsob, ale pochopili změny a další možnosti, není vždy snadné. Co bych měl hledat při výběru dobrého indukční varnou desku?

  1. Počet hořáků - to mohou být různé, je nutné určit, co by bylo nejlepší.
  2. Počet režimů vaření se může měnit v širokém rozmezí, průměrné hodnoty - 15.
  3. velikost. Pro mnohé je velikost domácího spotřebiče bude hrát důležitou roli v případě, že prostor v kuchyni není moc, můžete se podívat na přenosném nebo zabudovaných modelů 3-hořák, jsou poměrně elegantní a umožní umístit celou řadu dalších položek kuchyňského náčiní.
  4. Intenzivní funkce topení Boost je vhodný pro ty, kteří žijí v tuhé rytmu. To vám umožní rychle ohřát konvici, vodu pro polévku nebo těstoviny.
  5. funkcepřestat&jít To vám umožní pozastavit proces vaření v malém časovém období.
  6. Maximální doba vaření - často je omezena na 3 hodiny, což je v rozporu s některými recepty. Samozřejmě, můžete prodloužit cyklus a přístroj bude pokračovat v práci.
  7. režimy spínací - ne každý indukční povrch umožňuje nastavit různé režimy pro různé varné zóny, nejčastěji je tato možnost již není k dispozici na low-end modely.

  Uvědomil si, že takové indukční vařič, jaké možnosti to může mít své výhody a nevýhody, docela snadné učinit správné rozhodnutí při hledání nového sporáku. Obecně platí, že indukční varné desky mají intuitivní rozhraní, řadu bezpečnostních systémů a pohodlné způsobů vaření.

  Hodnocení z nejpopulárnějších a vysoce kvalitní plynový sporák s plynovou troubou v roce 2017. Technické parametry plynová varná deska, trouba, funkce další možnosti. Porovnat ceny, výhody a nevýhody jednotlivých modelů.

  Výhody a nevýhody indukční varné desky. Vybírání, návody, recenze

  Tempo vývoje kuchyňských spotřebičů lze srovnávat pouze s pokrokem v oblasti automobilového průmyslu. Nové technologie usnadňují procesy přípravy, což je bezpečnější a pohodlnější. Mezi nejdůležitější know-how, které se radikálně změnil vzhled a funkčnost moderní kuchyně, stojí za povšimnutí, varných desek. Tento typ technologie má mnoho rozdílů, které však není vždy příjemné pro uživatele. Než začnete aktualizovat kuchyňské vybavení, je nutné zhodnotit výhody a nevýhody indukčních varných desek, jakož i seznámit se s jejich uživatelských recenzí. Stejně jako u vše nové, tyto plochy poskytnout technologicky vyspělejší přístup k řešení starých problémů. Je jasné, že v průběhu doby, toto zařízení má vedoucí postavení na trhu, avšak zvláštnosti práce a provozu těchto modelů by měl vědět ještě dnes.

  Nabízí indukční varnou desku

  Zpočátku je třeba poznamenat, že tato technika je druh celou skupinu povrchů vaření. Již v první fázi výběru může být na otázku - indukci nebo elektrickou varnou deskou? Odpověď na tuto otázku je stanoveno ve zvláštním principu činnosti podle prvního provedení. Skutečnost, že jeho topný element ve formě indukční cívky vytváří elektromagnetické pole, přičemž aktivace atomů krystalové mřížky a v důsledku toho, ohřev pokrmů. V praxi to znamená, že deska sama o sobě není zahřívá a zůstává chladný a všechny tepelná energie se přenáší na dně hrnce nebo pánve.

  Je důležité si uvědomit, že mezi modely tohoto typu, existuje mnoho rozdílů. Nejdokonalejší jsou varianty, ve kterých poskytuje dotykové ovládání a sklokeramických varných desek. Tyto vlastnosti, zejména, má indukční varné desky ve specifikaci PIC645F17E Bosch. Ve stejné době, tato možnost lze přičíst kombinaci jako 4 hořáků za 2 modely pracují na principu indukce.

  Hlavní výhodou těchto modelů je již pojmenovaný - je udržovat bezpečnou teplotu povrchu. To je asi to nemůže být spáleny, takže postup nepředstavuje žádnou hrozbu pro děti. Kromě toho, lepení na panelu je zcela eliminována - v případě, že mléko „ubezhit9raquo, bude to stačit otřít hadrem, a pak pokračovat v procesu vaření. Je důležité vzít na vědomí indukčních klady z hlediska účinnosti topení. Opět platí, že v porovnání s elektrickým analogů v tomto případě žádná energie vynaložená, aby desek do optimálního stavu. Stejně jako při řešení plynových pecí, zařízení okamžitě zahájí proces ohřevu.

  V tomto konkrétním indukci počítat s poskytováním tzv duální vytápění, kdy a sám vysílá nádobí povrch teplo. Kromě všeho uvedeného musí být řečeno o výhodách návrhu těchto panelů. Mohou být organicky integrovány do systému kuchyňské desky. V tomto ohledu jsou výhody a nevýhody indukčních varných desek setkat se s ostatními členy této třídy zařízení.

  Spolu s reklamou, která krásně uvádí všechny pozitivní vlastnosti indukční varnou desku, aplikovat materiály vyvrátit tyto výhody. Typicky, velká část této kritiky je přehnané, i když existují zásadní nedostatky zařízení, které by měly být zváženy. To znamená, že nevýhody indukční varné desky je nutno sledovat v různých směrech. Měli byste začít s bezpečností. Předpokládá se, že magnetická pole produkovaný technikou škodlivé pro člověka. Ačkoli výrobci odmítli takové obvinění, poukazovat na to, že desky pracují s nízkofrekvenčním indukce na, lidé s kardiostimulátorem ještě stojí minimalizovat kontakt s takovým vybavením.

  Další nevýhoda se týká kupodivu většina jídla. V závislosti na materiálu a technickém stavu, může být nutné vyměnit hrnce a pánve. Samotnými výrobci, popisující výhody a nevýhody indukční varné desky, na vědomí, že zařízení pracuje pouze s materiály, které mohou být přitahován. Takové se týká oceli, litiny, smaltované druh ware atd Naopak, ústředna nezahřívá náčiní sklo, hliník a mosaz.

  Navzdory vysoké přizpůsobivosti techniky, tento segment byl poměrně rychle zvládl různými společnostmi. Takže, vedoucí segmentu uvažovaného jméno Bosch, Hansa, Zanussi a dalších výrobců, kteří se snaží maximalizovat potenciál zpřístupnit indukce. Za zmínku také stojí indukční deska Electrolux v řadě nekonečných. Také to, co je slavná značka přijatelné ceny, v tomto případě, praktičnost a podmanivými technik. Panely jsou snadné údržbě, základní sadu funkcí a zajišťuje rovnoměrný ohřev. Pokud budeme hovořit o cenách, které jsou v případě rozpětí Electrolux od 15 do 25 tisíc. Rub. Mimochodem, minimální cenová hladina k dispozici pro tyto modely je asi 10.000. Samozřejmě, nabízí od Hansa a Bosch v nejlepším výkonu, zpravidla překročit značku 25 tisíc. Rub.

  Budeme-li zrušit konstrukční prvky, na výběr, z nichž by se mělo zacházet podle vlastních chutí, pak se do popředí dostávají rozdělení do závislé a nezávislé modely. Rozdíl mezi nimi spočívá v úzkém spojení s barem troubě. V případě specifického modelu je přítomen, poskytuje autonomii povrch. Za cenu vyšší zisk je závislý indukční varná deska, jejíž cena se pohybuje v průměru od 10 do 15 tis. Rub. Ale během operace pohodlnější nezávislé modely. Stojí za zmínku, zavádění systémů řízení. Je žádoucí, aby dala přednost senzorové prvky - jsou nejen ergonomické, ale také poskytují komfort v péči o panelu.

  panel instrukce

  Nový princip činnosti vyžaduje pečlivé studii o pravidlech provozu s technologií. Většina modelů je vybavena dotykovým ovládáním uživatelsky příjemný. Mezi ně patří již zmíněný indukčních Bosch nezávislé typu. Také pro pohodlí výrobců vymezení oblastí s kroužky tak, aby byly snadno porovnávat a kontrolovat pracovní prvky topné zóny. Manipulací tlačítek a implementované kontroly nad obkladačské práce. V některých případech funkce časovače, blokování, zvukové signalizace akcí a dalších funkcí. Ale co je důležitější - vzít v úvahu dodržování pravidel pro manipulaci s nádobím. Nesmí dojít k poškození dna, trhliny a jiné vady.

  Na sklokeramických povlaků mají spoustu výhod, ale také vyžadují i ​​zvláštní péči. Nezáleží na tom, zda se jedná o kombinovaný indukční deska nebo monofunkční. Stejnou verzi brusky Bosch, vybavené plotýnek dvou typů, vyžaduje dodržování stejných opatření pro údržbu, který plně indukční modifikace. Takže v procesu péče by neměly používat parní tryskové zařízení a jiné čisticí prostředky pracují při vysokém tlaku. Při výběru přípravky by měly přednost těm kompozicím, které vytvářejí povlak-nečistoty. Co se týče správnosti, je nutné vyčistit sklokeramickou varnou desku po každém zasedání vaření.

  Recenze indukčních varných

  V podstatě recenze jsou pozitivní konotace, a to platí i pro různé kvality zařízení. Měli byste začít s výhodami instalace. Jak mnozí poukazují na samotnou výstavbu panelů zaměřených na kompaktní integraci do prostoru kuchyně. Pokud jde o účinnost v práci také týká pouze klady, které má indukční varnou desku. Ceny, samozřejmě, je poměrně vysoká. - I základní úroveň 10-15 tisíc za mnohé se zdá být příliš vysoká. Nicméně, v dlouhodobém horizontu náklady na splácení energetické účinnosti a rychlosti ohřevu. Ale existují vážnější kritika. Jedná se o vysoké nároky na nádobí. Podle mnoha žen v domácnosti, audit hrnce a pánve vede k náboru nových nádobí. Disponovat hliníkové nádobí je škoda, a proto musí hledat další prostor pro zmagnetizované analogy.

  Varné desky není poprvé představil na ruském trhu. Během této doby, tvar segmentu v atraktivním výklenku kuchyňského vybavení. Koneckonců, pokud vezmeme v úvahu výhody a nevýhody indukčních varných očích spotřebitele, pak se dostaly do popředí vlastnostmi, jako je funkčnost, vysoké rychlosti ohřevu, moderní design, snadnou manipulaci povrchu a skromnost ve spotřebě elektrické energie. Ale poplatek za tyto výhody pro mnohé hmatatelné. Na jedné straně je to vysoká pořizovací cena, na druhé straně - omezení týkající se použití nářadí.

  Indukční varné desky - výhody a nevýhody

  Každá kuchyně je vybavena troubou, používané pro vaření. Druh těchto deskách dnes málo. Tento plyn, elektrické sporáky a indukční varné desky. O výhodách a nevýhodách těchto desek každý člověk je jeho vlastní názor. Vidíme a analyzovat, jak se indukční varná deska, klady zápory takového zařízení, rysy jeho fungování v běžném kuchyni.

  Pochopit rozdíl ve fungování běžné elektrické sporáky a indukční varná deska, udělat malý srovnání mezi nimi.

  Princip fungování elektrických sporáků

  Nejvíce moderní apartmány jsou dnes vybavena elektrickým sporákem, sklokeramická má povrch. Bulk kovové placky jsou již považovány za přežitky spotřebují velké množství elektřiny, i když tyto desky jsou také stále poměrně běžné. Princip činnosti tohoto zařízení je založen na působení elektrického proudu do topných prvků, který je vybaven varnou deskou deskou. Elektrický proud ohřívá topný prvek, je teplo přenášeno do desky stojící nádoby. Takže tam je vaření nebo ohřívání jídla.

  Kovová spirály zvláštní kov používaný jako topné prvky, nebo topných těles halogenu. Elektrické ovládán mechanicky nebo dotykových spínačů.

  Princip fungování indukčních deskou

  Navzdory tomu, že vestavěný indukční varné desky také odkazuje na kategorii elektrických sporáků, funguje na zcela jiném principu. Nemá žádné topná tělesa, a jsou používány namísto vestavěné elektromagnetické cívky. Cívka je dodávána ze střídavé sítě, a to vytváří magnetické pole kolem sebe. V případě, že varná deska povrch, aby kovové misky, jejíž dno má určité feromagnetické vlastnosti, nádobí začne zahřívat rychle. To se děje v důsledku dopadu pokrmů na vířivých proudů.

  Jak funguje indukční vařič je znázorněno na obrázku: topí být jen na něm nádobí

  sám desky při provozu prakticky neohřívá. To znamená, že celá spotřeba energie je vynaloženo pouze kamna pro ohřev jídla.

  Srovnání indukčních a elektrický sporák

  Při zvažování, elektrické a indukční varné desky - o výhodách a nevýhodách těchto zařízení pomáhají zhodnotit proveditelnost jejich pořízení. Porovnat tyto typy elektrických zařízení o základních parametrech.

  Vzhledem k tomu, bez kompletní indukčních topných prvků, spotřeba energie, že má méně než 1,5 krát, že sklokeramického varného zařízení.

  Pokud budeme počítat účinnost indukční varné desky, zjistíme, že se rovná 90%. To je nejvyšší mezi všemi deskami. Pro srovnání, konvenční účinnost zařízení je 30%, elektrický povrch keramického skla - 50%, plynové sporáky - 60%.

  S ohledem na výhody a nevýhody indukčních, je třeba poznamenat, že rychlost vaření nebo ohřívání jídel, to je lepší elektrický sporák. Nepotřebuje zahřát topná tělesa, takže se okamžitě začne zahřívat nádobí. Vařit litr obyčejné vody, indukční varné desky je nutné vynaložit více než 3 minuty. To samé práce elektrické vykonávat po dobu 5-7 minut.

  Electric je součástí tak dlouho, dokud není vypnuta násilně. Ale připojení indukční varné desky práce se koná pouze v případě, nádobí instalována v hořáku, a trvá nejméně 70% jeho povrchu. Tím se zvyšuje úroveň zabezpečení. Pokud se například, dát na talíř vidličku, deska není součástí díla. Bez jídla, jako panel nefunguje.

  Ispolzoaniya bezpečnost - jedna z důležitých výhod varná deska indukčního typu

  Dalším důležitým bodem je teplota pracovního povrchu. Elektrický sporák je vždy horká, bude hořet dál. Indukce stejný panel není vyhřívaný, takže nebezpečí popálení při dotyku deska vynechána.

  Sklokeramická povrch může dojít k poškrábání krystalů brusiva. Zvlášť škodlivé pro její kousky soli a cukru, které mohou poškodit ochranný film. Také tato deska je strach štěpkování na okrajích povrchu, kterého se dosáhne kupní desku s kovovým okrajem. Sklokeramická není příliš žádoucí držet se jí jídlo.

  Indukční deska všech těchto nedostatků nejchudší. Vzhledem k tomu, že topný panelu sám se tak nestane, ani náhodně dostal její jídlo nelepí a snadno čistit vlhkou houbou.

  Na indukční varnou desku existuje více automatické programy, než jakýkoli jiný typ desky. Kromě toho tato kamna téměř okamžitě reaguje na změnu programu nebo teploty.

  Dostupnost automatických režimech mohou být velkou pomocí při vaření

  Na elektrickém sporáku, můžete zahřát jakýkoliv pokrm. Indukční stejného panelu vyžaduje speciální nádobí, který má feromagnetické vlastnosti.

  Tip: Případně můžete použít magnetický stojan (adaptéry) za obvyklých pokrmů.

  Také pro panely pouze vhodné nádoby s dokonale plochým dnem. Dokonce i zakřivení 1 mm by znemožnilo vaření.

  Elektrické sporáky pracovat bez zásahu uživatele. Naproti tomu, v indukční varné desky je slyšitelný hluk ventilátoru, chladicí deska.

  Při hodnotě vyšší než indukční vařiče panelu. Nicméně, vysoká cena indukční varná deska je stále jim s ohledem na efektivnější provoz, bude nakonec být odůvodněna a jejich nákup je považována za výhodnější.

  Na co se zaměřit při výběru

  Otázkou je, jak si vybrat indukční varná deska je důležitá pro mnoho žen v domácnosti. Taková zařízení jsou relativně nové, takže tam jsou některé problémy s problematikou jejich pořízení. Pokud jde o výběr konkrétního kuchyní realizaci by mělo současně na několika parametrech:

  • Rozměry desky a jeho konstrukce. Je důležité vybrat požadovaný počet komforok který ovlivňuje rozměry povrchu. Panel může být samostatné nebo být hlavním volně stojící sporák. Nyní nezávislé indukční varné desky jsou nejčastější, jsou jednoduše vestavěn do kuchyňského nábytku;
  • Formulář panel. To může být obdélníkový, čtvercový, mnohoúhelníkový nebo kulatá. Vyberte si formu, která by umožnila úspěšně kombinovat se zbytkem kuchyňského nábytku;

  Indukční varná deska s neobvyklými tvary může být zajímavým designovým prvkem vaší kuchyně

  Důležité: Indukční varná deska musí být nainstalován na objekty kuchyňské linky nebo kuchyňských spotřebičů, které mají kovové části, udržuje určitá mezera, píše se v prohlášení.

  • Dávejte pozor na síle a velikosti hořáku, upravte je, aby vyhovovala vašim požadavkům. Regulace výkonu je možné vypočítat na několika ustanoveních, maximum - 16;
  • Funkce jistič lze vypnout panel, pokud potravinářský skvrna na hořáku;
  • Tyto produkty některých výrobců dovoluje hořáku, aby se přizpůsobily místě umístění nádobí. Ale tyto modely jsou dražší;
  • Funkce záznamu v paměti konstantní teplotu ohřevu umožní příště znovu nastavení teploty;
  • Spolu s panelem doporučujeme zakoupit a správné nádobí.

  Tip: Při nákupu nádobí s magnetickými vlastnostmi pro indukční varnou desku zkontrolujte, zda primagnichivaetsya na dno nádobí obyčejný magnet. Kdyby se drží pevně, tyto pokrmy vám dokonale hodí.

  Kombinovaný sporák Electrolux

  A pokud se nemůžete rozhodnout ve prospěch plynu nebo indukční vařič, aby vaše volba, pak můžete si vybrat kombinovanou verzi. V prodeji jsou modely, které mají dva hořáky pracují na principu indukce, a dva jsou na plyn.

  Rating indukční varné desky vám pomohou při rozhodování o jejich výběru. Nejoblíbenější výrobci těchto výrobků jsou:

  Mezi nejoblíbenější modely - ehh 96340 XK, EHI 96 540 FS, EHI 96540 FW, EHO 98840 FG, ehh 96240 IK.

  V obchodě jsou dost modely výrobce. Například PIB651N17E, PIE651F17E, PIF673FB1E, PIM631B18E.

  Na prodej jsou tyto modely: IT6SYW, IT 612 AXC, IT614CSC, IS634ST, IT612SY2W.

  Uvedeme nejznámější modely značky: EH885DN19E, EH975SK11E, EH 651FT17E, EH 685DB19E, EH 679MN27E.

  Mezi nejznámější modely firmy najdeme: KM 6380, KM 6349, KM 6395, KM 6388, KM 6381.

  Některé modely v této řadě: NZ 64H37070K, NZ64H37075K, NZ 64H57477K.

  Sledovali jsme jednotlivé indukční varné desky, zatímco data s elektrickými zařízeními. Nyní si každý může rozhodnout pro sebe, jaký druh indukční varné desky vybrat, zda dát přednost elektrickým sporákem se sklokeramickou plochu.

  Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  9 + 1 =