Interiér bytu v podkroví

Interiér bytu v podkroví

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Loft styl v interiéru malého bytu: poradenství při registraci

Ve čtyřicátých letech minulého století ve Spojených státech prochází v době velké hospodářské krize, hospodářské a průmyslové recese, lidé začali obsazovat prázdných budov pro bydlení obchodů továren. Měli ani kapacitu ani velkou touhu něco změnit v těchto produkčních oblastech.

Z tohoto důvodu, mnoho prvků, které jsou typické pro průmyslové budovy, zůstaly beze změny a stala se základem vznikajícího stylu. Klempířské a ventilační potrubí a vystavené cihlové zdi, nosníky, strop s závěsné svítidlo s jejich hrubý potichu „přelil“ novému stylu, který byl nazýván loft. Ale bez ohledu na to, jak těžký život byl pro člověka, to je typické pro dekoraci a vybavit svůj domov, a nakonec lidé začali vytvořit v takových bytech originální, osobité a neobvyklé interiéry.

Tento styl je často nazýván „cherdachnym9raquo;. To je, jak to je přeloženo z angličtiny. Charakteristickým rysem jeho funkce by měla zahrnovat následující funkce:

 • Jednoduchost situace.
 • Vysoké stropy.
 • příčky minimum (pouze koupelna zvlášť přiděleno).
 • Nedostatek luxus.
 • K územnímu prostor použitý nábytek nebo pohyblivé stěny, která by měla být spodní neprůhledný.
 • Absence závěsy.
 • Tapety ve stylu Loft se nepoužívá.
 • Maximální využití denního světla.
 • Poplatky jsou otevřené - to jsou prvky podkrovním stylu.
 • Povzbudil metal hojnosti.

Mnoho fanoušků loft style čtení jeho vlastností, ogorchatsya. Je zřejmé, že v je malý moderní byt se nachází ve výškové budově, to nebude schopen splnit požadavky. Ale nezoufejte, nic není nemožné pro moderní návrháře.

Jeden byt v podkroví stylu, může být nyní proveden, i když ve spravedlnost musím říci, že se jedná spíše o pastiche než stylu ve své nejčistší podobě. Ale to nenarušilo majitele malého bytu, sní o podobném interiéru.

Loft styl v interiéru malém bytě

Dnes se podíváme na dva nejběžnější možností - apartmán s vysokými stropy, ale velmi malou plochu a legendární Khrushev se stropy dva a půl metru.

V prvním případě by mělo být jemné moderní interiéry v podkroví stylu, a může dokonce zvýšit prostor tím, že organizuje nově vytvořené druhé patro spáče. Budete muset vybavit místo, které by měl být kladen na značku nejméně 1,8 metru. Taková rekonstrukce je možné v případě, že strop v místnosti je nižší než tři a půl metru.

Pod plošinou obvykle vybavit kancelář, knihovnu nebo jednoduše uspořádat posezení s křesly a konferenčním stolkem. Taková výška stropu umožňuje úpravu v bílé barvě (standardně na patře) nebo tmavší. Lze jej použít pro dokončení stropu v místnosti stylizované dřevěné trámy. Instalované na nich drobné kovové armatury bude vypadat organicky.

Nepochybně, tato možnost je mnohem obtížnější provádět, protože volný prostor, který je typický pro tento styl, omezenou velikostí malých a malých místností výška nízký strop. Z tohoto důvodu, a to bez sanace v této situaci nemůže dělat.

První věc, kterou je třeba se zbavit zábran a stěny (nikoli nosičů). To vytváří studio podkroví. Ale musíme vědět, jakou práci musí být dohodnuty a zdokumentovány v městských částech architektury.

Pokud nejste plánuje rozsáhlou rekonstrukci, můžeme omezit demolici světelné závory - vestavěné skříně, skříně, mezipatra, které mohou být často viděn na chodbách nebo malé chodby mezi nimi a kuchyní. Takové návrhy, aby v místnosti ještě stísněné a nízká. A teď se podívejme na to, co se podívat na jednu nebo jiné místnosti v podkroví.

Pokud žijete v cihlovém domě, stěna je nejlepší ponechat v původní podobě, ale zdiva klouby by měly osvětlit trochu, což podtrhuje strukturu zdi. Ve starém domě obnovit cihly, které po mnoho let štukatéři, barev, tapety, to je nesmírně obtížné. Proto můžete použít tapetu v podkroví stylu, imitující cihlu nebo zdiva.

V případě, že stěny v předsíni beton, můžete použít hrubé omítky (bez dokončení peretirka). Typicky, zádveří - v zatemněné místnosti, takže omítka může být připraven z běžného (šedá) a bílého cementu. Taková kompozice několika rozjasní místnost.

V malých bytech všechny návrháři doporučují stropy namalované v bílé barvě, je vizuálně zvedá je. Zejména to platí pro tmě a malou předsíní.

V takovém hale by měla vybavit být „spartanskoy9raquo; jednoduchý. Může to být dřevěná skříň bez ozdůbky v podobě kroucenými uchy, leštěný povrch, a tak dále. E. a zrcátko namontováno na podlaze.

Většina jednoduchých přívěsek stínidla a lampy jsou vhodné pro osvětlení. S výhodou jsou vyrobeny z kovu. Je třeba poznamenat, že loft styl v interiéru malého bytu a na chodbě zejména neposkytuje pro zavěšení na stěnách všech položek. Výjimkou mohou být pouze otevřeným police jednoduchého formuláře.

Cihlové zdi v podkroví stylu - je povinný prvek tohoto stylu. V obývacím pokoji, takže by to mělo být vydáno alespoň jeden z nich. Pro registraci dalších stěn, můžete použít texturou omítky.

Je žádoucí, aby podlaha v obývacím pokoji byla malá dřevěná. Můžete použít podlahy, která napodobuje beton nebo kámen. Zapadá do stylu a žuly a jednobarevných dlaždic.

Je známo, že okna v komerčních budovách se liší od obytných na jeho velké velikosti. jsou standardní a nemohou být zvýšeny ve staré Chruščov. Ale pro zvýšení jejich vizuální, možná tím, že nařídí rámeček s vertikálním poutce. Lepší, když v podkrovním stylu okna jsou dřevěná, protože plast by neměly být v interiéru.

Nedoporučuje se používat závěsy. Okna jsou bez textilu. Můžete použít pouze horizontální žaluzie, pád je jen večer a v noci a během dne se převalil okna.

Loft styl apartmány v interiéru malý atraktivní pro mnoho mladých lidí, kteří nejvíce jiný nábytek mohou být použity v místnosti: a barvy, a jeho velikost. Pokud se vám líbil velkou postel „pod kůži“, pak k němu přidám jednu křeslo, stojací lampu a TV - a pokoj je zařízen.

Je velmi důležité uzavřít se stěnami nesousedí nábytek. V podkroví je povinný požadavek. Vzdálenost ke zdi, musí být menší než třicet centimetrů.

Pokoj v podkroví, nesmí být ve svém vnitřku více než dvě doprovodné barvy. Například, oni mohou stát se černé a bílé, velbloudí a hnědé, které pak jsou přehrávány v různých odstínech. Několik jasné akcenty mohou být pouze textilní - malý kobereček u pohovky, ozdobné polštáře na něm.

ochladit přirozené tóny, a je ovládán jasnými barvami pro výzdobu interiérů ve stylu využití podkroví ložnice. Malá ložnice vypadat prostornější, díky kontrastní barvy. Nejčastěji používaným:

Nábytek v podkroví k ložnici je vybrána v souladu s určitými pravidly. Interiéru by mělo být možné multifunkční a tedy ztělesňují nejvíce originální a odvážné nápady.

Postel musí být nutně vyrobeny z kovu. Povoleno látkové čalounění. Si můžete vyzvednout plně dřevěný model. Ale v tomto případě nesmí být lakované dřevo. V tomto pokoji mohou být minimální množství nábytku:

Bed set proti zdi, s prvky nedokončené dekorace. Zbytek nábytku je rozloženo náhodně. Je pravidlem, že zařízení jsou jasné akcenty na světlou stěnu.

I tak strohý styl, jako podkroví, ne bez textilu. Nicméně, to je omezeno na minimální úroveň. Už jsme řekli, že záclony v tomto případě není vítán, takže jediná přikrývka na posteli je zastoupena textilu a ložním prádlem. Lze jej použít i koberec na podlaze, ale malé, bohaté, živé barvy.

Hlavním cílem při navrhování kuchyňkou v podkroví stylu - vytváří nejvíce funkční prostor v omezeném prostoru. Když tvar kuchyně a jeho rozloha nejsou předmětem vaší pýchy, měli byste použít některé z designových kousků, které mohou pomoci vizuálně a funkčně alespoň trochu změní prostor.

Je důležité věnovat pozornost správnému zónování, které je dosaženo nejen nábytek, ale také díky vhodně zvolenými barvami stěn. Kuchyň v podkroví má své maximální osvětlení a uspořádání nábytku velmi důležité.

Mnozí věří, že kuchyně v podkrovním stylu je temné a ponuré. Ale to je zavádějící. Dnes, návrháři se dohadují o opaku, vytvářet jídla v teplé a světlé barvy. Často, v interiéru vedle zdi, můžete vidět lesklé bílé dlaždice a textilií v jemných barvách.

Ale většina odborníků v oblasti designu jsou si jisti, že v malém bytě kuchyni by měl být spojen s obývacím pokojem. V tomto případě se doporučuje vybavit kuchyň v nejvíce nenápadné místo a porazit ho neobvyklé. Takže si můžete rozšířit prostor vizuálně. Například v obývacím pokoji, aby se dřevěné podlahy, a kuchyňský kout - dlažba. Praxe dokazuje, že kuchyň, obývací pokoj v podkroví stylu - to je nejvíce nákladově efektivní řešení pro majitele skromné ​​velikosti bytů.

V malé kuchyni, podkroví by mělo být hodně domácích spotřebičů, a mezi nimi by měly být aktuální modely a vzácné vzorky. Například stará deska může koexistovat s nejnovějším modelem lednice s vestavěným počítačem.

A tato zařízení by měla být tak jednoduché, jak je to možné. Ale pokud si vzít v úvahu jejich velikost v malých bytech, je zřejmé, že nejsou k dispozici žádné majitelé ozdůbky prostě nemůže dovolit.

V těchto pokojích není žádoucí používat světlé obklady s vzory. K půdním stylu je vhodnější jednobarevné nebo bílé a černé kostkovaný nemá žádný jasný vzor. Přivítal spoustou skla a kovu. Pouzdro může být vyrobeno z nerezavějící oceli. Dokonale doplňují interiér velkého chrom vyhřívaný věšák na ručníky.

Instalatérské práce, a to i moderní, musí být jednoduché formy. Bath - vždy na nohou.

Jak můžete vidět, loftový styl v interiéru malého bytu, je v podstatě, minimalistické, umožňuje racionálně uspořádat dostupný prostor. V tomto případě se to stane neživý a studená. Milenci, aby se interiér vašeho domova světlé akcenty a originální řešení loft umožňuje experimentovat, ukázat představivost, snad víc než nějaký jiný interiéru směrem. Takže pokud máte rádi podivné a někdy nejednoznačné doplňky, surrealistické obrazy, sochy z kovového šrotu, pak jít na to: podkroví - to je váš styl.

Loft styl v interiéru - bohémský, glam nebo průmyslových

Rovný stylu loft interiér jsou uznány okamžitě. V místnosti, ve stylu připomínajícím opuštěné továrně nebo dílně. Pokud máte na mysli má podobný prostor, můžete vybavit jej podle kánonů podkroví. O tom, co dokončovací materiály, osvětlení a nábytek bude užitečné vytvořit průmyslový interiér, najdete v tomto článku.

objevitelé styl

Původ podkroví bylo ve velkých průmyslových městech v USA v 40. letech - 50-tých let. Při stanovování cen za pronájem pozemků v centru města vzrostl několikanásobně, výrobci začali stěhovat svá výrobní zařízení mimo město nebo na jeho okraji. Mnoho továrních a tovární prostory jsou prázdné. Majitelé nemohl najít své uplatnění, takže prodává za haléře.

Noví majitelé velkých budov začali pronájem jako bydlení pro občany s nízkými příjmy. A kdo jiný by chtěl žít v hangáru s holými cihlové zdi, všudypřítomných potrubí a vysokými stropy? Narychlo zařízené pokoje s kuchyní a sociálním zařízením neměl stěn a příček, byla naplněna známky minulosti, které nejsou uvedené v přihlášce, a vypadal poněkud zvláštní. Možná to je důvod, proč představitelé New York Bohemians viděl v něm něco zajímavého a jedinečné, a začali aktivně naplnit někdejší studio a podkroví.

Umělců a hudebníků z celého vlastní fantazie tavené obyvatelný prostor s velkým open-space. Neměli čisté dřevěné krovy a trámy na stropě, nestříhejte otevřené kanalizace, žádná záclonové velkými okny. Viděli v tomto konkrétním městské šarm, který umožňuje, abyste se cítili svobodné a nezávislé osoby.

Která prosazuje zásady podkroví mimo Ameriku

Následovat americká krize dosáhla velkých evropských měst, přemísťovat rostliny s hlavními ulicemi na předměstí. Nicméně, bývalá továrna stavět dlouho prázdný. Okamžitě začali vybavovat obytnou bytu. Módní trend v USA a dostal se do Evropy a stal se populární. To bylo v tomto okamžiku došlo v definici stylu. Občané vytvořil interiéry, kopírující americký průmyslový způsob.

Konečný loft popularizace došlo v době, kdy styl začal stavět speciálních domům bohaté podnikatele a aristokratické elity. Novostavby speciálně vyrobené prostorné s velkými okny a bez zdí. Vybavena otevřenou elektroinstalace, ne zdobí holé stěny, dali minimum nábytku. V opačném případě se požadovaný styl zcela uhodnout. Vzhledem k tomu, loft získala své vlastní charakteristiky.

Hlavní rysy a trendy styl

Design loft styl se vyznačuje nejen společné rysy rozměrných pokojů, ale také speciální barvy, uspořádání nábytku, zdobení rysy, znamená povrchovou úpravu.

S cílem navrhnout interiér pro průmyslovou městských bytů, musí být založena na těchto principech:

1. Plánování by mělo být otevřené, bez zdí, oddělené místnosti. Toto pravidlo se vztahuje na ložnici, obývací pokoj a dokonce i kuchyně. pouze WC a sprchový kout může být uzavřen.

2. Okna nemají schovávat za závěsy a záclony. Zůstávají viditelné. Na počest a panoramatické střešní okna.

3. Stěny nevisí tapety a sešita plast. Nejčastěji se jedná o holé zdivo nebo zabetonovány sněhobílý povrch. Někdy stěna je šitý plechy nebo překližka.

4. Na podlahách v autentickém skladu obvykle beton. Ale tato možnost není vždy vhodné pro obytné prostory, tak oni jsou vyrobeny ze dřeva. Méně náplně nebo umělého kamene a mramorových desek.

5. Stropy v místnosti by měla být vysoká. Podle něj nemá dráty na světlo, který je vybaven s dřevěnými nosnými trámy nebo falešný. Strop může mít různé komunikační potrubí.

6. Osvětlovací suspenduje skupiny. Obvykle mají moderní design.

7. tovární areál byl zpočátku velmi chladné byly pořízeny za pomoci teplých krbů, železné sudy s dřevem, venkovní pecí. Proto tyto objekty interiéru v podkroví stylu pevně zakotvena v interiéru.

8. Většina z výšky prostor povolených vybavit druhé úrovně, jako je například ložnice či kanceláře. Získejte na druhém patře bytového by mohlo být použití přistýlka nebo pevné schodiště. Dnes, oni jsou také vybaveny zařízením tím, že je ze dřeva a kovu.

9. Barevnost a nábytek dokončí hoblování, skládající se ze dvou nebo tří harmonizační nebo kontrastními barvami. Barevnost v různých zemích liší.

10. Nábytek vyzvednout velmi moderní a multi-funkční, nebo otevřeně vlastnil v minulém století (s loupání barvy, které nosí okraje a chybějící části).

Stojí za zmínku, že speciální znaky jsou charakterizovány různými oblastmi podkroví.

Moderní designéři, tam jsou jen tři:

Český styl - To šetří prostor je k dispozici velká továrna prostor, takže povrch neporušený. Situace se však i doplňky jsou vybírány s fantazií, která je vlastní kreativní lidi. Nábytek často podobu používá, se stopami historie po stranách. Dekor může zcela vzájemně kombinovat, ale má přímý vztah k oboru. Interiér zdobí originální obrazy nebo častěji díla neznámých umělců, sochy, květinové aranžmá, uměleckých předmětů a hudebních nástrojů.

okázalý směr - jeho jiný paleta barev. Je okamžitě rozpoznatelný kombinací pastelových odstínů. Například nemusí být tradiční bílé a šedé paletě, a šedo-fialové. Zvláštní pozornost je věnována výběru svítidel, stojací lampy a stínítka. Mnoho z nich, mají neobvyklé siluety a slouží jako ohnisko interiéru. Často vedle přísného kotviště přilehlou jídelní stůl obklopen zakřivené židle v barokním slohu.

Industrial (průmyslové) area - nejoblíbenější. Chcete-li ji provést, je nutné vyplnit vnitřních prostor budovy nebo znaky výrobní haly. Ve prospěch výstavby potrubí s ventily, dřevěné vazníky, řetězy a dráty uzlů. Nábytek používá ne-ozdůbky, s pravidelnými geometrickými tvary.

Nejčastěji interiéru ve stylu podkroví je navržena v přísných barev. To se vysvětluje tím, že průmyslová zařízení jsou zřídka potřísněné v jasných barvách.

jsou považovány za typické barvy:

Jako přízvuk používají modré, červené nebo odvozené odstíny těchto barev.

Loft - to je jeden z trendů moderního stylu interiéru, takže barvy pro vnitřní použití, například v high-tech stylu (studené barvy stříbrná, černá a bílá) nebo minimalismu (striktní kombinaci dvou barev, kontrastní nebo harmonizační spektra, s důrazem na jedné světlé barva). Pro interiér ve stylu podkroví a jednobarevné provedení je přijatelné.

Je-li podkroví používá eklektický (ve spojení s jinými styly), které se nacházejí v interiéru jasných barev, využití vzorů a designů.

Materiály použité při tvorbě

Nejvíce charakteristické jsou následující materiály:

betonové desky - se používají pro nosné zdi, stropem a podlahou.

dřevěná deska - ona sešita mola, ale častěji zakrývá podlahu.

sklo - není použit pouze pro zasklívání oken, ale také jako překrývají podlahy nebo materiálu pro oddíly.

Červená nebo vápenopískové cihly - základ pro stěny nebo pilíře, na nejznámější úprava materiálu podkroví.

Kovové trubky různých konstrukcí - Mohou být použity pro jiné účely, nebo jako dekorační materiál.

Design prostor v podkroví vyžaduje výběr nábytku, v závislosti na směru:

1. Je-li této bohémské čtvrti, nábytek je vybrán v obchodech se starožitnostmi, v podkroví babičky nebo na bleších trzích. Vhodné komody, stoly a židle ze dřeva. Mohou být trochu odřená. Výborná fit kované předměty, jako jsou postele a židle.

2. Chcete-li zvolit nový fascinující směr nábytku z klasického nebo barokní sbírky. Mělo by to vypadat nejen drahé a luxusní, budí dojem ohromující kontrast.

3. Pro průmyslovou podkroví je vhodnější moderní nábytek v minimalistickém stylu: jednobarevná kožená sedačka, obvykle obdélníkové postel, geometricky pravidelný tvar jídelní stůl a židle. Namísto šatníku, můžete si vyzvednout otevřenou závěs.

Je třeba mít na paměti, že otevřený design stírá hranice mezi místnostmi, protože tam nejsou žádné zdi. Funkční zonace je právě vzhledem k uspořádání nábytku. Kuchyňský kout vybavit v souladu s přáním hostitelů. Pokud chcete vařit v kuchyni, a to často zónu vybavenou všemi druhy domácích spotřebičů - chladniček a mrazniček, varnou deskou, troubou, digestoří a myčkou. To vše se bude hodit. Výborná bude vypadat chromovaný nábytek hi-tech styl. Nezapomeňte na jídelním koutem. To zvedl velký stůl s židlemi pro sebe a hosty. Nejméně 6-10 lidí, a to jak v tovární kantýně.

Koupelna instalatérské je vybrána dvěma způsoby: z nejnovější kolekce s různými funkcemi nebo starší od minulé éry s stimpankovoy poznámky. Koupelna - to je v interiéru, a proto je důležité, aby zlomit ducha podkroví množství nábytku a sanitární keramiky. Tam by měl být minimální.

Spaní jasně představuje velkou postel. To může stát samostatně, nebo které jsou obklopeny stojacích lamp a noční stolky. Možná budete chtít označit stanoviště hraniční ložnice otevřených knih police.

Design bytu v podkroví stylu, se vyznačuje přítomností velkými okny s dřevěnými rámy. Mohou sestávat z většího počtu menších segmentů nebo složené z jednoho kusu skla. No, jestli jsou okna s dřevěnými rámy, maloval v bílé barvě. Povoleno a nová plastová okna. Zároveň by měly být vikýř nebo francouzštině, a dobré velikosti. Nemají zdobí textilie, takže prošel maximální množství světla.

Původní sklady jsou běžné betonové podlahy. Ale nejsou vždy vhodné do obytných prostor, protože je velmi chladno. Kromě toho beton má drsný povrch, který je obtížné odstranit nečistoty.

Z tohoto důvodu, na podlahách jsou obvykle vyrobeny z těchto materiálů:

 • dřevo, parkety, laminovaná deska;
 • keramická dlažba, umělý kámen a mramor "
 • Lité podlahy s podlahovým vytápěním.

Zdůrazňovat zónování, izolované postel nebo kuchyňský samostatný druh materiálu. Celá oblast bydlení čerpá jiných podlahových materiálů.

Tak otevřený půdorys netoleruje stěny, pak jsou nahrazeny skleněných tvárnic, plastové příčky. V kuchyni namísto stěny mohou stát bar s vysokými židlemi. Nosné stěny musí mít původní průmyslovou tvar odvážný, poněkud neuspořádaný s oblastmi pohledového betonu, zdiva, nebo pozinkované oceli. Jsou to za žádných okolností by se pověsit tapetu.

Pokud vytváříte podkroví v obyčejném residenčního apartmánu, stěny šíří s ozdobným cihel, dřevěných prken nebo překližky. Mohou být natřeny bílou nebo šedou matnou barvou.

Ztělesňující podkrovní byt s nepříliš vysokými stropy, je nutné sádrokartonových stropů a ukrást jejich bílou barvu. To bude stačit.

Pokud výška stropu dovoluje, pak řídit zásadami průmyslové stylu:

 • vybaven dřevěnými trámy;
 • vytvořit atmosféru přirozené půdní vestavby, stavební dřevěné konstrukce;
 • Mezi farmách lampy zavěšené na řetězech.

Zdobí místnost v podkroví může být velmi tučným písmem. Tento styl je přijmout mnohé z nejoriginálnějších možností.

 • v rekreační oblasti visel velký houpací síť nebo houpání na řetězy;
 • plazmová velkoplošná obrazovka na drsném cihlové zdi;
 • v přední části okna celé výšce stěny umístěny lenoška s velkým moderní stojací lampa;
 • kuchyňské židle dát pahýly místo, jejich doplnění o kovový sud nebo otevřený krb;
 • strop na žebřík visící řetězce;
 • Před koupelně a kuchyni je možné instalovat přirozené známky;
 • místo židlí používat lavice a pouličního osvětlení;
 • uhlokresba na zeď, taky, lze považovat za výzdobu.

Máte-li tyto návrhy zdají příliš smělé, pak si můžete udělat více tradiční dekor:

 • obrázky nebo plakáty ve stylu pop art;
 • ozdobné polštáře a pestré cesty;
 • vázy a stolní lampy.

Akcenty v designu jsou uspořádány velmi zřídka. Průmyslový loft sám o sobě je plná neobvyklých a nestandardních řešení, tak zdůraznit něco velmi obtížné. Nicméně, v každé obytné oblasti bude pravděpodobně Centrování místo, které bude na první pohled patrné. Například kůže zvířete namísto koberec, velká zelená plocha květin a pestrobarevné zařízení.

Lampa, lampy, velké lustry, pouliční osvětlení - všichni hrají důležitou roli v interiéru. Kromě dostatkem přirozeného světla, které je dosaženo díky velkým oknům osvětlit každý oddělený obývací prostor. Pro ni, vyzvednout světelný design. Chcete-li vybrat jiný obytný prostor, závěsné svítidlo z jiného druhu. Pro Loft charakterizován akumulací žárovek na jednom místě.

Často dráty pro osvětlení zavěšené na stropě a na stěně, jako kdyby dočasně. Žárovky bez stínítka se suspenduje v řadě prostřednictvím určité vzdálenosti. Ukazuje se, že jakýsi věnec.

Teď už víte, co je to ve stylu interiéru podkroví, a budou schopni nejen rozlišit mezi mnoho moderních stylů, ale také znovu v jeho bytě. Bude mít se vám líbí, pokud budete potřebovat prostor pro kreativitu a inspiraci vám nelíbí hranice a rámy. A především ocení originalitu.

Byt ve stylu podkroví: 80 fotografií původních nápady

„Loft“, relativně nový, rychle získal vysokou popularitu a rozšířený v oblasti interiérového designu. Jedním z důvodů pro to je jeho univerzálnost. Loft styl je ideální pro malé garsonky, a pro výzdobu bytů jsou dostatečně prostorná, a všechno pro kancelářské prostory. Maximální funkčnost při relativně nízkých nákladech a nízkých ozdůbek - to vše plně splňují moderní požadavky, které existují dnes a obecné trendy mezinárodní módy!

Původ stylu se nachází v severní Americe 50. let minulého století, kdy došlo k prudkému skoku v cenách pozemků a nemovitostí v centrech velkých měst. To bylo pak, že realitních kanceláří, a dostal nápad přizpůsobit pro bydlení různé předměstských opuštěných objektů. Zpočátku volal loft „styl pro chudé“, protože pod přístřeškem někdy narychlo upravené továrny, hangáry, sklady a další budovy, původně pod ubytování není vhodný. Nicméně, dnešní zkušenosti jasně ukazují, že půdní byt styl může být velmi esteticky, pohodlné a to i sluší!

Návrháři interiérů se mi líbila představa maximální optimalizaci prostoru, a vzali ho na palubu. Jestliže první objekty v „půdě“ Někdy ani neměl stropy, dělá sklonu střechy a řadu zařízení, je často omezen na WC a koupelny, ale dnes tento osobitý styl nabízí nepředstavitelné množství nejrozmanitějších a inovativní řešení!

Hovoříme-li o zahraniční vizuální složky, oprava podkrovní implikuje umělecké pojetí, nejvíce připomínající průmyslovou nebo skladu. Je to - jak to bylo hrubé stěny, velká okna, někdy plné výšce, přítomnost různých trubek, trámů, komunikace a tak dále. Je vhodné v tomto interiéru paprsku a různé pomocné struktury nejsou maskovány. Horní a dolní část je ovládán lehčích barev, ale stěny, obecně mají barvu cihel nebo hrubou omítku.

Nicméně, používání struktur, textury a barvy není jediný rozdíl mezi tímto stylem většiny ostatních. Jedním z hlavních rysů, které má byt styl loft- téměř úplnou absenci příček, dveří a stěn. Samozřejmě, že kromě podpory a tvořící obvodu místnosti!

Proto jediný prostor, kde není jasné oddělení mezi vodičem a, například, jídelní prostor. Jediná věc, která se přirozeně vyžadovat zvláštní zónování - se odlišuje koupelny. Ale i zde kánony vyžadují co nejvíce zavualirovannosti přítomnost této zóny - příčky a dveře by měly být v maximální možné míře maskována. Toho je dosaženo v jednoduchém postupu, kdy jsou stěny a dveře jsou vyráběny ve stejném stylu.

Celý zbytek prostoru, zpravidla se používá na maximum, v zájmu nejvyšší funkčností. Nejčastěji se v interiéru organicky koexistovat spolu navzájem a varnou deskou a jídelním stolem a manželskou postelí a spotřebičů pro domácnost, a umělecká díla nebo drahé srdce věci!

Pokud jde o cíle, ale v dnešní době některé velmi hodně přísná pravidla, kánony, a ještě víc, takže požadavky jsou téměř neexistující. Loft proto se nazývá univerzální, a dokonce paradoxní pojem, protože umožňuje použití široké škále vzorů a využívání někdy velmi nečekané materiálů a technik zpracování. Že méně, tam jsou některé obecné zásady, podle které ten či onen prostor získává vlastnosti, které jsou charakteristické pro tento styl.

Jedním z hlavních rysů, které odlišují stěnu ve stylu loft- je jejich úmyslné hrubost a ne dobře udržované. Nejčastěji se používá v interiérech unfaced cihel nebo napodobování. Kromě toho často používají texturou omítky nebo dekorace, vytvořit vizuální dojem, že úprava stěn nebyla věnována náležitá pozornost. Je zajímavé, že je to často používá poměrně drahé a kvalitní materiály!

Další „chip“ styl je nedostatečná potřeba maskovacích radiátorů, trubek a různých komunikací. Naopak, v podkrovním podobné konstrukce staví je na displeji. Je možné, aby to tak, že to nebude jako nějaký neobyvatelný prostoru, a dát přístřeší originalitu a originalitu designu.

Jsou to právě tyto vlastnosti demokracie, nenáročný a nedostatek patosu přinesl tento velmi nevšední styl interiéru tak vysokou popularitu!

Všechny stejné, „urbanistichnost“ přirozená a stropní konstrukce. Canonical strop v podkroví stylu - je to ohrubované povrchové defekty, bubliny, vyscherblinkami nebo cizí příměsi. Přítomnost kovu nebo betonových nosníků (nebo struktury, které je napodobují), dále posílit dojem interiéru originality.

Nicméně, v posledních letech se používání podhledů a také vzal prominentní místo v kódu předpisy „loft“. Můžeme tedy dále zdůraznit určité „brutalitu“ a stěny interiéru jako celku. V těchto případech, použijte světlé barvy, stříbrné tóny, nebo variace na téma „kovových“.

Klasický materiál pro interiérové ​​podlahy v podkroví - pod kamennou dlaždice, žula nebo laminátu, napodobovat pěstuje starou dřevěnou desku. Mnohem méně často používané linolea nebo jakékoliv jiné podlahové krytiny. Výjimkou je snad materiály, které mohou budit dojem neupraveného betonu. V poslední době v módě podlahy, ale ne lesklý, a s maximálním stupněm zákalu.

Klasické kánony stylu „loft“ se uvádí, že nábytek v interiéru by měla vyznávat principy minimalismu, ale stále elegantní a funkční, jak je to možné. K dosažení tohoto paradoxní úkol dost obtížné - a proto se rozhodla svěřit tento úkol na profesionály. Nicméně jakákoliv pravidla existují výjimky. U známého dovednosti můžete dokonce výrobě nábytku v podkroví s vlastníma rukama, hlavní věc - že se perfektně hodí do interiéru!

Kromě toho je velmi důležitou podmínkou je existence dostatečně velké vzdálenosti mezi kusy nábytku. Koneckonců, jeden z hlavních principů v podkrovním interiéru - maximum volného prostoru!

Navzdory brutalitě, demokracie, záměrně nedokončený a styl nedbalosti, řada doplňků a ozdobných prvků mu dal největší pozornost. Různé obrazy, tisky na stěnách, fotografické koláže, vázy, některé další prvky dekoru - to vše nejen nevypadá nemístně, ale je nedílnou a velmi důležitou součástí podkroví styl!

Interiér nabízí různé místnosti

Zpočátku styl „Loft“ byla určena pro společné prostory a tzv studio apartmány, ale dnes je aktivně požádala o registraci bytů více místností. V souladu s tím, v závislosti na účelu určité místnosti, tam jsou některé jemnosti a nuance.

Obývací pokoj a ložnice, zařízené v „loft“ styl, na jedné straně, že je třeba, aby v souladu se základními principy návrhu koncepce - hrubé zdi, trámové stropy, velká okna, která jsou jasně viditelné komunikace a tak dále. Na druhou stranu, nábytek v těchto pokojích mohou být velmi odlišné od situace ročníku stylizované pod 50 let dvacátého století, před kusů nábytku v duchu «Hi-Tec», vyrobené z nejmodernějších materiálů a inovativního designu.

Není to zbytečné v interiéru obývacího pokoje se stane obraz v podkroví stylu, který opět může být i různé klasické směru, jakož i díla moderního a avantgardního umění. Nesmíme zapomenout, stejně, a dekor předměty a různé doplňky.

V zásadě platí, že design kuchyně v „loft“ styl se příliš neliší od ostatních prostor. Jediná věc, která je dána tím, úvahy o elementární zdravý rozum - nevhodnost použití v kuchyni linoleum, podhledy a papírové tapety. To je nejlepší použít jednu z možností, dlažeb a moderních materiálů pro stěny. Můžete použít absolutně žádné spotřebiče. Ale jídelní stůl vyrobený umístit do středu místnosti.

Není třeba skrývat komunikaci, a na stropě je dost obvyklé vápno nebo odolný proti vlhkosti Plastové panely s různou výzdobou. Ale čistě cihlové zdi nebudou fungovat - bude muset využít obkladů. No, podlaha je nejlepší ležel žula.

Stylu „loft“ v malém bytě

Tvorba malý byt v podkroví stylu je náročné nejen z hlediska územního plánování a plánování, protože tento směr zahrnuje téměř úplnou absenci oddílů. Ale tento problém lze vyřešit rozdíly v barvách nebo odstínech podlahovou krytinou, tedy navrhovat rekreaci, stravování a tak dále. Nebo ještě, používat oddílů, ale snadno a neviditelně. Například, s transparentní matného nahoře a dole.

Ve všech ostatních ohledech se zásadami interiéru malého bytu v „loft“ styl se neliší od práce s velkými plochami. Není divu, že tento styl nejčastěji používá k vytvoření jedinečné interiéry v podkrovní byt!

Níže jsou uvedeny další fotografie interiéru v podkroví.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 7 = 2